I Zeeland heeft een provinciaal rijwielpadenplan. BAAYENS UW OPTICIEN Jttö de keAfckto-Kc to-ept Fietsers zullen het nog beter krijgen Langs vele wegen zijn fietspaden ontworpen» Langdurige discussies over het verlenen van preekcosnent* Hit* GEMEENTERADEN avcnturcn Zaterdag 1 September 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Ged. Staten van Zeeland hebben enige t\jd geleden een provinciaal rywiel- padenplan vastgesteld. Dit plan heeft niet de betekenis van het provinciaal en het tertiair wegenplan, doch is slechts bedoeld als een aanwijzing van de richting der toekomstige ontwikkeling van de toeristische rijwielpaden in de provincie, zodat wijziging te allen tijde mogelijk blijft. Het is een onderdeel van het Rijksrijwielpadenplan, dat de grote lynen op dit gebied aangeeft en een richtsnoer is voor de bepaling van het toekomstige net van fietspaden in het gehele land. De verschillende provinciale rywiel- padenplannen, die onderling op elkaar aansluiten en passen, vormen tesamen dit Rijksplan. Toeristische paden langs de duinen Kruiningen (Ryksweg)-Veerhaven. m v 0 i de zak van Zuid-Beveland zijn geen van Schouwen en W. Z.-Vlaanderen. De fietspaden, die op het provinciaal plan voor Zeeland voorkomen, zijn van provinciaal of streek toeristisch belang. Het spreekt vanzelf, dat tengevolge van de geografische gesteldheid van on ze provincie geen sprake is van een aaneengesloten geheel. Bovendien is hier het aantal toeristische fietspaden veel geringer dan in provincies, waar bos en heide grote oppervlakten in be slag nemen. Zeeland heeft nu eenmaal vele polders, die minder toeristen trek ken dan provincies met ander natuur schoon, zoals b.v. Gelderland. Niettemin is voor de ontsluiting van bepaalde streken in ons gewest nood zakelijk, dat er meer toeristische fiets paden komen. Wij denken b.v. aan de kuststreken van Schouwen en West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het provinciaal rijwielpadenplan, dat in de vorm van een kaart is gemaakt, onderscheidt rij wielpaden naast wegen en paden, die niet bij een weg liggen. DE RIJWIELPADENCOMMISSIE. Een provinciale rijwielpadencommis sie is de ontwerpster van het plan, dat dat door Ged. Staten werd overgeno men. Deze permanente commissie staat onder voorzitterschap van de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten, terwijl er voorts zitting in hebben de heren ir H. N. Coolman, hoofd van de inspectie Zeeland van de D.U.W., E. Smit, direc teur van de Prov. V.V.V., J. Louwerse, secretaris van de Vereniging Rijwiel pad Walcheren en van de landelijke fe deratie van rijwielpadverenigingen, J. W. Schuurman, consul van de A.N.W.B., J. Ph. Koene, gemeente-secretaris van Middelburg namens de afdeling Zeeland van de Vereniging van Ned. Gemeenten, ir M. de Vink, directeur van de Prov. Plan. Dienst, ir H. D. J. Swaters, hqpfdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat en mr T. Lebret, secretaris van de Stichting „Het Zeeuwse Land schap". Secretaris is de heer A. P. Stufkens van de Prov. Griffie. SUBSIDIE. In de winterzitting van 19501951 hebben de Prov. Staten van Zeeland een besluit genomen, dat ongetwijfeld zal stimuleren tot de aanleg van meer rijwielpaden i-n onze provincie. Zij gin' gen er n.l. mede accoord aan de be heerders van toeristische rijwielpaden, gemeenten, stichtingen en verenigingen een jaarlijkse bijdrage van 50 procent in de kosten van het pad tot een maxi mum van f50 per km lengte fietspad te verlenen. Dit betekent een belang rijke tegemoetkoming in de kosten en schept mogelijkheden voor de instan ties, die voornemens zijn fietspaden aan te leggen. WAAR FIETSPADEN KOMEN. Langs tal van wegen zijn rijwielpaden ontworpen. Op Walcheren is dat het geval langs de nieuw aan te leggen weg MiddelburgSint Laurens, de weg OostkapelleDomburg, Koudekerke- Vlissingen (het pad begint daar halver wege Vlissingen), Vlissingen—'Oost- SouburgMiddelburg (hier lag vroeger ook een fietspad), halverwege Vlissin gen en Oost-Souburg via Ritthem (iets ten Zuiden daarvan) naar Rammekens en waarschijnlijk t.z.t. door de Zuid watering naar de Sloepolder; verder langs de weg MiddelburgVeere en over de dijk van Veere naar Vrouwen polder. Op Zuid-Beveland is een fietspad ge projecteerd langs de weg naar Wol- phaartsdijk tot Oostkerke en verder langs de weg KapelleWemeldinge, 's-GravenpolderHoedekenskerke, fietspaden geprojecteerd, omdat aan leg daarvan niet te rechtvaardigen is. Zij zouden n.l. slechts gebruikt worden in de tijd, dat de boomgaarden in bloei staan, terwijl „ontsluiting" van dit ge bied door reeds verbeterde en nog te verbeteren wegen zeer goed mogelijk is. NOORD-BEVELAND EN SCHOUWEN. Op Noord-Beveland is een fietspad ontworpen vanaf de steiger te Kamper land langs de weg naar Wissekerke, Colijnsplaat en Kats tot een punt recht tegenover Katse Veer op Zuid-Beveland. Het ontworpen rijwielpadennet op Schouwen en Duiveland ziet er als volgt uit: van Burgh over Haamstede jangs de weg tot even ten Noorden van Se- rooskerke. Verder een pad van Zierik zee over Nieuwerkerk en Noordelijk van Oosterland tot de steiger te Zijpe. Dit pad zal zich voortzetten bij Anna Jacobapolder en loopt verder in de rich ting Steenbergen Noordelijk van Sint Philipsland. Ook is een fietspad ontworpen van Nieuwerkerk naar het veer te Viane. Aan de Thoolse kant gaat dit pad ver der vanaf Stavenisse om aansluiting te vinden op het bestaande rijwielpad, dat enkele km ten Noorden van Sint Maar tensdijk begint. Op Tholen is tenslotte nog een rijwielpad geprojecteerd ten Westen en ten Oosten van Poortvliet en van Tholen naar Oud-Vossemeer. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In V/est Zeeuwsch-Vlaanderen zijn rijwielpaden ontworpen langs de weg naar Groede, die even buiten Breskens begint. Het pad loopt door naar Nieuw- vliet en sluit aar op het bestaande rij wielpad langs de weg naar Sluis. Ver der is een pad gedacht van Cadzand- dorp naar Cadzand-duinen, dat zich daar linksaf voortzet langs de kust weg naar Retranchement en aansluiting geeft op het Belgische wegennet. Er is ook een fietspad ontworpen langs de weg van Sint Anna ter Muiden over Sluis naar Draaibrug. Linksaf gaat het pad naar Oostburg, rechtsaf naar Aardenburg en verder naar Ede, tot de grens. Tussen Oostburg en IJzendijke is langs de weg via Waterlandkerkje een pad gedacht, dat verder zal lopen over Biervliet langs de Zuidelijke weg door de toekomstige Braakmanpolder naar Hoek en tot een punt even ten Zuiden van Terneuzen. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal een fietspad lopen langs het gehele kanaal TerneuzenSas van Gent en daarna tot de grens. Van Zaamslag is een rij wielpad geprojecteerd naar het Zuid- Westen, dat halverwege de weg naar Axel uitkomt. Ook ten Zuiden van Axel is een pad gedacht, Oostwaarts naar Hulst. Dit zal lopen tot de splitsing van de weg naar Clinge en Nieuw-Namen. Tenslotte is in het plan een pad opge nomen vanaf de Rijksweg, even ten Zui den van Perkpolder-haven, naar Groe nendijk tot even achter Hengstdijk. - LOSLIGGENDE PADEN. Rijwielpaden, niet langs wegen, zijn er niet zoveel. Op Walcheren is een pad ontworpen van Middelburg langs Grijpskerke en Aagtekerke naar Dom burg. Op Schouwen en Duiveland is een losliggend fietspad gedacht vanaf Wes- tenschouwen langs de duinen naar het Noorden. In West Zeeuwsch-Vlaande ren tenslotte heeft men een fietspad ge projecteerd langs de duinen, beginnend bü Breskens tot Cadzand-duinen, met een aftakking naar het dorp Groede. (Ingez. mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 Gen. Synode der Gere/. Kerken (onderh. art. 31) Classis Den Haag verzocht diligent te zijn voor uitschrijven van bededagen. Do Generale Synode heeft zich in haar Donderdag te Kampen voortgezette zitting breedvoerig bezig gehouden met een uitvoerig bezwaarschrift van de heer J. van Dyk te Huizum over de handelingen van de particuliere Synode van Friesland, inzake verschillende aangelegenheden op het gebied der zending. °n over de grenzen liet Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat 51 landen aan de conferentie te San Francisco over het Japanse vredesver drag zullen deelnemen. De Russische delegatie voor de con ferentie te San Francisco heeft een weelderig buitengoed in één der voor steden gehuurd voor drie weken. Men acht te San Francisco deze huurtijd veelbetekenend, omdat de conferentie slechts van 4 tot 8 September zal duren. Truman heeft een raad van onder zoek ingesteld voor de staking van de vyftigduizend arbeiders in de koper- my'nen en -fabrieken en de smelterijen. De raad moet hem 4 September rap port uitbrengen. Dit houdt in, dat niet vóór Dinsdag een gerechtelyke proce dure te hulp geroepen zal worden om op grond van de Taft-H;utley-wet een einde te maken aan de staking. Een hoge functionaris te New York heeft medegedeeld, dat de E.C.A. de op richting wenst van „productivrteits- raden", in alle West-Europese Mars hall-landen om de productie te vergro ten en de extra inkomsten geiyk te ver delen onder alle sectoren van de ge meenschap. Engeland en Japan hebben een ster- ling-betalingsovereenkomst getekend, welke de weg baant voor een grotere handel tussen beide landen. De Canadese raad voor landbouwpro ducten heeft medegedeeld, dat Canada de onderhandelingen heeft voltooid over de invoer van 10.000,000 lbs boter voor 't vormen van voorraden van 14.500.000 lbs, hetgeen voldoende is om de voor raden ongeveer op het niveau van het vorige jaar te brengen. Uit Nederland zal 1 millioen lbs worden ingevoerd. Tengevolge van de overstromingen in het gebied van de Panuco (Mexico) zyn ca. 50 personen om het leven gekomen. De commissaris van politie te Poitiers Sigaud, heeft verklaard, dat de brood vergiftiging, die in 't dorpje Pont Saint Esprit de dood van vier personen heeft veroorzaakt, niet het gevolg was van kwaadwilligheid. De commissie concludeert o.m. dat de Part. Synode van Friesland terecht het eerste bezwaar afwees en dat zij het recht had inzage van werkstukken te weigeren. Ook al kwam de aanwijzing van een zendende kerk langs onwettige wqze tot stand, dan behoefde dit de uitvoering van het genomen besluit niet te verhinderen. Het staat aan de ker ken te beslissen op welke wqze de be hartiging van zendingszaken in eigen ressort dient geregeld te worden. Ook heeft de Part. Synode het recht zen- dings-deputaten te benoemen met een bepaalde opdracht. Het is te betreuren, dat de Part. Synode een en ander niet nader argumenteerde. De Synode verwierp, met alleen de stemmen van de voorstellers vóór een amendement van Dyk-Laning en aan vaardde een amendement Schilder. De conclusies werden hierna aangenomen. De Synode besloot de conclusies met het rapport aan de heer van Dijk en de Part. Synode van Friesland toe te zen den en het rapport niet in de acta op te nemen. BEDEDAGEN. Het raport van de kerkeraad van 's-Gravenhage-West, aangewezen door de vorige Synode voor het uitschrijven van bededagen, werd onder dankzeg ging goedgekeurd. In de discussie pleit ten meerdere sprekers er voor, om geen instantie meer aan te wyzen voor dit doel. Er zit in die aanwijzing een colle- gialistisch element. Als de nood acuut is, staat er vanzelf wel een kerk op. In dien de kerken maar getrouw zyn. Prof. Deddens oordeelde, dat een aan de ker ken overlaten van deze zaak in strijd is met art. 66 K.O. en tot grote verwar ring aanleiding geven zal. Prof. Schil der wilde een classis aanwijzen, opdat men de K.O. uitvoere naar hare zin. Tenslotte nam de Synode het voorstel aan, de classis 's-Gravenhage te ver zoeken, om in de onderhavige zaak dili gent te willen zyn. In de avondzitting kwam allereerst aan de orde de kwestie van de opname van de rapporten van werkcommissies van de Generale Synode in de gedrukte acta. Er was namelyk ter taiel een voorstel van de classis Alkmaar-Zaan dam om zulks in de toekomst niet meer te doen. De commissie stelde aan de Synode voor, te besluiten van de be staande gewoonte om rapporten in de gedrukte acta op te nemen niet af te wyken, tenzij ten aanzien van een be paald rapport anders wordt beslist. In de brede discussie over deze zaak werd een voorstel geboren van de Sy node-leden ds Jongeling, Apeldoorn, ds den Boeft, Helpman (Groningen), ds van Bruggen, Assen en ouderling La- ning luidende: „De Synode besluite de werkrapporten harer commissies niet als bijlagen by de acta op te nemen, tenzij dit voor enig rapport by afzon- deriyke beslissing anders wordt be paald, en van de door de deputaten der vorige Synode uitgebrachte rapporten voor elk rapport afzonderlijk te beoor delen of het by de acta zal worden op genomen". Het voorstel van de commissie werd door de Synode verworpen met 20 tegen 12 stemmen. Het voorstel ds Jongeling c.s. werd wat de eerste helft betreft aangenomen met 19 tegen 13 stemmen en wat de tweede helft betreft aange nomen met 22 tegen 10 stemmen. PREEKCONSENT. Tenslotte hield de Synode zich bezig met de kwestie van het preekconsent der studenten, waarover ds J. van Bruggen uit Assen rapporteerde. Ten einde tot enig besluit te komen, stelde de commissie enige overwegingen voor. Een daarvan betreft het bezwaar van de hoogleraren tegen verlening van preekconsent als factor, die de studie der studenten in de weg staat en dus het tekort aan predikanten bestendigt in plaats van opheft. De discussies wer den om des tyds wille afgebroken. MEÏ.ISKERKE. Ambtenaar ter secretarie benoemd. De raad kwam Woensdagavond vol tallig bijeen. De voorzitter deelde mede. dat B. en W. benoemd hebben tot amb tenaar ter secretarie de heer de Groot; de raad werd voorgesteld het tracte- ment te bepalen op f 1600 met vier jaar lijkse verhogingen van 1100, dus in to taal op f 2000. Na bespreking werd dit aangenomen. Een verzoek van het bureau voor Be volkingsonderzoek werd ingewilligd. Verder werd besloten een oude wo ning, die enige tüd geleden door de ge meente ls aangekocht, te restaureren, nu de bewoonster naar elders vertrek ken zal. B. en W. werd opgedragen een en ander verder voor te bereiden en af te wikkelen. De voorzitter deelde mee, dat de uit voering van het werk aan de Nieuwe Bergstraat in volle gang is. RITTHEM. Verbetering Dorpsstraat. Dezer dagen vergaderde de raad der gemeente Ritthem onder voorzitter schap van burgemeester Daniëlse. De gemeente-begroting 1951 was door Ged. Staten goedgekeurd, met dien verstan de, dat alsnog een som van f 2500 dient te worden gereserveerd voor de weder- opbouw-uitgaven, voorzover deze niet worden gedekt door de uitkeringen der wet op de Publiekrechtelyke Oorlogs schade. Tevens dient een bedrag we gens rente en aflossing voor verbete ring van het straatdek van de Dorps straat te worden uitgetrokken. Ingevol ge ontvangen schrijven van het gemeen tebestuur van Vlissingen werden de keurlonen voor het slachten van vee herzien. Ook werd besloten de invoer keuring van vlees binnen de keurings kring Vlissingen te doen geschieden, Besloten werd een regeling te treffen met het ziekenhuis „Bethesda" te Vlis singen voor opneming van patiënten aan besmettelyke ziekten. De geloofsbrieven van de heer Adr. Poelman worden in orde bevonden, zo dat hy als raadslid wordt toegelaten Besloten werd een standpijp met by- behorende slangen aan te kopen voor aansluiting op de waterleiding, ingeval van brand. Vastgesteld werd een ver ordening aangaande de controle op het geldeiyke beheer en de boekhouding van de ontvanger. Op de aanvraag om subsidie van het Ned. Congres voor Openbare Gezond heidsregeling alsmede van de Vereni ging voor Alcoholbestrijding by 't snel verkeer werd afwijzend beschikt. De heren H. K. Allaart, W. Cevaal Azn, Jac. Osté, H. C. A. Varel en J. H. Vink worden herbenoemd ais leden van de plaatselijke commissie ingevolge de Woonruimtewet 1947. De ontwerp-jaarwedderegeling van Ged. Staten inzake de jaarwedden van de wethouders, waarby deze op f230 per jaar gebracht worden, werd aan vaard. Als leden van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening 1950 werden benoemd de heren H. K. Allaart en Adr. Poelman. De heer Joh. Cevaal maakte opmer kingen over een laaghangende nood- kabel van de P.Z.E.M. in verband met het passeren van wagens met hooi en graan. Ook vroeg hy inlichtingen over het onderhoud van het plantsoen langs de wegen in de toekomst. De voorzitter antwoordt, dat dit onder meer een punt van bespreking zal uitmaken op de eerstkomende vergadering van Burge meesters en Secretarissen op Walche ren. ZOUTELANDE. Veel critiek op het bestuur der Polder Walcheren. Dinsdagavond vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van bur gmeester D. Kodde. Aangenomen wordt een nieuwe rege ling van de jaarwedden der wethouders. Ook ging de raad accoord met de ge- wyzigde jaarwedderegeling voor secre taris en ontvanger. De raad besloot het verschil tussen 6e vrjjwilige bydragen en de kosten van het onderzoek van de bevolking op T. B.C. voor rekening van de gemeente te nemen. Besloten werd een geldlening aan te gaan groot f 91.000; voor a. f 51.000 voor het verenigingsgebouw en twee woningen; b. f 10.000 voor de restaura tie van de toren en c. f 30.000 voor ver harding van de Bosweg. Een tweetal bezwaarschriften zyn ontvangen en wel van de heer A. Bre vet uit Middelburg en van de heer J. Corbyn uit Zoutelande. De raad besloot het wederopbouw- plan vast te stellen als reeds aange geven. Ook ten aanzien van het uitbreidings plan waren een drietal bezwaren inge diend: a. Van de schoolvereniging. Zy accepteert een plaats achter de molen niet voor de nieuwe school, maar vraagt een plaats aan te wijzen in de Bosweg. b. Van M. Adriaanse. Hij vraagt om i.v.m. de aanleg van een nieuwe straat minder grond te behoeven af te staan. c. Van de heer J. Stroo. Hy vraagt om i.v.m. het parkeerterrein zijn grond, welke hij juist bebost heeft te sparen en het parkeerterrein iets smaller te maken of zo mogelijk iets om te leggen Er wordt een overeenkomst gesloten met het bestuur van de Polder Walche ren inzake het onderhoud van de duin paden. Veel critiek was er op het bestuur van de Polder Walcheren, dat de paden afgezet heeft met prikkeldraad. De heer Leijnso beloofde beplanting ter weerszijden van de duinpaden. Herbenoemd werden alle leden van de adviescommissie inzake vordering van Woonruimte. Bjj de rondvraag vroeg de heer Rie- mens, waarom het oude kerkhof zo'n wildernis is. Daar liggen zoveel oorlogs slachtoffers. In andere gemeenten vindt je op het kerkhof vaak een oorlogs monument. Hierop antwoordde de voor zitter dat het de uitdrukkelijke wil van de nabestaanden is, dat de oorlogs slachtoffers daar begraven blijven. Wat brengt de radio? ZONDAG 2 SEPTEMBER 1951 Anna Jacobapolder: G. 2 maal Arnt- zen; Sint Annaland: H. 10 en 6 van Dyk; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Aagteker ke: GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemui- den: H: 10 en 2.30 cand. Smit, Rotter dam; G: 10 en 2.30 Veldhuijzen; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Hedenavond 7 Aan- geenbrug; Axel: H: 10 en 2.30 dhr Hei boer, Zaamslag; G: 10 en 4 Couvée; GG: 10 en 2.30 leesd.; GV: 10.30 en 3 Kuiper; Baarland: H: 9.30 en 2 Bene der; Bergen op Zoom: H: 10 Elseman, 5 Wisse; G: 9.30 en 5.30 v. d. Stoel; Biezelinge: C: 10 en 2.30 cand. Slag boom; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Heden avond 6.30 stud. Cabaret; Biggekerke: H; 10 en 2 Witteveen; Borssele: H: 9.30 en 2 Vrijlandt; G: 10 en 2.30 leesd.; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Bruinisse: H: 9.30 en 2.30 v. d. Brink;G: 11 en 5 Bremmer; GG: 10 en 5 leesd.; OG: 9.30 en 2.30 leesd.; Colijnsplaat: H: 10 en 2.30 van Dalen; G: 10 en 6 leesd.; Dom burg: H: 10 en 7 van Willenswaard; Driewegen: G: 9.30 leesd., 2 Prof. Schippers, Amsterdam; H: 2 dhr Alle- wqn; Ellewoutsdyk: H: 9.30 Zunne- berg; Gapinge: H: 2 de Boer; G: 9.30 en 2 Spoelstra; Geersdijk: H: 10 en 2.30 dhr Kraak; G: 10 en 2.30 van Aller; Goes: H: 10 Odé, 5 Metselaar; Chr. Bewaarschool 10 jeugddienst dhr Stolk; G: 10 en 5 Prof. Schippers, Rotterdam; GV: 2 leesd., 6 Hordijk; 's-Gravenpol der: GG: 9.30, 1,30 en 5.30 leesd.; G: 9.30 leesd., 5.30 Timmer, Den Haag; OG: 9.30, 1,30 en 5 leesd.; Grypskerke: H: 10 van Winterswijk, 7 bijz. dienst van Winterswijk en Goumare, Geref. pred. Haamstede: H: 10 en 7 van Bins- bergen; G: 10 en 5 Pol; GG: 10 en 2.30 leesd.; C: 10 v. d. Klis, 6 cand. Noor- dergraaf; 's-Heer Abtskerke: H: 9.30 en 2 v. d. Werff; 's-Heer Arendskerke: H: 10 en. 2.30 v. d. Waa; 's-Heerenhoek: H: 10 v. d. Made; 's-Heer Hendrikskin deren: H: 10 de Roos, 6 de Goede, Vrij Evang. pred.; Heinkenszand: H: 10 Klyn, 2.30 Hulsbergen; G: 10 leesd., 5.30 Tiemersma; Hoedekenskerke: H: 9.30 Hulsbergen, 2 Klyn; GG: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Yerseke: GG: 9.30, 2 en 6 Dieleman; VEG: 10 en 2.30 Timmer man; Kamperland: H: 9.30 en 2.30 Postma; Kapelle: H: 10 en 2.30 Jeb- bink; G: 10 en 2.30 v. d. Leek; Katten- dijke: H: 9.30 dhr Overgaauw, 2 dhr Ruissen; Kats: H: 10 en 2 Morreau; Kleverskerke: H: 10 Otte; Kloetinge: H: 10 en 2.30 cand. van Liere, Zaltbom- mel; Kortgene: H: 10 en 2.30 van Schuppen; Koudekerke: H: 10 van Dijl, 2.30 Enker, 10 jeudkerk; G: 9.30 en 2.30 Elshout; Krabbendijke: H 9.30 en 2.30 Baarslag; Kruiningen: H: 10 en 2.30 Burgeier; G: 10 en 2.30 Koolstra; GG: 9.30, 2 en 6 dhr Cabaret; Lewedorp: H: 2 Talma; Sint Laurens: H: 10 en 2.30 Kolkman; G: 10 en 7 Boon; Sint Maar tensdijk: H: 9.30 ea 2 de Bres, Reho- both: 6.30 Six Dykstra, Breukelen; OG: 9.30, 2 en 6 Blaak, Geldermalsen; Oud Geref. Kerk: 9.30, 2 en 6 leesd.; Melis- kerke: H: 10 dhr Barnard, 2.30 Spyker- boer; G: 9.30 y 2.30 van Nes; GG: 9.30, 2 en 7 leesd.; Nieuw- en Sint Joosland: H: Pynacker Hordijk, n.m. geen dienst; Middelburg: H: Oostkerk: 10 Smits, 7 Maas; Concertzaal: 10 Don; Engelse kerk: 9.45 jeugdkerk; G: Hofpleinkerk 9.30 van Til, 2.30 Lambooy, Zeist; Noorderkerk: 9.30 Lambooy, 5 van Til; C: 10 en 3 J. P. Geels, Rottedam; GV: 8.45 en 4.30 Verhey; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Nleuwdorp: H: 10 jeugddienst ds Maas, 2.30 v. d. Made; G: 10 en 2.30 Stam; Nisse: H: 9.30 dhr Sybranda, 6 v, d. Made; GG: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Oostkapelle: H: 10 en 2.30 Richard; G: 10 leesd., 2.30 Boon, Sint Laurens; GG: 10 en 2.30 leesd.; Oudelande: H: 9.30 en 2 Heymans; Oud-Vossemeer: H: 10 en 2.30 van Putten; G: 10 en 2.30 v. d. Loo, Dordrecht; C: 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Ovezande: H: 9.30 dhr Allewijn; Sint Philipsland: H: 9.30 en 2.30 de Lint; Poortvliet: H: 10 leesd., 2.30 van Dyk; G: 10 en 2.30 v. Halsema (H.A.); Zondag September 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 8.00 Nieuws. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Gram. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 Causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.25 Met en zonder omslag. 10.50 lnstumen- taal trio. 11.20 Voordracht. 11.35 Amu sementsmuziek. AVRO: 12.00 Ge var. amateursprogr. 12.40 Voor de jeugd. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 13.50 Even afrekenen, heren! 14.00 Gram. 14.05 Boekbespre king. 14.30 Residentieorkest en soliste. VARA: 17.00 Mannenkoor. 17.20 Hoor spel. 17.40 Piano. 18.15 Nieuws. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst. 1KOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Bijbelvertelling voor de jeugd. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amusements muziek. 20.45 Hoorspel. 21.20 Orkest concert. 22.35 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m). KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis NC RV: 9.30 Nieuws. 9.45 Omroeporkest. IKOR: 10.00 Samenspraak. 10.30 Ned. Herv. Jeugddienst. NCRV: 12.00 Kerk koor en solisten. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nieuws. 13.10 Amu sementsmuziek. 13.45 Uit het Boek der boeken. 14.00 Kamerkoor en -orkest. 14.45 Gram. 15.10 Kamermuziek. 16.10 Katholiek Thuisfront. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. kerkdienst. 18.30 Sopraan en orgel. 18.40 Groot koor, Ra dio Phllh. orkest en orgel. 19.15 Cause rie. 19.30 Nieuws. KRO: 19.45 Actuali teiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man. 20.12 Gevar. programma. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. Maandag 3 September 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.40 Orgel. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.35 Voor de vrouw. 10.50 Voor de zieken. 11.35 Pianorecital. 12.00 Accordeonmu- ziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Planoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Promenade-orkest en solist. 13.50 Gram. 14.00 Causerie. 14.15 Strijktrio. 14.45 Hoorspel. 15.55 Haarlemse Orkest Vereniging, koor en solisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 La bor Day. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.25 VARA-varla. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Parlementair over zicht. 19.15 Viool en piano. 19.45 Re geringsuitzending. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Opera. 21.35 Cau serie. 21.50 Amusementsmuziek. 22.30 Cabaret. 23.00 Nieuws. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.10 Sportuitslagen. 8.20 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Salonorkest. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Tenor en pia no. 11.30 Gram. 11.45 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal dubbelkwartet. 13.45 Gram. 14.00 Causerie. 14.35 Gram. 14.45 Voor da vrouw. 15.15 Concertgebouwork. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.00 Voor da kleuters. 17.15 Orgel. 17.45 Regerings uitzending. 18.00 Zigeunerkwartet. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Surinaamse volks muziek. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Niéuws. 19.15 Causerie. 19.30 Gram. 19.35 Radiokrant. 19.55 Nieuws. 20.00 Koorzang. 21.00 Hoorspel. 21.40 Gram. 21.50 Int. Evang. commentaar. 22.00 Orgel en sopraan. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.50—24.00 Gram. Op- en ondergang van Zon en Maan Maandag: Zop op 5.53 u., onder 19.26 u.; Maan op 8.07 u., onder 19.47 u. Hoogwater op Maandag 3 Sept.: Vlissingen: 3.01 u. 2.08 m., 15.08 u. 2.04 m.; Terneuzen: 3.25 u. 2.24 m., 15.37 u. 2.18 m.; Wemeldinge: 4.48 u. 1.79 m., 17.02 u. 1.66 m.; Zierikzee: 4.39 u. 1.52 m., 16.46 u. 1.40 m „IK BEN LORRE..." Met bezwerende geba ren liep Rimsky om de kooi heen en weer. Tan te hoorde hem de- vreemdste woorden flui steren, die ze* met geen mogelykheid thuis kon brengen. Maar de goo chelaar scheen zich aan niemand te storen en speelde zyn rol vol overgave. Nadat hij zyn tovenaarstaai gesproken had, ontwaakte en sprak met een hartveroverende glimlach: „Nu komt het grote draaide hy zich om naar het publiek. Hy zuchtte even, alsof hy uit een droom moment, dames en heren, let u even goed op?De spanning werd tast baar en tante keek met kloppend hart toe, hoe Rimsky met een sierlijke zwaai het doek van de kooi trok. Allerlei uitroepen van verbazing klonken uit het publiek, toen ze de papegaai in de kooi ontdekten, die, wat versuft nog met zyn ogen knipperde. Ook tante Neel was zichtbaar onder de indruk. „Dat is een knap staaltje", mompelde ze beduusd. „Dat is een knap staaltje", her haalde ze nogmaals. Maar plotseling schrok ze op, met grote ogen staarde ze naar de kooi. Dat kan toch niet waar zyn, dat is onmogelyk „Oh tante Neel, lieve dikke tante Neel, ik ben Lorre, uw troelalaatje!" Ja, het was Lorre, de papegaai van tante Neel, die daar in de kooi zat. In zyn yver om zich kenbaar te maken, gebruikte Lorre dezelfde troetelnaampjes, die hij anders zo verfoeide. „Tante Neel, tante Neel, Lorre wil weer naar huis, Lorre is toch my dot1" GG: 10, 2 en 6 leesd.; Rilland-Batli: H: 10 en 2.30 den Engelse; G: 10 en 2.30 le Cointre, Amsterdam; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Bath: VEG: 10 en 2.30 stud. Hamers; ScherpenisseH: 10 en 2.30 Brons; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Seroos- kerke: H: 10 en 2.30 v. d. Wind; Sou burg: II: 9.30 de Stoppelaar, 11 Spyker- boer, 7 Sickesz; G: 9.30 en 2.30 v. d. Berg; GV: 9.45 en 2.30 cand. Blijdorp, Rotterdam; Stavenisse: H: 10 Enkelaar, 6 leesd.; GG 9.30, 2 en 6 leesd.; Ter- nuezen: H: 9.30 Scholten, 2.30 v. d. Vlugt; G: 11.15 en 4.30 Pestman; GG: 9.30, 2 en 6 Aangeenbrug; OG: 9.30, 2 en 6 de Reuver; GV10 en 3 ten Hove; Tholen: H: 10 V. d. Wiel, 3 Enkelaar; G: 10 leesd., 5 van Halsema; GG: 10, 2.30 en 6.30 Verhage, Kampen; C: 10, 2.30 en 6.30 dhr Gelraad; NPB 5 Heering, Den Haag; Veere: H: 2 Otte; G: 10 en 2.30 Retel, Colijnsplaat; Vlis singen: H: Sint Jacobskerk: 10 van Ma- lenstein, Oud-Beierland, 5 Hartjes; Noordderkapel 9.30 en 10.45 Wagener, Zoutelande; Havendorp: 10 Hartjes, Nieuwe kerk: 10 Kloosterman, jeugdd.; Engelse kerk: geen dienst; G: 9.30 van Stencker, 5 v. d. Berg; GV: 8 en 4.45 cand. Blydorp, Rotterdam; C: 9.30 en 5 stud. Vlietstra; Vrouwenpolder: H: 10 de Boer, 10.45 en 4 Timmer, Den Haag; Waarde: H: 9.30 en 2 den Boer; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge; H: 10 cand. Ruissen, 2.30 Schellevis; G: 10 en 2.30 v. d. Linde; GG: 10, 2 en 6 leesd.; VEG: 10 en 2.30 de Goede; Westkapelle: H: 9.30 en 2.30 Oosthoek; G: 9.30 en 2.30 Pontier; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; Wilhelminadorp: H: 10 en 3 Nutbey; Wissekerke: H: 10 dhr Lou weree, 2.30 dhr v. d. Male; G: 10 en 2.30 Fokkens; Wolphaartsdijk: H: 10 en 2.30 Ponsteen; G: 10 en 2.30 cand. Klopwyk, Den Haag; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; GV: 10.15 en 2.15 Hordyk; Zie rikzee: H: 10 van Roon, Verenigings gebouw: 10 Pynacker; G: 10 en 5 Mul der; GG: 9.30, 2 en 6 leesd.; OG: 10, 2 en 6 leesd.; C: 10 cand. Noordergraaf, 6 V. d. Klis; L. dés H.: 10 Heiligings- dienst, 3.30 samenkomst Achterweg, 7.30 verlossingssamenkomst; Zoutelan de: H: 9.30 en 2.30 Wagener; GG: 10, 2.30 en 7 leesd.; GV: 10.30 Verheij, 4.30 leesd.; 't Zand: H: 10 Enker, 7 van Dijl, 10.15 jeugdkerk; Zaamslag: G: 9.30 en 2.30 Ritsema. H Herv. Kerk; G Geref. Kerk; GG Geref. Gemeente; GV Geref. Kerk (art. 31); C Chr. Geref. Kerk; OG Oud Geref. Gemeente; VEG -'= Vrije Evang. Gemeente; DG Doops gezinde Gemeente; NPB Ned. Prot. Bond; WG Waalse Gemeente; WH Ver. Vryzlnnlg Herv.; EL Evang. Luthers.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4