Vrijwilligers hadden massa's goederen onrechtmatig in bezit» Wat inspectie aan het licht bracht Nederlandse troepen naar Korea met onbruikbare uitrusting» Flevo-race gestaakt Hogere huurprijs ook voor nieuwe premie-woningen. Er zullen harde noten gekraakt worden» Rusland wist van Pearl Harbour af. „Bestrijdt het communisme met geestelijke factoren"» Chcisten, eegiec u niet Parlement moet jeugdorganisatie subsidies controleren» avralurcn van Ontvluchte gevangenen lieten derde man in de steek. Zaterdag li Augustus 1951 !EEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 l (Van onze oorlogsverslaggever Alfred van Sprang.) TOKIO, eind Juli. Bij een plotselinge inspectie van kisten en ilunjezakken van leden van het Nederlandse bataljon in Korea is ;en grote voorraad rijksgoederen te voorschijn gekomen, die men on rechtmatig in zijn bezit had. In verband met het naderende vertrek Van het oorspronkelijke bataljon op 29 Augustus met het Amerikaanse troepenschip General MacRae is de uitrustingsofficier naar de achter hoede te Chungju gegaan om de daar opgeslagen bagage eens aan fcen onderzoek te onderwerpen. Het resultaat was alleszins de moeite Waard. Een belangrijke partij aan de Nederlandse staat toebehorende goederen kon achterhaald worden. In een jeep van Russisch fabrikaat arriveert een van de Noord-Koreaanse generaals met zijn adjudant bij het conferentiehuis in Kaesong. Er waren militairen, die vier plunje- :akken propvol met uitrusting bezaten. Sommigen V-schikten over ettelijke iplinternieuwe uniformen, regenjassen, larzen en andere kledingstukken. Er wamen bontjassen en speciale chauf- Jeursj assen te voorschijn die men in de Wintermaanden zelfs nooit gezien had. Verder: geweren, handgranaten, radio materiaal blikken crapefruitsap en Vele andere voorwerpen. In één plun- Jezak trof men een boor aan, die de pioniers al maanden kwijt waren. En m een andere was zelfs een complete bazooka (anti-tankwapen) opgebor gen. Men heeft niet alles meer kunnen achterhalen. In de loop van het jaar zijn namelijk al tientallen pakketten naar huis gestuurd. Niet alles gestolen. Nu zijn niet al deze goederen ge stolen. Veel ervan is door èèn of an dere instantie verstrekt. Een ander deel heeft men ergens gevonden. Maar dat neemt allemaal niet weg dat men het onrechtmatig in zijn bezit had. De inspectie zelf heeft echter heel wat Stof doen opwaaien daar ze niet in het bijzijn van de betrokkenen heeft plaats gehad. Terecht was men het meest Ontstemd over het feit, dat de kisten •n zakken bruutweg opengebroken ïjjn. Een dergelijke manier van in specteren is natuurlijk nimmer goed le praten. Er zijn echter weinig offi ciële protesten ingediend daar uit practised elk stuk bagage wel iets on toelaatbaars te voorschijn gekomen is, Inclusief uit de bagage van offi eieren. 100 ton voedsel. Een andere verrassing heeft het ba taljon beleefd met de aankomst van vior-en twintig hoogopgeladen vracht auto's met levensmiddelen uit Poe san. Het bleek bijna 100 ton voedsel van Nederlands fabrikaat te zijn, dat het bataljon indertijd zelf heeft mee gebracht. Het was echter in Poesan achterge bleven daar het uiteraard onmogelijk was een eigen fourage in stand te hou den, zoals men in Nederland blijkbaar gedacht had. Deze levensmiddelen zijn Óu ineens weer te voorschijn gekomen an liggen In twee grote tenten in Chungju te wachten op hun bestem ming. Er is onder meer suiker, koffie, thea, melk in blik, kaas, ham, marga- rino en een flinke partij biscuits. Een deel van de artikelen is echter al bedoroen. Ook zijn er zestig zak ken rijst bij, die sporen van bederf beginnen te vertonen. Het staat nog niet vast wat er met deze goederen gedaan zal worden. Maar in ieder geval hoeft men voor lopig niet meer allerlei minder aan trekkelijke artikelen van de Ameri kaanse rantsoenen met de bevolking te gaan ruilen om weer eens een keertje rijst te kunnen eten. Onbruikbare uitrusting. Ondnks het feit, dat de Neder landse troepen in Korea al van het begin op Amerikaanse wijze uitge rust zijn, blijven er steeds weer Nederlandse vrijwilligers met een complete, onbruikbare uitrusting ko men. „Het is gewoon krankzinnig zoals men in Den Haag te werk gaat...." gaf een van de officieren van de laatste groep aflossers te kennen. Voor het vertrek uit Nederland moest men een' volledige Nederlandse Uitrusting in ontvangst nemen. Prac- tisch iedereen wist uit krantenartike len «n brieven dat men er in Korea tileta aan zou hebben omdat men daar met Amerikaans materiaal uitgerust zou worden. Ook de fouriers waren daarvan op de hoogte. Maar de pro- tosten van de betrokkenen leverden geen enkel resultaat op. „Orders zijn orders. We moeten ver strekken wat er op de kledinglijsten Itaat en daarmee uit.." was het com mentaar, „maar zodra u in Korea komt wordt alles toch op een grote hoop ge gooid en in brand gestoken." Volkomen overbodig. Dat is gelukkig echter niet waar. Wel wordt echter alle Nederlandse uit rusting meteen ingenomen en ergens opgeslagen. Het is derhalve volkomen overbodig om alles mee te nemen. Een aantal vrijwilligers heeft dat in gezien en heeft de uitrusting thuis in Nederland opgeborgen. Anderen heb ben een minder gewenste methode toegepast en verschillende artikelen voor het vertrek verkocht. Ook aan boord (waar nog meer uitrusting ver strekt is) hebben sommigen er zaken mee gedaan. Er is van de zjjde van bet Nederland se bataljon zelf in Korea en door de Liaisonstaf in Tokio verscheidene malen In brieven en rapporten aan de Generale Staf in Den Haag verzocht om nieuwe transporten zonder de overbodige Ne derlandse uitrusting te sturen. Maar als zovele andere verzoeken heeft men in Den Haag ook dit volkomen genegeerd. (Nadruk verboden). DE WESTELIJKE UNIE. Internationale uitwisseling van arbeidskrachten» De vijf landen van de Westelijke Unie hebben gisteren bekend gemaakt, dat zjj hebben besloten over te gaan tot een internationale uitwisseling van arbeidskrachten. Door dit coöperatieve schema zal ieder land de tekorten aan arbeidskrachten in de andere landen kunnen helpen verlichten. De organisatie van het Verdrag van Brussel heeft me degedeeld dat krachtens het nieuwe schema lijsten van vacante betrekkin gen, die kunnen worden aangenomen door buitenlandse arbeiders, zullen wor den uitgewisseld tussen de vijf landen: België, Frankrijk, Luxemburg, Neder land en Engeland. De organisatie deelde mede, dat op het ogenblik de lijsten alleen betrekking hebben op die industriële en commer ciële wex-kzaamheden, waarvoor voort durend vraag is naar arbeidskrachten en waarvoor het risico voor werkloos heid vrijwel nihil is. Men voegde hier aan toe, dat deze regelingen voorlopig alleen op beperkte schaal zullen worden togepast. Opvarende van „Piet Hein 2" verdronken. De Flevorace, een zeilwedstrijd van Pampus naar Énkhuizen en terug, is na de eerste dag wegens een ongeval dat een slachtoffer eiste, gestaakt. In de buurt van Marken is de Lem mer Aak, de „Piet Hein 2" van de heer H. van Wingerden Jr ten ge volge van een windhoos omgeslagen. De opvarenden, de heren van Win gerden, van Maurik, Lugtenburg uit Gorinchem en de 22-jarige W. Brakel uit Haarlem sloegen over boord. De drie eerstgenoemden werden door het jacht „Jan Klaassen" gered. De heer Brakel verdween echter in de diepte, zonder dat men kans zag hem te red den. Naar aanleiding van dit tragi sche ongeval heeft de wedstrijdleiding besloten de race niet voort te zetten. Zoals bekend nam de „Piet Hein 2" ook deel aan de zeilwedstrijd te Vee- re. (Ingez. mededeling, advert.) Dezer dagen werd melding gemaakt van een beschikking van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, waarbij de huurprijs voor nieuw te bou wen woningwetwoningen werd vastge steld op 45 procent boven liet liuurpeil van 9 Mei 1940. Reden tot dit besluit was de rentestijging van bouwkapitaai. In een circulaire aan de gemeente besturen deelt de minister thans mede dat de huurprijs van 45 procent boven het peil van 9 Mei 1940 voortaan ook zal gelden voor door particuliere met Rijkspremie te bouwen woningen. In gevallen waarin de bouw nog niet is be gonnen, maar wel reeds een premie is toegezegd, is de minister, bereid de huurprijs op 45 procent boven Mei 1940 vast te stellen, indien de belanghebben de daartoe een gemotiveerd verzoek bij het gemeentebestuur indient. De minister zegt tenslotte zich ervan bewust te zijn, dat door deze maatrege len enige ongelijkheid wordt gebracht in het huurpeil van de na-oorlogse wo ningen. Bij een toekomstige herziening van het huurpeil zal deze ongelijkheid evenwel ongedaan worden gemaakt. De vraag of de hogere huurprijs ook zal gelden voor reeds gebouwde woning wetwoningen, waarvoor nog niet een definitieve lening is afgesloten, zal na der bezien worden. UIT DE SCHRIFT LANGE NOORDSTRAAT 8-10 MIDDELBURG De beëindiging van het bezettingssta tuut. ,Het moet uit zijn met de vrijheidsbeperkingen", zegt men» De Westelijke hoge commissarissen in Duitsland hebben het rapport goedge keurd betreffende het beëindigen van het bezettingsstatuut. In het rapport, dat thans aan de be trokken regeringen zal worden voorge legd en waarvan een afschrift door de politieke adviseur der Ver. Staten, Sa muel Reber, naar Washington gebracht wordt, wordt nagegaan op welke wijze het bezettingsstatuut kan worden ver vangen door verdragen met de West- Duitse regering. Men verwacht, dat de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken het geschrift in het najaar zullen bespre ken en vervolgens de deskundigen van de hoge commissie instructies zullen geven om over de verdragen met de West-Duitse regering te onderhandelen. Wanneer het statuut verdwijnt, zal de hoge commissie waarschijnlijk wor den vervangen door een raad van am bassadeurs. Drie maanden lang, sedert 10 Mei j.]„ hebben geallieerde en Duitse deskundi gen over diverse detailkwesties gecon- f jeerd. Ofschoon het niet in de be doeling lag reeds tot concrete besluiten te komen, doch alleen om de weder zijdse standpunten af te palen. Op de komende besprekingen zullen, wanneer men afgaat op uitlatingen van de zijde van de Duitse delegatieleider, Prof. Crewe, vele harde noten te kra ken zijn. Sinds jaar en dag hoort men in West-Duitsland betogen, dat het met het gehele bezettingsstatuut nu maar eens uit moet zijn. Het moet ook maar eens uit zijn met alle vrijheidsbeper kingen vindt men. Dit is ook aangekon digd als doel, waarop de Duitse dele gatie zal mikken. De geallieerden zullen de overeen komst van Potsdam onverlet laten, om dat zij deze zien als de rechtsbasis voor hun verblijf in Berlijn. Over territoriale kwesties en herstelbetalingen zal niet worden gesproken. Een maand voor de aanval was men op de hoogte. Het hoofd van het speciale bureau van onderzoek van de Japanse Pro cureur-Generaal, Mitsoesada Josji- kawa, heeft te Washington voor de commissie voor on-Amerikaanse acti viteit van het Huis van Afgevaardig den verklaard, dat de Russen een maand voor de aanval op Pearl Har bour op de hoogte waren van het Japanse plan om de Ver. Staten en Engeland in de Stille Oceaan aan te vallen. Josjikawa deelde dit mee bij een getuigenis voor de commissie, die een onderzoek instelt naar de werkzaam heid van een Russische spionnage- groep, die onder leiding van Richard Sorge voor en tijdens de tweede wereldoorlog in Japan werkte. Volgens hem had de organisatie van Sorge in begin October 1941 een bood schap naar Moskou gezonden, toen de besprekingen tussen de Ver. Staten en Japan te Washington nog aan de gang waren. Hierin werd gezegd: „Als Amerika weigert tegen het midden van October tot een compromis te komen, zal Japan Amerika, de Ma- leise gebieden, Singapore en Sumatra aanvallen". F. P. Fuykschot in de V. S. Goede levensvoorwaarden alléén niet voldoende. Volgens de heer F. P. Fuykschot, vice-voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, zijn geestelijke factoren van grote betekenis in de strijd van de vakvereniging tegen het communisme. De heer Fuykschot heeft er op gewezen dat het verhogen van het levenspeil van de werkende klasse van veel belang, doch niet voldoende is. Veel ontwikkelde mensen zijn communist, hoewel hun levensvoorwaarden niets te wensen overlaten en zij onder ideale omstandigheden kunnen werken. Daarom moeten de geestelijke krachten gemobiliseerd worden. De heer Fuykschot is 2S Juli 1.1, in de Verenigde Staten aangekomen om onder auspiciën van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken vier maanden lang in de V. S. een studie te maken van de Amerikaanse maatschappelijke en economische in stellingen. „Het voornaamste doel van mijn reis is mijn inzicht te verdiepen In de spirituele krachten die het economi sche en maatschappelijke leven van de arbeiders beïnvloeden en van be lang zijn voor hun houding tegenover de vakbeweging", zei de heer Fuyk- in Europa geconstateerd had dat de arbeiders verlangen naar een ideaal, waar zij naar kunnen streven en dat het voor een gezond vakverenigings leven van vitaal belang is dat de ar beiders mede verantwoordelijkheid dragen, niet alleen voor hun eigen werk, maar ook voor het gehele be drijf waarin zij werkzaam zijn. De heer Fuykschot zeide, dat hij hoopte na te kunnen gaan wat de kerk in de Verenigde Staten doet om het welvaartspeil van de arbeidende Ontsteek u niet over de boosdoeners; zijt niet nijdig over de god- delozen, want de kieade zal geen beloning hebben. Spreuken 24:19, 20. Aan de grote klaagmuur van het menselijk leven staan velen met een gewond hart en een verbitterde ziel. Een hoofdmotief voor hun som bere zangen wordt wel gevormd door de voorspoed van de boze men sen. Hier is rijkdom, die valt in de hand van een ledigaard, terwijl trouwe werkers met" de handen of met het hoofd vechten moeten met ontbering en gebrek. Daar vallen macht en invloed ten deel aan een dwaas en stijgt de karakterloze hoog op de ladder van het leven. Ginds bouwt de slimmerd zijn villa uit de baten van zijn bedrog. Ik behoef het niet verder uit te werken. U kent de klaagmuur en zijn vaste bezoekers. Ik heb er u wel eens gezien, en u hebt er mij u>el eens betrapt, nietwaarGod vergeve het u en mij. Langs die klaagmuur gaan de profeten van de ontevredenheid en de ronselaars van de opstand. Maar daarlangs gaan ook de humo risten, die neuriën: „Zoek de zon op!" En ook zij, die zo kwasi- kalmerend kunnen betogen: „Mens, erger u toch niet!" De geïnspireerde schrijver van het Spreukenboek is maar niet en kel een onderwijzer van zedekun- dige lessen, maar hij is een ge lovige, die in de vreze des Heren het beginsel van alle wijsheid heeft gezien. En zijn kostelijk woord richt hy dan ook tot hen, die God erkennen als de God van hun le ven. Ik zou zijn raad kunnen sa menvatten in het opschrift van deze meditatie: CHRISTEN, ERGER U NIET.' Ook die christenen hebben hun klaagmuur, nietwaar? Hoe heeft Asaf daar niet gestaan, nijdig op de dwazen! Met een brandend oog en een grimmig gebalde vuist! Waar om hebben de goddelozen het goed? Waarom gaat het hun voor de wind? Waarom onderdrukken zij Gods kerk? En waarom, o God, er kent Gij mijn zaaksgerechtigheid niet? Waarom geeft Gij mij over aan die lelijke mensen, aan die on goddelijke machten? Waar blijft nu Uw belofte, dat Gij ons kronen zult met goedertierenheid en barmhar tigheden? En die klaagmuur kennen wij allen heel goed! We zijn er, om zo te spreken, thuis! God vergeve het ons. Kruiningen. J. KOOLSTRA. Overzicht Eerste Kamer. Zelfbeschikkingsrecht moet weer ter sprake komen. Het hoofdstuk Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen der Rijksbegroting 1951 en de begrotingen van Uniczaken en Overzeese Rijksdelen gaven deze in de Eerste Kamer veel stof tot discussiëren. De minister van Onderwijs, Prof. dr J. Th. Kutten, de geesteiyke vader van de nota inzake de onderwijsreorganisatie, die diep zul ingrijpen in het huidige Nederlandse schoolwezen, antwoordde Woensdag in eerste termijn, dat er in het Nederlandse onderwij» grote vooruitgang vait to bespeuren in vergelijking met voor de oorlog. Een belangrijk punt, dat de minister noemde was de verlaging van 't school geld met ca. 30 procent, ingaande voor bet schooljaar 19501951, Ook het nijverheidsonderwijs, zal evenals het lager onderwijs een reductie toekennen voor gezinnen met een bepaald aantal schoolgaande kinderen. Na aan de kleuters gedacht te hebben het kleu teronderwijs zal door het Rijk gesubsi dieerd worden beloofde de minister de studenten, dat hun sociale noden zijn volle aandacht hebben. Staatssecretaris Cals zei, dat hij de bouw van de 100 kilowattzender zou trachten te bespoedigen en nam dus de woorden van de heer Algra (A.R.): „Wij moeten vechten voor onze plaats in de wereld. De omroep kan op dit ge bied een belangrijke bijdrage leveren. Dit werk kan niet doorgaan wanneer de regering de bouw van een 100 kilowatt zender niet doorzet" wel ter harte. „Het is een misverstand", zo zei de heer Schipper (A.R.), toen hij sprak over 't nijverheidsonderwijs, „dat op de M.T.S. alleen leerlingen worden aange nomen, die eind-diploma U.L.O, of H. B.S. hebben. Het nijverheidsonderwijs geniet een te geringe vrijheid. Dit is vooral het geval bij het bijzondere on derwijs. Alle onderwijskwesties worden uitsluitend besproken tussen de inspec ties en de onderwijskrachten. De schoolbesturen moeten zich meer met onderwijs bemoeien!" De minister liet een ander geluid ho ren: „De schoolbesturen moeten zich strikt aan de administratieve voor schriften houden omtrent de besteding van subsidiegelden.". Dit was een aardig nootje, dat men in het Parlement kraakte. De heer Algra sneed nog een belang rijke kwestie aan: De wettelijke rege ling van de subsidie van jeugdorganisa ties moet in deze zin wettelijk geregeld worden, dat de subsidie onder controle van de volksvertegenwoordiging moet komen. UNIEZAKEN. De begroting van Uniezaken deed heel wat „parlementarische" tongen los komen. Daar was eerst de heer de Dreu (P.v.d.A.), die Indonesië zag als ieder andere buitenlandse mogendheid. Deze spreker vroeg aan de minister de onrustwekkende elementen ais leden van de Stichting „Door de eeuwen trouw" met kracht aan te pakken. Hij en zijn fractie waren ontevreden over de afwachtende houding van de rege ring inzake het conflict met Indonesië over Nieuw-Guinea. Het C.H.-lid, de heer de Zwaan, was voorzichtig en zei, dat de ontwikkeling in Indonesië nog zodanig in beweging is, dat er nog niets over de vorm van de Nederlands Indonesische houding valt te zeggen. Hij drong er op aan 't wetenschappelijk onderzoek naar bodemschatten in Nieuw-Guinea te bevorderen en vroeg nog eerst dat dit land geen ruilobject zou worden tegenover Indonesië. De Memorie van Antwoord kwam er bij de heer Algra (A.R.) niet best af. Inhoud en argumentatie waren ver be neden peil. De oplossing van het zelf beschikkingsrecht was geheel in strijd met de R.T.C. en leek wel op niets. De minister wilde daarentegen op zijn beurt van het zelfbeschikkingsrecht geen prestige-kwestie in de slechte zin van het woord maken. Minister ir L. Peters beloofde de zaak der Ambonezen met grote tact op te lossen. Deze bewindsman was vol lof over de samenwerking met de West. De tweede termijn leverde nog weinig nieuws op. De heer van Santen, (C.P. N.) vroeg, waarom de Sowjet-Unie niet gekend was in de besprekingen over het Japans vredesverdrag. Prof. Molenaar (V.V.D.) zei nog met nadruk, dat bij de besprekingen over een herziening van de R.T.C. het zelfbeschikkingsrecht ter sprake moet komen. De Kamer nam de begroting aan z. h.s., onder aantekening dat de commu nisten geacht willen worden te hebben tegen gestemd. predikanten en redacteuren van tijd- r—„—.„^.schriften en dagbladen. Hjj zal in klasse te verhogen en dat hij in ver-1 September het congres van de jaar- band daarmede voornemens was in vergadering van de A.F.L. te San schot, die daaraan toevoegde, dat hij contact te treden met vooraanstaande Francisco bijwonen. KAN PEDRO HELPEN? Het leek wel een wed strijd tussen Lorre en de twee kinderen. Lorre vloog van boom tot boom en Gertjan en Maartje renden hem geregeld achterna, steeds naar zijn naam roepend. Ze trachtten hem hijgend met de liefste woordjes te lokken, maar Lorre lachte hen alleen maar uit en krijste plagend: „Oehoe... pak me dan als je kan". Maar dan scheen hij genoeg te hebben van dit spelletje, want plotseling hadden ze hem uit het oog verloren. Hoe ze ook zochten in de bomen, of hoe ze ook riepen, ze zagen of hoorden geen Lorre meer. Dit was te veel voor Maartje en ze barstte in snikken uit. „Oh Gertjan, ik durf niet meer terug te gaan, wat zal tante verschrikkelijk kwaad zijn, was ik maar nooit zo ongehoorzaam geweest", Gertjan was ook ten einde raad en zag het verdere verloop van hun vacantie somber in. Hij keek beteuterd naar zijn snikkende zusje en wist geen woorden te vinden om haar te troosten. Plotseling hoorde hij een hoog stemmetje uit de boom, dat sprak: „Maar kin deren, wat zijn jullie verdrietig, wat is er aan de hand, misschien kan Pedro jullie helpen". Verbaasd keken de kinderen omhoog en ontdekten toen een vriendelijk eek hoorntje. Het onderzoek, dat door de politie en de directie van liet Huis van Bewa ring aan de Amstelveenso weg te Am sterdam is ingesteld na de ontvluchting van twee gevangenen, lieelt aan liet licht gebracht, dat de plannen, die de mannen voor ontsnapping koesterden met de uiterste zorg zijn opgesteld en uitgevoerd. Hierbij is ook nog een der de gevangene betiokken geweest, waar schijnlijk is die te goed van vertrouwen geneest en op liet laatste ogenblik door zijn „kameraden" in de steek gelaten. Op tot nu toe onverklaarbare wijze zijn de mannen in het bezit gekomen van een ijzerzaag en van hun eigen burger kleding. Woensdag werkten zij in een gang, die toegang gaf tot een klein vertrekje, van de binnenplaats, afgesloten door een raam met ijzeren tralies. Onder hun gevangenis-werk- Kleding hadden de mannen- hun eigen kleren aangetrokken en toen zii een ogenblikje alleen waren in de gang, hebben zij kans gezien een tralie door te vijlen. Zij wisten zich door het raam te wringen en kwamen op de binnen plaats, die grenst aan de muur langs de Amstelveense weg. Met zijn drieën hebben zij toer, een pyianiide gevormd, en zo kon men boven op de vier meter hoge muur komen. De tweede werd er op getrokken, maar nummer drie moest beneden blijven staan en zonder zich verder om hem te bekommeren, hebben de andere twee beide Utrechters de vlucht genomen. De politie is tot nu toe hun spoor bijster, liet gehele land is gealarmeerd en ook de grensposten zijn gewaar schuwd. De beide gevangenen, de 34-jarige M. v. d. O. en de 26-jarige koopman H. V., bevonden zich eerst sedert enkele weken in dit Huis van Bewaring te Amsterdam. AWKIÜ BERICHTEN Do vereniging tot bevordering der slechthorenden te Lunteren heeft een stichting in het leven geroepen welke te Lunteren een tehuis wil bouwen waar ongeveer 50 slechthorenden een blijvende huisvesting kunnen vinden. De 79-jarige 1». van Laan, slacli toffer van de roofoverval in ae Purmer, is gistermorgen in het ziekenhuis te Pur- merend aan zijn verwondingen overle den. Zijn zuster Susanne verkeert nog steeds in levensgevaar. Prinses Beatrix lieeit enige dagen in Limburg doorgebracht ais gast van de familie Houben. Zij bezocht onder an dere de ceramische industrie en de grotten van Valkenbprg. De Argentijnse politie neeft 20 per sonen gearresteerd, die verantwoorde lijk geacht worden voor de stakingen bij de spoorwegen. Drie der gearres teerden werken bij de spoorwegen. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft bekend gemaakt, dat na 15 Augustus een reeks ontplof fingen van middelmatige kracht tot stand zulien worden gewacht op het proetterrein van Indian bprings. Er wordt niet gezegd of het hier atoom ontploffingen zal gelden.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2