'"'Ylieuwó uit ele<=P rovincie INSCHRIJVINGSFORMULIER Walcheren. 7 holen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Lasten voor Walchcrsc ingc landen nog zwaarder. Zuid-Beveland. WATERSTANDEN In verlichte Burgerzaal. Gemeenteraden, Rilland heeft een sluitende begroting. BURGERLIJKE STAND VAN MARKT en veiling Hiermee geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD" betalen Donderdag 20 September 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Vacantieverblijven voor P.Z.E.M.- personeel. In de gehouden vergadering van de Personeelsvereniging der N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij werd, op uitnodiging van de Raad van Bestuur dezer vennootschap, besloten tot deelname aan een Stichting „Vacan- tiebesteding Personeel P.Z.E.M.". Deze stichting stelt zich ten doel eenvoudige vacantieverblijven te doen bouwen en Inrichten, welke tegen redelijke prijs aan het personeel ter beschikking zullen worden gesteld. Het eerste zomerhuisje zal thans worden gebouwd in het z.g. „Vebena-bos" te Koudekerke. In het stichtingsbestuur hebben zit ting de heren Ir T. Michielsen, D. Im- mig en J. Huser. Zwemproeven te Vlissingen, In het afgelopen zwemseizoen legden bü de Vlissingse Zwemclub tal van jongere zwemmers en zwemsters proe ven af voor het behalen van één of meer zwemdiploma's. De proeven wer den afgenomen door de bondsgedele- geerde J. de Jong en de zwemmeester P. van Anraad. Er werden 121 diplo ma's uitgereikt, waarvan diploma I aan: Inge Francois, Sadi Bakker, Tineke de Graaf, Sari Mesker, Annie Goedbloed, Cor van Driel, Jan van de Velde, Riet Adriaanse, Marina Roose, Jacobus Barentsen, Seya Kruisinga, Nina Velle- man, Kees van Dijk, Jacobus van Heu len, Eelkje Visser, Rietje But, Jan But, Ria van Belzen, Jopie Bom, Simone Faes, Hans Boonacker, Piet van Dou- welen, Loes Kemper, Lodewyk Tjebbes, Adrianus Heymans, Jo Huyps, Marie Louise de Badt, Jo Bouff, Henk de Looff, Nancy van Veen, Mia Westdijk, Iris Theulings, Eric Theulings, Lietje de Mey, Herman Mastenbroek, Evert Na- huys, Jannie Minnebreuker, Annie Noest, Ineke But, Marian Kok, Bram Roelse, Theo van Veeren, Frans Leynse, Mattie Hoogesteger, Elsje van der Hof, Anneke van der Hof, Henny van Vlaan deren, Janny v.d. Hof, Johnny Janse, Nel Jacobse, Marietje van Heuel, Nelly de Beste, Jo Sanderse en Ella Bouff. Diploma 2: Alfred van Veeren, Mari- ka Götzen, Han van Kooten, Gerrie 't Hoen, Ria Pihl, Beppie Pihl, Ineke Willemse, Leo Minderhoud, Toos Kooy- mans, Mia Adriaansen, Ko Maas, Nico Houtzager, Elizabeth Hamelink, Henk Stevens, Jos Lamers, Piet Bosselaar, Johnny Borgers, Anneke Ventevogel, Betsie van Zweeden, Robbie Polderman, Ida Wassink, Eefje de Vos, Nelly Jacob se, en Marina Roose. Diploma 1 en 2: Cobie Kieboom, Rina Peters, Rens Bolier, Connie Tavenier, Lenie Brasser, Mattie Monté, Piet Timmerman, Peter Raaphorst, Jan Adriaanse, Johan Boucherie, Kees Krie- temeyer, Amelia de Bruyn, Annie van Hove, Adrie Provenier, Anneke Kest, Frans Kest, Els Boone, Joan Boogerd, Eddie Leynse, Minik Keymel en Leen Grootjan. MIDDELBURG. Adspirantenfeest. In het kader van haar 60-jarig be staan hield de Middelburgse gymna stiekvereniging „Medioburgum" een adspirantenfeest. De avond werd door de voorzitter, de heer W. Joziasse, geopend. Hü reikte de prijzen uit voor de onderlinge adspirantenwed strijden. Hierna was het woord aan de jeugdraad. Kees Zuydweg hield een korte toespraak en daarna volgde een bont programma, dat door de adspi' ranten zelf werd verzorgd. De avond, die door vele ouders werd bijgewoond, werd een groot succes. Het tekort aan artsen. Enige tijd geleden is in de raad gesproken over het tekort aan artsen, Daarbij merkten we op, dat dokter Boerwinkel in de eerste plaats in St.- Laurens werkzaam is. Dit blijkt niet juist te zijn. Deze arts werkt zowel in St.-Laurens als in Middelburg. Spoorwegen te snel? Gistermorgen werd een uit Bra bant afkomstige dame door haar doch ter naar de trein gebracht. Het was vrij druk op het perron, doch desniet tegenstaande steeg de dochter na het binnenkomen van de trein, de Diesel binnen, om.voor haar moeder een geschikt plaatsje uit te zoeken. Zij ver moedde zeker, dat de treinen, zoals in vroeger dagen omstreeks 3 minu ten op het station stil staan. De hui dige stoptijd van één minuut was voor de zoekende dochter te snel, met het gevolg, dat toen de trein vertrok, niet de moeder, maar de dochter ver trok. De moeder heeft toen maar de volgende trein genomen.... VEERE. Installatie plaatselijke commissie Stichting maatschappelijk werk. In het Stadhuis alhier werd Dins dag in een openbare vergadering de plaatselijke commissie van de Stich ting Maatschappelijk Werk op het Platteland van Walcheren geïnstal leerd. Na een inleiding door mej. Westera, maatschappelijk werkster van de Stichting, werden de volgen de commissie-leden geïnstalleerd: Namens het gemeentebestuur burge meester I. F. den Beer Poortugael, namens de Diaconie der Ned. Herv. kerk de heer J. de Regt, namens de Geref. kerk A. in 't Anker, namens de Geref. Gemeente A. P. Pouwer, namens het Burgerlijk Armbestuur mej. L. Verhage, namens het Groene Kruis mevr. v. d. Hielev. d. Kreeke, namens de buiten-kerkelijken de heer J. A. Mol, en de wijkverpleegster van het Groene Kruis mej. zuster W. J. H. Magendans. Tot slot dankte de burgemeester mej. Westera voor haar inleiding en de heer Lijnzaad, directeur van de Stichting Maatschappelijk- en Cul tureel Werk in Zeeland en alle aan wezigen voor hun belangstelling. Nederland 1947 Dollarlenittg 1947 Invest. Certil. Ned. 1962-&4 cum Grootboek 1946 84 85H 10OJ4 10WJ 87 8% 86H m 85 86!6 Ovezande; 2e onderkal: P. Zuidhof, Willem Teil, Ovezande. Kermisschieting Willem Teil, Ove zande. Deelname 106 schutters van 221 verschillende sociëteiten. Hoofdvogel: C. Raas, Willem Teil, Ovezande; le klep: idem; 2e klep: H. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; 3e klep: C. Nagelkerke, Vooruitgang, Kwadendamme; 4e klep: H. A. Mol, Willem Teil, Kapelle; 5e klep: Jac. Smallegange, Zorgvliet, Ellewouts- dijk; le zijvogel: P. Verheijke, Zorg vliet, Ellewoutsdijk; 2e zijvogel: J. Rijk, Concordia, 's-Heerenhoek; le bovenkal: C. Lous, Edele Handboog, Oudelande; 2e bovenkal: W. van de I Kreeke, Doel naar Hoger, Wolfaarts-1 dijk; onderkallen: A. van Zunderen, Spes Nostra, A. Westveer, Edele Hand boog. ST. ANNALAND. Nederlaagtournool. De uitslag van het Sint Annalandse I nederlaagtournooi is thans definitief I bekend. Het eerste elftal van W.H.S. I speelde dit seizoen 9 nederlaagwed strijden, verloor er drie en won er NIEUW- EN SINT JOOSLAND. zes. Noordschans dat met 24 won, SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door d« AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V- GOES. 3#% Kon. 01. '50 104# 105 Cult. H. en Ind Bk 58# 59# Nat. Handels Bk 89# 91 Ned. Handel Mij 143# 144 A.K.U. 177*4 177 Berghs en Jurg. 293# 290 Berkels Patent 108# 110# Calvé Delft 128 126 Centrale Suiker 179 Fokker 101 Gelder Zonen 161# 160# Kon. Hoogovens 165 160# L. Bros en Unif. 238# 236# Ned. Ford 354# 354 Ned. Kabelfabr. 212 215 Philips Gloeil. 171# 170# Dito 6% cum pref wd. 130 129 Wilton Feyenoord 158 Biliton le rubr. Dito 2e rubr. 194 194# Dordtsche Petr. 265# 265 Dito, pref. 278 276 Kc.i. Olie 289# 287# Dito, onderaand. 290# 289# Moeara Enim 455 455 A'dam Rubber 104 105# Bandar Rubber 106 101 Deli Bat. Rubber 97 100# Kendeng Lemboe 93 92B Oost Java Rubber 32# 32 De Oostkust 91 90*4 Serbadjadi 40 42# Holl. Am. lijn 180 181 Java. Ch. Jap. lijn 127 129 Kon. Boot 137^4 136# Kon. Paketvaart 121 121# Kon. Rott. Lloyd 147 146# Ned. Sch. Unie ISO# 149# Ommereus Schvrt 183 182# Stv. Mij Ned. 154# 153 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller en Co Amsterd. Bk Escompto Bk 109# 113# 53 54 88# 90# 23# 24# 120 121# 84# 85# 78 78# 172# 172# 159 160# 44# Rotterd. Bk Twentsche Bk Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Phillips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania 161 152 157B 157# 63 - 132# 128 154# 154# 19# 19# 112# 111# 58# 57 65 61 84cx 84 60# 59#ex 17# 17# 46# 45# 99*4 99 5174 50# 6# 6# - 51 139# 138 20# 21# 69 67»/' 82*4 SO# ex 122# 119# 79# 79# 48 23# 10# 22# 23 47# 21# heeft de beker. B.o.Z. met 23 de 2de prijs. D.E.B. (Breda) met 45 de 3e prijs. Rimboe verloor met 75 en heeft de 4e prijs. Daarna volgen Val Discussie over verbetering van buitenwegen. De raad van Nieuw- en St. Joos- Voorstellen Polder Walcheren. Dijkgeschotheffing van f 50 per H.A.? De last van f46 per H.A. voor dijk- geschot in 1951 werd door de Walcher- se boeren te zwaar genoemd. Om in 1952 de eindjes aan elkaar te krijgen heeft het dagelijks bestuur van de Bolder Walcheren bij de algemene vergadering, die tegen Zaterdag 29 September des morgens om 9.30 uur is bijeengeroepen, voorgesteld voor '52 een dijkgeschot van f 50 per H.A. te heffen. Het geschot voor bebouwd kan echter van f7 in 1951 tot f6 in 1952 worden teruggebracht. Het dijkgeschot is de laatste jaren wel met sprongen omhoog gegaan. In 1949 immers werd nog een dijkgeschot geheven van f 35 per H.A. schotbaar land, met daarnaast een buitengewoon geschot van f3 per H.A. land. Voor 1951 was de heffing voor het schot- baar land gestegen tot f46 per H.A. Het dijkgeschot voor 1952 is echter noodzakelijk om de begroting voor dat jaar sluitend te krijgen. Volgens de begroting voor 1952 valt er een nadelig slot van 1950 te dekken van f246.911,35. De kosten voor de werken worden geraamd op f 344 000 (v. j. f348.000). Voor de aflossing van schulden heeft men een bedrag nodig van f206.304,33. (v. j. f202.971). Aan de algemene vergadering wordt gevraagd het dagelijks bestuur te machtigen ter dekking van de behoef je aan kasgeld in 1952 een lening aan te gaan van ten hoogste f 2.000.000. Voorgesteld wordt om voor 1951 aan het personeel overeenkomstig de voor het Rijkspersoneel geldende voor schriften een gratificatie van 2 procent Jon fl ^00n met een maximum van f 50 uit te keren als vacantietoeslag. De veemarkten te Goes. In verband met verzoeken van meer dere belanghebbenden om op de vee markten, magere koelen, graskalveren e.d. direct te kunnen aankopen is daar over overleg gepleegd met de drie land bouworganlsaties en de Bond van Vee handelaren. Als gevolg daarvan zullen thans speciale veemarkten worden ge houden op Dinsdag 25 September, 2 en 9 October a.s. De jaarlijkse najaars markt en veetentoonstelling van vet- en handelsvee wordt gehouden op 20 No vember a.s. NIEUWE LEERLINGEN AAN DE RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE GOES. Na gehouden examen werden tot de eerste klasse toegelaten: C. J. Adriaansens, Lewedorp; A. C A. Boot, Rilland; L. K. Breure, St, Maartensdijk; C. P. Burgers, Poort vliet; A. H. Colpaart, Woensdrecht Jac. van Driel, Kats; A. J. van Dijke, Colijnsplaat; F. A. van Gilst, 's-Heer Abtskerke; B. G. van Gorsel, Rilland A. Heijboer, Wissekerke; G. Hoek, St. Maartensdijk; L. J. de Jager, Wol faartsdijk; M. W. Kloet, St.-Maartens dijk; M. J. Klompe, Bruinisse; D. de Koeyer, Biezelinge; J. W. Koopman, Nieuwerkerk; J. A. Lievense, Nieu werlcerk; K. Lindenbergh, Wolfaarts dijk; C. J. van Luijk, Steenbergen A. Minnaard, 's-Heer Abtskerke; Murman, Goes; J. B. Nieuwenhyse, 's-Heer Arendskerke; J. H. van Nieu wenhuijze, Kruiningen; K. G. L. van Nieuwenhuijzen, Rilland; A. Remijn, Nieuwdorp; G. Rijk, 's-Heer Abts kerke; J. R. H. Scheele, Goes; Jac Smits, Borssele; J. Verstelle, Wol faartsdijk; M. C. Verwijs, St.-Philips land; A. van 't Westeinde, Nieuwdorp L. J. van de Zande, Tholen; I. Zan dee, Wolfaartsdijk. Door twee kandidaten moet nog examen afgelegd worden. GOES. Collecte T.B.C.-vereniging. De collecte van de gezamenlijke T.B.C.-verenigingen heeft opgebracht f 766.86. RILLAND. Athletiekwedstrljden. Op de weide van de heer C. van Gorsel werden door de Gymnastiek ver. W.I.K. onderlinge athletiekwed strijden gehouden. Met veel animo werd gestreden om de eerste plaatsen in een vierkamp, welke bestond uit 60 m. hardlopen, balwerpen, hoogsprin gen en vèrspringen. Uitslagen: meisjes 810 jr: 1. G. Bison, 2. J. Prevo, 3. A. Krijger. Meisjes 10—12 jr: 1. M. Vreeke, 2, 1. Moerman, 3. R. Bison. Jongens 810 jr: 1. M. Kakebeeke. 2. G. v. d. Griek Lz., 3. J. Hoebeke. Jongens 1012 jr: 1. A. Walrave Az„ 2. A. v. d. Weij, 3. Chr. Traas. De verenigingsprijs voor 't grootste aantal punten werd gewonnen door G. Bison. De prijzen, beschikbaar ge steld door burgemeester de Goffau, werden door hem persoonlijk uit gereikt. De burgemeester werd dank g# bracht voor zijn belangstelling en medeleven. Aan alle kinderen werd een versnapering uitgereikt. OVEZANDE. Nieuwe Schoolvereniging. In een vergadering van de Chr. Schoolvereniging werd besloten de school over te nemen per 1 Oct. a.s, door de nieuwe schoolvereniging. Na vaststelling van een huishoude lijk reglement werd overgegaan tot de vorming van een nieuw bestuur. Gekozen werden: ds R. Das, P. Bak ker, W. Korstanje, Joh. Otte, G. J. de Jager, P. de MuUnck en J. Krijger. Tijdens de rondvraag werden inlich tingen gevraagd met betrekking tot het onderhoud van de school door de gemeente. Het bestuur zal deze kwes tie nader bezien. Boogschieten. De uitslag der Vriendenschieting van de sociëteiten te Ovezande is: le pry's P. v. Steenbergen, 2e pr. G, Doene, 3e pr. A. de JongeVette, 4e pr. M. Koens, 5e pr. C. Remijn, 6e pr. H. Rentmeester, 7e -pr. C. Priem, 8e pr. J. Korstanje, 9e pr. A. van t Westeinde, 10e pr. C. Raas, 11e pr. J. Ryk, 12e pr. H. Koens, 13e pr. P. Rentmeester, 14e pr. A. v. Zunderen, I5e pr. A. de Jonge Pz. Schieting op de liggende wip. Deel name door 50 schutters van 10 ver schillende sociëteiten. Hoogvogel: W. c Jonge, A.D.L.M., Kwadendamme; le klep: P. Koens, Soranus, Heinkenszand; 2e klep: P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande; 3e klep A. de Jonge Pz., Willem Teil, Ove zande; le zyvogel: E. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; 2e zyvogel: C. de Jonge, St. Sebastiaan, Heinkens zand; le hoofdkal: J. Korstanje, Spes Nostra, Ovezande; 2e hoofdkal: A. de Jonge, Soranus, Heinkenszand; le onderkal: P. Rentmeester, Willem Teil, Aan (De Heen) 43; Chrislandia 4 ]and kwam in spoedeisende vergade- 1; Standaardbuiten 20; Tholense ring byeen onder voorzitterschap van Boys 51 en Vrederust 40. burgemeester F. S. K. J. Graaf van Het 2e elftal van W.H.S. speelde 8 Randwijck. De aanleiding daartoe was wedstrijden en won er 5. De eerste de gehouden aanbesteding voor de prijs gaat naar Vosmeer met een 1hoofdonderwijzerswoning, waarbij de 6 overwinning. Standaardbuiten 26; raming belangrijk werd overschreden. 2e prijs; D.E.B. (Breda) 24, de 3e Laagste inschrijver was A. C. Polder- prijs; Chrislandia 21, de 4e prijs, dijk voor f 18770. Besloten werd een Daarna volgen B.o.Z. 64; Noord- aanvullende begrotingswijziging ter schans 2 63; Rimboe 83 en Vre- goedkeuring aan Ged. Staten voor te derust 81. leggen en de gunning aan te houden. -7 1 T J Tevens zal de huur van deze woning Aeeuwsch- Vlaanderen.l verhoogd worden. Daarna werd de geloofsbrief van het in de vacature Tentoonstelling van tropische aquaria te Terneuzen. Maandagmiddag werd door de voor zitter van de aquariumvereniging „De Albino Zwaarddrager", de heer C. Baert, de in de nieuwe brandweerka zerne aan de Schoolweg ingerichte tentoonstelling officieel geopend, In zijn openingswoord legde spre- C. van Nimwegen benoemde nieuwe raadslid J. Knuijt Sr onderzocht en in orde bevonden. De voorzitter wijdde enkele woor den aan het zo plotseling overleden raadslid Sam. Janse Sz., die hy een man van weinig woorden noemde, die sierk met de gemeentezaken mee leefde. Bij de rondvraag Informeerde de ker er de nadruk op dat deze heer Janse Jz. naaï de zuiverlngsin- stelling met wordt gehouden ter ver- stallatie en het herstel van de wo_ stevagmg van de verenigingskas, doch Moiendijk 12, waarop de voor- hoofdzakehjk om deze tak van sport ziu|r antw00Jrdde dat de zuiverings- meer bekendheid by groot en klein te jnstaua|;ie tot volle tevredenheid geven. werkt en reeds veel bezoek, o.a. uit Namens het gemeentebestuur sprak Belgiëi heeft getrokken en dat aan wethouder M. de Vos een woord van I herstel van bedoelde woning wordt hulde aan het adres van de vereni- gewerkt S'nS y°°r het door haar genomen ini- De beer polderdijk vroeg naar de tiatief. Daarna werd de tentoonstelling bestelde modderwagen en verzocht de bezichtigd. Meer dan 50 aquaria in watergang bij de weegbrug te laten verschillende grootte, met diverse be- 3Choonmaken plantingen, met afwisselende inrichting De heer da Jager bracht het plan en met een nog grotere verscheiden- verbetering van de buitenwegen heid van bevolking staan opgesteld. I )-er Sprake, waarover zich een uitge- Vooral de prachtige kleuren der vis- breide discussie ontspon. Daar de sen is een bezoek ten volle waard, polderbesturen financiële medewer- om maar niet te spreken van het door I king weigeren en de gemeente deze de heer Lammering aangelegde vijver- zeer hoge kosten niet alleen kan dra- tje, de boekenstand en last not least I gen, zal voorlopig van deze plannen het dierenhoekje van de heer J. Wage- weinig kunnen komen, naar, waar door hemzelf geschoten en opgezette dieren zyn tentoongesteld. De initiatiefnemers voor deze ten- i j toonstelling, die tot 22 September ge- Z/3terU3g3V0Il(l COStUUfflSllOW opend zal zijn, verwachten een groot I aantal bezoekers. te Middelburg. De collecte voor de T.B.C.-bestry-1 ding van Prot. Chr. Sanatorium heeft te Kattendijke f 23.opgebracht. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht I van de Zeeuwse Volks Universiteit is geslaagd voor het cand. ex. sociale om eerder in deze maand de onlangs wetenschappen C. Boogaard te Hoe-1 aangekondigde costuumshow te how dekenskerke. den, thans wordt meegedeeld, dat de De Zuid-Afrikaanse regering heeft der"on?»ratie Zaterdagavond om 8 uur in ons land een bestelling geplaatst I "J. Burgerzaal van het Stadhuis te voor textielwaren ten bedrage van Middelburg wordt gehouden. drie millioen gulden. jQnge Nederlandse acteurs en actri, Bij K.B. is aan ir G. M. M. Dekötter Ces o.l.v. Cruys Voorbergh zullen een te Terneuzen verlof verleend tot het aantal belangrijke costuums uit de aannemen van het onderscheidings- verzameling van het Ned. Costuum- teken tot ridder in de Orde van de museum vertonen. De Burgerzaal leent Mannheim 258 (- 0.07)Trier 115 (plus 0.08) Keulen 145 (onveranderd)Ruhrort 339 0.05) Lobith 940 0.01)Nijmegen 720 0.(M)Arn hem 738 (- 0.02); Eefde 260 (- 0.05); Deventer 171 0.04)Namen 142 0.06)Borgharen 3975 (plus 0.15)Belfeld 1083 0.06)Grave 464 (onveranderd)Vreeswijk 0,56 (plus 0.13)Lith 0,49 (plus 0.09). Agent werd neergeslagen maar liet zich niet kennen. Shagsmokkelaars gegrepen. Een agent in burgerkleding, die in Hoek van Holland surveilleerde, hield gisteren een man en een vrouw aan op de fiets, die 100 pakjes shagtabak smokkelden. Toen hij het tweetal ver zocht mee te gaan, kreeg hij een klap op zyn hoofd. Hij greep echter de man en kwam met hem in een sloot terecht. De agent moest de man los laten, die er vandoor ging, maar de vrouw nam hij mee. Een onderzoek wees uit, dat de man tot het perso neel van de Engelse soldatentrein be hoorde. De man werd in een café aange houden. Het was een 31-jarige Duitse kellner. Ook de vrouw, de 25-jarige E. C. K.-S., die de shag in haar wo ning had bewaard, werd ln bewaring gesteld. „Haags Blaaskwintet" toegang tot Antillen geweigerd. Op uitnodiging van de Kon. Ned. Petroleummaatsehappij zou het „Haag se Blaaskwintet", dat bestaat uit leden van het residentie-orkest, een tournee maken in de Ned. Antillen. Door de autoriteiten aldaar werd echter mede gedeeld, dat de leden ven het kwintet geen toegang tot de Antillen kan wor den verleend. Een reden voor déze weigering werd niet gegeven.' Was het aanvankelijk de bedoeling H. Gregorius de Grote. Verschillende objecten moeten echter nog afgewerkt worden. I zich uitstekend voor een dergelijke demonstratie. Jan Rijn (fluit) en Ab Lichtendahl (piano) zorgen voor mu zikale omlijsting. Destijds werden in Frankrijk en in Engeland pogingen gedaan om uit geschiedkundig oog punt een costuummuseum te stich ten. Dank zij de medewerking van het Rijk en de Gemeente Den Haag is het ook gelukt om in ons land een I prachtige en voortreffelijke verzorgde collectie van costuums te behouden, die de kern van een museum zal vor De raad van Rilland-Bath heeft met I men. Een costuummuseum is niet al- de stem van wethouder D. Buteyn te- leen uit een historisch oogpunt maar gen, besloten de heer A. J. Colpaart ook van paedagogische en commerciële subsidie te verstrekken vcor de spilt- waarde. sing van een woning, staande aan de Belangrijk initiatief, Halte. De kosten zijn begroot op ruim f5900. De Stichting „Vrienden van het Ne- Wethouder Buteyn wees erop, dat derlands Costuummuseum" nam het in het verleden nimmer een dergelijk initiatief tot de totstandkoming van verzoek is ingewilligd, terwijl het ook het museum. Hiermede is echter de uit oogpunt van bezuiniging niet ver- taak niet afgelopen, want de collectie antwoord is. De heren J. A. Boot, M. zal moeten worden aangevuld. Een A. Frangois en J. A. Nieuwenhuijse intensieve propaganda zoals thans in waren dit niet met hem eens. Burge- Middelburg moet de rest doen. meester J. A. de Goffau deelde, in de discussie die volgde, mede, dat de heer I Colpaart, wanneer hem premie wordt verleend, van plan is nog twee nieuwe woningen te bouwen omdat hy nog MIDDELBURG. Geboren; Paulina S., een herbouwplicht heeft. Tenslotte d.v. A. A, Geuze en J. van Belzen; werd het voorstel in stemming ge- Paul, z.v. D. P. Labruijere en M. J, bracht en aangenomen. Heijboer; Adriana, d.v. J. de Steur en De begroting voor 1952 werd post L. Jacobse; Jacobus A., z.v. G. Tolhoek voor post afgehandeld. De begroting en E. J. Peene; Wilhelmus J., z.v. A. sluit, de gemeente staat er financieel I Vinke en M. J. Burgs; Cornelia E., d.v. wat beter voor dan vorig jaar. Ver- H. J. Schouwenaar en E. van Sluijs; schillende objecten moeten echter nog I Annette, d.v. J. J. Alma en M. C. Ooms. worden afgewerkt. Ondertrouwd: E. G. Blaas, 27 j. en De post „aankoop en onderhoud meu- C. J. Paauwe, 25 j.; J. Kakebeeke, 39 j. beien voor het gemeentehuls" werd I en L. Willemse, 34 j. van f350 op f300 gebracht, die voorl Overleden: J. Verlinde, 69 j., wed. v. brandputten en brandkranen van 100 I M. Slabber; P. Kallewyn, 65 j., geh. m. op 400 gulden. De post „straten en P. Vermeulen; E. A. Hubregtse, 85 j„ pleinen" werd verhoogd van f2500 op I geh. m. J. Bongers; W. Kik, 73 j., geh. "3000. I m. L. van Sparrentak; J. Verhulst, 83 j., De voorzitter deelde mede, dat er wed. v. P. de Smit. van de school van de Geref. Gemeente aan de Zandbaan een verzoek was in-I WLSTKAPEIXEGeboren: Hui- gekomen om gelden voor de aanschaf I hregt A., z. v. A. H. de Vree en J van nieuwe banken. I Marchand. Een voorstel van B. en W. om f 1500 Ondertrouwd: S. Gabriëlse, 24 j. en op de begroting te zetten voor de aan- Verhage, 26 j.; P. Steyn, 45 j. schaf van 5 banken voor de school en van Bindt van Erre, 35 j. met de Bijbel en 15 voor de school LrG®huyd: de }6 J' ®n nJ' der Geref. Gemeente werd, na enige I Roelse, 22 j.; K. Minderhoud, 35 discussie, aangenomen: J; en Minderhoud, 29 H. C. In de rondvraag verzocht de heer ^euze> 39 j. en D. Hendrikse, 20 j. Francois of bij begrafenissen de politie j WEMELDINGE. Gehuwd: F. Hame link, 21 j. en A. Weststrate, 18 j. Ondertrouwd: M. van Stel, 21 j. en A. Hamelink, 18 j.; D. J. Tjoonk, 29 j. voor de afzetting kan zorgen. De heer J. A. Nieuwenhuyse wees op het gevaar dat de hoge heg ople- vert bij het kruispunt Hoofdweg— I prRuissen."^'}, Krukweg. Hij kreeg ten antwoord datl met de eigenaar, de heer F. Nieuwen- POORTVLIET Geboren: Bastiaan huize overleg zal worden gepleegd om A„ z.v. M. M. van Dijke. de heg, die het uitzicht belemmert, Ondertrouwd: J. M. Poot, 30 jaar, wat te snoeien. Hierna volgde sluiting. te Scherpenisse en J. Jagt, 24 jaar. „Hoe zit het met de weermacht?" vroegen de ministers in Ottawa. De te Ottawa aanwezige ministers van landsverdediging hebben besloten Generaal Eisenhower te verzoeken op de in October a.s. te Rome te houden volgende bijeenkomst van de Noord- atlantlsche raad rapport uit te brengen over de Atlantische weermacht. Zij zullen Eisenhower verzoeken zyn inzichten kenbaar te maken over de huidige graad van weerbaarheid der atlantische strijdkrachten en de aan wendingsmogelijkheid dezer weermacht. De geallieerde opperbevelhebber zal worden verzocht op de conferentie te Rome voorstellen te doen voor een ver betering van het atlantisch verdedi gingsstelsel. ZIERIKZEE. Veiling van 17 Sept. Aardappelen 8; Princessebonen 50 65; Tomaten 831; Savoyekool 615; Rodekool 410; Wittekool 3; Poste lein 32; Andijvie 68; Bospeen 5—20; Meloenen 3060; Komkommers 4- 10; Bloemkool 425; Kropsla 5i Pruimen 1343; Druiven 7485; Bra men 7580; L. P. Albert 4; Zigeune rin 7; James Grieve 25; Transp. de Croncel 1218; Zoete Ribbeling 17 29; Elisons Orange 417; Early 310; Notarisappel 416; Signe Tilles 32; Clapps 3141; Burrè Hardy 2355; Triumph de Viènne 50; Burrè de Me- rode 14; Ponsperen 20, alles per 100 kg., stuks of bos. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 18 Sept. Eigenh. H 7.228.34; blauwe Eigenh. I 8.50; Bonken 6.00; Koopm. blauwe 9.6010.00; Bintjes I 8.12; Bonken 8.50; Voer 3.30; Aanvoer 900 kisten. Uienveiling: gewone uien 16.30; drielingen 16.70; picklers 19.40; stek 5.00; Aanvoer 40 ton. SINT ANNALAND. Veiling van 18 Sept. Uien: middel 16.17; drielingen 16.60; uicklers 18.99—19.29, alles per 100 kg. Aanvoer 40 ton. Gele Eigen heimers gewone 8.01—8.59; drielin gen 5.14; bonken 6.50; alles p. 100 kg. SCHERPENISSE. (Via de veiling van St. Annaland), 18 Sept. Uien, middel 15.87; drielingen 16.50; pick lers 19.04, alles per 100 kg. Aanvoer 18 ton. Blauwe Eigenheimers gewone 8.50 per 100 kg. KAPELLE. 19/9. Grote veiling: Ap pels: Jacq Lebel I 22.4028; Cox Orange Pippin A 53.40—54, BC 50.50, I 43, 11 16.30; Tr. de Croncel A 29.30, BC 24, I 22.20—22.80, H 15.20, grof 8.80— 9.50, Ellisons Orange A 43.70, BC 46, 1 37.10, II 21—21.20, Zigeunerin A 25.40 BC 20.05, 1 24—24.10, 11 10.05, Alling- ton Pippin A 34, BC 25, 1 20.05, Br. Seedling I 21.1023, 11 10.05, Lane's Prince .übert 1 18.70, 11 10.20, Lemoen- appel A 25, BC 20, I 17.90, II 16.20, iNotarisappel A 20, I 18.60, II 10.15, Groninger Kroon A 28.70, BC 26.10, L. Superbe A 25.70, BC 22.80, Glorie van Hoiland A 35.10, BC 32, 1 24.80, Bau- mann's Reinette 1 2628, 11 10.50, II 11.40, grol 10.35, Peren: Conference A 64.40, BC 62.60—63.20, 1 58.10—58.30, Bonne Louisse d'Avr. A 57.3058.80, BC 50.05, C 44, I 51, II 32.90 Maagde peer A oö.lO, BC 34.20, I 34.50, 11 20, Beurré Hardy A 8082.60, BC 75.40 78.10, i 77.50, II 4b, Triumph de Viènne A 63.90, i 59, II 42.10, spaanse Wijn peer A 37, 1 37.90, 11 25.10, Herzogin Elsa A 34.90, BC 29.90, Pitmaston Jju- chesse 1 34, II 20, Beurré Durandeau A 70, BC 35.10, I 45.10, II 16.90, B. de Merode A 30.50, BC 28.60, I 25.90, B. v. d. Ham 1 26.60, II 18, Dubb. Bergamot ten 1 22.10, B. Lebrun A 43.50, 1 37.40, Vai- en Kroetappels 3.408.40. KHAbBENDUKE. 19/9, Appels Cox Orange Pippin A en op 51, AAA 54, AA 54.20, A O3.10, B 48.40, BC 46.30, C 43.60, I grot 43.80, 1 41.50, II 15.20, Zi geunerin 1 grof 24.70, I 21.10, Ellisons Orange I grof 37.30, I 37.30, II 21.10, i grol' 35, Manks Codlin I grof 30.10, I 27.90, Peren: Triomphe de Viènne 58.90, Conference AA 58.60, A 61.20, B 61.30, C 57.90, I grof 58.10, I 56.40, Gl. van Holland AA 36.40, A 34.10, B 30.30, C 24.20, I en BC 34, I grof 35.20, 1 16.10 Bonne Louisse AA 58.20, A 56.20, B 49.10, C 43.30, I gr. 50.10, I 44.50, II 24.10, Maagdepeer I gr. 3'>,8. I 33.10, II 15. M1DDKLBURQ. i9/0. I-'uit: Fran- kenthaler 6787, Laxton Superbe 19, Glorie van Holland 21, Groninger Kroon 1718, Manks Codlin 2123, Ellisons Orange 2342, Bramley's Seedling 4, Lemoenappel 18, Tr. de Croncel 1532, Enkhuizer Aagt 19, James Greeve 31, Cox Orange Pippin 1625, Bramen 74 79, Kasperziken 1730, Nat. Toma ten 8—17, Kas 'tomaten 821, Manks Codlin val en kroet 315, Bonne Louis se val en kroet 5—26, Alicante 6682, Triumph de Viènne 5275, Seigneur d'Esperen 3143, Beurré Hardy 1579, Maagdeperen 19—20,Bonne Louisse 14 59, William 1934, Conference 34 60, Kraalperen 2224, Pruimen: Bur- bank 1317, Reine Victoria 6 -18, Abrikoospruim 21, Suikermeloen 20 41, Ananasmeloen 1842, Netmeloen 3038, Aardappelen: Bintjes bonken 7.208, grote 6.808.30, drieling 5.30 5.70, Koopmans Blauwe grote 9.70 11.10, kriel 4.90, Blauwe Eigenheimers bonken 8.80, grote 8.6010.10, drieling 5.205.90, Eerstelingen bonken 7.60 8.40, grote 6.90-7.80; Groenten: Sla 2— 9, Bloemkool A 30—58, B 10—38, C 8— 32, Snijbloemen 2083, Dubb. Princes- sen 2472, Stokprincessen 4769, Wa genaars 2856, Pronkbonen 2749, Sa- voye kool 619, Rode kool 818, Witte kool 34, Prei 1227, Andijvie 516, Spinazie 837, Uien 1219, Postelein 2834, Koolrapen 58, Spruiten 10 33, Komkommer A 811, B 89, O 79, Augurken 352, Zilveruien 29 31, Bospeen 1550, Boskroten 918, Bos Ramenas 36. GOES. 19/9. Fruit voor export: Bon ne Louisse d'Avr. A 58.90, BC 48.10, I 47.30—52, II 33.10, B. Hardy A 81.30, BC 75—76.10, C 56, 1 74—74.60, II 46, Will. Duchesse A 36, BC 33, I 33 34.40 II 20, Maagdeperen 1 3333.90, II 21.9023.90, Conference A 60.50, BC 57.50, C 48, I 56, II 28, B. Durandeau A 74.90, BC 42, I 31—64, H 20, Cox Oran ge Pippin A 50.50—52.90, BC 48.10, I 41.10—46.90, II 15, Tr. de Croncel A 26.60—27.20, BC 21.70, I 20—23.20, II 9.6015, Ellisons Oranje A 40, BC 41, 1 3133, II 16, Notarisappel II 16, A 20, BC 20.95, I 17, IX 10, Zigeunerin A 24.10, BC 18.10, 1 12, II 8, Jacq Lebel I 2024.90, II 7; Gewone veiling: Tr. de Viènne 4155, B. Louisse d'Avr. 17 39, B. Hardy 19—37, B. Lebrun 23, Herzogin Elsa 1216, Maagdeperen 7 16, Will. Duchesse 1017, Seign. d'Es peren 2735, Notarisappel 38, Tr. de Croncel 315, Cox Orange Pippin 3 21, Ellisons Oranje 318, Jacq Lebel 10, Kroetappels 34.50, Blauwe Druiven 7888, Reine Victoriapruimen 619, Monarch 633, alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool 850, Komkom mers 810, Kropsla 611, Meloenen 20 29, alles per 100 stuks. Groene kool 1618, Rode kool 713, dubb. Princes sebonen 2048, Stoksnijbonen 3659, Pronkbonen 31—40, Rentegevers 5567 Saxabonen 35, Andijvie 1016, Toma ten 1225, Augurken 1958, Uien 3 12, Prei 23—24, Spinazie 21—25, Witlof 44, Aardappelen 89, alles per 100 kg. Wortelen 822, Kroten 1316, beiae per 100 bos. VISMIJN VEERE. 19 Sept. 1740 kg. export garnalen 97 1.25, 118 kg. schar 48—57, 107 kg. bot 34—68, 5216 kg. tong 1.15—2.22, 323 kg. rog 16—23, 210 kg. wijting 16—25, 4 kg. visiever 2.22. Tijdens werkzaamheden in de schuur is de laiidbouwer F. Buijsrogge wonende in De Groe (gem. Kloetinge) van de hooizolder gevallen. In zorgwekkende toestand en met een schedelbasisfrac- tuur is hij in het St. Joanna-ziekenhuls opgenomen. Zyn toestand werd gisteren redelijk genoemd. INDIEN U DEZE BON INVULT EN OPZENDT, ONTVANGT U TOT 1 OCTOBER „ZEEUWSCH DAGBLAD" GRATIS. per week Ik wil per maand per kwartaal Naam Adres Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 5