Nam II protesteert en eist onmiddellijk en bevredigend antwoord PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Een Chinees werd gedood in neutrale zone Geallieerden wijten schending der neutraliteit aan burgergroepen Een buitengewone Statenzitting. 1 SNIPPER J NIEUWS Afj Mossadeq, Stokes en Hamman zoeken naar een oplossing Huurverhoging noodzakelijk door verhoging rentevoet -J DE VECHTPARTIJ IN VUGHT Brandstichter van de Ooypolder heeft bekend Uitgave Stichting „Zeeuwse'' Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 243S, bil geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dijkstraat 26—28, ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1947 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post 4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 21 AUG. 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr VV. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Slaan. Woensdag: Zon op 5.33 u., onder 19.52 u., Maan op 21.19 u., onder 12.29 u, Hoogwater op Woensdag 22 Aug.: Vlissingen: 5.14 u. 1.97 m„ 17.28 u. 1.85 m.; Temeuzen: 5.43 u. 2.13 m., 18.00 u. 2.02 m.; Wemel- dinge: 6.56 u. 1.73 m., 19.10 u. 1.58 m.; Zierikzee: 6.40 u. 1.49 m., 18.49 u. 1.36 m. Begin October zullen de Provinciale Staten van Zeeland in buitengewone zitting bijeenkomen. Twee belangrijke onderwerpen zullen dan worden behan deld, n.l. het ontwerp Streekplan Wal cheren en de lectuurvoorziening. War het eerste betreft zal Zeeland de pri meur hebben. Niet alleen is het Streek plan Walcheren het eerste in het geheie land, maar ook zal voor het eerst een college van Prov. Staten zich uitspreken over het ingewikkelde complex van vraagstukken, dat samenhangt met de ruimtelijke ordening van een bepaald gebied. Oorspronkelijk was het niet de be doeling, dat de Prov. Staten de be voegdheid zouden ontvangen over deze materie een oordeel uit te spreken. In het wetsontwerp op het nationale plan en de streekplannen was deze bevoegd heid in handen gelegd van het college van Gedeputeerde Staten. Terecht re zen hiertegen in de Tweede Kamer be zwaren. Ged. Staten vergaderen nim mer in het openbaar en de onderhavige stof is wel zo belangrijk, dat daarover niet binnenskamers een beslissing mag worden genomen. De regering was het hiermede eens en aanvaardde een amen dement, waarbij de bevoegdheid tot het vaststellen van Streekplannen aan de Prov. Staten werd gegeven. Het is nog niet bekend, wat Ged. Staten van Zeeland t.a.v. de verschil lende onderdelen van het ontwerp Streekplan Walcheren aan Provinciale Staten zullen voorstellen. Er zijn tegen tal van punten vele bezwaren inge bracht door gemeentebesturen en parti culieren. Ook van de zijde der georga niseerde landbouw is veel critiek gele verd. Zover wij kunnen beoordelen gaat deze critiek niet tegen het Streekplan als zodanig, maar tegen enkele onder delen, die wel van groot, maar niet van doorslaggevend belang zijn. P) e gemeentebesturen zijn bevreesd, dat, indien het Streekplan wordt vastgesteld volgens het ontwerp, de zelfstandigheid der gemeenten ernstig in het gedrang zal komen. Dit gevaar is zeker niet denkbeeldig en op dit punt zal het gewenst zijn öf verschillende artikelen te wijzigen öf de voorschriften zodanig van restricties te voorzien, dat deze zelfstandigheid geen gevaar loopt. Hierbij is echter een punt ter sprake gekomen, dat wat nauwkeuriger de aandacht verdient. Volgens het ont werp is het niet toegestaan tot indus trievestiging over te gaan anders dan op met name aangewezen terreinen. Het is te begrijpen, dat zich daartegen vele gemeentebesturen hebben verzet. Te genwoordig kijkt iedere burgemeester uit naar industrie voor zijn gemeente, hetgeen op zichzelf een te loven acti viteit is. Maar er zit ook een kwade kant aan. Vooral als het de zuiver agra rische dorpen betreft. Men mag niet over het hoofd zien, dat in zo'n plaats de maatschappelijke structuur grondig zal worden gewijzigd, wanneer er in dustrie komt. Afgezien nog van de vraag of zo'n dorp ooit de noodzakelijke outillage kan bieden, zal industrievesti ging de dorpsgemeenschap, die in onze moderne tijd toch al zo'n gevaar loopt, ernstig schaden. Op dit punt komt ons enige concentratie zeker gewenst voor. l_I et tweede onderwerp voor de bij I zondere Statenzitting is, zoals ge zegd, de lectuurvoorziening. Men zal hier allereerst de vraag moeten beant woorden, of de overheid op dit terrein een taak heeft. Naar onze mening is die er inderdaad, maar zij mag slechts aanvullend zijn. Er komen bij dit on derwerp tal van levensbeschouwelijke kwesties aan de orde en in geen geval zal de overheid zich mogen bemoeien met het soort van de lectuur, die in de bibliotheken aanwezig is of wordt aan geschaft. Haar taak in dit opzicht is slechts erop toe te zien, dat geen de openbare orde en de zedelijkheid onder mijnende lectuur de geest der bevolking vergiftigt. Hier liggen vele voetangels en klemmen in verband met de grond wettelijke vrijheid van de pers en het bestaan van commerciële bibliotheken, waarop controle erg moeilijk is. T J iteraard heeft deze kwestie slechts zijdelings te maken met de lectuur voorziening, zoals die in het voorstel van Ged. Staten zal worden ontwikkeld. Er dient daarbij voorop te worden ge steld, dat de overheid geen werk, dat door particulier initiatief behoort te ge schieden, moet overnemen. Zij zal op dit terrein slechts aanvullend en coör dinerend mogen werken. Met dit aan vullend bedoelen wij het mogelijk ma ken, dat de particuliere bibliotheken zo goed mogelijk kunnen voldoen aan hun opzet door het beschikbaar stellen van aanvullende subsidies. En met het co ördineren is bedoeld het, in nauw over leg met de bestaande instellingen op het gebied der lectuurvoorziening, tref fen van maatregelen, dat niet onnodig geld wordt uitgegeven. Zou het niet mogelijk zijn, dat de particuliere instel lingen, met behoud van eigen zelfstan digheid, komen tot een vorm van sa menwerking, waarbij onderling boeken worden uitgewisseld en de mogelijkheid wordt geschapen, meer boeken aan te schaffen dan wanneer iedere organisatie dit alleen zou moeten doen? Wij ont veinzen ons niet de enorme practische moeilijkheden, die daaraan verbonden zijn, maar wellicht verdient de gedachte overweging. Wij zullen ongetwijfeld, wanneer het voorstel van Ged. Staten is verschenen, nog gelegenheid vinden daarover het één en ander te zeggen. T. In de neutrale zone van Kaesong Is Zondag een Chinese soldaat doodgescho ten en een andere gewond door een groep mannen, die volgens de communisten tot de troepen der Ver. Naties behoorden. Generaal Nam II, het hoofd van de rode delegatie bjj de besprekingen te Kaesong, heeft via radio-Peking een bood schap gericht aan admiraal Joy, waarin hjj vraagt om een onmiddellijk en be vredigend antwoord en schadeloosstelling eist benevens een „ernstige bestraf fing der schuldigen". En hq heeft er deze propagandastunt aan toegevoegd: „Het incident vloeit mede logisch voort uit Uw weigering om op redelijke wijze tot een overeenkomst te komen en dit kan niet worden toegestaan!" De geallieerden z|jn van mening, dat de schending der neutrale zone is ver oorzaakt door „een politieke groep, met de bedoeling het afbreken van de wa penstilstandsbesprekingen te steunen". Deze mening berust op een onmiddellijk na het gebeuren ingesteld onderzoek, waarbij gebleken Is, dat de aanvallers, die de Chinese soldaat doodden, burgerkleren droegen, althans niet het uniform en de stalen helmen van de troepen der Ver. Naties. „De gehele oorlog door zijn er zwer vende groepen burgers geweest, die zich tot doel stelden de communisten schade toe te brengen", aldus wordt gezegd in een geallieerde verklaring. En verder wordt er aan herinnerd, dat de commu nisten verantwoordelijk zijn voor het bewaken der neutrale zone. Zij waren tegenstanders van het betreden der zone door militaire politie van de Ver. Naties. De geallieerden hadden „stren ge" orders uitgevaardigd aan geallieer de eenheden om buiten de neutrale zone te opereren. DE SUBCOMMISSIES. De rode en geallieerde subcommissies, die tot taak hebben een oplossing te zoeken voor de vraag waar de bestands lijn moet lopen en hoe de bufferzone er uit zal zien, als men tot een wapenstil stand zal zijn gekomen, vergadert van daag voor de vijfde maal. Er is nog geen enkele verklaring afgelegd over eventuele vorderingen. DE STRIJD LAAIT OP. Aan de fronten laait intussen de strijd weer op. Het achtste leger is een offensief begonnen aan de Oostkust, daarbij gesteund door Amerikaanse su perforten. Ook de vloot is bij deze ge vechten betrokken. Zondagmiddag heeft het Amerikaanse vlaggeschip „New Jersey" de zevende vloot aange voerd bij een beschieting om een tegen aanval van de Noordelijken tussen Ko- GEEN BREUK IN DUITSE REGERING. Bondskanselier Adenauer, pas terug van een vacantie in Zwitserland, heeft gisteren twee uur lang geconfereerd met de liberale vice-kanselier dr Blücher. De liberale leider had n.l. tij dens Adenauers afwezigheid duidelijk doen blijken (o.a. door zijn uittreden uit het Ruhrorgaan), dat zijn partij een krachtiger houding tegenover bepaalde eisen van de geallieerden eist en be vreesd is, dat Adenauer een te toege vende politiek zou voeren. Ook koeste ren de liberalen achterdocht jegens Adenauers contact met de op socialisa tie uit zijnde vakbonden. Na de conferentie heeft dr Blücher meegedeeld, dat er geen sprake zal zijn van een uiteenvallen der regering. Wel blijft hij bij zijn besluit af te treden als voorzitter van de Duitse delegatie in het Ruhrorgaan. i t i Van elke 100 kleuters, die onze 3200 kleuterscholen bevolken, bezoeken er 46 een R.K., 24 een Prot. Chr. en 17 een openbare kleuterschool. Het aan tal leerlingen van die 3200 scholen is sinds het vorige jaar met 25.000 toege nomen. Een bus met Zweedse muzi kanten kwam te Sittard in botsing met een vrachtauto met varkens. Er was een zwaargewonde en enkele lichtge wonden. Enkele varkens moesten wor den afgemaakt. In Breda is 'n jeugd- gemeenteraad opgericht, bedoeld als contactcentrum en discussieforum voor alle Bredase jongeren tussen 18 en 35 jaar. Er komt een R.K. „burgemeester" en vier wethouders, n.l. een R.K., een protestant, een socialist en een libe raal. Geen enkele partij zal de absolute meerderheid hebben. De havens van Brazilië lijden aan congestie: de lood sen zijn vol en er zijn wagons noch lich ters verkrijgbaar voor het lossen van de lading. Daarom zullen er voorlopig geen Rotterdamse vrachtschepen naar Brazi lië varen. Een Amsterdamse baby van nog geen jaar oud speelde in de box. Zijn moeder had hem een fluitje gegeven, dat met een koord om zijn hals hing. De baby struikelde, 't koord je bleef steken aan een haakje aan de box en het gevolg was, dat de baby werd gewurgd. De heer D. S. Visser, hoofdingenieur-directeur van wederop bouw in Friesland, is benoemd tot ex pert voor de vaststelling der oorlogs schade in Lybie. Mr S. Th. J. Teppe- ma, directeur-generaal voor de buiten landse economische betrekkingen, is be noemd tot commandeur in de Orde van de Witte Roos van Finland. In Ame rika worden proeven genomen met Pri maquine, een nieuw middel tegen mala ria, waarvan men hoopt dat het veel effectiever zal werken, dan alle tot dus ver bekende middelen. In Indonesië hebben 14.000 mensen gratie gekregen ter gelegenheid van de onafhankelijk heidsdag. Onder de vrijgelatenen bevin den zich 23 Nederlanders. Een straal jager van het Amerikaanse leger is in New Jersey neergestort. De beide pilo ten en 8 soldaten kwamen om 't leven, minstens 10 anderen werden gewond. Meer dan 5000 ballonnen met anti communistische vlugschriften zijn Zon dagavond bij de Beiers-Tsjecho-Slo- waakse grens opgelaten in het kader van de door de Amerikaanse beweging Kruistocht voor de vrijheid" georgani seerde campagne, welke „Winden van de vrijheid" is genoemd. VREDESOFFENSIEF per brievenbus 1 De Noordelijken hebben gepoogd een staken van het vuren te bewerk stelligen buiten de besprekingen van Kaesong om, aldus een bericht, dat tot nu toe door de censuur der Ver. Naties is tegengehouden. De Noordelijken hebben In het „niemandsland" bussen zodanig ge plaatst, dat zü in het oog vallen en hierin brieven gesloten, gericht aan officieren der Ver. Naties met het voorstel, dat de tegenover elkaar staande soldaten elkaar aan de frontlinies zullen ontmoeten en de wapens neerleggen. Soms zjjn de brieven ook overhandigd door boe ren. De campagne wordt reeds enke le dagen gevoerd. In brieven aan bevelvoerende offi cieren wordt gezegd: „De besprekin gen te Kaesong zijn traag. Wij wen sen vrede. Wij stellen voor, dat gij de witte vlag hijst en ons te (aanwijzing op de kaart) ontmoet op het door u geschikt geachte tijd stip. Wij kunnen afspreken snel een einde aan de strijd te maken en de wapens neer te leggen en zodoende een einde te maken aan het doden van soldaten van beide partijen. Geef ons antwoord op dit voorstel door een brief in dezelfde bus te plaatsen, waarin gij deze brief hebt gevon den". In de brieven wordt niets gezegd van een terugtocht door de Ver. Na ties naar de 38ste breedtegraad. „Op hoog niveau" Perzen hebben bezwaar tegen verdeling der oliewinsten De Britse en Perzische oliedelegaties zullen niet meer bijeenkomen, voordat de huidige moeilijkheden „op hoog niveau" zijn opgelost, aldus is te Teheran verklaard. Nieuwe vergaderingen zijn niet belegd. Het is duidelijk, dat met dit „hoge niveau" premier Mossadeq, de Britse minister Stokes en Harriman, de Amerikaanse bemiddelaar, bedoeld worden. Deze drie hebben gisterochtend vergaderd om te pogen een dreigende mislukking der onderhandelingen te voor komen. Naar het schijnt is minister Stokes van plan Woensdag of Donderdag te vertrekken, als er voor die tjjd tenminste geen veranderingen komen In de Perzische houding. song en Kanson af te slaan. Ten Noorden van Tsjorwon werden de verbondenen na hevige gevechten van man tegen man gedwongen terug te trekken. Ook ten Noord-Oosten van Koemhwa en ten Zuiden van Koemsong werden de verbondenen eerst door vast beraden tegenstand der Noordelijken gedwongen iets terug te trekken, doch later wisten zij door een tegenaanval de Noordelijken ten Zuiden van Koemsong terug te werpen. Twee en negentig te genstanders werden gedood, aldus het legerbericht. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat de Perzen vier der acht punten van het door minister Sto kes opgestelde plan hebben verworpen. De Perzen hebben vooral bezwaar te gen het Britse voorstel om een inkoop organisatie op te richten, die de Per zische olieproducten zou kopen, ze ver voeren en in overzeese gebieden verko pen. De Perzen zouden de Britten on omwonden hebben meegedeeld bezwaar te hebben tegen „een terugkeer van de Anglo-Iranian in Perzië, in welke vorm dan ook". Ook zouden de Perzen bezwaar heb ben gemaakt tegen de door Stokes voorgestelde geiyk-op-verdeling van de inkomsten der Perzische olieproducten. De Perzen voerden aan dat alle uit de Perzische olieproducten verkregen in komsten het eigendom van Perzië zijn „Ze kunnen wel betalen" Komt er een herziening van het huurpeil? Zoals bekend is onlangs door de regering de mogelijkheid geopend de huur prijs van z.g. woningwetwoningen te verhogen. Deze verhoging zal naar het oordeel der regering noodzakelijk zijn door de verhoging van de rentevoet van 3'/2 tot 4 procent voor langlopende leningen, waaruit de gemeenten de bouw van deze woningen mogen financieren. Het Tweede Kamerlid Hagen (P.v.d.A.) had hierover aan de ministers vragen gesteld. Minister Lieftinck heeft nu in zjjn antwoord doen weten, dat h(j niet van plan is de Rijksbijdrage voor de bouw te verhogen, daar naar zjjn mening de te verwachten huurverhogingen (va riërend van ongeveer f 0,75 tot ongeveer f 1,05 per week) zonder al te veel moeite door gegadigden voor nieuwe woningen gedragen kunnen worden. en dat anderen „daar niet de hand op kunnen leggen". HARRIMAN ACHTER STOKES. Harriman heeft de Perzen op de Zon dag gehouden bijeenkomst der delega ties onomwonden meegedeeld het Brit se aanbod als goed te beschouwen, al dus een zegsman van Reuter, die de be sprekingen heeft bijgewoond. De Perzen hadden tevoren verklaard hun antwoord op de Britse voorstellen te willen publiceren. Hariman verklaar de daarop dat hij in dat geval de pers tegelijkertijd een verklaring ter hand zou stellen, mededelend dat hij zich achter de door minister Stokes gedane voorstellen schaarde en dat deze niet in strijd zijn met de door hem aan de hand gedane oplossing voor het Per zische oliegeschil. Daarop besloten de Perzen publicatie van hun antwoord uit te stellen. Door deze maatregel zal er een onge lijkheid gaan ontstaan in huurprijs tus sen geheel gelijksoortige woningen afhankelijk immers van de rentevoet van het geld, waarmee ze gebouwd zijn. Deze ongelijkheid zal slechts van tij delijke duur zijn, aldus minister Lief tinck. Het ligt in het voornemen bij een toekomstige herziening van het huur- peil deze verschillen ongedaan te ma ken. De vermelde verhoging van de rente voet zal in zekere mate ook consequen ties kunnen hebben ten aanzien van de rentevoet In de particuliere sector van de woningbouw. Met het oog hierop is de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting bereid voor de hierbedoelde woningen eveneens een overeenkomsti ge huurverhoging toe te staan, indien de rentevoet in deze sector zich metter daad mocht wijzigen. Te Goes heeft drs D. Barends, de rector van het Chr. Lyceum voor Zeeland, gisterochtend de eerste (versierde) paal de grond ingeheid van de 160 waar het nieuwe gebouw op komt te rusten. Dit ging gepaard met een geweldige knal. (Men zie ook pag. 3) Foto Steketee. ONGEVAL MET ELEVATOR. Te Goes heeft gistermiddag aan de J. A. v. d. Goeskade een vrij ernstig ongeval plaats gevonden, waarbij de kapitein van het m.s. „Kil" de arm is verbrijzeld. Bij de silo van Duvekots Graanhandel werd het schip dat met graan was geladen, gelost met de ele vator. Toen dit werk achter de rug was en men de elevator omhoog hees, is plotseling een buis naar beneden ge schoten en op de arm van schipper J. Zoeteweij terechtgekomen. Het slacht offer moest onmiddellijk naar 't zieken huis Sint Joanna worden vervoerd om daar geopereerd te worden. A. C. Hartogh griffier Waterschap Schouwen. Tot griffier van het Waterschap Schouwen is gekozen met 21 stemmen de heer A. C. Hartogh te Zierikzee. De tweede op de voordracht de heer F. A. Colijn kreeg 2 stemmen. Zaterdagmiddag werden op de Schelde de jaarlijkse zwemwed strijden om de Scheldebeker ge houden. Gestart werd bij Bres- kens, vanwaar de deelneemsters en deelnemers ongeveer 7 tot 8 kilometer dwars over de Wester- Schelde moesten zwemmen naar Vlissingen. Bij de heren won, evenals het vorig jaar, M. van Daatselaar van de Robben in 2 uur, 18 min., 34,4 seconden. Bij de dames won Willy Wil- lemse van H.D.Z. te Amsterdam in 2 uur, 30 min., 34,4 seconden. De joto links toont Daatselaar, de foto rechts mej. Willemse, terwijl zij na het volbrengen van de tocht aan land stappen. Goed bedoelde geste van aalmoe zenier was oorzaak. Naar aanleiding van het onderzoek, dat het parket te Den Bosch Instelde naar de oorzaak van de ongeregeldhe den ln 't Ambonese woonoord te Vught, deelde gistermiddag de substituut-offi cier van Justitie, mr J. J. M. Dony, me de, dat een goed bedoelde geste van een aalmoezenier de bloedige vechtpartij tot gevolg had. Onder de ruim drieduizend bewoners van het woonoord „Lunetten" bevinden zich zestig Keiezen, onder wie veertig katholieken. Deze minderheid, die zo wel confessioneel als politiek anders is geaard dan de overgrote meerderheid in het woonoord, voelde zich niet bijster op haar gemak. Een aalmoezenier, dia op de hoogte was van de minder pret tige omstandigheden, waarin de hen) toevertrouwden verkeerden, had het plan opgevat het groepje Keiezen een aangename ontspanning te bezorgen. Hij zou met hen per autobus uit Vught naar een klooster ln Limburg gaan, waar de Keiezen enkele volksdansen mochten demonstreren. Het vertrek uit het woonoord, zo deelde mr Dony mede. werd door de Ambonezen ten onrechte uitgelegd als een vlucht uit de politieke sfeer en als een duidelijke demonstratie van het standpunt der minderheid. Dit voorval alarmeerde enige Ambonezen, die bovendien nog van een revolver hadden horen spreken. Het gevolg hier van was 't reeds gemelde handgemeen. Een der zwaargewonden, die thans ln Den Bosch wordt verpleegd, ls zodanig aan de linkerhand gewond geraakt, dat de onderarm moest worden geampu teerd. Psychopaath en pyromaan „Als ik die drang voel weet ik niet wat er gebeuren zal!" Volgens officiële mededelingen van de officier van Justitie te Arnhem, mr J. Baron Speyart van Woerden, heeft de 17-jarige bakkersknecht, die werd verdacht van do brandstichtingen ln de Ooypolder bij Nijmegen, een volledige bekentenis afgelegd. Volgens de offi cier van Justitie is de jongen een psy chopaath en pyromaan, die niet als vol komen toerekeningsvatbaar beschouwd moet worden. Volgens zijn verklaringen heeft deze jongen in Juni j.l. ook al brand gesticht bij de bakker van Mook te Bemmel (bij Nijmegen). Kort voor deze brandstich ting was in dezelfde bakkerij een kleine brand uitgebroken, waarbij hij zelf ter nauwernood aan de vuurdood was ont komen. Hij heeft toen blijkbaar een tik" gekregen, welke in hem de drang deed ontwaken naar brandstichtingen. Toen de politie in de Ooypolder de onderzoekingen voortzette naar de da der van de geruchtmakende brand stichtingen kreeg de Rijkspolitie in Nij megen een wenk uit Bemmel. Mr Speyart van Woerden heeft na verschillende aanwijzingen de jongen V., die in die week juist in de Ooypolder vertoefde hij woont n.l. in Leuth laten aanhouden. De jongeman heeft bekend dat hij een lucifer in de hooi schuren wierp of een lucifer legde aan de voet van de hooischelven. Hij had zelf met zeker genoegen naar de brand gekeken en verklaarde telkens een on bedwingbare drang in zich te voelen om brand te stichten. De jongeman blijft voorlopig In arrest en zal waarschijnlijk binnenkort voor de rechtbank moeten verschijnen. Iljj wordt beschouwd als geestelijk niet toe rekenbaar. HU heeft zjjn spijt uitge drukt over wat gebeurd Is en op dé vraag, of hij nog meer brandstichtingen zou plegen, antwoordde hij: „Als Ik dié drang ln mij voel opkomen, dan weet Ik niet wat er zal gebeuren". INVAL IN SPEELGELEGEN- HEID. Negen arrestanten in Den Haag. Gisteravond om half elf heeft de Haagse recherche een inval gedaan W een speelclub in de Plet Heinstraat té Den Haag, waar gelegenheid werd gat geven tot hazardspel. Vier dames en een vijftal heren wer den gearresteerd. Het aanwezige geld, fiches en de roulettetafel van zeer licht maaksel, werden in beslag genomen. DE BILT ZEGT: Regenzone in aantocht. Aanvankelijk vrij zonnig. Later toe nemende bewolking, maar waarschijn lijk nog tot aan de avond droog weer. Tot matig of vrij krachtig toenemendé wind tussen Zuid en Zuid-West. Iets hogere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1