"''S. ^V[ieuwó uit clet^rovincie Krabbendijke in Colijnsplaat verslagen ©«•I Pagina 3 Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Zeeuwsch-Vlaanderen. De Bevelanders bedwingen 's-Heer Hendrikskinderen VAN MARKJ en veiling DE «fóADIO brengt u Maandag 22 October 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD ZENDiNGSCONFERENTIE TE GOES. Zondag werd in liet kerkgebouw der Vrij Evangelische Gemeente te Goes de jaarlijkse zendingsconferentie gehouden. Hierbij waren vele afgevaardigden van diverse Gemeenten aanwezig, alsmede het dagelijks bestuur der Samosirzen- ding. De avond te voren werd een besloten ledenraadsvergadering gehouden. Des Zondagsmorgens werden toespraken gehouden door ds Muller, ds Karelse en ds Ytsma, waarbij ieder verschillen de aspecten belichtte van de zendings- taak, opgedragen door Jezus Christus. Xn' de avonddienst werd speciaal be licht de nood der Indonesische bevol king op sociaal en medisch gebied. Hier bij "traden als sprekers op Med. Dr Scheurkogel en twee zendingszusters, die binnenkort weer naar Sumatra ho pen te vertrekken. Door de liefde van Christus gedreven, kunnen Oost en West ook daar elkaar vinden. Het kruis van Christus in de wereld geplant, is de banier waarom allen, ongeacht na tionaliteit of ras zich kunnen scharen. Beide keren was het kerkgebouw goed gevuld. Ds Miiller eindigde deze zen dingsconferentie met de hoop uit te spreken, dat voor het slagen van deze dag er een voorwaarde slechts is, en wei door een levend geloof gedragen zic.itbare Levenswandel. C.J.M.V.-jongensleiders bespraken het werk voor het komende seizoen. Voor de C.J.M.V.-jongensleiders van de Beveianden en Tholen, die Zater- uugmiddag onder leiding van de voor- zu.er van de Ring, de heer M. Alle- wijn te Goes, bijeen kwamen, heeft Wika W. Vcenhoven uit Goes het woord gevoerd over „Kuddedier of persoonlijkheid, wat worden onze jongens?" Nadat door de heer Q. C. de Vrie van 's-Heer Abtskerke een dagope nmg was gehouden, sprak Wika Veen- hoven. Hij behandelde de toenemende vervlakking, die bij jongeren en oude ren valt waar te nemen en die leidt tot verveling. Daarom bestaat er be hoefte om de jeugd te wijzen op haar verantwoordelijkheid. Hij besprak in dit verband de taak van het C.J.M.V.- c...uwerit en noemde als het belang rijkste ue jongeren te brengen tot ontplooiing van hun mens-zijn. Uit voerig ging de Wika in op de ver houding, die tussen de leider en de jongeren dient te bestaan en besprak hy de methodiek van het clubwerk. Er volgde een uitvoerige gedachten- wisseling op dit referaat. Vervolgens werden de plannen voor het komen de jaar besproken. Naast geregelde leidersvergaüenngen zal op 19 April 1952 m Goes een Jongeren-binnendag gehouden worden. Met de C.J.V.F.- elubleidsters zal zoveel mogelijk wor den samengewerkt. Een leiders- en leidstersdag te 's-Heer Abtskerke staat hiervoor op het programma. Na de behandeling, dat verschillende clubs door het ringbestuur zullen wor den bezocht, werd de vergadering gesloten. Rode Kruisbekerwedstrijd te Wemeldinge. Zaterdagmiddag zijn te Wemeldinge de provinciale bekerwedstrijden gehou den. De wedstrijden stonden onder lei ding van dr W. F. Gnirrep met mede werking van de doktoren Gelderman, Van der Slikke, Ampt en Facee Schaef- fer. Verder waren aanwezig burgemees ter en wethouders en het bijna voltal lige bestuur van de afd. Zuid-Beveland van het Rode Kruis. Aan deze wedstrijden namen deel bij de heren 8 ploegen en bij de dames 7 ploegen. De beker werd gewonnen door de af deling-colonne van Koudekerke. De le prijs medaille werd toegekend aan de damesploeg van Arnemuiden. Verder werd door de directrice van het zieken huis Oostwal te Goes, zuster Van Melle en haar assistente voor verband en commandant (e) prijzen toegekend voor de navolgende cijfers 11040, 9720, 9030. Een le prijs (medaille) viel ten deel aan Arnemuiden, 2e prijs aan Kou dekerke. Mocht echter blijken dat Ar nemuiden gediskwalificeerd zou worden wordt Koudekerke le en Arnemuiden 2e. Verder werd bij loting tussen Goes en Souburg de le prijs toegekend asm Souburg. Mr Tydeman, de districtscommissaris, dankte allen die aan deze wedstrijd hebben medegewerkt en voorts dankte hij Overste Meulman uit den Haag, burgemeester en wethouders van We meldinge, het bestuur van het Rode Kruis Zuid-Beveland (Oost) en last not least de juryleden, die zich buitenge woon van hun moeilijke taak hebben gekweten. Ook dr W. F. Gnirrep, de plaatse lijke voorzitter, sprak woorden van dank. Ring Goes „Vrije Universiteit" Zaterdag vergaderde de ring Goes van de Vereniging voor H.O. op G.G. Daar de voorzitter, dr van der Leek, niet tijdig aanwezig kon zijn, werd de vergadering geopend door ds E. Booij, die er in zijn openings woord aan herinnerde, dat die dag 70 jaar geleden, de Vrije Universiteit werd geopend door dr A. Kuyper, niet een rede over „Souvereiniteit in eigen kring". In verband daarmede werd op verschillende hoofdpunten van deze rede de aandacht gevestigd. Nadat eerst de heer Pouwer, secre taris van ^et Prov. Comité, nadere Inlichtingen had verstrekt omtrent de «tand van zaken, werd d arbeid van ue verschillende plaatselijke comité's besproken. Er is, ook in verband met de actie voor de verhoging van het contributie-bedrag met f 100.000. aan de ene zijde reden tot dankbaar heid. In deze ring werden over het geheel goede resultaten bereikt, al «ijn er nog zwakke plekken. Dit geldt ook van de busjesactie waaromtrent door de aanwezige dames mededelin gen werden gedaan. Daarna sprak drs W. G. Meijer een opwekkend woord. Spr. wees op het grote geschenk, dat God ons in de v.U. heeft geschonken. God geeft ech ter geen geschenken, opdat wij die onder meer zouden aanvaarden, maar im er mee te werken. Duidelijk werd Lor gpr. de betekenis van de V.U., lie 70 jaar geleden met 3 studenten '®S?n. welk aantal thans tot ruim •400 is gestegen, in het licht gesteld •n in verband daarmee tot hartelijk >n actief meeleven opgewekt. Geen pokken In kamp te Westkapelle. Het is gebleken, dat het pokken- geval in het Keiëzenkamp te West kapelle gelukkig slechts een geval van waterpokken is. Omstreeks 6 uur gisteravond is het kamp weer vrijgegeven. MIDDELBURG. Geen koeien meer in de bebouwde kom. B. en W. stellen de raad voor om de politieverordening te wijzigen. Het houden van paarden en koeien in de bebouwde kom was tot op heden vrij gelaten. B. en W. willen nu echter het houden van koeien binnen de bebouwde kom beperken,evenals dit al voor varkens, geiten en schapen het geval is. Het hou den van paarden wordt vrijgelaten. Het houden van konijnen en uitvliegend pluimgedierte wordt toegestaan, mits aan de omwonenden geen overlast wordt aangedaan. Inschrijving herbouwcredieten. B. en W. stellen verder voor om tot zekerheid van verleende bouwcredieten, die uit Rijksvoorschotten zijn of worden verleend, inschrijvingen in de hypothe caire registers te bewerkstelligen. Deze inschrijvingen hebben dan gelijke kracht als ingeschreven hypotheken, met dien verstande, dat ze voorrang hebben bo ven alle op het tijdstip van de inschrij ving bestaande hypotheken. Voorziening credietbehoeften. De gemeente ondervindt nog steeds moeilijkheden t.a.v. de credietvoorzie- ning. B. en W. hebben zich opnieuw tot de bank van Ned. Gemeenten gewend, die bereid is gedurende de maand Oct. 1951 het normale crediet in rekening courant te verhogen met f250.000. waardoor het totaal bedrag op f2.750.000.wordt gebracht. Molenrestauratie. De korenmolen van de heer J. Lie- vense, een van de weinige nog in ge bruik zijnde molens in Middelburg, eist dringend herstel. De eigenaar is niet in staat deze kosten volledig te dragen en heeft zich daarom enige tijd geleden tot de Ver. „De Hollandse Molen'' gewend. Hij ontving de toezegging, dat de Ver. een niet onbelangrijk bedrag in de kos ten zal bijdragen. Intussen is ook de toezegging van een Rijkssubsidie ont vangen. De Vereniging verzoekt thans en aan de Provincie en aan het Gemeen te Middelburg een subsidie. B. en W. stellen aan de raad voor om dit verzoek in te willigen en een bedrag van f 95. beschikbaar te stellen. De korenmolen van de heer Lievense staat aan de Oude Vlissingseweg. Filmavond Chr. Kantoor- en Handels bedienden. De Afd. Middelburg van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden hield Vrijdagavond in de Bogardzaal een filmavond. Na de gebruikelijke ope ning door de voorzitter de heer A. Maas gaf de secretaris van de lande lijke vereniging de heer A. Borstlap een korte toelichting op de te#i ver tonen films. Voor de pauze werden een drietal films vertoond welke een indruk ga ven over het leven in Amerika. Na de pauze werd vertoond de hoofdfilm „Met deze handen". Deze film geeft weer de opkomst, de ge schieaenis en de groei van de Ame rikaanse vakbeweging. Duidelijk laat ze zien welk een strijd de Ameri kaanse arbeiders hebben moeten voeren om te komen tot erkenning van de vakorganisatie. Door stakin gen etc. hebben vele gezinnen grote offers moeten brengen. Doch uitein delijk is er een organisatie gekomen welke er zijn mag. VLISSINGEN. Films. In de Nieuwe kerk werden Donderdag enkele filmvoorstellingen gegeven door de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereni ging. Voor de kinderen werd vertoond „De kleine zwerver" afgewisseld met tekenfilm. 's Avonds werd een geluidsfilm gege ven. Door medewerking van het Ned. Rode Kruis werd vertoond de vermaarde film van Mens tot Mens, waarin Henrey Dunant zijn boeiende levensgeschiedenis werd verteld. Nieuwe zaken. Het nieuwe stadsgedeelte heeft er weer wat nieuwe zaken bij. Nadat in de Pres. Rooseveltlaan een groentezaak van de heer v. d. Berge, een slagerij van de heer Flipse en een levensmiddelen- bedrijf van de Coöp. De Broederband waren gevestigd, heeft nu de heer Ovaa zijn brood- en banketbakkerij geopend in een gereed gekomen blok flatwonin gen in die straat. ST.-LAURENS. Burgemeester J. W. van 'tHoff blijft nog tijdelijk. De Commissaris der Koningin heeft Burgemeester J. W. -=»n 'tHoff be last met het waarnemen van het bur gemeestersambt vanaf 1 November tot het tijdstip dat de nieuwe func tionaris zijn ambt zal kunnen aan vaarden. VROUWENPOLDER. Ongelukkige vaL Het 4-jarig dochtertje van de fam. W. J. alhier, kwam met een stok zo danig te vallen, dat de stok door haar tong kwam, terwijl haar knie ernstig gewond werd. De terstond ontboden Dr Reynders Schilt verleende eerste hulp en achte overbrenging naar het zieken huis nodig. Burgemeester Kodde van Zoutelande over de taak van Overheid en onderdanen. Burgemeester D. Kodde van Zoute lande heeft Vrijdagavond voor de Stu die-Vereniging „Calvjjn*' van Goes, een referaat gehouden over art. 36 der Ne derlandse Geloofsbelijdenis, dat handelt over de taak van de Overheid. Burgemeester Kodde begon met te bewijzen, dat het artikel over staat kunde zeker op zijn plaats Is in een geloofsbelijdenis; godsdienst is im mers niet van staatkunde te schei den en omgekeerd. Men kan art. 36 in twee grote de len scheiden n.l. de plicht van de Overheid en de plicht van de onder danen. De overheid is een instelling Gods (met vele Bijbelteksten bewees spreker deze stelling) en zij is inge steld wegens der mensen val. In de staat der rechtheid was God de Ko ning, maar nu heeft Hij als de Ko ning der Koningen -de mens een macht boven zich gegeven om hem te leiden, te beschermen, maar ook te straffen, want ook dat is de taaie van de Overheid. En zij heeft de plicht alle afgoderij en valse gods dienst uit te roeien en het rijk van de anti-Christ te gronde te werpen. Dit is moeilijk, maar we mogen het toch maar niet zo laten lopen als het loopt: ook al lijkt de uitvoering on mogelijk, de eis Gods ligt daar voor ons en wij moeten daarvoor staan onder biddend opzien tot God, die de kracht is van alle kracht. En men dient dit ook niet te beschouwen als een binding der consciëntie: niemand wordt gekwetst als men hem wijst op hetgeen tegen Gods wil ingaat. Anderzijds echter is de taak der overheid ook beperkt; slechts op de uitleving naar buiten heeft de mens toe te zien, het innerlijk is voor de mens zelf. De taak der onderdanen is het de overheid te gehoorzamen niet alleen maar ook voor haar te bidden, waartoe we wel onmachtig zijn, maar desondanks eist God het van ieder van ons. Tal van vragen kwamen uit de vergadering die onder leiding stond van de heer D. Lievense, naar voren. Ze werden door burgemeester Kodde beantwoord. C.B.P.B. vergaderde te Goes. Te Goes heeft Zaterdagmiddag de afd. Zuid-Beveland van de Chr. Boe rinnen en Plattelandsmeisjesbond het winterseizoen ingezet. Er traden drie nieuwe leden toe. In haar openingswoord wees de pre sidente, mej. T. Geelhoed, op de grote waarde van deze bijeenkomsten, niet alleen omdat ze leerzaam en opbouwend dienen te zijn, doch ook omdat de ken nis van de problemen die op maat schappelijk terrein liggen er door wordt verrijkt. Mej. R. Mol te Nisse behandelde een Bijbels onderwerp. Na de pauze, waarin het nieuwe bondslied werd ingestudeerd, hield mej. A. Rouw een geestige en interessante causerie over het boerenleven in Frank rijk. De presidente verraste de aanwe zigen op een schets in Zeeuws dialect. Nadat zij daarop de vergadering had gesloten, eindigde mej. Buizer met dankgebed. GOES. Vergadering Ned. Vereniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Vrijdagavond hield deze vereniging haar ledenvergadering, waar als spre ker optrad de heer Z. Bras uit Rot terdam met het onderwerp: „Naar de vorming van een Beambtenbond?" Het oordeel der leden werd ge vraagd of het wenselijk wordt geacht een fusie aan te gaan met de bon den van Chr. Werkmeesters en Tech nici. Verschillende vragen en opmer kingen werden gedaan, welke zeer uitvoerig door genoemd Hoofd bestuurslid werden beantwoord. KLOETINGE. Paarden richten schade aan. Twee paarden van de landbouwer A. C. Noteboom, die Vrijdagmorgen op het erf voor een plo ,g werden gespannen, gingen plotseling aan de haal. Zij kwamen tot stilstand in het tuintje van de heer J. Breeweg. De omheining van de heer B. was echter vernield en tevens een ruit van zijn woonhuis. VERSLKE. J.V.-ers hielden eerste ringvergaderlng. In de consistoriekamer van de Geref. Kerk te Yerseke was Vrijdagavond een flink aantal jongelui bijeen om de eerste ringvergaderlng van de Ring Oost-Zuid-Beveland in dit wintersei zoen. Na het openingswoord van de ring- voorzitter, vr. Meeuwse van Krabben- dijke, kreeg vr. Prevo van Rilland het woord om zijn inleiding te leveren over „Kerk, gezin en J.V." Op dit onderwerp volgde een flinke bespreking, dat soms leidde tot een fel debat. Vr. Maas van Kruiningen sprak na de pauze over: „De jeugd en de evan gelisatie". De inleider stond voorna melijk stil bij het werk van J. en E. Na de bespreking werden nog enkele mededelingen gedaan over bonds- en ringbezoek. Vr. Meeuwse sloot de ver gadering met dankgebed. KORTGENE. Contactavond met gerepatriëerden. Dezer dagen werd ten gemeente huize een contactavond georganiseerd met de gerepatriëerden in deze ge meente. Verschillende problemen werden behandeld. Deze contactavond bleek zeer in de smaak der gerepa triëerden te vallen. O.a. was aanwezig burgemeester Schuit van Kortgene. De Neuzense brandweer staat baar mannetje. Nieuwe brandweerkazerne geopend. Zaterdag is te Terneuzen onder grote belangstelling, óók van vele autoriteiten, een nieuwe brandweer kazerne aan de Schoolweg in gebruik genomen. Nadat des ochtends het gebouw door Burgemeester mr P. Teilegen aan de brandweer was overgedragen, werden aan een aantal brandweerlieden medailles en diploma's overreikt we gens 40-jarige, 25-jarige of 12%-ja- rige trouwe dienst. Des middags werd een demonstra tie gegeven, welke leerde, dat de brandweer in Terneuzen over prima materiaal beschikt. ZAAMSLAG. Mr C. J. Verplanke sprak voor de A.R. Kiesvereniging. Onder leiding van de heer F. de Koeijer kwam de Kiesvereniging in vergadering bijeen om het program van actie te bespreken. Tot lid en plv. lid van het Centraal Comité wer den herkozen de heren A. Schuit en R. Zuidema. De spreker van deze avond was mr C. J. Verplanke. De bedoeling was te komen tot oprichting van een Arjos. Daar slechts weinig jongeren aanwezig waren, sprak hij een opwekkend woord tot de ouderen. De tafeltennisteam: (heren) van Sas van Gent en Axel speelden in eerstgenoemde plaats een wedstrijd. De uisclub won met 30. (Ingez. mededeling, adv.) Zaterdagmiddagvoetbal. Met twee koplopers en drie ploegen met slechts één punt achterstand is er spanning In de eerste klasse gekomen. Krabbendijke slaagde er niet in om het Colynsplaatse bolwerk te doorbreken en moest met een kleine 10 nederlaag, groot genoeg overigens om de punten te verliezen, naar huls terugkeren. Daar door behoudt Nieuwdorp de leiding samen met Arnemuiden, dat zich in enkele weken stevig heeft opgewerkt. Z(j waren Zaterdag de gastheren van Kapelle en hoewel verwacht werd dat de overwinning aan de Arne zou blijven, is de 90 zege meer dan wie ook had durven vermoeden. Rillandia rekende met V.C.K. goed af (50), en heeft nu, evenals V.C.K., dat naar de 4e plaats is teruggevallen, ook 8 punten. Toch zullen de jongens van Rilland moeten afwachten wat voor straf er zal worden opgelegd door het geen In Nieuwdorp gebeurde. Wemeldinge boekte zijn eerste grote succes door Serooskerke een 5—1 nederlaag toe te brengen en distancieerde zich zodoende nog verder van de hekkensluitersplaats. zijn eerste overwinning te boeken en kon de rode lantaarn nu aan Seroos kerke overgeven. 2e klasse A. Mevo heeft zich in Kats niet met een kluitje in het riet laten sturen en was dan ook slechts met korfbal-eijfers te vreden. Anders verging het 's-Heer Hendrikskinderen dat zelfs op eigen terrein genoodzaakt werd om aan de dragers van de rode lantaarn in Kam perland één punt af te staan. Die éne punt is de oorzaak dat Mevo thans al leen de leiding heeft genomen. Onze waarschuwing aan het adres van Wol- faartsdijk is niet ongegrond gebleken, an al kwam Veere dan ook maar pre cies met de hakken over de sloot, de beide punten gingen aan de jongens van Wolfaartsdijk voorbij. Het gevolg was dat zij daardoor een plaatsje verloren ten voordele van Veere. 2e klasse B. Het leidende Yerseke heeft zijn su perioriteit over het hekkensluitende Wemeldinge bevestigd en zijn doelge- middelde aanzienlijk verbeterd. Ook in de andere wedstrijden zijn verrassingen uitgebleven en hebben Arnemuiden, Krabbendijke en V.C.K. de eer aan zich gehouden. Arnemuiden bezet thans de 2e plaats met slechts één punt achter stand op de leider. Kloetinge, dat rust had, zakte daardoor een plaatsje maar zal ongetwijfeld alles in het werk stel len om bij deze kopgroep te blijven. 2e klasse C. Het is voor de reserves van Wol faartsdijk ongetwijfeld een debacle ge worden om van het derde elftal van Mevo met niet minder dan 50 te ver liezen. Zij verliezen daardoor hun eer ste plaats aan Mevo H, dat ondanks het te laat aankomen van de boot en het spelen in het donker, de beide pun ten in de wacht wist te slepen en zo doende één punt voorsprong nam op Wolfaartsdijk. Het derde elftal van Kloetinge kon het tegen de Bevelan ders niet klaren. De Bevelanders profi teren hiervan door thans de 3e plaats te bezetten. 2e klasse D. De twee wedstrijden, welke in deze klasse gespeeld werden, zijn voldoende om belangrijke wijzigingen aan te bren gen in het algemeen klassement. Zowel de leiders- als de hekkensluitersplaats kregen andere bezetters. De verwachte overwinning van R.C.S. IV geeft deze een tijdelijke leiding, omdat Middelburg VII rust had. Nieuwland slaagde erin KORFBAL. SEOLTO ZORGDE VOOR VERRASSING. Madjoe trok zich terug. In de le klasse zorgde Seolto voor een verrassing door Tjoba met een 32 nederlaag naar huis te sturen. Zoals wij reeds vermoedden, is de kluif te zwaar voor Tjoba gebleken. Vios bood felle tegenstand aan Togo en het was alleen aan him slech te schotvaardigheid te wijten dat ze niet aan scoren toe kwamen. Vooral na de rust toen Togo een 20 voor sprong had verkregen, waren ze vaak in de meerderheid. De eindstand was tenslotte 30 voor Togo. De belangrijke stand voor de laatste plaats in klasse 2 Togo IIMadjoe ging niet door daar Madjoe zich terug trok uit de competitie. Wel jammer, daar de wedstrijd ZeelandiaMadjoe ook nog gespeeld moest worden, wel ke de beslissing voor 't kampioenschap zou brengen! Ligt er nu soms een beslissingswedstrij d OlympiaZeelan dia in 't verschiet? Ook in 3a ging de wedstrijd, die Vopo het kampioenschap kon brengen, niet door. Deze werd afgelast. In 3b won Top volgens de verwachting van Olympia II (62). A.K.C. behaalde in afd. 3c een magere overwinning op Stormvogels II (32). Goed gedaan van de West- kapellenaars! MOTORSPORT. Oriënteringsrit M.C. „De Zeeuwen" De Motorclub „De Zeeuwen" te Middelburg organiseérde Zaterdag j.l. een oriënteringsrit over een af stand van 128 km. De route liep voor het grootste deel door Zuid-Beveland. De 22 deelnemers startten vanaf vier uur te Lewedorp. Deze rit was ditmaal op geheel an dere wijze georganiseerd dan de voorgaande en was zeer zwaar te noemen. Er waren dan ook 10 uitval lers. Ongeveer half elf waren de laat- sten aan de finish te Lewedorp ge arriveerd. De uitslag was als volgt: 1. A. Hou terman 18 strafp.; 2. A. Geertse 50 strafp.; 3. W. Flipse 93 strafp.; 4. F. de- Visser 94 strafp.; 5. Jos. Markusse 239 strafp.; 6. A. Kodde 245 strafp.; 7. R. Joosse 291 strafp.; 8. J. Maas 314 strafp.; 9. J. Moens 324 strafp.; 10. J. Kempe 399 strafp.; 11. J. Melse 447 strafp.; 12. W. Janse 514 strafp. 2e klasse E. Waren er enkele weken geleden nog vier koplopers, dit is nu wel definitief terug geslonken tot twee. Zaamslag en Tern. Bays hebben getoond de meerde re van dit viertal te zijn en zullen nu alleen nog moeten uitvechten wie de sterkste van hen beiden is. Zij hebben met 12 punten een flinke voorsprong op Spui en S.V.D., die elk 8 punten hebben. Na enkele goede prestaties van Hoek wisten zij het tegen A.Z.V.V. niet verder te brengen dan een gelijk spel. De Beren werden het slachtoffers van Driewegen en hebben tot dusver nog geen enkele punt kunnen bemachtigen. 2e klasse F. Het leidende Hoek heeft zich ook door de reserves van A.Z.V.V. de beide pun ten niet laten ontfutselen en wist zich van Spui, dat een week rust heeft, los te maken. Driewegen maakte de reis over de Westerschelde niet te vergeefs en keerde met de volle buit naar huis terug. Zowel het derde elftal van Krui ningen alsdat van Zaamslag moesten resp. tegen Zaamslag II en Tern. Boys II wel erg diep in het zand bijten, zo dat hun puntenaantal niet werd ver groot. DE UITSLAGEN. le KLASSE. Arnemuiden IKapelle I; 90. Colpl. Boys IKrabbendijke I: 10. Rillandia I—V.C.K. I: 5—0. Wemeldinge ISerooskerke I 20. 2e KLASSE A. Kats IMevo I: 3 9. 's-H.H.Kinderen IBevelanders I: 11. Wolfaartsdijk IVeer a I; I2. 2e KLASSE B. Kapelle IIArnemuiden II: 14. Krabbendijke IIColpl. Boys II: 63. V.C.K. H—Rillandia II 3—2. Yerseke IIIWemeldinge H: 92. 2e KLASSE C. Mevo IIIWolfaartsdijk II: 50. Kloetinge IIIBevelanders II: 15. Veere II-Mevo II: 34 (onder protest) 2e KLASSE D. V.S.C. I—R.C.S. IV: 3—7. Serooskerke IINieuwland I: 14. 2e KLASSE E. Hoek I—A.Z.V.V. I: 2—2. Driewegen IBeren I: 61. Zaamslag ISpui I: 20. Tern. Boys IS.V.D. I: 42. 2e KLASSE F. A.Z.V.V. II—Hoek II: 5—7. Beren IIDriewegen II: 14. Kruiningen IIIZaamslag II: 210. Zaamslag IIITern. Boys 311 Junioren. A GROEP I. Arnemuiden IZeelandia I: 60. R.C.S. IWalcheren I: 50. Vlissingen IISchoondijke I: 10. GROEP II. Kapelle IKrabbendijke I: 12. Goes IVlissingen II: 2I. Robur IGoes II: 2- -0. B. GROEP I. E.M.M. IMiddelburg I: 09. Zeelandia IVlissingen I: 12. Nieuwland IDe Zeeuwen I: 14. GROEP n. Goes IVlissingen III: 41. R.C.S. I—Middelburg II: 3—3. Zeeuwen IIVlissingen IV: 01. Middelburg III—V.C.K. I: 1—4. GROEP ra. Kloetinge IGoes I: 6—0. Wemeldinge I's-H. A.kerke I: 70. GROEP IV. Mevo IRenesse I: 32. GROEP V. Terneuzen IHoek I: 101. Tern. Boys IICorn. Boys I: 30. A.Z.V.V. IZaamslag I: Zaamslag niet opgekemen. Axel ISluiskil I: 70. Jaarvergadering Afd. Zeeland van de K.N.V.B, Zaterdag is te Goes de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de Afd. Zeeland van de K.N.V.B. Aanwezig waren 62 afgevaardigden. Ia zijn openingswoord wijdde de voorzitter, de heer A. Imanse, enkele ogenblikken aan het 30-jarig bestaan van de Zeeuwse afdeling, die thans 8000 leden telt. De vergadering verliep zeer vlot. Jaarverslagen, balans en winst- en verliesrekening werden goedgekeurd evenals de begroting 1951- '52. In het bestuur werd de 2e secretaris, de heer A. le Due, vervangen door de heer J. Bom, evenals in de be stuurscommissie. In de financiële commissie werd di heer P. J. Melse tot lid benoemd en de heer M. F. de Jonge tot plv. lid. DE ZAAD VISSERIJ OP DE WADDEN. Vanaf 29 October moge» de Zeeuw se mosselkwekers, die percelen bezit ten boven de Afsluitdijk, zaad vissen op de Wadden en ook zaad uitzetten op die percelen. Zij hebben hiervoor een week de tijd. MIDDELBURG. Veiling van 19 Oct.: Bintjes 9—9,10, Meerlanders 6,50—8,10, Koopmans Blauw» 10,8011, alles per 100 kg. Fruit; Appels: Jo nathan 1560, Goudreinet 2452, Laxton Su perbe 2345, Glorie van Holland 4142, Cox Orange 30—42, Golden Delicious 60, Present van Lunteren 22—40, Franse Reinette 2338, Nota risappel 20—38, Zoete Ermgaard 2636, Zure Bellefleur 2425, Groninger Kroon 22, Bram- leij Seedling grof 18, Appels val en kroet 3— 19, Goudreinette val 6—20, Noten 2,01. Peren: Légifont grof 4144, Conference 41—43, Gio- ser Wildeman 36, Zwijnsche Wijnpeer 22—32, Beurré de Merode 27—31, Bergamot grof 2930, Nouveau Poitean 22—28, Souvenir du Congret 2227, Peren val en kroet 3—27. Meloen: Oranje Ananas 426, Ananas 28, Netmeloen 17, Suiker meloen 21; Tomaten 1258; Alicant 90—108; Golden Champagne 123125. Groenten: Andijvie 512; Sla 2—9; Bloemkool A 18—48; idem B 9—28; idem C 9—20; idem D 8—14; Saxa's 42 —54; Stokprincessen 70—79; Dubbele princes- sen 2485; Snijbonen 2194; Wagenaars 53 J Pronkbcraen 4046; Bospeen 821; Boskroot 8 10; Spinazie 3152; Prei 1013; Uien 2221 Savoyekool 411; Rodekool 517; Boerekool 2 —5; Wittekool 3.50—6; Kroten kg. 1418, Kom kommers 10; Witlof 2973; Spruiten 3070; Veldsla 1634; Breekpeen 6—14; Koolrapen 3-11. ZIERIKZEE. Veiling van 19 Oct. Princesse- bonen 60—62; Snijbonen 70; Tomaten 1435: Andijvie 4.5Ó—6; Savoyekool 1016; Rodekool 5—11; Wittekool 8; Prei 24—25; Waspeen 4—7j Meloenen 630; Spruiten 3137; Spinazie 28 J Wijnpeen 8; Kropsla 5; Bloemkool 11—38; Knol selderij 6; Bospeen 8; Appels en Peren: Goud- ïeinette (val) 16—24; Jonathan 24; Manks Cod- lin 12—20; Zoete Ermgaard 18; Groninger Kroott 1636; Ster-Appel 32; Beurrè v, d. Ham 40; Soldat Laboureur 4145; Bonne Louisse 44; Comtesse de Paris 3036; Sint Remy 24; Wijn peer Zwijndrechtse 35; Druiven I 6685; idem II 35—52. Alles per 100 kg., stuks of bos. DINSDAG 23 OCTOBER 1951. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws en weerberichten8.15 Gram.9.00 Voor de huis vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 „Lichtbaken": 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 School radio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Causerie over de Nationale Reserve; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00 Gev. programma; 14.53 Kamerorkest en so list; 15.30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.4S Piano; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Sportpraatje18.30 Gram.; 18.45 Cursus voor lekenspelers19.00 Vaudeville-programma; 19.30 Voor de jeugd; 19.40 „Dit is leven", causerie: 19.50 Gram.; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man; 20.15 Strijkorkest en soliste. (Ia de pauze: ca. 20.40 „Australische levenswijze", causerie); 21.05 Orgel; 21.25 De Radiodokter; 21.35 Bariton en piano; 22.00 Klein koor, Kon. Mili taire Kapel en solisten; 22.35 Gesprek met mijn zoon; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 „Ge zond gezin", causerie; 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek7.30 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 De Groen? teman; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Pianorecital; 12.00 Orkest; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws; 13.20 Promenade-orkest; 14.00 Voor de huisvrouw; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15,00 Gram.; 15.30 Onze Amerikaanse Buren16.00 Orgel, cello en viool; 16.30 „De Avonturen van Pinkeltje", hoor spel voor de jeugd; 16.50 Kinderkoor; 17.15 Dans muziek; 17.45 Regeringsuitzending: Dr J. O. Noorlander: „Nieuw Guinea en de Zuid-Pacific- Commissie"; 18.00 Nieuws; 18.15 Amusements- muziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Piano; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Fanfare-korps; 19.50 „Huizinga's Verzamelde werken", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. program ma; 21.15 Reportage of gram.; 2L30 AVRO-Aller- lei; 21.35 Orkest; 22.00 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld; 22.45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek 23.45—24.00 Gram, BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Operettemuziek; 14.00 Schoolradio; 15.30 cn 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.05 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Studentenleven; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.: 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 21.05 Idem; 21.15 Omroeporkest; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws 23.05—24.00 Gram. VARA-TELEVISIE-UITZENDING. 20.15—21.45 1. Televisie-forum; 2. „Zierikzee", film; 1. Actualiteiten; 4. Het maken van poppen. Pauze. 5. Gevarieerd programma. -. De jaarlijkse inzameling voor de stichting Kinderzorg te Waarde bracht op 10 kisten fruit, 32 zakken aardappels, levensmiddelen en een bedrag van f22. Nadat des middags een voorstelling voor de kinderen gegeven was, werd Donderdagavond een film, ,,'t Zit in de Lucht", vertoond in Hotel „Haven zicht" te St. Annaland. In Hotel „De Gouden Leeuw" werd eveneens een filmavond gehouden. Geslaagd aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen voor diploma B scheeps- werktuigkundige A. J. Kootstra; voor Radiotelegrafist 2e kl. M. K. A. Vin ders. Te Kruiningen heeft de collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen f 55.07 opgebracht. NAGEKOMEN AD VER TEN I IE Met leedwezen geven wij ken nis van h t na een kortston dige ziekte overlijden van de heer J. DE BOKX, in leven Boekhouder 2e klasse in dienst der Vennootschap. Wij verliezen in hem een plichts getrouw ambtenaar en goed medewerker. Bestuur en Directie van de N.V. Provinciale Zeeuwsche Eleetriciteits-Maatschappij Middelburg, 20 October 1951.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3