hert avonturen *9'lieuwó uit rovincie Walcheren. Zu eveland. Het eeuwfeest van „Soranus" te Heinkenszand. Het was feest in Waarde. Schouwen-Duiveland. Zeeuw sch- Vlaanderen. Het is feest in Axel. r DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Het bureau Zd Molukken Rotterdam slaags met bureau Zd Molukken Den Haag. Dringend behoefte aan rijwiel paden in Oost*-Z*-Viaanderen* Dlnadsg 14 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Kadervergaderingen C.N.V. Evenals vorige jaren hoopt het C.N.V. ook dit jaar haar kaderverga- déringen le houden in een 40-tal plaatsen 1n ons land, waar dan het kader van de Besturenbonden uit de omliggende rayons samengeroepen wordt ter bespreking van allerlei onderwerpen, welke momenteel aan de orde van de dag zijn. Deze vergaderingen zullen worden gehouden op diverse dagen, beginnen de op Zaterdag 15 September, terwijl de laatste staat uitgeschreven op 13 October a.s. Als sprekers hopen ver schillende bestuursleden van het Chr. Nat. Vakverbond op te treden. Voor wat de Zeeuwse kadervergaderingen betreft het volgende: Middelburg Zaterdag 15 Sept. voor de B.B. te Arnemuiden, Koude- kerke, Middelburg, Serooskerke, Sou burg en Vlissingen. Te Zierikzee op Zaterdag 22 Sept. voor de B.B. te Brouwersha ven, Bruinisse, Haamstede, Middel- harnis, Oosterland en Zierikzee. Te Goes op Zaterdag 29 Sept. voor de B.B. te Axel, Bergen op Zoom, Goes, Heinkenszand, Hoede- kenskerke, Krabbendijke, Terneuzen, Tholen en Zaamslag. f'echte resultaten voor weervisserij. De weervisserij door de Bergen op Zoomse vissers met 1 „weeren" op de Ooster-Schelde uitgeoefend kan dit jaar op geen groot succes bogen. De ansjovis was te laat en te weinig In tal om de visserij te lonen al was de prijs niet te laag. Makreel en rog was Ook gering. De afgelopen week werd nog enige horsmakreel gevangen. MIDDELBURG. Feestavond „Nieuw-Middelburg" In de Gymnastiekzaal van „Kin- derzorg" bood de buurtver. „Nieuw- Middelburg" haar leden Zaterdag avond een feestavond aan. Het plan om deze avond in de openlucht in het van Epenpark te geven, had men moeten laten varen door de on gunstige weersomstandigheden. Na een openingswoord van de voorzitter der buurtver., de heer P. Bouman. keek het publiek, hoofdzakelijk kin deren, naar een poppenkastvoorstel ling. Als tweede deel van het pro gramma was het optreden van de inmiddels populair geworden Am- bonese Hawaiian Band te beluisteren. De mannen van Ambon speelden deze avond uitsluitend Ambonese en an dere Indonesische liedjes. Tot slot vertoonde de heer D. P. Cornelisse een programma van films door de Rege ringsvoorlichtingsdienst beschikbaar gesteld, waarin wij o.a. zagen een in structieve film over het Marshall plan, de aankomst van onze prin sesjes na de oorlog op Nederlandse bodem, de verwoesting en droogleg ging van heren en Twentse volks dansers. Telefooncellen in gebruik. Sedert enkele dagen zijn de telefoon cellen weer van de benodigde instru menten voorzien. Men kan nu uit de cellen bij het Station, op de Rotter dams# kaai en op het Karei Doorman plein ('t Zand) weer bellen. ARNEMUIDEN. Uitslag verkoping. Op 11 Augustus werd door notaris J. L. van der Harst te Middelburg in café „Spoorzicht" het huis en erf te Arne muiden aan de Noordstraat, nummer 19 groot 1 A. 2 cA., openbaar verkocht. Koper was de heer A. Theune, fabrieks arbeider te Arnemuiden voor de som van f 4740. OOSTKAPELLE. Er werden forten gebouwd op 't strand. Dezer dagen hield V.V.V. „Mooi Oost- kapelle" een strandfeest voor kinderen van 610 jaar en van 1016 jaar. Niet minder dan 80 kinderen namen er aan deel. De uitslag van de fortenwedstrijd voor de leeftijd van 610 jaar luidde. 1. J. Francke; 2. H. Cysouw; 3. H. Munnink; 4. J. Mussart; 5. C. Mus- sart; 6. A. Mussart; 7. P. v. d. Broeke; voor de leeftijd van 1016 jaar: 1. A. Roose; 2. J. v. d. Hoven; 3. M. Jobse; 4. L. Heus; 5. A. de Kam. De belangstelling was groot en de liefhebberij was in totaal 80 kinderen. Commissaris der Koningin schiet eerste pijl af. Het programma van het 100-jarig be staan van de handboogschutterij „Sora nus" dat op Zaterdag 25 Augustus a.s. feestelijk zal worden gevierd, is thans bekend. Een groot concours zal op de staan de en liggende wip worden gehouden op het sportterrein van de voetbalvereni ging „Luctor". Minstens 150 schutters, ondermeer 8 schutterssocieteiten uit Brussel en Gent zullen aan de schieting deelnemen. De eerste pijl zal afgescho ten worden door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. Het feest zal beginnen om 12.45 uur met een officiële ontvangst ten gemeen tehuize, waar de verschillende genodig den en bestuursleden hun felicitaties kunen uitbrengen. Hierna wordt met alle deelnemers, voorafgegaan door het muziekgezel schap „Euterpe" naar het feestterrein gemarcheerd. Het concours neemt een aanvang om half twee en zal opgeluis terd worden met muziek van „Euterpe". Een groot aantal zilveren medailles, w.o. een van H.M. de Koningin en een van de Commissaris der Koningin, ver der een fraaie zilveren beker, geschon ken door de gemeente Heinkenszand, twee lauwerkransen en 10 bronzen me dailles zjjn aan de jubilerende vereni ging beschikbaar gesteld. Na afloop om ca. 7.30 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden in het clublokaal van „Soranus", door burgemeester B. Funk. BAARLAND. Ongeval. Alhier had Zaterdagavond een aan rijding plaats tussen de autobestuurder de heer de V. en de motorrijder de heer L., beiden uit Baarland. De heer L. kwam door de Raadhuis straat, terwijl de heer de V. over de r.ieuwe weg kwam. Op de bocht by de Geref. pastorie kwamen ze met elkaar in botsing. Dokter Kole was spoedig ter plaatse. De heer L. bekwam zodanig lichamelijk letsel, dat hy naar huis ver voerd moest worden. Hy had een hoofd wonde en klaagde over pün in de rug. 's-HEER ARENDSKERKE. Vergadering „Ons Genoegen". Zaterdag j.l. kwam de reisclub „Ons Genoegen" van 's-Heer Arendskerke in algemene vergadering bijeen o.l.v. de heer J. Tolhoek. Er werden 3 nieuwe be stuursleden gekozen, n.l. de heren Hei- stek, J. de Vos en A. Hoogelander. Ook werd er een nieuw reglement opgesteld. Drie nieuwe leden traden toe. The Kings own Hussars concerteerden. Nederlandse en Engelse vlaggen wap perden in Waarde, ter gelegenheid van het bezoek van „The Kings own Hus sars". Om 2 uur had „Vooruit" zich keurig opgesteld om de Engelse gasten te verwelkomen met het spelen van het Engelse volkslied, waarna „The Kings own Hussars" en de plaatselyke ver eniging met commissieleden op het ge meentehuis werden ontvangen door B. en W. Burgemeester J. C. van Burg sprak in het Engels Major Baker en zyn leden toe en wendde zich ook tot de leden van „Vooruit" en Oranjevereni ging, die het initiatief hebben genomen. Zyn rede werd beantwoord door Major Baker, die dank bracht voor de harte- ïyke en gulle ontvangst. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Kapper, de leider van de band in Holland, die het als een groot voorrecht achtte met de Engelse band te komen in de gemeente waar hy in de jaren 19141918 als hospitaal-sol daat heeft gelegen. Te 4 uur werd achtereenvolgens ge concerteerd door de verenigingen uit Krabbendyke, Waarde en Rilland. Ter wijl de militairen werden afgehaald door de burgers die hun gastvryheid en nachtlogies gaven. Om 7 uur werd nogmaals een mars gemaakt terwyi door de band nog een mars ten beste werd gegeven bij een tweetal zieke jongens. Het hoogtepunt kwam toen ze in het fraai versierde en feesteiyk verlichte park hun concert aanvingen, dat door een grote menigte toeschouwers werd aangehoord. Jam mer dat de regen nog spelbreker werd en nog iets van het concert werd ver kort. De heer Dek sprak woorden van dank tot de burgers terwyi de heer A. J. Pieper dank bracht voor het gebo- dene. BRUINISSE. Seizoen oesterbroedval loopt ten einde. Al is een aantal van 200 oesteriarven per 100 liter water voor de tyd van het jaar nog altijd aan de hoge kant, vergeleken by vorige week, toen het nog 500 bedroeg, is de vermindering toch een sterk bewys, dat het seizoen voor oesterbroedsel ten einde loopt. Wel zullen schone collecteurs nog een redelijke kan3 hebben om aanslag op te vangen, maar er zullen ongetwijfeld niet veel meer aanwezig zyn. De tem peratuur van het water is nu dank zy de warme dagen van vorige week ge stegen tot 20 graden Celsius en nau- weiyks was deze temperatuur bereikt of prompt vertoonden zich ook de eer ste verschynselen der schelpziekte. Vooral omdat op de warme periode nu weer een koelere temperatur ls ge volgd, acht dr Korrlnga deze eerste symptomen nog niet gevaariyk, Op de droogvallende percelen ls het raad zaam het oesterbroed van vorig jaar op te vissen. Ontsmetting is echter voorshands nog niet nodig. V.V.V. bestaat 25 jaar. In Axel zyn de festiviteiten ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der Ver. voor Vreemdelingenverkeer aan gevangen. De winkels bieden een feestelyke aanblik in verband met de etalage-wedstrijd, die georganiseerd wordt door de winkeliersvereniging „Axel Vooruit". De Axelse zakenlie den kwamen over het algemeen uit stekend voor de dag. De namen der winnaars worden later bekend ge maakt. Het hoogtepunt van de dag was een schitterend openingsconcert, ge geven door het Engelse militaire mu ziekcorps „The King's Own Hussars", onder leiding van major S. A. Baker, dat des avonds door enkele duizenden op de markt werd aangehoord. In de pauze werden de Engelse gasten door het gemeentebestuur en het bestuur der V.V.V. op de raads zaal ontvangen. Hier werd het woord gevoerd door burgemeester P, L. D, J. van Oeveren, die een welkomstrede uitsprak. Deze werd beantwoord door major Baker, die de gastvrijheid der Neder landers prees en wees op de historische banden tussen Engeland en Nederland. Koning-Stadhouder was in 1685 oprich ter van dit corps. Vervolgens werd het woord gevoerd door de voorzitter der V.V.V., de heer A. van Maale en de leider van het Engelse gezelschap, de heer Kapper uit Hillegom. Onder zeer grote aandacht werd het tweede deel van het programma afgewerkt, waarbij enkele xylophon- soli's bijzonder geapprecieerd werden. Het concert werd beëindigd met het Engelse lied „Land of Hope and Glory", „God save the King" en het .Wilhelmus". in Op het landbouwbedrijf van de heer K. Kik te Bruinisse vierden twee per sonen hun zilveren jubileum, als arbei der op hetzelfde bedryf, n.l. de heren M. van Popering en j. Hogerwerf. Als blyk van waardering mochten zy van hun patroon resp. een leuningstoel en een radiotoestel ontvangen. Dezer dagen slaagde te Amsterdam de heer A. de Jager Jz. te Biezelinge voor 't praktykdiploma vakbekwaam heid tricotage, kousen en sokken. Vandaag zal er te Sint Anna- land een velling van plantuien gehou den worden. Te Yerseke worden Zaterdag 25 Aug. zwemwedstryden gehouden aan de „Kykuit". Woensdagavond hoopt het Pijpers- corps „Jonge Kracht" uit Biezelinge 'n concert te geven te Kattendyke. Sikkels blonken in Oost- kapelle. Drie maanden reeds ligt de landbouwer A. Joziasse te Oost- kapelle ziek te bed. Drie maan den, dan ga je jezelf kopzorgen maken over de oogst. Groot was dan ook zijn verrassing toen de afgelopen week op een avond 32 vrijwilligers uit de vijf omlig gende gemeenten zijn land met gerst betraden om dit rap te snijden. Een staaltje van burgerzin waarvoor wij hier de vlag strij ken! (ïngez. mededeling, advert.) SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMS CHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V- GOES. Nederland 1947 8TA 87 Kon. Olie 286?4 284J4 Escompto Bk. Rotterdamscha Bk. 40 41 Dollarlening 1947 97JA 9754 Dito, pref. 272?4 273 Invest. Certif. 8954 mi Dito, onderaand. 28654 28554 T went sch e Bank 15654 15354 Ned. 1962/64 cum mi mi Moeara Enim 457 455 Overzeese Gas 6354 6454 Grootboek 1946 8674 A'dam Rubber 97 9954 Borneo Sumatra 10554 104 354 K. CMie 1950 104 74 104 Bandar Rubber 9754 9754 Amé Smelting C. Hand. Ind. B. 5174 51^4 Deli Bat. Rubber 8654 89 Internatio 13954 Nat. Handelsbank 92H 9254 Kendeng Lemboe 79 Anaconda Copper 51 5074 Ned. Handel Mij. 13754 13754 Oost Java Rubber 32 33 Beth. Steel 58 5754 A.K.U. 167ex 17054 De Oostkust 9054 91 Chr sier 78 Burghs Jurg. 287 284 Serbadjadi 3654 General Motors 5674 5654 Berkels Patent 109 10954 HoU. Am. Lijn 16954 169 Intern. Nickel 42 42 Calvé Delft 12454 123 Java China Ja.ljjn 120 121 Kennecott 86« 8674 Centrale Suiker 174 17454 Kon. Boot 125 12454 Rep. Steel 4654 4574 Fokker 102 102 Kon. Paketvrt 116 11554 Stand. Brands 654 654 Gelder Zonen 15754 15754 Ned. Sch. Unie 13654 137 U.S. Steel 4754 4654 Kon. Hoogovens 14454 14454 v. Ommeren'sSr 17454 174 Cities Service 13154 12954 Lev. Br. Unü. 22874 22954 Rott. Lloyd 13454 13554 No th. Am. 2054 2154 Ned. Ford 341 34254 Stv. Mij. Ned. 142 142J4 Cont. Oil 6254 63 Ned. Kabelfabriek 211 H.V.A. 11154 11354 Midcont. Oil 7074 6954 Phil. Gloeil. 16754 16654 ava Cult. 48 48 Philips Oil 10974 10674 Do 6 cuui pref N.I.S.U. 8554 8554 Shell Union 7354 7154 wd 13254 Deli Bat. Mij. 10354 Tide Water 4554 4474 Wilton 153 152 Deli Mij 78J4 80J4 Baltimore 22 Billiton I rubr. Senembach 7274 7354 Miss. K. Texas Dito II rubr. 185 180 Muller Co. New York Centr. 2074 2054 Dordtsche Petr. 26054 258 Amsterd. Bk 153 153 Pennslvania 2254 2154 Onverkwikkelijke affaire. Ambonezen woonoord Schattenberg" strijdtoneel* ROME „Constantljn schoof het niet onder stoelen of banken dat-ie Maxentius verslagen had. Vandaar die triomf boog. Nog puntgaaf na 16 eeuwen." „Dat is dus Constantijne kwaliteit."' „Net als CABALLERO. Heb je nog Twee afgevaardigden van het bureau Zuid-Molukken hebben gis termorgen een vergadering belegd met sympathiserenden uit het Am bonese woonoord „Schattenberg" bij Westerbork. Na afloop begaf het gezelschap zich naar „Schat tenberg", met het gevolg, dat bij de poort van het woonoord een flinke vechtpartij ontstond. De afgevaar digden van bet bureau Zuid-Mo lukken, benevens de sympathi serenden kregen een flinke afram meling, waardoor zij bloedende verwondingen opliepen. Eén persoon moest in het Wilhel- minaziekenhuis te Assen worden op genomen, vier anderen werden met verwondingen naar het ziekenhuis van het woonoord gebracht. Tegen de beide afgevaardigden van het bureau Zuid-Molukken is door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt. Tot de gewonden behoort o.a. een vertegenwoordiger van het bureau Z.-Molukken Rotterdam, de heer Le- bealuw. Een andere vertegenwoordi ger van dat bureau, de heer Nikulu- juw, werd eveneens gewond, doch kon naar huis terugkeren. De achtergrond van deze onverkwik kelijke affaire is de controverse die bestaat tussen het bureau Zuid-Moluk ken Rotterdam (Nikulujuw) en het bu reau Zuid-Molukken Den Haag (Lokol- lo). De vechtpartij ging dan ook in hoofdzaak tussen aanhangers van deze beide bureau's. Toen vertegenwoordigers van het bureau Z.-Molukken Rotterdam, on danks het verbod van de regering, het kamp wilden betreden, heeft de kampleiding onmiddellijk de mobile reserve van de rijkspolitie gewaar schuwd. Deze heeft toen de vechten den uit elkaar gejaagd. Levensgevaarlijke wegen. Langs vele grote wegen in ons land treft men een rijwielpad aan, vaak van de ryweg gescheiden door een liguster haag. Helaas ontbreekt langs de weg Sluis kilAxelHulst en ten dele ook langs de weg AxelTerneuzen een rijwielpad. Het valt zeer te betreuren, dat in de dertiger jaren, toen deze wegen werden aangelegd, niet meer met de steeds voortschrijdende ontwikkeling van het verkeer rekening werd gehouden en dat evenals langs de wegen St Annapolder Terhole, HulstPerkpolder en thans ook TerneuzenSluiskilBelgische grens ook niet langs de genoemde ver- keers-aders midden in deze streek een rijwielpad werd aangelegd. LEVENSGEVAARLIJK Door de toename van het snelverkeer op deze wegen en het drukke rywiel- verkeer van arbeiders naar de Ammo niak- en de Cokesfabriek te Sluiskil, worden deze smalle wegen overbelast. Wy zwijgen dan nog over de verkeers drukte en de daaruit voortvloeiende complicaties op deze wegen tijdens de bietencampagne. Vaak wordt de hele wegbreedte ge bruikt door de automobilisten en moe ten de wielrijders in de wegberm een goed heenkomen zoeken. ER IS GEEN GELD. Zowel het gemeentebestuur van Axel als de bevolking is van deze onhoud bare toestand maar al te goed op de hoogte. Ook in de gemeenteraad is deze kwestie al meerdere malen aangeroerd en het gemeentebestuur was en is te de zer zake actief. Het feit, dat van de vier hoofdwegen naar het straks 8000 zielen tellende Axel, slecht één (die naar de Belgische grens) is voorzien van een rijwielpad, beeft reeds vele ver keersongevallen veroorzaakt, zelfs met dodelijke afloop. By de honderden Axel- se industrie-arbeiders hoort men steeds de klacht, dat.zy elke dag met levens gevaar naar en van hun werk te Sluis kil moeten. De overheid is eveneens doordrongen van de urgentie, doch Waterstaat kan, gezien de financiële toestand geen gel den beschikbaar stellen, aldus eindigt een ambtelyk schrijven. Gezin van Nederlander in Zwitser land omgekomen. Zondagmiddag is een auto met vijf personen te Soubey (gemeente Prun- trut in het kanton Bern) in de Doubs gereden. De bestuurder van de auto, de te Bazel wonende Nederlander van der Wolk, en een der passagiers konden de wal zwemmend bereiken. De echtgenote van de bestuurder en haar beide kinderen van 6 en 2M jaar verdronken. Het stoffelijk overschot van de vrouw kon geborgen worden, die van de kinderen zyn nog niet ge vonden. (Ingez. mededeling, advert.) 0 presteert méér onder hetqenotvan de qeionde en verfrissende j100Ï de'ec uwe01* KERK EN ONDERWIJS Ned. Herv. Kerk. Beroepen tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden in verband met de arbeid voor de Evangelische Broe dergemeente in Suriname, de heer G, J. Graafland, cand. te Zeist en tot pre dikant voor buitengewone werkzaam heden in verband met de geestelyke verzorging der Kon. Marine, de heer H. Woldendorp, cand. te Leeuwarden. Bei de plaatsen worden gehouden voor de kerk in haar geheel. Bedankt voor Nieuwland: N. H. van Hensbergen te Schalkwyk, voor Wou denberg, J. R. Kuperus te Doornspyk, Benoemd tot hulpprediker te Delft de heer W. N. M. Nyssen, cand. te Apeldoorn. Geref. Gemeente. Bedankt voor Leerdam: G. Zwerus te Middelharnis. Predikanten komen op voor herhaling Op 20 Augustus komen de volgende predikanten op voor herhalingsoefenin gen voor 6 weken: van de Ned. Herv. Kerk de predikanten B. Aibada te Ijlst, J. C. Koolschyn te Ommen, J. L. Mees ters te Veendam en N. Warns te Wan. neperveen. Van de Geref. Kerken de predikanten G. Aalbersberg te Zonne- maire, J. C. Streefkerk te Veere en A. J. W. Vogelaar te Almelo. Landdag van de Protestantse Unie. De Protestantse Unie zal Donderdag 16 Augustus in „Oud-Valkeveen" by IVaarden haar jaarlijkse landdag hou den. Als sprekers zullen optreden ds H, E. Gravemeyer uit Amsterdam, de heer J. A. Mulder uit Oegstgeest en ds L. Boer uit Scheveningen. Bevestiging en intrede ds Fokkens te Wissekerke, Na in de morgendienst bevestigd te zyn door zyn vader, ds W. Fokkens, em. pred. te Gouda, met de woorden van Exodus 4 20b, deed cand. W. Fokkens des middags zyn intrede. De nieuwe predikant had tot tekst gekozen Exo dus 3 14a. Na de predicatie sprak ouderling A. de Nooyer, die de gemeen te ds Fokkens Ps. 150 1 liet toezin gen. Namens 't gemeentebestuur sprak burgemeester J. J. v. d. Maas. Verder spraken de consulent, ds H. L. van Al ler uit Geersdijk, ds H. Retel uit Co- lynspiaat en ds Boonstra, Ned. Herv. predikant te Wissekerke. EEN LEGE KOOI „Zo kinders, daar ben ik weer. Hebben jullie plezier gehad vanmid dag?" „Tante", begon Maart je aarzelend Maar tante hoorde niets en kwetterde maar door: „Kyk eens wat een mooie worteltjes ik gekocht heb. Wat zal myn lieve Lorre weer smullen. Het is toch zo'n lekkere snoepert!" „Tante", begon Maartje weermaar het leek wel of tante haar stem niet wilde horen. „Zo", ging tante Neel verder, „nu lusten jullie zeker wel een glaasje limonade", en met een knipoogje naar Gert jan vroeg ze: „Of houden jullie daar niet van?" Gertjan knikte stil |n weer trok Maartje aan tante's mouw om haar het vreselyke nieuws te vertellen. „Nee maar", riep tante lachend uit, „waarom kyken jullie zo sip T Tante plaagde jullie alleen maar een beetje hoor, kom maar gauw mee, dan zal ik vast de limonade in gaan schenken". Vóór ze erop bedacht waren, trippelde tante naar binnen, vloog de kamer in en staarde met een van schrik vertrokken gezicht verbysterd naar de lege kooi. „Dddat mmmoet een gggrapje zyn", stotterde tante. „Bah, wat vind ik dat een flauwe mop, zeg me onmiddeliyk, waar jullie Lorre verstopt hebben!" Hakkelend en met een rood hoofd biechtte Maartje alles op wat er gebeurd was. Ook bekende ze eerlyk dat ze het kooitje geopend had, maar de laatste woorden hoorde tante niet eens meer. Eerst scheen het niet tot haar door te dringen, maar dan zonk ze schreiend in de stoel. „O, mijn lieve Lorre is weg. Lorre, o, Lorre, ik kan je niet missen, myn lief dier „The Kings own Hussars" concerteerden. VROLIJKE NOTEN OP DE „NIJTENGO". Een hoogtepunt van de Nytengo- dagen vormde gisteren het optreden van de Engelse militaire band „The Kings own Hussars". Deze Engelsen In hun keurige uniform veroverden door hun optreden de harten van een 1500-tal toehoorders. Zy werden 's middags om half vier door het gemeentebestuur op het stad huis ontvangen, waar burgemeester W. C. ten Kate hen toesprak en her innerde aan de banden, die ons met Engeland binden. Spr. hoopte, dat de Engelse gasten het in Goes naar hun zin zouden hebben. Hy dankte het Nytengo-comité voor het genomen ini tiatief. De leider van het Corps, de heer Baker, dankte voor de gulle ontvangst en de gastvrijheid hem en zyn mannen betoond. De vice-voorzitter van het Nyleugo- comité, de heer L. Verwer, heette hen niet alleen welkom als gasten doelt ook als vrienden en zonen van een volk dat zich alles wist te ontzeggen om ons volk en onze lotgenoten te bevryden. Hirena werd de erewyn rondgediend. Des avonds voor het concert aan ving, maakte het corps een mars door de stad. De Nytengo werd gisteren door 1700 personen bezocht, zodat de stand op 5700 kwam. De 5000ste bezoekster was mej. Tobi Versée uit Goes. De Nederlandse padvinders, die de wereld-jamboree in Bad-Ischl hebben bygewoond, vertrekken Dinsdagavond om 19 uur uit dit Oostenrijkse plaatsje. VAN MAKtx. en veiling Aardappelbeurs te Rotterdam. ROTTERDAM, 13 Aug. Klei 35 mm. opwaarts. Eigenheimers f 10f 10,50, Bintjes f8,50f9,50; Zand: Nieuwland- se Eigenheimers f 10,50. Voeraardappe- len (zieke aard.) f4,50, gezond veldge was f 5,50f 6, Alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van con* sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Graanbeurs Rotterdam. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam), Door het regenachtige weer was da aanvoer gering en de handel zeer stil, Zomergerst van de nieuwe oogst 30 31,50 gulden. Overigens geen noterin gen. Goes. Veiling van 13 Augustus: fruit voor export: Yellow Transp. A 58; idem' B en C 34; idem I 4244; Perziek- appeis A 33,90; idem B en C 25,30; id, I 21—35; idem II 11,50—11,80; Early Victoria I 17,50; idem II 6,407; Pré- cose de Trévoux B en C 60; idem I 58J. idem II 36,9038; Gewone veiling: Yel low Transp. grof en fabr. 1622; Per zikappels grof en fabr. 512; Early Victoria grof en fabr. 3,508,50; Pr§- cose de Trévoux grof en fabr. 1836| N.-H. Suikerpeer 713; Bruine Heren peer 621; Oomskinderenpeer 24lij Frambozen 149,90; Czarpruimen 20 107; Ontario 1989; Washington 29— 79; Eld blauwe 1549; Druiven 148, alles per 100 kg; Perziken 8; Groentent Bloemkool 947; Komkommers 1014l Kropsla 69, ales per 100 stuks; Groe ne kool 1317; Rode kool 11; Dubb, Princessebonen 23—30,40; Stoksnybo- nen 2432; Pronkbonen 1415; Uien 3,505; Tomaten 2434; Andyvie 6— 13; Postelein 1213; Aardappelen 11 MIDDELBURG. Veiling van 13 Aug. 1951. Aardappelen: Aanvoer 23 ton. Eerstelingen: Bonk 1113, Grote 11 13, Drieling 810, Kriel 5—6, Doré 11 —12, Bntje Bonk 11—12.50, id. Grote 1111.50, Blauwe Eigenheimer 1012, Koopmans Blauwe 12, alles per 100 kg. Fruit: Appels: Perzikappel 13—37, Early Victoria 1015, Yellow Trans parant 2037, idem val en kroet 8— 16, Zomeraagt 10—20, Perzik 19—22, Netmeloen 3160, Suikermeloen 28 90, Frankenthaler 1.501.81. Peren: Précose de Trévoux 3158, idem val 6—17, Porte Grippe 2437, Noord-Hollandse Suikerpeer 1922, Tomaten 2450, Czarpruimen 2187, Washington 2779, Ontario 70JS7. Groenten: Sla 24, Bloemkool A 33 —59, id. B 18—43, id. C 11—19, id. D 8, Dubbele 2031, Snybonen 2038, Saxa's 1521, Andijvie 513, Rabar ber 512, Bospeen 2546, Augurken 1078, Prei 815, Komkommer A 8 11, id, B 810, id. C 8, Spinazie 29, Rode kool 613, Savoyekool 1118, Spitskool 9, Postelein 2637, Kroten kg 1419, Kroten bos 6—13, Zilver uien 846. KAPELLE. Veiling van 13 Aug. '51. Grote veiling: Bramen 135.- tot 135.50, Frambozen 169.20. Appels: Perzikrode Zomerappel A 30.05—38.30, id. B 30.25—34.90, id. C 23—25.60, id. I 23, II. 11.90, Early Vic toria I 13.30—19.10, id. II 6.20—6.60, Peren: Précose de Trévoux A 62.50, id. B 62.50, id. C 61.10, id. I 61.60, id, II 37.7037.80, Oomskinderenpeer B 52.10, id. I 40.05, id. H 22.10, Noord- Holl. Suikery I 19.10—19.60, id. U 11.30, Dubb. Princessebonen I 31.60, id. II 20.10, Val- en Kroetappels 33.40, alles per 100 kg. Kieine veiling: Pruimen: Washing ton 18—70, Ontario 3090, Czar 28 1.09, Eldense Blauwe 1048, Belle de Louvain 4463, Boerenwitte 1619, Reine Victoria 69, Princepruimen 23, Tollenaars 28, Blauwe Wynpruimen 34, Golden Japan 91, Utility 24, alles per kg. Diversen: Rode Bessen 34—38, Kruisbessen 19, Bramen 1.61—1.82, Frambozen 772.45, Blauwe Druiven 1.65, alles per kg. Perziken 310 per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 13 Aug. 1951. Grote veiling: Early Victo ria H I grof 17.30, id. H I fyn 17.10, id. H II 7.60, Zomerappel A 32.90, id. B 29.—, id. C 21.—, id. B/C 25—, id. H 1 grof 28.30, id. H I fyn .22.20, id. H U 11.30, Précose A 62.80, id. B 60.50, id. C 56.10, id. B/C 59.—, id. H I fyn 56.10, id. H II 36.10, Bramen 138.70. Kleine veiling: Dubb. Princ. 2530, Ontariopruimen 1872, Washington 20 ■53, Czarpruimen 4876, Abrikoos- pruimen 4766, Précose 1040, Zo merappel 632, alles per 100 kg. VEERE. Vismyn van 13 Aug. 1951. 1659 kg exportgarnalen 1.452.73, 46 kg schar 4452, 193 kg bot 4153, 163 kg tong 931.79, 480 kg rog 16 24, 7 kg ongesorteerde vis 3870, 5 kg visiever 1.48, 2 kg krabben 25, 1% kg paling 1.75,

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3