KLOETINGE VERSLOEG NIEUWDORP avcnlurcn van ^crlfatl en cY[ieuwó uit rovincie North State Walcheren. Schouwen-Duiveland. KERK EN ONDERWIJS Zaterdag-speler krijgt prof aanbod. Woonwagenbewoner stal munitie< A.R* Jongeren te Goes bijeen Yerseke III leidt in 2e klasse B Nagekomen Advertentiën Maandag 24 September 1951 r Maa MIDDELBURG. Straatraapselvaria. In de week van 12 tot 18 Septem ber zijn de volgende gevonden voor werpen op het bureau van politie deponeerd: zwarte dameshandschoen, paar paarse stoffen handschoenen, «leutel, kaartenknipper, grijze pet, Sleuteltje, br. leren dameshandschoen, Ipssleutel 7210, zakje met zieken- ondspremie, doosje inhoudende vac- olne tegen diphterie, snoer imitatie parels, lipssleutel 592, rood kussen, bril met etui, ceintuur van regenjas. Bij particulieren kunnen worden afgehaald: wit met bruine poes, zwempak met handdoek, bl. melk bus van 4 L, rijwielsleutel, honden ketting, muntbiljet van f1,groene vulpen, grijze fietstas met inhoud, Zwemgordel, ceintuur van regenjas, zilveren schakelarmband, zonnebril met br. montuur, witte haarstrik, si garenkoker, voorstuk van rijwiel- wiellamp, linker gummilaars, knip mes, br. handschoen van katoen, le deren sigarenkoker, zeilzwabber, 4- delige duimstok, Engelse sleutel, zw. gymnastiekschoen, snoer rode kora len, bl. damesportemonnaie, sier- speldje, br. jongensjasje, windjack. De lijst met adressen, waar deze voorwerpen kunnen worden afge haald, hangt in de etalage van ons kantoor K. Noordstraat 35 ter inzage. VLISSIN GEN. Benoemingen. De gemeenteraad, die Vrijdagmiddag bijeenkomt, zal een aantal benoemingen afwerken. De heer C. J. Gillissen Verschage, die ln de raadsvergadering zal worden be ëdigd In de vacature A. van Schrjndel (P. v. d. A.) wordt voorgedragen als lid van de commissies van financiën en het badbedrijf. Aan de heer J. Waverijn zal eervol ontslag worden verleend als lid van de commissie van beheer van het Vlisslngs Studiefonds. Voor de be noeming van leden In deze commissie worden voorgedragen: 1. A, J. Kruide nier (aftr.j; 2. H. J. ten Hacken. In de vac. C. Kamermans: 1. J. Moorman; 2. P. Lauwen. Ter vervulling van de va cature mevr. W. P. van Ockenburg-v. d. Harst wordt als lid van de commissie van regenten van het Gasthuis voorge dragen: 1. mevr. M. Sluyter-v. d. Kolk; 2. mevr. J. C. Schuurman-v. d. Zei. Voorgesteld wordt verder alld aftre denden van de commissie van advies inzake de Woonruimtewet 1947 te her benoemen. Voor benoeming van hoofd van de kleuterschool aan de Jozef Is- raëllaan worden voorgedragen: 1. mej. E. J. Blondina; 2. mevr. J. E. de Kam- Vlsser. Mevr. G. B. Lute-Akkerman moet herbenoemd worden als onderwij zeres aan de Openbare U.L.O.-school. Voor benoeming tot hoofd van de Open bare U.L.O.-school wordt voorgedragen 1. de heer J. H. E. Wessels; 2. de heer C. J. Theunlssen. De heer J. A. de Haas moet worden herbenoemd tot tijdelijk leraar aan de Gem. Middelbare Han delsavondschool. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 12 September 1951 tot en met 18 September 1951 de navolgen de voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: Heren rijwiel, een paar kinderschoentjes, een gewicht, handschoen, medaillon, gehort, bril, auto-ped, armband, mo ker, pakje shag; en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te verkrijgen van de adressen alwaar de navolgen de voorwerpen zijn te bevragen ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Ball-point pennen, armbanden, schaar, bril, boek, mantelceintuurs, shawl, sokken, kinderregenjas, vul pennen, halsdoek, handdoek, hanger tje kinderschoentje, jute zak, deken, damesvest, zwembroek met hand doek, windjack, voetbal. VROUWENPOLDER. Zendingsfilm. Hedenavond wordt om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk een sprekende Zen dingsfilm vertoond: „Gaat uit in de wereld". ZIERIKZEE. Woensdag vergadert de raad. Op Woensdag 26 September, des avonds om half acht zal de raad van Zierikzee bijeenkomen. De agenda telt 26 punten, o.m. de benoeming van een hoofd B.L.O. school, onbe woonbaarverklaring van een viertal woningen, herbenoeming Ieraren aan het Zierikzees lyceum en vaststelling van een huurreglement voor sport park Banning. De te Sint-Laurens gehouden col lecte voor de Prot. Chr. T.B.C.-be- strijding heeft opgebracht f 53.41. De heer P. Schoe Jz. te Vrouwen polder behaalde te Utrecht het di ploma Vakbekwaamheid Slagers bedrijf. Bij het op 20 Sept. j.l. te 's-Her- togenbosch gehouden examen voor detailhandelaar in aardappelen, groen ten en fruit slaagde de heer R. J. Scheele te Axel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam-Charlois, N. den Oudsten te Alkmaar; te Rot- terdam-Delfshaven, M. N. Schrale te Sluis. Aangenomen naar Deventer, D Lamberts te Drachten; naar Terwis pel-Tijnje, M. Strikwerda, cand. te Marum (Gr.). Bedankt voor Benschop, J. Batelaan, Zendingsdirector te Utrecht; voor Poortvliet, J. Arendsen te Blauwkapel. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem en te Poerwo- dadi (voor de miss. dienst), S Roosjen te Doorn. GEMEENTERAAD. Toren van Ovezande wordt nog niet gerestaureerd. De straatverbetering wordt uitgesteld. B. en W. van Ovezande hebben de raad 'n rapport inzake de restauratie van de toren overgelegd. De kosten worden geraamd op ruim 10.000,—. Aangezien tengevolge van een minis terieel voorschrift geen torens ge restaureerd mogen worden, wordt het herstel opgeschort tot betere tij den. Uit een rapport over de verbetering van het Kerkplein, de Nieuwstraat en een gedeelte van de Bloemen- straat blijkt dat met deze verbete ring een bedrag van f 36.000 gemoeid is. De gemeente beschikt niet over het benodigde bedrag, zodat deze verbetering wordt uitgesteld tot 1953. Wel zal in 1952 reeds een reserve worden gevormd van f 19.000, In principe werd besloten aan het R.K. Schoolbestuur gelden beschik baar te stellen voor de aanleg van een speelterrein en een rijwielbe waarplaats, Een zelfde besluit werd genomen t.a.v. een nieuwe taal- en schrijfmethode voor de Christelijke School. De heer M. Gaakeer te Ovezande werd m.i.v. 1 Januari 1952 benoemd tot keuringsveearts, hoofd van dienst van de vleeskeuringskring Ovezan de. Begrotingen. De rekening voor de gemeenschap pelijke brandweer over 1950 werd vastgesteld op f 1709,69 in ontvang en uitgaaf voor de gewone dienst en op f280 in ontvang en uitgaaf voor de kapitaaldienst. De rekening van de vleeskeurings dienst over 1950 werd vastgesteld op f 6460.92 in ontvang en uitgaaf, waarbij is inbegrepen de bijdragen van de gemeenten tot een totaal bedrag van f 149,97. Met instemming werd door de Raad vernomen, dat samenvoeging van de vleeskeuringskringen in Zuid-Beve land geen doorgang zal vinden. De aangeboden gemeente-begroting sluit met een totaal van f 143.150,78, de post voor onvoorzien bedraagt f3260,80. De inkomsten van de kapi taaldienst bedragen f468.107,90, de uitgaven f 483,266,90; de kapitaal- dienst vertoont een nadelig slot van f 15.159,—. Tenslotte worden tot leden van de woonruimte-commissie herbenoemd de heren A. D. de Waal, L. N. de Jonge, L. Zuidhof, K. L. van Steen bergen en W. A. Mol. (Inge2. mededeling, advert.) Van een Belgische voetbalclub in Oostende. Voor het eerst in de voetbalge schiedenis, heeft thans ook een spe ler uit de Zaterdagcompetitie een aanbod gekregen om als beroepsspe ler voor een buitenlandse club te spelen. Het betreft hier Henk van de Born, één van de spelers van de Za- terdagkampioensclub Huizen, die van de Belgische voetbalclub O.A.S. in Oostende, naar „Trouw" weet te mel den, het aanbod kreeg in België te komen voetballen voor duizend francs (dat is ongeveer 70) per wedstrijd. Daarnaast zou hij tijd ge noeg overhouden om nog een andere werkkring te vinden. Van de Born heeft voor de eer be dankt. Hij vindt het beter om maar amateur te blijven. Hij is politie-agent in Hilversum. Melkslijter pleegde verduistering. De woonwagenbewoner en koopman N. J. O., die thans te Bergen op Zoom verblijft, had in het begin van de maand Juli van dit jaar te Breskens een hoe veelheid van ongeveer 15 kilogram oude Franse munitie weggenomen van de Oost-Havendam te Breskens, welke munitie afkomstig was van een in 1940 gozonken schip. De munitie was aldaar opgeslagen om te worden ingeleverd bij de Hulpverleningsdienst. Voor de po- I litierechter bij I de Arrondis- sements- Rechtbank te Middelburg gaf ve......lite toe, dat hjj patronen had Weggenomen, Ze lagen onbeheerd op de havendam, hij had ze toen meegenomen om in te leveren bj) de Politie, maar voor dit inleveren had hij nog geen tijd gehad. De Officier van Justitie was door deze verklaring niet erg overtuigd en eiste 1 week gevangenisstraf. De uit spraak luidde f 10 of 5 dagen. Een andere woonwagenbewoner, n.l de kermisexploitant G. C. A. van der M„ die begin Augustus met zijn wagen te Zierikzee verbleef, had uit een krui deniersbestelauto een lunchkaasje van 1 pond weggenomen, toen de kruidenier even zjjn wagen had verlaten om met tijn kinderen naar twee spelende aap jes te gaan kijken, f 25 of 10 dagen (bi) verstek). J. J. F. de R., melkslijter te Hulst, noest terecht staan wegens verduis tering van enige geldsbedragen, in totaal ongeveer f 98. Deze geldsbe dragen had hij ontvangen van het Bedrijfschap voor Zuivel te Den Haag, om uit te betalen als zoge naamde zuivelwaardetoeslag aan ver schillende van zijn melkleveranciers. In plaats van deze bedragen uit te ietalen had hij ze ten eigen bate aan gewend. Resultaat: 2 weken gevan genisstraf, bij verstek. MISHANDELINGEN. A. de S., vlasbewerker te St. Jan- Bteen, werd schuldig verklaard aan mis handeling. Hij had in de nacht van 15 op 16 Juli 1.1. te Cllnge een zekere J. A. R. mishandeld, door deze op de grond te gooien en hem in het gezicht te slaan. Ook deze verdachte was niet ter te rechtzitting verschenen, maar werd toch veroordeeld en wel tot f25 of 10 dagen. Tijdens een ruzie in een café te ihnge (B.) op 14 Juli l.l. hadden de twee gebroeders Th. en A. V. uit Jinge een zekere P. R. mishandeld, 'ij hadden beiden nogal wat gedron ken en toen R. had gezegd dat ze beter water konden drinken, omdat bier niet goed voor hen u>as, konden ze hun handen niet meer thuis hou den en werd R. afgeranseld. Beiden werden bij verstek veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf. Ook de landarbeider P. M. G. uit Nieuwerkerk had zich aan mishande ling schuldig gemaakt. Tijdens een ru zie met zijn buurman W. B. had hij deze met een riek op het hoofd gesla gen, en was het tot een vechtpartij ge komen. Ter zitting kon echter niet wor den uitgemaakt of verdachte Bchuldlg was aan het hem te laste gelegde. Of schoon de Officier van Justitie f 30 of 20 dagen eiste, werd verdachte ontsla gen van rechtsvervolging. Th. F. de C., grondwerker te St. Jansteen, had zich wegens vernie ling te verantwoorden. In de avond van 22 Juli l.l. was deze verdachte wegens openbare dron kenschap ter ontnuchtering opgeslo ten in een cel van het gemeentehuis te St. Jansteen. Hij had zich daar binnen echter zo kwaad gemaakt, dat hij een stoel vernielde en met een afgebroken poot van die stoel de rui ten van het celraam vernielde. By verstek werd hij veroordeeld tot f40 of 20 dagen. Het Prov. Verband van A.R. Jon- gerenstudieclubs in Zeeland heeft Za terdaterdagmiddag te Goes een werk vergadering gehouden als begin van de nieuwe werkcampagne. De heren R. Zuidema te Goes en J. Hommes te Nieuwdorp vertegenwoordigden het Prov. Comité. In zijn openingswoord wekte voor zitter Mooiman uit Middelburg op het krachtige aanpak van het werk. In het afgelopen jaar heeft het Prov. Bestuur zeer actief gewerkt, zo bleek uit de verslagen. Tal van A.R. kies verenigingen laten echter nog na Jon geren Studieclubs op te richten. Het Prov. Bestuur heeft dienaangaande contact opgenomen en in October zullen in een 20-tal plaatsen propaganda- vergaderingen worden belegd waar bekende politieke figuren uit Zeeland en van buiten de provincie zullen spreken. Een plan wordt uitgewerkt om met 500 jonge Zeeuwen de lan delijke verkiezingstoogdag te gaan bijwonen. De bestuursverkiezing handhaafde de heer Mooiman als voorzitter. Als bestuursleden werden herkozen voor Goes: C. Balkenende, Biezelinge; voor Vlissingen: L. de Bruyn, Souburg; voor Tholen: D. v. Gilst te Colijns- plaat; voor Hulst: J. de Klerk, Axel; voor Middelburg: J. Wondergem, Oostkapelle. Als contactadres voor Schouwen treedt op de heer v. d. Wekken te Zierikzee. Door de kies kring Sluis wordt wegens aanstaand vertrek van de heer W. Slob te IJzen- dijke, nog een nieuw bestuurslid aan gewezen. Als Zeeuws afgevaardigde naar de Nat. Organisatie der ARJOS werd gekozen de heer C. Balkende. Bij bespreking van de begroting 1952 werd besloten de clubcontributie aan het Prov. Verband te verhogen tot 40 ct. per lid en tevens aan te kloppen bij het Prov. Comité om ver hoging van het jaarlijks subsidie. Het rapport van de Prov. Commis sie voor het onderhouden van contact met emigranten van A.R. beginsel werd uitvoerig besproken, de bedoe ling ervan geprezen, doch besloten, al vorens met de uitvoering te beginnen, eerst contact op te nemen met het Prov. Comité van A.R. kiesverenigin gen. SINT-ANNALAND. Aardappelvei ling van 21 Sept. 1951. Blauwe Eigen heimers gewone 8, id. bonken 8, bei de per 100 kg. cigarettes Ij Spaart keel en zenuwen ZATERDAGMIDDAG VOETBALCOMPETITIE. Nieuwdorp is door Kloetinge met een 6—3 nederlaag naar huis gestuurd. Deze weds try d, die door velen met spanning tegemoet werd gezien, heeft wel duidelyk aangetoond, dat Kloetinge niet onderschat moet worden, temeer daar dit elftal met enkele Invallers voor de dag kwam. Opmerkelijk is wel, dat in deze spannende wedstryd, die in hoog tempo werd gespeeld, niet minder dan 9 doelpunten werden gescoord. In de Tweede Klasse B heeft Yerseke weer eens laten zien, dat men daal de leiding niet wenst af te staan. Met 52 werd Arnemuiden II verslagen. Er werd verder in de le klasse A ais volgt gespeeld: Arnemuiden ISerooskerke I 6lj Coipl. Boys IV.C.K. I 12; Kloetinge 1Nieuwdorp I 68; Krabbendjjke I Rillandia I 10. Arnemuiden heeft Serooskerke duide lijk te verstaan gegeven, dat zij er een schepje op moeten gooien. Ondanks het feit, dat zij thuis speelden hebben de Coipl. Boys niet kunnen verhinderen, dat V.C.K. een kleine overwinning be haalde, welke overigens nog groot ge noeg was om hen de leiding in deze klasse te geven. Voor korte tijd althans! De spannende strijd tussen Krabben- dijke en Rilland is met een kleine over winning voor de gastheren geëindigd. Dat na drie weken spelen 5 clubs 4 punten behaalden, bewijst weer eens hoe enkele verenigingen tegen elkaar opwegen. 2e klasse A: Mevo IWissenkcrke I 91; Bevelanders IWolfaartsdjjk 1 01; 's-H. Hendrikskinderen IVeere I 4—1. Voordat de wedstrijd tussen Beve landers en Wolfaartsdijk aanving, werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de vorige week, zo jammerlijk om het leven gekomen Be- velander-speler M. Maris. Wolfaarts dijk behaalde zijn eerste overwinning, al was het dan ook op het nippertje. Wissenkerke leed een gevoelige neder laag en 's-Heer Hendrikskinderen ver grootte zijn voorsprong. 2e klasse B: Yerseke IIIArnemui den II 5—2; V.C.K. II—Coipl. Boys II 20; Wemeldinge IIKapelle II 33; Nieuwdorp IIKloetinge II 34; Ril landia IIKrabb#ndijke II 47. Yerseke III heeft hier de leiding, angstvallig gevolgd door Kloetinge, dat in Nieuwdorp weliswaar een benauwde zege behaalde maar evenveel punten Swift voor de elfde maal korfbal kampioen. OOK SWIFT 4 VEROVERDE DE TITEL. De Middelburgtse Korfbalclub Swift is er Zaterdagmiddag door een 171 overwinning in de uitwedstijd tegen Vios in geslaagd voor de elfde maal en voor de negende achtereenvolgen de maal het kampioenschap van Zee land te behalen. Swift nam reeds dadelijk de lei ding. De thuisclub vocht verwoed en sportief, maar kon toch niet verhin deren, dat het na 20 minuten spelen reeds 06 was en dat de rust inging met 09. Na de hervatting voerden de gas ten de stand op tot 015. In die tus sentijd miste Vios enkele goede kan sen en zelfs een strafworp. Toch werd hun dapper volhouden beloond door een alleszins verdiend tegenpunt (115). Hierna scoorde Swift nog tweemaal, zodat het einde kwam met 1—17. Doordat S.S.S. cp eigen veld een 25 nederlaag kreeg te slikken van Togo, is de stand nu heeft. Wemeldinge en Kapelle deelden de punten en hebben daarmede de ge hate nul weggewerkt. 2e klasse C: Veere IIKapelle III Kapelle n.o.g.; Wolfaartsdijk IIDe Bevelanders II 81. De enige wedstrijd in deze klasse werd in Wolfaartsdijk gespeeld. De gast heren namen slechts met korfbalcijfers genoegen en hebben nu een zeer ruime voorsprong. 2e klasse V.C.K. Ill—V.S.C. I 4— I; Serooskerke IIMiddelburg VII 2 4; 's-H. A. Kerke II—K.C.S. VI 3—3; Nieuwland IMeeuwen I 22. V.C.K. III zorgde voor de grote ver rassing, door de jongens van Vrouwen polder met een zware nederlaag naar huis te sturen. De gasten verloren daar door hun leiders-plaats aan Middelburg VII, dat zich door Serooskerke niet liet afschrikken. In 's-H. A. Kerke zijn de punten gedeeld, evenals in Nieuwland, waar onze mening, dat het een strijd om de hekkensluiters-plaats zou wor den, bevestigd werd. 2e klasse E: A.Z.V.V. 1Tem. Boys I 06; Beren IZaamslag I 14; Drie wegen ISpui I 20; Hoek IS.V.D. 24. Hoek schijnt zich nu voiledig op het hellende vlak te bevinden door nu weer van S.V.D. te verliezen. De kampioenen moeten het nog zonder punten stellen. S.V.D. heeft de leiding genomen. Spui verloor in Driewegen zijn leiders-plaats. A.Z.V.V. werd door Tern. Boys nog ste viger op de onderste plaats genageld. 2e klasse F: Tern. Boys IIA.Z.V.V. II 31; Spui IIDriewegen II 21; Zaamslag IIIHoek II 25; Kruinin- gen IIIBeren II 82. De reserves van A.Z.V.V., die van Tern. Boys verloren, moeten het nog zonder punten doen. De reserves van Hoek doen het beter dan het eerete. De Beren moesten in Kruiningen zwaar gehavend afdruipen. Swift Togo Scampolo Tjoba S.S.S. Seolto Vios **B.K.C. In de 12 12 11 10 12 10 10 7 111—15 41—18 41—24 32—46 25—45 22—46 19—63 11—45 Swift 4 3de klasse C trok naar Groede om daar de enig over gebleven concurrent te bestrijden. Het werd een spannende wedstrijd, die een sportief verloop had. Enkele minuten voor het einde was het 4—4 en toen slaagde Swift er in, het beslissende doelpunt te scoren en daarmede het kampioenschap te veroveren. KLOETINGE—NIEU WDORP (6-3). Niet minder dan negen doelpunten heeft de wedstrijd KloetingeNieuw dorp opgeleverd. Na de aftrap nam Kloetinge direct de leiding. Uit een voorzet van v. d. Berge schoot C. van Dalen keurig in (1—0). Het tweede doelpunt ontstond uit een voorzet van W. Deurlo en werd gescoord door v. d, Berge (20). De Leeuw, die debuteer de, leverde enkele gevaarlijke schoten. Toen was het de beurt aan Nieuwdorp dat aanval op aanval lanceerde, maar de Kloetinge achterhoede bleek hecht als een rots. Totdat door Traas een cor ner werd genomen, een geharrewar voor het Kloetingedoel ontstond en Nieuw dorp zijn kans waarnam (21). Toch bleef het Kloetingse doel onder hoog spanning staan. Een hard schot van La Grand werd keurig door keeper Toore- naar gekeerd, een vrije trap voor Nieuwdorp werd naast het doel gekopt. Eindelijk wist Toorenaar de bal ver naar voren te plaatsen, van Dalen ving hem op, dribbelde en schoot in (31). Toen weer de beurt aan Nieuwdorp. Uit een fraaie voorzet van Dekker kop te La Grand in (32). Het spel golfde nu enige tijd totdat v. d. Berge uit een voorzet van Panne- koek het 4e doelpunt maakte (42). Met deze stand ging de rust in. Na de rust wist van Dalen de voor sprong uit een voorzet van v. d. Berge te vergroten (52). Spil Deurlo maak te er 62 van. Wie dacht, dat Nieuw dorp echter de moed opgaf, vergiste zich. Een kwartier voor het eind scoor de midvoor Priester het derde tegen punt op fraaie wijze (6—3) en er volg den nog zoveel verwoede aanvallen op het doel van de gastheren, dat het een opluchting was voor Kloetinge, toen scheidsrechter De Romph het eindsig naal gaf. YERSEKE III—ARNEMUIDEN U 5—2. De derde competitie-wedstrijd heeft Yerseke Arnemuid-n met een neder laag naar huis gestuurd. In de eerste helft wist Arnemuiden na 25 minuten de leiding te nemen (01). Nog voor de rust kwam de balans in evenwicht. Het gelukte Yerseke pas in de 2e helft de leiding te hernemen (21). Nadat Yerseke nog 'n doelpunt had gemaakt (31) wist Arnemuiden het tweede doelpunt te scoren, dat ech- rer ook het laatste bleef (32). Yerse ke, dat met twee invallers speelde, wist in de laatste 5 minuten nog 2 punten te scoren (52). En zó speelden de junioren. A. Groep I: Sehoondijke IArnemuiden I af gel.; Vlissingen IR.C.S. II 9—0. Groep II: Goes IRobur I 30; Krabbendijke I —Kapelle I uitgesteld. B. Groep I: Vlissingen IZeelandia I 61; Seroos kerke IVlissingen II 23; E.M.M. I —Walcheren I 1—2. Groep II: Goes I—R.C.S. I 52; Vlissingen IV Zeeuwen II 03. Groep III: Robur 1Zeeuwert III afg.; 's-Heer Arendskerke 1Goes II 50; Kloetin ge IWemeldinge I 12. .Groep IV; pRenes^e IMevo I 60. Groep V; Terneuzen ICorn. Boys I 31; Tern. Boys IHoek I 40; A.Z.V.V. I—Sluis kil I 1—5; Axel IZaamslag I 60. Avondrit M.A.C. Scheldegouwen. Zaterdagavond hield de M.A.C. Scheldegouwen een oriënteringsrit bij duisternis, welke meetelde voor het kampioenschap. Om 8.01 uur vertrok de eerste van de 36 deelnemende voertuigen van Hotel Nieuw Goes te Goes voor het 97 km lange traject door Zuid-Beveland en Walcheren, d t met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur moest worden ge reden. De uitslag was; Sulo-klasse: 1. J. Parent, Souburg, 12 str.p.; 2. R. v. d. Velde, Middelburg, 50; 3. K. Redelijkheid, Middelburg, 61; 4. J. C. Arends, Hansweert, 70; 5. M. Neels, Kattendijke, 75; 6. J. van Dalen, Wemeldinge, 128; 7. I. W. de Jonge, 165. Duo-klasse: 1. H. Boss, Souburg, 0; 2. A. Bouwens, Middelburg, 38; 3. O. Hoving, Vlissingen, 73; 4. J. Wonder gem, Middelburg, 80; 5. P. Polderdijk, Heinkenszand, 169; 6. A. Gooyen, Goes, 175; 7. C. Westerweel, Middelburg. Auto-klasse: 1. Dr S. Rietema, Mid delburg, 4; 2. P. Tilroe, Vlissingen, 5; 3. Mevr. de Dreu, Goes, 6; 4. M. G. van Oosten, Goes, 11; 5. Jac. Louisse, Middelburg, 17; 6. Coolman/Ballintijn, 22; 7. P. Sanderse, St. Laurens, 33; 8. J. K. van Look, Middelburg, 44; 9. Bogaert/Allewijn, Goes, 78; 10. Dr van Bockel, Souburg, 80; 11. M. Leclerq, Kruiningen, 96; 12. E. W. Bueninck, 116; 13. A. A. Polderman, Middelburg, 121; 14. L. de Nooyer, 137; 15. A. de Pree, Middelburg, 140; 16. M. Uil, Middelburg. De stand is nu; Soloklasse: 1. J. C. Arends, 2. K. Re delijkheid, 3. J. Parent, 4. R. v. d. Velde. Duo-klasse: 1. O. Hoving, 2. C. Wes terweel, 3. A. Bouwens, 4. A. Gooyen, 5. J. Wondergem, 6. P. Polderdijk. Automobilisten: 1. Coolman/Ballin tijn, 2. S. A. Versluys, 3. A. de Pree, 4. L. de Nooyer, 5. P. Sanderse, 6. K. J. van Loo, 7. P. v. d. Woestijng, 8. E. W. Bueninck, 9. M. Uil. ZIERIKZEE. Veiling van 21 Sept. 1951. Aardappelen 810, Princesse- bonx 2445, Snijbonen 2146, Toma ten 818, Rode kool 46, Savoye- kool 815, Andijvie 59, Postelein 1718, Wijnpeen 8, Bospeen 1718, Komkommers 3—12, Kropsla 48, Bloemkool 425. Appels en Peren: Zigeunerin 1016, Manks Codlin 4—15, Triumph de Viënne 5455. Maagdperen 2025, Transp. de Croncel 416. Druiven 55 —75. Alles per 100 stuks of bos. SCHERPENISSE. (Via de veiling van -St. Annaland. Veiling van 21 Sept. 1951. Gele Eigenheimers gew. 8.29, Dubbele Stambonc-i 20, beide per 100 kg. PEDRO IN DE KOOI Gertjan stormde naar binnen, maar wat zag hij daar! Oh hij schater de het uit. „Hahaha... wat een mop, Maartje, tante, kijk die rakkers toch eens, oh wat een belhamels zijn jullie!" Eerst keken tante en Maartje vol verbazing naar de kooi, maar dan barstten ook zij in lachen uit. Het was ook een dwaas schouwspel. Want niet Lorre maar Pedro zat gevangen in de kooi en keel: verontwaardigd door de tralies, terwijl Lorre als een veldheer er bovenop troonde. „Laat me er uit, laat me er uitsmeekte Pedro, ik heb de wedstrijd gewonnen. Lorre heeft het deurtje dicht gemaakt omdat ik het eerste thuis was. O, laat me er toch uit!" „Lorre, Lorre, wat val je me tegen' '.mopperde tante Neel. „Dat is nu de tweede keer dat je me zo van streek maakt. „Lorre is lief, Lorre is erg lief...!" krijste Lorre weer. Wat hadden Gertjan en Maartje een pleizier om dat voorval. „Arme Lorre", plaagde Gertjan, „heb jij de wedstrijd verloren, ik dacht nog wel dat jij zo hard kon vliegen". „Het was niet eerlijk", snibde Lorre, „want Pedro heeft vier poten en Lorre heeft maar twee vleugels!" Heden nam God van ons weg, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, de heer J. KLUIVER, in de ouderdom van 82 jaren. Ds J. H. KLUIVER. A E. KLUIVER— GERRETSEN. JAN. DIRK. HEINTJE. 's-Gravenpolder, 22 September '51. Herv. pastorie. Coöp. Boerenleenbank Zoute' inde. Wegens vacantie kantoor GESLOTEN op 25 en 28 September. A\

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3