-'•L rovincie Walcheren. Nieuwe A.N.W.B.-beweg- wijzering op Walcheren. Zuid-Beveland. Schouwen-Duiveland. ei*t KERK cy iSport en spel DE BEURS NOTEERDE GISTEREN mi mi m Straten van Amsterdam werden rivieren* DE ^ADIO brengt u IK auotilurcia VAN MARKT Vrijdag 10 Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Benoemingen dij oe P.T.T. BH besluit van da minister van ver keer en waterstaat, zijn, te rekenen pan 1 Januari 1949, de technisch-hoofd- eunbtenaren van de Rijkswaterstaat, de heren J C. Groenendijk te Hansweert »n J. H. de Vlieger te Terneuzen, be noemd tot technisch-hoofdambtenaar lste klasse. Commissaris der Koningin zal eerste wegwijzer onthullen. Walcheren zal zeer binnenkort de beschikking krijgen over een nieuw wegwijzernet, dat geheel zal worden aangepast aan de veranderde situatie, zoals deze, tengevolge van de herver kaveling is ontstaan. Maandag 13 Augustus echter zal een aanvang worden gemaakt mot het plaatsen van het nieuwe definitieve wegwijzersysteem. Walcheren krijgt er dan 13 nieuwe wegwijzers en 4 nieuwe richtingsborden bij, terwijl niet minder dan 27 wegwijzers zullen worden herzien. Enige geheel nieuw-aangelegde weg- vakken zullen daarbij in de beweg wijzering opgenomen worden. Voor het eerst zal dan een recht streekse route tussen Domburg-West- kapelle-Zoutelande enerzijds en tus sen Veere-Middelburg en Vlissingen anderzijds worden aangegeven. Voorts zal de A.N.W.B. de voor oorlogse, zuiver toeristische route Vlissingen.ZoutelandeWestkapelle, langs de kust, in ere herstellen. Het ligt verder in het voornemen van de A.N.W.B. zeer binnenkort over te gaan tot het plaatsen van de be kende paddestoelen langs de duin- rijwielpaden tussen Vlissingen-Zoute- lande-Westkapelle en Oranjezon. Een gedeelte van deze rijwielpad- verbinding is na de oorlog in inter nationaal werkverband door studen ten aangelegd. Zowel voor het ver keer als voor het toerisme betekent de vernieuwing van de bewegwijze ring op Walcheren een grote verbete ring. De Commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot, tevens lid van het dage lijks bestuur van de A.N.W.B., zal op Maandagmiddag 13 Augustus, te half drie, te Westkapelle, de eerste nieuw- geplaatste wegwijzer onthullen. Een groot aantal autoriteiten zal deze plechtigheid bijwonen. NOG GROTER AARDAPPEL. Naar aanleiding van een berichtje in onze courant van een gerooide aardappel berichtte men ons, dat bij de heer J. Roelse, Domburgseweg 20, Oostkapelle, een aardappel van het soort Eerstelingen gerooid is welke een gewicht had van 600 gram. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt be kend, dat ln het tijdvak van 1 Aug. tot en met 7 Aug. 1951 de navolgende voor werpen aan zijn bureau zijn gedepo neerd; Vier muntbiljetten, sleutel (Llpsmo- del), melsjesvest, herenrywiel, vulpen, broche; en dat Inlichtingen aan zijn bu reau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: étui met vulpennen, regen- Jas, jongensregenjasje, diverse ballen, dameshandschoen, klnderbril, tabakszak padvlndersrlem met llpssleutel, kinder tasje, petten, disselboom, diverse sleu tels, sleutelring met sleutels, diverse portemonnaie's met Inhoud, identiteits bewijs (Invaliditeitswet), kindervestje, Jongensjasje, step op luchtbanden, een pakket inh. mantelvoering, das, dubbele fietstas. VROUWENPOLDER. Orgelconcert. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven door mevr. PeeckBoeke, sopraan en de organist Jan Hekhuis. Het orgel leent zich voor dergelijke avonden uitste kend. Voor de orgelwerken was het instrument wat te klein. GOES. Blikseminslag en overstroming. Gisterochtend vroeg, omstreeks vijf uur is, tijdens het hevige onweer, dat boven Goes woedde, de bliksem inge slagen in het pand Anjelierstraat 2, dat bewoond wordt door twee gezinnen, n.l. dat van de heer P. C, van Sprang en dat van zijn zoon, de heer A. H. van Sprang. Het vuur, dat via schoorsteen, vliering en electriciteitsmeter een weg naar de aarde vond, deed de vliering vlam vatten, doch dank zij de hulp van omwonenden, brandweer en politie wist inen een uitslaande brand te voorko men. Toen de bliksem in de woning sloeg, gag de heer P. C. van Sprang de vuur bal via de vliering langs zijn ledikant gchieten. Heftig geschrokken trachtten de inwoners de brand te blussen, geas sisteerd door de heer A. Boel, die in de fiabyheid woont en het vuur zag inslaan en direct met een brandblusapparaat aan kwam rennen. De pogingen mis lukten, zelfs ook toen de politie nog piet twee brandblusapparaten te hulp kwam. Zodoende werd de brandweer gealarmeerd die het vuur vlug meester Was, Waterschade kon echter niet voor komen worden. De heftige regenval die het noodweer begeleidde, maakte het voor vele Goes- (enaars welhaast onmogelijk hun wo- hing te verlaten. De riolen konden het -ele water niet verwerken en hele wij- ;en stonden blank. Ook de stand van e vesten was weer zeer hoog. Het be gin van de Vogelzangsweg en een ge deelte Violenstraat-Kamperfoeliestraat waren in meren veranderd. Koe door de bliksem getroffen. Vanmorgen vroeg werd een koe van (Ie heer Blokpoel in De Poel door de bliksem getroffen. Het dier was op slag Kloetinga veroorzaakte de harde wind, dat een schoorsteen van het huis van de heer P. S. afbrokkelde Er wer den geen personen getroffen. RILLAND. Aanbesteding. Woensdagmiddag werd ln zaal Nijsse een aanbesteding gehouden voor het bouwen van een woonhuis op het nieu we bouwterrein aan de Hoofdweg, voor rekening van de heer J. de Meester (ar chitect M. J. Ie Qlercq). Ingeschreven werd door: J. F. Hop mans, Goes f 20.975; J. v. Strlen, Krab- bendijke f 19.250; M. F. Goedemond te Goes f 19.050; C. v. d. Velde, Blezelinge f19.000; W. L. Dronkers, Bath f18.900; Breas en Zn, Goes f 18.730; Gebr. v. d. Sande, Rilland f18.598; W. v. Doorn te Krabbendijke f 18.550. Gegund aan de laagste Inschrijver. BRUINISSE. Vaartuig zonder bemanning. Toen de depothouder van de Gulf Olie Maatschappij, de heer J. Otte, zich des morgens bij het krieken van de dag naar zijn schip begaf, zag hij dat buiten de haven een vaartuig dreef, dat bij na dere beschouwing het mosselvaartuig Bru 15 bleek te zijn. Daar niemand nog op de haven aanwezig was moest hij alleen het vaartuig weer binnen zien te brengen. Door handige manoeuvres met zijn eigen boot, het olledepotschlp, wist hij aan boord van het drijvende vaartuig te komen en het op sleeptouw te nemen. POORTVLIET. Op reis met de ouden van dagen. De ouden van dagen maakten een reis naar Oosterhout. Er werd o.a. een be zoek gebracht aan het Burgers Dieren park bij Tilburg. Om 9 uur keerden de oudjes in de gemeente terug, waar ze werden verwelkomd door het muziek gezelschap. Op het gemeentehuls sprak de burgemeester een woord van dank tot de bevolking. Namens de „reizigers" dankte de heer D. W. Kesteloo het ge meentebestuur en alle medewerkers. E.H.B.O.-ers kregen diploma. In deze gemeente werd een eindles ge houden van de E.H.B.O.-cursus. Dokter ten Kate en de plaatselijke arts, dokter Kugel, examineerden. Zes heren en een dame kregen het diploma. Het ligt ln de bedoeling ter plaatse een E.H.B.O.-vereniging op te richten, die dan samenwerkt met het Neder landse Rode Kruis, afd. Tholen. GEMEENTERAAD. WEMELDINGE. Geldlening van f 60.700 voor woningbouw. Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Wemeldinge in spoedeisen de vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Na opening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat met het straat werk aan de Westelijke Kanaalweg een aanvang is gemaakt en gaf een resumé van de oorzaken welke heb ben geleid tot de stagnatie in de bouw der 9 woningwetwoningen en in het afwerken van het sportterrein. Met het voorstel van G. S. tot ver hoging van de jaarwedden der wet houders ging men accoord. Voor de vernieuwing van het oefen gebouwtje van de Transportcolonne van het Rode Kruis werd een bij drage verleend in de kosten tot een bedrag van ten hoogste f 130. De voormalige veldwachterswoning, thans toegewezen aan de heer J Meijer, werd m.i.v. 15 Juli 1951 ver huurd voor f 4 per week, behoudens hogere goedkeuring. Men besloot tot het aangaan ener vaste geldlening ten bedrage van f60.700 tegen een rente van 4 pet. en met een looptijd van 50 jaar t.b.v. de woningbouw aan de Zuidelijke Achterweg. Bij „Voorkomende zaken" infor meerde de heer de Jonge naar de wijze van aanbesteding van het ver voer der materialen t.b.v. de straat vernieuwing aan de Westelijke Ka naalweg en vroeg de heer Dekker of de voorgenomen verbreding van de Zandweg binnenkort haar beslag zal krijgen, lichtte de voorzitter de wijze van aanbesteding toe en zeide, dat de verbreding van de Zandweg inder daad op het program van het Prov. Bestuur staat. Na een besloten zitting en herope ning der openbare vergadering wees de heer Van der Hiele op het gevaar voor voetgangers door de voor het gemeentehuis opgestelde bloemen- urnen, waarop B. en W. de toezegging deden enige verlichting te doen aan brengen bij de aan het gemeentehuis geplaatste brievenbus, waardoor ook deze bloemenurnen bij avond zullen zijn verlicht. De Goesse beiaardier W. L. Hart hoorn zal op uitnodiging van B. en W. te Bergen op Zoom op 19 Augustus een concert geven op het carillon aldaar. Het Engelse korps „The King's Own Husars" (ln gala-uniform) zal Vrijdag a.s. om 7.30 uur op de kiosk op de Markt te Axel een concert geven. De heer A. Jansen van Roosendaal te Axel slaagde te Utrecht voor het exa men schildersgezel. Zaterdagmiddag zullen ln het nieuwe zwembad te Sas van Gent de Zeeuwse kampioenschappen worden verzwom- men. Te Zwolle slaagde voor de hoofdacte de heer W. G. de Vriend, vroeger te Helnkenszand. Te Rotterdam behaalde de heer J. Dlngemanse, onderwijzer aan de Julia- naschool te Souburg het diploma han denarbeid. Zaterdag wordt in Sluiskil een wieler wedstrijd voor nieuwelingen verreden over 60 km met deelname van verschil lende Zeeuwse renners, o.w. Verhelst van Axel. Te Poortvliet ls benoemd tot volon tair ter gemeentesecretarie de heer J. M. van der Maas, aldaar. Bij het gehouden examen voor nut tige handwerken te 's-Gravenhage ls geslaagd mej. J. J. van des Maas, onder wijzeres aan de O.L. school te Poort vliet. Aan de Ambachtsschool te Bergen op Zoom werd het einddiploma timme ren uitgereikt aan M. Boller en J. Har- tog, en dat voor electrician (2-jarlge cursus) aan M. van Burgh, allen te Poortvliet. Woensdagavond maakte de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg ter gelegenheid van haar 30- jarig bestaan een rondgang door het dorp. De signaalafdeling van de gym nastiekvereniging „Astrow" verleende hieraan haar medewerking. De in Sint Annaland gehouden collec te ten bate van het Hoogeland heeft op gebracht f40.12. De collecte ten bate van de Stichting „Het Hogeland" heeft te Tholen op gebracht f 48.95. DE VERHOOGDE KOLEN- PRIJZEN. Interpellatie in de Eerste Kamer niet toegestaan. De Eerste Kamer heeft gistermor gen afwijzend beslist op een verzoek van de heer Brandenburg (C.P.N.) om de regering te mogen interpelleren over de verhoging van de prijzen van huisbrand. Men sloot zich aan bij de zienswijze van de heer de Bruyn (K.V.P.), dat een beoordeling van het beleid inzake lonen en prijzen al lereerst tot de taak van de Tweede Kamer behoort en' men overwoog dat het beter is af te wachten tot de regering antwoord gegeven heeft op de diverse schriftelijke vragen, die haar zijn gesteld. Op deze gronden verwierp men derhalve het interpel- latieverzoek met 29 tegen 2 stemmen. Maar zowel de heer de Bruyn als de heer Algra spraken hun misnoegen uit over de gang van zaken met de verhoging van de kolenprijs. Het is dan ook niet uitgesloten, dat de re gering hierover te zijner tijd nog een hartig woordje te horen zal krijgen. BURGERLIJKE STAND om 3^1 ending Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Noorden, J. Bos, cand. te Capelle a/d IJssel, die bedank te voor Gouderak, Kesteren en voor Stad aan 't Haringvliet. Geref. Kerken. Beroepen te Dieren, A. J. R. Brus- saard te Bruchterveld. Geref. Kerken (art. 81). Beroepen te Ferwerd-Hollum, te Haulerwjjk, te Uithuizen en te Buiten- post, W. G. de Vries, cand. te Gronin- za grote ravage, gen. Schaakkampioenschap. De Zeeuwse jeugdkampioen A. Smal- legange uit Kapelle, die op het ogen blik deelneemt aan de wedstrijden om het Nederlandse jeugdschaakkampioen- schap te Rotterdam, ls Ingedeeld in groep A, waarin verder nog uitkomen W. Versnel (kampioen Rotterdam), J. Staal (kampioen Amsterdam, W. J. Geus (kampioen Noord-Holland), P. H. van Bemmelen (kampioen Lelden) en P. H. J. Beurkens (kampioen Limburg). Onze Zeeuwse jeugdkampioen begon niet erg bemoedigend, want h(j verloor de eerste wedstrijden, resp. van W. Ver snel en P. van Bemmelen. De overige uitslagen waren: J. Staal-P. Beurkens 01; W. J. Geus-P. van Bemmelen Vi\ W. Versnel-J. Staal H—Hl w- J- Geus-P. Beurkens 10. Aan de bondswedstrijden, welke tege lijkertijd ln Rotterdam worden gehou den, wordt nog deelgenomen door de Zeeuwse schakers G. van Oorschot en de Wolf, belden uit Sluis en de heer L. J. Woudstra met zijn zoon G. L. Woud stra, beiden uit Middelburg. De heer van Oorschot verloor ln de eerste ron de van Zwier uit Enkhulzen, terwijl de heer de Wolf ln de Haan uit Rotterdam zfln meerdere moest erkennen. De heer Woudstra Sr won in de voorronde van de Rotterdammer Möls, terwijl zijn zoon de heer Wismeyer uit Meppel versloeg. GOES. Geboren: Antonlus W., z. v. G. A. M. Koks en E. H. Dekker; Pau lina H., d. v. J. A. Wisse en S. P. Strijd; Jan A., z. v. M. Dalebout en M. E. de Kok; Matthea Th., d. v. J. J. Ransijn en J. Koens; Adriaan C„ z. v. J. C. de Jon gen en M. L. de Visser; Maria, d. v. F. de Groot en M. van Paassen; Annes, z. v. J. Verstraate en T. Kodde; Johannls, z. v. G. Heijnsdjjk en N. van Dalen. Ondertrouwd: M. de Jongh, 25 j. en E. G. Henderson, 22 J., te Vlissingen; J. N. Machgeels, 29 j„ te Middelburg èn F. Bookelaar, 31 j.; I. J. van de Panne, 30 j. en J. Bruggeman, 23 J. Gehuwd: J. K. Bakker, 31 J„ te Den Helder en A. C. Lammers,"16 J.; M. A. van Riet, 23 j. en J. A. van de Vreede; J. Gunst, 24 j. en J. J. Roose, 23 j. Overleden: P. W. Huijer, 54 j„ echtg. van M. P. Rledijk; G. Bruel, 84 j„ wed. van P. Wisse; C. M. Brunschette, 67 J. VLISSINGEN. Geboren: Gerrlt, z. v. G. Zuldema en J. den Engelsman; Ger da, d. v. G. de Pagter en A. Geldof; Jannle C. C„ en Olga F. G., d. v. K. de Noorjer en F. O. Ooms; Teunis, z. v. G. van Bostelen en C. de Bruin; Catharlna J. M., d. v. J. van Heese en S. M. van Goethem; Theodorus C. M„ z. v. A. T. van Ombergen en M. Step; Robert, z. v. J. Grootjans en W. A. van der Lin den. Gehuwd: C. van de Velde, 23 j. en M. Bleijenberg, 23 j.H. Krulzinga, 29 j. en A. Ovaa, 23 J.; A. Janusz, 31 j. en J. J. de Visser, 30 j„ te Middelburg. Overleden: C. Alewijnse, 77 j„ echtg. van M. Keukelaar, TERNEUZEN. Geboren: Petrus, z. v. H. Mentzij en J. M. Netten; Maria M., d. v. J. M. Verstraeten en E. C. Wael- poel; Eugenlus A. J. M„ z. v. A. J. M. Fassaert en A. A. A. Boerbooms; Loui se, d. v. W. H. Hardeman en K. van Akkeren; Cornells, z. v. A. M. v. d. Have en J. de Baert; Roelof je L., d. v. A. J. Dourleijn en E. v. d. Wolde; Anna, d. v. C. Hangoor en C. J. Herrebout; Abraham R„ z. v. L. C. Wleland en S. Dleleman; Pieter C„ z. v. C. J. de Roo en E. Polderman; Anthonle A., z. v. P. van Wijck en M. v. d. Velde. Gehuwd: J. Destombes, 35 J. en I. L. M. Vanhijfte, 31 j.; J. F. J. van Cleem- putte, 25 j. en A. M. C. M. Heflnen, 28 jaar. Overleden: D. van Alsen, 70 j„ wedn. van L. de Koeijer; P. J. 't Gilde, 61 j„ echtg. van M. Smallegang; J. A. de Meulemeester, 61 j.; E. Baert, 47 j., echtg. van M. Immerzeel; S. Everaert, 81 j., echtg. van C. L. v. d. Velde. WISSENKERKE. Geboren: Adrlana M„ d. v. L. v. d. Heijde en A. P. Stout- hamer; Leuntje M„ en Leendert P., d. en z. van L. K, van Lieren en A. P. Wllderom; Jacoba L„ d. v. J. Bosselaar en L. J. de Vos; Maria L. J., d. v. P. J. v. d. Moere en M. C. Verhulst; Dirkje A., d. v. M. C. Bouterse en E. de Visser; Neeltje J. W„ d. v. P. H. Kramer en P. M. Wllderom. slotkoersen amsterdamsche effectenbeurs medegedeeld door de amsterdamsche bank n.v. - incasso-bank n.v- goes. 87 97# 98 88# 86# 104# Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 cum SS# Grootboek 1946 86# 3Kon. Olie '50 105 Cult. H. Ind. Bk 50# - Nat. Handel sbk 89A 91# Ned. Handel My 137# 136# A. K. U. 173# 173A Berghs Jurgens 290 287# Berkels Patent 113# 107ex Calvé Delft 123 124 Centr. Suike r 175# 174# Fokker 102ex div Gelder Zn 157#ex stock 157# Kon. Hoogovens 147# 146# L. Br. Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeil. Dito 6% cum pref wd Wilton Biliton le rubr. Dito 2e rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 225# 226% 343 341 211 212 167# 168 - 132# 154 155# 188 188# 261# 260# 273# 272# Kon. Olie 290# 288# Rotterd. Bk 153 Dito, onderaand. 289# 2SS# Twentsche Bk 156# 156 Moeara Enira 462 Overzeese Gas 61 62 A'dam Rubber 100# 98# Borneo Sumatra 104 1» Bandar Rubber 101# 9S# 87# Int erna tio 139-4 Deli Bat. Rubber 87# Am. Smelting 97# 9«4 Kendeng Lemboe 8#2 SI Anaconda Copper 52# 51?! Oost -Java Rubber Bethl. Steel 59# 5»! De Oostkust 91 91 Chrysler 78# 78 Serbadjadi 35# Genera) Motors 56# 57 Holl. Am. lijn 169 16S# Intern. Nickel 42# ava-China-J.liju 120 Kennecott 88# 88 474 Kon. Boot 125# 124# Rep. Steel 46# Kon. Paketvrt 116 115 Stand. Brands 6# «4 Ned. Sch. Unie 136# 175# 136# U.S. Steel 4 8# 48 v. Ommeren's Sv 174# C" es Service 133# 1334 Rett. Lloyd 135# 134 North Am. 21 204 Stv. Mij Ned. 142# 142 Cont. Oil «s H. V. A. 113# 112# Midcont. Oil 714 714 Java Cult. 47# 47# Phillips Oil 109?! 1104 N. L S. U. 85# 85# Shell Union 754 744 Vorstenlanden 24 21# Tide Water 454 454 Deli Bat. Mij 101# 102 Baltimore 24 Deli Mij 78# 76# Miss K. Texas li»! Senembach 72 72# Ne'. York Ceutr. 21)4 224 Muller en Co 157 Pr msylvania 214 224 3»! Amsterd. Bk 151# Canadian Pac. 325! Escompto Bk 40# 40 Hudson Motor 17-4 174 Gehuwd; P. I. Bouterse, 25 j. en L. T. Goudswaard, 22 j.; P. C. Jeronlmus, 25 j. en G. Jeronlmus, 23 j.; E. M. de Regt, 22 j. en C. M. Israel, 24 j.; D. P. Flipse, 24 j. en P. J. van der Moere, 23 j. Overleden: T. C. Flipse, 76 j„ echtg. van O. de LooffJ. de Back, 70 j., echtg. van C. P. Breas; Cornells, 7 j., z. v. G. Remijnse en T. van Ossewaarde. SCHEEPSTIJDINGEN passagiers- en emigrantenschepen. RIJNDAM: 10 te Rotterdam verw.; ORANJE: 10 te Amsterdam verw,; VOLENDAM: 8 van Le Havre naar QuebecGAROET5 te Pinang naar Balikpapan; KLLPFONTEIN9 te Ant werpen van Southampton. haven van vlissingen: Te Vlissingen aangekomen op 8 Aug. 1951: SINT TROPEZE van Antwerpen. Op 9 Aug. 1951: KERMA van Emden; HEST MANDEN van Treeport. Van Vlissingen vertrokken op 9 Aug. 19al: SINT TROPEZE naar Itali. Gepasseerd naar Antwerpen op 8 Aug. 19al Sleepboot SCHELDE van Maassluis; Sleepboot NOORDEE van Maassluis; DA COST A van zee naar Gent; Op 9 Aug. 1951: KLIPFON- TEIN van Southampton; AD ARA van zee naar Terneuzen; CASTOR van Rotterdam; BREE HELLE van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen op 8 Aug. 1951: ALAMAT naar Rotterdam; LOOIERSGRACHT naar Rotterdam van Terneuzen; Op 9 Aug. 1951: HERENGRACHT naar Helsinki. Officiële Publicatiën middelburg. Hinderwet. B. en W. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij'lagen van B. B. A. Vergouwe q.q. „Het Vlasbedrijf Walcheren' te Middelburg, om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een electrisch te drijven vlas bewerkingsinrichting op perceel Kleverskerkse- en exploiteren van een lectrisch te drijven vlas- M No. 5. Op Maandag 20 Augustus a.s. des voormui- dags 10 uur, zal gelegenheid bestaan om be zwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zy, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge meente kennis nemen van de terzake ingeko men schrifturen. De regen gutste op Europa neer. Negentien slachtoffers in Italië. Door de aanhoudende regens z(jn in Zwitserland de rivieren verder gezwollen. Dorpen moesten ontruimd worden en de mensen vluchtten op de daken van de huizen. In het dal van Verzasca dreigt de gezwollen rivier het krachtstation, dat Lugano van electriciteit voorziet, te vernielen. Amsterdam. Veel straten werden in de hoofdstad in rivieren veranderd. Kelderruimten en sousterralns, waarin veelal werkplaat sen, bakkerijen enz. zijn gevestigd, stroomden vol. In 20 tot 30 jaar heeft Amsterdam niet zo'n regen gekend. Om half twaalf, toen de regen op hield, kon men pas de schade overzien. De diensten van de gemeente werken onder hoogspanning om de verstoppin gen van de rioolputten, die de over stromingen veroorzaakten, ongedaan te maken. Er is niet' minder dan 93 mm neer slag gevallen. Italië. Na hevige wolkbreuken en hagel buien zijn ln de nabijheid van het Conio- meer negentien personen om het leven gekomen. De krachtige winden hebben huizen beschadigd en bomen ontwor teld. Grote gebieden zijn overstroomd. In het dorpje Geca werd een herberg door het stromende water meegesleurd. Vijf gasten zijn in het kolkende water verdwenen. Ook de jamboree heeft het nodige moeten incasseren. Een wolkbreuk barstte boven het kamp los en veroor- Zaterdag 11 Augustus 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.19 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Uitzending voor de arbeiders. 11,35 Solistenconcert. 12.05 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Romeens orkest, 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonmuziek. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-orkest. 14.40 Koor. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Residentieorkest, 16.20 Causerie. 16.35 Gram. 17.05 Sport- praatje. 17.20 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Instrumentaal trio en solist. 18.40 Orgel en zang. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Causerie. 19.40 Cau serie. 19.55 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gram. 21.00 Let op uw tellen. 21.15 Gev. or kest. 21.40 Socialistisch commentaar. 21.55 Metropole orkest en solist. 22.25 Hoorspel. 22.45 Accordeonmuziek. 23,00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Koor. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Clavecimbelrecital. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. Om 12.3012.33 Land- en tulnbouwmedede- lingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Plano en orgel. 14.20 Instrumentaal sep tet en solist. 14.40 Mannenkoor. 15.00 Kroniek. 15.35 Harmonie-orkest. 16.05 Gram. 16.20 Causerie. 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Actualiteiten 18.25 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Dit ls leven. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens op, heren! 21.00 Lichte muziek. 21.45 Wereld-Jamboree. 22.00 Operette-muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag ln. 23.00 Nieuws. 23.2224.00 Radio Philh. Orkest en solist. Het rassenverschil en de Kerk. Dr VISSER 'T HOOFT GAAT NAAR ZUID-AFRIKA. Dr W. Visser 't Hooft, Secretaris- Generaal van de Wereldraad van Ker ken, en Charles Ranson, secretaris- Generaal van de Internationale Zen dingsraad, zullen in het volgende jaar een bezoek brengen aan Zuid-Afrika en hun goede diensten aanbieden voor het tot elkander brengen van de ker ken aldaar. Dit is medegedeeld, aldus bericht de correspondent van de „Ti mes" te Geneve, nadat eenstemmig een resolutie was aangenomen waar in het Centrale Comité van de We reldraad zegt het te betreuren, dat ze kere kerken in Zuid-Afrika niet in staat zijn een oecumenische delegatie met leden van verschillend ras te ontvangen voor een conferentie over de betrekkingen tussen de kerken in Zuid-Afrika ten aanzien van de moei lijkheden die uit het rassenverschil voortvloeien. ZO N STOUTE LORRE Gertjan gaf evenwel de moed niet op en klau terde zo vlug mogelijk uit het raam. „Maak voort, Maartje, sprak hij haastig, terwijl hij zijn zusje, die niet zo goed kon klimmen, uit het raam hielp. „We hebben geen tijd te verliezen, het zal toch wel niet makkelijk zijn om Lorre weer te vangenkijk daar vliegt hij!" In de verte zagen ze de papegaai, die bedachtzaam neerstreek op de tak van een beukenboom. De kinderen renden het weiland over naar de boom, waar ze Lorre het laatst gezien hadden. O, wat was Lorre toch brutaal en ondeugend. „Oehoe", riep hij lachend, „pak hem dan als je kan!" Ja, hij voelde zich tóch veilig, zo hoog in die boom, „Lorre-Lorre", smeekte Maartje, toen ze onder de boom stonden. „Als je terugkomt, krijg je honderd worteltjes van me, dan ben je de liefste papegaai van de hele wereld!" Maar zelfs de schoonste beloften konden Lorre niet verleiden naar tante's huis terug te keren. „Pak Lorre dan als je kanTante Neel zegt, Lorre heet dot, maar Lorre heet geen dot. Lorre gaat zelf worteltjes zoeken". Hij klapte krijsend met zijn vleugels en zette weer koers naar de volgende boom. en veiling MIDDELBURG. Eierveiling 9 Aug. Sortering I, minimumprijs voor pluim veehouders f 2.38 per kg, Winkelprijs per 100 stuks: klasse O 21.50; klasse I 20.50; klasse II 19.50; klasse III 18.50; klasse IV 17.50; klasse V 16.50; klasse VI 15.50; klasse VII 14.50. THOLEN. Veiling van 9 Augustus. Bintjes gewone 12.44; bonken 11.95; poters 8.04; kriel voer 5.30; Blauwe ei genheimers gewone 13.3313.47; poters 7.86; bonken 8.97; Kopmans blauwe gewone 13.11; witte eigenheimers gew. 13.3213.56; bonken 9.79; poters 8.33. Aanvoer 23 ton. Uien gewone 14.79. Aanvoer 30 ton. Stambonen zonder dr. f 0.23 per kg. Aanvoer 2,5 ton. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 8 Aug.; Eigenheimers I 10,6011,10, id. II 10, id. bonken 9,40, Bintjes I 10,70, id. bonken 10,30, id. kriel 5,70, Doré I 11,40. Aanvoer 500 kisten. Ap pelen 48. Zwarte Bessen 70, Bra men 100, Dubb.'Bonen 20. Alles per 100 kg. ST. ANNALAND, velling van 8 Aug. Gele Eigenheimers gewone f 10.98- 11.93; ld. drielingen 8.55; ld. bonken 10.07; Bintjes gewone 10.0910.75; ld. drielingen 7.59; ld. bonken 10.73; Blau- de Eigenheimers gewone 1010.67; ld. voer 5.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 65 ton. SCHERPENISSE (vla de velling van St. Annaland), 8 Aug. Eerstelingen ge wone f 10.02; Gele Eigenheimers gewone 10.2311.02; ld. drielingen 7.65; Idem bonken 9.56; Bintjes gewone 10.25; ld. bonken 10.04; ld. drielingen 7.32; Blau we Eigenheimers gewone 1111.60; ld, bonken 7.60; ld. drielingen 5.83. Alles per 100 kg. Aanvoer 36 ton. GOES. 9/8. Grote veiling: Bramen 126.60; Dubb. Princessebonen A 24.90 27.70; idem B 20.45; Fruit voor export! Yellow Transp. A 51; BC 45; I 40. 47.10; 19.9020.05; Perzikappels A 31.60; BC 25.30; 1 17.50—26; II 8.50— 8.80; Early Vict. I 11.23.80; II 4.70 5.40; Pr. de Trévoux A 53; BC 54.30; I 50; Gewone veiling: Yellow Transp, 8 18; Perzikappels 312; Early Vict. 37; Précase 1141; Oomskinderen 8 39; N.H. Suikerij 917; Bruine Heren 517; Beauty of Bath (verpakt) 60 69; Pruimen: Early Laxton 2282j Czar 18109; Eld. Blauwe 1445; On tario 1686; Tollenaars 2130; Washington 1778, alles per 100 kg. Perziken 815; Aardbeien 6.50, beide per 100 stuks. KAPELLE. 9/8. Grote veiling: Bra men 128.60134.80; Frambozen 167.70 167.90; Dubb. Princessebonen I 26.20 26.90; II 20; Appels: Yellow Transp. A 55.10; B 45.10; C 38.30; I 40.10; II 16.10; Perzikrode Zomerappel A 30.95; B 27.50—27.60; C 17.40; I 18.10; II 8.40 —10.35; Early Vict. I 14.10—22.—; II 5.105.80; Peren: Oomskinderen B 40.35—40.55; I 33.70—36.10; II 18.30; Pr. de Trévoux B 58.10; C 54.I 48. N.H. Suikerij I 15.20; H 12.40; Val- en Kroetappels 3.3.50, alles per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Czar 40—90;; Ontario 3064; Washington 2481; Eld. Blauwe 1519; Laxton Early 27 81; Golden Japan 95; Prinse 2227; Kouwelijnen 26; Okkelanen 31—32; Tol lenaars 2831; Diversen: Kruisbessen 8; Rode Bessen 2556; Bramen 1.22 1.34; Appels: Yellow Transp. 320; Perzikappel 318; Early Vict, 38; Beauty of Bath 923; Peren: Oomskin deren 1341; Bruine Heren 13—15; N.H. Suikerij 714; Pr. de Tr. 2434, alles per kg. KRABBENDIJKE. 9/8. Grote veiling: Zomerappel A 29.80; B 26.20; C 21.20; BC 23.60; H I 23.—; H II 10.70—11.20; Early Vict. H 1 14.20—21.10; H II 7.50; Yellow Transp. H I 39.10; H II 15.90; Précose A 60.90; B 59.10; C 48.40; BC 60.40; H I 55.20; Kleine veiling: Bonen 20—27.20; Yellow Transp. 17—37; Zo merappel 6—17; Préc. 11—29; N.H. Sui kerij 914; Oomskinderen 18—41; On- tariopruim 22^76; Czar 3152, alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. 9 Aug. 136 kg. exp. garnalen 1.38 1.77; 39 kg. bot 2236; 9.4 kg. tong 1,40—1.48; 28 kg. rog 16. Uitgeleide gedaan door zeer vele fa milieleden en vrienden is de Kon. Mili taire Kapel gisteravond uit Den Haag naar Genève vertrokken, waar zij zal concerteren t.g.v, de feestelijkheden, die ln deze stad worden georganiseerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3