HOG KORTE TOP, RUIMINGS koop/ei Korea-vrijwilligers zonder voldoende medische keuring uitgezonden. Begrotingen van Oorlog en Marine aangenomen* Schadeloosstelling voor aandeelhouders van de Javasche Bank. Nieuwe organen ter regeling van de emigratie* Onverantwoordelijk optreden bij de aan werving.. HIER Staten-Generaal gaan de Neder landse industrie bezoeken* lange noordstraat 8-10 middelburg KERK INSCHRIJFFORMULIER. Zaterdag i Augustus 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Eerste Kamer nog niet met vacantie. Nat. Reserve kan niet worden gemist. De Eerste Kamer heelt Donderdag z.li.s. de begrotingen van Oorlog en Marine aangenomen. Alleen de communisten stemden tegen. In zyn antwoord- rede ging minister Staf vooral in op de verhouding tot Amerika, de samen werking met Spanje en de Nationale Reserve. By de debatten bleek, dat alle fracties, uitgezonderd de communisten, veel waardering hadden over het op treden van de nieuwe bewindsman. De verwachting werd uitgesproken, dat w(j nu eindeiyk eens, wat dit onderdeel betreft, op de goede weg komen. De heer Algra (A.R.) achtte de inter- men moet vragen de oefentijd van één nationale samenwerking niet op alle punten bevredigend. Hq wees op bui tenlandse perspublicaties, volgens wel ke Nederland zich niet voldoende in spant. Ook hoge militairen hebben die mening verkondigd. Ziet de regering alleen maar verplichtingen van onze kant of staat zij op het standpunt, d_t ook Amerika die heeft, omdat hulp van die kant in een verdrag is vastgelegd? Wat de territoriale verdediging be treft was de heer Algra van oordeel, dat de troepen geoefend moeten worden in het terrein, dat zij in de eerste plaats hebben te verdedigen. De Nationale Re serve is één der middelen om de krijgs macht dichter bü het volk te brengen. De regering mag niet de indruk wek ken, dat de aanmeldingen hiervoor niet nodig zijn. SPANJE. De heer Wendelaar (V.V.D.) bracht Spanje ter sprake. De regering moet zich met hand en tand verzetten, indien blijkt, dat de Amerikaanse belangstel ling zich verplaatst van de Noordzee naar de Middellandse Zee. De K.V.P.-afgevaardigde Ruys de Becienbr --"n daar anders over. Welk reg. -pauje heerst is niet van belang, vond hij. De bescherming van Europa is hoofdzaak en daarom juichte hij de Amerikaanse stappen toe. Verder wenste hij een 'uinig gebruik van dienstauto's. De heer de Dreu (.Arb.j kon z,eii in grote lijnen met de plannen van de mi nister verenigen en de heer Vixseboxse (C.H.) beklaagde minister Siaf, omdat deze naast de moeilijke technische en organisatorische kwesties ook nog --- kening moet houden met politieke over tuigingen. Het vraagstuk der Nationale Reserve is terug te brengen tot de kwestie der geoefendheid. Hij vond het beter deze mensen te gebruiken in de territoriale troepen, die zich dan kun nen belasten met de burgerlijke verde diging. HET ANTWOORD. Minister Staf was van mening, dat bij de buitenlandse perspublicaties geen opzet in het spel was. De verhoudingen jn Europa zijn voor de Amerikanen ech ter moeilijk te begrijpen. Juist door veelvuldig persoonlijk internationaal overleg kan vee? misverstand worden weggenomen en voorkomen. Wel gaf de minister toe, dat wij iets zelfbewuster kunnen optreden. Natuurlqk is Amerika volgens een verdrag verplicht ons wa pens te leveren. Dat daarbij vertraging ontstaat is te wyten aan verschillende tegenvallers. Over de samenwerking met Spanje is weinig bekend. Het vraagstuk is ech ter moeilijk. Gevoelsargumenten kun nen moeilijk met tegenargumenten ont zenuwd worden. De regering kan be zwaren maken, indien Amerika op eigen houtje, los van de organisatie in het Atlantisch Pact, contact met Spanje opneemt. Van een verschuiving der Amerikaanse belangstelling is echter geen sprake. DE NATIONALE RESERVE. T.a.v. de Nationale Reserve was de bewindsman van mening, dat er meer aanlokkelijke maatregelen in het voor uitzicht gesteld moeten worden en dat op twee jaar te brengen. De regering heeft deze instelling dringend nodig. Zij voelt echter niets voor een beperkte dienstplicht. In de territoriale troepen, die ons grondgebied moeten verdedigen, zün moderne, mobiele eenheden opge nomen, die staan ondr de territoriale bevelhebber, welke een eigen staf heeft. Om de bestrijding van de binnenlandse vijand met kracht ter hand te kunnen nemen, is het dienstig de hulppolitie uit te breiden. Tevens kunnen bewakings kernen in de bedrijven worden opge richt Daardoor bereikt men, dat de mi litairen pas behoeven op te treden by concentraties van weerstanden. De berichten over het ronselen van militairen naar Korea achtte de minis- te- overdreven. Er is echter contact opgenomen met de troepencommandant en verschillende andere militaire auto riteiten, teneinde een juist oordeel te kunnen vormen. De volgende week gaat de Kamer over de begroting van Onderwijs pra ten. Misschien komen ook nog de Unie zaken aan de orde. De week daarop, de laatste voor de vacantie, worden de be- lastingontwerpen behandeld. (Ingez. mededeling, advert.) De Indonesische regering heeft be kend gemaakt, dat zij, voorafgaande aan een dezer dagen bij het parlement in te dienen wet inzake de nationali satie van de Javasche Bank, de hou ders van aandelen, resp. certificaten van aandelen van de Javasche Bank in de gelegenheid stelt, om tot 1 Oc tober a.s. hun stukken te verkopen aan de Republiek Indonesië tegen een koers van 120 pet. Nederlands cou rant, of in bepaalde gevallen tegen de koers van 360 pet. in roepiahs. Alle kosten, die op deze transactie betrekking hebben, komen voor reke ning van de Republiek Indonesië Aandelen van de Javasche Bank, die niet het eigendom worden van de Republiek Indonesië, zullen, zodra de wet op de nationalisatie in werking is getreden, worden onteigend te alge menen nutte en volgens een wette lijke procedure-regeling, zo nodig met inschakeling van de Indonesische rech ter voor het vaststellen van de werke lijke waarde. Transfer aan rechthebbenden in het buitenland uithoofde dezer onteige ningsprocedure zal geschieden binnen drie jaren na de datum van het ont staan van het recht op de door de Indonesische rechter vast te stellen schadeloosstelling. Regering stelt Tweede Kamer voort Stichting Landverhuizing zal worden opgeheven. De regering heeft by de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp tot instelling van organen ten behoeve van de emigratie. Voorgesteld wordt de Stichting Landverhuizing te vervangen door een drietal andere lichamen. Dit zün: 1. Een centrale raad voor de emigratie, bestaande uit vertegenwoordigers van departementen en van maatschappeiyke organisaties, welke advies zal geven over alle emigratiezaken. 2. Een uit de raad gevormd emigratiebestuur, dat ervoor zal hebben te zorgen, dat het emigratiebeleid wordt verwezeniykt. 3. Een centraal bureau, een uitvoerend orgaan van het emigratiebestuur voor de voorlichting, aanmelding en selectie der a-s. emigranten. Aanmeldingen voor emigratie zullen voorstelt, beogen de werkzaamheden alleen kunnen geschieden bij de Gewes- teiyke Arbeidsbureaux en by die parti culiere organisaties, welke door het emigratiebestuur zqn erkend De regering hecht grote waarde aan het werk van de maatschappeiyke or ganisaties, die zich op het terrein van de emigratie bewegen, zo zegt de toe lichting op het ontwerp. De samenstel ling en werkwyze van de organen voor de emigratie, welke de regering thans Maandverslag Nutsspaar» bank te Middelburg, In de maand Juli betaalde de Nuts- spaarbank te Middelburg f 1562,17 meer uit, dan werd ingelegd. (Juli I960 f8835,98). Het tegoed per 81 Juli be droeg f 7.388.840,91. (31 Juli 1950 f 7.183.307,98). f 70.787,78 legde men ge durende de laatste zeven maanden meer in, dan men terugbetaalde (1950 f 732.402,24). Het kantoor Oostburg had per 31 Juli een tegoed van f768.281,67, Er werd f 12.966,55 de afgelopen maand meer ingelegd dan terugbetaald (f 35.400,62 f22.434,07). Het schoolsparen boekte een tegoed van f32.594,22. Het eindsaldo aan ef fecten was f 5.347.346,75 (1950 f4.534.012,09). Voor dit bedrag aan on derhandse leningen werd genoteerd f 1.578.648,— (1950 f 1.650.788,— Onder belangstelling van vele honder den familieleden en anderen is de „Van Speyk" na een verbhjf van ruim 20 maanden in de Nederlandse Antillen, Donderdagmiddag in de haven van Nieuwe Diep thuisgevaren. Zenuwpatiënten en invaliden. (Van onze oorlogscorrespondent Alfred van Sprang) TOKIO, Juli 1951. Opnieuw is gebleken hoe by de aanwerving van vrq- wiliigers voor het Van Heutsz-bataljon in Korea de militaire instanties in Nederland op uiterst onverantwoordeiyke wqze te werk zqn gegaan teneinde maar aan het gewenste aantal aflossers te komen. Eind vorige maand Is een nieuwe groep in Korea aangekomen en hun ervaringen onthullen ontstellende misstanden. ruime tyd in een krankzinnigengesticht in Nederland vertoefd. Aan boord sprak hy over de mogelijkheid, dat hy wel weer eens een nieuwe aanval zou kun nen krijgen en dan misschien zijn eigen kameraden zou doodschieten. Een van de nieuwelingen is niet eens in Korea aan wal geweest. By aankomst van het schip in Poesan heeft een Amerikaanse arts hem geestelijk onvolwaardig ver klaard en hem met hetzelfde schip naar Nederland gezonden. De wervingsinstanties in Den Haag bhjken er dus niet voor terug te schrik ken mensen naar het front in Korea te laten gaan, die geesteiyk of lichamehjk ongeschikt zyn voor de militaire dienst en daardoor zichzelf en anderen in le vensgevaar kunnen brengen. Dergelyke praktqken dienen onmiddellqk stopge zet te worden en degenen, die ervoor verantwoordeiyk zijn, moeten gecorri geerd worden. Als men geen kans ziet om een bataljon van UchameUjk en geesteiyk geschikte vrywilligers op de been te brengen, dient men dat feit on der de ogen te zien en er de consequen ties uit te trekken. Die zijn: ten eerste het opheffen van het Nederlandse ba taljon by de legers van de Verenigde Naties in Korea en ten tweede het uit zenden van dienstplichtigen of beroeps- personeel. Volkomen ongeschikt l Verscheidene officieren en manschap pen verklaren nimmer een medische keuring ondergaan te hebben alvorens bq het bataljon ingedeeld te worden. Zü zün wel bq een militaire arts ge weest, maar die heeft hen niet veel meer dan hun naam en leeftijd ge vraagd. Als zy zelf te kennen gaven naar Korea te willen heeft hy hen zon der enig verder onderzoek goedgekeurd. In sommige gevallen heeft hy valse be- oordelingscüfers ingevuld om aan de keuringseisen te kunnen voldoen. „Er zijn verscheidene gevallen bq de nieuwelingen, die volkomen ongeschikt zijn voor de militaire dienst en zeker in Korea!" zei dr J. J. van Gogh, een van de twee aan het bataljon verbonden artsen, die velen van deze mensen op ziekenrapport heeft gehad met hun klachten. Er zijn er bq met ernstige voetafwqkingen, perforatie van het trommelvlies en misvorming van de le dematen om maar enkele voorbeelden te noemen. Sommigen zqn in een der- gelqke conditie, dat ze absoluut on bruikbaar zqn. Men heeft dan ook over wogen aan Den Haag te verzoeken hen met de eerstvolgende gelegenheid naar Nederland te mogen retourneren. GEESTESAFWIJKINGEN. De reis van deze laatste groep aflos sers is eveneens meegemaakt door de legerpredikant ds H. J. Diekerhof. Ge durende de vqf weken aan boord heeft hq volop gelegenheid gehad met de mensen te praten en hun doen en laten te beoordelen. De dominee kan naar aanleiding daarvan tot geen andere conclusie komen dan dat er in Den Haag op onverantwoordelqke wqze op getreden is bq het aanwerven. Er zün verscheidene militairen bij, die destqds wegens shock uit Indonesië af gevoerd zyn. Op weg naar Korea begon nen zq al weer angstsymptomen te ver tonen. Een andere vrijwilliger heeft ge- en over de grenzen De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Acheson, heeft in een no ta aan de Russische ambassade te Was hington de Russische vordering van 13 Duitse vrachtschepen van de hand ge wezen. De Engelse regering heeft een tqdens de oorlog ingesteld verbod opgeheven inzake het recht van Britse arbeiders om zonder voorafgaande kennisgeving te staken en van werkgevers om ar beiders uit te sluiten. Na 14 Augustus zal de regering geen arbeiders meer vervolgen, die met steun van hun vak verenigingen het werk neerleggen. Een functionaris van de E.C.A., Wil liam Joyce, heeft de Franse en Italiaan se werkgevers ervan beschuldigd, dat zq de arbeiders behandelen als een mas sa van wezens, wier hoop op een beter leven ongestraft zou kunnen worden ge negeerd. Volgens het te Hongkong verschynen- de onafhankelqk rechtse blad „Wah- koeyatpo" wachten 35.000 man Chinese nationalistische troepen in Indo-Chlna op bevelen om China binnen te vallen. Te Aarle-Rixtel is Donderdag de 24- jarige mevr. van Schayk-van Houten, terwql zü de pas gekochte wasmachine wilde aansluiten, met de electrische stroom in aanraking gekomen en op slag gedood. Een ondeugdeiyke draad bleek de oorzaak. Schacht is Vrqdagmiddag op Kema- joran aangekomen, waar hq werd be groet door mr Zain, hoofdambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Demonstraties bleven achter wege. Jordanië heeft l.v.m. de moord op Koning Abdoellah bq Egypte geprotes teerd tegen de activiteit van Hadj Amin el Hoessein!, de ex-Moefti van Jeruza lem, die thans in Cairo woont. In de Nederlandse Staatscourant is een beschikking van de minister van Economische Zaken gepubliceerd, waar van de Rqksdiensten en van de maat schappeiyke organisaties bij de vervul ling van beider taak zodanig op elkaar af te stemmen, dat alle inspanning aan de ontwikkeling der emigratie ten goe de komt op een wqze, waarbq zowel de belangen van ons volk als geheel, als die van de individuele emigrant het meest gediend worden. DE ORGANEN. De centrale raad zal moeten bestaan uit vertegenwoordigers van departe menten en organisaties van werkgevers en -nemers in de landbouw, de industrie en de middenstand; verder uit verte genwoordigers van vrouwenorganisaties en enige deskundigen. De taak van de raad is: advies te geven aan de regering over alle zaken, die met emigratie te maken hebben, Op die manier kunnen de organisa ties in het beleid worden betrokken en zal de raad worden gekend in belang rijke beslissingen die de regering op dit gebied overweegt, Het emigratiebestuur dat uit die raad zal worden gevormd zal uit negen leden bestaan: de commissaris voor de emi gratie, departementsvertegenwoordi gers, een tweetal leden-werkgevere, een tweetal leden-werknemers en een vrouw. Het bestuur moet er voor zor gen, dat het beleid verwezenlqkt wordt, contact met de regering onderhouden, de raadsaangelegenheden voorbereiden en leiding geven aan het centraal bu reau. De behoefte aan veelvuldig over leg in beperkte kring deed de gedachte aan dit emigratiebestuur ontstaan, EMIGRATIEDIENST. Het centraal bureau tenslotte, dat de naam van Emigratiedienst krijgt, zal aanwqzingen moeten voorbereiden, die aan alle organen In het land moeten worden gegeven over de werkzaamhe den van uitvoerende aard, die de voor lichting, de aanmelding en de selectie betreffen, Dagelqkse werkzaamheden krijgt dit bureau te doen: contact houden met het buitenland, organiseren van transpor ten, verstrekken van deviezen enz.. Een centraal uitvoeringsapparaat dus. De kosten van de voorgestelde maat regelen worden geraamd op jaarlqks ruim f 1,9 millioen. Als de Stichting Landverhuizing bq haar opheffing een radelig saldo biykt te hebben zal het Rqk dit geheel of gedeeltelqk voor zqn rekening nemen. in deze aan de Sociaal Economische Raad heeft opgedragen voorzieningen te treffen met betrekking tot het ver mogen van Woltersomse organisaties, welke door de minister van Economi sche Zaken worden opgeheven. Donderdagmiddag passeerde op de Amsterdamse luchthaven Schiphol de 500.000ste bezoeker het loket. Het was mevr. J. Knaven-Hofstede uit Purme- rend, die met haar echtgenoot en twee zoontjes een bezoek aan Schiphol bracht. Zq ontving een taart en mocht een rondvlucht boven Amsterdam ma ken. Op 31 Juli 1951 heeft op het gevechts- veld in Korea de divisiecommandant de „Silver Star" uitgereikt aan de eerste luitenant F. H. Houtkamp uit Den Haag en aan de sergeant G. J. H. Jans sen uit Beegden, beiden van het Neder landse Koreadetachement. Jules Marijnen boft niet... Hem is nooit een machtiging verleend. Het Belgische ministerie van Kolo niën heeft J. Marijnen, de Maastrich tenaar, die een diamantveld in de Bel gische Congo weet en deze aan Koning Boudewqn heeft aangeboden, laten we ten, dat hij niet de eigenaar van het diamantveld Is. Men moet om een mqn in de Congo te mogen exploiteren, allereerst in het Tien plaatsen zullen worden aangedaan. (Ingez. mededeling, advert.) Voor de Dames: DAMES ZOMERJAPONNEN Unl-dupion, grote maten (44-48) 7.90 DAMES BLOUSES viltraline, In diverse kleuren 3.9S DAMES ZOMERMANTELS pracht kwaliteit, zuiver wol van 109.- voor 29.95 MEISJES ZOMERJURKEN van 9.15 voor 3.9S Voor de Herent BERENCOSTUUMS Prima kamgaren van 81.50 voor 69.9S BEREN SPORTCOLBERTS zuiver wol, ruitdessins van 46.50 voor 29.9S BËREN PANTALONS Kamgaren van 37.50 voor 19.93 BEREN OVERBEMDEN van 9.95 voor 6.98 Voor de Jongens: MATROZENPAKKEN geheel wol, van 35.75 voor 15.95 Zuiver wollen KORTE BROEKEN van 8.- voor 3.95 PLUS-FOURS zuiver wollen tweed van 14.50 voor 6.95 OPRUIMING BADGOED DAMES BADCOSTUUMS „Sun Suits" van 12.95 voor 8.45 in zuiver wol van 15.25 voor 12.98 BADJASSEN Dames, van 28.75 voor 21.95 Heren, van 35.50 voor 29.95 Onier (Je (oupe DE KOLENPRIJZEN. Op 2 April stuurde het ministerie van Economische Zaken een verkla ring de wereld in, dat geen hogere winterprijzen voor anthraciet zouden worden berekend. Van de week, dus vier maanden later, kwam het bericht, dat de prijzen wèl omhoog zouden gaan. Wat een voorlichting! En wat een gebrek aan verantwoordelijkheid Dy de overheid, die daardoor zelf in de hand werktdat niemand tenslotte meer iets gelooft van wat zij belieft te vertellen. Nog fraaier wordt de zaak, als men weet, dat de regering ook de kolen handel voor een voldongen feit heeft geplaatst. De kolenhandelaren moes ten de prijsverhogingen in de krant lezen. Pas een paar dagen later kre gen zij een circulaire thuisgestuurd. In de officiële regeringsverklaring wordt gezegd, dat de prijzen der ko len, die moeten worden ingevoerd, sterk zijn gestegen en dat dit de oor zaak is der prijsverhogingen voor het publiek. De handel stelt daartegen over, dat voor huisbrand vrijwel geen kolen uit het buitenland worden ge ïmporteerd. En aangezien men in of ficiële verklaringen geen of weinig vertrouwen meer kan stellen, ligt het voor de hand, dat men gaat denken, 'dat de regering het binnenlandse ver bruik van anthraciet wil drukken om meqr te kunnen exporteren. Als dat inderdaad het géval is, waarom het dan niet eerlijk verteld? Niet, dat de zaak er daarmede beter op wordt, maar dan wist ieder tenminste, wat de reden was. De gevolgen zijn allerminst prettig voor de verbruikers en voor de ko lenhandelaren. De laatsten wordt nu door vele klanten verweten, dat zij niet direct de wintervoorraad, tegen de oude prijzen, hebben geleverd. Maar men moet wel begrijpen, dat dit niet mogelijk was, omdat zij maandelijks een kwantum kregen toegewezen en dus geen voorraad konden vormen. Om nu weg te lo- pen. bij de kolenhandelaar is niet billijk. De man heeft er part noch deel aan. Dat het voor talloze gezinnen nog moeilijker wordt inkomsten en uit gaven in evenwicht te houden, ieder weet het. Er is nog hoop, dat de re gering alsnog op het verzoek van de Raad van Vakcentralen zal ingaan en maatregelen zal nemen om de prijsverhoging ongedaan te maken dan wel in haar gevolgen voor de ge zinnen te verzachten. Maar die hoop is erg klein. f. onding Ned. Herv. Kerk. Drietal te Purmeland-Den Up, B, Aalbers, cand. te Rotterdam; P. A. L. Brinkman, cand. te Leiden en L. F. W. Groenveld, cand. te Zevenhuizen. Beroepen te Kesteren, J. Bos, cand, te Capelle a. d. IJssle; te Hedel, E. 3, Schimmel, cand. te Barneveld. Bedankt voor Amersfoort, L. Blok t« Kampen. Geref. Kerken, Beroepen te Zwartsluis, H. Hekmak te Vriezenveen; te Elburg, D. Brilman te Borger. Geref. Kerken (art. 81). Beroepen te Schouwerzyi( J. Faber, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Zaamslag, B, Byieveld, cand. te Haarlem en C. den Hertog, cand. te Mijdrecht. HET CONGRES VAN EVANGELISCHEN OP WOUDSCHOTEN". Op het Internationaal Congres van Evangelischen, dat van 5 t.m. XI Aug. op Woudschoten te Zeist wordt gehou den, zal door dr W. Lutjeharms, predi kant by de Evangelische Broederge meente (Hernhutters) te Zeist, een schriftelijke boodschap van Prinses Wll- helmina worden voorgelezen. Er zullen 27 a 28 landen vertegenwoordigd zyn. Voorzitter zal zijn de Engelse gene raal Sir Arthur Smith, die chef van de staf van generaal Wavell was en voor zitter is van de Engelse Christelijke Of ficiers Unie. In hoofdzaak zal de arbeid gericht zqn op de samenwerking over de gehele we reld van hen, die in de Bqbel als het Woord van God gi loven. Men wil dan ook trachten tot een constitutie te ko men. Nederland zendt vier gedelegeerden n.l. ds T. B. van Houten, Geref. predi kant te Aalsmeer, de heer Jac. W. van Voorst te Amsterdam (Herv. zending), ds G. van Bruggen te Utrecht van de Vrije Evang. Gemeente en ds F. Dres- selhuls, Geref. predikant te Roermond. Er zullen voorts een 17 Nederlandse waarnemers zijn. Het grote belang van. de verdere in dustriële ontwikkeling van ons land voor de huidige en toekomstige wel vaart van ons volk brengt met zich mede, dat de hieraan verbonden vraagstukken de voortdurende belang stelling hebben van de Nederlandse volksvertegenwoordiging. Teneinde de leden van de Staten-Generaal in de gelegenheid te stellen door eigen waarneming kennis te nemen van de verscheidenheid van vraagstukken, waarvoor het industriële bedrijfsleven zich ziet geplaatst, hebben het Ver bond van Ned. Werkgevers, het Cen traal Sociaal Werkgeversverbond, het R.K. Verbond van Werkgevers-Vak- verenigingen en het Verbond van bezit zün van een machtiging en deze moet het onderwerp uitmaken van een bqzonder decreet. Bq het Belgische mi nisterie van Koloniën nu heeft men geen spoor kunnen ontdekken van stap pen, die vroeger met betrekking tot deze aangelegenheid genomen zouden zün en nimmer is dan ook machtiging gegeven tot exploitatie van dit dia mantveld. Dit houdt in, dat de heer Marijnen geen enkele aanspraak kan doen gelden op het terrein waar hy de diamanten heeft gevonden. Prot.-Chr. Werkgevers in Nederland de volksvertegenwoordiging uitgeno digd voor een bezoek aan een aantal industrieën. Bij dit bezoek zullen niet aüeen technisch-economische aspecten van het industriële leven worden be licht, doch zal vooral ook aandacht worden besteed aan het vraagstuk van de mens in de Nederlandse in dustrie. tl leden van de Eerste en Tweede Kamer hebben deze uitnodiging aan vaard. Het overgrote deel dezer Ka merleden zal aan het gehele program ma deelnemen, terwql enkele leden door verplichtingen elders zich ge noodzaakt zien zich tot een gedeelte van het programma te beperken. Na een bespreking met de contact commissie der vier verbonden op Maandagavond 10 September a.s. in Den Bosch wordt op Dinsdag 11 Sep tember met het industriebezoek een aanvang gemaakt. Verdeeld over 10 plaatsen (Eindhoven, Tilburg, Hen gelo, Enschede, Deventer, Amster dam, Hilversum, Weesp, Rotterdam en Den Haag) zullen gedurende drie en een halve dag in totaal 23 onderne mingen worden bezocht. In elke plaats is de Kamerleden de keuze uit ver schillende industrieën gelaten. voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 8 September 1951. Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de FIETSRALLÈY OP WALCHEREN WANDELMARS OP ZUID-BEVELAND (schrappen waaraan men niet wil meedoen Het verschuldigde inschrijfgeld is voldaan per postwissel o£ in contanten op' een der bureaux van het „Zeeuwsch Dagblad ondertekening Dit formulier zo snel mogelijk toezenden aan een der kantoren van het „Zeeuwsch Dagblad" te Goes of Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2