m <~Vlieuwó uitrovincie anja North State Groot-landbouw op Nieuw Guinea is zeer goed mogelijk* H.T»M.-bus door locomotief gegrepen. KERK De V.GS, stellen „deel- genotenlening" in. Woensdag vergadert de Raad van Vlissingen. Naar economische samenwerking tussen Amerika en de Sowjet-Unie» it Ij Spaart keel en zenuwen VACANTIEmaar de kankerbestrijding moet doorgaan E.H.B.O.-ers gaan oefenen in Goes. Eindstand Nijtengo VIII C-P.-FABRIEKEN GRONINGEN 1 VAN MARKT en veiling INSCHRIJFFORMULIER» Maandag 20 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Mening van gouverneur van Waardenburg t Het aanwerven van specialisten blijft een moeilijkheid. Hoe het met de economische ontwikkeling van Nieuw-Guinea zal gaan is een vraag die op het ogenblik nog moeilijk valt te beantwoorden aldus heeft de gouverneur van Nieuw-Guinea, de heer S. M. L. van Waardenburg, ln een radio-vraaggesprek verklaard. Veel hangt af van de onderzoekingen die op het ogenblik plaats vinden, maar oneindig veel meer hangt af van de on dernemingszin en de durf van het Nederlandse particuliere element. De gou verneur deelde in dit verband mede binnenkort te zullen aantonen, dat het zeer goed mogelijk ls op Nieuw-Guinea groot-landbouw van producten al» aardnoten, ramehvezel, cacao en oliepalm te bedrijven. Aan het bodemonder zoek wordt voortdurend gewerkt. De gouverneur deelde mede, dat hij naar Nederland gekomen is in verband met besprekingen over de begroting. Op de begrotingen voor 1951 en 1952 is gerekend op personeel en materieel, teneinde de economische onderzoekin gen te kunnen voltooien. Als alle denkbeelden, die men om trent de economische ontwikkeling heeft, eenmaal zijn uitgewerkt, zullen z(j worden samengebundeld tot een be scheiden welvaartsplan, waarmee men aan het einde van dit jaar of in het be gin van het volgende gereed hoopt te zijn. Men hoopt deze denkbeelden dan in de begroting tot uitdrukking te bren gen opdat eventueel een begin van uit voering aan de plannen kan worden ge geven. BESTUUR EN ONDERWIJS. De begrotingen bevatten enkele nieu we zaken, zoals de instelling van ad viesraden (waartoe bereids werd over gegaan). Deze adviesraden bestaan ln meerderheid uit vertegenwoordigers van de inheemse bevolking, en zij zijn een eerste stap in de richting van een democratische regeervorm. Een ander nieuw instituut is de Raad voor Volksopvoeding, een adviserend college, dat is samengesteld uit verte genwoordigers van de ambtelijke en van de particuliere wereld. In dit college Zijn zending en missie ruim vertegen woordigd. Het kan en mag de gouver neur of de diensthoofden adviseren over allerlei zaken, die van belang zijn voor de sociale, economische en culturele ontwikkeling van de Papoea's. Sprekende over het onderwijsschema wees de gouverneur erop, dat dit van Negen passagiers gewond. Zaterdagmorgen om even voor 8 uur is een bus van de H.T.M. bij de onbewaakte overweg op het kruispunt GroentewegFruitweg te '8-Gravenhage tegen de locomotief van een langzaam rijdende kolen- trein gereden. Negen buspassagiers werden door deze botsing gewond. De bus, een Kromhout zescylinderbus, werd zwaar beschadigd. Nauwelijks 15 meter voor de over weg had de bus bij een halteplaats gestopt. De trein, die kolen vervoerde naar Scheveningen, was toen reeds de overweg dicht genaderd. Het zicht ter plaatse is zeer goed en ten overvloede heeft de machinist van de trein her haaldelijk signalen gegeven om zijn komst aan te kondigen. De chauffeur der bus moet de trein echter noch ge zien noch gehoord hebben, want in- plaats van te wachten op de halte plaats, bracht hij de bus weer op gang met het gevolg, dat de bus enkele se conden later door de locomotief werd gegrepen. De linkerbumper van de lo comotief drong in de rechterflank van de bus en sleepte de wagen een twintig meter voort. Tot overmaat van ramp raakte de bus nog een schakelkast, waardoor kort sluiting en een begin van brand ont stond. In de bus zelf heerste onder de ongeveer twintig passagiers grote ver warring. Iedereen drong op naar de nooduitgang achter ln de bus, doch men kon de deur eerst open krijgen toen de locomotief tot stilstand was gekomen. Negen passagiers werden door glas scherven gewond. Een dame, die op de Ïilaats zat, waar de bumper van de ocomotief in de bus drong was er nog al ernstig aan toe. Met verwondingen aan het hoofd en een armfractuur is zij naar een ziekenhuis overgebracht. t)e chauffeur heeft een shock gekre gen. De buspassagiers waren van oor deel, dat zijn aandacht was afgeleid, doordat hij onder het rijden met een buspassagier zou hebben gepraat. uitzonderlijk belang is voor de toekomst der Papoea's. Het is de bedoeling om meer dan vroeger het geval was, het accent te leggen op het landbouwonder wijs, maar waar de Papoea zeker ook technische aanleg heeft, zal ook aan de technische vakken meer aandacht wor den besteed. Daarmee wordt dan tevens voorkomen, dat de Papoea in de gro tere centra der samenleving slechts op koelie-niveau in het arbeidsproces kan worden ingeschakeld. INDUSTRIE. Sprekende over de Industriële ont wikkeling vertelde gouverneur van Waardenburg, dat de daartoe aanwezi ge plannen voorlopig nog slechts de visserij op tonijn en andere vissoorten betreffen. Deze vissoorten zullen moe ten dienen als grondstof voor de fabri cage van vismeel. Het nodige voorberei dende researchwerk hoopt men in de loop van 1952 met kracht ter hand te kunnen hemen, indien men er althans in slaagt daarvoor deskundig personeel aan te trekken. In aansluiting op dit laatste wees de gouverneur er nog op, dat geen moei lijkheden worden ondervonden bij het aanwerven van lager en middelbaar ad ministratief- en politie-personeel. Dit ls echter wel het geval met het aanwer ven van specialisten op economisch, technisch en financieel gebied. Wel had de gouverneur daarbij gedurende zijn huldig verblijf ln Nederland enig succes behaald, maar tevreden toonde hij zich toch nog allerminst. Voorzichtig met wasbenzine! Gisteravond werd de brandweer te Nijmegen gealarmeerd voor een uit slaande brand in de Sloetstraat b(j de familie Willems. Door snel ingrijpen van de brandweer werd de brand beperkt tot keuken en huiskamer. De oorzaak van de brand ligt vermoedelijk in het gebruik van wasbenzine. Hiernaar wordt nog een nader onderzoek ingesteld. De vrouw des huizes was zo ernstig ge wond aan armen en handen, dat zij naar het Canlsiusziekenhuls moest wor den overgebracht. ending Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Arnemulden, Steur te Ouddorp. Geref. Kerken. Tweetal te Emmen (vac. A. B. C. Hofland), W. Feenstra te Dokkum en E. de Vries te Dwingelo. Oud-Geref. Gemeenten. Tweetal te Schiedam, dr J. C. Hooy- kaas te Arnemulden en G. J. van Vliet te Vlaardlngen. W. In hun algemene vergadering, welke te Roosendaal gehouden werd, hebben de leden van de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken U.A., gevestigd te Din- teloord, besloten tot het Instellen van een „deelgenoten-lening", waarvan de strekking ls een gedeelte van hetgeen voor de betaling der beetwortelen be schikbaar is, niet in contanten uit te betalen doch als schuld der onderne ming aan de bietenleveranciers beschik baar te houden ter gedeeltelijke finan ciering der vereiste uitgaven. Tijdens deze vergadering heeft de heer J. M. van Bommel van Vloten uit Goes, voorzitter van de V.C.S., een rede gehouden waarin hij de resultaten van het jaar 1949-1950 zeer gunstig noem de. Voor 19501951 zeide hij eveneens goede resultaten te verwachten, maar de vooruitzichten voor 19511952 moe ten reeds nu, gezien de stand van het gewas, minder goed worden genoemd. De uitzaai bedroeg dit jaar 66.000 H.A. Van het beschikbare exploitatie-saldo is aan de leden een nabetaling gedaan van f 1,50 per 100 kg geleverde suiker, aldus blijkt uit het jaarverslag. Een zelfde bedrag, totaal belopende f 2.154.896,56 bleef daarna ter beschik king om te boeken op de nieuwe „deel genoten-lening". Behalve het aandeel der bietenleve ranciers in de meergenoemde lening, stelden de bedrijfsresultaten de V.C.S. in staat de leden een bietenprijs te beta len die, voor hen die aan de Dinteloord leverden, 100 kg geleverde bieten op f 40,91 kwam te staan, voor de leveran ciers aan de Roosendaal f39,52 en voor de leveranciers aan de Zevenbergen op f 39,73. Ter vergadering werd nog medege deeld, dat de uitbreidingen welke ln de drie fabrieken van de V.C.S. dit jaar z(jn gerealiserd, tot gevolg zullen heb ben dat de dagcapaciteit van de drie fabrieken in de komende campagne II mlllioen kg bieten zal bedragen. (Ingez. mededeling, advert.) j/ 'vrv '.ntfi Voorstel tot verlenen van f 500.000 crediet voor de bouw van middenstandswoningen. De raad van Vlissingen, die aanstaande Woensdag om 2 uur vergadert zal onder meer een voorstel bespreken tot het verlenen van een crediet van f 3000 voor het bevolkingsonderzoek op T.B.C. Voorts willen B. en W. de woning bouwverenigingen „Gemeenschappelijk Belang" en „Goed Wonen" een geld lening verstrekken van resp. f 245.000 en f 255.000 voor de bouw van midden standswoningen. Het aantal inwoners, dat ln Vlissin gen in aanmerking komt voor het T.B. C.-onderzoek, bedraagt ongeveer 20.000. Men rekent erop, dat ongeveer 17.000 personen zich voor het onderzoek zul len opgeven hetgeen neerkomt op een bedrag van f 2240 voor de gemeente. Voor de administratieve werkzaamhe den zal de gemeente f 369,90 moeten betalen. DE WONINGBOUW. Van groot belang is het, dat in Vlis singen op korte termijn wordt begonnen met de bouw van enige complexen mid denstandswoningen en daarom is aan de bovengenoemde woningbouwvereni gingen goedkeuring verleend tot het bouwen van 24 middenstandswoningen aan de Verlengde Paul Krugerstraat (door „Gemeenschappelijk Belang") en 23 stuks aan de Bonedijkstraat, bene vens 1 winkelpand (door „Goed Wo- Slachtoffer van vergiftiging? Enkele dagen geleden deden zich in het gezin van de heer E. Porsul te Schoonhoven vergiftigingsverschijnselen voor, mogelijk door het gebruik van on deugdelijk geworden leverpastel. Vrij dagavond is de 75-jarige vader, de heer E. Porsul, plotseling overleden. Een der andere inwonenden is nog ziek. De po litie heeft beslag gelegd op het lijk van de heer Porsul. Een Rus doet suggesties Amerikaanse industriëlen luisteren met graagte. De laatste dagen wordt in gezaghebbende kringen te Washington ernstig rekening gehouden met de mogelijkheid van een verbetering In de Amerikaans- Russische economische betrekkingen. Dit optimisme is gebaseerd op een arti kel in het Russische tijdschrift „News" onder de titel „Welke zijn de belem meringen voor de uitbreiding van de Russlsch-Amerikaanse handel?". De schrijver van dit artikel bekleedt een hoge functie in het Ruseische ministerie van Buitenlandse Zaken en is leider van de Amerikaanse afdeling. In dit artikel wordt o.m. opgemerkt: „De opening van de geweldige Russische markt voor de Amerikaanse uitvoer zou voor onbepaalde tijd iedere economische crisis In de Ver. Staten uitschakelen en dit land een onbegrensde welvaart verzekeren". Met dit artikel - van Russische zijde een vraagstuk opgeworpen, dat de eco nomische kringen in de Ver. Staten, die nog steeds leven in de vrees voor een herhaling van de geweldige crisis van de dertiger jaren, sterk beroert. In 1945, onmiddellijk na de overwinning Op Japan, weren de Amerikaanse in dustriëlen en hoge ambtenaren van het departement van handel gedwon gen onder zeer moeilijke omstandig heden het vraagstuk van de overscha keling van oorlog?- op vredeseconomie op te lossen. Toen werd in Amerika gedacht aan exportmogelijkheden naar het. Verre Oosten, vooral naar China, doch de noodzaak in de eerste plaats aandacht te schenken ean het herstel yen Europa werd oorzaak, dat het plan f)r nieuwe afzetgebieden in het Verre stij op de achtergrond geraakte. De Uu# oorlog leidde tot een stijging van militaire productie, hetgeen auto matisch alle andere economische pro blemen, afgezien van het gevaar der inflatie, uitschakelde. De van Russische zijde uitgesproken gedachte opent voor de Amerikaanse industrie de mogelijkheid, van uitzicht op nieuwe afzetgebieden. In kringen van de Amerikaanse regering wordt echter tot dusverre de mening uitge sproken, dat het ook bjj deze jongste Russische suggestie gaat om een on derdeel van het Russische vredesoffen sief. Men wenst de houding van de Russen op de conferentie van San Francisco en in de plenaire zitting van de Ver. Naties af te wachten, voordat men zijn standpunt wil bepa len. In Amerikaanse industriële kringen echter is men thans reeds bereid iedere gelegenheid aan te grijpen om een economische ontspanning mogelijk te maken. nen"). De gemeente zal de vaste finan ciering voor haar rekening nemen want de pogingen van de bouwverenigingen om de, voor de bouw benodigde, gelden in de vorm van een vaste lening te ver krijgen, zijn mislukt. „Rijksgoedkeu ring" wordt alleen verkregen als Ged. Staten een verklaring afgeven dat het met de vaste financiering in orde is. B. en W. willen nu de opbrengst van de geldlening, aangegaan met de Stichting Pensioenfonds voor het week- en uur loon personeel van „De Schelde" ten bedrage van f 500.000, aan genoemde woningbouwverenigingen ter beschik king stellen uiteraard onder dezelfde voorwaarden en onder het beding van het recht van eerste hypotheek. Voorts wordt voorgesteld de genoemde vereni gingen een voorschot te verstrekken op de door haar van het Rijk ontvangen premie terzake van de bouw van meer genoemde woningen, onder bepaling, dat zij haar vorderingen terzake op het Rijk aan de gemeente zullen cederen. VERKOOF GROND. B. en W. hebben verder voorgesteld aan „Goed Wonen" een perceel grond aan de Bonedijkestraat te verkopen voor de som van f 30250 en aan „Ge meenschappelijk Belang" een perceel grond aan de Paul Krugerstraat voor f 24.581. Aan de heer A. J. P. Blondé te Gent willen B: en W. een perceel grond aan de Parklaan voor f 2060,50 afstaan. EERVOL ONTSLAG. Voorts hebben B. en W. de raad voor gesteld op haar verzoek eervol ontslag te verlenen aan mevr. W. P. van Ocken- burg-v. d Harst als regentes over het Burgerweeshuis. CHR. U.L.O.-SCHOOL. Een bedrag van f 187 voor de aan schaf van taalboeken willen B. en W. beschikbaar stellen aan de Chr. U.L.O.- school. Franco wenst 500 millioen dollar en geen pottenkijkers! Volgens een bericht in de Engelse „Observer" wenst generaal Franco als eerste gift, in ruil voor het gebruik van bases in Spanje door Amerika, militaire en economische hulp ter waarde van 500.000.000 dollar. Als voorwaarde zou Franco hebben gesteld, dat Amerika zich niet in binnenlandse aangelegen heden van Spanje zou mengen. GEMEENTERAAD. AAGTEKERKE. De raad van Aagtekerke heeft beslo ten de school van de Geref. Gemeente gelden te verschaffen voor de handen arbeid ten behoeve van het v.g.l.o., zulks tot een bedrag van ongeveer f 450. Ge sproken werd over de aanplant van de Rijsoordlaan. Alle plannen zijn hier voor afgekeurd. B. en W. zullen trach ten zoo spoedig mogelijk hiervoor een oplossing te vinden. Vervolgens werd door de voorzitter een uiteenzetting ge geven omtrent de restauratie van de gemeente-secretarie waaraan eerstdaags begonnen zal worden. Het plan werd z.h.s. aanvaard. In de rondvraag kwa men nog enkele punten ter sprake, o.m. de vraag, waar nu de verenigingen moeten vergaderen zolang het gemeen telokaal niet disponibel is. ZO JONöEN.VÓÓH ALLES EEN G6ARET/H1E0 NEEM EEN NORTH STATE vooa de sra \IENUWEN.', léd cigarettes Oproep aan de burgers van Terneuzen. Al kunnen wij deze zomer nu niet bepaald zeggen, dat de mussen door de hitte van de dakgoot aftuimelen; vacantie is vacantie en ieder is blij enige tijd eens helemaal te kunnen doen waarin hij zin heeft. Je behoeft ten slotte ook geen verre reizen te maken om van die vrije tyd te genieten; het enkel thuis zijn kan al een genoegen zijn: eet boek ligt al enige tijd te wachten, er kan eens wat bijzondere zorg aan de tuin worden besteed, de eigen liefhebberij krijgt eindelijk eens de aandacht die haar reeds lang was toebedacht. Intussen gaat het gewone leven toch zijn gang: over rozen en ook over doornen. Wanneer wij al wat langer hebben meegelopen dan gaan onze gedachten wel eens die kant uit; misschien juist in de vacantie, zo tussen het lezen van een boek door. Er is veel ellende in de wereld, altijd maar door, zieken hebben geen vacant ie. Daarom durf ik ook wel zo midden in Uw vacantie Uw aandacht te vragen, wederom, voor het Koningin Wilhelmina Fonds, dat immers op initiatief van Prinses Wilhelmina de strijd heeft aangebonden met de kanker. De jaarlijkse collecte voor dit Fonds die ieder jaar gehou den wordt zo om en nabij de verjaardag van de Prinses zal hier in Terneuzen een beroep op Uw mildheid doen op Woensdag 22 en Za terdag 25 Augustus; op de eerste dag met een straatcollecte en op de tweede dag met een huis aan huis collecte. U weet het wel, dat met de kankerbestrijding ontzaglijke sommen gemoeid zijn, zodat er ieder jaar enige honderdduizenden guldens moe ten worden opgebracht. Het mooiste zou natuurlijk zijn wanneer U nu allen begon met lid te worden van de afdeling Terneuzen van het Koningin Wilhelmina Fonds. De minimum contributie bedraagt ƒ2,50 en U behoeft U daarvoor slechts op te geven aan het Gemeentehuis bij de Gemeentebode de heer C. Sol. Maar daarnaast verwachten wij toch ook, dat U nog wel een bijdrage aan de collecte zult willen af staan opdat ook hier weer in klinkende munt zal blijken, dat Terneu zen bij de kankerbestrijding niet achter blijft. P. TELhEGEN, Burgemeester van Terneuzen. (Dit geldt voor de burgers van Terneuzen. Maar ook alle andere Neder landers mogen deze oproep ter harte nemen, want overal vinden deze collectes plaats) (Red. „Zeeuwsch Dagblad"). Diploma-uitreiking te Goes. Op 27 Augustus a.s. zal te Goes ach ter het gebouw der Veilingvereniging „Zuid-Beveland" een grote avondoefe ning gehouden worden door E.H.B.O.- ers uit Walcheren en Zuid-Beveland. Aldus werd medegedeeld op een bij eenkomst in Hotel Tivoli, waar ami een aantal geslaagde cursisten van de E.H. B.O.-oursus 195051 de diploma's wer den uitgereikt. Na een welkomstwoord van de vice- voorzltter der afdeling Goes, de heer v. d. Guchte, in het bijzonder tot de heer Vader, voorzitter van het districts- bestuur, de docent dr van Blommestein en zuster v. d. Kley, werden de diplo ma's door dr van Blommestein uitge reikt. 13415 bezoekers Indische ten toonstelling boekte er ongeveer 9000 Dertienduizend vierhonderd vijftien bezoekers, is de eindstand van de Nij tengo VIII die Zaterdagavond haar poorten heeft gesloten. De heer D. Smallegange uit Goes was de dertien- duizendste bezoeker en hij kreeg even als zijn gelukkige voorgangers een krui wagen vol prijzen, zeker ter waarde van honderd gulden. De aan de Nijtengo verbonden Indi sche tentoonstelling heeft naar schat ting (het juiste aantal was Zaterdag avond nog niet geteld) 9000 bezoekers getrokken en men schatte de inkomsten op een kleine f 3000. Een goed begin voor het voor ogen gestelde doel, name lijk het kopen van warme kleding ten behoeve van de gerepatrleerden. Des middags vond in het Schutters hof een lunch plaats waar de standhou ders werden toegesproken door de voor zitter van het Nijtengo-comité, de heer A. de Roo. Deze dankte hen voor hun komst die er weer toe bijgedragen heeft Goes in het middelpunt der belangstel ling te plaatsen. Het deed spreker voor al genoegen, dat de vroegere standhou ders thans weer acte de presence heb ben gegeven en hij wekte allen op bij een volgende Nijtengo, de negende dus, weer present te zijn. Namens de standhouders sprak de heer Polderman van de Dinteloord een woord van dank. Burgemeester W. C. ten Kate sprak tenslotte een dank woord namens de gemeente. GOES. Avondmuziek. Het programma voor morgenavond van het wekelijkse avondconcert in de grote kerk te Goes luidt als volgt: 1. Praeludium et Fuga in c. 2. Vier koraalvoorspelen. 2a. Wer nur den lieben Gott lèszt walten, J. S. Bach. 2b. Jezus meine Freude, M. Reger. 2c. Ick wil mi gaen vertroosten, Flor Peeters. 2d. Jezus neemt de zondaars aan, Piet Broerse. 3. Sonate da Chiesz, H. Andriessen. Dit programma wordt uitgevoerd door Piet Broerse, organist der St. Ja- cobskerk te Vlissingen. SINT ANNALAND. Algemene vergadering „Ons Belang". Woensdag 22 Augustus a.s. hoopt de Coöp. Kolenvereniging „Ons Belang" te Sint Annaland een bijzondere algemene vergadering te beleggen ten huize van de heer Adr. Scherpenisse Izn. Op de agenda staat o.a. de behandeling van =dedeling, adv.) m een voorstel van het bestuur en de raad van toezicht inzake invoering van een spaarsysteem, waarop een uiteenzetting zal worden gegeven door een vertegen woordiger van de Raiffeisenbank te Utrecht, ZIERIKZEE HOUDT BELASTING KANTOREN. In antwoord op vragen van het Twee de Kamerlid Stokvis (C.P.N.) heeft minister Lieftinck gezegd, dat hij niet het voornemen heeft de inspectie regis- stratie en successie en het kantoor van de hypotheken, het kadaster er, de scheepsbewijzen te Zierikzee naar el ders over te brengen. ZAAMSLAG. Bromfietsrijdster brak haar pols. De echtgenote van de kleinlandbou- wer C. H. uit Axel reed aan de buurt schap „Hoek van de Dijk onder de ge meente Zaamslag tegen een telefoon paal waardoor zij haar pols brak. KRABBENDIJKE. Veiling van lj Aug.: Clapp's Favourite A 60,80, id B 55,80, id. B/C 52,10, id. C 48, id HI -f St. 42,30, Precose de Trév. .8 57,90, id. B 37,60, id. B/C 36,80, id. C 35,60, id. HI 32,60, id. HII 27, Codliï Keswick HI gr. 22,70, id. HI 16,70, id HII 7,30, Zigeunerin HI 50, id. HI] 28, Zomerappel A 39,90, id. B 37,90, id. C 31,50, id. HI 27,90, id. H II 18,50, Early Victoria HI gr. 27,10, id. H J 17,30, id. H II 8,10, Bramen 14040,80 Kleine veiling: Dubb. Princ. Bonen 2025,10, Czar Pruimen 2063, On tario Pruimen 2457, Washington 14 41, Dubb, Boere Witte 737, Bella de Louvain 3237, Zigeunerin 1751, id. verpakt 6974, Précose de Trév. 1231, id. verppakt 61, Clapp's de Fa vourite 2538, id. verpakt 60, Zomer appel 635, N.H. Suikerpeer 814, Early Vict. 811, Yellow Tr. verpakt 8—24. ZIERIKZEE. Veiling van 17 Aug.: Aardappelen 611, Princesseb'onen 2729, Snbonen 2238, Tomaten 27— 51, Andijvie 56, Uien 1315, Rode kool 89, Sav.kool 1115, Postelein 20, Bospeen 2730, Bosradijs 4, Bloemkool 1357, Perziken 421, Komkommers 820, Kropsla 410, Keswick 512, Zigeunerin 520, Per zikrode Zomerappel 1521, Early Vic toria 311, Yello Transparant 535, N.H. Suikerpeer 1018, Precose 926, Pruimen 1966, Druiven 140143, Bramen 88100. Alles per 100 kg., stuks of bos. VEERE. Vismijn van 17 Aug.: 919 kg. exp. garnalen 1,401,71, 51 kg. schar 20—30, 105 kg. tong 33—1,16, 49 kg. rog GOES. Veiling van 18 Aug.: Grots veiling: Bramen 139,10; Fruit voor ex port: Clapps Favorite B en C 46,50; id. C 42; idem I 38; idem II 33; Précose dj Trévoux A 48; idem B 43; idem B en C 38,40; idem C 35,50; idem I 34,7042; idem II 27,2027,30; Perzikappels A 42; idem B en C 36; idem I 30; idem H 19,50; Early Victoria I 18,1026; idem II 7,10—7,20; Codlin Keswick I 18,60j idem II 77,50; Zigeunerin I 3335j idem II 2024; idem (verpakt) A 74— 77; idem (verpakt) B 6675; idem (verpakt) C 6169; Gewone veilingl Clapps Favorite grof 2635; Précosa de Trévoux grof en fabr. 1526; Per zikappels grof en fabr. 1123; Early Victoria grof en fabr. 38; Codlin Kes wick grof en fabr. 47; Zigeunerin grof en fabr. 724; N.-H. Suikerpeer 819f 55; Ontari< Pruimen: Czarpruimen 12 1053; Washington 11- -52; Witt< Wijnpruimen 1024; Belle de Louvaif 1645, alles per 100 kg; Perziken 5—li per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 18 Aug. Gro te veiling; Appels: Codlin Keswick I 20,10—27,40; idem II 6,60—6,80; Earlj Victoria I 18,5022; idem II 7,40; Per- zikrode zomerappel B 40,95; idem i 39,10; idem II 18,80; Peren: Précose dj Trévoux A 41; idem B 40,35; idem C 36,70; idem I 35,90; idem II 27,20j Clapps Favorite B 53,30; idem C 48| idem I 45,30; Val- en kroetappels 3,2(1 5,30; Dubbele Princessebonen I 28| idem XI 20,65; Kleine veiling: Pruimeni Ontario 2244; Washington 1535( Czar 1258; Belle de Louvain 2569| Reine Victoria 2044; Héron 1539) Dubb. Boerenwitte 28; Diversen: Bra men 971,53; Appels; Perzikappel 5 18; Keswick 39,50; Early Victoria 49,50; Peren: Clapps Favorite 1637; Precise de Trévoux 827; N.-H. Sui kerpeer 915, alles per kg. SINT MAARTENSDIJK. Veiling van 1 Aug.: Eigenheimers I 8,549,10; id, bonken 7,60; Bintjes I 8,30; idem II 7,20 idem bonken 7.34, Aanvoer 600 kisten. KORTE BERICHTEN Te Wageningen slaagde voor acte tuinbouwkunde de heer J. Slootweg, hoofd van de school te Woiphaartsdijk, De opbrengst van de gehouden bazar ten bate van de voetbalvereniging „Kloetinge" bedroeg f 912,38. De heer A. Brevet, onderwijzer aan de O.L. school te Axel, slaagde te Rot terdam voor het hoofdakte-examen. voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 8 September 1951. Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de FIETSRALLEY OP WALCHEREN WANDELMARS OP ZUID-BEVELAND (schrappen waaraan men niet wil meedoen) Het verschuldigde inschrijfgeld is voldaan per postwissel of in contanten op een der bureaux van het ..Zeeuwsch Dagblad ondertekening Dit formulier zo snel mogelijk toezenden aan een der kantoren van het „Zeeuwsch Dagblad" te Goes of Middelburg,

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3