Goes, gonzend van bedrijvigheid, werkt aan zijn toekomst BEKRONINGEN IN DEN BOSCH. „Nog even de tanden op elkaar' De hoofdweg kan in October voor het verkeer gereed zijn* J „Accelerando" te St. Anna- land vierde 70-jarig besfaan. Ook toen baadde de Grote Kerk in een zee van licht* Elf dagen is de plaats herschapen in een sprookjeslichtstad* auraM Sèknv ofe Zaterdag 8 September 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD fl OES, een stad, die doet denken aan een büenkorf. Waar men komt; er wordt gewerkt. Straten worden aangelegd, huizen en scholen gebouwd, terreinen geëgaliseerd, straatverlichting aangebracht. Goes werkt aan zijn toekomst! Wilt ge een beeld van de bedrijvigheid? Hier is een greep. De laatste jaren zijn er niet minder dan anderhalf millioen straatsteenen gelegd. Gedurende de laatste vier jaar is het Goese stratenplan met 31 pet. uitgebreid en de oppervlakte aan plantsoenen zelfs met 40 pet. Gedurende diezelfde tijd is er ruim acht en een halve kilometer riolering gelegd, waar van bijna drie en een halve kilometer aan stadsriolering, buizen met een doorsnede van 50 tot 150 cm. Ook de woningbouw heeft niet stilgestaan. Ruim driehonderd vijftig woningen Is Goes gedurende de laatste vier jaar rijker geworden. Nog maar enkele weken geleden werd op het industrie-terrein de vlag gehesen op de gereed gekomen over kapping van een der industriehallen, en met de overkapping van een tweede hal vordert men reeds. De derde hal is in aanbouw. Met de bouw van de nieuwe riool- water-zuiveringsinstallatie aan de Zuidvlietstraat is men eveneens be gonnen. Dit werk zal, wanneer er zich geen tegenslagen voordoen, op 1 Mei van het volgende jaar gereed zijn. Geen eenvoudig karwei, dat leggen van de rioleringen. Dank zü het leg gen van hulpleidingen is men echter in staat het hemelwater op voldoende wijze af te voeren. Op de hoek van het parkeerterrein aan de Koepoort is men thans bezig met de bouw van een overloopput, waarmede men ook in staat is een teveel aan vestwater op te vangen. DE WONINGBOUW. Vooral het grote belang van woning bouw is door de gemeente Goes inge zien. In 1949 begon men met de bouw van 11 duplexwoningen aan de Tulp straat. Daarna volgde de bouw van niet minder dan 196 woningen op de vroegere weidjes, terwijl ook een 15- tal particulieren gingen bouwen aan de Patijnweg en Bergweg. In Januari 1950 werd begonnen met de bouw van 60 betonwoningen aan de De Grootstraat. Deze woningen zijn reeds allen betrokken en voldoen uitstekend. In September 1950 begon men met de bouw van 10 duplexwoningen aan de Heernisseweg. Deze zijn thans na genoeg gereed en enkele ervan zijn zelfs reeds bewoond. Fraaie woningen zijn het geworden, die keurig zijn af gewerkt. Ook in het Westen van de stad werd gebouwd en men is er nóg bezig, na melijk aan de Karei Doormanstraat, waar thans 28 enkele woningen gezet worden. Aan de Zuidvlietstraat ont dekten we een stedebouwkundig aar digheidje en wel op de hoek van de Heemskerkstraat. De hoekhuizen zijn namelijk niet loodrecht op de rooilijn gezet, maar iets schuin achterwaarts. Daardoor krijgt men het gezellige idee van „kom toch eens in m'n straatje kijken". Wat de gemeente nog van plan is heeft men op de maquette kunnen zien, die tijdens de Nijtengodagen werd tentoongesteld; Een fraai bouw plan in het Oosten van de stad met hoog- en laagbouw, met scholen en een kerk. In Oost is men bezig met de bouw van de Openbare Lagere school. Deze komt te staan naast de Prinses Irene- school, met een uitgang naar de Berg- OFFICIëLE BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat tijdens de van 11 tot en met 22 September a.s. te houden bloemen- en lichtfeesten: a. op de weekmarkt van 11 en 18 September a.s. op de Zuidelijke helft van de Grote Markt slechts die kra men, wagens e.d. kunnen (zullen) wor den geplaatst, die daartoe van het Co mité „G.O.E.S." toestemming verkrij gen; b. de weekmarkt op 11 en 18 Sep tember a.s. om 17 uur moet zijn beëin digd en de verkoop aan de kramen en wagens niet langer mag plaats vinden dan tot uiterlijk 16.30 uur; c. een standplaats met een verkoop- of reclamewagen (kraam) op de Mark ten, straten, stoepen en pleinen slechts mag worden ingenomen na verkregen toestemming van 't Comité „G.O.E.S." (adres Lange Kerkstraat 3) en dat de ze vergunning eveneens nodig is voor Straatfotografen en -muziek. d. geen stoepen of open plaatsen voor het geven van vertoningen en/of uit stallingen mogen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden ingeno men; e. geen vergunning zal worden ver leend aan invaliden met of zonder z.g. „handel", zoals lammen, blinden, e.d. en voorts aan muzikanten, geen gezelschap vormende, straatkunstenaars, venters met speldjes, strikjes, e.d. weg. Zoals bekend is men daar schuin tegenover druk bezig met de bouw van het Chr. Lyceum. DE NIEUWE HOOFDVERKEERS WEG. De weg der zuchten zouden we deze kunnen noemen. Toen er nog geen geld was om hem te verbeteren, klaagde men steen en been en terecht. Nu, ze wordt verbeterd, (en hóe verbeterd), klaagt men dubbel hard. De bewoners „omdat het een modderpoel is bij regenweer" en de automobilisten, omdat ze al hun stuurkunst moeten bijeenrapen om langs de verscheidene wegomleggingen de stad door te komen. We zouden alle mopperaars op het hart willen drukken: „Nog even de tan den op elkaar zetten!", want men heeft ons verteld, dat de hoofdbaan In Octo ber als het weer tenminste niet te genwerkt voor het snelverkeer ge reed zal zijn. Men is er al een tijd aan bezig. Op 4 Juni werd begonnen met het opbre ken van de bestrating van het gedeelte tussen Patijnweg en Jubileumbank. Daarna volgde het gedeelte tussen Par keerterrein en Scheldestraat terwijl men thans volop bezig is aan de L. P. v. d. Spiegelstraat. Een kijkje op de Westwal, waar men druk bezig is met de vernieuwing van het wegdek. Zo wordt met man en macht gemerkt en vermoedelijk zal de volgende maand de prachtige snelweg door Goes voor het verkeer gereed zijn. Met behulp van een bulldozer en een kraan wist men in nog geen twee we ken tijd één kilometer weg tot op een diepte van 75 cm. uit te kisten. De grond die verzet werd, werd naar het industrieterrein vervoerd en gedeeltelijk ook gebruikt om de wegen rond de Westvest te verbreden. Niet minder dan een zandlaag van 40 cm. werd daarna in het weglichaam gestort, vervolgens 'n vlijlaag van oude steen en 15 cm. Duitse hoogovenslak ken. Dit geheel werd vervolgens met een wals tot een compacte massa vast- gereden en wacht nu op de laatste be werking, die tevens ook de meest ris kante is. Want 900 a 1000 ton asfalt beton moet nu worden gestort. Het ma teriaal moet aan de haven, waar het ligt opgeslagen, worden verhit en dan per auto naar de weg vervoerd. Door met dag- en nachtploegen te werken, hoopt men 150 ton op een dag te kun nen verzetten. In het begin van het nieuwe jaar wil men volkomen met het werk klaar zijn. MODERNE OVERSTEEKPLAATS AAN KOEPOORT. Het parkeerterrein aan de Koepoort zal binnenkort geheel verbeterd wor den. Tegenover het wachthuisje zal aan de andere zjjdo van de dan voltooide snelweg een lange vluchtheuvel ge maakt worden. Hierdoor wordt het snelverkeer tussen twee banen geleid en wordt voorkomen, dat, zoals voor dien, auto's dwars over het terrein de weg oprjjden. Tevens zullen een aantal stoplichten worden aangebracht en een v(jf meter stoot-oversteekplaats voor Italië en Joegoslavië zijn bereid over Triëst te spreken. De Italiaanse en Joegoslavische rege ringen zijn bereid met elkaar over de toekomst van Triëst te spreken, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken me degedeeld. Men meent te weten, dat beide rege ringen de Britse en Amerikaanse rege ringen in kennis hebben gesteld- van haar bereidwilligheid om een oplossing van de vraagstukken met betrekking tot Triëst te zoeken. Ruim 300 muzikanten waren Donder dag in St. Annaland om het 70-jarig bestaan van de muziekvereniging „Acce lerando" mee te maken. Een jubileum, dat grote drukte veroorzaakte in dit Thooise plaatsje en dat opnieuw bewees, weike grote plaats „Accelerando" daar inneemt. Het feest begon reeds des morgens Na een rondgang van de jubilerende vereniging door het dorp voerde op het schoolplein de heer F. J. Stols na mens de verenigingen van St. An naland het woord. Hij overhandigde een prachtig klokkenspel in de vorm van een xylofoon in een fraaie ca- sette, waarvoor de voorzitter-direc teur van „Accelerando", de heer M P. Lanooy, hartelijk dankte. In de raadszaal was er vervolgens een ontvangst, waarbij burgemeester F. M. Boogaard, ook ere-voorzitter der vereniging, „Accelerando" namens de bevolking dank bracht voor al het geen in de afgelopen 70 jaar werd verricht. Speciaal sprak hjj de heer G. Goedegebuure, het oudste ere-lid en mede-oprichter der vereniging, toe. Tenslotte overhandigde de burge meester een fraaie herinneringsme daille. De heer Lanooy sprak woor den van dank en vertelde één en ander uit de geschiedenis der vereni ging. Daarna hebben vele sprekers jubi lerend „Accelerando" gelukwensen aangeboden. Dat geschiedde dftor de heer C. H. Hage, voorzitter van de Bond van Muziekgezelschappen op Tholen en St. Philipsland, de heer C. J. C. Boot, voorzitter der Oranjever eniging, de heer den Braber namens Zonnemaires muziekvereniging, de heer v. Bendegem namens die van St. Philipsland, notaris Bierens en burgemeester Bouwense van St. Maar tensdijk namens het muziekcorps van Scherpenisse. Na sen slotwoord van de heer Lanooy en een dronk op het jubilerend corps werden door de tien aan het festival deelnemende ver enigingen marsen door het dorp ge maakt. Het was de gehele dag mu ziek in het plaatsje. Des avonds gaf de Harmonie „Kol- pings Zonen" uit B. op Zoom een concert en de feestelijkheden werden besloten met een vuurwerk, aangebo den door de Oranjevereniging. voetgangers. Op geregelde tijden zal dan het ver keer halt moeten houden om een „stoot" voetgangers te laten overste ken. Een maatregel waar reeds lang naar uit is gezien. NIEUWE LICHTMASTEN. Maandag wordt tevens begonnen met het plaatsen van 45 nieuwe lichtmasten langs de traverse. Trouwens, ook in de binnenstad is men druk bezig met de aanleg van electrische verlichting. Zo werkt Goes aan haar vernieuwing. Men kan er niets anders, dan de grootste waardering voor koesteren. K. Dinsdag 333 jaar geleden. Maar het was het grillige licht van vlammentongen. Dinsdag bij de opening van de licht- en bloemenweek zal de Grote Kerk van Goes baden in een zee van licht. Modern floodlight, dat de ranke contouren van dit gebouw prachtig zal doen uitkomen. Het kan in het leven van een journalist, die geschiedschrijver speelt trou wens wat is de journalistiek in feite anders? soms vreemd lopen. Want, snuffelend in oude folianten, kwamen we tot de ontdekking, dat precies op de elfde September van het jaar 1618, dus Dinsdag 333 jaar geleden, ditzelfde kerkgebouw ook baadde in een zee van licht. Maar het was het licht van grillige vlammentongen, die langs de gevels en daken lekten. Onvoorzichtige loodgieter stichtte brand. Er is niets nieuws onder de zon; een onvoorzichtige loodgieter veroorzaakte deze brand die het gewelf van het Wes telijke deel der kerk deed instorten. Ook de toren werd verwoest terwijl van het Oostelijke deel het dak vernield werd. ZESHONDER JAAR GELEDEN GEBOUWD? Wanneer de kerk precies is gebouwd weet men niet, in ieder geval na 1350. „Van daghe tot daghe werd grooter ghetimmert van huysingen en andere fabryeken". Dat staat in de kroniek van Reigersbergen en het slaat op het jaar 1351. Volgens deze kroniekschrijver werd toen In dat jaar eigenlijk pas flink ge werkt aan de opbouw van Goes dat tot 1300 maar een heel onbeduidend plaats je was, al stamt het dan ook van de oude Romeinse villa „Gosaha" die reeds in 776 genoemd wordt. In 1351 kreeg Goes namelijk vele pri vilegiën en In die tfld moet men waar schijnlijk ook begonnen zijn aan de bouw van de Grote Kerk, die dus ongeveer 600 jaar oud zon moeten zijn. Ach, deze oude kerk waarover Smal- legange in zijn Kroniek van Zeeland schreef „dat diergelijke kerk nochte van grootte, nochte van doorluchtig heid, in Zeeland nauwelijks te zien is" Hoe groot is haar waarde voor Goes. Want zij geeft getuigenis van de vlijt en werkzaamheid van een voorge slacht, dat niet alleen voor zichzelf leven, voor zichzelf zorgen wilde, maar zich sterkte tegen de vernielende tand des tijds. Haar verhevenheid verdient onze bewondering! Het begin van haar stichting en de naam van de bouwmeester zijn onbe kend, doch toen in het begin van de 15e eeuw het Westelijke gedeelte werd op getrokken, bestond het Oostelijke reeds. Hertog Albrecht gaf op de 22ste Juli 1407 reeds enige voorrechten, welke de stadsbierdragers bezeten hadden, aan de Lieve Vrouwe Kapel in deze kerk. Jacobus Ridder, Bisschop van Hebron, beloofde als vicaris van de Utrechtse bisschop op 23 Juli 1410 grote aflaten aan degenen die op zekere tijden de Maria Magdalenakerk te Goes zouden bezoeken of haar iets zouden legateren. Dertien jaar later was het geheel met de toren die ook hier aan de West zijde was ingericht, voltooid. Op 18 Juni 1423 werd ze ingewijd. Aan het Oostelijke gedeelte van de kerk, dat nadien werd gebouwd, was bijzonder veel zorg gelegd. DE GROTE BRAND SPAARDE DE KERK. De brand die Goes in 1554 teisterde en waarover we elders schrijven spaarde het kerkgebouw. Na de grote brand van 1618 werd de kerk, die in 1578 in handen van de Hervormden was gekomen, herbouwd, groter en mooier dan eerst. Er waren drie jaar nodig om te herstellen wat de vlammen in 3 uur verwoestten. De opbouw kostte 22.000 florijnen. De oude toren werd vervangen door een nieuwe en bekostigd door de gemeente. Deze toren kwam nu te staan op de plaats waar ook de tegenwoordige spits nog oprijst. Er kwam toen ook een uurwerk en een klokkenspel in. Na de herbouw werd de kerk ook van vele geschil derde ramen voorzien op welke aan de Westgevel de brand zeer leven dig was afgebeeld. Er is daar nu niets meer van over want Goes heeft een tijd gekend, dat, o brave voorouders de jeugd de kerkra men benutte als mikschijven. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag; Zon op 6.05 u., onder 19.09 u., Maan op 17.12 u., onder 23.56 u. Hoogwater op Maandag 10 Sept.: Vlissingen: 8.14 u. 1.44 m., 21.08 u. 1.47 m.; Terneuzen: 8.41 u. 1.63 m., 21.32 u. 1.67 m.; Wemeldinge: 9.40 u. 1.33 m., 22.29 u. 1.37 m.; Zierikzee: 9.20 u. 1.18 m., 22.13 u. 1.22 m. Goes zal Goes niet meer zijn De Middenstand zet het beste beentje voor. Van 11 tot 22 September zal Goes, Goes niet meer zijn. Duizenden feestgangers zullen deze dagen haar veste binnendrommen om het middenstandslichtfcstijn te vieren. De anders zo rustige stad wordt in één lichtzee herschapen en zal vol zijn van feestgedruis. Elf dagen viert Goes feest. Het zullen elf dagen worden van gezond genot, gepaste vrolijkheid, maar vooral van verkwikkelijke ontspanning. Rond een schitterende bloemen- mozaiek, uitgevoerd met duizenden en nog eens duizenden bloemen, ver zamelen Dinsdagavond om half acht de plaatselijke autoriteiten, om het Goesse middenstandslichtfestijn te openen. De voorzitter van het orga niserende comité, de heer M. Moer- mond, zal eerst spreken en dan is het grote ogenblik daar, waarop de bur gemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, het festijn opent. Dan zullen de duizenden lichtjes het mozaiek ver lichten en tegen het trotse Goesse stadhuis zal een ongekend spel te zien ziin van licht en donker door de flak kerende „sterretjes". EEN SPROOKJE. Maar dit is nog niet alles. In één klap zal Goes in een sprookjeslicht stad veranderd zijn. Paddestoelen verlichten de parken aan de Oost- wal en grote schijnwerpers laten haar flikkerende stralen door de machtige kruinen van de oude bomen vallen. Een spanne van 100 meter over het water zal wonderen doen en tienvou dig weerkaatst worden in het fcabbe lende water, waar de eenden en de Jeugdzwemdag te Middelburg. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Havendljk te Middelburg werd een jeugdzwemdag gehouden, tijdens welke tal van jongeren de proe ven voor het diploma aflegden, De jury bestond uit de heren A. C. Julianus, P. Bouwense, D. Simon- se en mej. Poerstamper. Voor het diploma I slaagden An nie de Rijk, Peter Maljers, Suus D'hont, Jan Roth, Peter de Pagter, Ineke Franse, Piet Rotte, Jan Goed- bloed, Frans Frumeau, Catrien Rot- huyzen, Frank de Bruyn, Addie Din- gemanse, Tolien Bos, Johnny Felix, Theo Kwak, Magda Poortvliet, Leni van Aartsen, Jan de Keyzer, Adrie de Keyzer, Tineke Bravenboer, Rob bie Bravenboer, Wilma Hoencamp, Leo Jansen, Honoré Sandberg tot Essenburg, Lenie Vermeulen, Kokkie Smit, Ninie Maljaars, Franka Ma- chielsen, Piet Kieboom, Kees Sey- bel, Robbie Risseuw, Paul Risseeuw, Martha Ballintijn, Anneke Ballintijn, Ria Dekker, Jan Dékker, Daan Dek ker, Suus Lorier, Ida Hartog, EUa Poortvliet, Dirk Suy, Tonie v. d Kop, Tonie Hendrikse, Lenie Kerk- hove, Jopie de Vos, Sjaan Braven boer, Johnny van Riel, Annie van Riel, Lenie van Hercules, Tonie Ho- gesteger, Rina Hogesteger, Jopie Vuyk en Lenie Dekker. Het diploma II werd behaald door Jennie Verschuure, Hannie Poort vliet, Beppie de Nood, Tonie Hen drikse, Lenie Kerkhove, Jopie de Vos, Kees Seybel, Sjadh Bravenboer, Ada Polderman, Ben Roest, Loe le Clercq, Els Poelman, A. Nijhuis, A. v. d. Be- laart, Magda Poortvliet, Lenie van Aartsen, Wilma Hoencamp. Leo Jan sen, Lenie Vermeulen, Tolien Bos, Frits van Til, Rinus Vuyk, Juultje Hubregtse, Cora van Rogge, Wim Meertens, Ninie Maljaars, Jopie Vuyk en Addie Dingemanse. Van de zes candidaten voor het di ploma III moest er één worden af gewezen. Het diploma werd behaald door Jan Dirkse, Kees Seybel, Lenie Mesu, Annemarie Adriaanse en Chris van Vliet. Tenslotte werd het diploma IV be haald door J. A. Huser, J. A. Gel dof, C. de Voogd, T. Bosdijk, W. Ver- stelle, A. Adriaanse en A. Munters. zwanen zich door al dit gedoe nog wat onwennig bewegen. Maar, nog is de maat niet vol en. meer valt er te genieten. In de Oostnest tegenover het Beatrixplein sproeit een grote fontein haar millioenen druppels in afwisselende kleurenlicht rond. En dit is slechts nog een povere indruk van alles, wat in Goes zal zijn te genie ten HET TREINTJE. In de kelder van het stadhuis is een wondertuin te zien en natuurlijk zal menig bezoeker In deze kelder kruipen. Maar het allerwonderlijkst is wel die trein, die buiten op de Grote Markt staat. En deze trein gaat nog rijden ook. Dinsdagmiddag om 3 uur start het ve hikel voor het eerst. Voor de 40 tot 50 mensen, die in de wagen kunnen zitten, bestaat er beslist geen levensgevaar. De rit -zal ongeveer 20 tot 30 minuten du ren. In het stadhuis is de tentoonstelling „Goes als centrumgemeente" te -zien. Menig bezoeker zal niet vermoeden, dat Goes een centrum is van zulk een in tensief verkeer. Vrolijke kinderen met lachende snuit jes zullen Zaterdag 15 September om 2 uur op hun versierde fietsen een rond rit maken door de stad. Vast staat, dat zij zich niet laten kennen en de ouderen op de versierde bromfietsen naar zich laten kijken. WINKELWEEK EN ETALAGEWEDSTRIJD. Het is een feest van de middenstand. En wie middenstand zegt, zegt in Goes ook dikwijls buurtvereniging, maar in de eerste plaats winkelweek. Reeds meer dan honderd deelnemers gaven zich op voor de etalagewedstrijd. Mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Een gezonde rivaliteit zal zich ontwikkelen tussen de buurtverenigingen, met wie de mooist versierde wijk voor de dag zal komen. De plaatselijke en muziekcorpsen uit de omgeving luisteren het lichtfeest met pittige marsen, vrolijke liedjes en soms wat langzame ernstige muziek op. Op Amsterdamse wijze zal een pierement worden ingeschakeld. GEEN VASTOMLIJND PROGRAMMA. leder goed feest is spontaan en komt zo maar naar voren. Daarom heeft het comité nu nog niet een pro gramma tot in de puntjes gepubli ceerd, maar het doet het enthousiast beroep op iedere (buurt)vereniging om mee te werken met muziek- en sportdemonstraties. Nog origineler ideeën zijn nodig. Laten we nog een geheim verklappen. Een geheim, dat zeer voor de liand ligt en dat baast vanzelf spreekt. Hier is het. Het ligt in de bedoeling om dit grootse lichtfeest te herhalen het vol gende jaar. Maar dan niet in Septem ber, maar in de tijd, dat duizenden toe risten binnen Goes' veste zwermen. Dit is toekomstmuziek, die zeker verwezen lijkt kan worden. Actie tegen de oud-guerillastrijders op Celebes. De „operatie Merdeka" tegen de oud-guerillastrijders in Celebes is be gonnen. 4 September werd het kwartier van Kahar Moezakkar bezet door In donesische troepen. Kahar Moezakkar heeft zich naar het Latimodjonggeberg- te begeven en wordt achtervolgd. In Makassar zijn 15 personen, die wapenen droegen, gearresteerd. 5 personen zijn gesneuveld. Het aantal aangehoudenen bedraagt thans 200. Het Nederlandse Trekpaard. Merriën van 6, 7 en 8 jaar, hoogte minder dan 1.62 m.: 1. Jenny, Eig.j Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2A. Monna van Montain, Eig.A. J. Salomé-Verhage te Groede; 2B. Wilhelmina van Houthemmerhof, Eig.: T. Boorman» te Berg en Terblyt, Post: Valkenburg; 3A. Madam van Lo- vemich, Eig.: J. Schijns te 0ül s-Simpel veld; 3B. Stella, Eig.: E. P. M. Fassaert te Boschkapelle Post: Stoppeldijk; 3C. Drika van Hermien, Eig.: A. J. Verhage-Hoste te Scboondyke. Merriën van 4 en 5 jaar: 1. Lady, Eig.: Joh. de Feijter Joh.zn. te Schoondijke; 2A. Mirza van Mina, Eig.: J. van Hal-Buzeijn te Biezen-Ecde. Post: Aaidenburg; 2B. Isabelle, Eig.: Gebr. Leen- dertse H.Izns. te Kamperland; 3A. Dora, Eig.: A. Crutzen te Schaesberg; 3B. Doca van het Wa terhof, Eig.: Th. de Kock-v.d. Bulck te Klooster- zande; 3C. Resie van Scheij, Eig.: W. Vijgen te Onder-Spekholz-Kerkrade, Post: Terwinselen. Merriën van 4 en i Jaar: 1. Ninette, Eig.: Stal len de Dobbelaere te IJzendijke; 2A. Hendrika van de Sanderboutlaan, Eig.: J. H. Roebroek te Hoensbroek. Post: Hoensbroek-Treeheek2B. Wil lie van Middelwijk, Eig.: W. Willemsen te Averlo - Diepenveen3A. Roza van Cantor; Eig.: J. Hendrbt-v. d. Schoot te Korteheide-Maasbree; 3B. Grafientje van de Stern, Eig.: H. J. A. Hakvoort te Slootdorp; 3C. Marijke van Annahoeve; Eig.: G. van Wijlick te Venlo. Merriën van 4 jaar en ouder: 1. Marie van Bombo, Eig.: Wed. Joh. v. Erp te Lodderdijk- Gemert; 2A. Josepbina van de Middelhorst, Eig.: A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke; 2B. Francien van het Duighuis, Eig.: J. F. Gijsbers Wzn. te Overasselt; 3A. Ria van Berkenhof, Eig.: Gebr. Brands te St. Gerlach-Houthem. Post: Valken burg; 3B. Paula van Herseur, Eig.: Jos. Op 't Veld te Linne; 3C. Bellefleur, Eig.: Gebr. Brands te St. Gerlach-Houthem, Post: Valkenburg. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veu lens: 1. Fannie van Clinge, Eig.: Willem de Buck te Meliskerke; 2A. Paula van Haleshof, Eig.: P. H. Slots-Op de Heij te Baexem; 2B. Tilla, Eig.: J. H. Brunnekreef te Ambt-Delden3A. Mona van St. Hubert, Eig.: Jos. Albers te St. Hubert; 3B. Carla van. Schuttershof, Eig.: G. M. Geluk te St. Maartensdijk; 3C. Roza van Charlotte, Eig.: Frans v. d. Heijden te Mariaheide-Veghel. Merriën van 3 jaar, hoogte 1.60 m. of meer: 1. Draga van 't Voorwerk, Eig.: L. H. Huizenga te Zijldijk-'t Zandt, Post: Uithuizermeeden2A. Addy van Annie, Eig.: Oswald Kcrckhaert te Klein-Azewijn-Bergh; 3A. Kitty van Niervaart, Eig.: G. F. B. van Meer-Wijtvliet te Klundert;3B. Azella van Braamhof, Eig.: Louis Haenen te Baarlo; 3C. Nicoline van Puth, Eig.: R. Camp te Ell-Hunsel. Merriën van 3 jaar, hoogte minder dan 1.60 m.: I. Stella, Eig.: G. v. 4 Vijver te Biervliet; 2A. Zora van E.D.R., Eig.: Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle; 2B. Gerda van Nico, Eig.: Joh. M. Arts te Druten; 3A. Zita van E.D.R., Eig.: E. A. K. E. van Hootegem te Kruiningen; 3B. Jea- nette van Zwingelspaan, Eig.: C. Barel te Zwin gelspaan-Willemstad, Post Oudemolen; 3C. Ivonne van Smetenhof, Eig.: Gebr. Bartels te Lottum. Merriën van 2 jaar, hoogte 1.56 m. of meer: 1. Jenny d'Ahea, Eig.: C. Mesu te Arnemuiden; 2A. Nicolien van Neuborg, Eig.: Emile Kallen te Wittem; 2B. Trees van 't Vlaanderhof, Eig.: W. de Feijter te Middenmeer; 3A. Azalea van Sme tenhof, Eig.: R. Barendregt Azn. te Rozenburg; 3B. Hermien van Nicolien, Eig.: Jan v. d. Win kel te Smakt-Venray3C. Paula, Eig.: Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Merriën van 2 jaar, hoogte minder dan 1.56 m.: 1. Blanca van 't Hoogland, Eig.: Al. Serrarens te Ossenisse; 2A. Gravin van de Schaapshoeve, Eig.: Adr. Bax Azn. t eZevenbergsclien Hoek; 2B. Bianca van Lovemich, Eig.: J. Schijns te Huls- Simpelveld; 3A. Oda, Eig.: M. A. Hendriks te Wijchen; 3B. Nora van de Nieuwenhof, Eig.: P. J. Hendrix te Geijsteren-Wanssum3C. Patrice, Eig.: Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Merriën, die de beste paarden hebben voortge bracht: 1. Marie van Beek, Eig.: H. H. v. Osch te Merselo-Venray. Met Nico van Beek, Amanda van Beek, Doortje van Beek; 2. Lady, Eig.: Aarn. de Hullu Izn.-Luteijn te Schoondijke. Met: Flora, Sonja, Erna van Moustic; 3. Bellefleur, Eig.: Gebr. Brands te St. Gerlach-Houthem, Post Val kenburg. Met: Florus van Berkenhof, Ria van Berkenhof, Antoon van Berkenhof; 3B. Viktona van den Hoek, Eig.: Wed. H. Granneman te Badhoevedorp-Haarlemmermeer, Met: Danlja van den Hoek, Excellente van den Hoek, Frida van den Hoek. Fokgroep van één eigenaar: 1. Jenny, Hilda, Ninette, Ola, Liliane, Eig.Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2A. Glorie van Bleyendaal, Xenia van Bleyendaal, Erna van Bleyendaal, Frida van Bleyendaal, Flora van Bleyendaal, Ei?-: Jap- *'r* Brooijmans te St. Annaland2B. Reingold van den Hoek, Dahlia van den Hoek, Excellente yan den Hoek, Viktoria van den Hoek, Eig.: Wed. H. Granneman te Badhoevedorp-Haarlemmermeer; 3A. Paula van Dierkensteen, Olga van Dierken- steen, Lydie van Dierkensteen; Julma van Dier kensteen, Eig.: Gebr. de Milliano te Waterland- kerkje, Post*. Oostburg; 3B. Lady, Sonja, Eig.: Aarn. de Hullu Izn.-Luteijn te Schoondijke. Hengeten, die de beste paarden hebben voort gebracht: 1. Nico van Beek, Bruinschimmel, V;: Nico van Melo, d.: Clairon de la Lys, M.: Marie van Beek, d.Dompteur Dclcour, Fok.: Jan van Osch te Merselo-Venray, Eig.: L. Crombag te Beek, J. M. Schols te Kelmond-Beek, Emile Kal len té Wittem en P. H. Slotsop Hcij te Baexem (Limb.), Met: Castro van Gelecnhof, Edelman van Veldzicht, Nico van Geverik; Nico van Echt, Ninette, Nicolien van Neuborg; 2A. Urbain van Certain, Bruin, V.: Certain van Lamswaarde, d.: Frans, M.Kriemhild de Malecote, d. Jadis de Haie-Sainte, Fok.: Gerrit van Hal te St. Kruis, Eig.: Kindn. Joh. Kuijpers Hzn. te St. Oedenrode (N.-Br.), A. X. Aernoudts te Sluis en Gerrit van Hal te St. Kruis, Met: Alex van Heille, Lambiek van St. Kruis, Certain van de Jozinahoeve, Ber- liet van de Jozinahoeve; Mirza van Mina, Lady; 2B. Karei van Certain, Bruinschimmel, V.: Cer tain van Tienhovend.Herseur II de Cogneheau, M.Ena van Graauw, d. Jules, Fok.Gebr. van Mol te Graauw, Eig.: P. J. Boënne te Graauw, Met: Wilfried, Herseur van Alstein, Ria vaa Mo lenhoek, Labelle, Doca van het Waierhoi; 3A. Nico van Smakt, Bruinschimmel, V.: Nico van Melo; d.: Clairon de la Lys, M.Sofin van Schoor, d.Dompteur Delcour, Fok.: Jan v. d. Winkel te Smakt-Venray, Eig.: H.V. „Zuid-Beveland" te Waarde, Met: Nico van Puth, Nicolina, Jenny van 't Schenge, Jolie v. Welgelegen, Zita van E.D.R.Zora van E.D.R.Kato van Keilen, Roza van Biezelingc; 3B. Certain van Hermine, Bruin, V.: Damiaan, d.: Certain van Lamswaarde, M. .Hermine, d.Condor van Zuylen, Fok.: Corn. v. Acht te Sloef-St. Oedenrode, Eig.: A. van Ilorne- Kuijpers te Maxet-Heijtliuijsen en H. Baetsen^ te Heijthuijsen, Met: Alfred van de Roond, Hermien van de Wilhelminahoeve, Henriëtte van Certain, Betsie van Riel, Beatrix van Mierlo, Blondina, Annie van Certain3C. Cantor van de Klef» V. Cantor, d.Solon van Certain, M.: Rika van Bergerhof, d.Dompteur Delcour Fok. Jac Fre- i"ix te Wanssum; Eig.: W. Th. Janssen te Gassel, Met: Roza van Cantor, Marijke van An nahoeve, Paula, Gerda van de Sloc/i, Johanna van Dekershorst. Loten van 4 merriën, in de stamboekregisters op naam staande van één eigenaar: 1. Jenny, Bruin, Hilda Bruin, Liliane Brum, Ninette, Brum, Fok eu Eig.: Stallen de Dobbelaere te IJzendijke, Reserve: Ola; 2. Rezie van Lovemich Bruinschim mel Udine van Kruiningen Bruinschimmel, Ni colien van Michels Bruinschimmel, Lien van de Eendracht Bruinschimmel, Eig.: C. Mesu te Nw- en St. Joosland; 2B. Bellefleur Vos, Diricka van Cavaline Vos, Ria van Berl nhof Vos, Mina van Passarthof Vos, Eig.: Gebr. Brands te St. Ger lach-Houthem; 3A. Xenia van Bleyendaal Vos, Erna van Bleyendaal Vos, Flora van Bleyendaal Vos, Fok. en Eig.: Jac. Fr. Brooijmans te St. Annaland, Reserve: Diana van Niervaart Vos- scliimmel, Claironne van den Melo; 3B. Dierkensteen Bruinschimmel, Olga vanDwrkra- steen Bruinschimmel, Lydie van Dierkensteen Bruinschimmel, Julma van Dterkcnssteen 1Bru.n- schimmel, Fok. en g.: Gebr. de M.liano te Waterlandkerkjc-, SC: Marg.i van Molenhoek Vos iets sth., Monique van Molenhoek Vos, Bea van Molenhoek Bruinschimmel, Ria van Molenhoek Bruinschimmel, F,':, n Eig.: F. F. Brooijmans te Vitshoek-Hontei Loten van 4 merriën, in de stamboekregistor. OP naam van hoogstens Z eigenaren: 1. Monna van Montain Vos, Carla van Groede Vos iets sth., Eig A. J, Salomé-Verhage te Groede, Rita van Schoondijke Vos iets sth., Josephina vari de M.d- delhorst Vos. Eig.: A. J. Verhage-Hote te Schoondijke, Reserve: Roza van Steenhoveii 2A Flora Vosschimmel, Lady B'umscWmeh Eig.: Aarn. de Hullu Izn.-Lute,,n te Schoonduk^ Flora van Lucesenho! Vossch.nime ,e bers"Wzn.Vte Overïset Kot. van deEiemvenho! T°Hendri*a« Ge ij 9 «r emAVa n sTu m3A.' Elza van Brutu" Bruinschimmel, A.ida van W.enngenueer SlootdorpTGonda?v<in de Lagekwel Bruinschimmel, Tado van de La gek wel Bruinschimmel, Slootdorp. 3B Mirza Vos, Frida van Donkerzicht Vos, Eig.. Gebr. Leenderse H.Izns te Kamperland, Fiorina van Vijfhuizen Lichtvos, Henny van Zeeduin Vos, Eig.: Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle; 4B. Tinie van Kasteelhof Vos, Margriet van Brees Bruin schimmel, Eig.: G. H. van Osch te Maasbree; Paula van Herseur Vos, Wilhelmina van Ploegs- hof Vosschimmel, Eig.: Jos. Op 't Veld te Linnc.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 6