^Ylizuwó uitrovincie Chefarine „4" doet wonderen E ~'Lrl De avonlurcti van ^crlfati en ^aarljc* Walcheren. Zuid-Beveland. Met Of»ze Ucant do&c stad en land Noord-Beveland. 7 holen. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. GEMEENTERADEN Rruiniagen gaat 750-jarig bestaan vieren. Oudelande heeft nog geen gelden voor de te bouwen woningen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN KERK VAN MAKKT en veiling Woensdag 29 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Drukke dagen voor de Prov. Staten. De Commissaris der Koningin heeft de leden van de Prov. Staten medege deeld, dat hij voornemens is de Staten In gewone zitting bijeen te roepen op Dinsdag 2 October a.s. Nadat de afde lingen getrokken zijn, is het de bedoe ling het voorstel van Ged. Staten met betrekking tot het ontwerp Streekplan Walcheren in comité-generaal te be handelen. Met nadruk wijst de Commis saris erop, dat het noodzakelijk is dat alles, wat met het onderwerp verband houdt, aan de orde te stellen, opdat de behandeling in openbare zitting tot haar recht kan komen. Tijdens de bij eenkomst in comité-generaal zal er ge legenheid zijn verschillende deskundi gen te horen. In een vergadering van Dinsdag 13 November a.s. zal het Streekplan in het openbaar worden behandeld en vastge steld. Andere voorstellen, welke reeds in de afdelingen zijn onderzocht, zullen daarna aan de orde komen. Vervolgens gaan de Staten weer in de afdelingen, o.m. ter bespreking van de begrotingen voor 1952. De openbare vergadering daarover is vastgesteld op Dinsdag 18 December a.s. MIDDELBURG. Het feest van de padvinders. De voorbereidingen voor het herden kingsfeest, dat de padvinders en pad- vindsters gaan vieren t.g.v. het 40- jarig bestaan van hun organisaties zijn zo goed als gereed. Het programma voor Vrijdag en Zaterdag a.s. ziet et- uitstekend uit en als het weer mede werkt, zullen het voor de padvinders een paar prachtige dagen worden. Zaterdagmiddag zal de Commissaris der Koningin om twee uur op het Mo lenwater de padvindersmarkt openen. Daarbij zullen ook een 25-tal leden van de Kamer van Koophandel uit Folke stone aanwezig zijn, evenals bij het kampvuur des avonds. Efficiency-onderzoek by gemeente werken. Geruime tijd geleden heeft het col lege van B. en W., naar aanleiding van opmerkingen in de gemeenteraad over gebreken in de organisatie van de dienst gemeentewerken, de raad mede gedeeld voornemens te zijn een hoofd ambtenaar van de gemeente Dordrecht een onderzoek te doen instellen naar de efficiency bij genoemde dienst. Wij vernemen thans, dat dit onder zoek is geëindigd en dat de hoofdamb tenaar een rapport heeft opgesteld met zijn bevindingen. Het rapport zal de raad vertrouwelijk ter inzage worden gegeven. Zijn wij goed ingelicht, dan is één der conclusies van het rapport, dat er geen enkele reden is om gemeente werken op de helling te brengen, aan gezien organisatie en inrichting verant woord zijn. Wél bevat het rapport een groot aantal detail-opmerkingen over tal van onderdelen, welke goeddeels een technisch karakter dragen. Ongetwij feld zullen in de komende tijd diverse wijzigingen op ondergeschikte punten worden aangebracht, maar reorganisa tie van de dienst gemeentewerken is in het geheel niet noodzakelijk. GBIJPSKEBKE. Feestavond in Ambonezenkamp. Uit dankbaa.heid voor de gehouden inzameling van kledingstukken en geld voor de in het Wederopbouw- kamp verblijvende Ambonese gezin nen heeft een grote groep Ambone zen Zaterdagavond de bevolking een feestavond aangeboden. De avond werd geopend door een Ambonees predikant, waarna voor de pauze de bekende Ambonese band uit Seroos- kerke optrad. Ook werd in schetsvorm weergegeven, waarom zij naar Neder land zijn gekomen. Na de pauze wer den volksdansen uitgevoerd, terwijl een kinderkoor veel succes oogstte. Na afwerking van het programma sprak de burgemeester van St. Lau rens, de heer J. W. van 't Hoff, waar na de burgemeester van Grijpskerke, de heer H. U. Bouwman, de Ambone zen bedankte. Ds J. van Winterswijk, Ned. Herv. predikant, sloot de avond met dankgebed. De gehouden inzame ling leverde behalve stapels kleding stukken ook een bedrag van ruim f 300 op. OOST- EN WEST-SOUBURG. I)e raad vergadert. Vrijdagmiddag 7 September a.s. om twee uur zal de gemeenteraad verga deren. O.m. komen aan de orde voor stellen tot wijziging van raadsbesluiten Inzake het verstrekken van voorschot ten aan de Chr. Woningstichting Wal cheren voor de bouw van resp. 25 en 9 woningen, tot het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf van drie kachels t.b.v. de Marnixschool, tot het Instellen van een doorgaansverbod bij de spoorwegovergang in de Kanaal straat, tot het verlenen van eervol ont slag aan mej. H. Bos als gezinsverzorg sters der gemeente en tot wijziging van het herbouwplan van West-Souburg. GOES. In de Lange Kerkstraat werd de eerste zelfbedieningswinket geopend. In Zeeland, om. precies te zijn in Goes, staat een zelfbedieningswinkel. U stapt daar naar binnen en dadelijk Wordt u een mandje in de handen ge drukt. Dan loopt de winkel door en laadt maar in alles wat u nodig hebt. Havermout, limonade, koekjes enz. enz, alles wat er zoal in een kruide nierswinkel is te verrkrijgen. U stopt maar in dat mandie. Maar voirdat u de winkel verlaat is daar nog de kassa. Daar wordt nauwkeurig de inhoud Van uw mandje yecontrolee'-cl en Overgeheveld in uw eigen boodschap pentas. En dan is het betalen. „Want niets voor niets", zegt de heer Kloos terman, die het initiatief nam om deze zaak te openen. En het is een goed initiatief, want deze Goese burger heeft begrepen, dat het niet langer aangaat om de klanten zo lang te la ten machten. Het loopt in deze zaak nn als vanzelf. De eerste klant, die zich gistermor gen zelfbediende was de echtgenote van de burgemeester van Goes, me vrouw ten Kate, en zij was vol lof over het nieuwe systeem, dat haast uniek is in Zeeland. De burgemeester van Goes opende de zaak officieel, door In de Lange Kerk straat een ballon op te laten. Zo ging deze eerste Goese zelfbedieningszaak al by haar opening „de lucht in" en het wachten is nu welk ver oord door deze ballon kennis heeft genomen van dit vooruitstrevend initiatief in Goes. Binnenskamers werd een dronk uitge- gebracht op het welslagen van deze on derneming. Help India-comité Goes. Hedenavond wordt in het stadhuis te Goes een bespreking gehouden vanwege het comité Goes „Help India", ter orga nisatie van de actie voor hulpverlening aan de getroffen gebieden IndiaPa kistanCeylon, welke in Nederland door de vereniging HollandIndia in samenwerking met de Ned. Jeugdge meenschap reeds op vele plaatsen wordt uitgevoerd. Zy, die zich hebben opgegeven voor deelname aan fiets- of wan deltocht ontvangen volgende week per post 'n bericht omtrent juiste plaats en uur van de start. Vele deelnemers en deelneemsters vra gen ons hierover inlichtingen. Zij kunnen die dus tegen volgende week verwachten. Let ook op na dere berichten ln „Zeeuwsch Dag blad". 'S-HEER ARENDSKERKE. f 1176 voor ouden van dagen. De collecte ten behoeve van een reis voor ouden van dagen uit de ge meente 's-Heer Arendskerke heeft opgebracht: te 's-Heer Hendrikskinde ren f 215,20, te 's-Heer Arendskerke (dorp) f287.00, te Lewedorp f341 en te Nieuwdorp f333,20. In totaal f 1176,40. De reis is bepaald op 5 Sep tember en gaat ditmaal naar Antwer pen. RILLAND. Been gebroken. Tijdens het graan mennen had een zoon van de landbouwer M. Goense in de Damespolder te Rilland het on geluk van een voer graan te vallen. Hij kwam tussen de paarden terecht, die er van door gingen, de bestuur der meeslepende. Toen hij werd be vrijd, bleek, dat hij niet kon lopen. Dr v. d. Kar uit Woensdrecht consta teerde een beenbreuk en liet de pa tiënt overbrengen naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. KORTGENE. Dat zal vrolyk klinken! Zaterdag a.s. zal de nieuw ge bouwde muziektent in de Voorstraat alhier officieel in gebruik worden ge nomen. In totaal zullen 6 muziekver enigingen op de nieuwe tent concer teren. Des avonds wordt door de mu ziekvereniging „E.M.M." een fakkel optocht georganiseerd. SINT ANNALAND. 1881—1951. Donderdag 6 September worden ln Sint Annaland de bloemetjes buiten ge zet, want dan viert de muziekvereniging „Accelerando" haar 70-jarig bestaan. Er is een muziekfestival georganiseerd, waaraan niet minder dan elf verenigin gen zullen deelnemen. Een prachtig vuurwerk, aangeboden door de Oranje vereniging, zal het slot zyn van de feestelijkheden. Nadat de jubilerende vereniging „Ac celerando" een rondgang heeft gemaakt door het dorp, heeft om half twaalf de officiële ontvangst van de deelnemende verenigingen op het gemeentehuis plaats. Des middags op de tent laten „Acce lerando", „Concordia" (Tholen), „Oe fening Baart Kunst' (Stavenisse), „Concordia' (Sint Philipsland)„Nut en Ontspanning" (Zonnemaire), „Kunst naar Kracht" (Poortvliet), „Met ver eende Krachten" (Sint Maartensdijk), „Apollo" (Brouwershaven), Oud-Vosse- meers muziekvereniging en „Een dracht" te Scherpenisse van zich horen. Het avondconcert verzorgt de be kende harmonie „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom. BRUINISSE. 3700 ton mosselen naar België. Ook afgelopen week gaf de mos selexport weer reden tot tevredenheid. Naast de mosselen uit de Waddenzee, die meest voor Noord-Frankrijk be stemd zyn, vindt de Zeeuwse mossel thans zijn weg naar België in hoeveel heden, waaraan by het einde van het vorige seizoen niemand had durven denken. Voor Bruinisse was dit in dei week van 20 tot 25 Augustus 3700 ven bestaan om eveneens Zeeuwse mosselen te importeren, men zou dus de Franse regering willen verzoeken het importverbod op te heffen. SENT ANNALAND. Rectificatie. De naam J. den Hamer, vermeld on der het bericht „Belgische onderschei ding voor Nederlandse Rijkspolitie" moet zijn: J. den Haan. THOLEN. De uitkomsten van de vissery. De besomming van de binnen geko men botvissers was op een enkele uitzondering na vorige week weer niet hoog. Ook die van paling was gering. Door de goede prijzen der garnalen voor export waren de uit komsten, ofschoon de besommingen niet hoog paren, broodgevend. De weervisserij loopt af, reeds is men begonnen met het trekken van het rijs. De vangsten waren dit seizoen slecht. Ansjovis werd bijna niet aan gevoerd. De invoer en verwerking van mosselen groeit steeds. Reeds worden er goede partijen aangevoerd, die ruim 25 kg. vis geven per ton van 100 kg. Textielbedrijf te Sas van Gent beperkt productie. Wegens sterk verminderde afzet is de bekende wolweverij „De Schelde" te Sas van Gent tot productiebeper king overgegaan. De werkweek telt daarom voortaan slechts 4 dagen; al leen gehuwden kunnen 's Maandags ook werken. Bovendien is het per soneel om beurt een week op non- actief. Zodoende werken b.v. jonge meisjes thans evenveel uren in een maand als vroeger in een week. Telefoonpalen midden op de weg. De Toeristenbond A.N.W.B. heeft klachten ontvangen over het feit, dat op de weg van Clinge naar Nieuw Namen en op de weg van Hulst naar Graauw telefoonpalen midden op de weg staan. De A.N.W.B. heeft hiernaar een on derzoek ingesteld en vernomen, -lat de paal op de weg HulstGraauw nog dit jaar zal worden verwijderd. Over de paal nabij Clinge is contact opgenomen met het gemeentebestuur en de F.T.T., zodat hier ook een oplos sing zal worden gevonden. AXEL. Tentoonstelling „Goed Wonen". De tentoonstelling welke m.m.v. de stichting „Goed Wonen" en Axelse za kenlieden in Plan-West te Axel van 1125 Augustus is gehouden, werd bezocht door ruim 1800 personen uit alle delen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het voornemen is de expositie in het a.s. najaar opnieuw te organiseren, niet alleen voor publiek in het alge meen, doch voornamelijk voor leerlin gen, welke voortgezet onderwijs vol gen. Diefstal. Tijdens afwezigheid der bewoners is Zaterdagavond een geldbedrag ont vreemd ten nadele der familie Z. in de Weststraat. Door de rijkspolitie wordt een onderzoek ingesteld. Autobotsing. Doordat de bestuurder van een luxe auto, de heer R. alhier, geen gevolg gaf aan het verplichte stopbord, had Maandag op het gevaarlijke kruis punt WeststraatKerkdreef een bot sing plaats tussen voornoemde luxe auto en een veewagen van de heer S. uit Axel. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de luxe auto werd zwaar beschadigd. (Ingez. mededeling, advert.) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABIET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN t F 0.75 Voorlopig geen straatverbeteringen. In 1953 zal de gemeente Kruiningen haar 750-jarig bestaan herdenken. Dit blyde feit is ter sprake gekomen in de raadsvergadering van Maandag j.L Na tuurlijk zijn er nog geen plannen op gesteld, maar de vroede vaderen hebben in principe besloten er een feest van te maken. Na opening van de raadszitting deel de burgemeester Vogelaar mee, dat de voorgenomen straatverbeteringen niet kunen worden uitgevoerd als gevolg van de van regeringswege gegeven voorschriften inzake kapitaalsinveste ringen. Slechts de Korte Geer te Hans- weert en de Zandweg zullen nog her- bestraat kunnen worden, daar dit kan worden gefinancierd uit de gewone dienst. Bovendien zal de Waterleiding Mij een deel van de kosten van de Zand weg voor haar rekening nemen, daai het wegdek daar veel heeft geleden, nadat er nieuwe buizen waren ingelegd. De heer Suy sputterde tegen: hy wil de de Waterleiding Mij voor alle kos ten laten opdraaien. En de heer Rammeloo brak een lans voor verbetering van de Lange Geer te Hansweert. Aan het verzoek om ontheffing van vermakelijkheidsbelasting, ingediend door de Mandolinevereniging voor de op 8 September te houden reestelijkheden, kon niet worden voldaan. De burge meester betuigde hierover zijn spijt en de heer Suy gaf in overweging de ver enigingen subsidie te verlenen. Hierna gingen enkele punten zonder veel discussie onder de hamer door. De hulpkeurmeester voor de keuring van vee en vlees, de heer J. Brouwer, werd met algemene stemmen in vaste dienst benoemd met ingang van 1 October 1951. Mej. M. J. Taillie, tijdelijk hoofd der kleuterschool te Hansweert, werd met ingang van 1 Juli 1951 aangesteld in vaste dienst. Aan de bijzondere school te Kruinin gen worden 20 schoolbanken ter be schikking gesteld. Op verzoek van de muziek- en zangverenigingen is beslo ten de muziektent aan de achterzijde af te schermen met glas. De schotten zul len zodanig worden geconstrueerd, dat ze verplaatsbaar zijn. De heer Griep pleitte voor een mu ziektent in Hansweert, maar de voor zitter merkte op, dat de bewoners daar geen muziektent begeren. De heer Lokerse achtte op dit mo ment een dergelijke uitgave ook niet verantwoord, wat critiek uitlokte van de heer Burkunk, die een dergelijke uit gaaf strikt nodig noemde, daar van het werk der plaatselijke verenigingen een opvoedende kracht uitgaat en hierpiee culturele belangen gemoeid zijn. De heer Burkunk luchtte trouwens ook nog eens zijn hart over de verplaat sing van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst van Kruiningen naar Goes. Bij de rondvraag werd o.a. gewezen tonnen. Naar wij vernemen, zou on- op de noodzaak de woningen in de Ju- der de Franse handelaars een stre- lianastraat beter te onderhouden. De raad van Oudelande kwam Woens dag in vergadering bijeen. Met betrek king tot een te treffen regeling inzake tegemoetkoming aan minder-draag- krachtigen in de kosten van het be volkingsonderzoek op t.b.c, deelde de voorzitter mede, dat de plaatselijke vereniging ziekenhuisverpleging en Het Groene Kruis in dezen een rege ling zullen treffen. Uitvoerig werd ge sproken over het huurpeil der ge meentewoningen, zulks n.a.v. enkele ministeriële circulaires; met de door B. en W. voorgestelde huur van f 4,50 f 5,50 per week werd accoord gegaan. N.a.v. de regeringsmaatregel, dat geen woningen meer mogen worden ge bouwd zolang de bouw niet uit vaste lening kan worden gefinancierd, deel den B. en W. mede, dat voor de on langs aanbestede woningen nog geen gelden konden worden verkregen; er worden echter alle mogelijke pogin gen in het werk gesteld, ook door de Directeur C.D.B.; nog deze week kun nen de resultaten hiervan bekend zijn. Aan het gemeentepersoneel zal een vacantietoeslag worden verleend van 2 pet. In principe werd accoord gegaan met het door de Z.L.M. voorgestelde financieringsplan voor de alhier te stichten lagere landbouwschool; dit betekent voor deze gemeente een vaste jaarlijkse bijdrage van f350 plus een bedrag per leerling uit deze gemeente. Voor de gemeentewoningen A 85a en A 85b zal een definitief bouwvoor- schot worden aangevraagd van f 23.438,81 en een grondvoorschot van f 1404,31. De vrijwillige ongevallen verzekering voor het brandweerper soneel zal worden verhoogd tot de volgende uitkeringen: bij overlijden f 20.000 en bij blijvende invaliditeit f 30.000. Bezwaren werden gemaakt tegen de door Ged. Staten voorgestel de wijziging van de controleregeling voor de comptabele ambtenaren. Vast gesteld werd een wijziging van de ge meentebegroting 1951; door Ged. Sta ten is voorgesteld de bijzondere uit kering met f 1750 te verhogen; hier door, alsmede door de verhoging van enkele andere uitkeringen uit het ge meentefonds, is het mogelijk de be groting 1951 thans sluitend te maxen In verband met de voorgenomen bouw van woningen aan het eind van de Doelstraat en het feit, dat realisering van het thans geldende uitbreidings plan veel te kostbaar is, werd bepaald, dat een wijziging van het gemeente lijk uitbreidingsplan in voorbereiding is. De huur van een strookje grona. van N. S. in de Slikgatscheweg voor wegverbetering werd overbodig ge acht, daar de spoorwegovergang even min verbreed wordt. Uitvoerig werd gesproken over de toestand van wo ning B 81. -• M.i.v. 1 September a.s. is de adjunct verificateur der invoerrechten en ac cijnzen, de heer I. M. de Ridder te Ter- neuzen bevorderd tot verificateur. SLOTKOERSEN AMSTERDA.MSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. Nederland 1947 so*4 80*4 Dollarlening 1947 98 98 Invest. Certif. 84*4 85 Ned- 1962 '64 cupm Groot boek 1946 83*4 83 3'A K. Olie '50 104 104 Cult. H. Ind. Bk 51*1 52'4 Nat. Hai.delsbank 91H 91 Ned. Hand. Mij. 1391 138*1 A.K.U. 16S*i 167 Berghs Jurg. 279 280 Berkels Patent 106J4 106 Calvé Delft 123 123 Centrale Suiker 174*4 17354 Fokker 95 %li Gelder Zonen 158 157 Kon. Hoogovens 14 2'A 141*4 Lev. ~r. Unil. 234*1- 233*3 Ned. Ford 343*4 341 Ned. Kabelfabriek 211*4 Philips Gloefl. 167*4 166*4 Do 6 cum pref. wd. 125*4 126 Wilton 153 151J4 Billiton I rubr. 259*4 159J4 Dito II rubr. 190 190 Dordsche Petr. 264*1 263 Dito, Pref. 276 276 Kon. Olie 289}£ 288*4 Dito, ouderaand. 2S954 287^4 Moeara Enim 46654 461 A'dam Rubber 10114 99*4 Bandar Rubber 97J4 97 Deli Bat. Rubber 92 92 Kendeng Lemboe 831 82 Oost Java Rubber 32 L 30 De Oostkust 9254 83;4ex Serbadjadi 391- 38 Kon Boot 129! z 129*4 Hull. Am. Lijn 179 178 Tava China Ja.lijn 125 12554 Kon. Paketvrt 12054 119*4 Ned. Sell. Unie 142?* 14V< v. Ommeren's Sv 176*4 1'? Kott. IJoyd St Mii. Ned. H.Y.A. Java Cult. X.I.S.U. V stenlanden Deli Rat. Mij Deü Mij Senembach Muller Co. Amsterd. Bk. Esconipto Bk. 145 143J4 147 14554 11144 Ul 5054 49 86 86 2354 2354 109}4 109 804$ 80 75 7354 - 15854 15254 15154 41 41 Rotterd. Rank T- mtsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Inteniatio Am. Smelting Anacond Copper Beth. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Unioft Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadia Pac. Hudson Motor 15254 152*4 152 151*4 (ty 65 111 11154 142 141 10054 10054 55 54*4 61*4 80?£ 5854 45 9154 4S'/£ 6H 49*£ 133 20H 66 8054 61 8254 5854 4554 93*4 48 654 49 13154 20*4 6554 7954 114*4 U451 7854 47H 21H 2054 2154 33*£ 1654 76*4 4754 21*4 2154 34 16*4 De heren J. Vinke Jzn en M. Mieras Mzn, beiden te Axel, slaagden te Breda voor het vakbekwaamheidsexamen van de Ned. Kappersbond. Zaterdag speelde W.H.S. II uit Sint Annaland tegen „Vosmeer" uit Oud- Vossemeer. „Vosmeer" won met 61. W.H.S. I won van de veteranen van het elftal N.A.C. uit Breda met 5—2. De collecte voor Kinderzorg bracht te Kats in het tweede kwartaal 1951 f 50,99 op. De heer W. A. de Looff te Kortgene is benoemd tot manschap van de vrij willige brandweer van Kats. Voor de op 4 September a.s. aanvan gende lessen aan de landbouwhuishoud- school te Axel hebben zich 30 leerlingen aangemeld. Het ligt in de bedoeling de officiële opening der school enkele maanden later te doen plaats hebben. JUBILEUM OP „DENNENHEÜVEO". Zaterdag a.s. hoopt mej. E. J. Coen- raadts, huishoudster van de Vereniging „Dennenheuvel", het herstellingsoord voor hoofdarbeiders(sters) en handels' en kantoorbedienden te Ossendrecht, haar zilveren jubileum te vieren. Mej. Coenraadts werkte eerst enige jaren in „Heideheuvel", het herstel lingsoord voor dames te Hilversum, en kwam op 1 September 1926 naar Os sendrecht. Zij heeft samen met zuster Nikerk, de vroegere directrice, velen verpleegd en ook de moeilijke oorlogsjaren mee gemaakt op het herstellingsoord, toen allen er door de Duitsers uit werden verdreven. Op I September zal zijn door het hoofdbestuur worden gehuldigd. ^ending Wed. Herv. Kerk. Aangenomen naar: Edam, (Evang. G. A Barger te Zeist. Beroepen te: Kropswolde, (toez.) W. Coenraad, vlootpredikant te Over- veen; te Stad aan 't Haringvliet, A. Baars te Sluipwijk; te Terwinpel, H. Strikwerda, cand. te Marum. Beroepen voor de arbeid der Evange lische Broedergemeente te Suriname (met binding van zijn standplaats aan de Kerk in haar geheel), G. J. Graaf land, cand. te Zeist. Cand. J. C. de Bruine, Nassauweg 7 te Hengelo (Ov.) stelt zich beroepbaar. Waalse Gemeenten. Beroepen te: Den Haag (vac. E. Michelin Morreau), J, de Watteville te Dion (tijdelijk te Lausanne). Geref. Kerken. Beroepen te: Wons (Fr.), L. Ring- nalda, cand. te Ermelo; te IJsselmonde, L. J. Boeijinga te Fijnaart; te Oudega- Smallingesland, H. Feenstra te Marien- burg. Aangenomen naar: Dieren, (vac. E van Andel) A. J. R. Brussaard te Bruchterveld. Geref. Kerken (onderh. art, 31). Beroepen te: Den Boer, A. Bosman te Gorichem. Aangenomen naar: Haarlemmermeer- Oostzijde, J. F. Wijnhoud te Breukelen; naar Deventer, J. Faber, cand. te Am sterdam, die bedankte voor Mussel, Oosterbeek-Wolfheze, Schouwerzijl, Zutphen en voor Zwijndrecht-Grote Lindt. Vrjje Evang. Gemeenten. Bedankt voor: Rotterdam-Zuid, J. van Wijck te Gouda. Geref. Gemeenten. Beroepen te: Aagtekerke, T. Dorre- steyn te Opheusden. Bedankt voor: Vlissingen, H. Ligten- berg te Rotterdam-West. EEN GOOCHELAAF Nadat ze alle vier met een buiging het applaus van het publiek in ont vangst hadden genomen, grepen ze weer grijnzend naar hun instrumenten en hobbelden met veel lawaai uit 't gezicht. Tante was blij dat ze een schone zakdoek had meegenomen, want ze had tranen in haar ogen van het lachen. Ze scheen nog lang niet verzadigd na dit schouwspel, want ze nam onmiddellijk weer het programma op om te zien wat ze nog te goed hadden. „Zohmmmeen goochelaar, gelukkig een rustig nummertje, ik hoef tenminste alleen maar te kijken en te klappen, van al dat lachen wordt tante zo moeIntussen keken Gertjan en Maart je naar het midden, waar de blauw geüniformeerde mannen voorbereidselen maakten voor het volgende ROTTERDAM. Veemarkt van 28 Aug. Aanvoer in totaal 3993. Vette koeien en ossen 825. Gebruiksvee 944. Vette kalveren 200. Graskalveren 263. Nuchtere kalveren 339. Varkens 216. Biggen 494. Paarden 176. Veulens 107. Schapen of lammeren 396. Bokken of geiten 33.Prijzen: Vette koeien 2 60 2 80, 2.30—2.50, 1.95—2.20; Vette kal veren 2.80—3, 2.50—2.70, 2.30—2.50; Graskalveren 350, 250, 180; Nuchtere kalveren 58, 55, 50; Biggen 60, 55, 45; Slachtpaarden 2.05, 2.00, 1.95; Schapen 130, 95, 80; Lammeren 100, 80, 65; Kalf- en Melkkoeien 1000, 875, 750; Vare koeien 700, 600, 540; Vaaren 700, 650, 550; Pinken 500, 450, 370. GOES. Veiling van 28 Augustus 1951. Grote veiling: Bramen 113.50114.40; Dubb. Princessebonen A I 55.20; idem A II 50.60; idem afw. 33.80; Verpakt fruit: James Grieve A 4547; idem B 39^^45; idem C 38; Zigeunerin A 37 45; idem B 26—43; idem C 21—39; Manks Codlin A 3033; idem B 24 32; idem C 2026; Fruit voor export: Clapps Favorite A 50.30; idem B 44.60; idem BC 40.10—40.70; idem C 37.80— 38.10; idem I 36—37.60; idem II 31— 31.40; Br. d'Amanlis A 2126; idem B 2024; idem C 22; idem I 2025; id. II 1316; Zigeunerin A 2837; idem BC 24—34; idem I 30—32; idem II 24,2024.50; Manks Codlin A 25.70 25.90; idem B 23.20; idem BC 22.10; idem C 21.10; idem I 22.30—24.10; id. XI 15.60; James Grieve A 3538; idem BC 34—35.70; idem I 35—36; idem II 18. Kleine veiling: Clapps Favorite grof en fabr. 1529; Br. d'Amanlis grof en fabr. 1119; Jutten 1052; Earley Vic toria 317; Codlin Keswick 316; Manks Codlin grof en fabriek 715; Zigeunerin grof en fabr. 823; Kroet- appels 38. Pruimen: Reine Claude Verte 2048; Washington 622; Czar- pruimen 616; Reine Victoria 6—31; Witte Wijnpruimen 722; Dubb. Boere Witte 6—22; Belle de Louvain 6—21: Mons. Hative 2032; Reine Claude d Althan 839; Blauwe Abrikoospruim 8li; Blauwe druiven 8998, alles p. 100 kg. KAPELLE. Veiling van 28 Aug. '81. Grote veiling: Bramen 114.80115.301 Dubb. Pr. bonen 1 53.40; idem H 45.10 45.40; Tonneboerspruimen 10.40; Appels Zigeunerin A 45.10; idem BC 38; idem X 3235.20; idem II 23; Manks Codlin A 28.20; idem BC 22.50—23.80; idem I 22.50; idem II 15.10; James Grieve A 38; idem BC 34.90; idem I 30—30.10: Codlin Keswick 1 17.3018.40; idem II 5.50; idem grof 8.80; Peren: Clapps Fav. A 50.20; idem B 4747.40; idem C 38.30—39.50; idem I 37.70—38.20; idem II 30.8031.60; Val- en Kroetappels 3 9.50; Pruimen: Reine Victoria 11 16.20 Washington II 1111.20; Belle de Lou vain II 10.50, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 28 Aug. Grote veiling: Zigeunerin AA 33.10; idem A 33.50; idem B 30; idem BC 28.20; idem C 29.30; idem HI 28j idem HII 20.40; idem (verpakt) 28; 39; Manks Codlin AA 30.50; idem A 28.10; idem B 25.30; idem BC 25.20; idem C 25.30; idem H I gr. 25.10; idem H I 20.20; idem H I fijn 17.60; idem H II 12.50; James Grieve AA 37.10; idem A 37; idem B 33; idem C 29.50; idem H I gr. 32; idem H I 27.10; idem (verp.) 3843; Br. d'Amanlis A 28; idem B 27.10; idem C 25.30; idem H I 28; CI. Favorite A 48; idem B 45.80; idem C 38.70; idem H 1 37.50; idem H II 31.80. ZIER1KZEE. Veiling van 27 Aug.: Aardappelen 89, Princessebonen 2473, Bloemkool 1556, Kropsla 2 6, Komkommers 1218, Zigeunerin S 14, Perzikrode Zomerappel 1318, Précose 21, Clapps Favorite 22—30, Pruimen 1040, Druiven 124, Bramen 3147, Snybonen 2145, Rodekool 1314, Sav.kool 12—15, Andijvie 13 17, Tomaten 2558, Spinazie 22, Bos- peen 28, Perziken 914, Meloenen 100. Alles per 100 kg., stuks of bos. ST. ANNALAND. Veiling van 27 Aug.: Gele Eigenheimers gewone 9,04 9,91, id. drielingen 6,52—6,99, id. bonken 7, Bintjes gewone 7,518,07, id. drielingen 5,99, id. bonken 8,16, Blauwe Eigenheimers gewone 8,10 9,52. Alles per 100 kg. Aanvoer 25 ton. SINT MAARTENSDIJK. Veiling van 27 Aug.: Eigenheimers I 8,74; idem II 7,40; idem bonken 6,20; Blauwe Eigenheimers 8,40; idem bonken 6,20; Bintjes I 8; idem bonken 6,80; idem II 6,507,60; idem bonken II 6,20. Aan voer 1200 kisten. THOLEN Aardappelveiling van Dins dag. Bintjes bonken 8.13; idem gew. 8.56; Bi. Eigenh. gew. 8.558.61; Witte eig. (gew.) 9.099.94; idem bonken 7. Aanvoer 35 ton. Stambonen 0.43; Aan voer 500 kg. EIERVEILING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag 2.28 per kg. Voor vuiischalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. GOES, Eierhandel. Grote kippen eieren f 0,12; kleine f 0,10; Ganseieren 0,15; kalkoeneieren f 0,15. nummer. Dan een applaus, en een in het zwart geklede goochelaar trad bui gend naar voren. Hij verzette enige kubussen op zijn goocheltafeltje en sprak tot de menigte: „Dames en herenahumik ben de beroemdste onder de goochelaars, ik zal u hiervan enige staaltjes tonen, bij voorbaat bedankt voor uw applaus„Hmhij mag zichzelf nogalmompelde tante, terwijl ze in haar programmaboekje keek naar het volgende nummer. Vliegerwedstrijd te Middelburg gaat niet door. Naar wij vernemen, zal de vlieger wedstrijd, die door de Kon. Ver. „Uit het VolkDoor het Volk" op Vrijdag middag a.s. zou organiseren op het sportterrein aan de Nadorstweg, geen doorgang vinden, aangezien er te weinig belangstelling voor bestaat.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3