^Tlieuwó uit de^rovincie Water in Middelburg wordt duurder avcnlurcti van est «^LctClfl°§|e« Walcheren Zuid- Beveland. Noord-Beveland. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen AANBESTEDINGEN B. en W. stellen ingrijpende tariefwijzigingen voor Het platte land en de stad VEILINGBERICHTEN Advertentiën Maandag 29 October 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Moeilijkheden met het Marine terrein te Vlissingen. Tijdens de rondvraag van de ge meenteraadsvergadering te Vlissingen heeft de heer M. J. Corveleyn (K.V.P.) gevraagd of het juist is, dat het Mari neterrein niet op de plaats wordt aan gelegd, dat het gemeentebestuur daar voor had bestemd. De burgemeester wilde op deze kwestie niet nader in gaan, omdat hij dit in het huidige sta dium niet opportuun achtte. MIDDELBURG. School der .Geref. gemeente gaat jubileren. De vereniging tot het verstrekken van Lager Onderwijs op Geref. grond slag zal Donderdag a.s. het 25-jarig be staan herdenken. De school werd 25 jaar geleden gesticht, terwijl de heer A. Kasse tot hoofd van de school werd benoemd. Het schoolhoofd is steeds aan deze school verbonden en zal dus even eens zijn zilveren jubileum vieren. De herdenking van dit jubileum zal plaats vinden tijdens een openbare bijeen komst, die Donderdagavond gehouden wordt in het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Segeerstraat. De bij eenkomst, die onder leiding staat van ds L. Rijksen, begint om 7 uur. Er zal «en gedachtenisrede worden uitgespro ken door ds A. Verhagen te Kampen. Ook ds W. de Wit zal een toespraak houden. Zandenaren vierden feest. De buurtvereniging 't Zand heeft Vrijdagavond op feestelijke wjjze een Jaar hard werken afgesloten. Het eer ste deel van de bijeenkomst droeg een huishoudelijk karakter. O.m. werd be handeld de kwestie van al of niet aan sluiten by de Kon. Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk". Na ryp beraad werd besloten deze kwestie aan te hou den. Een aantal nieuwe bestuursleden werd gekozen t.w. de heren S. Barentsen, (le penningmeester), J. de Voogd, (2e pen ningmeester), Gijsbers, (le secretaris), C. P. Vermeulen en C. W. v. d. Kuijl. Na de pauze werd geheel met eigen krachten een amusementsprogramma aangeboden. Mevr. Krijger zong bege leid door Nonny Jacobsen. Ook de mond harmonicaclub van de buurtvereniging liet zich horen, terwijl de muziekkapel „De Zandboertjes" voor de verdere mu zikale medewerking zorgden. Voor de pauze trad de gymnastiek- afdeling van S.V.Z. op. Het tweede deel van de avond werd o.m. bijgewoond door de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur, de wethouders A. J. Berenpas en L. J. van 't Westende, de adjunct-consulent van het ministerie van Sociale Zaken, de heer J. S. Visscher, en vertegenwoor digers van „Uit het VolkVoor het Volk" en de buurtverenigingen „Over <ie Seisbrugen „Nieuw Middelburg". 80-jarige gehuldigd. Het jachtende af mijnsysteem op de Groente- en Fruitveiling te Middel burg werd Vrijdagmiddag even onder broken, daar de oudste veilingbezoe ker en koopman, de heer C. Polder man, die dag in goede gezondheid zijn 80ste verjaardag mocht vieren. In tegenwoordigheid van alle kopers en veilingpersoneel werd hij namens het Bestuur van de veiling in harte lijke bewoordingen toegesproken door directeur Kweldam. Daarna bood de heer J. Leynse namens de kooplieden gelukwensen aan. Ook vertegenwoor digers van groothandel, commissio nairs en exporteurs voerden het woord. Een en ander ring gepaard met de overhandiging van cadeaux. Orgelfront voor ie Nieuwe Kerk aangekomen. Zaterdagmorgen is met een ver huiswagen in Middelburg aangekomen het orgelfront van de Oude Luth. Kerk te Amsterdam, dat bestemd is voor de Nieuwe Kerk. Het is voor lopig opgeslagen in de Koorkerk te Middelburg. VLISSINGEN. Verhoging kolentoeslag. In de vorige raadsvergadering is door de heer van Poelje (Arb.) gevraagd, of het in de bedoeling lag aan hen, die daarvoor in aanmerking komen, de ver hoogde kolentoeslag uit te betalen, zo als daartoe door het ministerie van So ciale Zaken de mogelijkheid is openge steld. In de Vrijdag gehouden raads vergadering kreeg de heer van Poelje daarop een bevestigend antwoord. De brandstoffentoeslag van f 2 per week, die thans wordt toegekend aan hen, die steun ontvangen volgens de normen van Maatschappelijk Hulpbetoon, zal wor den verhoogd met f 1 per week voor echtparen en met f 0,25 per week voor alleenstaanden. Deze toeslag wordt uit betaald van 1 October tot 1 Maart. Eén en ander heeft voor de gemeente een meerdere uitgaaf van f 1850 tot gevolg. Bovendien zal een gelijke verhoging worden toegekend aan de categorie niet-gesteunden, wier inkomen niet ho ger is dan het bedrag, dat volgens de normen van Maatschappelijk Hulpbe toon zou kunnen worden verstrekt. De ze beslissing komt de gemeentekas op f7910 per jaar te staan. De toeslag zal niet kunnen worden uitbetaald, alvo rens Ged. Staten aan dit besluit hun goedkeuring hebben gehecht. De heer van Poelje was voorts pessi mistisch gestemd over de aanleg van de sportvelden door de D.U.W. Deze aan leg, die nog moet beginnen, zou volgens hem in het gedrang komen, omdat de verkavelingswerken te Westkapelle en in de Zuid-Watering voorrang hebben en alle arbeidskrachten opeisen. Hij wilde het terrein aan de Keersluis ver beteren. Deze zaak zal door B. en W. onderzocht worden. De heer Ventevogel wees erop, dat de kaart van Vlissingen, die op het Betje Wolffplein is opgesteld, enkele onjuistheden bevat. De heer Corveleyn was het niet eens met de dienstregeling van de busdienst VlissingenMiddelburg gedurende de afsluiting van de Nieuwe Vlissingse- weg. Mond- en klauwzeer te Kruiningen. Onder het vee van de heer Mossel man te Kruiningen is mond- en klauw zeer geconstateerd. RILLAND. „Jong Hervormden' vierden feest. Donderdagavond werd door de „Jong Hervormden" het 15-jarig bestaan ge vierd in de zaal van het Herv. Jeugd- HEINKEN SZ AND. Oranjecomité vergaderde. In de zaal van de wed. J. Hoondert kwam dezer dagen bet Oranjecomité in vergadering bijeen. De voorzitter, bur gemeester Funk, gaf een overzicht van de gehouden festiviteiten. Aan de schoolkinderen is een bedrag van f 200 besteed voor tractatie. Een gelijk be drag is uitgegeven aan volksspelen voor volwassenen. Het batig saldo over dit jaar bedraagt momenteel f80. Verder werden richtlijnen besproken voor de te houden Oranjefeesten in '52. OVEZANDE. Ouders zagen hun kinderen aan het werk. Door de leerlingen van de Chr. school werden o.l.v. het hoofd, de heer Kui pers, enkele zangnummers en voor drachten ten beste gegeven op een mid dag, georganiseerd voor de ouders. Het gebodene viel zeer in de smaak. De op komst van de ouders was vrij groot, gebouw. De leiding berustte bij ds C. den Engelse. De spreker van deze avond was ds J. C. Sickesz uit Vlissingen, met het on derwerp: „Kan een Jonge Kerker zalig worden". Enkele lidmaten voerden een stuk op, getiteld: „Wie zijn leven zal willen verhezen, die zal het behouden". Verder werd de avond gevuld met spel en voordracht. KLOETINGE. De weg naar het hnwelyk. In het kader van de gezinsweek, ge organiseerd door de sectie: „Kerk en Gezin" van de Ned. Herv. Kerk had Vrijdag jJ. een bijeenkomst plaats in het verenigingsgebouw te Kloetinge ge organiseerd door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente aldaar. Zeer vele jongeren hadden aan de uit nodiging gehoor gegeven. De leiding was in handen van de plaatselijke pre dikant, ds J. Jellema, die aan de hand van de filmstrook: „De weg naar het huwelijk" een lezing hield over dit on derwerp. Spreker deed in het verloop van zijn rede de vele spanningen en moeilijkhe den van de jeugdjaren, zowel voor de jongen als voor het meisje, de revue passeren. Met de Bijbel in de hand be lichtte hij de mogelijkheden om deze te beleven en te overwinnen, zowel waar deze liggen op het terrein van het economische, sociale, sexuele als gods dienstige leven. Waar de jaren van de verloving aldus worden beleefd zijn ze een goede tijd van voorbereiding voor het huwelijk. Uit de discussie bleek de grote be langstelling voor dit onderwerp. KRABBENDIJKE. Spoedvergadering gemeenteraad. De gemeenteraad van Krabbendijke is in spoedvergadering bijeen geweest om de goedkeuring der raadsleden te verkrijgen voor de bouw van woningen in 2 blokken van 3 huizen aan de Kerk- hoekstraat. De huur (zonder water) zal f 6,45 bedragen. De raad ging hier mede accoord. Er werd besloten een geldlening aan te gaan. WISSEKERKE. Bazar voor verenigingsgebouw. Enige tyd geleden werd een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, in sa menwerking met de Ned. Herv. Kerk een verenigingsgebouw te stichten. Het comité is samengesteld uit de he ren P. G. A. de Lange, voorzitter; J. van Halst, penningmeester en mevr. M. J. Kramer-Meulenberg, secretaresse, le den mevr. Boonstra, mevr. van Elven, mevr. N. de Schipper-Broekman en mevr. van Doorn-Nieuwenhuyze. Voor dit doel wordt een bazar georganiseerd op 24 en 26 November. KAMPERLAND. Geslaagd. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht is geslaagd voor het doet. ex genees kunde 2e ged., de heer K. W. de Regt te Kamperland. ZIERIKZEE. Gezinsweekactie. Vorige week werd alhier een inter kerkelijke gezinsweekactie gevoerd, voorafgegaan door een huis-aan-huis lectuurverspreiding. Vrijdagavond sprak in de grote kerk ds Prins, Chr. Geref. predikant te Amsterdam, over het on derwerp: „Het gezin in de crisis". Me dewerking werd verleend door de zang koren der Chr. Geref. en Herv. Kerk o.l.v. de heer Johan Schouls. Onderwijstentoonstelling van tapijten. Het ligt in de bedoeling van de Stich ting „Onderwijstentoonstellingen" te Den Haag, in Zierikzee haar werk te beginnen met een expositie over de ta- pijt-fabricage. De officiële opening zal plaats vinden op 15 Nov. a.s. in een der lokalen van de O.L. scholen. In aan merking voor een bezoek en rondleiding op deze expositie komen de 5e en 6e klassen der openbare en bijzonder scho len, leerlingen van het V.G.L.O., U.L.O., M.O. en allen Nijverheidsscholen. BüRGH. Overdracht en inwijding van het orgel in de Ned. Herv. Kerk. In een speciale dienst werd Donder dagavond het in de Ned. Herv. Kerk te Burgh geplaatste orgel aan de kerk voogdij overgedragen en daarna inge wijd. De predikant ds J. Swaak hield n.a.v. Ps. 22 4 een korte meditatie. Daarna verwelkomde hij o.a. mr Ha- veman, secretaris van de Orgelcommis sie van de Ned. Herv. Kerk, de heer Ernee lid van deze Com. tevens orga nist, die het orgel zou inwijden, de restaurateurs van het orgel, de Gebr. van Vulpen met een gedeelte van het personeel. Verder waren nog aanwe zig wethouder Moolenburg en wet houder den Boer van Haamstede, ter wijl ook ds H. Cramer van Renesse door zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaf voor deze bijzon dere avond. Hierna besteeg mr Have- man de preekstoel voor het uitspreken van zijn overdrachtsrede, namens de orgelcommissie. Nadat hij nog het rap port van de eindkeuring der comm. had voorgelezen werd met het zingen van Ps. 150 het orgel ingewijd. Vervol gens sprak jhr A. van Citters als pred. kerkvoogd, namens de kerkeraad en de kerkvoogdij op deze voor de gemeente bijzondere avond. Ook hij richtte zich tot mr Haveman en de heer Erne, als mede de Gebr. v. Vulpen. De heer v. d. Berg, van het archi tectenbureau Dingemans, v. d. Berg Wouda, die ook aanwezig was, dankte hij voor het maken van de tekening van de orgelstand, die ook uitstekend in het interieur der kerk past. Ook de Gebr. van Vulpen, zei hij dank voor hun werk, waardoor dit mooie instrument weer in zijn oor spronkelijke staat werd gebracht. De heer M. den Engelsman, die in record tijd de opstand bouwde, werd mede in zijn dankwoord betrokken. Tenslotte dankte hij allen, die, in welke vorm dan ook hun „pijpje" aan dit orgel hebben bijgedragen. Tot slot gaf de heer Erne een klein concert. Ringvergadering C.J.M.V. De Ring Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het C.J.M.V. hield een drukbe zochte en geanimeerde samenkomst te Sluiskil onder presidium van de heer J. L. Hamelink uit Terneuzen. Nadat door de heer P. de Leeuw uit Zaamslag een Bijbelinleiding was ge houden over: „Sabbathconflicten", volg' de samenzang van een uitgebreid reper toire onder leiding van de heer A. van de Roovaart uit Zaamslag. Hierna volg de declamatie door de heer R. Diele- man uit Hoek. Voor de spraakwaterval bleek grote animo te bestaan. De drie prijzen wer den resp. gewonnen door W. Brugge- man te Terneuzen, A. Jansen van Roo sendaal te Axel en P. Buijze te Drie wegen. TERNEUZEN. Geref. Kerk krijgt centrale verwarming Naar men ons mededeelde zal in de Gereformeerde Kerk centrale verwar ming aangelegd worden. De verwarming zal plaats vinden met warmwaterbuizen, die onder de voet banken door zullen lopen, terwijl aan de beide zijkanten van het kerkgebouw onder de ramen een reeks radiatoren geplaatst zal worden. Reeds alleen met deze verwarming zal het kerkgebouw een grote verbete ring krijgen, aangezien tot voor de ver bouw steeds verwarming plaats vond met 2 cylinder-kachels. Woning te Tholen. Voor rekening van de heer Th. Dijk- slag te Tholen werd aanbesteed (onder hands) het bouwen van een woning aan de Singel. Het timmermanswerk werd opgedragen aan de heer I. Lindhout, metselwerk aan de heer Jan Vos, bei den te Tholen. Boerdery te Scherpenisse. Namens de heer D. M. Bijl te Scher penisse werd Donderdag j.l. door het architecten-bureau Donksland Bode graven aanbesteed het bouwen van een boerderij aan de Hartingsweg. Inschrij vers waren: Jan Vos, Tholen f32.308; D. Burger, Tholen f 32.500; T. Burger, Sint Annaland f37,975; B. Suurland, Scherpenisse f 34.900; Jan van Driel, Oud-Vossemeer f 37.212. De begroting was f 31.130. 12 gemeentewoningen te te Halsteren. Bij de Donderdag te Halsteren gehouden aanbesteding voor het bouwen van 12 gemeentewoningen was de Fa Everaars te Sint Philipsland de laagste inschrijver met een som van f97.500. De hoogste inschrijver was de heer P. van Aarden uit Putte voor f 113.200. Aangezien de tarieven voor de leve ring van water van het Middelburgse Waterleidingbedrijf sinds 1926 niet wer den verhoogd, terwijl de lasten vooral de laatste jaren sterk zijn gestegen, achten B. en W. het raadzaam met een tariefsherziening te komen. Er komt een winter- en zomertarief, die over het algemeen hoger zullen liggen dan het thans geldende. Wel stellen B. en W. voor de huur van de toevoerbuis, die gemiddeld 2.25 per perceel opbrengt, te laten vervallen. De ingrijpende wijzigingen zullen de gemeente jaarlijks f24.5C0 meer in 't laadje brengen. Voor de verbruikers, die geen con- trólemeter hebben zal voortaan voor 'n abonnement een bedrag in rekening worden gebracht gelijk aan 10 procent van de kadastrale huurwaarde met een minimum van f 12 per jaar. Dit is thans 8 procent met een minimum van f7,50. Voor percelen met slechts 1 tapkraan zonder afvoer zal het minimum f10 per jaar bedragen. De toeslag voor een clo set wordt van f4 op f6 per jaar ge bracht. De toeslagen voor douches en baden blijven gelijk. Indien het bedrag boven f 21 per jaar komt, zal een contrölemeter worden ge plaatst. Ook voor huishoudelijk gebruik van water met contrölemeter komt een nieuw tarief. Thans geldt een prijs per kubieke meter van f 0,30. Dit bedrag van f 0,30 zal gehandhaafd blijven, be- l.clve voor de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus. Dan zal de prijs per ku bieke meter echter f 0,45 bedragen. Een en ander zal neerkomen op een gemid delde verhoging van 5 cent. Bij levering voor gemengd verbruik wordt het tarief van 20 cent per ku bieke meter gehandhaafd voor de win termaanden en opgevoerd tot 35 cent NEDERLAND—FINLAND. (Vervolg van pag. 1) Het publiek had een en ander lan ge tijd zwijj end aangekeken, maar dit voetbal was toch te bar en een honend fluitconcert begeleidde de bal na het vierde Finse doelpunt naar de middenstip. Dit fluitconcert be tekende het keerpunt. Tien minuten voor het einde plaatste Küneman een voorzet haarscherp voor het doel, waar de hoogopspringende Van Melis er met zijn hoofd even eerder bij was, dan Laaksonen met zijn vuist (34). Alles wat oranje droeg trok toen naar voren en zelfs Terlouw was nu steeds in het Finse strafschopgebied te vinden. Oorverdovend klonl de aanmoe digingen door de Feijenaord-kuip en zowaar, drie minuten waren er nog te spelen, toen de gelijkmaker werd gescoord. Even was gestopt voor een hinkende Lenstra. Van der Tuyn moest een hoekschop nemen er stond rus tig te wachten tot Mitchell het sein „doorspelen" zou geven. Terlouw be- dnidde zijn rechtsbuiten de bal hoog in de doelmond te plaatsen. De Schie dammer volgde deze raad feilloos op. Scherp daalde de bal voor het doel, Van Melis timede goed en het vol gende ogenblik trilde het net achter de Finse doelman (44). Nog kwam een kans bij een hoge voorzet, maar Van Melis en Laak sonen botsten zonder de bal te raken tegen elkaar op en alle twee moes ten zij worden bijgesponst, voordat de bal nog eenmaal een vergeefse tocht over het veld kon maken. Van Melis heeft een blauw oog. Van Melis, die in de tweede helft met keeper Laaksonen in botsing was gekomen, is Zaterdagavond per zie kenauto naar Eindhoven overgebracht. Men vreesde namelijk, dat hij een hersenschudding had opgelopen. Na het onderzoek is echter gebleken, dat deze veronderstelling onjuist was ge weest. Met een stevig blauw oog is de Eindhovenaar er af gekomen. voor bovengenoemde zomermaanden. Voor levering aan bedrijven, die uit sluitend plaats vindt volgens meterta rief zouden B. en W. het tarief willen verhogen met 3 cent voor de eerste 15.000 kubieke meter en met 2 cent per kubieke meter voor het verbruik daar boven. De tarieven voor levering aan instel lingen van algemeen belang worden van 20 cent op 25 cent gebracht. Het mi nimumbedrag wordt van f 12 op f 24 gebiacht. Het ligt in de bedoeling van B. en W. het nieuwe tarief te doen ingaan op 1 J nuarj 1952. L.J.G.-jongeren moeten zich beraden. „Het platteland moet zich tegen de nivellerende invloed van de stad ver zetten. Het platteland moet een eigen cultuur krijgen; ja, cultuureisend wor den, en niet langer meer „ja" zeggen tegen het minder goede Aldus de heer M. Knoop, paedagoog te Deventer en leraar aan de landbouw- huishoudschool te Rollecate, die Zater dag in de „Prins van Oranje" te Goes voor de leden va.i de Landbouw Jonge ren Gemeenschap Zeeland (L.J.G.) heeft gesproken over „Karakter en per soonlijkheidsvorming van de platte landsjongeren". Hij deed dat op zeer boeiende wijze. „Bouw een ander verenigingsleven" was zijn conclusie, „een verenigingsleven dat gebaseerd is op geloof, hoop en liefde. Maak er meer van, vorm karakters; kennisvetmesterij alleen is niet genoeg! Iedereen is nü verantwoordelijk voor wat in 1960 gebeurt. In de veranderen de wereld staat ook een veranderd plat teland, dat hoe langer hoe meer in de greep van de stad komt. Hoe langer hoe meer verdwijnen de tradities en komt er het goedkope amusement voor in de plaats. Men bezoekt liever de slechte films en slaapt dan Zondags uit, dan dat men ter kerke gaat. Uit voeringen heten niet meer geslaagd als er geen „bal na" bjj staat. En het ge volg? De „cafetaria-gezinnen" waar men de stilte voor en na de maaltijd niet meer kent, de echtscheidingen Leer de jongeren, zo zei de heer Knoop, het goede zien. Het goede boek, het goede concert, de goede film. Eis voor het platteland van de 3 mil- lioen kunstsubsidie méér dan de halve millioen; eis verenigingsgebouwen, rei zende bibliotheken, enz. De ouderen hebben teveel techmsch-agrarisch ge dacht, laat de jongeren daarom ook cul tureel gaan denken", zo besloot spr. zijn betoog. WERKVERGADERING VAN de C.J.V.F. Zaterdagmiddag hield het Meisjes- verbond (C.J.V.F.) in de „Prins van Oranje" te Goes zijn jaarlijkse werk vergadering onder leiding van mevr. van Oeveren uit Sluiskil en mevr. den Hollander uit Haamstede. Deze vergadering had niet alleen tot doel de leidsters, zowel van jeugd- al: meisjesclubs, voor te bereiden op het clubwerk, maar ook om hen iets aan training mee te geven. Twee secretarissen, mej. Buys en mevr. Hanhart, waren hiervoor uit Utrecht gekomen. Mej. Buys besprak onze levenshouding. De Chr. levens stijl, voor zover we hiervan nog kun nen spreken, vinden wij in de gebon denheid aan Christus. Dit geeft blijd schap en vertrouwen. O.m. het gebed en de kerkgang moeten hiervan een levend getuige zijn. Mej. Hanhart leidde de zang en sprak over bijzondere avonden. Verschillende programma's voor Kerstfeest, jaarfeest enz. werden be sproken. Voorts spraken nog twee leidsters over de problemen van de club, naar aanleiding waarvan een geanimeerde discussie ontstond. De vergadering werd door ruim 40 dames bezocht. KATTENDIJKE. Raadsvergadering. De raad zal morgenavond om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen komen. ATHLETIEK. Dobbelaere wint te Sluiskil. Bjj de Zaterdagmiddag te Sluiskil gehouden eerste bevrijdingsloop, ge organiseerd door de Atletiekvereni ging Sluiskil, werd het hoofdnummer, de 3500 meter a-klasse, waarvan het parcours door het dorp liep, gewon nen door Dobbelaere (Marathon, Vlis singen) in de tijd van 10 minuten 55,1 sec. Tweede werd op 50 meter van Akkeren van Olympus, Vlis singen. OP DE VLUCHT Het duurde niet lang of alles lag in diepe rust in 't kleine houten huis je midden in het bos. Zelfs de koningskinderen sliepen alsof ze in de zachte veren bedjes la gen tussen zijden deken tjes, en prins Flippodijn was schijnbaar zijn hele angst voor rheumatiek vergeten. Zijn brilletje hing zorgvuldig over de rand van het bed en niets kon de rust verstoren. Het maantje scheen helder en de sterretjes pinkten vriendelijk tegen de dieren in het bos. In de verte kraste een uil en een vleermuis scheerde angstvallig dicht langs het zolderraam. Tegen de morgenschemering begon de koekoek te roepen alsof hij zeggen wilde: de nieuwe dag is aangebroken. Onrustig draaide prins Flippodijn zich om en zat plotseling rechtop in bed. Toen hij Gertjan zo rustig zag slapen, kreeg hij een idee. Haastig trok hij zijn kleren aan, zette zijn bril op en sloop ai tas tend naar het bed van zijn zusje. Oei, wat kraakte de vloer toch. Voorzichtig maakte hij haar wakker. „Wat is er gebeurd, Flippodijn?" vroeg het prinsesje, terwijl ze verschrikt rechtop in haar bed zat. „Sssssttstil nou fluisterde hij, „kleed je vlug aan dan vluchten we naar huis". Gehoorzaam volgde ze het bevel van haar broertje en voetje voor voetje slopen ze de trap af 'naar beneden. Heel langzaam draaide prins Flippodijn de knop van de deur om, en in de ochtendschemering renden de koningskinderen de weg naar het paleis terug. Bevestiging en intrede van cand. Besselaar te Krabbendijke. De Gereformeerde kerk van Krab bendijke heeft gisteren haar nieuwe predikant ontvangen; in de morgen dienst is de beroepen candidaat, de heer A. T. Besselaar, door ds Mulder van Amsterdam in het ambt beves tigd. Ds Mulder sprak naar aanleiding van Titus 3 8. In de middagdienst deed ds Besse laar zijn intrede met de woorden van Ps. 85 9; „Ik zal horen wat God de Here spreken zak want hij zal tot zijn volk en tot zijn gunstgenoten van vrede spreken; maar dat ze niet weder tot dwaasheid keren". Na de preek dankte de jonge pre dikant allen voor de ondervonden medewerking en in het bijzonder richtte hij woorden van dank tot ds Mulder, die deze dag van bevestiging tot een onvergetelijke voor hem had gemaakt. Maar boven dit alles uit zo sprak hij gaat de dank naar God voor Zijn rijke weldaden. Namens de erkeraad voerde ouder ling Boucherie het woord, namens de classis Tholen ds Arendsen van Anna Jacobapolder, ds Koolstra van Kruiningen sprak als consulent, ter wijl burgemee..ter J. Vader de nieu we predikant welkom heette namens de burgerlijke overheid. Ds Besselaar dankte tot slot allen voor de vrien delijke woorden. De oporengst van de collecte voor da Gezamenlijke Militaire Fondsen te We- meldinge was f 70,40, te Ovezande f29,12. De jaarlijkse rondgang t.b.v. de Ge reformeerde Zendingsbond heeft te Sint Annaland f504,35 opgebracht. De collecte voor de Kankerbestrijding te Haamstede heeft ruim f 74 opge bracht MIDDELBURG. Veiling van 26 October. Aardappelen: Koopinans Blauwe 10,10, Blauwê Eigenheimers 9,40, Bintjes 8—9, alles per 100 kg. Fruit: Jonathan 11—54, Goudreinetten 20— 45, Glorie van Holland 23—35, Laxton Superbe 1432, Alllington pippin 27—28, Campagnerzoeï 28, Jacques Lebel 17—25, Pater van de Ei sen 15—25, Transparant de Croncel grof 18 19, Groninger Kroon 19, /Goudreinette val 420, Appels val en kroet 3—22, Conference 3670, Comtesse de Paris 2143, Zwijnse Wynpecr 25—35, Gieser Wildeman grof 25, Keipeer grof 25, Peren val en kroet 18, Suikermeloen lfiL Annanasmeloen 12—24, Netmeloen 12, Tomatqg 8—59, Druiven: Alicant 73—1,10. Groenten: Sla 5-6, Bloemkool A 18-63, id. B 16-34, id. Q 918, Andyvie 514, Wittekool 56, Rode- kool 8—19, Savoyekool 512, Boerekool 2— Saxa's 3963, Stokprincessen 65—88, Dubb» Princessen 20—97, Snybonen 38—1,07, Pronkboneh 50-54, Prei 10-16, Uien 12—24, Peen kg. 11-1$ Kroot kg. 10—24, Koolrapen 5—11, Spruit 5180, Witlof 26-81, Veldsla 19—32, Spinazie 28—57, Bospeen 436, Boskroot 8—19, Bosrammenaé 4-7. VEERE. Vismijn van 26 October. 439 kg. export garnalen 7677, 10 kg. bot 17—29, 242 kg. rog 16, 34 kg. wijting 1621. KAPELLE-BIEZELINGE. Veiling van 26 October: Goudreinetten A 4343,10, id. BC 37,40-4 38, id. I 33—39,70, id. II 20,30—20,40, id. grot 21,90-23,10, id. fabr. 13,60-13,70, id. val 15,40- 16,60, Jonathan A 52,90-53, id. BC 52,S0-52,6Q, id. I 43,7048t20, id. II 24,80, Sterappel A 5L id. BC 48-70-49,50, id. I 44,10-46,20, id. fit 25, Glorie van Holland A 40,75, id. BC 34,70— 35,20, id. I 32,10, id. H 21,30. Brab. Bellefleur I 29,90-32,10, id. H 15,40-15,60,. Dubb. Belle, fleur I 20,8028,40, id. II 17,30. Schone v. Nor<|> hausen A 34,20, id. BC 29, id. II 18. Jacq Leb« I 19,90, id. II 14. Zoete Enngaard A 46, ld. I 40,15, id. II 25,50. Pomme d'Orange I 39,10, id» II 24,90. Golden Delicious A 46,10, id. BC 4$ id. I 41,10, id. EL 22,90. Zuccalmaglio-Reinetté I 25. Peren: Beurré Allexandre Lucas A 63, i<L BC 56,10, id. I 49,10—57. Zwijndr. Wijnpeer A 47,20, id. BC 48,10, id. I 43.60, id. H 21,30-21,«T Comtgsse de Paris A 45,70, id. BC 45,40—45,50, id. I 38,3040,75, id. II 21,50. Jodenpeer I 29— 33,30. Nouveau Poiteau I 30,05—34,90 id. II 15, Wintersuikerij I 26,20. Kleipeer I 33,10, id. Gieser Wildeman I 42,8045,90, id. II 25,30. Saiür Remy I 34,20—35, id. II 26,70. Pondspeer I 28,90— 30,05, id. II 26. Zure Kroetappels 5,206,40. Allts per 100 kg. ZIERIKZEE. Veiling van 26 October Aardappelen 7; Andijvie 5—6; Witlof 45—56; Kroten 7; Bospeen 30—32;Sav. Kool 12—14; Witte Kool 6; Rod# Kool 10—11Sjalotten 15Prinsessenbonen 50| October 195L 5; Prei 10—25; en 26Spinazlf 12—16; Zoete Campagner 24—27; id. Alferstoa 19—30; Zoete Ermgaard 31; Conferense 20361 Zwijndr. Wijnpeer 35; Kleipeer 2640; Gieser Wildeman 33—42; Beurré Claurgeau 32—43; Sol» dat Laboureur 1435. Druiven I 81—92; id. fit 75. Alles per 100 kg, stuks of bos. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Man en Vader JANUS PROVOOST, betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan het Bestuur, Directie en Personeel der N.V. P.Z.E.M. Voorts onze dank aan H.H. Doctoren en verplegend per soneel van het Gasthuis te Middelburg voor de zorg zame behandeling en verple ging. A. H. PROVOOST— W ALKIER. A. C. PROVOOST Serooskerke (W.), October 1951. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde Zoon, Broeder, Zwa ger en Oom, ABRAHAM KRIJGER, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: Wed. J. KRIJGER- KODDE. Aagtekerke, 27 Oct. 1951. Voor de bewijzen van deel neming ontvangen na het overlijden van onze Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader JACOBUS GILDE zeggen wij hartelijk dank. Familie GILDE. Veere, October 1951. Voor Uw deelneming, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde en zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. ADRIANA CATHARINA JOBSE— WOUTERS, betuigen wij U onze harte lijke dank. W. JOBSE en familie. Yerseke, October 1951. Postweg 2.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3