'CYlieuwó uit de^rovincie orft Zaterdag a.s. gaat de bal weer rollen. BEKRONINGEN IN DEN BOSCH. Schouwen-Duiveland. Zeeuw sch- Vlaanderen. Si KERK *£^enelincj AANBESTEDING Opluchting en spanning in alle geledingen. VEILINGBERICHTEN INSCHRIJFFORMULIER. Vrijdag 7 September 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Ingez. mededeling, advert.) ..Op een keer", ze» Stuurman Steven, en hij zoog eens aan z'n vers-gedraaide Sterling, we koersten met een schuit vol kolen naar Java Op een avond doe ik het luik van de voorpiek open en daar slaat me een stank tegemoet! Zo'n zware, een beetje olieachtige geur! Dat kon maar één ding betekenen: zelfontbranding van de kolen! Ik vloog naar de ouwe. en met de anderen erbij overlegden we wat ons te doen stond. De brand verstikken? We probeerden het door alles potdicht af te sluiten, maar geen kans! Toen aan 't blus sen. Met de gelige, vette rook wolken vermengde zich op slag een verstikkende witte stoom Maar het ergste kwam nog! Na vier dagen van werken kwam onverwacht de kolendamp in het ruim lot ontploffing. Het voordek spleet in tweeén en in no time was de schuit één vuurzee! On middellijk werden de sloepen gestreken en klommen we in de boten. In de sloep ontdekte ik een nieuwe ramp: „M'n Sterling ver getenMet één sprong was ik overboord en zwom terug naar het zinkende schip, waar juist de ouwe als laatstede ladder afdaalde. lk# klom naar boven, graaide in m'n hut al mijn pakjes Sterling bij elkaar en even later was ik terug in de laatste sloep. „Ben je gek geworden"? tierde de ouwe. Ter wijl we als gekken aan de riemen trokken om op veilige afstand van de brandende schuit te komen, schudde ik m'n hoofd en riep: „Dat nog niet, kapitein, maar IK STA OP STERLING! (Vervolg van pagina 2). RILLAND. Extra kerkdienst. A.s. Zondagavond zal in de Vrij fvang. kerk te Bath, een extra kerk- ienst worden gehouden. Als voorgan ger zal optreden ds Timmerman van Yerseke, met het. onderwerp „De He mel en zijn gemis". YERSEKE. Vergadering N.C.V.B. Maandagavond vergaderde de afd. van de Ned. Chr. Vrouwenbond. In haar openingswoord werd er door de presidente mevr. BogaardsLoens op gewezen, dat het 12y2 jaar geleden ls, dat de afdeling werd opgericht, wat voor de meeste leden een verrassing was. Nadat mevr. Timmermans enige liederen had gezongen vertelde mevr. Zuidema uit Goes, die 12VJj jaar ge leden met mej. Donner de afd. had opgericht, enkele bijzonderheden uit net leven van de Bond gedurende de eerste jaren van zijn bestaan. Mevr. de JongBikker uit Middelburg, pre- $idente van het gewest en lid van het hoofdbestuur, sprak vervolgens een propagandistisch woord. Nadat voorts nog van gedachten was gewis seld over een geestelijke opwekking In Duitsland, waaromtrent door mevr. de Jong een en ander was meege deeld, werd de vergadering met dank zegging gesloten. KERKWERVE. Overdracht Ambonese vlag. In het Ambonnezenkamp te Kerkwer- ve werd Zondagmorgen met toestem ming van het ministerie van Binnen landse Zaken de vlag van de R.M.S. overgedragen aan de kampbewoners. De overhandiging geschiedde door 'n Ambonees meisje. Bij het hijsen van de vlag werd het Ambonese volkslied ge zongen, en bij het hijsen der Nederland se vlag klonk het Wilhelmus. Toespraken werden gehouden door de kampleider van Kerkwerve, de heer Tohosula, en die van Noordwelle, de fleer Singadje. De heer Siabdja uit het kamp Kerkwerve gewaagde in een kor te toespraak van de van Nederlandse tijde ontvangen hartelijkheid. Na dit Officieel gedeelte werd een kerkdienst gehouden Propagandavergadering van de Geref. jeugd te Oostburg. Door de Gereformeerde jeugdor ganisaties in Zeeuwsch-Vlaanderen tal In het kader van de propaganda- week voor het jeugdwerk op 17 Sept. 0.s. in de Geref. Kerk te Oostburg een jeugdmeeting gehouden worden, waarop het werk van de jeugdvereni gingen belicht zal worden. Teneinde zoveel mogelijk te berei ken, dat dit een massale bijeenkomst wordt, hoopt men uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen bussen te laten rijden voor vervoer van de verenigingsleden Uit dit gewest. AXEL. Jeugilteams Tafeltennisclub. Teneinde de tafeltennissport in Axel meer ingang te doen vinden, is door de tafeltennisclub „A.T.A.C." alhier be sloten een jeugdteam te vormen voor jongens en meisjes van 1216 jaar. Bevrydingsherdenking. Het voorlopig programma voor de bevrijdingsherdenking op 19 Sept. luidt: 7.30 u. Mis in de r.-k. kerk, 8.15 kranslegging op de r.-k. begraaf- laatsj 8.45 id. op de alg. begraafplaats p de graven der gesneuvelde mili tairen en burgers; 6.00 kranslegging bij het Bevrijdingsmonument in de Beestraat; 6.30 tocht naar het Poolse kruis aan de Kanaaldijk. Vertegenwoordigers der Poolse ko lonie uit Vlissingen zullen worden Uitgenodigd. TERNEUZEN. Auto In botsing met vlsotter. Gisternacht kwam de heer L. R. al hier per auto uit Sas van Gent, toen even voorbij de Centrale te Driekwart een dier tegen de motorkap sprong en daarna onder een voorwiel terecht kwam. Het dier bleek een visotter te Zijn en ligt nu ter bezichtiging in de groentezaak van de heer R. De lengte van het dier is 1,07 meter, de staart meet 42 cm. Serenade aan de heer Dees. De heer P. K. Dees alhier is bekend om zijn sympathie voor vele jeugdver enigingen, o.a. voor de Chr. Gymnas tiekvereniging. Om de grote medewer king, die bij de oprichting van het Pij percorps „Irene" van de heer Dees Werd ondervonden, bracht dit gezel- Schap hem een serenade. Tevens werd hem een fraai bloemstuk aangeboden. Politie had het druk met dronken zeelieden. De Terneuzense politie heeft de af gelopen nacht over sensationele bele venissen niet te klagen gehad. Na middernacht werden in de omge- Ying van het station 3 zeelieden van Engelse nationaliteit aangetroffen. Twee hunner bleken allesbehalve brand schoon te zijn en toen een der twee bacchanten in een sloot was terecht gekomen, wist zijn maat hem weer -op net droge te brengen. Uit dankbaarheid Omhelsde de drenkeling zijn redder et telijke malen, waardoor beiden spoedig Ontoonbaar waren vanwege de modder, die bovendien een kwalijk riekende geur verspreidde. Daar het trio tot de bemanning van het Engelse s.s. „Devenbrook" behoor de, dat weldra zee zou kiezen, besloten de agenten het stel daarheen te bege leiden, hetgeen, doordat de twee zwaar beschonken waren, niet zonder hinder nissen en oponthoud ging. Later zijn zij door de marechaussée per jeep aan boord gebracht. In de Grenulaan werd inmiddels nog een zeeman aangetroffen, die zig-zag over de weg liep met een rijwiel aan de hand. Men bracht hem naar het politie bureau, waar hij mededeelde de fiets gekregen te hebben. Daar de politie aan zo'n edelmoedig gebaar geen geloof kon hechten, kreeg de man gratis logies, teneinde de puzzle later op te lossen. Deze ontknoping kwam de volgende morgen, toen een personeelslid van de Fa van de Sande alhier aangifte kwam doen van vermissing van zijn fiets, die door de Engelsman was „gecharterd". Toen deze man in de cel was opgebor gen, werd de hulp der politie weer to eroepen omdat in een loods van de loöperatle „Zeeuwsch-Vlaanderen" een beschonken zeeman was binnengedron gen, die een dreigende houding aannam tegen een arbeider, die hem verzocht naar bulten te gaan. De politie haalde hem later van een stapel graanzakken en bracht hem naar boord. Inmiddels daagde het in het Oosten! Nieuw onderwys. Na lange tijd van voorbereiding en bespreking is Maandag j.l. door een vereniging, bestaande uit leden van de Gereformeerde en Oud-Gerefor meerde gemeente een begin gemaakt met afzonderlijk onderwijs. De school wordt gehouden in het consistoriegebouw van de Geref. Ge meente aan de Vlooswijkstraat en om vat dit jaar nog enkel een le en een 2e klas. Er hebben zich 28 kinderen aangemeld. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds had te Ovezande een op brengst van f 42,61. De collecte voor de Kankerbestrijding bracht te Biggekerke f 27,10 op. Zaterdagavond wordt te Kattendjjke een grote sportdemonstratle gegeven op het voetbalveld. Er wordt in de tent voorts een concert gegeven door „Oefe ning en Uitspanning" te Kapelle. De raad van Biggekerke zal op Woensdag 12 September om 4 uur ver gaderen. Donderdagmorgen had een aanrijding plaats op 't kruispunt Kerkstr.Boter markt te Tholen tussen een Brabantse auto en de heer de Groot, die op zijn bromfiets reed. Hij kwam er zelf goed af, maar het voorwiel van zijn brom fiets lag in elkaar. De opbrengst der collecte voor de Kankerbestrijding bedroeg te Middel burg f 1307,59. Aan het te Tholen gehouden ver- keersexamen namen 72 leerlingen der drie lagere scholen deel, waarvan er 55 slaagden. Gisteren zijn de diploma's uit gereikt. De te Sint Laurens gehouden collec te voor het Koningin Wilhelminafonds (Kankerbestrijding) bracht f 111,24 op, Te Veere collecteerde men f 63,50. Ernstig ongeval te Bergen op Zoom. Omstreeks half elf Woensdagavond vond op de Moerstraatsebaan het doch tertje van de familie Hamer van de Stichting „Vrederust" een tweetal zwaargewonde wielrijders. Direct waar schuwde zij haar ouders. Inmiddels had den andere voorbijgangers politie en dokter gewaarschuwd. Het bleek, dat de heer P. Vergouwen, bloemist van „Vrederust", in botsing was gekomen met een kostganger van de heer Doorlijn. De heer Vergouwen had een schedelbasisfractuur en werd per ziekenauto naar het Algemeen Bur ger Gasthuis vervoerd. De heer H. had een kaakfractuur en klaagde over in wendige pijnen. Ook hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. De politie verzoekt degene, die in lichtingen kan verstrekken, zich ten burele te melden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te: Randwijk, J. Boezer te Eethen en Drongelen; te Klundert, J. Arendsen te Blauwkapel; te Ernst, M. Ottevanger te Leiden; te Giessendam- Neder Hardinxveld, R. W. Steur te Ouddorp; te Terheijden, K. J. Agter, Ind. pred. te Zwolle. Geref. Kerken. Tweetal te: Oude-Pekela, E. J. Duur- sema te Westeremden en J. A. yan Netten te Wommels. Woon, en winkelhuls te Zoutelande. Door architect W. Voogt werd on derhands aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis voor de heer C. van Sorge te Zoutelande. Ingeschreven werd door J. Dinge- manse £24156; A. Janse f23880 en J. Gabriëlse f21900. Gunning aan laag ste inschrijvers. Neen, van een gesloten voetbalseizoen kunnen we haast niet meer spreken. De voetballiefhebber heeft ook in de afgelopen maanden menige wedstryd kunnen bywonen. Er waren nederlaag-, serie- en vriendschappelijke wedstryden in overvloed, zodat de nieuwe competitie voor vele verenigingen eigeniyk een voortzetting is van de wekelijkse wedstryden. Natuuriyk is er veei verschil, niet alleen wat de spanning betreft, maar vooral, omdat de competitie een krachtproef is, waarby de clubleden hun uiterste best doen om het resultaat zo groot mogeiyk te maken. Ook nu zullen zich verrassingen voor doen en ongedachte mogelijkheden. In het kleine wereldje van de Zaterdag voetbal wordt de nieuwe klasse-indeling ernstig bestudeerd en worden de eigen kansen nauwkeurig afgewogen. Het is voor de Zaterdagvoetbal een hoopvol teken, dat het afdelingsbestuur van de K.N.V.B. de competitie met een nieuwe klasse heeft uitgebreid, en zo de gelederen wel versterkte. Het be wijst ook, dat het animo voor voetbal len op Zaterdagmiddag steeds groter wordt en steeds meer een zelfstandige plaats bezet in voetballend Zeeland. Nu men haast in alle delen van onze pro vincie zoveel mogelijk regionale klas sen kon vormen, is het des te meer te betreuren, dat dit in Schouwen en Dui veland niet mogelijk bleek, omdat daar het enthousiasme niet bepaald groot bleek te zijn. Slechts één vereniging, n.l. Mevo in Zierikzee, zal deelnemen. Gezien de moeilijke verbindingen, vooral in de wintermaanden vormt de reis voor vele clubs al direct een probleem, dat aller minst eenvoudig isWij zijn er echter van overtuigd, dat het afdelingsbestuur ales heeft gedaan om de reizen en daar door de kosten zoveel mogelijk te be perken. le klasse: Arnemuiden INieuwdorp I; Coiynsplaatse Boys IRlllandia I; Kapelle ISerooskerke I; Kloetinge I V.C.K. I; Krabbendyke I—Wemel- dinge I. Bij het begin van een nieuwe compe titie verkent men vaak elkanders krachten, In Arnemuiden zai daarvoor echter niet veel tijd zijn. Twee oude rivalen zullen hun krachten al direct meten en zij begrijpen heel best dat de eerste klap een daalder waard is! Mede doordat het elftal van Nieuwdorp enigszins verzwakt schijnt te zijn en de Arnemuidse ploeg stabiel is, is een klei ne overwinning voor de thuisclub niet onmogelijk. Colijnsplaat heeft het op de algemene ranglijst nooit ver kunnen brengen, maar de ervaring heeft ge leerd, dat het op eigen terrein een zwa re tegenstander is. Ofschoon Rillandia, met haar jonge en snelle spelers, beter voetbal laat zien, zal het toch geducht moeten oppassen. De nieuwe eerste klassers van Serooskerke gaan naar Kapelle; het zal voor hen niet gemak kelijk zijn het stugge, maar sportief spelende Kapelle op eigen terrein te verslaan. Kloetinge zal ook dit jaar wel een greep naar het kampioenschap wil len doen en van oordeel zijn, dat een goede start veel waard ls. Het onge twijfeld zwakkere V.C.K. zou hiervan wel eens het eerste slachtoffer kunnen worden. Krabbendijke, dat zijn gelede ren versterkt schijnt te hebben, zal als gastheer van Wemeldinge optreden. De strijd zal gaan tussen twee ploegen, die voor Vele verrassingen hebben gezorgd, maar die toch wel op een overwinning van de thuisclub zal uitlopen. 2e klasse A: Mevo IVeere I; 's-H. Hendrikskinderen IWissekerke I; Kats IWolphaartsdyk I. Veere gaat als eerste de reis naar Zierikzee ondernemen. 's-Heer Hen drikskinderen, dat de vorige competitie zo goed begon, maar later afzakte, zal het tegen Wissekerke niet gemakkelijk krijgen. Ook voor Kats zal het moeilijk worden. Wolphaartsdijk, weliswaar ge degradeerd uit de le klasse, zal wel al les op alles zetten om de blamage van het vorige seizoen ongedaan te maken. Men mag echter niet vergeten, dat dit elftal aanmerkelijk is verzwakt, omdat de beste speler, Lindenbergh, naar Goes is overgeschreven. 2e klasse B: Nieuwdorp IIArnemui den Hj Rlllandia H—Coiynsplaatse Boys H; Yerseke IH—Kapelle II; V.C. K. IIKloetinge II. Met uitzondering van Yerseke III zijn in deze klasse ingedeeld de reserves van de eerste klassers, zodat de compe titie-leider het programma prachtig kon opmaken door dat van de eerste klasse om te draaien. Het 2e elftal van Arnemuiden gaat daarom ook bij Nieuwdorp op bezoek, hetgeen voor Nieuwdorp de eerste nederlaag kan be tekenen. Rillandia zal ervoor waken, dat het haar niet zo vergaat, evenals Kloetinge, dat de strijd met Koudeker- ke zal aanbinden. Yerseke III is een nieuwe eend ln deze bijt en kan tegen Kapelle wel eens voor een verrassing zorgen. 2e klasse C: Mevo IIVeere II; Wol phaartsdyk II—Kloetinge IH. Met het eerste elftal gaan ook de re serves van Veere naar Zierikzee. Het zal hen niet gemakkelijk vallen de volle buit binnen te slepen. Kloetinge III, dat vorig jaar nog geregeld naar Zeeuwsch- Vlaanderen moest reizen, blijft dU jaar dichter bij huis. Tegen Wolphaartsdijk zal het echter niet in de gelegenheid gesteld worden grote prestaties te ver richten. 2e klasse D: Nieuvvland IV.S.C. I; V.C.K. III's-H. Arendskerke II; Se rooskerke IIMeeuwen L De kampioen van 's-Heer Arends kerke zullen aan het derde elftal van V.C.K. niet veel kans geven hun eerste overwinning te behalen, terwijl Nieuw- land, dat het laatste jaar zulke slechte prestaties liet zien, tegen V.S.C. een goede start kan maken. Ook voor Se rooskerke is dit mogelijk, nu de Meeu wen uit Zoutelande op bezoek komen. 2e klasse E: A.Z.V.V. I—Spui I; Be ren IS.V.D. I; Driewegen ITern. Boys I; Hoek IZaamslag I. Met de Beren zal nu ook S.V.D. ge regeld de reis over de Wester-Schelde moeten maken. Om verwarring te voor komen zullen we in het vervolg S.V.D. (Driewegen in Zuid-Beveland) steeds afkorten en Driewegen (Zeeuwsch- Vlaanderen voluit schrijven. De eerste wedstrijd ligt voor S.V.D. op Zuid- Bevelandse bodem en wel in Baarland, waar de Beren waarschijnlijk hun eer ste nederlaag zullen moeten incasseren. Spui gaat naar Axel, bepaald niet om daar de beide punten te laten, evenals Tern. Boys, die naar Driewegen gaan. Zal Hoek zijn kampioenschap kunnen prolongeren? De nederlaag-wedstrijden tegen vele belangrijke clubs zijn een goede training geweest, maar zij kun nen ook voetbal-moeheid met zich heb ben meegebracht. In ieder geval heb ben zij Zaterdag het voordeel van het eigen terrein, waarop een moeiijke te genstander als Zaamslag mogelijk te verslaan is. 2e klasse Fi Spui II—A.Z.V.V. II; Zaamslag IIIBeren II; Tern. Boys II Driewegen H; Zaamslag IIHoek II. De reserves van A.Z.V.V. zullen tegen Spui weinig kans hebben. In Terneuzen zal er spanning zijn, ofschoon het voor de gastheren niet gemakkelijk zal zijn de eer aan zich te houden. De kansen voor Zaamslag H staan veel beter, het geen ook het geval ls met het derde elftal, dat de gastheren van de Beren II zal zijn. Junioren A. Groep li Arnemuiden I R.C.S. II. Groep Hi Goes IGoes II; Kapelle I Robur I; Krabbendyke IVlissingen II. Junioren B. Groep I; Vlissingen I E.M.M. I; Middelburg IVlissingen n; Serooskerke IZeelandia I. Groep II. Vlissingen IVVlissingen III; Middelburg UGoes L Groep III i 's-H. Arendskerke I Wemeldinge I; Kloetinge IVlissin gen V. Groep IVi Mevo IBurgh L Groep V: Axel ICorn. Boys I; A.Z. V.V. IHoek I) Terneuzen IZaam slag L Zomerdienst Vlissingen— Folkestone beëindigd. De toeristendienst Vlissingen—Fol kestone, welke tijdens de zomermaan den door de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" met het s.s. „Mecklenburg" is onderhouden, is thans beëindigd. De resultaten van deze zomerdienst zijn nog niet bekend gemaakt. Vast staat, dat meer auto's werden over gezet dan in vorige jaren. Ook het aan tal individuele passagiers is toegeno men. Het aantal gezelschappen, dat van de verbinding gebruik maakte, was evenwel geringer dan in 1950. De „Prinses Beatrix" wordt verbouwd. Het m.s. „Prinses Beatrix" van de „Zeeland" (dat de dienst tussen Hoek van Holland en Harwich onderhoudt) wordt vandaag te Vlissingen verwacht voor een algehele inspectie. Eerst gaat het schip evenwel naar de werf der Kon. Mij „De Schelde" voor een in wendige verbouwing; het ligt n.l. in de bedoeling de laadruimte te ver groten. Op Texel is een jonge reuzenhaai aangespoeld. Het dier is 3,64 meter lang. Deze vis is een zeer zeldzame verschijning in de Noordzee. Het Nederlandse Trekpaard. d'Hoore te Sluis, R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; 2B. Nico van IJsselsteijn, Eig.: Mare. d'Hoore te Sluis en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; 3A. Paul, Eig.: R. O. Buijsse te Schelfhoutshoek-Graauw. Hengsten van 3 jaar: 1. Nico van Kapelhof, Eig.: T. Boormans te Berg en Terblijt, Post Val kenburg; 2A. Nico van de Klef, Eig.: Jac. de Putter Pzn. te Axel, Jac. Dielemati Mzn. te Zaamslag, J. Kr. de Putter te Axel en Oswald ÏCerckhaert te Westdorpe; 2B. Certain van de Jozinahoeve, Eig.: A. Bens te Beers en W. M. Bens te Kammerberg-Escharen3A. Max van Lindersbof, Eig.: R. Raterink en Gebr. J. en G. Meijering te de Loo-Coevorden3BPeter van de Wiel, Eig.: J. C. J. v. d. Velde te Kamperland en Mare. d'Hoore te Sluis. Hengsten van 2 jaar: 1. Joubert van Kleiberg, Eig.: Kind. W. Peters te Berkelaar-Echt; 2A. Uao d'Amice, Eig.: Mare. d'Hoore te Sluis; 3A. Albert van Koekerse, Eig.: Abr. Haak Czn. te Zaamslag; 3B. Cesar van Alstein, Eig.: W. L. den Hamer en W. Koster te Axel. Hengsten van 2 jaar: 1. Nervo van Kruisdorp, Eig.: A. L. Stallaert te Kloosterzande2A. Nico van Eerde, Eig.: Kiudn. W. Peters te Berkelaar- Echt; 2B. Berllet van de Josinahoeve, Eig.: Cam. v. d. Hauwe-Burm te Eiland-IJzendijke; 3A. Bu rns van Aardenburg, Eig.: Mare. d'Hoore te Sluis en L. J. M. Blondeel te Aardenburg; 3B. Clairon van de Klef, Eig.: Jac. de Putter Pzn. te Axel. Merriën van 9 jaar en ouder: 1. Astrid van Weel, Eig.: Gebr. A. A. en B. van Velde te Moerkapelle; 2A, Hilda, Eig.: Stallen de Dobbe- laere te IJzendijke; 2B Reingold van den Hoek, Eig.Wed. H. Granneman te Badboevedorp- Haarlemmermeer3A. Mirza, Eig.: Gebr. Leen- dertse H.Izns. te Kamperland; 3B. Liza van Mid- degaal, Eig.A. v. d. Ven te Middegaal-Veghel 3C. Diricka van Cavaline, Eig.: Gebr. Brands te St. Gerlach-Houthem. Meniën van 9 jaar en ouder: 1. Bianca van Nico, Eig.: Al. Scrrarens te Ossenisse; 2A. Aman da van Beek, Eig.: L. H. v. Osch te Weverslo- Venray; 2B. Betsie, Eig.: L. Vrolijk Azti. te Fijnaart; 3A. Lady, Eig.: Aarn. de_Hullu-Luteijn te Schoondijke3B. Fiorina van Vijfhuizen, Eig.: Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle; 3C. A. J. P. J. v. d. Heijden te Slootdorp. Merriën van 6, 7 en 8 jaar: 1. Josephine van den Hiersenhof, Eig.: G. C. Janssen te Beers; 2A. Lena van Kremersheerd, Eig.: G. J. Toonen te Maren-Alem; 2B. Marga van Molenhoek, Eig^: F. P. Brooijmans te Vitshoek-Hontenisse; 2C. Rita van Schoondijke, Eig.: A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke2D. Mirza van Stedum, Eig.D. J. Jensema te Stedum; 3A. Erna van Vumngs- hoeve, Eig.: W. M. van Vorst te Mill; 3B. Dahlia van den Hoek, Eig.: Wed. H. Granneman te Badhoevedorp-Haarleramermeer3C. Elly, Eig.: Iz. de Buck te Grljpskerke, Post: Oostkapelle; 3D. Mint van Hoeks, Eig.: J. Caris te Kelpen-Gra- MEDEDELING. Wegens overvloed van kopy moet vandaag het kinderverhaal bleven over staan. NAGEKOMEN ADVERTENTIE RINGRIJDERS ATTENTIE! Op verzoek van de Zeeuwse Ringrijders vereniging werd een film gemaakt van de Ringrijderij te Middelburg door PolygoonNeerlands- nieuws. Het bestuur der Z.R.V. kreeg bericht, dat een voor film vertoond zal worden in de Alhambra-bioscoop te Vlissingen en wel vanaf he den t.m. Maandag 10 Sep tember in 2 voorstellingen, iedere dag aanvangende te 7 en 9 uur n.m. Het Bestuur der Z.R.V. Oéhé en Laak, Post: Echt; 3F. Mina van Passar- thof, Eig.: Gebr. Brands t« St. Gerlach-Houthem, Post: Valkenburg. (Het slot hopen we morgen te plaatsen) De resultaten van de gehouden paar- them; 3E. Betsie, Eig.: Jac. H. Seegers-Kryn te denkeuringen van de vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" z^jn als volgt. Hengsten van 6 jaar en ouder: 1. Eduard van Koppushoen, Eig.: G. J. Toonen, Maren-Alem en J. Koopmans, Kessel; 2A. Nico van Puth, Eig.: Hengst. Ass. „Zeddam" te Zeddam (Geld.); 2B. Klaas van Wieringermeer, Eig.: Adr. J. Catse- man te Biervliet; 3A. Alex van Heillie, Eig.: J. v. d. Elzen te Oss (N.-Br.); 3B. Leon van Hegel- som, Eig.: Kind. Mart. Simons te Grubbenvorst (Limb.). Hengsten van 6 jaar en ouder: 1. Nico van Sta- geshof, Eig.: Coöp. H. V. „Eiland Tholen" G.A. te St. Maartensdijk; 2A. Certain van Hermine, Eig.: A. van Horne-Kuijpers te Maxet-Heijthuij- sen en H. Baetsen te Heijthuijzen (Limb.)2B. Urbain van Certain, Eig.: Kind. Joh. Kuijpers Hzn te St. Oedenrode (N.-Br.); A. X. Aernoudts te Sluis en Gerrit van Hal te St. Kruis; 3A. Max van Nelissen, Eig.: G. J. Toonen te Maren-Alem en Hend. J. Koopmans te Kessel; Cantor van de Klef, Eig.: W. Th Janssen te Gassel (N.-Br.). Hengsten van 4 en 5 jaar: 1. Edelman van Veld zicht, Eig.: J. C. Roodzant te Dirksland en D. Roodzant te Den Biesbosch-Werkendam2A. Castro van Geleenhof, Eig.: Kindn. Joh. Kuijpers Hzn. te St. Oedenrode; 2B. Wilfried, Eig.i A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; 3A. Nico van Ge- verik, Eig.: A. Bens te Beers en W. M. Bens te Kammerberg-Escharen3B. Nico van Ella, Eig. D. A. Timmerman te Kattendijke. Hengsten van 4 en 5 jaar: 1. Nico van Echt, Eig.: Kindn. W. Peters te Berkelaor-Echt; 2. Herseur van Alstein, Eig.: P. J. Boënne te Graauw en Honoré Buijsse te Biervliet; 3. Jan van Snippenhoeve, Eig.A_. Muggen te Smal- broek-Beilen. Hengsten van 3 jaar: 1. Alfred van de Roond, Eig.: Kindn. Corn, van Acht te Sloef-St. Oeden rode; 2A: Nico van het Zwartewater, Eig.: Mare. ZIERIKZEE. Veiling van 5 Sept. Aardappelen 79; Princessebonen 4550; Snijbonen 1245; Andijvie 1214; Rode kool 915; Sav. kool 921; Spinazie 1417; Tomaten 8 28; Bospeen 520; Bloemkool 552; Komkommers 49 Meloenen 1451; Kropsla 36; Pruimen 630; Clapp's Favouriete II35; Buré de Merode 23—25; Zigeunerin 1323; Perzikr. Zomerappel 19—25; Druiven 101 118; Bramen 84, alles per 100 kg, st. of bos. SINT MAARTENSDIJK. Veiling van 5 Sept. Eigenheimers I 9; idem II 8— 8,30; idem bonken 6,10; Bintjes 8,12; idem H 7; Blauwe Eigenheimers H 7,50; Bintjes bonken 7,50. Aanvoer 1000 kisten. STAVENISSE. Veiling van 4 Sept.: Witte Eigenheimers 8,20—9,50; Blauwe Eigenheimers 8,10; Eigenheimers bon ken 6,50; Poters 5,70; Bintjes 8,10 8,20; Bintjes bonken 7,50. Aanvoer 600 kisten. SINT ANNALAND. Aardappel veiling van 5 Sept. Gele Eigenhei mers gewone 9.089.39; idem gew. afw. 8.078.56; idem drielingen 5.50; idem bonken 5.84; BI. Eigenheimers gew. 8.07; idem gew. afw. 67; Bint jes gew. 8.11—8.20; idem bonken 7.257.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 35 ton. SCHERPENISSE. (Via de veiling van St. Annaland). 5 Sept. Gele Ei- genh. gew. 7.518.80; BI. Eigenhei mers gew. 7.85. Alles per 100 kg. Aanvoer 17 ton. MIDDELBURG. Eierveiling van 5 September. Sortering I minimumprijs voor pluimveehouders f2,28 per kg; winkelprijs per 100 stuks f 21 voor klas se 0; f 20 voor klasse 1; f 19 voor klasse 2; f 18 voor klasse 3; f 17 voor klasse 4; f 16 voor klasse 5; f 15 voor klasse 6; f 14 voor klasse 7. THOLEN. Veiling van 6 Sept.: Bint jes gewone 7,94; idem bonken 7,20; d'Esperen 1018. Witte Eigenheimers bonken 7,33; idem gewone 89,30; Poters 5.04; Voer- aardappelen 4,04. Aanvoer 15 ton. GOES. Veiling van 6 Sept. 1951. Verpakt fruit: James Grieve A 3544, id. B 3236, id. C 28, Zigeunerin A 30 40, id. B 31—36, id. C 29—32, Manks Codlin A 31—32, id. B 29—30. Fruit voor export: Clapps Favorite B/C 37—40, id. 1 38, id. II 35.10, Br. de Merode A 30, id. B/C 31, id. I 34.10 —34.60, id. II 20.65, Seign. d'Esperen A 34.90, id. B/C 36, Bon Chr. William A 50, id. B/C 45-48, id. I 40- -46, id. II 38, Marg. Marrillat A 36, B/C 3335, id. 1 33—37, Manks Codlin A 25.90— 26.70, id. B/C 24.20—25.70, id. 1 25.10 —26, id. II 15.20, Zigeunerin A 31 34.50, id B/C 28.30—31, id. 1 29—30, id. II 17.50, Transp. de Croncel A 20.35 —25.20, B/C 18—19, id. I 17.80—18.90. id. II 7, James Grieve A 36.40, id. B/Q 33.80—34.60, id. I 25.80—33.60, id. H 18.10. Pruimen: Reine Victoria 627, Jef ferson 626, Belle de Louvain 617, Reine Claude d'Althann 661, Kirkué 743, Abrikoospruimen 623, Reinq Claude Verte 20—70, Reine Victox'ia II 14.80, id. fabr. 11.80, alles per 100 kg. Gewone veiling: Clapps Favorite 17 30, Br. d'Amanlis 1334, Br. de Merode 1220, Jutten 845, Zigeune rin 311, Manks Codlin 3—15, Transp. de Croncel 311, Early Victoria 3— 16.80, Kroetappels 34.50, Bramen A 105, id. B 59.90, Dubb. Princessebonen A I 48.90, id. A II 42.20, afw. 30.30, BI. Druiven 8692, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 6 Sept. 1951. Grote veiling: Zigeunerin AA 33.50, id. A 33.20, id. B 32, id. C 30.50, id. I gr. 32, id. I fijn 28—30.60, id. H 20, Tr. de Croncel AA 24, id. A 23.40—25.20, id. B 20.10, id. B/C 18.90 —19.10, id. C 17—19, id.'I gr. 17.50, id. I fijn 1750, id. II 6.20, Manks Codlin AA 24, id. A 26.20, id. B 25.40—25.50, id. B/C 24.40, id. C 22.30, id. I gr. 23.20, id. I fijn 22.40, id. II 8.10, James Grie ve AA 34.10, id. A 34.70, id, B 33.50, id. C 31.20, id. X gr. 34.10, id. I fijn 30.30, Br. Lebrun I 33.10, Seign. d'Es peren AA 34.70, id. A 33.70, id. B/C 32.30, id. I gr. 33.40. Kleine veiling: Pruimen: Jefferson 926, Reine Claude d'Althann 739, Reine Victoria 615, Reine Claude Violet 8—27, Burbank Giant 1114. Appels: James Grieve 523, Zigeu nerin 320, Tr. de Croncel 311, Manks Codlin 311, Codlin Keswick 47, Zigeunerin (verpakt) 2533. Peren: Marguérite Mariilat 618, Bon Chrétien Williams 715, Beurré Zo juist deelde het Geschenkenhuis te Goes ons mede, dat gaarne een prijs wordt beschikbaar gesteld voor wandel- of fietstocht. Men was „vol" over deze unieke sportgebeurtenis. Vul onderstaand formulier in en bezorg het spoedig aan „Zeeuwsch Dagblad", Goes. 8 September nadert mit rasse schreden en U weet! dan gaan wij met de krant door stad en land! voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 8 September 1951. Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de FIETSRALLEY OP WALCHEREN WANDELMARS OP ZUID-BEVELAND (schrappen waaraan men niet wil meedoen) Het verschuldigde inschrijfgeld (per persoon boven 18 jaar ƒ1.25; als groep per persoon ƒ1.beneden 18 jaar ƒ0.60; als groep per persoon 0.45) is voldaan per postwissel of in contanten op een der bureaux van het „Zeeuwsch Dagblad". ondertekening Dit formulier zo snel mogelijk toezenden aan een der kantoren van het „Zeeuwsch Dagblad" te Goes of Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3