IMPASSE IN DE BESPREKINGEN TUSSEN ADENAUER EN DE HOGE COMMISSIE Perzië zal zich niet aan Veiligheidsraad storen Noordelijken willen alleen in Kaesong praten Ook kappers nu een C*A*0* 1 SNIPPER NIEUWS1 Vier maanden geëist tegen tand arts uit Rijswijk* Burgem* Kolff opende de „Vlisto demonstratie van de middenstand PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Om Duitslands zelfstandigheid Publiciteit in de aether. Noodzaak hen in te schakelen bij Europese verdediging sterkste wapen der Duitsers Notaris uit ambt ontheven. Emigratieplan voor 5 millioen Europeanen van de baan Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad", Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen: Djjkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1988 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 5 OCT. 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.49 u., onder 18.08 u. Maan op 14.13 u., onder 20.30 u. Hoogwater Zaterdag 7 Ot.:c Vlissingen: 4.50 u. 2.09 m., 17.16 u. 2.07 m. Terneuzen: 5.23 u. 2.24 m., 17.46 u 223 m. Wemeldinge: 6.40 u. 1.74 m., 19.00 u. 1.74 m. Zierikzee: 6.12 u. 1.51 m,, 18.43 u. 1.52 m. Kortere arbeidsduur en vacantie- toeslag. Op een bijeenkomst te Amsterdam is de eerste collectieve arbeidsovereen komst voor het kappersbedrijf onder tekend. De ondertekening geschiedde door alle werkgevers- en werknemers organisaties, die in de vakraad voor h?t kappersbedrijf samenwerken, met uitzondering van de christelijke kap perspatroonsbond. Deze organisatie welke eerst kort is aangesloten heeft, zoals door haar werd medegedeeld, niet voldoende gelegenheid gehad zich intern te beraden. Verwacht wordt dat ook de Chr. Kapperspatroonsbond bin nen afzienbare tijd zal tekenen. De nieuwe C.A.O. zal na goedkeu ring door het college van Rijksbemid delaars in de plaats komen van de bindende loon- en arbeidsregeling voor het kappersbedrijf van April 1946. De C.A.O. bevat aanwijzingen op de be staande regeling, onder meer de in voering van een leerlingenstelsel en tevens de verplichting voor leerlin gen en aankomende bedienden om vakonderwijs te volgen bij een erken de instelling. Voorts bevat het contract een ver korting van de arbeidsduur van het personeel en een betere regeling van de arbeidstijden. Na 7 uur zal door het personeel niet meer gewerkt wor den, bij ziekte van mannelijke werk nemers zal de eerste veertien dagen het volle salaris worden betaald. De overeenkomst voorziet verder in een vaeantietoeslag van 1 procent van het jaarloon en een hetere vacantierege- ling. Verder is de mogelijkheid opge nomen tot het geven van een presta tietoeslag. Voorzichtigheid gewenst. Te Utrecht, waar het Genootschap voor Reclame een congres houdt, heeft de directeur-generaal der P.T.T., de heer L. Neher het woord gevoerd over het onderwerp „Publiciteit In de ae ther'' en daarin de voor- en nadelen van dit soort reclame besproken. Zijn slotconclusie was, dat men hij zonder voorzichtig moet zijn met deze soort publiciteit. Er moet geld zijn voor liet omroepbedrijf en dat geld moet er op de één of andere manier komen. In Amerika werd aan reclame per radio een bedrag uitgegeven van meer dan 400 millioen dollar. De huur van het gehele Amerikaanse net kost per half uur 1,4 millioen dollar. In Nederland, waar nog geen betaal de reclame via de aether wordt ge maakt, kent men toch wel bepaalde vormen, die reclame zijn. B.v. de jui chende voetbalverslagen, de publiciteit voor charitatieve doeleinden (Haak-In) de propaganda voor omroepverenigin gen, enz. De heer Neher ontnam leder de Il lusie, dat ons land een speciale zender zou kunnen krijgen, over welke publi citeit In de vorm van reclame mogelijk zou zijn, want ons land heeft al meer golflengten dan waarop het strikt ge nomen recht heeft Toch zal de Nederlandse regering, als ze een beslissing wil nemen over deze reclame, sterk rekening moeten houden met de omringende landen met het oog op repercussies. De heer Neher besprak vervolgens het vraagstuk der radiopubliciteit via de wereldomroep. Hij vond hier wel iets voor te zeggen met het oog op de ex port, mits die wereldomroep dan prima was. Ook de televisie als reclamemiddel werd door hem besproken. Hij wees er op, dat men hier wel uiterst voorzichtig mee moet zijn. „West-Duitadand zal niet bereid zijn deel te nemen aan het Westelijke ver dedigingssysteem, wanneer het niet dezelfde souvereiniteit zou genieten als de andere Westeuropese landen'', zo heeft Dr Adenauer naar de corres pondent van het A.N.P. meldt aan de Hoge Commissie verklaard in de drie besprekingen, die hij na Washington met haar heeft gehad. Het is de overtuiging van de Duitse kanselier, dat de door de Hoge Com missie gedane voorstellen geen inlossing betekenen van de in de Washingtonse verklaring vervatte belofte van een gelijkgerechtigde inschakeling van West- Duitsland in de Europese gemeenschap. In deze omstandigheden kon geen basis worden gevonden voor de principiële voorwaarden, waaroj» de West- duitse regering bereid zou zijn de militaire bijdrage aan het parlement voor te stellen. De Hoge Commissarissen hebben, naar verklaard werd, zich daarom ge noodzaakt gezien opnieuw contact op te nemen met hun regeringen, alvorens Woensdag de besprekingen zullen worden voortgezet. De principiële meningsverschillen •qgp*- concentreren zich op vijf punten: 1. Op het plan der geallieerden, de souvereine rechten niet over te dra gen, doch te delegeren aan de Duitse regering; 2. Op de grootte van de door Duits land te leveren verdedigingsbijdrage, die door de geallieerden aanmerkelijk hoger is getaxeerd dan de huidige be- zettingskosten; 3. Op het voortbestaan van niet- Duitse nationale legers buiten net Europese leger; 4. Op de handhaving van een ge allieerde controle op de Duitse wapen productie; 5. Op de vorming van een raad van ambassadeurs. Dit alles betekent naar Duitse op vatting een achterstelling van de Bondsrepubliek bij de andere partners in het verdedigingsblok. De Duitse bondskanselier heeft door middel van de persdienst van zijn partij laten verklaren, dat het Duitse volk er ge rust op kan zijn, dat hij een tweede rangs souvereiniteit geen voldoende tegenwicht acht tegenover de mili taire bijdrage. Ook de liberale partij, de voornaam- Ari j j i Koning George van Engeland is thans zover hersteld, dat hij misschien heden de leden van de Privy Council (Raad van adviseurs) zal kunnen ontvangen om de preciamatie voor de ontbinding van het parlement te tekenen. Het fabriekspersoneel van 2 behangselfabrieken te Amsterdam heeft een ultimatum gesteld aan de directies tijdens een vergadering, die onder leiding stond van de hoofd besturen der drie grafische werk nemersbonden. Zij eisen uiterlijk op 20 October a.s. een gratificatie van 2 pCt van hun loon. De verkeers veiligheid in Amsterdam laat nogal iets te wensen over. Gisteren waren er weer 2 slachtoffers te betreuren: een 63-jarige wielrijder en een 71- jarige voetganger. Een jager van de Britse vloot is gisteren bij Land- send in zee gestort. Er was één in zittende. Vliegtuigen, een reddings boot en vissersvaartuigen zoeken naar hem. Een huishoudster uit Bussum ontving van haar werknemer geregeld cheques om de leveranciers te betalen. Zij inde wel het geld, maar betaalde niet uit. De zaak kwam aan het rol len, toen een leverancier bij de huis knecht eens kwam informeren of meneer wel „safe" was. De juffrouw was echter niet „safe"! Drieduizend Griekse communisten, die ter dood veroordeeld waren, hebben gratie ge kregen. Hun straf is veranderd in levenslang. Ongeveer 30.000 Grieken zuchten als politieke delinquenten in gevangenissen of strafkampen. Rus sische geleerden hebben zich tot taak gesteld het leven van de mens tot 150 jaar te verlengen. „In de Sowjet- Unie bestaan, dank zij de sociale voor zieningen, de voorwaarden voor de oplossing van dit probleem", hebben zij gezegd. Patiënt overleed tijdens behandeling. VIER MAANDEN HECHTENIS is gisteren voor de Haagse Arrondissements rechtbank geëist tegen de 62-jarige arts A. L. uit Rjjswjjk wegens dood door schuld. Op 1 November van het vorige jaar heeft hij een 27-jarige man uit Zevenhoven voor het inzetten van een kunstgebit alle tanden en kiezen ge trokken in z.g. „Evipan-slaap''. Tijdens deze behandeling is de man overleden. Niet, zoals aanvankelijk werd aangenomen wegens het toedienen van een te grote dosis narcose, doch omdat zich, zo bleek bjj sectie, in de ademhalings organen van de overledene een prop watten bevond. De overledene, een vroegere fonds patiënt van de dokter, had hem ge vraagd, of deze hem wilde behandelen. De dokter stemde toe en vroeg dokter Visser uit Zevenhoven, die zijn practijk had overgenomen toen hij zich in Rotterdam was gaan specialiseren op het trekken onder „Evipan-slaap", hem te assisteren. Dokter Visser diende de narcose toe en de heer L. trok het ge bit. De proppen watten werden gebruikt om het bloeden te stelpen. Bij het trekken bemerkten de beide artsen, dat de gelaatskleur van de pa tiënt enigszins blauw werd en hij te diep onder narcose was. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Gistermorgen stonden de beide héren tegenover elkander. De één als be klaagde, de ander als kroongetuige. Dokter L. had vroeger reeds ver klaard, dat een te grote dosis narcose, '.oor dokter Visser toegediend, de dood had veroorzaakt. Een getuige-deskundi- ge ontkende dit echter. Dokter L. had zijn collega ook be schuldigd een prop watten in de keel van de patiënt te hebben gestopt, toen hij (L.), na het overlijden even de ka mer had verlaten. De getuige, dr Klein uit Den Haag, bewees echter, dat dit onmogelijk was. De Officier van Justitie nam het ver dachte zeer kwalijk, dat hij direct zijn collega-medicus Visser had verweten „Jij hebt hem vermoord!' Schrijnend noemde de Officier, mr Lint, het gebrek aan inzicht van bei den. De gehele verantwoordelijkheid blijft echter rusten op beklaagde, die, zo was de Officier van mening, zeker ook door het medisch tuchtcollege zal worden beoordeeld. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. De verdwenen Maastrichtse notaris M. H. O. Quaedvlieg werd gisteren bjj vonnis van de Arrondissements rechtbank te Maastricht overeenkom stig de eis van de officier van justitie, uit zijn ambt ontheven. De uitspraak geschiedde in raadkamer. ste regeringspartner van Adenauer, heeft de stelling verkondigd, dat het thans aan de gealliëerden Is, in het Duitse volk een bereidheid tot het deelnemen aan de verdediging aan te kweken. „Niet wij Duitsers, doch het Westen wenst de Duitse verdedigings- bijdrage", zo zegt deze partij. Enkele vooraanstaande bladen der C.D.U. brengen de impasse in de be sprekingen in direct verband met de Sowjet-actie voor de terugkeer naar de eenheid van Duitsland, waarbij voornamelijk aan Frankrijk de bedoe ling wordt toegeschreven de beslissing uit te stellen. De „Hamburger Allgemeine Zei- tung" durft zelfs te schrijven, dat men in Parijs „bereid is Duitsland aan Rusland te verkopen, wanneer men gelooft daarmee zichzelf van de Rus sische bedreiging te kunnen loskopen". Pensioen voor verwanten van samenzweerders tegen Hitier. De correspondent te Bonn van „Le Monde" meldt, aat de Westduitse re gering heeft besloten pensioen toe te kennen aan de verwanten der be trokkenen in de samenzwering tegen Hitler van 20 Juli 1944 (het complot van Rastenburg), die Indertijd door de Nazi's zijn terechtgesteld. Dit was tot nu toe niet geschied, omdat slechts pensioen werd toegekend aan de 'na bestaanden van hen, die „voor de vij and zijn gevallen". Het beeld dat deze foto biedt, is juist de oorzaak, dat wij haar in ons blad van gisteren niet meer konden publiceren. Zij geeft n.l. een overzicht van de ravage die werd aangericht toen eergister avond de electrische trein tussen Amsterdam en Haarlem ontspoor de. Het gehele treinverkeer tus sen Amsterdam en het Zuiden was gestremd en dat was de oor zaak, dat ons verslag van giste ren zonder illustratie bleef. Horeca wil lichtjes laten branden. Bedrijfshoreca heeft zich met een adres tot de directeur-generaal voor de energie-voorziening gewend, waar in zij bepleit, dat, wanneer deze win ter het stroomverbruik opnieuw be perkt mocht worden, de buitenverlich ting van Horecabedrijven zal mogen blijven branden. Frans Marokko wil de vrijheid. Donderdagavond heeft de Arabische Liga besloten op de aanstaande ver gadering van de Y.N. te Parijs de kwestie van de onafhankelijkheid van Frans Marokko aan de orde te stel len. Marokko Is sedert 1912 een Frans protectoraat. En zal niet aan de debatten over de Britse resolutie deelnemen „Ik kan U verzekeren, dat Perzië de wet op de nationalisatie van de Anglo- Iranian volkomen zal uitvoeren, zelfs al zou de Veiligheidsraad tegenstem men!", zo verklaarde gisteravond de Perzische gezant in ons land, de heer Hoessein Navab, kort voordat hjj in het vliegtuig stapte naar New-York. De gezant is n.l. naar New-York ontboden om zijn premier Mossadeq van advies te dienen, als volgende week de oliekwestie weer in de Veiligheidsraad zal worden behandeld. Een andere Perzische autoriteit heeft verklaard, dat Perzië niet aan de debatten zal deelnemen, als de Veiligheidsraad zou besluiten de Britse ontwerp-resoiutie in behandeling te nemen. nodig zullen schieten!" aldus voegde hij er waarschuwend aan toe, daar mee doelend op de Britse verklaring, dat Engeland niet zal toestaan, dat de aan de Anglo-Iranian toebehoren de olieproducten door Perzië zullen worden verkocht. De voorzitter der Perzische Olie commissie, Makki, heeft meegedeeld, dat men spoedig zal pogen de raffi naderij te Abadan weer op gang te brengen. Hij gaf toe dat er sommige olieproducten zijn, die de Perzische staf niet zal kunnen vervaardigen. „Wij beschikken thans echter over een zeer grote voorraad olieproduc ten zo verklaarde hij en wij zullen waarschijnlijk proberen er wat van te verkopen. Onze tankboten zullen door oor logsschepen worden begeleid, die zo In plaats daarvan maatregelen op korte termijn. De conferentie te Napels over emi gratie uit Europa heeft Donderdag het project voor het afvoeren van 5 millioen personen uit Europa in de komende vijf jaar ter zijde gelegd. Met het project zou een bedrag ge moeid zijn geweest van 100 millioen dollar. In plaats daarvan besloten de afgevaardigden een beperkt schema met korte looptijd op te stellen ter stimulering van de emigratie. De doodsklok over het plan werd geluid door Robert West, adviseur voor de immigratie van de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson. Hij deelde mede, dat de V.S. niet bereid waren zich te binden aan een voorstel voor een lange periode. West drong er op aan, dat de lan den, die hoofdzakelijk belang hebben bij de immigratie, zich zouden vereni gen om de vloot van elf schepen van de vluchtelingenorganisatie, die spe ciaal zijn uitgerust voor de immigra tie, in stand te houden. In het licht van de verklaring van West, zal de conferentie de komende tien dagen een nauwkeurige definitie trachten op te stellen van de wijze waarop onmiddellijke internationale actie op korte termijn zal bijdragen tot de immigratie uit gevaarlijk overbevolkte Europese gebieden met name Italië, West-Duitsland, Oostenrijk, Griekenland, Nederland, Malta en Triest. Naar verluidt beogen de V.S. de oprichting van een internationaal or gaan op een in November te houden conferentie, dat rechtstreeks de im migratie zou bevorderen van 100.000 personen en niet langer dan een jaar zou behoeven te functioneren. Over het vertrek van de Britten wordt nog gemeld, dat de tijdelijke raad van directeuren van de Perzi sche Oliemaatschappij bij het vertrek uit Abadan aanwezig was om hen uitgeleide te doen. De bedrijfsleider Ross had als afscheid een prachtig Perzisch tapijt ten geschenke ge kregen! Man neergeslagen en beroofd. Op verzoek van de politie te Ter neuzen is gearresteerd de 28-jarige J. K. uit Souburg. Deze heeft vorige week de landbouwer A. R., wonende in de Goese polder bij Hoek, op de midden- sluis te Terneuzen na een ruzie bewus teloos geslagen en hem beroofd van de inhoud zijner portemonnaie. K. bekende pas na twee dagen in de cel te hebben doorgebracht. Het geld had hij in sterke drank omgezet. In Vlissingen gingen de vlaggen uit Gistermiddag om drie uur gingen in de binnenstad van Vlissingen de vlag gen uit en in een kwartier tijd hadden de straten een feestelijk aanzien ge kregen. Deze plotselinge verandering van het aanzien van het stadsbeeld had haar reden, want in het Concertgebouw opende juist de burgemeester van Vlissingen, mr B. Kolff, de „VHsto", de tentoonstelling' van de Vlissingse Middenstand. Dit was een grote gebeurtenis, want in geen dertien jaar had de Vlissingse Middenstand een tentoonstelling georganiseerd. Het is daarom niet voor niets, dat Vlissingen tot 10 October in een feeststemming zai zijn. En zowel koper als verkoper zullen er hun voordeel mee doen. De voorzitter van de Christelijke Middenstandsvereniging, die dit jaar voorzitter is van de Middenstands centrale, voerde in het Concertgebouw het eerst het woord. Hij sprak van het gezwoeg en het gesjouw dat deze tentoonstelling vooraf was gegaan en wekte vooral de middenstanders uit Vlissingen, die niet aan de tentoon stelling meedoen, op, toch mee te werken om dit middenstandsfeest te doen slagen. Burgemeester, mr Kolff, noemde de tentoonstelling een bewijs van hoogwaardig initiatief en van een ge zonde opvatting, n.l. om te willen tonen wat men kan. De burgemeester deed in zijn har telijke toespraak, die weergaf de goe de verhouding tussen de Middenstand en het gemeentebestuur, een beroep op de neringdoenden om de hiaten aan winkels te vullen in de nieuwe stadswijken, waar een gebrek aan winkels is. Een ware demonstratie. „Ik ben er zeker van, dat de stand houders nog jaren lang de vruchten zullen plukken van Vlisto 1951". Dit waren o.m. de woorden, die de orga nisator van de tentoonstelling, de heer J. J. van der Looy uit Tilburg, in zijn rede tot de belangstellenden richtte. Dit waren geen stoutmoedige woor den. Immers „Demonstratie van de Vlissingse Middenstand" staat er met grote letters boven de ingang van het WEER EEN FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Opslagplaats van meubelfabriek uitgebrand. Gisterochtend omstreeks half tien, even na schafttijd, brak 'n felle brand uit in de opslagplaats van de meubel fabriek N.V. „Everest" aan de Nas- sauhaven te Rotterdam. Na korte tijd stond de gehele opslagplaats in lich ter laaie. Op het tijdstip van het uit breken van de brand bevonden zich vier mannen in de ruimte, die kon den ontkomen. Om 11 uur was men het vuur zo goed als meester. In de loods was een hoeveelheid triplex, multiplex, binten en edele houtsoorten opgeslagen, waarin de vlammen gretig voedsel vonden. De hitte, die werd verspreid, was zo ge weldig, dat de daklijst van de huizen aan de andere zijde der straat een afstand van circa dertig meter vlam begon te vatten. Direct werd op het dak en van de straat af begonnen met het natspuiten van deze huizen. De schade, die in de tonnen zou lopen, wordt door verzekering ge dekt. Concertgebouw. En deze vlag dekt de lading, want alle branches zijn bin nen vertegenwoordigd. We zagen nij vere dames bezig met handwerken. Anderen weer borduurden kussens eii de strijksters streken maar en lietejj zich door geen enkele bezoeker var} de wijs brengen. Wie niet van hei prozaïsche verzekerings- of bank» wezen houdt, kon zich verlustigen in de tropische aquaria of genieten van het houtsnijwerk, antieke meubelen of goede schilderijen. We zullen geen lange opsomming geven van alle bej zienswaardigheden. Maar één stana mogen we niet verzwijgen. Dat is dié van ons gilde de pers waarin een telexmachine tikt en andere ge heimen uit de keuken van de krant ontsluierd liggen. De tentoonstelling trok op deze eer ste dag 900 bezoekers. Iedere lOOstq bezoeker of bezoekster kreeg een aantal prijzen van de diverse stand houders. Beperkt najaarsoffensief der Verenigde strijdkrachten Gisteren zijn weer boodschappen uitgewisseld tussen generaal Ridgway en de generaals der in Korea strijdende Noordelijke troepen. De Noordelijken verwierpen het voorstel van generaal Ridgway om een andere plaats dan Kaesong te zoeken voor onderhandelingen betreffende de wapenstilstand. Zij stelden voor de conferentie onmiddellijk te Kaesong te hervatten en op de eerste bijeenkomst een strikte overeenkomst aangaande de neutralisering van de zflne van Kaesong vast te stellen. Generaal Ridgway heeft hierop weer doen weten, dat hij Kaesong niet meer aanvaardbaar achtte. Hij verzocht de Noordelijken zelf een andere plaats aan te wijzen, ergens in niemandsland. Zijn hoofdkwartier kon dan beslissen of deze plaats al dan niet aanvaardbaar zou zijn. Intussen hebben de legers der Ver. Naties een beperkt najaarsoffensief geopend over een frontbreedte van 65 km. in West- en centraal-Korea. Doel is het bezetten van gunstiger stellingen. De terreinwinst der ver bondenen bedroeg tot nu toe 3 km. De Chinezen bieden taaie tegenstand. Ernest Gross, de plaatsvervangende Amerikaanse afgevaardigde bij de V.N., heeft te New-York verklaard, dat, indien er op 6 November in Korea geen wapenstilstand is, de algemene vergadering der V.N., die op die da tum te Parijs bijeen komt, moet over wegen, nieuwe economische en mili taire maatregelen tegen communis tisch China en Noord-Korea te nemen. De Benelux heeft een vlag. In de Haagse dierentuin heeft tijdens een Beneluxbetoging de heer Julius Hoste, voorzitter van het Bel gische comité Benelux, een vlag voor de Benelux onthuld. Deze vlag bestaat uit de rood-wit-blauwe banen van Nederland en Luxemburg, waarin een zwart blok is verwerkt. In dit blok staat de gulden leeuw van België zo danig, dat deze de vier kleuren bij een houdt. Bij de onthulling der vlag werden de volksliederen gespeeld. Dr Ir van Riessen hoogleraar te Delft. Het bestuur van de ver. tot oprich ting en instandhouding van bijzon dere leerstoelen in de Calvinistische wijsbegeerte aan openbare universi teiten en hogescholen heeft voor dq toegewezen leerstoel aan de T.H. té Delft, om onderwijs te geven in dè Calvinistische wijsbegeerte in het bij zonder ten aanzien van haar betrek» king tot de techniek, benoemd Dr H H. van Riessen te Amsterdam. Dr van Riessen was een bekends figuur in de illegaliteit, o.a. als voor zitter van de Stichting L.O.L.K.P. Hij was redacteur van „De Zwerver", is secretaris van de centrale commissis der A.R. partij en vice-voorzitter van de Stichting 1940—1945. Hij publiceerde in tal van tijdschrif ten artikelen over de Calvinistischs wijsbegeerte. WIE GAAN ER OMROEPEN BIJ DE TELEVISIE? Wie zullen er bij de programma's, die de vier grote radio-omroepvereni gingen in de televisie gaan verzorgen, omroepen? De A. V. R. O., die vandaag als eer ste begint, heeft nog geen definitieve keuze gemaakt. De eerste uitzending zal worden omgeroepen door Netty Rosenfeld. De V. A. R. A. heeft al haar omroe pers voor de televisie aan een test onderworpen; er zijn echter nog geen definitieve medewerkers aangewezen, Het eerste programma, Dinsdagavond 9 October, zal worden omgeroepen door Jo Anema en Evert Garretsen. Ook de N. C. R. V. bleek haar keuze nog niet te hebben gemaakt. Wel mag de benoeming van een omroeper (ster) zeer spoedig worden verwacht. De K. R. O. tenslotte is de enige, die reeds tot een besluit is gekomen. Men heeft een medewerkster be noemd, die op geen enkel gebied nog in relatie met de omroep of televisis stond. Het is mej. Mies Bouwman uit Heemstede, die haar taak als omroep- ster op Dinsdagavond 16 October zal beginnen. Reizigers opgelet! Tengevolge van het treinongeluk bij Sloterdijk zal op het baanvak Amster damHaarlem heden een locale trein dienst over enkel spoor worden onder houden voor reizigers van en naar Haarlem. Ook de busdiensten zullen tussen de genoemde plaatsen fun geren. Het verzoek van de Spoor wegen aan reizigers van en naar de richting Rotterdam om gebruik te maken van de extra treinen via Har- melen en Breukelen, blijft van kracht. DE BILT ZEGT: Stille mistige ochtend. In de ochtenduren op de meeste plaatsen mist of laaghangende bewol king, die eerst later op de dag ver dwijnt. Overigens droog weer met weinig wind en dezelfde of iets lagere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1