LANGS „DIEKEN EN WEGEN", LANGS DUINEN EN POLDERS GAAN WE ZEELAND DOOR. de loupe <~Ylisuwó uitrovincie „Het legioen meldt zich!" Met onze krant door stad en land BA A YENS UW OPTICIEN GEMEENTERADEN INSCHRIJFFORMULIER. ARTSENDIENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland 7 holen. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. Onder KERK VAN MARKT BURGERLIJKE STAND Zaterdag 11 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Zaterdag 8 September dat wordt een mijlpaal in de geschiedenis van onze krant. Want op die dag trekt heel sportlievend Zeeland met onze krant door stad en land van deze mooie provincie. Onbekommerd zullen honderden wandel- en [ietsliefhebbers trekken over de „dieken en wegen langs boomgaarden en door dorpen, langs duinen en door weilanden, genietend van het vele mooie, dat Zeeland te bieden heeft. Naar mooie plekjes zullen de deelnemers gevoerd worden, plekjes waarvan ze het bestaan niet eens hadden vermoed. De fietsers zullen de nieuwe wegen op Walcheren gaan ontdekken en zich verbazen over de herwonnen schoonheid van hun eiland. Die tweede Zaterdag in September zal een dag worden, waaraan menigeen later met veel vreugde zal terugdenken. .Menigeenwant het legioen meldt recht en volgen dan precies dezelfde zieh! Uit Kamperland en Oud-Vosse- meer, Nieuwdorp en Serooskerke z(jn de aanmeldingen binnen gekomen. „Hazewind" uit Bergen op Zoom was de eerste groep die zich opgaf. En de stroom gaat nog door. Niemand wil achterblijven, u natuurlijk ook niet. Daarom drukken we het inschrijffor mulier hieronder nogmaals af. PRIJZEN. En nu de prijzen. Voor de verst- komende groep en voor de verstko- mende deelnemers hebben we een aardige verrassing in petto. En wie zal de oudste deelneemster of deel nemer zijn? Want haar of hem wacht pok een bijzondere onderscheiding. En dat zijn maar de bijkomstigheden; hoofdzaak is dat er twee fraaie wis selbekers op ons bureau te wachten staan voor die groep volwassenen en voor die jeugdgroep, die er het meest verzorgd uitziet en die het keurigst wandelt. En natuurlijk krijgt ieder, die de tocht goed volbrengt, een aan denken. Niemand behoeft met lege handen huiswaarts te keren. DE ROUTES. We hebben ons zelf eerst eens over tuigd, dat we niet te veel de loftrompet hebben gestoken over de schoonheid van de routes, die de wandelaars en fietsers gaan afleggen. En eerljjk, we hebben genoten. De wandeltochten. Zo tippelen de 20 km wandelaars Vanaf de markt gaat het over de Opril langs de Grote Kade en J. A. V. d. Goeskade naar Wilhelminadorp, dat daar zo rustig aan het kanaal ligt. Vandaar wandelen wij naar Katten- dijke door de ruime Wilhelminapol- der en over de Kattendijkse dijk. Er is haast geen mooiere dijk: boven ons de kruinen van de bomen en links en rechts een heerlijk wijd uitzicht. Voordat we de helling afgaan en het dorp Kattendijke binnenstappen, krijgen we nog even een vleugje zee wind van de Ooster-Schelde. Met fikse pas door het dorp en dan naar Ka- belle. Dat is een hele tippel, mensen! We gaan achter Kattendijke rechtsaf en volgen de teerweg tot aan de Monikkendijk. Die lopen we hele maal uit tot aan de hoeve „Iedere Morgen zonder Zorgen", een echt devies voor tippelaars. We laten deze hoeve rechts liggen en stappen via de Plasweg naar de Kapelse toren toe, die in de verte lokt. De Plasweg komt uit op de Eliwerveweg. Op de krui sing slaan we linksaf, passeren de Wemeldingse zandweg en pikken de weg naar Yerseke langs de A.N.W.B. wegwijzer. Dan komt dat mooie weg getje in zicht, dat zelfs in het buiten land bekend is: het Vroonlandse weggetje. Kom, we stappen het in en slinger-slanger door de mooie Kapel- se boomgaarden wandelen we naar de spoorlijn. Die volgen we met ver snelde pas want in de verte, tegen over het station, wacht de eerste ver plichte rustpauze. Uitgerust, lezer Dan weer verder. Langs de spoorlijn laat die diesel maar razen en blokpost 38 het weggetje in, dat ons met vele kronkels eerst langs boom gaarden en dan door mals weiland naar de Kapelse straatweg voert, Kloetinge tegemoet. De molen in de verte, we stappen er op af. Het dorp Kloetinge in. Door de Nieuwstraat en over het lommerrijke marktveld, door de Lewestraat tot aan de Zomer- weg. Want daar slaan we rechtsaf. Het einddoel is al nabij, dappere wandelaar! Eiks stappen we op de Zomerweg door, volgen de Heernisse- weg, even een klimmetje om over „de bult" in de Kleine Kerkstraat te komen en dan de Lange Vorststraat in! Daar hangt de vlag al voor U uit. Door de Klokstraat en de Lange Kerkstraat de markt op. Juichend publiek; de trip is volbracht. U krijgt Uw medaille. en zo de mensen voor de 15 km. De 15 km lopers tippelen met de 20 km dapperen tot aan de brug over de kade. Maar, zij gaan niet naar Wilhel minadorp. Over de Oude Singel komen zij meteen op de Kattendijkse dijk te- route tot aan de hierboven genoemde kruising PlaswegEliwerveweg. Daar op die kruising slaan zij rechtsaf, gaan de Eliwerveweg door in de richting Goes, steken de Kapelse straat over, en komen dan op het eerstvolgende kruis punt weer op dezelfde route die kron kelend langs boomgaarden en weilan den weer op de Kapelse straatweg voert waar in de verte de Kloetingse molen weer lokt. Zij lopen dus dan weer dezelfde route naar Goes als de 20 km verslinders. Tja en dan de 10 km route. Ook voor hen een mooie tippel. Met de 15 kilometer wandelaars trekken zij via de Opril, kade en Oude Singel de Kattendijkse dijk op. Al spoedig ver laten zij echter de dijk weer n.l. op de eerste kruising en slaan dan rechts af het polderland in. Rechtuit-rechtaan stappen zij naar Kloetinge, langs de hoeve van Van Dijke naar de z.g. Ter- vatenseweg. Die leidt hen regelrecht naar de Kapelse straatweg waar zij vlak bij de reeds eerder genoemde mo len uitkomen. Zij stappen dan ook weer vandaar langs het hierboven reeds uit gestippelde parcours naar Goes. DE FIETSTOCHT. Op de Middelburgse Markt stappen we op de fiets en rijden de Lange Viele in. Natuurlijk houden we ons netjes aan de verkeersregels en geven steeds keurig de richting aan. Het gaat recht door, de Lange Vielebuitenbrug over via de Lange Vielesingel langs het water. Nog zijn we de stad niet uit. We zwenken rechts de Burgemeester Dregman- straat in en verlaten eindelijk via de Breeweg Zeelands hoofdstad. Dan kunnen we met volle teugen de frisse polderlucht inademen. Links ligt het zien we, verscholen tegen de duinen, tekenen zich golvend af tegen de ho rizon als een belofte van wat deze middag komen gaat. We fietsen recht door en trekken ons niets van het aardige plaatsje Koudekerke aan. We laten dat letterlijk links liggen, maar slaan rechts de Noordweg op. Links zien we verscholen tegen de duinen, Biggekerke liggen. Een wit molentje wat meer op de voorgrond voltooit het mooie panorama. Het is te ver leidelijk om de duinen nog langer te negeren. Op het kruispunt slaan we dan ook links af en zwenken Big gekerke in, waar we onder een eeu wen-oude toren even goed uitkijken. Door de Stationsstraat verlaten we het dorp en fietsen de duinen tege moet. Het prachtige betegelde fiets pad langs de duinen, waar hoog boven ons mooie villa's liggen, is zeker één van de mooiste trajecten van het par cours. In Zoutelande hebben we geen tijd om af te stappen. Aan moeheid of zadelpijn denken we zelfs niet, want die hele fietstocht vinden we maar een peuleschilletje. Als we de Langedammerstraat zijn ingereden hebben we de duinen de rug toege keerd. Verder staat op de A.N.W.B. handwijzer: links af naar Meliskerlce. Dit stille advies volgen we op, om links de beroemde vuurtoren van Westkapelle te zien. Nu zijn er onder ons die naar rust verlangen. In Aag- tekerke zit de helft er op en tegen over het gemeentehuis, in het gebouw Irene, is er gelegenheid om te rusten, Met nieuwe moed fietsen we op Grijpskerke aan. Slaan maar weer linksaf, door de plaats, dan voor de variatie gaan we naar rechts. Bij het Ambonezenkamp zwenken we links Serooskerke is het doel. Het is wel verleidelijk als we de hoofdweg naar Middelburg kruisen, om niet direct rechts af te slaan. Maar de tocht moet uitgereden worden: Serooskerke laten we links liggen. Het is een prachtige polderweg, die ons naar Gapinge voert. Dan rest nog het laatste slin gerende traject naar Middelburg. Via Noordweg, Noord-Singel, Korte Noord, Lange Noord komen we op de Markt. Daar is het dan feest. (Ingez. mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 21! BURGH. Plan tot herindeling der gemeenten afgewezen. In de dezer dagen gehouden raads vergadering heeft de raad van Burgh na een uitvoerige bespreking het voor stel van Ged. Staten, betreffende de herindeling van de gemeenten met 52 stemmen verworpen. Allereerst las de voorzitter een door B. en W. opgemaakt stuk voor, waarin de bezwaren naar voren worden gebracht. De heer van Zuijen was het in hoofd zaak eens met het stuk. De heer Bouw man was niet voor samenvoeging, doch kan zich met de door B. en W. opge stelde bezwaren niet direct verenigen. De heer v. d. Klooster meende, dat sa menvoeging financiële voordelen biedt. De lijst, die in de gemeente heeft ge circuleerd, heeft voor hem betrekkelijke waarde, daar zij door raadsleden aan geboden werd. De heer Duson was het eens met de heer v. d. Klooster. De burgemeester, jhr A. van Citters, bestreed de naar voren gebrachte fi nanciële voordelen. De heer Moolenburgh verklaarde zich accoord met het stuk van B. en W. Na nog enige discussie werd het plan van Ged. Staten tenslotte verworpen. HOEK. Lichtpunten op Wulpenbek en Vingerling gewenst. In de onder voorzitterschap van bur gemeester A. F. Hanssens gehouden raadszitting werd aangenomen het voorstel van B. en W. tot verlenging van de op 20 Augustus a.s. vervallen kasgeldlening, groot f 100.000. Eveneens werden aangenomen het voorstel tot wijziging der gemeenschappelijke rege ling voor onderwijs aan zwakzinnige kinderen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, alsmede de gemeenschappelijke regeling voor centralisatie van bouw- en wo ningtoezicht en van de diensten der ge meentewerken in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren. voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 8 September 1951. Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de FIETSRALLEY OP WALCHEREN WANDELMARS OP ZUID-BEVELAND (schrappen waaraan men niet wil meedoen) Het verschuldigde inschrijfgeld is voldaan per postwissel of in contanten op een der bureaux van het „Zeeuwsch Dagblad". ondertekening Dit formulier zo snel mogelijk toezenden aan een der kantoren van het „Zeeuwsch Dagblad" te Goes of Middelburg. Een verzoek van de heer W. de Grao- te in de wijk Oud-Vlissingen om aan sluiting op het gemeenteriool werd af gewezen. De heer L. Dieleman wees erop, dat de bewoners van de Keizer- en de Wil lemstraat f 11,80 zouden moeten beta len voor aansluiting aan het gemeente riool, blijkens een schrijven van gemeen tewege. De bewoners achten een bedrag van 8 a 9 gulden evenwel voldoende. De voorzitter antwoordde, dat ieder f 2,50 moet betalen voor aansluiting. Dit bedrag is begrepen in de f 11,80, de rest is ter bekostiging van buizen- aanleg. De heer Tollenaar vroeg verbetering van het fietspad langs de Molendijk en bepleitte een lichtpunt op de buurt schap Wulpenbek. De heer Scheele zei dat dit ook op de buurtschap de Vingerling nodig is. De voorzitter antwoordde, dat door de P.Z.E.M. reeds toezegging is gedaan. ion 'fi L. De heer W, Willernsen te Axel slaag de te Amsterdam voor het „Manufac- turenbrevet" (bedrijfskleding, heren- en jongens-bovenkledlng) Tot 2e ambtenaar ter gemeente-se cretarie te Veere is m.i.v. 1 October '51 benoemd de heer J. Kruijsst te Middel burg, thans werkzaam op het kantoor der verificatuur der gemeente-flnanciën te Middelburg. De heer A. A. Sandee, onderwijzer aan de Chr. school te Nieuwdorp, die deze zomer pa3 slaagde voor het eind examen aan de Chr. kweekschool te Middelburg, slaagde thans te Utrecht voor de akte Frans L.O. Hij werd op geleid door de heer P. van Ooijen te Middelburg, leraar aan de Chr. kweek school. Te rekenen van 1 Oct. 1950 zijn de heren J. van Goor en D. Keur, resp. technisch hoofdambtenaren in de dienst- kringen Ilanswoert en Temeuzen, be vorderd tot technisch hoofdambtenaar le klasse. De te Axel gehouden collecte ten bate der Stichting Chr. Blindenhulp „De Fak kels bjjeen" te Amsterdam heeft opge bracht f267,66. Aan de landbouw hogeschool te Wageningen slaagde voor het ingeni eursexamen Nederlandse landbouw, de heer D. J. Glas te Kapelle. Te 's-Gravenhage slaagde voor Nijverheidsacte Nb met aantekening de heer A. J. Keukelaar te Kloetinge, Tot notabel bij de Herv. Gem. is be noemd de heer J. den Dekker Gzn te Hoedckenskerke. Belgen vragen Zeguwse mosselen. De export van mosselen naar N.- Frankrijk is deze week begonnen. De vraag is goed, maar niet buitenge woon. De exporteurs zijn gehandicapt door het feit, dat zij alleen maar mos selen van de Wadden mogen zenden. De kwaliteit is goed, maar de beste Zeeuwse zijn stukken beter, vooral in de kook. De Waddenmosselen koken bruin en de goede Zeeuwse mooi wit. De Belgen hebben daarom voorkeur voor de Zeeuwse mosselen, temeer omdat hierin de parasiet slechts schaars voorkomt. Aanstaande Zondag is de praktijk van de artsen als volgt geregeld: Middelburg: W. Feikema, Dam 16, telef. 2993; Vlissingen: C. C. Sluyter, Badhuisstraat 70, telef. 2225; Goes: C. Griep, Ganzepoortstraat 6, telef. 2460; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, telef. K 1188276; Koudeker ke, Westkapelle en Zoutelande: H. Frima, Zuidstraat 306, Zoutelande, telef. K 1186282; 'sH. Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. J. Zonnevijlle, Dorpsstraat E 141, 's-H. Arendskerke, telef. K 1106202; Bors- sele, Driewegen, 's Heerenhoek en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105—203 en W. H. C. C. J. Lucas Luyekx, Werril 16, 's Heerenhoek, telef. K 1105282; Tholen, Oud-Vos- semeer, Nieuw-Vosmeer en St. Phi- lipsland: P. J. Duinker te Tholen, tel. 40 en J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, telef. 10. In de week van 1118 Aug. zul len de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: Oclcenburg, Badhuis straat. Goes: La Porte. Van Zaterdagmorgen tot Maandag morgen zal de praktijk van de die renartsen in West Z.-Beveland wor den waargenomen door M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195283 en Joh. Klaassen te Heinkenszand, telef. K 1106—288. Niet veel hoop meer voor de broedval. Dr Korringa geeft niet veel hoop meer voor de broedval. Het aantal oesterlarven is nu gedaald tot plm. 200 per 100 liter water, wat nog al tijd veel is voor de tijd van het jaar. Het water is 20 graden C. - er zijn nog altijd veel grote en rijpe larven. Er zal dan ook nog steeds wat broed vallen, voorzover dit althans schone collecteurs kan vinden. De aanslag zal echter belangrijk minder zijn dan enige tijd geleden. Schelpziekte geconstateerd. De allereerste tekenen van aantas ting door nieuwe schelpziekte zjjn geconstateerd. Hoewel de aantasting nog van geen practische betekenis is, zal toch bij het verdere verloop zeer veel afhangen van de watertempera tuur. Zakt deze spoedig onder de 19 graden C., dan is voorlopig niets te vrezen. Mocht de temperatuur echter boven de 19 graden C. blijven, dan is toename van de aantasting te ver wachten. Vooral op de drogere terrei nen van de Yersekse Bank kan dit tot mindere kwaliteit van het broed lei den. Het is daarom zeer aan te be velen, zo vernemen wij, ingeval de temperatuur mocht stijgen, dit broed nu reeds op te vissen en over te bren gen naar diepere grond. Ontsmetting is dan niet nodig en schade door het overvissen zal niet voorkomen, als men tegen uitdrogen in de felle zon waakt. Ned. organisatie voor toegepast- natuurwetenschappelijk onderzoek t.b.v. de landbouw. Bij K.B. is met ingang van 1 Sep tember 1951 aan Ir W. Kakebeeke op zjjn verzoek ontslag verleend als gewoon lid van het bestuur van de Ned. Organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek ten behoeve van de landbouw, en zijn benoemd tot gewone leden van dit bestuur: voor een tijdvak, dat zal eindigen op 8 November 1955, ir C. S, Knottnerus, te Steenbergen, voor zitter van het Nederlands Landbouw- comité; voor een tijdvak, dat zal ein digen op 1 September 1957, prof. ir W. de Jong, te Wageningen, hoog leraar in de veeteeltwetenschap. RECTIFICATIE. In de uiteenzetting van ir Horstmaan over de K. v. K. voor Z.-Vlaanderen komt een storende fout voor. Ir Horst maan zegt o.m.: „doch men vergete niet, dat de K. v. K. niet wordt gefinancierd door de middenstand en het bedrijfsle ven". Het woord „niet" dient te ver vallen. WIE NOG GROTER AARDAPPEL 7 De heer W. Geuze te Tholen spant de de kroon. De heer Geuze rooide een aardappel een dezer dagen in zijn tuin tje met een gewicht van maar eventjes 720 gram. Wie heeft nog groter aard appelen in zijn tuin? Tourrijders naar Middelburg. Over de ronde van Middelburg, die op Zaterdag 26 Augustus zal worden ge houden, kan nog worden medegedeeld, dat met verschillende profs onderhande lingen werden gevoerd. Een deel van de Tour de France-ploeg, t.w. Wout Wagt mans, Hans Dekkers en Henk Faanhof, heeft zich bereid verklaard om aan deze ronde deel te nemen. Verder hebben zich nog bereid verklaard om een con tract te tekenen Thijs Roks, Jac. Geerts, Jac. Mangelaars en Piet van As Het parcours zal lopen via het Molen water, de Verwerijstraat, de Nw Oos- tersestraat en de Zuidsingel. De start Is bij de Schouwburg. De afstand zal 145 km. bedragen. VEERE. Beiaard-concert, Op het carillon van het Veerse raadhuis heeft de heer Jan Kwist he denavond van 89 uur een zomer avondconcert. Het programma luidt: 1. Toccata, Sweelinck; 2. Sonate V, Pleyel; 3. a. Liebster Herr Jesu, b. Jesus, unser Trost und Leben, Bach; 4. Kleine fantasie en fuga voor beiaard, Hafil- tonHarty; 5. „Jef-Denyn", Gavotte 6. Petite Suite dans la style Ancien, Georges/Clement; 7. a. Oogstlied, Lij- sen, b. De herder, Worp; 8. Fantasia, Staf Nees; 9. a. Melodie in F, Rubin stein, b. Standchen, Schubert; 10, Land of hope and Glory, Elgar. „Goes Licht- en Bloemenstad" Het „Comité Goes", dat van 11 tot 22 September, zoals reeds gemeld, een licht- en bloemenfeest op touw wil zetten, heeft een slagzin gekozen. Deze luidtGoes „CentrumWinkel stad; licht- en bloemenstad in Zee land". De eerste resultaten van de guldens-actie zijn binnen en ook goed, zodat men alle hoop heeft op succes. De neringdoenden zijn van mening dat, wanneer deze feesten niet slagen, geen andere pogingen meer moeten worden ondernomen. KRABBENDIJKE. Aanhangwagen schoot los. Op de Rijksweg raakte door het breken van de koppeling een aanhang wagen van een vrachtauto los. De aanhangwagen kwam in de berm van de weg terecht en werd beschadigd. Een tweetal fietsen, die in de berm lagen, werden vernield. THOLEN. Niet de eerste. Er zijn in Zeeland meer winkeliers met initiatief, zo ervaren wij. De heer H. J. Beukelaar te Tholen heeft n.l. reeds op 26 Juli een zelfbedienings winkel geopend, zodat het Goesse levensmiddelenbedrijf alleen de pri meur voor Zuid-Beveland toekomt. BRUINISSE. Herbouw Ned. Herv. Kerk. Het vorige week opgerichte propa- ganda-comité tot herbouw van de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse ontwikkelt een grote activiteit. Uit het comité werden een aantal sub-commissies gevormd, die elk een bepaalde actie voor hun reke ning nemen. Voor de actie Verjaardagsfonds kwa men deze week een twintigtal vrijwil ligers bijeen om een kaartsysteem van de vérjaardagen der Hervormden te maken, iets wat in een avond gelukte, terwijl ook de commissie tot het plaat sen van aandelen (obligaties) reeds bij een was en volgende week een rond gang door de gemeente zal beginnen. Enige andere acties, n.l. „het opsporen van oud-Bruinissenaars" en een actie om iets te vervaardigen ten bate van de kerkbouw of het orgelfonds vergen wat meer tijd, maar zijn toch ook reeds gestart. Opdracht tot het bouwen van een orgel is gegeven aan de Fa Gebrs van Vulpen in Utrecht. Visnet In de schroef. Het motorvaartuig „Bru 13", schip per G. de Waal, dat de garnalenvisserij beoefent, kreeg bij het vissen het net in de schroef zodat de mechanische kracht uitgeschakeld werd. Door het olietankscheepje „Gulf", schipper J. Otte, werd het vaartuig in de haven ge sleept. Samenwerking. Samenwerking tussen de hier geves tigde metaalbewerkings-industrieën, meer speciaal de scheepswerf en de machineherstelplaatsen is dikwijls de oorzaak, dat grote verbouwingen en re paraties in onze gemeente kunnen wor den uitgevoerd. Een mooi voorbeeld daarvan was ze ker de verbouwing van het motorschip „Ouderzorg" van schipper H, Danser uit Amsterdam.Dit schip weid ver bouwd, door de scheepswerf Fa van Duivendijk, terwijl door de Fa L. Pad mos, daarin een 60 p.k. Dieselmotor A.W.A. werd geplaatst. AXEL. „Goed Wonen". Voor een zeer talrijk damespubliek uit Axel en omgeving werd in „Het Centrum" te Axel Donderdagavond op initiatief van de afdeling van de Plat telandsvrouwenbond door mej. Dora Mees, binnenhuis-architecte bij de stichting „Goed Wonen" een lezing ge houden over de woning-inrichting, zoals deze stichting die propageert en ziet. Na deze lezing werd een serie opna men vertoond over moderne woningen en hun interieur, vrije kunst, enz. Daarna gaf mej. Mees practische wenken voor moderne interieur-inrich ting. V LAKSE MIDDENSTANDERS? Vele Goese middenstanders hebben gisterochtend niet zo heel smakelijk ontbeten! Het is ook niet zo leuk, als je bij het ontbijt je krant openslaat en daarin moet lezen, dat de Com missaris van de Koningin de houding van de Goese middenstanders ten op zichte van de Nijtengo „verbijsterend" genoemd heejt, dit naar aanleiding van een opmerking van de voorzitter van het Nijtengo-comité, dat de Goese middenstand nog niet ten volle achter deze tentoonstelling staat. Hoe is het nu met die Goese mid denstandersdie toch herhaaldelijk getoond hebben, dat ze iets op touui durven te zetten ten voordele van hun stad en hun organisatie? Is het wer kelijk zo, dat ze zeggen„Laat die Nijtengo-mensen maar organiseren Dan komen de klanten vanzelf wel naar Goes en in onze winkels. Dan verdienen we zonder dat het ons iets kost!" Nee, zo is het zeker niet! Zoals men wellicht weet, zijn de Goese midden standers georganiseerd in een drietal verenigingen: een Christelijke, een R.K. en een neutrale. Deze drie ver enigingen hebben uit hun midden een contactcommissie in het leven geroe pen en het mag gezegd: de samen werking in deze commissie is uitste kend. Men respecteert er eikaars op vattingen en men streejt er naar om bij iedere actie, waaraan de naam van de middenstandsorganisaties verbon den is, ook inderdaad iedereen, van welke gezindte hij ook is, in de ge legenheid te stellen mee te werken. Ten opzichte van de Nijtengo meent men nu echter niet die medewerking te kunnen geven, hoe graag men dat ook zou willen. Aan de Nijtengo zijn n.l. zekere attracties verbonden dansen b.v. waarvoor de Chr. mid denstanders geen verantwoording wensen te nemen. Derhalve heejt do contactcommissie zich van de Nijten go gedistancieerd, daarbij uiteraard iedereen vrij latend mede te doen als hij dat wilde. De zaak is dus niet zo verbijsterend als zij op het eerste gezicht leek. Wij kunnen de houding van de Chr. mid denstanders respecteren en wij zijn blij, dat de gehele middenstandsorga nisatie solidair gebleven is liever ware het ons geweest, indien men naar een oplossing gestreefd had, zo dat inderdaad de gehele Goese mid denstand zich achter dit evenement had kunnen scharen! e« ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalsmeer, M. Heymans, cand. te Amsterdam; te De Meern, J. A. Tammens te Varsseveld. Aangenomen naar de „Presbyterian Church" in Nieuw-Zeeland, W. van Wijngen te Wassenaar; naar Hjjkers- milde-Kloosterveen, J. C. J. Bronsgeest, pred. bij de varende gemeente te Maas- bracht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Nieuwerkerk, K. de Gier te Lisse en dr C. Steenblok te Gouda. en veiling THOLEN. Aardappelveiling van 10 Aug.: Bintjes bonken 9,73; gewone 9,60; poters 6,15; Witte Eigenheimers bon ken 8,61; gewone 9,3010,78; poters 7,20; BI, Eigenheimers gewone 6,94; gewone 10,3010,82; poters 5,35; kriel voer 5,24. Aanvoer 38 ton. Boontjes 0,23 per kg. Aanvoer 1850 kg. ST. ANNALAND, veiling van 9 Aug. Gele Eigenheimers gewone f 1111.69; ld. gewone afwijkende 12.7911.23; ld. bonken 10.28; ld. drielingen f 8.57; BI. Eigenheimers gewone 12.59; Bintjes ge wone f 10.6011.67ld. bonken 10.99 11.40; ld. drielingen 8.04; Voer 5.81; Stambonen 21; Uien drielingen 7.50; ld. plckelrs 15.31. Alles per 100 kg. Aan voer 35 ton. SCHERPENISSE (via de veiling van St. Annaland), 9 Aug. Gele Eigenhei mers drielingen f7.71; Blauwe Eigen heimers gewone 12.8312.17; Bintjes bonken 11.32; ld. drielingen 7.06. Alles per 100 kg. Aanvoer 20 ton. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 8 Aug. Eigenh. I 12.50—12.60; idem II 11.60; Bintjes I 11.70; idem bonken 11.60. Aanvoer 400 kisten. Dubbele bonen 21, alles per 100 kg. MIDDELBURG. 10/8. Fruit: Yellow Transp. 1431; Perzikappels 1736; Early Vict. 616; Oomskinderen 18 33; Tomaten 1436; Perziken 435; Kaspeer BonneLouise per stuk 18; HET GEZELSCHAP OP DE „PRESIDENT ROBERT". Naar het A.N.P. nog vernam staan, behalve de verdwenen Maastrichtse no taris Quaadvlieg, ook vader en zoon Lombert gesignaleerd in het opspo ringsregister van de politie. Ook zij worden verdacht van deviezenovertre- dingen. Yellow Transp. val en kroet 312, Per zikappels idem 618; Pruimen: Wasmngton 2780; Czar 2182; Onta rio 81.08; Early Laxton 4179; Net- meloen 2258; Suikermeloen 32l.OOj Frankenthaler 1.431.81. Aardappelen: Aanvoer 23 ton. Bonken 1013.10; gro- telO14; Drieling 811; Kriel 6—6.40( Bintjes bonken 1014; grote 912; Doré 12.13; BI. Eigenh. 1U13, alles per 100 kg. Groenten: Sla 412; Bloem kool A 2859; idem B 1—737; idem C 822; id. D 8—18; Dubb. Princ. 20- 28 Snijbonen 2041; Rentegevers 43; Prei 822; Postelein 1525; Savoye kool 8 16; Rode kool 89; Anayvie 511; Spinazie II18; Rabarber o—8; Kroten per kg. 710; Komkommers A 813; idem B 89; idem C 8; Augurken 4 46; Zilveruien 856; Spitskool 59; Bospeen 3244; Boskroten b—9. GOES. 18/8. Grote veiling: frambo zen 162; Dubb. Princesseoonen A I 28.50; idem A II 24.8U; f ruit voor ex port: Yeiiow Transp, A 58; BC 45; I 41; Perzikappeis A 35.90; BC 2o.3026. I 23.40DU.—; Early Vict. 1 15.20 22.40; Beauty of Bath A 5O63; B 45 48; ïeilow fransp. A 66; B öi; Gewone veiling: ïeliow 'transp. 1021; Perzik appels 513; Early Vict. 48; Ooms- Kinderen 10—41; JN.H. SuiKerij 516; Brume iierenpeer 322; czaipruimen 2699; Early Eaxton 2481; Eld. Blau we 9—50; Ontario 31—79; Washington 3077; Blauwe Druiven 142—147, aiies per 100 kg. Perziken 9lb, per 110 st. KApeeeE. 10/8. Grote veiling; Bra men 13b.oO138.10; Framoozen 163; Dubb. Prmcessebonen 1 2u.au; II 22. Appels: perzikr. Zomerappel A 36.90; B ot.öO; C 23.10; 1 25.30—zo.oU; 11 10.10 10.25; Yollow Transp. A 00; B 47; C 40.10; 1 41.7U; 11 I0.0U2U.Early Vict. 1 1629.40; 11 6.20o.oU; Peren: Pr. de Trevoux A 54.60; B 58.10; C 54.10 1 51.OomsKinderen B U1.2U; 1 39. —39.10; 11 20.05; JN.H. SuiKerij I 17.10 17.20; li 10.3510.50; vai- en kroet- appeis 33.du, alles per luu leg. Kleine veiling: Pruimen: Ontario 25—87; wasiiiiigton 2367; Czar 321.03; Early Eaxton 2568; Eiu. Eiauwe 8 du; ei. wijnpruimen 12o3; Tollenaars 1415; UKKeianen 152o, prince a lUjRrozen 1; Diversen: zure Morellen 4070; ïvoae Bessen 25ot; Bramen 1.011.47; frambozen 6U1.93, alles per kg. perziken 314 per stuks. KKabeeinDDKE. lu/8. urote vei ling: perzikrode Zomerappel A 32.20; B 28.80; C 19.80—20.5U; tl 1 20.90— 21.30; 11 9.30; Early Vict, grot 1 20.10; I 14.30; 11 6.50; ïeliow Tramp. 4556; Précose A 55; B 53; BC 52.ib; C 51.70; 1 47.70; Bramen 131.60; trambozen 150.10; Kleine Veiling: Duob, Princ. 20.1030.10; Czarpruim 2112; Onta rio 3380; Washington 2659; Boere .Witte 39; Pr. de Trevoux 1234; N.fL Suikerij 6-13; Yellow Transp. 2036; Zomerappel 1018, alles per 100 kg. SINT MAARTENSDIJK. Geboren: Abraham, z. v. P. Jasperse en A. W. C. de Bres; Marjolein C., d. v. P. W. Brak man en J. L. Matthijsse; Cornells L., z. v. P. Polderman en M. A. van Burgh; Jacob J., z. v. J. P. Koopman en G. G. Ponse; Job, z. v. W. van Zetten en G. Bos. Ondertrouwd: J. J. Slingerland, 41 j. en E. M. Polderman, 19 j. Gehuwd: J. W. de Rijke, 29 j. en P. J. Vinjé, 25 j.; J. Maas, 25 j. en J. C. Duijn- houwer, 26 j. Overleden: A. van der Ende, 82 j,, wedr van S. van Vliet; A. A. van Dam me, 90 j., wed. van C. van den Hoek; J, M. Bijl, 83 j., echtg. van I. M. Quist.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 5