•4J IAN INI J OS" cming OVERWINNING CONSERVATIEVEN STAAT VRIJWEL VAST Labour verloor reeds 12 zetels DE BENELUXLANDEN EN HET EUROPESE LEGER Straaljager explodeerde tijdens duikvlucht Frans plan tot oprichting van Europese statenbond Zijn de landsdienaren zelf wel geraadpleegd? Waarom pleegde Min* Mansholt geen overleg? lid 3 revende zaken 'SNIPPER NIEUWS PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND DE ENGELSE VERKIEZINGEN Toestand in Egypte wordt slechter Export van vee tijdelijk verboden. Piloot verloor het leven Verklaring van Schuman Prins Bernhard Woensdag weer terug GOES LEENT EEN JtiALF MILLIOEN Pagina 6 J9ct /ormaat Et. Int- 3 a fin Walchersa Ifokkers, (2 -jarige heng- fies, voor da js, op Donder- fber a.s., vóór [ij Boekhandel [Burg 2628, (waar aangif- ^rijgbaar zijn. )OP: ge uitneem- jre |vat woon- en keuken. Spaartweg elef. 375. pij Uw apo- drogist. Uitgave: Stichting „Zeeuwseh Dagblad". Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90 Tel 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435 Giro 274289. Kantoren: VüssingenVan der Manderestr. 40 Tel 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel, redactie 2347; Temeu zen: Djjkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No, 2004 Abonnementsprijs 4,55 p, kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per man. Rnbriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 25 OCT. 1951 Medewerkers» Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vüssingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J, Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes V Op- en ondergang van Zon en Maan Zaterdag: Zon op 7.25 u., onder 17.23 u.; Maan op 3.24 u., onder 16.02 u. Hoogwater op Zaterdag 27 Oct.; Vüssingen: 11.53 u. 1.50 m., U. m.; Terneuzen: 0.06 u. 1.71 m., 12.20 u. 1.68 m.; Wemel- dinge: 1.06 u. 1.53 m., 13.29 u. 1.35 m.; Zierikzee: 0.53 u. 1.35 m., 13.09 u. 1.15 m. Illl Een Britse militaire woordvoerder heeft Donderdag te Fayid in de Kanaal zone verklaard, dat de toestand in de zone „ernstig1* is en „bljjft verslechte ren." Hjj voegde er aan toe: „Wij hebben plannen om de veranderende toestand het hoofd te bieden". Hjj weigerden te zeggen welke deze plannen zjjn, maar men meent te we ten, dat hiertoe behoort het overbren gen van arbeidskrachten van Engeland en elders naar de kanaalzone om Egyptenaren te vervangen. De douane te Port Said weigert nog steeds schepen voor de Brittse militaire autoriteiten te behandelen. Egyptische arbeiders, die helpen bij het meren van schepen zijn in Port Said en Suez in staking gegaan. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" is het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken van plan van alle buitenlandse vertegenwoordigers, die in Egypte zijn geaccrediteerd, nieu we geloofsbrieven te vragen. In ambte lijke kringen hecht men grote waarde aan een dergelijke maatregel, die de er kenning van de opzegging van het ver drag van 1936 en dat van 1899 zou in houden. Op last van de Egyptische minister van binnenlandse zaken zullen alle Egyptische regeringsscholen in de ka naalzone met ingang van morgen ge sloten worden. Volgend jaar verkiezingen in de Soedan Verkiezingen, die zullen leiden tot zelfbestuur zullen het volgend jaar in de Soedan worden gehouden, aldus heeft de vertegenwoordiger van de Britse gouverneur-generaal Donderdag te Khartoem in het Soedanese parle ment verklaard. De „Bluebird" tijdens een recordpoging gezonken De bekende „Bluebird" van Donald Campbell is tijdens een snelheidsproef cp het meertje van Coniston in het Lake District gezonken, terwijl ze met een vaart van meer dan 264 km per uur voer. Campbell en zijn monteur werden niet gewond. De boot raakte half onder wat'er na een ontploffing in de motor, maar de juiste oorzaak van het ongeval kan nog niet worden aangegeven. Campbell was al geruime tijd aan het trainen voor 'n aanval op het wereidsnelheidsrecord, dat hij nu met 8 km heeft gebroken. NOG GEEN OVEREENSTEMMING OVEjfc MELKPRIJS (Van onze pari. redacteur). Naar wij vernemen heeft de Raad voor Economische aangelegenheden met de ministerraad gisteren vergaderd ever de vaststelling van de nieuwe melkprijs. Men is echter nog niet tot overeenstemming gekomen. ENGELAND is gisteren ter stembus gegaan. Hoewel pas vandaag de volledige uitslag bekend zal zijn, lijkt het, op grond van de tot dus ver bekende uitslagen, vrijwel zeker, dat de Labourpartij, die sinds zes jaar aan de macht is, de nederlaag zal lijden. De meeste verkiezings uitslagen omvatten namelijk de districten, welke de arbeiderspartij een meerderheid plegen te geven en er is hier een duidelijke omzwaai naar de conservatieven te bekennen. De stand der zetelverdeling, toen de telling vanochtend vroeg tot hedenmorgen geschorst werd en voor 323 van de 625 zetels de uitslag bekend, was, is als volgt: Labour Conservatieven en aanhang Liberalen Overigen 175 zetels (netto verlies 12) 145 zetels (netto winst 10) 2 zetels (netto winst 1) 1 zetel (netto winst 1) Toen vannacht om vier uur de uitslagen van 302 districten bekend waren, was de stemmenverdeling als volgt: Labour Conservatieven en aanhang Liberalen en anderen Communisten 7.174.267 stemmen of 50.34 procent. 6.855.448 stemmen of 48.10 procent. 211.956 stemmen of 1.49 procent. 9.417 stemmen of 0.07 procent. Volgens de eerste statisticus van Reuter, Sydney Gampell, moest de labourpartij, wil zij haar huidige klei ne meerderheid handhaven, in het eerste deel van de uitslagen (n.l. 320 van de 625 zetels), de leiding hebben met 49 zetels, aangezien deze resul taten hoofdzakelijk afkomstig zijn van plaatsen waar de labourpartij sterk is. Nu echter deze partij in de eerste phase de leiding slechts heeft met 30 zetels, betekent dit, dat de con servatieven een algehele meerderheid zullen behalen. Er zjjn tekenen, die er op wjjzen, dat over het geheel de conservatieven ta melijk veei meer stemmen van liberalen hebben gekregen in die districten, waar geen liberale candidaat is gesteld, dan de labourpartij. OP EEN KAMEEL. Om met een vrolijke noot te begin nen: in Dudley (Worchestershire) wer den sommige conservatieven op een kameel naar de stembus gebracht. Men had dat dier geleend van de plaatselijke dierentuin. „Als de socialisten hiervan geen bult krijgen, weet ik het niet meer", zei een Conservatieve verkie zingspropagandist Tot vier uur vannacht bleef de BBC met radio en televisie in de aether. De eerste officiële uitslag, die be kend werd, betrof het district Watford aan de rand van Londen. Hier kreeg de oud-minister John Freeman (labour), die indertijd aftrad uit sympathie met Anourin Bevan, een meerderheid van 508 stemmen. Bij de verkiezingen van Februari 1950 was de labour-meerder- heid in dit district 1.457 stemmen. Reading, dat sedert een eeuw de faam heeft gehad immer candidaten van de winnende partij uit de bus te laten komen („As Reading goes, goes the nation", luidde het gezegde), heeft ditmaal geen voorkeur laten blijken. Vorig jaar, toen in deze plaats ten wes ten van Londen voor het eerst voor twee zetels werd gestemd, werden twee SPOED-CONFERENTIE TE BRUSSEL Gistermorgen is te Brussel een Be- nelux-conferentie geopend, welke tot •loei had de verschillende kwesties te onderzoeken, die zich als gevolg van de totstandkoming van een Europese Ver dedigingsgemeenschap zouden kunnen voordoen. De Nederlandse deelnemers aan de con ferentie waren de heren dr W. Drees, mr D. U. Stikker, minister van buitenland se zaken, P. Lieftinck, minister van financiën en Ir C. Staf, minister van oorlog. Volgens „Le Soir" werd tot de con ferentie plotseling besloten, omdat de beneiuxlanden en met name Nederland grote bezwaren zouden hebben tegen de vorming van een Europees leger. Ter conferentie werden vele argumenten naar voren gebracht tegen een dergelijk leger. Het opgeven van een deel der souvereiniteit zou slechts een van deze bezwaren zijn. Indien een Europees leger geformeerd ONGELDIGE POSTZEGELS kunnen worden ingeruild Bij het publiek nog voorhanden post fels met de beeltenis van H.M. Ko- Wilhelmina van het type Hartz ani !947) alsmede briefkaarten en naere postwaarden voorzien van een aarme-de overeenkomende zegelafdruk, S1, 1 October voor de frankering zÜn> kunnen tot en met 31 mn-a 1^52 op de postinrichtingen orden omgeruild tegen zegels enz. van üe gangbare soort. Dit geldt uiteraard alleen voorzover Ongeboden zegels gaaf en onge- scnonden zijn. Met het oog op de papierschaarste een hoeveelheid briefkaarten met hf.pnZege <iru^ van 12 (fa cent met de oeeltems van H.M. Koningin Wilhel- wórLVan het Hartz (uitgifte '47) den voorzien van zwarte opdruk „6". Ex-koningin Amelia van Portugal overleden. in ^"koningin Amelia van Portugal is anJerSaiUe^ °P 87-jarige leeftijd aan niMnrt over.1.eden- was reeds een maand ernstig ziek. wordt dan zal dit niet alleen maar uit mozaiek van nationale eenheden be staan. Een dergelijk leger houdt In dat het stelsel der bemoeiingen, de soldij en zelfs de begrotingen een algemene lijn moeten vertonen. Bevoegde kringen te 's-Gravenhage zeiden, dat de bezwaren, genoemd door „Le Soir" in algemene lijn inderdaad juist zijn weergegeven. Tegen de vor ming van een Europese defensiegemeen- schap als zodanig heeft Nederland even wel geen bezwaar. De door „Le Soir" genoemde punten maken thans onderwerp van bespreking uit. Tot overeenstemming is men nog niet gekomen. A Op 14 November speelt het voorlopig Nederlands Elftal een oefenwedstrijd in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen de Engelse Tweede Divisieclub Brenford. De match begint om 3 uur. De „President Robert" is vertrokken van Lissabon naar Tanger. Dit is me degedeeld in een brief van de huishoud ster van Notaris Quaadvlieg aan haar familie te Maastricht. De notaris schijnt echter van plan te zijn weer naar Brussel terug te keren, De sta king van de Franse leerkrachten die 35 dagen heeft geduurd, is geëindigd. Nu maar weer blokken! Verscheidene millioenen staatsambtenaren in de V.S. kunnen zich weer in de handen wrijven. Truman heeft hen 10 loonsverhoging toegekend en dat met terugwerkende kracht tot 1 Juli. De staking van bootwerkers in Bremen en Hamburg is ook beëindigd, De Nederlandse log gers, die onder de Engelse wal vissen hebben In de afgelopen nacht zoveel haring gevangen, dat ze het niet meer bergen konden. Nederland kan weer smullen! Kolonel B. A. de Veer, gar nizoenscommandant te Amsterdam, is benoemd tot militair attache te Brus sel. Rotterdam gaat 551 woningen bouwen. B. en W. hebben de raad een plan voorgelegd. De meeste ervan ko men in Zuidwjjk te staan. Op 1 Nov. hoopt de weduwe H. J. WisselinkJe- link te Silvolde haar honderdste ver jaardag te vieren. labourcandidaten gekozen. Ditmaal be haalde in Noord-Reading de conserva tieve candidaat de overhand op die van labour met een meerderheid van 302 stemmen, doch in Zuid-Reading behield labour zijn zetel. Minister-president Attiee heeft zjjn zetel in West-Waithamstow behouden. Hij hreeg 11.574 stemmen meer dan zijn conservatieve tegenstander. Mede gelet op het feit, dat Zwitser land en Italië de doorvoer, respectieve lijk invoer van herkauwende dieren en varkens uit Nederland hebben verbo den en dat in Frankrijk het voornemen bestaat hiertoe eveneens over te gaan, heeft de veeartsenjjkundige dienst we gens het optreden van mond- en klauw zeer in ons land besloten na Vrijdag 26 October a.s. de keuring van vee voor de export naar alle landen stop te zet> ten. Exporten naar Frankrijk geschieden tot genoemde datu mvoor risico van de exporteur. Het betreft hier een tijde lijke maatregel. De opheffing kan wor- d entegemoet gezien zodra mén er in is geslaagd een vaccin te bereiden, waarmede het thans optredende mond en klauwzeertype doeltreffend kan wor den bestreden. VLIEGONGELUK BIJ BORNE Bij Borne is gisterochtend een straaljager van de vliegbasis Leeuw arden in de lucht geëxplodeerd. Bij dit ongeval, dat geschiedde tijdens een duikvlucht, is om het leven gekomen de 21-jarige tijdelijk Reserve Tweede Luitenant vlieger P. Hartsema uit Groningen. Er waren talrijke Meteors in de lucht, waarvan er twee op 10 km hoogte vlo gen. Eén van deze twee ging in duik vlucht over en het tweede volgde aan vankelijk. De duik was echter zo steil, dat zelfs met gebruik van de z.g. „duik- rem" de beweging niet was te volgen en de piloot van het volgtoestel weer optrok. Het andere vliegtuig bleef echter neerschieten tot op 2 km hoogte, ex plodeerde toen en stortte neer, waarbij de onderdelen van het toestel in het rond werden geslingerd. Een wiel kwam door het dak van een werkplaats naar beneden, vlak naast vier mannen die daar aan het werk waren. Het dak van een andere woning werd vrij ernstig be schadigd doordat er een zwaar onder deel op terecht kwam. Een stuk van een vleugel viel neer naast een landbouwer die aan het werk was. De motor kwam neer vlak naast de spoorlijn BorneAlmelo. Daar is ook de dode piloot gevonden. De motor had zich diep in de grond geboord. .De vermoedelijke oorzaak van het ongeluk is gebrek aan de zuurstoftoe voer, waardoor de vlieger waarschijnlijk bewusteloos is geraakt. Dit vermoeden wordt ondersteund door het feit, dat de vlieger geen voornemen heeft ken- DE RAAD VAN EUROPA De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schaman, heeft Donder dag op een diner, dat hem door de buitenlandse pers werd aangeboden, mede gedeeld, dat Frankrijk op de zitting van de Raad van Europa, die vandaag begint, een plan voor een Europese federatie zal indienen. Soortgelijke initiatieven zullen van België en Italië uitgaan. Schuman deelde voorts mee, dat, indien er tegen Italië's toelating tot de V.N. een veto zou worden uitgebracht, de drie Westelijke mogendheden het daarbij niet zouden laten en de kwestie aan de algemene vergadering der V.N. zonden voorleggen. Minister Schuman verklaarde verder, dat het tot stand komen van de Euro pese statenbond een wezenlijk belang is voor een bevredigende werking van een Europees leger. „Wij kunnen moei lijk zonder een boven-nationaal gezag, indien wij verzekerd willen zijn van de doelmatige werking van een dergelijk leger" zeide hij. Schuman deelde verder mede, dat Acheson en Morrison hem te Ottawa hadden verzocht voor de raadgevende vergadering van de raad van Europa een pleidooi te houden voor het instel len van een dergelijk boven-nationaal gezag. Als bewijs van de groeiende belang stelling voor het denkbeeld van het in stellen van een Europees leger noemde Schuman de beslissing van Neder land om, na aanvankelijk waarnemers Prins Bernhard's bezoek aan de mi litaire installaties in de V.S. zal Maan dag worden afgesloten met een inspec tie van de luchtbasis te Washington met een opleidingsstelsel, dat ook voor Nederland van groot belang is, aldus verneemt de correspondent van Aneta uit gezaghebbende bron. Donderdag heeft de Prins voor het „National War College", waar voor ho ge officieren en functionarissen van de buitenlandse dienst voortgezet onder wijs op militair, politiek en economisch gebied wordt gegeven, gesproken over „Nederland in het kader van de N.A. T.O." De Prins is op zijn tocht langs bijna de gehele oostkust der V.S. gereisd en is in de gelegenheid geweest de oplei ding in ogenschouw te nemen van ma riniers, vlootofficieren, onderzeeboot- personeel en vliegers. De Prins bracht onder meer 24 uur door aan boord van één der grootste Amerikaanse vliegdek schepen. Dinsdag zal Prins Bernard te New York Prins Aschwin bezoeken en dine ren met Allan Valantine, de voormalige leider van de E.C.A.-missie in Neder land. Woensdag keert de Prins per vlieg tuig naar Nederland terug. te hebben gezonden, de conferentie te Parijs over de instelling van een Eu ropees leger door een bevoegde delega tie te doen bijwonen. Hij zeide dat op de besprekingen te Parijs bevredigende vorderingen zijn gemaakt. „De moeilijk heden op financieel gebied zijn evenwel zeer groot". Omtrent het Egyptische vraagstuk zeide Schuman, dat de Verenigde Na ties „het recht missen zich met een vraagstuk in te laten, dat is behandeld in een tussen twee staten gesloten ver drag". baar gemaakt aan zijn volgvlieger om in duikvlucht over te gaan en voorts dat hij zeker nooit de maximum veilige snelheid zou hebben overschreden, in dien hij bij bewustzijn was geweest. Ook heeft hij geen poging gedaan om door middel van de schietstoel en pa rachute het vliegtuig te verlaten. Onder leiding van lt. kol. vl. wn. Waltman, die wordt bijgestaan door 3 hoofd-officieren-vlieger en een vlieger medicus, is direct met het onderzoek begonnen. SNELLER DAN HET GELUID Sneller dan het geluid vliegt dit Hawker proefvliegtuig, dat is uitgerust met de nieuwste raket motor, de „Snarler". De motor veroorzaakt „schokgolven", die optreden bij dergelijke snelheden en die men aan het einde van de staart van dit toestel kan onder scheiden. „OPERATIE ZEESLANG" VERFILMD Het leggen van drie maal viereneen- halve kilometer gaszinker door de Westerschelde is door Polygoon-Profilti in opdracht van de firma E. W. Smit te Nijmegen, verfilmd. In het Seinpost theater te Scheveningen werd gisteren de premiere van deze film van „Ope ratie Zeeslang" gegeven. Zeer veel be langstellenden woonden deze eerste vertoning van het werk van de camera man C. Kerkhof, bij. De heer Smit heeft na de premiere aan de medewerkers van de film en aan zijn „bondgenoten" aan en in de Westerschelde hulde gebracht. Kamerlid Welter over nieuwe werktijden Is over de nieuwe regeling van de werktijden van het overheidspersoneel, welke gedurende de a.s. wintermaanden zal geiden, overleg gepleegd met de ver schillende organisaties van het perso neel? Aldus heeft het Tweede Kamerlid Welter (K.N.P.) schriftelijk aan de mi nister-president gevraagd. En hij vervolgt: Zo ja, is deze nieuwe regeling dan in gevoerd overeenkomstig de inzichten van de meerderheid der in de verschil lende organisaties vertegenwoordigde landsdienaren Zo neen, acht de regering het dan wel geheel in overeenstemming met re delijke arbeidsvoorwaarden, waarom trent' de overheid toch het voorbeeld behoort te geven, om op een werktijd van 8 uur slechts een half uur uit te trekken voor het gebruiken van een middagmaal, vooral waar dit er toe moet leiden, dat het overheidspersoneel gedurende zeker drie maanden van het jaar op werkdagen niet bij daglicht in de open lucht kan vertoeven? Uitspraak proces tegen de Ned, Herv, Kerk Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gistermorgen uitspraak gedaan in het proces tegen de Nederlands Herv. Kerk. Het gerechtshof bekrachtigde het vonnis van de Arrondissementsrecht bank en veroordeelde de appellanten in de kosten van het hoger beroep, zijnde f 402,50. Zoals bekend, is de zaak tegen de Ned. Herv. Kerk aanhangig gemaakt door een groep ouderlingen, kerkvoog den en predikanten, die het besluit van de Generale Synode tot Invoering van de Kerkorde op 7 December 1950 in strijd achten met de reglementen van de Ned. Herv. Kerk. Critiek in landbouwkringen Ir C. S. Knottnerus heeft op de vergadering van het Kon. Ned. Landbouw- comité te Den Haag geprotesteerd tegen het nieuwe beleid van minister Mans- holt inzake de landbouwprijzen en tegen het feit, dat de minister niet in over leg is getreden met de georganiseerde landbouw. De minister maakt het op die manier, aldus ir Knottnerus, ons uiterst lastig, om met hem samen te werken. Het bezit van grond, aldus ir Knott nerus, de spaarpot van de boer, is door het beheersen van grond en pachtprij zen een blok aan het been geworden. Zelfs de opbrengst van een boerderij met 50 H.A. is niet meer voldoende. Het gevolg is, dat velen niet meer tijdig op houden met boeren. De boerenstand veroudert- en boerenzoons emigreren geleidelijk, zelfs uit florisante bieren- streken. Het gevaar van deze ontwik keling is, dat institutionele beleggers zich langzamerhand van de landbouw gronden meestér gaan maken. Dit zal voor de opvoering en de verbetering van de productie funste zijn. Ir J. S. Keyser, directeur van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht hield een lezing over financie ring en investering in d'e landbouw. De regering tracht de monetaire-fiscale druk op de betalingsbalans te verlich ten. In de toepassing van de komende wettelijke maatregelen (toezicht op het credietwezen) liggen gevaren voor de landbouw. Van de zijde der boerenleen banken is daarom aangedrongen op het geven van een tijdelijk karakter van het monetair gedeelte van de wet. Het verstrekken van leningen op lange ter mijn aan leden en coöperaties voor in vesteringsdoeleinden is door vele ban ken niet meer mogelijk en nog minder de financiering van investeringen van publiekrechtelijke lichamen. Daarom moeten middelen worden ge vonden om de spaargelden te doen toe vloeien. In de laatste tijd vindt bij de coöperaties meer en meer de vorming van het ledenkapitaal ingang. Dit is een aanvaardbare oplossing, maar de reser vevorming dient daarnaast te worden betracht. De landbouw mag zich naar de me ning van ir J. S. Keyser niet isoleren. Mogelijkheden om voor investeringen gelden van buiten en in eigen krnig aan te trekken, moeten geschapen en benut worden. De raad van Temeuzen heeft gister avond besloten de Min. van Verkeer en Waterstaat in een motie te verzoeken de mogelijkheid open te stellen om het reizigersvervoer op de lijn Temeuzen Huist te herstellen. Is het juist, dat van 12 November tot 3 Februari a.s, het overheidsperso neel bovendien nog 2Vz uur in de avond moet werken? Zo ja, is deze regeling dan in over eenstemming met het Inzicht van de meerderheid van het in organisaties vertegenwoordigde overheidspersoneel Zo neen, acht de regering het in overeenstemming met redelijke arbeids voorwaarden gedurende ruim 2% maand van haar personeel op zekere dagen bijna 10 uur arbeid té eisen? Is er over de werktijdenregeling me disch advies ingewonnen? Zo neen, is de regering bereid dit als nog te doen en het advies te publice ren? B. en W. van de gemeente Goes zjjn er in geslaagd, om een lening van f 500.000,aan te gaan. In de vergade ring van Maandag a.s. zal de Raad zijn fiat aan deze lening moeten geven. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt in de eerste plaats huizen te zetten aan die straten, waar reeds riolering ligt. Dit zal direct een besparing van kosten met zich mede brengen. Het be treft hier circa 40 woningwetwoningen van 265 kub. meter. Het laat zich aan zien, dat de gemeente Goes thans haar verplichting kan nakomen om binnen 2 jaar 2224 woningen bestemd voor het personeel van de Rijkslandbouwdienst uit Kruiningen te bouwen. Aan deze voorwaarde moet n.l. voldaan worden, wannet. „e Bijkslandbouwdienst zich in .csugt. Deze dienst zal mettertijd „dm- jntrek kunnen nemen in de oude Ambachtsschool, nu de plannen voor de bouw van een nieuwe Ambachtsschool vastere vormen kunnen aannemen. Ook de particuliere woningbouw zal zich gunstiger kunnen ontwikkelen. Voorts vermeldt de agenda een voor stel om het bestuur van de 'Stichting „Medisch Centrum", bestaande uit drie leden, aan te wijzen. BURGERLIJKE VERDEDIGING Mr L. A. Kakebeeke aangesteld tot provinciaal adviseur De Commissaris der Koningin in dez» provincie heeft aangesteld tot provin ciaal adviseur voor de burgerlijke ver dediging mr L. A. Kakebeeke, momen teel secretaris van de huuradviescom missie in het ressort Middelburg. Zijn taak bestaat in hoofdzaak om, namens de Commissaris der Koningin geregeld contact te verzorgeh met de gemeentelijke en kringorgamsaties voor de burgerlijke verdediging en te advi seren bij de opbouw dezer organisaties. Voorts moet hij een schema ontwerpen voor de onderlinge hulpverlening, de totstandkoming van bedrijfs bescher mingsplannen voor provinciaal georiën teerde bedrijven stimuleren, de plannen onderling coördineren alsmede een pro vinciaal beschermingsplan ontwerpen. Tenslotte zal hij de nodige controle moeten uitoefenen op de paraatheid der beschermingsorganisaties door het or ganiseren van regionale en provinciale oefeningen. DE BILT ZEGT: Overdrijvende wolkenvelden Hier en daar ochtendmist, overigens droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige oos telijke wind. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1