RODE STAATSGREEP MISLUKTE IN INDONESIË Rusland heeft nieuwe pijlen op zijn politieke boog L WILLIAM HEARST OVERLEDEN PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND ,De Javapost" onthult: Ook Nederlanders werden op Sumatra gearresteerd Het Perzische Parlement laat op zijn beslissing wachten Eerste Kamer aanvaardde alle belastingontwerpen Voor landbouwend Walcheren zijn belangrijke dagen aangebroken India is niet van plan mee te doen kSNIPPER AV i Vj NIEUWS''' Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, by geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dykstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1942 WOENSDAG 15 AUG. 1951 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Franco per post 4,65 Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Advertentieprijs 19 cent per man. Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Maan Donderdag: Zon op5.23 u., onder 20.06 u.; Maan op 20.05 u., onder 8.55 u. Hoogwater op Donderdag 16 Aug. Vlissingen: 0.50 u. 2.15 m., 13.12 u. 2.19 m.; Terneuzen: 1.19 u. 2.33 m., 13.42 u. 2.37 m.; Wemel- dinge: 2.33 u. 1.86 m., 15.03 u. 1.81 m.; Zierikzee: 2.22 u. 1.62 m., 14.48 u. 1.56 m. Een grote georganiseerde beweging tot omverwerping van de Re publiek Indonesië en vervanging daarvan door een Sowjet-bewind is mislukt, doordat ongeorganiseerde elementen te Priok en Bogor (Buitenzorg) incidenten hebben veroorzaakt, aldus bericht de „Java post", welk blad „waarnemers te Soerabaja" citeert. Het blad, dat de vorige week opschudding verwekte door het bericht over een een poging om de regering omver te werpen en een Sowjet-regering in te stellen, schrijft thans, dat de regering betrouwbaar bewijsmate riaal heeft gevonden, dat onomstotelijk in de richting zou leiden van buitenlandse mogendheden. De grote illegale beweging, waarvan het blad spreekt, zou voor de uitvoe ring van haar plannen gebruik willen maken van organisaties in West- en Midden-Java en voor Oost-Java van groepen in het gebied van Hanjuwangi en Zuid-Malang. Volgens de „Javapost" zouden te Priok en Bogor incidenten zijn uitge lokt door andere buitenlandse illegale agenten, waardoor de grote illegale be weging tot omverwerping van de Re publiek Indonesië in het honderd liep. Het blad meldt voorts, dat de Ma- langse strijdgroep door bemiddeling van een Chinees burger een schrijven zou hebben gericht aan de regering van de Chinese Volksrepubliek, waarin de zinsnede voorkomt: „Bapak (vader) Mao. verlos ons!" Volgens zegslieden van de „Javapost" zou het de regering bekend zijn, dat de betroken organisaties in geheel Indone sië instructies zouden hebben ontvangen om zich voor te bereiden op een alge mene actie. Het sein zou weldra gege ven worden. De nodige wapens zouden uit het buitenland komen, o.m. zouden zjj uit Singapore gesmokkeld worden. Inmiddels is van bevoegde zyde ver nomen, dat het aantal arrestaties te Djakarta in de laatste dagen meer dan 60 beloopt. Onder de arrestanten be vinden zich 2 Chinezen. De arrestaties werden verricht door het basiscomman do en houden verband met de gebeur tenissen te Priok in de vorige week. DE RAZZIA'S OP SUMATRA. In een officiële bekendmaking van de militaire autoriteiten wordt gezegd, dat de legerleiding in Oost-Sumatra reeds Engelse propaganda voor wereldregering. ENGELS LAGERHUISLID DOET BEROEP OP NEDER LANDSE PARLEMENTARIËRS lang vermoedde, dat er elementen aan wezig waren, wier doel het is de veilig heid te verstoren. De gebeurtenissen op Java in de laatste tyd versterkten deze vermoedens. Op 6 Augustus kregen alle eenheden van leger en politie in de Ka- rolanden, Boven-Langkat, Deli en Bo- ven-Serdang .opdracht tot een actie teneinde de ongeregelde benden en an dere rustverstorende elementen te ver nietigen. Dank zy de volledige steun van de bevolking en de plaatselyke in stanties konden vele bendeleden inge rekend worden en hun wapens in be slag genomen. Op 11 Augustus kregen de machtsinstellingen opdracht elders in Oost-Sumatra, met inbegrip van Me- dan, zuiveringsacties en razzia's uit te voeren met hetzelfde doel, aldus de be kendmaking. De woordvoerder van het commando Noord-Sumatra heeft nog aan Aneta verklaard, dat de razzia's niet gericht waren tegen enige politieke stroming of religieuze richting. De actie was lou ter gericht tegen elementen, wier ge drag de souvereiniteit en het welzijn van land en volk in gevaar brachten. OOK NEDERLANDERS GEARRESTEERD. In tegenstelling hiermee weet het linkse, te Medan verschijnende dagblad „Rakjat" te melden, dat de commissa ris van Noord-Sumatra van de P.K.I. (communistische party), Jusuf Adjito- Dr NIKIJULUW ZEGT BUREAU ZUID-MOLUKKEN VAARWEL. Volgens een verklaring van de ver tegenwoordiger van de Republiek Zuid-Molukken, heeft dr J. P. Nikiju- luw, een betrouwbare en geschikte Ambonees bereid gevonden om zijn taak over te nemen en is de heer Lebelauw in zijn plaats belast met de leiding van het Bureau Zuid-Molukken. Dit besluit is een uitvloeisel van het voornemen, dat dr Nikijuluw reed» ge ruime tijd had, om zich geheel aan zijn taak als arts te geven. „Als gij de foto's levert, lever ik de oorlog" Hij speculeerde met succes op de lagere instincten van de massa Gisteren is de vermoedelijk rijkste man van Amerika, de kranten magnaat en bezitter van aandelen ia alle mogelijke branches van het Amerikaanse bedrijfsleven, William Randolph Hearst overleden. Hij verkeerde reeds geruime tijd in bewusteloze toestand te Bevery Hills in Californië. In kringen van het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken is men van mening dat de Russen ho'ogstens een vertraging van de conferentie zouden veroorzaken, aangezien niemand over een recht van veto beschikt en de in stemming van de meerderheid der deel nemers voldoende is om tot tekening van het verdrag over te gaan. Men verwacht niet, dat het schema voor de byeenkomsten van de ministers van het Atlantisch Pact, die na San Fran cisco gehouden zullen worden, in de war zal lopen. India zal niet deelnemen aan de conferentie over het Japanse vredes verdrag te San Francisco, aldus heelt een woordvoerder van de Indische mis sie te Tokio verklaard. Binnenkort wordt een officiële verklaring uit New- Delhi verwacht. India zou waarschijn lijk een apart verdrag met Japan slui ten, aldus deze woordvoerder, en wel zo spoedig mogelyk na de conferentie te San Francisco. De houding van In dia zou niet gewijzigd worden door het besluit van de Sowjet-Unie, aan de con ferentie deel te nemen. „W'y hadden gehoopt, dat de Britse voorstellen gunstiger zouden zijn. Sedert gisteren is de hoop op verdere overeenstemming verminderd." Deze sombere woorden liet de Perzische Onderstaatssecretaris FatemI gisteren horen. Hy voede er aan toe, dat het Kabinet nog geen besluit had genomen en dat men er in hoofdzaak over had gesproken van welke aard de Britse voorstellen, zouden moeten zijn om voor de Perzische regering aanvaardbaar te zyn. Van zelfsprekend moesten de voorstellen verenigbaar zijn met de Perzische wet geving over de olie-industrie. De minister van Financiën, Ali Varasteh, gaf als zijn mening te kennen, dat de voorstellen van Stokes onvolledig en onduidelijk waren. Ook van Engelse zyde is gewaarschuwd tegen voorbarige verwachtingen. Richard Stokes heeft gisteravond een half uur met Mossadeq gesproken over de eerste Perzische reacties op het Britse voorstel. Stokes sprak pertinent de geruchten tegen dat Moasadeq het voorstel verworpen zou hebben en een tegenvoorstel zou hebben gedaan. ONZE DEVIEZENPOSITIE IS HET DUBBELE VAN 1945. In een ijltempo heeft de Eerste Kamer ziali door de belastingzaken ger- worsteld. Zo nam men het ontwerp wijziging inkomstenbelasting, loon- eil vermogensbelasting aan met 25 tegen 12 stemmen. De A.R., P. v. d. A. eri C.P.N. stemden tegen. Twee leden van de K.V.P. stemden tegen het ontwerp wijziging inkomstenbelasting, dat met 36 stemmen voor werd aangenomeif. De leden van de V.V.D, verzochten aantekening tegen gestemd te hebbefj tegen het ontwerp verhoging tarief-vermogensbelasting. Z.h.st. nam de Kamer het ontwerp wyziging Arbeidswet 1919 aan. Alleen de communisten wareA tegen het begrotingshoofdstuk financiën. Nederlandse regering het huidige pro, gramma uitvoerbaar achten. Een minft mum aan Amerikaanse steun is daarii by duidelijk gesteld. Verder onthulde de minister, dat onze deviezenpositie en daardoor onzq positie in de E.B.U. beter Is dan dia van Duitsland. Nederland beschikt oveï een deviezenreserve, die Duitsland niet heeft. Onze reserve is momenteel 1451 milüoen aan goud en vrye deviezen, d.L ongeveer het dubbele van 1945. Op 1 Juli j.l. was het slechts 30 millioeqi minder dan op 1 Juli 1950, ondanks dus de scherpe daling in het begin vaft dit jaar. In verband met deze reserve acht de regering op dit moment betel niet tot opheffing van liberalisatie over te gaan. Om dezelfde reden acht dy minister physieke investeringscontrole op dit ogenblik niet noodzakelyk. Minister Lieftinck stipte in zyn uit voerig betoog het dekkingsprogram voor de militaire uitgaven aan. De ver hoogde militaire uitgaven spreken on middellijk de betalingsbalans aan. Het wachten is op de „appropriations" door het Amerikaanse congres ter verster king van de betalingsbalans. De Ame rikaanse regering weet hoe groot het bedrag aan steun moet zijn, wil de DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Overwegend droog weer. Overdryvende wolkenvelden, maar overwegend droog weer. Zwakke tof matige Westelijke wind. Iets hogera temperaturen. IN 1952 ZAL DE HERVERKAVELING VOLTOOID ZIJN. Ergens in Souburg, in een kamer van een café, liggen stapels kaarten eu registers. Iedere morgen, middag en avond stommelen daar landbouwers bin nen uit de Zuidwatering om de Herverkavelingscommissie hun bepaalde wen sen te vertellen over de gevraagde kavels. De herverkaveiingswerkzaamhedeii zyn n.L in dit stadium gekomen, dat er een begin gemaakt kan worden met de toewyzing van de nieuwe kavels. Belangryke dagen zijn dus voor Wal cheren aangebroken. Want in 1952 hoopt men de herverkaveling op het eiland voltooid te hebben. De landbouwers maken hun wensen kenbaar. Maar meer dan 80 zal wel eens een bedenkelyk gezicht zetten, wanneer zy de voor hun zo gewichtige beslissing horen, want men kan nu eenmaal niet met alle wensen tegelyk rekening houden. Voor de besprekingen te San Francisco In Westerse diplomatieke kringen in Moskou beschouwt men de Sowjet- russische beslissing, om deel te nemen aan de conferentie te San Francisco over een Japans vredsverdrag als een logische voortzetting van de veranderde houding van het Kremlin. De Westersche diplomaten verwachten, dat de Sowjet-Unie in de loop van de conferentie de nieuwe strekking van haar buitenlandse politiek verder zal ontplooien. Zy hechten grote waarde aan de benoeming van Gromyko als hoofd van de Sowjet-delegatie. Sommige waar nemers in Moskou zyn geneigd te denken, dat de bezwaren van India en Birma, evenals de schoorvoetende aanvaarding door Engeland en Frankrijk van het ontwerpvredesverdrag de Russische beslissing heeft beïnvloed. In Londen wordt van 24 tot 29 Sep tember een parlementaire conferentie gehouden voor wereldregering. Ver scheiden Nederlandse parlementsleden zyn uitgenodigd, maar het antwoord van hen is zeer teleurstellend geweest. Nu vertoeft het Engelse Lagerhuislid, Julian Snow in ons land enige Neder landse parlementsleden en andere be langryke persoonlijkheden te bewegen naar ons land te komen. Deze Engelsman zei op een perscon ferentie te Amsterdam, dat de Londen- se conferentie hoofdzakelyk zou han delen over de resolutie over de begin selen en de bevoegdheden van de wereldregering. VERBONDENEN EISEN COM PENSATIE VOOR OVER MACHT IN DE LUCHT. Vice-admiraai Turner Joy verklaar de, dat de Verbondenen vasthouden aan de door hen voorgestelde gedemilitari seerde zone, teneinde een compensatie te ontvangen voor het eindigen der ac tiviteit van de verbonden luchtmacht en zeemacht by het ingaan van een wapenstilstand. Turner Joy zeide, dat het belangrijk ste doel van een strijdkracht in de slag Is de macht van de tegenstander te tegenstander te vernietigen. De Noord- koreaanse gedelegeerde wenste deze fundamentele militaire opvatting te negeren. Hy wees op de verliezen aan mensen en materiaal, welke de lucht en zeemacht de tegenstander toebracht. Admiraal Joy verklaarde, dat zyn delgatie twee vooistellen had gedaan: Het vaststellen van een gedemilitai- riseerde zone met een demarcatielyn, welke naar onze opvatting de alge hele militaire situatie weergeven en dat de noordelyken veranderingen in de voorgestelde zonebegrenzing zouden voorstellen. Wy zyn bereid iedere voorgestelde verandering in overweging te nemen. Hearst werd 26 April 1863 geboren als zoon van senator George Hearst. Nadat hy in Harvard rechten gestu deerd had, schonk zyn vader hem de „San Francisco Examiner". Zyn berich ten over politiek geknoei, corruptie, misdaad en sexuele zaken veroorzaak ten een ware sensatie en luidden de periode van de „gele journalistiek" in. Hy was een van de eersten, die grote koppen en rode druk gebruikten, om belangryke berichten te doen opvallen. Na verloop van tyd had Hearst in ver scheidene plaatsen ongeveer 40 bladen en tydschriften in zyn bezit, alsmede aandelen in ryke mynen en grote lan derijen. Van verschillende zjjden werd Hearst er van beschuldigd door felle artikelen bewerkt te hebben, dat Amerika ging deelnemen aan de Zuid-Amerikaanse oorlog. Het verhaal wordt verteld, dat hy, toen een van zjjn verslaggevers in Cuba seinde: „Alles is rustig, er zullen geen moeilijkheden komen en er zal geen oorlog uitbreiden, Ik wens terug te keren", Hearst antwoordde: „Blyf rop, en voorts Abdul Karlm en andere leden van de P.K.I. zjjn gearresteerd. Het blad publiceert in totaal 15 namen van te Medan en elders in Oost-Suma tra gearresteerde communisten. Voorts zouden huiszoekingen zjjn verricht in het kantoor van de P.K.I. te Medan en het bureau van de S.O.B.S.I. (commu nistische vakcentrale), waar het gehele archief ln beslag werd genomen. Naar voorts verluidt, zijn ook verscheidene personen aangehou den, die vooraanstaande posities bekleedden in de voomalige deel staat Oost-Sumatra, zoals Tengku Saidbun, de sultan van Asahan. Onder de gearresteerden bevinden zich ongeveer 50 Chinezen en 4 Nederlanders, In verband daar mede heeft het Nederlandse com missariaat contact met de autori teiten opgenomen. STAKING OP ARUBA NEEMT ERNSTIGE VORMEN AAN. De gouverneur van de Nederlandse Antillen, mr Struycken, heeft 'n Com missie van Bystand, zoals door de Eilandsraad van Aruba was gevraagd, benoemd, om bemiddeling by de uit gebroken grote staking by de „Lago" te verlenen. In gezaghebbende kringen werd medegedeeld, dat dit de laatste poging w s om tot een vreedzame regeling te komen. Op de statenvergadering van Maan dagavond heeft de statenvoorzitter meegedeeld, dat de regeringsraad weer naar Aruba is gegaan, omdat de toe stand aldaar weer ernstiger is gewor den. Mariniers zyn op het terrein van de „Lago" gestationneerd. By bek Jmaking van de gezagheb ber is het verboden zich in een groep van meer dan 5 personen te verenigen. In de straten van San Nicolas pa trouilleren de mariniers. Hiertegen is door de politieke leiders geprotesteerd, die de bemiddelingspogingen in gevaar zien gebracht. De onrust onder de sta kers neemt toe. De oorzaak van deze wilde staking bij een van de grootste olieraffinade rijen ter wereld is een eis tot loons verhoging. Reeds is de productie van de Arubaanse olie teruggelopen. WOERDEN KRIJGT NIEUWE BURGEMEESTER. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot burgemeester van Woer den de heer H. H. C. Vos, thans burge meester van Waarder, Barwoudswaar- der en Rietveld. alstublief. Als gy de foto's levert, lever Ik de oorlog". By de aanslag op president Mcldnley in 1901 brak er een storm van veront waardiging over Hearst los. Men be schuldigde hem er van door opruiende artikelen de moord op de president op zyn geweten te hebben. POLITIEKE AMBITIES. Hearst had ook politieke ambities. Hy werd in 1902 ln het Huis van Af gevaardigden gekozen doch slaagde er niet in candidaat voor het president schap van de democratische party te worden. Ook werd hy verslagen als burge meester van New-York en gouverneur van de staat New-York, resp. in 1905 en 1906. Hearst had veel vyanden en hy werd schuldig bevonden aan verdraaiing van feiten en verspreiden van gekleurd nieuws, doch ondanks dat nam de om vang van zyn publicaties niet af. Men was van oordeel, dat hy op de lagere instincten van de massa speelde. In het laatste deel van de tweede wereldoorlog en daarna werd Hearst door de Sowjet-pers aangevallen. Men noemde hem een agent van Hitier en een gangster. Hy zei echter dat zulks zyn humoristische kant had. GROOTSTE MILITAIRE BOUWPLAN STAAT IN DE V.S. OP STAPEL. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft gisteren machtiging gegeven tot het uitvoeren van het tot dusver grootste militaire bouwplan van de Verenigde Staten. Er zal een be drag van 5.768.720.000 dollar mee zUn gemoeid. Het grootste deel van dit bedrag by na 3J4 milliard dollar zal wor den gebruikt om de Amerikaanso lucht- bases in de Vereenigde Staten en over zee te versterken. Ruim -368 millioen dollar is voor bouwwerken van het leger bestemd en ruim 786 millioen voor vlootinstallaties. De strijdkrachten hebben een bedrag van 4600 millioen dollar gevraagd om met de uitvoering van de werken te beginnen. Dit bedrag valt niet onder de 56 milliard dollar, die het Huls vorige week als militaire toewyzingen voor 1952 heeft goedgekeurd. ONS NIEUWE FEUILLETON. „Die zichzelf overwint ■ln een kein dorp, midden in hetwijde polderland, wordt een kind geboren; een jongen. Hij brengt geluk en blijdschap in een klein gezin. Maar dit kind groeit op en blijkt een driftkop te zijn, die door zijn onbezonnen daden de huiselijke vrede dreigt te ver storen. Geert Slot heet hij en hij xs de hoofdpersoon van het nieuwe feuilleton dat wij, onder de titel „Die zichelf overwint", van mor gen af gaan publiceren. Ja, een driftkop is deze Geert, maar een jongen met een goed hart. Hoe het met zo'n drift kop afloopt? „Wij twijfelen en aarzelen", zegt de schrijfster, „maar de Here laat niemand losl" Niemand, ook niet een driftige Geert. Dit nieuwe feuilleton, dat ge schreven werd door Wijmie Fijn van Draat, blijft dan ook boeien tot de laatste letter. Het moet toch gezegd worden, dat de meeste landbouwers tevreden zyn met de genomen beslissingen. Zy, die gegronde klachten hebben, kunnen zich uiteraard wenden tot de Herverkave lingscommissie. En dan is er nog de Raad van Beroep, die eventuele ge schillen tussen de partyen uit de weg moet ruimen. Voordat het verdelingsschema en het plan voor de Zuidwatering gereed was, is er heel wat water door de Schelde gestroomd. Het was eén hele opgave in de chaotische toestand van vroeger enige orde te brengen en een econo misch verantwoord schema te projec teren. !<Iaar het Is gelukt: Zij, die een der bedryven van de De zesde zitting van de alge mene vergadering der Ver. Na ties zal op 6 November a.s. te Parijs geopend worden. Dit zal de tweede keer zijn, dat Frank rijk de vergadering van de Ver enigde Naties ontvangt. De bijeenkomsten zullen weer gehouden worden in het paleis de Chaillot. Om voldoende ruim te te krijgen worden thans enige tijdelijke gebouwen nabij het Pa leis opgericht. De foto geeft een overzicht van deze bouw met op de voor grond de rust van de vijver in de tuin van het Paleis Chaillot. V- 4 De verdronkene, die te Koudekerk» aanspoelde, bleek een zekere A. L. Uiterhoeve uit Amsterdam te zijn. Stichting Beheer Landbouwgronden zullen pachten zyn goed uit. Dez^ Stichting heeft n.l. zes boerderyen laten bouwen op bedryven van 14 ha., dié uitgegeven worden aan boeren uit an dere delen van het eiland. Deze zijn daar toen „weggesaneerd". PAALTJES. Paaltjes zullen straks dienen om de toegewezen kavels te begrenzen. Ook hieraan zitten heel wat haken en ogen. De landbouwers van het blok West» kapelle worden de volgende week in gelicht. Hier moest heel wat ge dokterd worden. De kleine lapjes grond zullen niet meer schots en scheef door elkaar liggen. KOPPENSNELLERS VERMOORDDEN 90 PERSONEN. De regering van Assam heeft solda ten en voorraden gezonden naar een dorp in het grensgebied van Birma," waar een negentigtal inwoners ten of fer is gevallen aan een bende koppen snellers van de Naga-stam. De bende stichtte ook brand in de voedselpakhui- zen en plunderde de woningen, alvo rens met de hoofden van de slacht offers te verdwynen. Een dergelyk ernstig geval van kop- pensnellery is in die streek in geen vier jaar meer voorgekomen. De Naga's wo nen in het woeste bergland aan de grens. Tydens de oorlog vochten zy mee tegen de Japannezen. Naar bericht wordt, wil de regering van Saoedi Arabië van de Arabisch- Amerikaanse oliemaatschappy de for mele belofte eisen, dat geen olie, ook niet de kleinste hoeveelheid, aan Israël geleverd zal worden. Een boekhouder van een bollenfirma in het Westland mocht voor zyn pa troon geld opnemen by de Boerenleen bank. De jongeman was zo vrij in de jaren 1947 tot en met 1951 f 40.000. in zijn zak te steken. Dezer dagen vloog hy tegen de lamp. Nederland en Griekenland hebben een handels overeenkomst gesloten geldig tot Aug. 1952. ■- De politie te Rio de Janeiro heeft twee geheime documenten van de communistische party in Brazilië in handen gekregen. Sir Creasy is be noemd tot opperbevelhebber van de Britse thuisvloot. In Japan zyn 20 communistische bladen verboden. In het Ruhrgebied worden 108.000 wonin gen voor mynwerkers gebouwd. Te Nymegen is een onderlinge boeren wacht gevormd in verband met opere rende brandstichters. Sir Gascoigne is benoemd tot Engels ambassadeur in Moskou. In Het Kanaal moet een straalvliegtuig zyn neergestort. Verder weet men nog van niets. Een felle b, and heeft een grote hooischuur te IJsselmonde verwoest.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1