J <~Ylieuwó uitcle^P rovincie ARTSEND IENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland. f Het leek op een kip, het was een zwam 7 holen. L: Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. De beer W. C. Loggers hartelijk gehuldigd, Weer een brand in de Ooypolder* KORTE BERICHTEN BAAYKNS UW OPTICIEN sSpcrt en spel VAN Mmkiyi en veiling Zaterdag 18 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Aanstaande Zondag wordt de dienst als volgt waargenomen: -Middelburg: A. W. Boerwinkel, Noord- weg 22, telef. 2460; Vlisslngen: J. Va der, Badhuisstraat 24, telef. 2950; Goes; T. F. v. d. Werft, Wijngaardstr. 51, te lef. 2121; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: A. Reynders-Schllt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelan- de: L. Sloos, Middelburgsestraat A 61, Koudekerke, telef. K 1185231; Bors- sele, Driewegen, 's-Heerenhoek en Nleuwdorp: J. J. Gelderblom, Haven weg H 21, Nleuwdorp, telef. K 1196 327 en A. Folmer, Korteweg 151, Drie wegen, telef. K 1195275; 's-Heer Arendskerke, Helnkenszand en Wol- faartsdijk: P. Staverman, Clara's pad B 58, Helnkenszand, telef. K 1106234; Tholen, Oud-Vossemeer, Nleuw-Vosmeer en St. Phlllpsland: L. D. A. Looysen te Tholen, telef. 49 en J. Vermet te Nieuw- Vosmeer, telef. 10. In de week van 1825 Aug. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn; Middelburg: Nonhebei; Vlisslngen: Ockenburg, Singel; Goes: Numans. Van Zaterdagmiddag tot Maandag morgen zal de praktijk van de dieren artsen ln West Zuid-Beveland worden waargenomen door Joh. Klaassen te Helnkenszand, telef. K 1106288 en M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195 283. Oeververdediging van Walcheren aanbesteed. Donderdag is door het Dag. Bestuur van de Polder Walcheren aanbesteed het uitvoeren van werken tot ver dediging van de kop van strandhoofd no. 25 op het Zuiderstrand van de Noordwatering tussen de strandpa- len 32 en 35. De volgende aannemers schreven in: V.h. J. M. Dekker en Zn., Papendrecht, f 108,750; Aannemers- en Handelsbedrijf van Oord, Werkendam, f 104.400; B. Stegink, Vlissingen, f 100.980; Gebr. A. en F. Hakkers, Werkendam, f 103.870; L. Roskam, Sliedrecht, f 107.900; A. v. d. Straa- ten, Mijnsherenland, f 110.800; fa. J. Pijl, Zuidland, f115.000; fa. Sevenster, Sliedrecht, f 100.210 (laagste inschrij ver). ONGEVAL TE MIDDELBURG. Een zekere J. H. G. uit St. Laurens werd gistermiddag op het Noordpoort- plein te Middelburg aangereden door een vrachtauto. Het slachtoffer werd met een hersenschudding in het zie kenhuis opgenomen. De automobilist D. reed gisteren tegen de slagboom van de Stations- brug te Middelburg. De wagen werd beschadigd. Broedval op schelpen teleurstellend. De snelle en krachtige daling van de watertemperatuur heeft er voor ge zorgd, dat de schelpziekte, die op het punt stond zich uit te breiden de kop is ingedrukt. Er is geen schade aangericht. Voor lopig is het gevaar voor geruime tijd geweken. De groei van de oesters laat zich prachtig aanzien. Vooral het ont smette broed van 1950 belooft veel Dr Korringa heeft medegedeeld, dat het aantal oesterlarven verder afneemt en de watertemperatuur is gedaald tot onder de 18 graden. Het is nauwelijks te verwachten, dat er nu nog broed van betekenis zal vallen. Bij een onderzoek van de percelen is te ens gebleken, dat de broedval op de schelpen teleurstellend is. Vooral op de diepere delen van de Yerseke Bank treft men zeer weinig broed, terwijl menige schelp op het oog weinig vuil lijkt. Op tal van percelen in de Broek en op de Bovenbank werd gemiddeld een broedje per schelp ge vonden. Veel broed is nog zeer klein, maar als er een redelijk percentage blijft leven, zullen alle kosten voor het schelpen zaaien niet vergeefs gemaakt zijn. BENOEMINGEN RECHTERLIJKE MACHT. Bij K.B. Is benoemd tot rechter in de Arrondlssements-rechtbank te Middel burg: mr J. A. Abblng, thans ambte naar van het O.M. bij de kantongerech ten ln het arrondissement 's-Hertogen- bosch en rechter-plaatsvervanger ln de arrondlssements-rechtbank te Middel burg. Tot griffier van het kantongerecht te Middelburg is benoemd mr A. Veenho- ven, thans substituut-griffier bij 't kan tongerecht te Groningen. Westkapelle is geen Veere. De propaganda voor Walcheren in België schijnt goed te werken. Alleen zijn er nog Belgen, die blijkbaar aard rijkskundig niet te best op de hoogte zijn. Donderdagmiddag verscheen er voor Westkapelle een Belgisch jacht met drie personen aan boord. Na enig heen en weer varen zette het vaartuigje tot verbazing van enkele toeschouwers koers naar het voormalige dijksgat bij Westkapelle. Enige ogenblikken later stapten de Belgen aan land en toen ston den zijn vreemd te kijken. De Belgen meenden, dat zij in Veere aan land wa ren gestapt, doch al spoedig had men hen duidelijk gemaakt, dat hoewel zij op even historische bodem als te Veere aan land waren gegaan, zij zich niet in het oude stadje, maar op het strand bij Westkapelle bevonden. MIDDELBURG. Bevolkingsonderzoek. In September wordt in Middelburg gestart met het bevolkingsonderzoek. Daarna volgt Vlissingen en de rest van Walcheren. In een oplaag van 6500 is deze week te Middelburg een circu laire verspreid, waarin wordt gewe zen op het belang van de sanatorium- verzekering. De Stichting Nederland- sche Sanatoriumverzekering is be reid om door bemiddeling van de Ver. „Ziekenhuisverpleging op Walcheren", indien men zich voor het bevolkings onderzoek meldt voor de sanatorium verzekering, geen wachttijd toe te pas sen. Mocht tijdens het onderzoek t.b.c. worden geconstateerd, waardoor op name in een sanatorium nodig zou blijken, dan heeft de verzekerde on middellijk recht op uitkering over eenkomstig de door hem gesloten ver zekering. WESTKAPELLE. Postduivenvereniging opgericht. Ook in deze gemeente is men over gegaan tot de oprichting van een Post duivenvereniging, die de naam „De Zwaluw" heeft gekregen. Teneinde ieder in de gelegenheid te stellen zich als lid te melden, ligt het in de bedoe ling aan te sluiten bij de Bond van Za terdagvliegers. Er is een voorlopig be stuur gevormd met de heren D. van Althen als secretaris en L. A. Lievense, penningmeester. Onderlinge Fruittelers Hagel- verzekering Maatschappij. Op Dinsdag 14 Augustus j.l. hield de Onderlinge Fruittelers Hagelverzeke- ring Mij, gevestigd te Goes haar twee de algemene jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer C. Sander- se te Lewedorp. Uit het jaarverslag van de secretaris- penningmeester bleek o.m. dat zich in het afgelopen seizoen enkele schadege vallen hebben voorgedaan, welke voor uitkering in aanmerking kwamen. Ondanks de schade-uitkeringen kon toch nog een bedrag van f 4950,30 aan de ledenreserve worden toegevoegd. Uit de stijging van het ledental blijkt verder, dat de Maatschappij zich in gunstige zin ontwikkelt. Voor het a.s. seizoen gaven zich reeds 24 nieuwe le den op. In het seizoen 1951 werd door een aantal leden reeds hagelschade geleden hoewel het zich laat aanzien, dat het schadebedrag nog mee zal vallen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Kakebeeke te Wolphaartsdijk bij acclamatie herkozen, terwijl bij de verkiezing van de taxateurs, de heer N. de Kunder te Borssele op dezelfde wijze werd herkozen. In de financiële commissie voor het boekjaar 19511952 werden de heren F. Berkelmans en J. Th. Pikkaart be noemd. Verder werd besloten tot een kleine reglementswijziging, terwijl de richt lijnen voor de taxateurs nader onder de loupe werden genomen. Na behandeling van een aantal huis houdelijke zaken sloot de voorzitter deze tweede algemene vergadering, daarbij de hoop uitsprekende, dat de Maatschappij zich gunstig zal blijven kunnen ontwikkelen. GOES. Van Maandag af een bodehuls. De vele pogingen die ondernomen zijn om Goes een bodehuis te geven, opdat daardoor een beter en geregelder goe derenvervoer mogelijk zou worden, heb ben tot dit resultaat geleid, dat een par ticulier bereid is gevonden de exploita tie van een dergelijk huis ter hand te nemen. Met ingang vjn Maandag a.s, zal de heer J. M. Blommaard in de M, A. de Ruyterlaan een bodehuis openen, Hoewel dit niet betekent, dat hierdoor het Kerkplein als standplaats heeft af gedaan, is het toch wel zo, dat er nu een gelegenheid is om alle goederen in een behoorlijke ruimte onder te bren gen, vanwaar ze doorgezonden kunnen worden. Het ligt ln de bedoeling der vracht rijders vaker te gaan rijden. Zij behoe ven nu niet meer een hele dag op net Kerkplein te blijven wachten. Winnaars van Reis-actie maakten bijzonder geslaagde tocht. Heerlijk zonneweer (alleen een klein regenbuitje voor de noen) begunstigde de tocht die de Goese middenstanders Donderdag hun klanten aanboden, die de uitverkorenen waren bij de onlangs gehouden Middenstands-Reisactie. In de zeer comfortabele bussen van de A.M.Z. maakten Donderdag j.l. ongeveer 140 deelnemers de uitgeloofde rek naar Amsterdam, Volendam en Marken. De stemming was zeer feestelijk, waartoe een speciaal voor deze gelegenheid door de heer Wolzak gemaakt reislied niet het minste bijdroeg! De tocht liep over Breda (waar de koffie al bruin was), Rotterdam (de tunnel werd wandelend „genomen"), Den Haag (prima verzorg de lunchpakentten) naar Volendam en vandaar per boot naar Marken. Het verblijf op dit „gerookte paling-eiland" werd van weerszijden alleszins gewaar deerd! In Amsterdam werd „de grote fina le" gesmaakt: een diner in hotel Fleis- sig, dat in kwaliteit en kwantiteit niets te wensen overliet en tafelspeeches met woorden van dank „in hoge stemming Terug ging het weer over Rotterdam, waar de kelen nog even gesmeerd moesten worden, droog als ze waren van het zingen en lachen! Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de contact-commissie der drie sa menwerkende middenstandsverenigin gen nu de smaak van het reizen zozeer beet heeft, dat meerdere en wellicht nog grotere opgezette acties zullen vol gen. Zij kunnen er zeker van zijn, dat zij die nu meegeweest zijn, alles op alles zullen zetten om ook de volgende keer weer van de partij te kunnen zijn. Het geen de middenstanders niet onwelge vallig is! 'k-heer arendskerke. De Raad vergadert Maandag. Maandagmiddag om 1.30 uur verga dert de raad. Aan de orde komt onder meer een voorstel om aan de nieuwe straat in het uitbreidingsplan 's-Heer Hendrikskinderen de naam Te Werf- straat te geven; een voorstel tot wijzi ging van het uitbreidingsplan 's-Heer Arendskerke (dorp), waarbij in dit plan wordt opgenomen de verbindingsstraat tusen Achterweg en Dorpsstraat en een voorstel tot verhuur van 8 gemeente- woningen te Lewedorp en 10 te 's-Heer Arendskerke (dorp). WOLPHAARTSDIJK. Afdeling „Vrederust" vergaderde. Donderdag vergaderde in de consis torie der Ned. Herv. Kerk de afdeling .Vrederust" onder voorzitterschap van ds van Heiningen. Het ledental be draagt momenteel 217. Dit jaar was er geen bestuursverkie zing. Er zal echter een regeling getrof fen worden dat er elk jaar een be stuurslid aftreedt, behalve de predikan ten, die een vaste plaats in het bestuut zullen behouden. Besloten werd, te proberen een pre dikant van de Geref. gemeente op te la ten treden voor „Vrederust" in de Herv. Kerk in de maand October. De heer D. Sandee bracht verslag uit van de jaarvergadering van vorig jaar. Ds Ponsteen sloot de vergadering met dankzegging. Grootgroter, grootst? Na de gigantische aardappel, peer en komkommerwaarvan melding gemaakt is, kwam er 'n telefoontje over een grote paddestoel die in de Nadorst op het land van de Gebr. v. d. Putte gevonden wasAf gaande op de zeer duidelijke beschrijving moest het een Reuzenbovist zijn wat bij nader onderzoek juist bleek. De man die deze stuif- zwam het eerst zag meende dat er 'n kip lag, 'n vergissing die begrij pelijk is wanneer men dit exemplaar van enige afstand ziet. Deze loitte verschijning in onregelmatige ovaalvorm, met een omtrek van 7S1 o c M. en 'n hoogte van 19 c.M., ziet men op het eerste gezicht ge makkelijk voor iets anders aan. 't Hele geval woog 11 ons. De reuzenbovist was in oude tijden als Crepitus Lupin bloedstel pend middel, in de apotheek verkrijgbaar. In Frankrijk is er een ge vonden die 2.16 K.G. woog met een omtrek van ruim 1 M. Lindley, een Engelse geleerde, berekende, dat zo'n exemplaar uit 47.000.000.000 cellen bestaat. Het in vergelijking daarmee hier gevonden kleintje kunnen we dus gerust op de helft daarvan schatten. Wanneer u daarbij bedenkt, dat die in enkele dagen tot stand kwamen krijgt u enig idee van de wonderlijke groeikracht. Hier grenzen ook de uitersten aan elkaar, het kleine toont zich groot en dat grote is er om zich in het kleine op te lossen. Het witte buitenste peridium (hulsel) krijgt n gele tint die in bleek bruinrood overgaat en dan spoedig afvalt. Op het binnenste hulsel verschijnen dan barsten waaruit de groenachtig bruine sporen komen, die voor de instandhouding van de soort moe ien zorgen. Van Juli tot October verschijnen de bovisten niet alleen in wei- en bouwlanden maar ook in bosjes. Linaeus gaf deze soort, de Neder landse flora kent er een dozijn, de naam Lycoperdon Bovista. Wie er nader mee kennis wil maken kan haar achter een der ramen van ons bureau in de Korte Noordstraat te Middelburg zien. THOLEN. Plezierjacht gezonken. In de nacht van Donderdag op Vrij dag is het kleine plezierjacht „Fidel- vos", eigenaar de heer Ylsinga-Veenstra te Amsterdam, doordat het anker ging kruien, met de mast tegen de Thoolse brug gevaren en omgeslagen. In nacht gewaad, moest de eigenaar zich met zijn vrouw en klein kind zwemmende redden. Het jacht, dat ca. 8 meter on der water zit, is reeds door de Fa van Duivendijk van een boei voorzien en is gisteren gelicht. De eigendommen be vinden zich alle op het gezonken jacht. Geen bot, maar een hert. Donderdag zag de bemanning van de „Tholen 25", terwijl zij in het Slaak aan het vissen waren een jong manne lijk hert. Met veel moeite is het jonge dier aan boord gebracht en in Tholen ondergebracht. SINT ANNALAND. Schietwedstrijd „Prinses Juliaan". Vandaag hoopt de schietvereniging „Prinses Juliana" te Sint Annaiand des namiddags van 1 uur tot 7 uur een huishoudelijke wedstrijd te houden, waaraan tevens een vrije baanwedstrijd verbonden is. Deze wedstrijden worden gehouden op de schietbaan bij het z.g.n. „Dominees dijkje" alhier. BRUINISSE. Werkzaamheden in het Zijpe. In opdracht van het bestuur van de waterkering van het Cal. Waterschap Bruinisse, is men thans bezig duikers werkzaamheden te verrichten in het Zijpe nabij de z.g. Zoetersbout. Dit werk wordt uitgevoerd dooi de Fa Hardenberg uit Wemeldinge en staat onder leiding van de studiedienst van de Rijkswaterstaat. De periodiek uitgevoerde peilingen toonden aan dat de diepte ter plaatse regelmatig toeneemt, zodat de voor oever bedreigd wordt, wat uiteindelijk een dijkval tengevolge zou kunnen heb ben. ZIERIKZEE. Beiaard-concert. Donderdagmiddag werd door de Goese beiaardier, de heer W. Hart- hoorn, daartoe uitgenodigd door V.V.V., op het Stadhuiscarillon een concert uitgevoerd. AXEL. „Goed Wonen" trekt veel belangstelling De feestweek te Axel en het daar mee gepaard gaande vreemdelingen- bezoek is ook van invloed op de ten toonstelling „Goed Wonen" alhier. Voorts hebben in het kader der feestweek nog verschillende extra- filmvoorstellingen plaats, zoals o.a. de bekende Ned. rolprent: „De dijk is dicht". Prijswinnaars reclame-optocht. De prijzen van de te Axel gehouden reclame-optocht zijn als volgt: le pr. Fa. Deij, werkkleding; 2e „Vivo"; 3e Fa. Vervaet; 4e Fa. B. H. Pot; 5e en 6e Fa. SchiemanCappon. Deze prijzen bedroegen resp. f 40, f 25, f 15 en 3 van f 10. De winnaars van de wedstrijd met gekroonde rijwielen en autopeds wa ren: le Rina Maas, f 10; 2e Nellie Westveer, f7,50; 3e D. Schutz, f 5; 4e Corry Wieland, f 2,50; 5e Coby Wie- land, f2,50; 6e Adrie Knieriem, f2; 7e Jopie Hofman, X2. Veertigjarig jubileum in Yerseke. Onderscheiden met de gouden eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. De heer W. C. Loggers, de oudste di recteur van een gasbedrijf in Neder land, die 40 jaar werkzaam is geweest ais directeur van het gemeentelijk gas bedrijf in Yerseke, is Donderdag har telijk gehuldigd. In het kantoor sprak des morgens, namens het personeel, de heer M. Tim merman de heer Loggers toe en over handigde daarbij een fraaie electrische leeslamp. Des middags volgde een druk bezoch te receptie. Burgemeester Willemsen, die met de raadsleden de jubilaris kwam gelukwensen, sprak hem toe en dankte hem voo- het vele werk dat hij in het belang van de gemeente Yerseke heeft verricht. Het had H.M. de Koningin behaagd, GEMEENTERAAD. ST. ANNALAND. „Accelerando" krijgt huldeblijk. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de gemeenten St. Annaiand en Stavenisse een combinatie vormen voor het ont vangerschap, aldus werd medegedeeld in de onlangs gehouden raadsvergade ring. Een dankbetuiging was ingekomen van het Kleuterschoolbestuur voor de door de gemeente verleende subsidie en tevens de mededeling, dat men met de voorwaarde tot het benoemen van een commissie accoord gaat, aan wie een financieel verslag zal worden aan geboden. Op voorstel van het Dag. Be stuur werden de raadsleden in deze commissie benoemd, behalve de wet houders. De verhoging voor de raadsleden tot f 5 per lid per vergadering zal in gaan met ingang van 1 Januari 1951 en Ged. Staten hebben ook geen be zwaar tegen verhoging van de wet- houdersjaarwedde tot een bedrag van f400. Een verzoek om over te gaan tot demping van de sloot is ingewilligd en degenen die met de voorwaarden ac coord gaan, kunnen riolering daarvan verwachten. Besloten werd lid te worden van het Instituut voor Bestuurswetenschappen, waarvoor men f 15 subsidie zal geven. De gemeenterekening over 1949 werd voorlopig vastgesteld op een bedrag in ontvangsten ad f 275.658,73 en aan uitgaven f 270.693,70, zodat er nog een batig slot is van f4965,03. De kap.- dienst geeft in ontv. en uitg. f 70.739,44 aan. De jaarwedden van havenmeester en ontvanger kadegeld werden ver hoogd met 15 procent. Besloten werd ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van „Accele rando" f70 uit te trekken met de stem van de heer den Engelsman tegen. Voor f50 per jaar vergoeding zal de suikerfabriek Puttershoek op het haventerrein een laadinstallatie mo gen plaatsen. zo zei de burgemeester, de heer Log gers de gouden ere-medaille behorende bij de Orde van Oranj-Nassau te ver lenen. Onder applaus van de aanwezi gen spelde hij de heer Loggers vervol gens de versierselen op. Nadat de jubilaris, namens het ge meentebestuur een boek was aangebo den, sprak de heer K. K. Brink, direc teur van het gemeentelijk gasbedrijf te Goes een gelukwens namens de colle ga's en deed deze vergezeld gaan van een ets. Des avonds bracht het harmoniege zelschap „Mozart" een serenade op het feestelijk verlichte fabrieksterrein. Politiemaatregelen worden nog uitgebreid. Voor de zesde maal in de afgelopen week heeft in de Ooypolder bij Nijme gen de rode haan gekraaid. Ditmaal be trof het een boerderij in Leuth van de la idbouwer W. Keukens, waar eergis teravond twee hooibergen, die samen honderdduizend kg hooi bevatten, door de onverlaten in brand werden gesto ken. Nauwelijks was het vuur ontdekt of tientallen politiemannen, sommigen met politiehonden, omringden de plaats van de brand. Men heeft echter geen enkel definitief spoor van de dader of daders kunnen vinden. De dader is niet langs gebaande wegen gekomen, aldus de commandant van de Rijkspolitie te Nijmegen, maar midden door de weilan den, die hier een onafzienbare vlakte vormen. De boeren zijn uitermate op gewonden; dag en nacht bewaken zij hun eigendommen, hierin bijgestaan door de Rijkspolitie. Men vermoedt dat de daders van de Oostkant zijn geko men. De boeren zelf geloven, dat men met een bende brandstichters te maken heeft. De politie zal nog uitgebreider maatregelen gaan nemen. Een laboratorium voor werkplaats techniek (speciaal voor werktuig-, scheepsbouw- en vliegtuigtechniek) krijgt volgende jaar de Technische in Delft. Hier zullen de bevindingen van de studenten binnen de T.H. aan de practische uitvoerbaarheid getoetst kunnen worden. Op 3 September wordt het gebouw aanbesteed. Aangereden door een tegenligger en gedood zijn op de Viersprong te Ter- schuur bij Barneveld, de heer Van Wijk uit Voorburg en zijn zoontje. De heer van W. reed op zijn motor achter een luxe auto, die op een gegeven moment moest stoppen voor een voor hem rij dend paard en wagen. Hij meende even wel nog te kunen passeren met het ver melde ernstige gevolg. (Ingez. mededeling, advert.) I LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 TERNEUZEN. Jeugdschaken. Teneinde de belangstelling bü de jeugd voor het schaakspel op te wek ken heeft de Terneuzense Schaak club een jeugdcommissie benoemd, die dit doel zal trachten te verwezenlij ken. Daartoe zal de Zeeuwse kam pioen M. J. Quakkelaar een simul- taan-séance houden op 29 Sept. a.s., waaraan door alle jongeren gratis kan worden deelgenomen. Er worden prij zen beschikbaar gesteld. 'Men tracht ook alle daarvoor in aanmerking ko mende scholen alsmede de Jeugdraad voor dit idee te winnen. Hieraan wordt verbonden een wedstrijd voor het jeugdkampioenschap van Terneuzen, waarvoor een wisselbeker beschikbaar wordt gesteld. Aquarium-tentoonstelling. De Terneuzense Vereniging van Aquariumhouders heeft besloten inde week van 1722 Sept. a.s. een ex positie van tropische aquaria te hou den. Dit is de eerste keer, dat een dergelijke tentoonstelling in de Schel- destad wordt georganiseerd. Toeristenbezoek. Woensdag mocht Terneuzen zich in een druk toeristenbezoek verheugen, niet alleen uit België, maar ook van bo ven de Schelde. Te ruim 12 uur meerde de „Minister Lely" aan de Middenhaven met ongeveer 600 personen aan boord, waarbij' een muziekkorps der Belgische douane uit Antwerpen. Zij werden ver welkomd door de voorzitter van V.V.V., de heer H. de Meyer en de heer Zuur, inspecteur Inv. en Ace. De heer P. de Doelder bood de gasten ln „Centraal" een koffiemaaltijd aan. In de namiddag maakte het gezelschap een autobustocht naar Westelijk Z. Vlaanderen. VOETBAL. Wijziging indeling competitie. In de reeds gepubliceerde indeling zijn in verschillende afdelingen nog wijzigin gen aangebracht. De afdelingen zijn thans samengesteld, zoals ze hieronder zijn vermeld. De overigen afdelingen zjjn ongewijzigd gebleven. 2e Klasse A: Bevelanders I, 's H. H. Kinderen I, Kats I, Mevo I, Nleuw- land I, S.V.D. I, Veere I, Wissekerke I, Wolfaartsdijk I. 2e Klasse B: Amemulden II, Colpl. Boys II, Kapelle II, Kloetinge II, Krab- bendfjke II, Nleuwdorp H, Rillandia II, V.C.K. II, Wemeldinge II, Yerseke III. 2e Klasse D: 's H. Arendskerke II, Meeuwen I, Middelburg VII, R.C.S. IV, Serooskerke II, V.C.K. Ill, V.S.C. I. OOK DIT NOG. Vrijdag 24 Augustus des avonds om 7 uur komt de raad van Sint Laurens bijeen o.m. ter behandeling van een voorstel tot het aangaan van een geld lening met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Vandaag zullen op het sportterrein aan de Dorpsweg te Sint Annaiand om 4 en 6 uur twee voetbalwedstrijden ge speeld worden tussen de beide elftallen van W.H.S. aldaar en „Vrederust" uit Bergen op Zoom. Een talrijk publiek, w.o. veie badgas ten uit omliggende plaatsen, was Don derdagavond getuige van een concert, dat de muziekvereniging „O.K.K." te Westkapelle verzorgde. Het concert werd gegeven op het Noordervroon. De gedecoreerde jubilaris te midden van familie, Burgemees ter en raad der gemeente, ver scheidene directeuren van gas bedrijven en het personeel. THOLEN, veiling van 17 Augustus. Bintjes gewone f 8.15; witte eigenhei mers gewone 8.258.44; blauwe eigen heimers 9.71. Aanvoer 30 ton. Stambo- nen zonder draad f 0.26 per kg. ST. MAARTENSDIJK, velling van 16 Aaug. Eigenheimers I f 99.50Id. II 8.60; bonken 7.60; drielingen 7.50, Bint jes I 8; Alphen 7.60; dubb. bonen 27— 24. Aanvoer 1400 kisten. ST. ANNALAND. Veiling van 16 Aug.: Gele Eigenheimers gewone 9,8210,27, id. afwijkende 88,49, id. drielingen 7,13, id. bonken 7,51, Bintjes gewone 7,818,54, id. drie lingen 6,09, id. bonken 8,53. Alles per 100 kg. Aanvoer 55 ton. SCHERPENISSE. (Via de veiling van St. Annaiand.) 16 Aug. Gele Eigen heimers gewone 8,049,09, id. drie lingen 6,50, Blauwe Eigenheimers ge wone 10,1910,32, Bintjes gewone 8 8,20, id. afwijkende 7,757,96, id. drie lingen 5,76, id. bonken 8,49. Alles per 100 kg. Aanvoer 25 ton. MIDDELBURG. Veiling van 17 Aug. 1951. Aardappelen. Aanvoer 40 ton. Bintjes bank 89.60, Bintjes grote 6 7.60, Kriel 45, Eerslelinken bon ken 911, id. grote 69, Blauwe Eigenheimers 68, Koopmans Blauwe 78, Doré 79, alles per 100 kg. Fruit: Yellow Transparant 1742, Perzikappelen 2241, Early Victoria 9 17, Appel val en kroet 4—12. Pruimen: Ontario 18—68, Washing ton 1760, Czarpruimen 6—46. Peren: Précose de Trévoux 2445, N.H. Suikerü 13—23, Tomaten 19—61, Frankenthaler 1.422.06, Perzik per stuk 432, Suikermeloen 29—1.05, Ananasmeloen 4876, Netmeloen 32 —66. Groenten: Sla 210, Bloemkool A 55—87, id. B 23—56, id. C 11—41, id. D 822, Snijbonen 2047, Dubbele 20 43, Rentegevers 5156, Pronkbonen 24 33, Andijvie 517, Postelein 1832, Kroten kg 1116, Komkommers A 8— 11, id. B 89, id. C 8, Augurken 583, Zilveruien 2548, Savoye kool 428, Rode kool 512, Rabarber 512, Prei 822, Spinazie 1238, Boskroot 4 11, Bospeen 1342. GOES. Veiling van l< Aug. 1951. Dubb. Princessebonen A I 35.30, Id. A 11 26.10, beide per 100 kg. Fruit voor export: Zigeunerin B/G 38—44, id. I 3446, id. 11 20—23, Per zikappels A 41, id. B/C 3233.10, id. C 27.90, id. I 31, id. 11 15.30—19, Ear ly Victoria I 18.5025.20, id. II 6.50, Codlin Keswick I 24, Zigeunerin (ver pakt) B 62, id. C 66, Précose de Tré voux export A 44.50, id. B 39.50, id. C 35, id. 1 34.90—35, id. II 26.80—27.20. Clapps Favorite export A 52, id. B 50.50, id. C 45, id. B/C 45.90, id. I 38.10, id. II 30.15—35, alles per 100 kg. Gewone veiling: Zigeunerin grof en fabd. 1226, Perzikappels grol en labr. 1221, Early Victoria grof en fabr. 510, Codlin Keswick grof en fabr. 48, Précose de Trévoux grol en fabr. 1830, Clapps Favorite grof 28 —32, N.H. Suikerpeer 714, Yellovy Transparante 1037, Kroet- en Val- appels 37, alles per 100 kg. Pruimen: Czarpruimen 1559, On tario 1663, Washington 1343, Witte Wijnpruimen 1032, Belle de Louvain 2049, Druiven blauwe 168, alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool 2970, Kom kommers 810, Kropsla 410, Meloe nen 5091, alles per 100 stuks. Dubb. Princessebonen 2037, Rentegevers 46 49, Stokprincessebonen 4849, Stok- snijbonen 2044, Pronkbonen 16, Augurken 4580, Groene kool 615, Rode kool 813, Uien afw. 45.50, Tomaten 3048, Andijvie 510, Aard appelen 610, alles per 100 kg. Kroten 511, Uien 14, Selderij 46, Wortelen 1534, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 17 Aug. '51. Grote veiling: Bramen 141.40142.70, Dubb. Princessebonen I 33.70—36.30, id. II 20.65—20.75. Appels: Perzikrode Zomerappel A 42, id. B 39.70, id. C 28, id. 1 36.20, id. II 16.30—17.10, Codlin Keswick I 16.30 26.10, id. II 6.706.90, Early Victo ria I 18.60—26.80, id. II 7—7.30. Peren: Précose de Trévoux A 46.10, id. B 40.35, id. C 30.50, id. I 33.20, id. II 26.8027.20, Clapps Favourite A 55.10, id. B 52.80, id. C 46.10—46.40, id. 1 40.05—41, N.H. Suikerij I 16, id. II 1.' 90, Vai- en Kroetappels 3.106.50, ailes per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Washing ton 1247, Ontario 1475, Czar 20 78, Utility 1649, Purple Pershore 19, Belle de Louvain 15—65, Monseigneur Hative 20—73, Dubb. Boerenwitte 12 —35, Reine Victoria 25—69. Diversen: Rode bessen 3848, Fram bozen 1.20—2.37, Bramen 1—1.92, Zu re Morellen 63, Blauwe Druiven 1.58 —1.62. Appels: Perzikappei 6—19, Yellow Transparant 1539, Keswick 39, Early Victoria 310, Zigeunerin 25 65, Lady Seedling 13—36. Peren: Clapps Favourite 2340, Précose de Trévoux 842, N.H. Suike rij 715, Rode Suikerij 511, Bruine Herenpeer 411, alles per kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4