<:Ylieuwó rovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. 7 holen. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. KERK ^.ew ding Verrassingen ook ditmaal niet uitgesloten» Zal Arnemuiden zich herstellen? gj$0 flltil* PNfmac SPORTNIEUWS Diploma-zwemmen te Breskens. Vrijdag 14 September 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S Opnieuw worden gaszinkers door de Wester-Scbelde gesleept. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland brengt ter kennis: Op 19 en 20 Sept. a.s. en eventueel daarna zullen opnieuw twee sleepbo ten enige gaszinkers over de bodem van het vaarwater (Gat van Osse- nisse) van de Eendragtpolder naar de S punt van de Rug van Baarland sle pen. De sleepboten zullen weer door een leepkabel met de kop van de gaszin- _cer zijn verbonden en zich langzaam voortbewegen of tijdelijk stilliggen. Aan de kop van de zinker zal een klein opnemingsvaartuig varen. Het is noodzakelijk, dat de scheep vaart de vaartuigen op een afstand van tenminste 200 m. met geringe •nelheid passeren en overigens geen hinder veroorzaakt. In geen geval mag tussen de trekkende sleepboten en het opnemingsvaartuig worden gevaren. Ook raad van Biggekerke tekent protest aan. De gemeenteraad van Koudekerke ls niet de enige, die beroep zal aan tekenen tegen het onteigeningsplan van de Waterleiding Mij. „Midden Zeeland" t.b.v. het waterwingebied, ook die van Biggekerke zal dit doen. De bezwaren richten zich vooral te gen het verloren gaan van enkele boerderijen en woningen, alsmede een groot deel van een fraai recreatieter rein. De raad besloot dan ook eenstem mig een bezwaarschrift in te dienen. De begroting van het Burg. Armbe stuur voor 1952 werd goedgekeurd. De gemeentebegroting over 1952 werd de raad aangeboden. MIDDELBURG. Veertiendaagse actie van het Leger des Heils. .Morgenavond half acht zal het Leger des Heils als besluit van een grote veertiendaagse actie een zang- en mu ziekuitvoering geven op de Markt. Tijdens deze uitvoering zal voor de t.b.c.-bestrijding worden gecollecteerd. Vele honderden zijn in de afgelopen dagen getuige geweest van de activiteit, die het Leger des Heils opnieuw heeft ontplooid. Niet alleen werden op straat muziek- en zanguitvoeringen gegeven, maar men trok ook naar de Rusthuizen „Ter Hoge", het tehuis voor ouden van dagen aan de Herengracht en het Geref. Rusthuis. Vanavond zullen zang- en muziekbrigade een uitvoering geven in het Huis van Bewaring. Cursus in reclame. Het bestuur van de, Ver. „Handels belang" zal in nauwe samenwerking met de Winkeliersverenigingen en de Middenstandscentrale een drietal le zingen organiseren over de reclame. De lezingen worden gehouden door de heer F. A. Bibo en zijn ^vastgesteld op 19 September, 3 October en 17 Octo ber. C.J.B.T.B. vergaderde. De C.J.B.T.B. afd. Middelburg kwam bijeen o.l.v. de heer J. A. Nijsse. De heer B. Koole, voorlichter van de Gezondheidsdienst voor Dieren, sprak over: „Plan T.B.C.-bestrijding Zeeland". Allereerst schetste hij het ontstaan van het plan, waarna hij op het natio nale belang de nadruk legde, een belang zowel voor de volksgezondheid als voor de export. Daarom zal de boer ook zijn volle medewerking moeten geven. Na de pauze beantwoordde de heer Koole nog een aantal vragen. Hierna kwamen de huishoudelijke zaken aan de orde. Besloten werd om bij voldoende deel name te Souburg een Landbouwcursus en te Middelburg een Motorcursus te geven. VLISSINGEN. VerkeersongevaL Gistermiddag 12 uur is op de hoek P. KrugerstraatScheldestraat een Jeugdige wielrijder, die plotseling van richting veranderde, in botsing geko men met een driewielige bakfiets met motor, een melkwagen. Met wat mate riële schade liep het ongeluk af. ARNEMUIDEN. Ongevallen. De visleurster L. G„ die te Vlissin- gen aan het venten was, trapte op een autoped, waardoor zij kwam te vallen. De andere morgen werd zij met een Ontwrichte voet naar haar woning te Arnemuiden overgebracht. De hoog bejaarde echtgenote van C. M. kwam zodanig te vallen, dat zij een gebroken arm en een diepe vlees wonde aan haar arm opliep. OOSTKAPELLE. Knobelrit. Zaterdag wordt vanuit deze ge meente weer een knobelrit gehouden. De rit zal 3</2 uur duren en o.m. lei den door de gemeenten Domburg, Weatkapelle, Veere, Koudekerke en Serooskerke. Voor rijwielen met hulp motoren wordt gereden via Domburg, Westkapelle en Serooskerke. ZOUTELANDE. Alg. Vergadering Afd. „Vrederust". De afd. „Vrederust" vergaderde o.l.v, ds Wagener in het verenigingsge bouw. De penningmeester, de heer A. Janse, deelde mede, dat was ontvan gen f 119,69 en uitgegeven f 122.70, na delig saldo dus f3,01. De bestuursleden A. Janse en A. Geschiere werden herkozen. Naar de algemene vergadering op 19 Sept. werden afgevaardigd van het bestuur de heer J. Wisse en van de leden de heren C. Pattenier en J. de Witte Fzn. Hierna werd de agenda van de algem. vergadering besproken. De heer D. Kodde, hoofdbestuurslid van „Vrederust" deed nog enkele me dedelingen over de gang van zaken op „Vrederust". Demonstratie van kunstmest strooiers te Kruiningen. Een demonstratie met kunstmest strooiers die Woensdag te Kruiningen werd gehouden trok vrij veel belang stelling uit iandbouwkringen. Er wer den een elftal strooiers gedemonstreerd, veel waren schotelsysteem-strooiers met verschillende werkbreedtes. We zagen een Ysta werken, een Nicholson, enkele Wilmo s, enkele Vicon's een Scaldis en een Massey Harris achter paard of achter trekker. Een Vicon, gemonteerd op Allis Chalmers G trok speciale aan dacht. Over het algemeen voldeden de machines wel aan de gestelde eisen. Ze verstrooiden vrij regelmatig en waren niet al te zwaar gebouwd. Vooral be stond belangstelling voor het feit, of de schotels al dan niet gemakkelijk uit- neembaar waren en of de machines gemakkelijk te onderhouden zijn. Er werd voorts gedemonstreerd met enkele stalmestverspreiders. Het geheel was georganiseerd door de Ver. voor bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland, de Technische Commissie van de Stich ting voor de Landbouw in Zeeland en de Rijkslandbouw-voorlichtingsdienst In de Wilhelminapolder werd gisteren een demonstratie gehouden met wied- werktuigen. Nationale Reserve oefent bij Vlakebrug. Hedenavond houdt het Verband Goes van de Nationale Reserve een gevechtsoefening bij de Vlakebrug. Aan deze oefening zullen ook deelne men vrijwilligers uit Baarland en Hansweert. GOES. Openbare Leeszaal weer geopend. Na een extra lange vacantie, in verband met een wijziging van het personeel, is de Openbare Leeszaal sedert 3 September weer geopend. In de plaats van mejuffrouw Visker, die wegens huwelijk ontslag nam, zal mejuffrouw J. Louwerse tijdelijk de leiding op zich nemen. De leerlinge, mejuffrouw J. Mullié, vertrok naar de O.L.B. in Den Haa'g. waar zij haar opleiding hoopt te be ëindigen. Wegens bovengenoemde mutaties moest het bestuur er toe over gaan, de openingsuren enigszins te veran deren, waardoor de Maandagavond uitlening kwam te vervallen. Bouw openbare school. Gistermiddag wapperde vrolijk de Nederlandse driekleur op de in aan bouw zijnde Openbare School aan de Bergweg in Bouwplan-Oost ten teken, dat men met de bouw al aardig op schiet. Een gedeelte van het dak is reeds met pannen belegd. HEINKENSZAND. Uitslag etalagewedstrijd. De etalagewedstrijd voor de school kinderen, bestaande uit het verzame len van 33 woorden, waarvan 4 be kende spreekwoorden, moesten wor den gemaakt en waarvoor de winke liers prijzen beschikbaar stelden, aan gevuld met troostprijzen door de Oranjevereniging, heeft 128 inzendin gen opgeleverd. 66 daarvan waren foutief. Er was zeer goed verzorgd werk bij, dat echter niet voor een extra prijs in aanmerking kwam. Een volgend maal wil de jury dit wel veranderen. KRABBENDIJKE. Tussen muur en transportband. Woensdag is op de veiling een auto van de heer Z. tegen een transport band gereden, waarop men fruit lost. De heer Jansen geraakte tussen de band en de muur bekneld. Een arts adviseerde overbrenging naar het zie kenhuis, daar J. inwendige kneuzin gen had opgelopen. Van treeplank gegleden. Woensdagmiddag is op de hoek NoordwegStationsweg een ongeluk gebeurd. Een melkauto van „Hollan- dia" uit Oud-Gastel, die net in bewe ging kwam, heeft n.l. één van de knechts overreden, de heer de Wijze uit Vlissingen, die op de treeplank wou stappen. Hij gleed n.l. hiervan af en kwam onder één der achterwielen terecht. Hij werd naar het ziekenhuis te Vlissingen overgebracht. YERSEKE. Blikseminslag. Tijdens het korte maar zeer hevige onweer van Woensdagavond is de bliksem in het woonhuis van de heer A. v. d. Jagt ingeslagen. Er ontstond geen brand en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Er ont stond wat materiële schade. COLIJNSPLAAT. Verbetering wegen. Dezer dagen is een begin gemaakt met de verbetering van enkele weg gedeelten in het dorp. Het zal een grote verbetering zijn, aangezien voor al in het najaar deze wegen echte modderpaden zijn. Zij zullen worden gewalst en van een asfaltdek worden voorzien. KAMPERLAND. Verkeersongeval. Dinsdagmorgen had de arbeider W. de Lange het ongeluk bij het over steken van de Veerweg richting Ach terweg met zjjn rijwiel voor de vrachtauto van de heer C. de Regt en bestuurd door -de heer C. Huis- zoon uit Colijnsplaat terecht te ko men. Hij werd enkele meters meege sleurd. Eerste hulp werd verleend door de doktoren Bruynzeel en 't Hart, waarna hij naar het ziekenhuis te Goes werd vervoerd. Na behandeling kon hij met een zwaar gekneusd been huiswaarts keren. De auto-bestuurder trof geen schuld. Ook in Tholen is pseudo-vogelpest geconstateerd. Dinsdag j.l. werd ter gemeente secretarie van Tholen door de heer Laban aangifte gedaan, dat zijn kip pen alle stierven. Direct werd de In spectie van de Volksgezondheid te Breda gewaarschuwd, die Woensdag morgen constateerde, dat dit werke lijkheid was. 50 kippen werden afge maakt bij de fam. LabanBaay en Tazelaar en ter vernietiging per auto naar het destructorbedrijf te Son ge bracht. Om verdere uitbreiding te voorkomen, mogen geen kippen, hon den of katten meer los buiten lopen. ANNA-JACOBAPOLDER. Ongeluk. Dinsdagavond reed een vracht wagen van de expediteur A. Beurkens te St. Philipsland, waarachter een aardappelsorteermachine was beves tigd, door de Langeweg. Bij de boer derij van de heer P. Boudeling stak het 6-jarig zoontje van de heer P. J. C. Vogelaar, die op de fiets reed, plotseling de weg over. Door het plot seling remmen van de auto werden enkele werklieden, die achter op de wagen zaten, door elkaar geslingerd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade werd door de her- Vogelaar betaald. Nieuw betond vaarwater tussen Krammer en Volkerak. De verbinding tussen het Krammer en het begin van het Volkerak werd de laatste jaren gevormd door de z.g. Zuid Vlije. Het Noordergat, de vroe gere verbinding, was langzamerhand te droog geworden en de betonning werd verlegd. Thans heeft de toestand zich ter plaatse echter weer gewijzigd en ten Noorden van de Zuid Vlije is het vroegere vaarwater, het Noordergat, opnieuw betond, omdat zich weer een geul heeft gevormd, die goed bevaar baar is. Het is voor het drukke scheepvaart verkeer AntwerpenDordt van groot belang, dat naast de Zuid Vlije deze vaarweg opnieuw ontstaan is. Men kan nu langs twee kanten en hoewel het vaarwater nog niet buitengewoon diep is, is het voor de binnenvaart toch een behoorlijk vaarwater, waar bij laag water 3 meter diepte gepeild wordt. De nieuw betonde geul kreeg ook nu weer de naam „Noordergat". ZIERIKZEE. H.L.O.-diploma. Het diploma 4e graad H.L.O. werd behaald door mej. H. Zappeij en de heren C. P. v. d. Werve en W. Holm. De proeven werden voor de vierde maal afgelegd door de heren M. van Gastel te Schuddebeurs en Jhr G. W. Verspijck te Zierikzee. Pseudo-vogelpest ook in Axel en Hoek. Nadat in Temeuzen gevallen van pseudo-vogelpest werden geconsta teerd, zijn deze ziekte-verschijnselen thans ook in Axel en Hoek waarge nomen. Reeds vele kippen moesten worden afgemaakt. Naar blijkt zijn de besmettende kippen van eenzelfde combinatie kooplieden afkomstig. AXEL. Een vereniging van vogelliefhebbers. Er is een vereniging van vogellief hebbers in oprichting. Reeds hebben 15 personen hun lidmaatschap toege zegd, alsmede velen uit Terneuzen, Zaamslag en Sluiskil. De definitieve oprichtingsbijeenkomst wordt a.s Dinsdag gehouden in hotel „Het Gul den Vlies". TERNEUZEN. Herstel kademuur. Vanwege de Rijkswaterstaat is men thans druk doende het gedeelte ka demuur aan de zijde van de Schut tershofweg, grondig te hersteilen, waarbij de bestaande muur op ver schillende plaatsen tot aan het water niveau moet worden afgegraven. Hier toe ls het noodzakelijk, dat, voor men tot het herstellen kan overgaan, een deel van de achterliggende bestrating wordt opgebroken en de grond op ge lijke diepte als het herstel nodig ls, wordt weggegraven. Aquarium-vereniging. Van 1722 September a.s. zal in de nieuwe brandweerkazerne aan de Schoolweg door de Temeuzense aqua rium-vereniging „Albion-zwaarddra- ger" een expositie worden gegeven van diverse door de leden gehouden aquaria met voor een zeer groot deel zelf geteelde visjes. Naast de belangstelling voor deze mooie liefhebberij zullen vele Terneu- zenaars naar de tentoonstelling ge trokken worden om het nieuwe ge bouw te bezichtigen. Per 1 Sept. j.l. is benoemd tot onderwijzer in de tuinbouwvakken aan de landbouwhuishoudschool te Axel de heer P. Jansen, aldaar. De heer C. Pape te Kats is be noemd tot magazijnbeheerder van de vrijwillige brandweer. De kerkbouw te Bruinisse trekt belangstelling van ingezetene en vreemdeling. Maandag waren afge vaardigden uit Dordrecht de gasten van de kerkvoogdij, Dinsdag afge vaardigden uit Dubbeldam. Dordrecht en Dubbeldam hebben de kerkelijke gemeente van Bruinisse geadopteerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld, H. N. van Hensbergen te Schalkwijk; te Drach ten, T. D. Boelens te Aalsum en Wetsens. Aangenomen het beroep door de classis Leiden (als secr. van de Raad voor de Zending), dr P. G. H Locher, v. h. Ind. pred., woonachtig te Sche- veningen. Geref. Kerken (Art. 31). Beroepen te ZwijndrechtGrote Lmdt, H. J. Meyerink te Drogeham. Aangenomen naar Ten Boer, A. R. Bosman te Gorinchem. Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen naar Broek op Lan- gendijk, M. J. Nolthenius te Aarden burg. Generale Synode Geref. Kerken art. 31 K.O. Woensdagmorgen zette de Synode de behandeling voort van het rapport van Commissie III, over het ambt van missionair dienaar des Woords. Prof. Deddens had bezwaren tegen het voorstel van de commissie en meende, dat het evangelistenambt van God gewild is. Prof. Schilder had be zwaren tegen de probleemstelling der commissie. Ds Visée constateerde, dat er in de kerk vier ambten zijn. Is dat niet naar het Woord Gods, dan moet men het veranderen. Het voorstel der commissie achtte hij in hoge mate on bevredigend. Namens de commissie antwoordde ds J. Meester. Hij oordeelde, dat zjj die tegen de voorgestelde conclusie bezwaar hebben, niet precies weten wat zij willen. Naar zijn mening kent de Schrift niet het abstracte begrip ambt. Volgens ds F. van Dijk, voorzitter dezer Commissie, is er van een „ver legenheidsrapport" geen sprake; de Commissie heeft zich alleen gekweten van haar opdracht. Bij de tweede ronde diende ds Schilder een voorstel in om op grond van andere overwegingen dan de Commissie geen eigen uitspraak te doen, de kerken te adviseren te blij ven bij de bestaande toestand (dus niet over te gaan tot instelling van een speciaal evangelisten- of zende lingenambt) en intussen de vraag te blijven bestuderen en hoogleraren en zendingslector te verzoeken een ge documenteerd rapport voor 1 Juli 1953 uit te brengen. Ter nadere bespreking tussen de Commissie en ds Schilder werd deze zaak opgeschort. Naar Aruba. De kerkeraad der Geref. kerk te Kamerik heeft aan zijn predikant ds B. G. Mees ten Oever een jaar ver lof verleend voor de arbeid op Aru ba, onder de verstrooiden van de Geref. Kerken. Als zodanig volgt hij ds Wassink van Doetinchem op, die enkele weken geleden uit Aruba is teruggekeerd. (Ingez. mededeling, adv.) ;aw&, Hoe zal de bal Zaterdag rollen? BIJ DE EERSTE KENNISMAKING in de nieuwe competitie, zgn al direct zulke harde klappen uitgedeeld, dat vele verenigingen begrepen zullen hebben uit een ander vaatje te moeten gaan tappen. Zeker, één zwaluw maakt nog geen zomer en een eerste grote overwinning ook geen kampioen, maar een goede start is veel waard voor een behoorlijke plaats. De talrijke verrassingen, van het afgelopen week-end zullen ons ook deze week niet voorbij gaan. U blijft monter en fris wanneer u qeniet van de verkwikkende mededeling, advert.) In het Wilhelminabad te Breskens werd aan een aantal manschappen van de Rijkspolitie en vele jongens en meisjes examen afgenomen voor het zwemdiploma. De uitslag was Politie diploma 1: J. C. de Groot, Aardenburg; D. I. F. de Kramer, Aardenburg; C. de Ruiter, Aarden burg; D. J. Roosendaal, Breskens: J. A. Pelller, IJzendijke en H. Visscher, IJzendijke. Politie diploma 2: D. I. F. de Kra mer; C. de Ruiter;D. J. Roosendaal en H. Visscher. Meisjes diploma 1: C. Govaert en M. Stokkerman te Groede; R. de Hulster, S. Lako en S. Luteyn te Schoondijke; J. Dreve, IJzendijke; A. Groenenberg, Vlissingen; L. v. d. Heuvel, J. v. d. Heuvel, J. de Bert, R. Heyboer, N. Maas, H. Vergouwen, B. Karreman, M. v. d. Heuvel, N. Neufeglise, L. E iele wel, M. de Kos ter, A. de Back, R. van Meenen, L. v. d. Vijver en A. Cruson, allen te Breskens. Meisjesdiploma 2: C. Govaert, L. Butler en R. Herman, allen te Groe de; S. Verduyn, C. Dieleman, J. Maas, H. Maas en C. Goethals, allen te Breskens. Jongens diploma 1: J. Quist, Schoondijke: A. Groenenberg, Vlis singen; E. Kant, H. Fenijn, K. Hey- dens, F. Sens, J. v. d. Broecke, P. Reynhoudt, A. de Ruyter en J. Kant, allen te Breskens. Jongens diploma 3i A. Salomé en J. Becu te Qroede; F. Sens, E. Kant, A. d. Vijver, J. v. d. Broecke en F, Rosevelt, allen te Breskens. Wat brengt de radio? Zaterdag 16 September 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 7.00 NleuwB. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.36 Gram. VPRO: 10.00 Cause rie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en plano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededellngen. 12.33 Roemeens orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Engelse amuse mentsmuziek. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Postharmonle. 14.50 Sallands programma. 15.15 Lichte mu ziek. 15.45 Van de wieg tot het graf. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Residentie-orkest. 17.30 Voor de Jeugd. 18.00 NleuwB. 18.15 VARA-varla. 18.20 Vrouwenkoor. 18.40 Regeringsuitzen ding. 19.00 Artistieke staalkaart. VP RO: 19.30 Het album wordt aangebo den. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 Siclallstlsoh commentaar. 21.30 Ween- se muziek. 21.55 Hoorspel. 21.15 Gev. muzeik. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 Orgel. 23.4024.00 Gram. HILVERSUM H (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 An gelus. 12.08 Gev. muziek. 12.30 Land en tulnbouwmededellngen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsorkest. 14.00 Hoorspel. 14.20 Gram. 14.40 Harmonie-orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.35 Dameskoor. 16.00 Guitaar. 16.15 Gram. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmprogramma. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Piano en orgel. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekover zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens Op, heren 1 21,00 Gev. programma. 21.53 Wat zou u doen? 22.00 Symphonette-orkest en solist. 22.30 Wij lulden de Zondag ln. 28.00 Nieuws. 23.22 Sport. 23.27—24.00 Sym- phonle-orkest en solist. le Klasse: Rillandia IArnemuiden I; Serooskerk" IColijnspl. Boys I; V.C.K. IKapelle I; Wemeldinge 1 Kloetinge I; Nieuwdorp IKrabben- dijke I. De start van Nieuwdorp is niet be paald slecht geweest en ofschoon ook Krabbendijke de beide punten wist te veroveren, zal het voor de laatste ploeg wel bijzonder moeilijk zijn' om de kampioenen op eigen terrein te verslaan. Arnemuiden moet het na de eerste wedstrijd nog zonder punten doen, doch zal ongetwijfeld in Rilland voor een overwinning vechten. Voor Colpl. Boys zal het in Serooskerke niet gemakkelijk zijn. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij met lege handen naar huis moeten keren. V. C. K., dat in Kloetinge voor de grote verrassing zorgde, loopt grote kans dat Kapelle zelf met de eer gaat strij ken. Kloetinge zal zich van de laat ste slag wel hersteld hebben en We meldinge moet er dan ook maar op berekend zijn hiervan het slachtoffer te worden. 2e Klasse A: Wissenkerke IBeve landers I; Wolfaartsdijk I's-H. H. Kinderen I; Veere IKats I. Wissekerke, dat de eerste wedstrijd heeft verloren, krijgt het elftal van de Bevelanders op bezoek. Wij geven de Bevelanders de meeste kans. Dit geldt eveneens voor Wolfaartsdijk, dat aan het goed op dreef zijnde 's-H. Hen drikskinderen beslist een zware tegen stander zal hebben. Zal Veere zich kunnen herstellen na de nederlaag in Zierikzee? Het heeft in ieder geval het terrein-voordeel, waarvan het na tuurlijk kan profiteren. 2e Klasse B: Arnemuiden IIRil landia II; Colpl. Boys IIYerseke III; Kapelle II—V.C.K. II; Kloetinge II— Wemeldinge II; Krabbendijke U Nieuwdorp II. De reserves van Arnemuiden heb ben een kans al is deze niet groot. In Colijnsplaat zal het de gastheren niet meevallen, want Yerseke III heeft zich al direct als een geducht tegen stander ontpopt. In Kapelle zal het krachts-verschil niet zo groot zijn. Een zege-praal in het afgelopen sei zoen geeft voor sommige verenigin gen aanleiding tot indutten. Kloetinge zal daarom op zijn tellen moeten passen om zelfs op eigen terrein, door de reserves van Wemeldinge niet ont goocheld te worden. 2e Klasse C: Bevelanders IIMevo II; Kapelle HlWolfaartsdijk H; Kloe tinge inVeere H. Het zal voor Mevo niet gemakkelijk zjjn om in Kamperland de eerste punten in de wacht te slepen. Even min voor Kapelle III dat Wolfaarts dijk op bezoek krijgt. Hoewel Veere II beslist niet tot grote prestaties in staat is, lijkt het ons toch wel moge lijk dat zij in Kloetinge met de eer gaan strijken. 2e Klasse D: Middelburg VII V.C.K. ni; Meeuwen IR.C.S. IV; V.S.C. ISerooskerke II; 's-H. Arends- kerke IINieuwland I. De onverwachtse overwinning van het derde elftal van V.C.K. geeft goe de verwachtingen voor de toekomst, al kan na een enkele wedstrijd de kracht hiervan niet even zuiver ge meten worden. Zij zullen zich in Mid delburg dan ook van hun beste zijde moeten tonen. 's-H. Arendskei'ke, dat het slachtoffer werd van V.C.K.'s agressie, zal tegen Nieuwland wel be ter oppassen. Voor Serooskerke zal 't geen eenvoudige taak zijn om V.S.C. op eigen terrein te verslaan. Dit geldt eveneens voor R.C.S. IV, dat in Zou- telande bij de Meeuwep op bezoek gaat. VAN MARKT en veiling MIDDELBURG. Eierveiling van 13 September 1951. Sortering I. Mini mumprijs voor pluimveehouders f 2.33 per kg. Winkelprijs per 100 stuks f 21 per klasse 0; f 20 klasse I; f 19 klasse II; f 18 klasse III; f 17 klasse IV; f 16 klasse V; f 15 klasse VI; f 14 klasse VII. GOES. Veiling van 13 Sept.: Verpakt fruit: Ellisons Oranje A 4144; idem B 43;Transp. de Croncel A 30—31; Zi geunerin A 3034; idem B 25; idem C 22; Fruit voor export: Triomphe de Vienne A 7180,10; idem B 74,90; idem B en C 71,90; idem C 58; idem I 69,90 75; idem H 40,0542,80; Bonne Loui se d' Avranches A 57,20; idem B en C 48,10—49,90; idem C 44,10; idem I 40 50,10; idem II 25,80; Beurré Lebrun A 48,50; idem I 41,10—44,40; idem II 28,50; William Duchesse A 38,70; idem B en C 35,10—35,40; idem I 33,70— 35,10; idem II 25; Beurré Hardy A 75,80; idem B en C 66,5066,90; idem C 57; Idem I 67—70; idem 1138,90; Maagdeperen I 35,4037,70; idem II 21,80; Zigeunerin A 18,20—19,20; idem B en C 16; idem I 12,4015; idem II 7,407,50; Manks Codlin A 30,10; idem B en C 18,40; idem I 16,50—20,60; idem II 10; Transp. de Croncel A 22,2027; idem B en C 18—19,40; idem I 17,10— 19,40; idem II 7,30—7,50; Jacq Lebel A 17,70; idem B en C 18,80; idem I 18,70 19,10; idem II 910; Ellisons Oranje A 3738; 1de mB en C 30,0536; idem I 29—33; idem II 13,90—16,50; Cox Oranje Pippin A 4447,90; idem I 41; James Grieve A 3839,80; idem B en C 35,90; idem I 33—36; idem II 16; Pruimen: Monarch 19105; Reine Vic toria 642; Abrikoospruimen 633; Jefferson 3740; Burbank Giant 638; Gewone veiling: Bonne Louise d' Avran- ches 14—40; Triomphe de Vienne 27 43; Beurré Lebrun 1620; William Du chesse 1020; Seign. d' Esperen 12—39; Marg. Marrellot 15—33; Bon Chretien William 2054; Zigeunerin 312; Manks Codlin 416; Transp de Croncel 320; Ellisons Oranje 625; James Grieve 525; Jacq Lebel 3—9; Kroet- appels 34,50; Blauwe Druiven 80—87; Bramen A 77; Idem B 25,70; Dubbele Princessebonen AI 50; idem A II 33,90; Idem afw, 20,65, alles per 100 kg. 2e Klasse E: S.V.D. I—A.Z.V.V. I; Tern. Boys IBeren I; Zaamslag I Driewegen I; Spui IHoek I. De kampioen van Z.-Viaanderen, Hoek, wordt in de 2e week reeds weer voor een probleem gesteld, Spui is beslist geen gemakkelijke tegen stander en moet zeker niet worden onderschat. Ook Zaamslag zal op zijn tellen moeten passen om door Drie wegen niet ontnuchterd te worden. De Beren zullen het Tern. Boys niet bepaald lastig kunnen maken, ter wijl A.Z.V.V. in de nieuwe klasse- genoot van het Z.-Bevelandse Drie wegen, S V.D., zijn meerdere zal moe ten erkennen. 2e Klasse F: A.Z.V.V. II—Kruinin gen in; Beren IITern. Boys II; Drie wegen IIZaamslag H; Hoek II Spui II. De reserves van A.Z.V.V. maken in ieder geval een grotere kans om tegen Kruiningen III de eer aan zich te houden. De reserves van De Beren zullen in de wedstrijd tegen de Boys van Terneuzen merken, dat het met deze club kwaad kersen eten is. Drie wegen heeft een mogelijkheid om van de reserves van Zaamslag de beide punten weg te kapen, al zal zij er dan ook hard voor moeten vechten, terwijl het tussen Hoek II en Spui II eveneens zal spannen. Het terrein voordeel kan hier van beslissend ka rakter zijn. Junioren B. Groep I: Walcheren I Arnemuiden I; Zeelandia IR.C.S, I; Walcheren ISerooskerke I. Groep II: Goes IIGoes I; Vliss. II Krabbendijke I; Hansw. Boys I Kapelle I. Juniren B. Groep 1: Walcheren I Vliss. I; Zeelandia IMiddelburg I; Zeeuwen IOostburg I; Nieuwland ISerooskerke I; Vliss. IIE.M.M. I. Groep I: Vliss. IIIBreskens I; Middelburg IIIMiddelburg II. Groep ni: Wemeldinge IGoes II; 's-H. Arendskerke 1Zieuwen IH; Kloetinge IRobur I. KAPELLE. Veiling van 13 Sept.Gro te veiling: Bramen 89,80; Dubb. Prin cessebonen I 42; idem II 39,10; Appels: Zigeunerin A 18,90; idem B en C 18,20; idem I 1818,20; idem II 8; Manks Codlin A 25,70; idem B en C 22; idem I 22,10; idem II 10,10; Transp. de Cron cel A 2224,20; idem B en C 18,20: idem I 2021; idem II 7,60; idem grof 7,50; Ellisons Oranje A 37,6040,05: idem B en C 37,3037,60; idem I 35,80 idem H 17,40; Cox Oranje Pippin A 41,10; idem I 35,90; Keswick I 8,10— 9,40; idem 4,20; Jacq Lebel I 19,10— 20,60; idem II 11,40; idem grof 8,40 8,60; James Grieve A 39; idem B en C 35,80; idem I 32,70; idem II 18,70; Sig- ne Tillish A 22,70; idem B en C 21,80; idem II 9,80; Early Victoria I 15,10j Notarisappel A 20; idem B en C 16: Peren: Beurré Lebrun A 49,60; idem B 46,40; idem C 30; idem I 43,20; idem H 20,50; Pitmaston Duchesse A 38,50; idem B 35; idem C 25; idem I 31; idem 1121,10; Beurré Hardy A 75,20; idem B 70; idem C 62,10; idem I 69,60; idem H 37,60; Maagdepeer A 39,70; idem B en C 35,50; idem 1 35,20; idem II 22,70; Triomphe de Vienne A 80; idem B 76,80; idem C 67,90; idem I 69,70; idem XI 43,80; Bonne Louise d' Avranches A 57,7058; idem B 53,10; idem C 50,55; idem I 5051; idem II 37,10; Beurré Durondeau A 62,20; idem B en C 57,90; Val- en kroetappels 35, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE Veiling van 13 Sept.: Grote veiling: Ellisons Oranje A 41; idem B 38,90; idem C 33; idem I grof 32,10; idem I 28,10; idem (ver pakt) 3561; Transp. de Croncel AA 22; idem A 22; idem B 20; idem C 16; idem 1 grof 20,10; idem 1 18,10; idem 11 6,30; James Grieve AA 36,80; idem A 38,30; idem B 37; idem C 30,90; idem I 27,40; Zigeunerin AA 18,20; idem A 20,60; idem B 19,20; idem C 11,60; idem 1 grof 15,10; idem I 12,30; idem II 7,30; Cox Oranje Pippin (verpakt) 5355; Beurré Hardy AA 72,40; idem A 75,10; idem B 74,10; idem C 61,20; idem I grof 69,90; idem 1 66,10; idem II 35,30; Bon ne Louise d' Avranches AA 61,20; idem A 60; idem B 54; idem C 44,60; idem I grof 51,80; idem I 42,40; idem II 29,90; Pitmaston Duchesse AA 40; idem A 39,10; idem B 36,30; idem C 30,90; idem I grof 36,50; idem I 35,10; idem II 26. Kleine veiling: Beurré Hardy 1942; Bonne Louise d'Avranches 1137; Pit maston Duchesse 8—21; Ellisons Oran je 1923; James Grieve 14—31; Transp. de Croncel 322; Zigeunerin 1018; Manks Codlin 1116; Cox Oranje Pip pin 1124. ST.-MAARTENSDIJK. Veiling van 12 Sept. 1951. Aardappelen: Eigen heimers I 8.16, id. II 7.107.00, Bin- jes I 7.86, id. II f7.—Bonken f7.40. Aanvoer 1000 kisten. ST.-MAARTENSDIJK. Veiling van 13 Sept. 1951. Aardappelen: Eigen heimers I 8.64, id. II 8.Bintjes II 8.Eigenh. bonken 6.20. Aanvoer 400 kisten. VEERE. Vismijn van 13 Sept.: Aan gevoerd 81 kg export-garnalen 49; 127 kg schar 1724; 4 kg tong 141; 58 kg bot 22. NAGEKOMEN ADVERTENTIE De kerkeraad en kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Kapelle geven met leedwezen kennis van het overlijden van haar vroegere herder en leraar Dr 3. D. SCHMIDT em. pred. te Den Haag. Hij mocht gedurende 35 jaar met vreugde het Evangelie in onze ge meente verkondigen. Ziet, hoe grote liefde de Vader ons gegeven heeft, dat wij kinderen Gods genaamd worden en wij zijn het! (1 Joh. 3 1) De rouwdienst wordt gehouden op Zaterdag 15 September 11.15 uur in de Ned. Herv. kerk te Kapelle.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3