^>r Laatste nieuws «=I „LEVE DE SOWJET-UNIE'RIEPEN DEMONSTRANTEN IN CAIRO Op weg naar Argentinië zonk één der scheepjes Vrouw doodde beschonken echtgenoot Prins Karei van Zweden f Alle niet noodzakelijke arbeid op Zondag moet achterwege blijven* Volkshogeschool in Zeeland start DINGEN je hst! protestants christelijk blad voor zeeland WOENSDAG 24 OOT. 1951 Relletjes in Egypte en de Soedan De Britten beheersen thans alle spoorwegverbindingen 1 SNIPPER A i NIEUWS k (T J STEEDS MEER BIETEN Onderzoek Ie Middelburg verloopt vlot Pool pleegt aanslag op ex-verloofde Gevaren voor voetgangers bij duister, Pagina A 10 21M 8 16-1 23-11 20—11 26—9 16-» 11—30 an Kaapstad ijagr in New-York ttSaj 2 voor Hoek va» M22 te Kotter- van Singapore naaf 20 van Rottef- FONTEIN20 v«tt £ERK: 21 vaft Lp- ZUIDERKRUlSr Amsterdam. SSINGEN. 22 Oct.: MEST® n 22 Oct.: TUBQ 22 Oct.i 21 Oct.: VROU- ISAMARINDA nalfe York. cvoor van', met zond! lerken eerlijk Ikt de Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor: Goes, L, Vorststr, 90, Te'.. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435, Giro 274289, Kantoren: Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen: Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2003 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. 8. Hartjes, Vlissingen; I. 8. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Maan Donderdag: Zon op 7.22 u., onder 17.27 u.; Maan op 0.51 u,, onder 15.42 u. Hoogwater op Donderdag 25 Oct. Vlissingen: 9.52 u. 1.00 m., 22.41 U. 1.30 m.; Terneuzen: 10.16 u. 1.18 m., 23.03 u. 1.49 m.; Wemel- dinge: 11.15 u. 0.98 m., 23.57 u. 1.33 m.; Zierikzee: 10.54 u. 0.83 m., 23.42 u. 1.18 m. In Alexandrië, Cairo en Khartoem hebben betogers gisteren relletjes uit gelokt en gevechten geleverd met de politie. In Alexandrië, waar de politie het vuur moest openen, werd een demonstrant gedood en in Caïro werden ongeveer veertig personen gewond, toen de politie salvo's moest afvuren met grove hagel en traangasbommen gebruiken, om de demonstrerende menigte te verspreiden. Verscheidene politieke organisaties, zowel de rechts geörienteerde Moham medaanse broederschap, en de Nationaal Socialistische Partij „Al Isjterakiyah" als verscheidene links geörienteerde groepen, organiseren verzetsbewegingen. Zy pogen zich te verenigen in een „nationale verzetsbeweging". De Egyptische minister van Binnen landse zaken en zijn collega van Buiten landse zaken, spraken hun afkeuring uit over het optreden van de betogers. Laatsgenoemde zei, dat zij „verra ders" waren die de openbare veiligheid bedreigen. De voornaamste demonstratie werd Dinsdag gehouden voor of in de om geving van het gebouw der Russische ambassade, die In'één der voornaamste wijken van Cairo is gelegen. De demon stranten riepen: „Leve de SowjetUnie. Prins Karei van Zweden is kort na middernacht overleden. Hjj werd ge boren in 1861. De overledene was een broer van wijlen Koning Gustaaf de Vjjfde en de vader van wjjlen Koningin Astrid van België. Sinds het voorjaar leed de Prins aan een hartkwaal. BENDEN IN INDONESIË UIT ELKAAR GESLAGEN. In de afgelopen drie dagen heeft het bataljon 315 van het leger een inten sieve zuiverings-actie tegen de benden van de Tentara Islam Indonesia uitge voerd op de Zuidelijke hellingen van het Salak gebergte. Hieraan werd deelge nomen door ongeveer 2000 man van de bevolking, gewapend met bambu runt- jtags en kapmessen. Een bende van on geveer 50 man werd na een hardnekki ge achtervolging door het oerwoud Maandagmiddag door de troepen ver rast in het gehucht Pondok Djajane- gara, dat op circa 1000 meter hoogte éénzaam in het gebergte is gelegen te midden van de bossen. Met mortiervuur werd deze bende uit elkaar geslagen, waarbij 18 doden vielen, terwijl 25 ben- denleden wisten te ontkomen. De Syrische minister van buitenland se zaken, Faydi Atassi, heeft Dinsdag avond in het parlement verklaard, dat hij ieder voorstel aan Syrië om deel te nemen aan een defensieplan voor het Midden-Oosten, van de hand wijst. RUSSISCHE PILOTEN OPEREREN IN KOREA De chef van de Generale Staf der Amerikaanse luchtmacht, Generaal Hoyt Vandenberg, heeft Dinsdag op 'n persconferentie toegegeven, dat Russen de vliegtuigen besturen, die de Chinese Communisten boven Korea gebruiken en waarop hun kentekenen zijn aange bracht. Geef ons wapens om de Westerse im perialisten te bestrijden". Pamfletten werden uit snel rijdende jeeps en vanaf balkons uitgeworpen, waarin er bij de Egyptische regering op aan wordt gedrongen onverwijld een niet-aanvalsverdrag met Rusland te sluiten en handelsverdragen tot stand te brengen met de Sowjet-Unie en an dere communistische staten. „Sluit geen regionale verdragen met de Wes terse imperialisten. Laat u noch recht streeks, noch indirect aan welke ook der Westerse mogendheden verbinden", aldus zinsneden uit deze, tot de Egyp tische regering gerichte pamfletten. Andere, in de pamfletten gestelde ei sen, zijn: een officiële Egyptische af kondiging dat gewapenderhand tegen stand zal worden geboden aan het im perialisme en zijn strijdkrachten, natio nalisatie van In Egyptle gevestigde Britse firma's en van de maatschappij tot exploitatie van het Suez-kanaal. De Britten beheersen thans alle spoorwegverbindingen in het gebied van het Suez-kanaal en in de omgeving er van. Zij hebben de werkplaatsen der Egyptische spoorwegen te Suez en 25 treinen aan de Egyptenaren terugge geven. De Egyptische regering heeft de Suez-kanaalmaatschappij opdracht ge geven, te Port Said en Suez loodsen en andere faciliteiten te weigeren aan Britse schepen, die niet eerst door de Egyptische douane zijn vrijgegeven. Havenstaking in West-Duitsland breidt zich uit Dinsdag waren ongeveer 4000 haven arbeiders in Hamburg en Bremen in staking ter ondersteuning van eisen voor hogere lonen. De staking wordt niet gesteund door de betrokken vak vereniging. Naar gemeld wordt 'hebben de communisten tot deze staking aan gezet. Bij een demonstratie van ongeveer 400 stakers bij het stadhuis van Bremen maakte de politie van gummistokken gebruik om de betogers uiteen te drij ven. Men acht het mogelijk, dat voor Bre merhaven bestemde schepen naar an dere havens zullen worden gestuurd. In Emden werden de havenarbeiders door pamfletten tot staken opgeroepen. De vakvereniging deelde mede, dat de arbeiders nog aan het werk zijn. Nieuwe regeling voor de kuiken- toewijzingen 1952 Minister Mansholt is met de georga niseerde landbouw tot overeenstemming gekomen over de regeling van de kui kentoewijzingen voor 1952. De regeling komt over het algemeen hierop neer, dat pluimveehouders, die toezeggen in 1952 25 van hun bouw land met aardappelen en/of korrelmais te zullen verbouwen, hetzelfde aantal kuikens krijgen toegewezen als in het voorafgaande seizoen. Pluimveehouders, die niet aan deze voorwaarde willen voldoen, zullen met een toewijzing van 75 van dit aantal rekening moeten houden. Bedrijven, waarvan kan wor den aangetoond, dat het niet mogelijk is tenminste 20 are voor de verbouw van aardappelen en/of korrelmais te bestemmen, over het algemeen de klei ne bedrijven dus, zullen een toewijzing ontvangen, welke overeenstemt met het aantal kuikens, dat wordt aangevraagd, mits dit aantal de toewijzing voor het voorafgaande seizoen niet overschrijdt. Chr. Sociale Organisaties verklaren: t De Christelijke Sociale Beweging heeft immer als haar opvatting te kennen gegeven, „dat het de taak is van elk Nederlander, in het belang van het ge hele Nederlandse volk, met inspanning van alle krachten mee te werken aan een opvoering van de productiviteit. Zij is daarom, krachtens haar verant woordelijkheid tegenover het Nederlandse volk, en in overeenstemming met haar houding in het verleden, ook thans bereid, aan een bijzondere oproep tot verhoging van de arbeidsproductiviteit alle aandacht te schenken". Nu de regering bij deze bijzon dere oproep echter de Zondag en de Zondagsarbeid in het geding brengt, geeft het Convent van Christelijlc-Sociale organisaties, waarin samenwerken de Christelijke organisaties van werkgevers en werknemers, uiting aan zijn diepe overtuiging, dat de Zondag als de dag des Heren, en daarom als bij zondere dag van heiliging en als rustdag, een zo groot goed is, dat de aanranding daarvan moet wor- De reis voor de Urker vissers is niet zo goed begonnen Hort nadat gisterochtend de acht Belgische vissersvaartuigen met aan boord een tachtigtal Nederlanders en zeventig Belgen de haven van Oostende hadden verlaten op weg naar Argenti nië, is ter hoogte van Grevelingen één der scheepjes gezonken. Aangezien het vaartuig tevoren reeds in moeilijkheden verkeerde, bevonden zich maar drie personen aan boord. Deze konden allen worden gered. Toen het scheepje, waarschijnlijk door te sterke zeegang, zonk, bevonden zich aan boord de 50-jarige Nederlandse kapitein Maarten Ruiten uit Urk, (de oudiste van het convooi), diens zoon en een zekere van Rooy uit Den Haag. Zij werden opgenomen aan boord van BIJEENKOMST TE PANMOENDJON Volgens het hoofdkwartier der V.N. te Moensan zullen verbindingsofficieren der V.N. hedenochtend om 10 uur plaat selijke tijd naar Panmoendjon vertrek ken, daar per radio een boodschap van de communisten is ontvangen, waarin om hun aanwezigheid wordt verzocht. Uit het radiobericht bleek niet, wat de communisten willen meedelen. DE STRIJD IN KOREA Volgens een communiqué van het achtste leger in Korea hebben gepant serde afdelingen en infanterie der ver bondenen' in de buurt van Koemsong ruim honderd Chinese bunkers vernield en het grootste deel van degenen, die zich daarin bevonden, gedood. inch© De Birmese premier Thakin Noe, elr op een persconferentie te New Delhi verklaard, dat zijn re gering de Olie-industrie in Birma wil nationaliseren. een der andere zeven schepen, die de reis voortzetten naar Tenneriffe op de Canarische eilanden, dat de eerste aan loophaven is. Het was een feestelijk vertrek. Ge tooid met de Belgische, Nederlandse en Argentijnse vlaggen en nagestaard door honderden familieleden voeren de schepen de haven uit. Elk der schepen met 20 personen aan boord en de rui men volgepropt met scheepsvoorraden, meubelen en levensmiddelen. De reis duurt twee weken. Vijf schepen, of liever nu nog vier, hebben een Nederlandse kapitein en een overwegend Nederlandse bemanning. Drie schepen een Belgische bemanning. Aan boord bevinden zich een 20-tal Urker vissers, twee uit Enkhuizen en één uit Amersfoort. Voorts zijn er nog een 60-tal Nederlanders aan boord, die zullen gaan werken in rokerijen, con- servenfabrieken en vismeelfabrieken. den voorkomen. Dit houdt naar de opvatting van de christelijk-sociale beweging in dat alle niet-noodzake- lijke arbeid op Zondag achterwege moet blijven. Deze uitspraken deed het Convent van Christelijke Sociale Organisaties gevormd door het Verbond van Prot.- Chr. Werkgevers, de Christelijke Mid denstandsbond, de Christelijke Boeren- en Tuind.ersbond en het Christelijk Na tionaal Vakverbond naar aanleiding van de nota van minister Albregts inzake de opvoering van de productiviteit. Het Convent verklaart verder: De Christelijk-Sociale Beweging is voorts de overtuiging toegedaan, dat 't bereiken van economische voordelen geen reden mag zijn voor het verrich ten van Zondagsarbeid, noch voor het geven van uitbreiding aan zulke arbeid. Zij geeft in dit verband uiting aan baar ongerustheid over de vraag, of vele ar beid, welke thans reeds op Zondag ver richt wordt, inderdaad als noodzakelijk moet worden beschouwd. Tenslotte zijn de Christelijk Sociale Organisaties van oordeel, dat het nala ten van Zondagsarbeid zeker niet be tekent, dat steeds een economisch na deel optreedt. Zij hebben integendeel de overtuiging, dat in handhaving van de Zondag, als een groot godsdienstig en geestelijk-ze delijk goed, sociale en economische voordelen gelegen kunnen zijn, welke voor het leven van ons volk groter be tekenis hebben dan het resultaat ener opvoering van de productiviteit, welke door uitbreiding van de Zondagsarbeid zou moeten worden bereikt. Het Witte Huis heeft Dinsdagavond meegedeeld, dat President Truman heeft besloten Generaal Clark niet tot de eerste Amerikaanse ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen. 't Is maar een weet; de atomische ontploffing bij Las Vegas was geen „sisser", maar de kleinste ontploffing in de geschiedenis van de Amerikaanse proefnemingen. Ze vermelde een 30 m hoge stalen toren. Om het bedrag der bezettingskosten te drukken, zullen de Britse bezettingisautoriteiten in West- Duitsland van December tot Maart 5000 Duitse employe's ontslaan en een 1000- tal auto's afdanken. 200 leden der Birmese luchtmacht hebben in de dier gaarde te Rangoon slag geleverd met de oppassers, nadat vier piloten door deze waren afgeranseld omdat zij de dieren plaagden. Bij de veldslag werden 24 personen gewond. De Sowjet-Rus- sische autoriteiten hebben de Oost- Duitse volkspolitie gelast de wijk Stein- stuecken in Berlijn weer te ontruimen. Een Canadese fabrikant is van plan een fabriek te gaan bouwen, waar uit sluitend voor Europa bestemd kranten papier vervaardigd zal worden. De Ca nadese regering zal alles doen om het plan te steunen. Door zware sneeuw val zijn de passen van de grote Sint Bernard, de Simplon en de St. Gotthard voor het verkeer afgesloten. Er ligt reeds een halve meter.— „Ik heb een heerlijke zomer gehad", zei gisteren voor de rechtbank de 20-jarige schip persknecht L. Klok uit Rotterdam. Hij heeft in totaal f 4500,gestolen uit pastorieën van R.K. kerken in ver scheidene steden van ons land. Tegen hem is drie jaar geëist. Op 27 Octo ber zullen de uit Indonesië terugkeren de mijnenvegers Hr Ms „Jan van Gel der", „Abr. v. d. Hulst", „P. Florisz" en „Abr. Crijnssen" de haven van Nieuwe- diep binnengelopen. Carel Briels' mid- zomeravondoperafantasie, welke deze zomer gedurende zeven weken ln Apel doorn werd opgevoerd, heeft een explo itatietekort van f 68.000 opgeleverd. Ongeveer f 16.000 wordt door verschil lende garanties gedekt Tumult ïn Beverwijkse raadszaal In de gisteravond te Beverwijk gehouden raadsvergadering deed zich een heftig incident voor, toen burgemeester mr H. J. J. Schol- tens een wijziging in het reglement van orde ter tafel bracht. Het communistische raadslid J. Zui- dersma, die dacht, dat deze wijzi ging tegen zijn fractie bedoeld was viel de voorzitter in felle bewoor dingen aan, waarop hem het woord werd ontnomen. Hij wond zich echter hoe langer hoe meer op om tenslotte in verwensingen uit te barsten aan het adres van „de dictator van Beverwijk" en „de fascistische schoften, die met hem heulen". Toen hem de toegang tot de raadszaal ontzegd werd voor de verdere duur van de vergadering, weigerde hij de zaal te verlaten, zodat de beide gemeenteboden hem met geweld moesten verwijderen met zijn beide fractiegenoten, die partij kozen. Hij bleef toen voor de gesloten deur van de raadszaal nog enige tijd beledigende opmerkingen en verwensingen uiten, maar verliet uiteindelijk het raadhuis. Meer Russische troepen in Hongarije De „Suedost Tagespost", een dagblad dat de mening van de Oostenrijkse Christelijke Volkspartij weergeeft, heeft Dinsdag medegedeeld, vernomen te hebben dat de Russische troepen in Hongarije versterkingen hebben ont vangen. Voorts zouden Russische en Hongaarse troepen gezamenlijk in W. Hongarije op grote schaal militaire oe feningen houden. Eredoctoraat voor Dr K. H, E, Gravemeyer. Ter gelegenheid van de komende Rie- beekherdenking, zal door de Theolo gische faculteit van de Universiteit van Pretoria een reredoctoraat worden ver leend aan dr K. H. E. Gravemeyer, al gemeen gedelegeerde der Ned. Herv. Kerk. Dr Gravemeyer, die met een opdracht der Generale Synode reeds enige tijd in Zuid-Afrika vertoeft, zal de Herv. Kerk bij de van Riebeekherdenking vertegen woordigen. Op 22, 23 en 24 November te Domburg De eerste cursus van de Zeeuwse Volkshogeschool is vastgesteld op Don derdag 22, Vrijdag 23 en Zaterdag 24 November a.s. in het Jeugdgebouw te Domburg. Begonnen wordt Donderdag middag om vijf uur. Als centraal onderwerp voor deze eerste Volkshogeschoolcursus is geko zen „De plaats van Zeeland ln de Ne derlandse samenleving". Dit thema Is met opzet zo gesteld, omdat het een aansluiting vormt aan het onderwerp, dat tijdens de propagandadagen enige tijd geleden aan de orde werd gesteld, n.l. „Problemen rond de Seheldemon- den". Toen bleek duidelijk tijdens de discussies, dat voor deze zaken zeer veel belangstelling bestaat. Er zullen twee facetten worden be handeld van het onderwerp, n.l. „De historische ontwikkeling van de provin cie en haar bevolking" en „Sociale pro blemen bü de industriële ontwikkeling van Zeeland als agrarisch gebied". Voor het eerste onderwerp heeft zich bereid verklaard mr A. J. van der Weel, lid van G.S., en voor het tweede ir C. A. L. Horstmann te Sas van Gent. Het is de bedoeling Vrijdagmorgen, min of meer als aansluiting aan de inleiding van mr v. d. Weel, een bezoek te brengen aan het Museum van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg. De Vrijdag avond is gereserveerd voor culturele pntspanning. Er zal gelegenheid worden gegeven om de onderwerpen te bespre ken; het belangrijkste element in het V olkshogeschoolwerk. Bovendien zal uitvoerig gesproken worden over de wijze, waarop de Zeeuw se Volkshogeschool in de toekomst zo doeltreffend mogebjk zal kunnen wer ken. De aanwezigen, van wie men hoopt, dat zq uit alle rangen, standen en rich tingen der Zeeuwse bevolking afkomstig zullen zyn, kunnen met allerlei ideeën, plannen en suggesties naar voren ko men. De heer G. H. L. Schouten, de leider van het Volkshogeschoolwerk in Zee land, zal Zaterdagmorgen een samen vatting geven van het behandelde. Onafgebroken zwaaien op de suiker fabrieken de kranen en tasten de grijpers in de bergen knollen, die uit schepen en vrachtwagens worden aangevoerd. Deze luchtopname toont één der Ned. suikerfabrieken, n.l. de fabriek „Hol land" in Halfweg. Rechts onder de vloot van bietenschepen, die in de haven wachten om gelost te worden. Op het terrein voor en rechts de bietenhergen. De strijd tegen de T.B.C. Ruim tweeduizend personen hadden zich gisteravond gemeld voor het bevol kingsonderzoek op T.B.C. te Middelburg, Een opkomst, die, nu het grootste deel van de gegevens binnen is, zeer be vredigend is genoemd. De medische lei der, dr C. van Joost uit Goes, was dan ook zeer voldaan. Er zijn tot nu toe geen ernstige gevallen ontdekt. Ruim 60 van de Middelburgse be volking heeft zich voor het onderzoek aangemeld. Twintig procent hebben een geldige reden om niet aan het onder zoek deel te nemen, hetzy dat zq in het bedrijf zijn onderzocht of dat zij reeds onder controle staan. Jammer is, dat zo weinig oudere mensen het onderzoek op prqs stellen, terwql het gevaar by hen groter is. Aan het huisbezoek heb ben 325 personen deelgenomen. Nog 10 van de 400 wqken moeten worden afge werkt. Het onderzoek zelf zal negen weken in beslag nemen. De Dienst voor Maatschappelijke Zorg o.l.v. directeur J. C. F. v. d. Ka mer, verdient een pluim voor de per fecte organisatie van het onderzoek, dat een zeer vlot verloop heeft. DRAMA TE HELMOND Te MierloHout te Helmond heeft zich een echtelijk drama voorgedaan, waarbij de 51-jarige P. van den Bogaard door zijn vrouw is gewurgd. De man kwam, zoals meer gebeurde, beschonken met een taxi thuis. Hjj had blijkbaar niet meer voldoende geid by zich om de taxichauffeur te betalen en kreeg naar aanleiding van dit feit hooglopende ruzie met zyn vrouw. De chauffeur heeft het verdere ver loop van de echtehjke twist maar niet afgewacht en is zonder geld te hebben ontvangen, weggereden. In de woonkamer gekomen heeft de 49-jarige echtgenote van de grondwer ker haar man zo stevig bü de keel ge grepen dat hij werd gewurgd. Dit ge beurde in byzijn van enkele van hun kinderen, o.w. een twintigjarige zoon. De vrouw heeft de in haar buurt wo nende opperwachtmeester der rijkspo litie vrijviel direct na het gebeuren van haar daad in kennis gesteld. Acht van haar twaalf kinderen zijn nog thuis, drie zijn getrouwd. Het stoffebjk over schot van de man is naar het zieken huis te Helmond overgebracht, waar sectie is verricht. De vrouw ls te Hel mond in verzekerde bewaring gesteld. Maandagochtend heeft een 25-jarige Pool te Utrecht een aanslag gepleegd op zijn ex-verloofde, de 23-jarige T. H. H., die de verhouding kort geleden had verbroken. Om ongeveer 11 uur helde de Pool by het huis van het meisje aan. Toen zy zelf opendeed, viel hij haar met een mes aan en bracht haar drie diepe steken toe in de armen en een steek in de borst. Ofschoon het meisje, dat naar het stads- en academisch ziekenhuis is vervoerd, veel bloed verloor, bleken haar verwondingen gelukkig niet ern stig genoeg om levensgevaar te veroor zaken. „Linkshouden op onverlichte wegen", adviseert de A.N.W.B. Nu de duisternis weer vroeg invalt, neemt vooral voor voetgangers het ge vaar op de weg toe. Wandelaars doen er het verstandigst aan, zo adviseert de A.N.W.B., by avond onverlichte wegen, waar voet- of rij wielpaden ontbreken, de uiterste lin kerkant van de weg te kiezen. Men is dan beveiligd tegen het ach teropkomende verkeer en ziet het te gemoetkomende verkeer steeds gemak kelijk aankomen, zodat men tijdig kan uitwijken. In verband met enige recente onge vallen heeft de A.N.W.B. zich tot de minister gewend en verzocht dit voor schrift, zoals dat ook in verschillende andere landen het geval is, in de ver- keerswetgeving op te nemen. Begrafenis J. de Box Dinsdagmiddag werd op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen het stoffe- lqk overschot van de heer J. de Box, in leven Boekhouder by de N.V. PZEM te Middelburg, ter aarde besteld. PZEM-ambtenaren droegen hun over leden collega naar zqn laatste rust plaats. Aan de groeve werd gesproken door de vader van de overledene, door da directeur der PZEM, Ir T. Michielsen en door de administrateur der Vennoot schap, de heer J. M. Baan. De begra fenisplechtigheid werd geleid door ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. predikant te Vlissingen. Zierikzee \.or de televisie In het televisieprogramma, verzorgd door de V.A.R.A., werd gisteravond voor de pauze een film van Zierikzee gedraaid. Deze rustige film kwam zeer goed door in Goes. Drie ongelukken in Middelburg De Dinsdag begon slecht voor een man, die op zijn fiets gepasseerd werd door de auto van de vuilophaaldienst. Wegens de bestratingswerken in de Korte Noordstraat liggen er hier en daar losse klinkers. Eén van deze klin- kens sprong van onder het achterwiel van de auto vandaan en kwam tegen het been van de fietser terecht. De man moest in het ziekenhuis worden opge nomen. Op de Nw. Vlissingseweg kreeg de timmerman L. H., die werkte aan een in aanbouw zijnd huis een zwiepende staaldraad tegen zyn lichaam en kwam te vallen. Ook hü werd in het zieken huis opgenomen. Omstreeks zes uur wilde een land bouwer op zyn fiets uit de L. Noord straat de St. Antheunisstraat inrijden. Hy vergat richting aan te geven en werd door een personenauto gegrepen. Door krachtig remmen kon de chauf feur een ernstig ongeval voorkomen. De landbouwer werd tegen de grond ge slingerd. DE BILT ZEGT Wisselende bewolking Plaatseiyk ochtendmist, overigens wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot ma tige wind uit Noordelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1