^Ylieuwó uit de<:P rovincie Walcheren. Zuia-oevetanu Aloord" Beveland. 7 holen. De Middelburgers zijn overladen met indrukken» Men zag voor het eerst korfbal. Zeeuw sch- Vlaanderen. Commissaris der Koningin van Drente geïnstalleerd, Jaarverslag Ver. „Ziekenhuisverpleging op Walcheren". Aantal verzekerden blijft stijgen. KERK WATERSTANDEN SCHEEPSTIJDINGEN VEILINGBERICHTEN avonturen van ^^UUfl*f§®« DE c£>ADIO brengt u Woensdag 1 Augustus 1951 Inwoner van Biggekerke door de bliksem gedood. Gistermorgen omstreeks 7 uur is tijdens de onweersbui, die zich bo ven Walcheren ontlaste, de 30-jarige Jac. Geertse uit Biggekerke door de bliksem getroffen en op slag gedood. Het slachtoffer was in Krommenhoeke op weg naar zijn werk. Hij was werk zaam bij de wegenbouw voor de her verkaveling in dit deel van het eiland. Het slachtoffer was gehuwd en laat 2 kinderen na. middelburg. Motorsport. De Motorclub „De Zeeuwen te Mid delburg zal Zaterdagmiddag a.s. een zoekrit houden over Walcheren. Deelname is opengesteld voor brom fietsen, motoren en auto's. De start vindt plaats om 2.30 uur op het Molen water te Middelburg. domburg. Bediende lichte logeergasten op. Sinds 114 maand is in Middelburg een jongeman in betrekking, die kans heeft gezien de logeergasten van zijn patroon op te lichten. Hij had zich toegang verschaft tot de kamer van de gasten en eigende zich een groot felsbedrag toe. Bovendien stal hij in uni in de duinen te Domburg een portemonnaie met een groot geldsbe drag uit kleren van een dame, die in zee aan het zwemmen was. Verd. be weerde de portemonnaie te hebben gevonden op de Boulevard te Vlis- singen, doch noch in Middelburg, noch in Vlissingen werd aangifte van deze vermissing gedaan. Een oproep in de bladen hielp, want de dame uit Dom burg bleek aangifte van diefstal te hebben gedaan. De jongeman bleek bij aanhouding een vrij groot gelds bedrag bij zich te hebben, hetgeen wantrouwen wekte bij de recherche. De jongeman, die niet uit Zeeland af komstig was, is ter beschikking van de Officier van Justitie gesteld. Reis ouden van dagen. De traditionele reis van de ouden van dagen ging ditmaal naar West Z. Vlaanderen. Met een autobus en nog een 10-tal particuliere auto's werd de tocht gemaakt via VlissingenBres- kens naar Groede waar het Herten kamp werd bezocht. Vandaar over Schoondijke, Oostburg en Sluis naar Cadzand-haven om na het strand en omgeving te hebben bezichtigd weer via Breskens- -Vlissingen de terugtocht te aanvaarden. Begunstigd door mooi weer en rijkelijk bedeeld met gaven in natu- ra, beschikbaar gesteld door vele inge zetenen, was het voor de oudjes een niet te vergeten dag. veere. Zomor&vondfeesten. De laatste avond van de Veerse Zo meravondfeesten Maandag zong het Middelburgs Mannenkoor o.i.v. de heer J. Kuiler in de Grote Kerk met volle overgave voor enige honderden belangstellenden, op buitengewoon goede wijze werken van Brahms, Otto, Mo zart, Mendelsohn, Bartholdy, Kuiler, Drament en Abt. Versterkt met orkest werd daarna uitgevoerd: „Trösterin Musik" van Bruckner.Als toegift zong mevr. E. Kuiler-Puyper met koor en orkestbegeleiding „Salve Regina" van J. Clement. Inmiddels had de beiaardier, K. Hee- ring te Oegstgeest de smalle stadhuis torentrap bestegen, waar hij het caril lon een a uur lang bespeelde. Unie-practijkexamens voor het eerst in Goes. Zoals reeds gemeld is enige tijd ge leden opgericht de Nederlandse Unie voor Practijkexamens in Stenografie en Machineschrijven, die het Unie-Prac- tükdiploma zal uitgeven. Met de Stichting van deze Unie is een belangrijke coördinatie bereikt op het gebied van de opleiding voor één algemeen diploma en is een tijdperk van vaak tegen elkaar inwerken der ver schillende organisaties op het gebied van steno en machineschrijven afge sloten. Unie-practijkdiploma s zijn thans in gesteld voor kantoorstenograaf voor Nederlands, Frans, Duits en Engels en voor kantoortypist(e) en stenotypist(e). De zes grootste en voornaamste ver enigingen op steno-gebied traden lot de Unie toe. Het eerste examen, dat dooi deze Unie kon worden afgenomen, vond vo rige week in de Pitmanschool te Goes plaats. Een klein groepje was speciaal opgeleid voor het examen van de Steno- Unie. De voorzitter en de secretaris daarvan, de heren H. Pasveer en G. H. Eijkman, beiden te Rotterdam, waren bij dit eerste examen tegenwoordig. krabbendijke. Kinderfeest. Zaterdagmiddag werden kinder feesten georganiseerd door de geza menlijke Buurtverenigingen. Aan dit weest werd medewerking verleend door de muziekver. „Concordia". Ruim 400 kinderen werden getracteerd op Ijs, een sinaasappel en een reep cho colade. Er werden verschillende spel letjes gedaan als hardlopen, zaklopen, blokjesrapen enz. enz., waarmede aardige prijzen werden gewonnen. wolphaaktsdijk. Verkoop huis. Maandag j.l. werd in hotel Osse- waarde door notaris Jonkers, ten ver zoeke van de erven van wed. Kor- stanje, de Groote, publiek verkocht een woonhuis, staande aan de Villa Novastraat, koper werd M. de Jonge alhier voor de som van f 7000. colijnsplaat. Muziekavond. Begunstigd door het schone zomer weer konden de muziekliefhebbers Zaterdagavond genieten van de con certen, welke werden gegeven door de Noord-Bevelandse muziekgezel schappen aangesloten bij de Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen in Zeeland. Als eerste gezelschap trad op „Ons Genoegen" te Kamperland, welke met de pittige mars „Appel aux Trompettes" van Ney deze avond opende. Elk gezelschap werd door de voorzitter van de plaatselijke vereni ging, de heer J. C. Maas, toegespro ken. De belangstelling voor deze mu ziekavond was enorm, honderden mensen uit de andere dorpen van Noord-Beveland waren naar Colijns- plaat gekomen. De Voorstraat zag er feestelijk uit, daar deze geheel met vlaggetjes was versierd en verlich ting was aangebracht. Begin van brand. Zondagmiddag ontstond er begin van brand in de keuken bij de heer V. Door vlug optreden kon het vuur spoedig worden geblust, zodat de reeds gealarmeerde brandweer geen werk hoefde te verrichten. kamperland. Bakkerij en levensmiddelenbedryf Noordhoek vierde haar eeuwfeest. Dinsdag 24 Juli was het precies honderd jaar geleden, dat de bakkerij en het levensmiddelenbedrijf door de heer Jan Noordhoek werd opgericht. Wanneer men de stamboom van de familie Noordhoek nagaat ziet men als eerste genoemd Antoni Noort- houck, die in Oct. 1705 te Kats werd geboren. In de loop der tijden werd de naam Noorthouck gewijzigd in Noordhoek. Het 100-jarige bedrijf staat thans onder de energieke leiding van de heer C. J. Noordhoek en ge niet op Kamperland een uitstekende reputatie. Dinsdag j.l. werd een druk bezochte receptie gehouden; meer dan 80 bloemstukken sierden de winkel en huiskamer. Des avonds bracht het muziekkorps „Ons Genoegen" een se renade. Donderdagavond groeide het eeuw feest uit tot een waar dorpsfeest. Alle schoolgaande kinderen lieten ballon netjes op, waaraan een wedstrijd ver bonden was. Het tamboer- en pijper corps „Nicoleen" verleende hieraan spontaan haar medewerking. Met recht kan men zeggen, dat dit zeer geslaagde eeuwfeest een mijlpaal in de geschiedenis van de Kamper- landse middenstand is geweest. Nadat de jongens zich in een drie hoek hadden opgesteld, had de dag opening plaats door de Ringvoorzitter de heer P. de Leeuw uit Zaamslag. In zijn toespraak memoreerde hij het tragisch verscheiden van ds Soete- kouw uit Kloosterzande, die een vriend van het jeugdwerk was. Twee Axelse knapen legden de belofte af. Onder leiding van de Ringvoorzit ter en met assistentie der leiders werden daarna diverse spelen uitge voerd zoals stoelendans, puzzle-race, enz., waarvoor prijzen beschikbaar waren. Een voetbalwedstrijd Oost- West eindigde in een 20 overwinning voor het Westen, zodat de wissel medaille in handen van West blijft. Bij de wandelwedstrijd maakte Sluis kil de beste indruk, zodat aan deze afdeling de hiervoor beschikbare me daille werd toegekend. Na een korte rustpoos werd een bezoek gebracht aan de watertoren, waar men genoot van een fraai pa norama. Vervolgens werd, voorafge gaan door het Tamboer- en Pijper korps „Irene" uit Terneuzen een rondgang door de stad gemaakt. Na de terugkeer op het terrein had de prijsuitreiking plaats. RETRANCHEMENT. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen maakten Za terdag "een uitstapje per bus naar Rotterdam, waar zij de diergaarde bezochten en met een Spidoboot de havens doorvoeren. Sportbeest te Folkestone begonnen. Aan de Rijksvak- en Kunstnijver heidsschool te Schoonhoven behaalde J. Fabery de Jonge te Goes het diplo ma Goudsmid. De in Sint Annaland gehouden collec te ten bate van de gerepatrieerden heeft f 122,30 opgebracht. De heer A. Krijger te Sluiskil slaag de te Wageningen voor brood- en ban ketbakker. Op het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het Middenstandsdiploma slaagden de heren L. Abrahamse en L. de Schipper te Wissekerke. THOLEN. Geref. gemeente koopt woonhuis. Door het kerkbestuur der Geref. gemeente alhier, is onderhands van de fam. Verkouteren aangekocht, een woonhuis naast de kerk. Naar wij vernemen, zal dit worden omgebouwd tot consistoriekamer en vergaderzaal. SINT ANNALAND. Voor het Rode Kruis. De op het Eiland Tholen gespeelde voetbalwedstrijd tussen belasting ambtenaren, onderwijzers en gemeen- tepersoneel eindigde in een 32 over winning voor de gemeenteambtenaren, die met de rust reeds een 21 voor sprong hadden. De baten van deze match bedroegen f 92 en deze kwa men ten goede aan het Nederlandse Rode Kruis. ZOMER-JONGENSDAG. De Ring „Jonge Kracht" (Oost Z. Vlaanderen) van Chr. Jongensclubs hield Zaterdagmiddag haar jaarlijkse zomerjongensdag op het terrein der V.V.Z.F. te Axel. Tegenwoordig waren de afdelingen Axel, Sluiskil, Hoek, Terneuzen, Driewegen en Zaamslag met hun leiders. Uit het Westelijk deel waren hierbij te gast de afdelin gen uit Breskens en Biervliet. „Krachtige stroom zoekt juiste bedding". Het beeld, dat Drente thans te zien geeft is niet dat van een omsloten wa ter, dat hoogstens een rimpeling ver toont, maar eerder dat van een krach tige stroom, die slechts een juiste bed ding vraagt om zijn bestemming te be reiken. Er is evenwel nog meer, waar om iiliju nieuwe taak een sterke beko ring voor mij heeft, zo vervolgde mr J. Cramer, de nieuw benoemde Commis saris der Koningin in de provincie Drente, gistermorgen zijn installatie- rede, uitgesproken in de vergadering van de Prov. Staten. Voor deze zitting bestond grote belangstelling. Verschei- d enleden van de Eerste Kamer waren aanwezig, alsmede vertegenwoordigers van verschillende partijen. „Grote delen van het platteland van Drente", zo zei mr Cramer nog, „gaan een industrieel karakter aannemen, Het tempo van de industriële ontwikkeling in Drente is sneller dan in andere plat telandsstreken. Drente heeft met zijn grote geboorteoverschot een meer ge varieerde economische basis, dan uit sluitend een agrarische". Het oudste lid van de Provinciale Staten, de heer L. C. A. Franken be antwoordde deze rede. Tot slot had een druk bezochte receptie in de balzaal van het Provinciehuis plaats. De 150 Middelburgers zijn in Engeland aangekomen na een schit terende reis via Ostende. Zij zijn daar in Folkestone, de plaats waar mee de sportmensen worden uitge wisseld, officiéél en plechtig ont vangen, zoals de Engelsen dat al leen maar kunnen doen. Wie zal de Mayor vergeten in zijn rood ambtsgewaad, die zijn buitenlandse gasten zo vriendelijk toesprak? Of wie zalOverladen met indruk ken zijn deze Middelburgers. Zij hebben kennissen gemaakt, vrien denbanden gelegd. Ze hebben wed strijden gewonnen en athletiek- nummers verloren. Het grote Folke- stoonseMiddelburgse sportfeest is begonnenEn hoe? Aan het station van Dover stonden vijf autobussen gereed. Maar voordat deze vertrokken, was het sportfeest reeds begonnen. DRIE GENERATIES. De 6-jarige Jeceny Gogan bracht een koker, waarin zich een schrijven bevond van de Commissaris van de Koningin, bestemd voor de burgemeester van Fol kestone, mr John Moncrieff, 800 meter ver, waarna zij het kostbare stuk over gaf aan haar vader, die 5 km voor zijn rekening nam. Grootpapa legde de laat ste 3 km af naar de gastvrije plaats en overhandigde het kostbare document an de Mayor. Dit gebeurde in het stijl vol versierde gemeentehuis, waar de Middelburgers officieel werden ontvan gen. Plechtige woorden sprak men in dit gebouw, dat zo rijk aan historie is. Burgemeester dr N. Bolkestein van Middelburg vond hier de gelegenheid ook het zijne te zeggen. PARISHKERK. Wat hadden de Middelburges het druk de volgende dag. Eerst moesten zij de bezienswaardigheden van de stad be kijken. Daar was de Parishkerk, die grote indruk maakte. Maar tenslotte viel nog het meest het heerlijke koele ingez. mededeling, advert. Het aantal leden van de aanvullende verzekeringen van de Vereniging „Zie- kenhuisverpleging op Walcheren" neemt gestadig toe. Deze verblijdende vooruitgang wordt door de secretaris- penningmeester, de heer L. Onderdijk, weliswaar in het jaarverslag over 1950 toegejuicht, anderzijds had men groter resultaten verwacht. Het uitblijven van grotere resultaten van de voor de uitbreiding van het le dental vorig jaar gevoerde actie, is te wijten aan het feit, dat er geen volledig contact is met de dorpen door middel van actieve besturen. Het zal dan ook binnen betrekkelijk korte tijd een ern stig punt van overweging moeten uit maken voor het bestuur of de organisa tievorm anders moet worden, of dat nog een laatste poging moet worden on dernomen, teneinde een betere verbin dingsschakel te krijgen. Het zal echter verstandig zijn, zo merkt de heer On derdijk op, hiermee te wachten tot de nieuwe ziekenfondswet van kracht is, opdat men dan weet waar men aan toe is. Noodgedwongen moest men vorig jaar ook weer enige premieverhogingen doorvoeren. De reserves zijn reeds zo ver geslonken, dat het moeilijk is de steeds stijgende kosten niet door pre mieverhogingen te laten volgen. ENKELE CIJFERS. Het aantal opnamen in 1950 bedroeg 1416 (v. j. 1292), terwijl het aantal ver- pleegdagen 21.130 bedroeg (v. j. 19.031), Bij deze opnamen waren 679 mannen en 737 vronwen betrokken. Het aantal le den van de A-verzekering bedroeg 22.087 (21.819), van de A.A.-verzekering 12.195 10.452en van de B.C.-verze- kering 6005 (5599). Deze cijfers hebben betrekking op de stand per 31 Decem ber, terwijl de tussen haakjes geplaat ste cijfers de stand per 1 Jan. 1950 aan geven. Bij de sanatoriumverzekering stonden op 31 December 1950 646 leden ingeschreven. Aan contributies werd ontvangen voor de A-verzekering f 70.203,06, voor de A.A.-verzekering f 21.050,43 en voor de B.C.-verzekering f 22.632,38. De exploitatierekening van de A-verzekering sluit met een nadelig saldo van f 17.865,42, terwijl het nade lig slot van de B.C.-verzekering f7607,44 bedraagt. De A.A.-verzekering gaf een voordelig saldo van f 4985,28 te zien. ding Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zevenhuizen, W. Bloe- mendaal te Wagenborgen; te Hijker- smilde-Kloosterdorp, J. C. J. Brons geest, pred. der varende gemeente te Maasbracht. Bedankt voor Arnhem, J. Vink te Slootdorp. Geref. Kerken. Beroepen te Hornhuizen-Klooster- buren, H. Veenstra te Mariënberg. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar 's-Gravendeel, C. Noordegraaf, cand. te Apeldoorn, die bedankte voor Dedemsvaart. Geref. Kerken (onderh. art. 31) Beroepen te Deventer en te Ooster- beek-Wolfheze, J. Faber, cand. te Am sterdam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Hilversum, F. Mallan te Bruinisse. Ds J. v. d. Mjje. De classis Breukelen der Geref. Ker ken heeft ds J. v. d. Mije te Loenen aan de Vecht ontheffing uit zijn ambt gegeven, terwijl zij hem in verband met zijn overgang naar een andere staat des levens de eer en de naam van Die naar des Woords ontnomen heeft. Geen noodgemeente bij Bergen op Zoom De kerkeraad der Geref. Kerk van Bergen op Zoom sprak uit, geen voor stander te zijn van de vorming van een noodgemeente op of rondom het vlieg veld. Leden van de gemeente, die zich op het vliegveld bevinden, wenst hij zeli te bearbeiden. Dr K. H. E. Gravemeijer. Vandaag vertrekt dr K. H. E. Grave meijer, algemeen gedelegeerde van de Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk naar Zuid-Afrika. De Synode vaardigde hem af met de opdracht, de banden met de zusterkerken te versterken, deel te ne men aan de bespreking van verschillen de kerkelijke vraagstukken, aandacht te wijden aan de emigratie, het oecume nisch werk te bevorderen en de Jan van Riebeek-herdenking bij te wonen. Dr Gravemeijer, die enkele maanden afwe zig zal zijn, maakt zijn reis in gezel schap van ds en mevr. Dreijer, die naar Zuid-Afrika terugkeren en aan wiens adres te Potchefstroom ook dr Grave meijer zijn domicilie hebben zal. Rectoraatsoverdracht V.U. Naar wij vernemen zal prof. dr H. Dooyeweerd in een openbare zitting van de Senaat der Vrije Universiteit, na vermelding van de lotgevallen dezer Universiteit, het rectoraat overdragen aan zijn opvolger prof. dr D. H. Th. Vollenhoven. zwembad, dat men ten lange leste ont dekte in de smaak. Sportmensen als zij zijn, begonnen zij dadelijk met de trai ning. Want een goed figuur tegenover de Folkstoners moesten zij slaan. MIDDELBURG WINT. Nu dat gebeurde des middags. De he ren maakten in het grote, prachtige sportpark van de 45.000 inwoners tel lende stad, hun Engelse collega's in een voetbalwedstrijd met 111 in. De drie Middelburgse sportverenigin gen vertoonden knots- en andere oefe ningen. De vlagoefeningen maakten in druk op de Engelsen. De hoofdschotel was de athletiek- ontmoeting. Per stad kwamen op ieder nummer twee athleten uit. De heren uit Middelburg behaalden 23 punten en de heren uit Folkestone 10 punten. De Middelburgse dames waren met niet minder dan 4% punt tevreden, terwijl hun Engelse vriendinnen met 414 punt genoegen moesten nemen. Voor het eerst zagen de Folkstoners deze middag korfballen. Swift won met 81 van Mitcham uit Londen. De dag verliep uitstekend. Het orga niserend comité had uitstekend gezorgd. Veel Hollandse vlaggen zijn in Folke stone te bespeuren. Een zeer sympathie ke geste is wel, dat uit het huis, waar burgemeester dr N. Bolkestein verblijf houdt, versierd is met de Hollandse vlag. Dat was de eerste dag! De uitslagen zijn: 100 yards heren: 1. Folkestone, 11 sec.; 2. Middelburg (v. d. Klink, 11.2 sec); 3. F.; 4. M. (van Damme). 1 mile (ca. 1603 meter)1. M. (J. Vreeke) 5 m. 11.4 sec.; 2. en 3. F. (5.18 en 5.24); 4. M. (J. van Damme). Discuswerpen: 1, M. (J. Heystek) 32,85 m.; 2. M. (J. Wolthers) 27,01 m.; 3. en 4. F. Kogelstoten: 1. M. (Heystek) 11,07 m.; 2. F. 10,25 m.; 3. F. 9,04 m.; 4 M. (Julianus) 9,02 m. Verspringen: 1. F, 5,72 m.; 2. M. (P Koster) 5,57 m.; 3. M. (v. d. Klink) 5,35 m; 4. F. 5,33 m. Hoogspringen: 1. M. (Izeboud) 1,55 2. F. 1,52% m.; 3. F. 1,45 m.; 4. M. (van Damme) 1,32 m. Speerwerpen: 1. M. (Heystek) 44,37 m.; 2. M.(Wolthers) 38,40 m.; 3. en 4. F. 880 yards: 1. M. (Wondergem) 2 m. 17.8 sec.; 2. F. 2 m. 19.2 sec.; 3. F, 2 m. 21.2 sec.; 4 M. (Izeboud). 220 yards: 1. M. (J. Becks) 23.8 sec.; 2. F. 24.4 sec.; 3. M. (P. Koster); 4 F. 440 yards: 1. M. (J. Becks) 53.2 sec.; 2 F. 56 sec.; 3. M. (Antheunisse) 4. uit gevallen. Olympische estafette: 1. M. 4 m. 8.4 sec.; 2. F. 4 m. 18.1 sec. Dames-uitslagen Verspringen: 1. M. (J. Vaarzon Mo rel) 4,47 m.; 2. F.; 3. F. 4,28 m.; 4. M. (Plompen) 4,06 m. Hoogspringen: 1. F. 1,30 m.; 2. M. iH. Heykens) 1,30 m.; 3. F. 1,30 m.; 4. M. (Vaarzon Morel) 1,25 m. 4 x 110 yards estafette: 1. F. 57.8 sec.; 2. M. 58.8 sec. 100 yards: 1. M. (R. Plompen) 12 sec. 2. F.; 3. M.. (Vaarzon Morel); 4. F. Mannheim 402 (-0.13); Trier 117 (-0.06); Keulen 271 (-0.08); Ruhrort 484 (-O.10); Lobith i09^ n(r°'2?V N'JmeS«n 875 (-0.09); Arnhem 864 (—0.08)Eefde 381 (—0.03) Deventer 281 (—0.04) Borgharen 4021 (plus 0.56); Belfeld 1099 (plus 0.08); Grave 4.60 (—0.13). PASSAGIERSSCHEPEN. GROOTE BEER: 30 vn Port Said nr Amster dam; INDRAPOERA: pas. 30 Kp Guardafui nr Rotterdam; ORANJE: pas. 30 Perim nr Am sterdam VOLENDAM30 150 mijl van Cp Clear nr Rotterdam; WILLEM RUYS: 31 te Port Said verw.ZUIDERKRUIS: 30 4S0 mijl van Cp Race nr Halifax. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 30 Juli: SMOKY HILL van zee; VOLENTE van Lissabon; TIN- DA van Mantuluoto31 Juli: BRALI van Me- naalahmadi; SIRIUS van Antwerpen; QUO VA- DIS van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 30 Juli: LIES naar zee; SMOKY HILL naar Talmouth; MEREL naar Hull; 31 Juli: TINDA naar Middelburg; FREDERIK naar Garstou; Quo VADIS naar IpswichVOLENTE naar EmdenSIRIUS naar Zweden. Gepasseerd naar Antwerpen 30 Juli: HERCU- LIA naar Hamburg; 31 Juli: ANNENKERK van Duinkerken; MARAAT V. naar Queens- borough, Gepasseerd van Antwerpen 30 Juli: EBEN H. ESER naar Ipswich; BREE HELLE naar Rot terdam; EVA naar Finland; 31 Jul: JUPITER naar Rotterdam; ACTIE naar Haderlen; AR- KELDIJK naar New York; SAPAROEA naar Rotterdam. 57, 53; Biggen 55, 50, 40; Slachtpaar- den 2.00, 1.95, 1.90; Schapen 110, 90, 75; Lammeren 90, 70, 60; Kalfkoeien 1000, 875, 750; Melkkoeien 1000, 875, 750; Vare koeien 700, 600, 540; Vaar zen 700, 650. 550; Pinken 500, 450, 370. GOES. Eierveiling van 31 Juli. Han- delaarsprijzen: grote kippeneieren 12.5; kleine kippeneieren 10, ganzen eieren 15; kalkoeneieren 13 et. THOLEN. Veiling van 31 Juli. Eerstelingen bonken 11.03; gewone 10.44; bintjes 10.44; poters 6.55; witte eigenheimers gewone 10.4511.10; poters 8.10; blauwe eigenheimers ge wone 1010.58; poters 5.91. Aanvoer 35 ton. Uien: bonken en gewone 17.60; drielingen 16.20; picklers 15.61. Aan voer 130 ton. Princesseboontjes 29 ct. per kg. Aanvoer 1200 kg. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 30 Juli. Eigenheimers I 11.60; idem II 10; Bintjes I 10,32; Kriel 5.60; Dubb. Bonen I 22. Aanvoer 400 kisten. SINT ANNALAND. Veiling van 30 Juli. Eigenheimers 10,9911,60; Eigen heimers drielingen 7,548,24; Eigen heimers voer 5,65; Bintjes gewone 10,0110,48; Bintjes drielingen 7,10; Bintjes bonken 10.08, alles per 100 kg. Aanvoer 50 ton. SCHERPENISSE. (Via de veiling van Sint Annaland). 30 Juli. Eerstelin gen gewone 10,60; Doré gewone 11,40; Eigenheimers gewone 10,4010,77; Ei genheimers drielingen 7,10; Blauwe Eigenheimers gewone 10,33; Bintjes ge wone 1010,22; Bintjes bonken 9,99, alles per 100 kg. Aanvoer 13 ton. GOES. Veiling van 31 Juli 1951. Gro te veiling. Frambozen 149.90; Zure mo rellen (zonder steel) 45.80; Rode bessen 25.4025.70; Dubb. Prinsessebonen 34.60; Frambozen voor het vat 70.50. Kleine veiling: Yellow Transparant verpakt A 5156; idem B 5051; idem C 38—47; Yellow Transp. export A 47 49; idem B-C 30-40; idem 1 38.40— 41; Gewone veiling: Yellow Transpa rant 521; Beauty of Both 1157; Oomskinderenpeer 1244; Klerken B en C 3986; Eierekrieken B 5159; Vleeskersen B en C 4362; Kruisbes sen 526; Rode bessen 3039; Fram bozen B 7995; Zure morellen 3052; Earley Laxton 2272; Czarpruimen 41 71; Oranjepruimen 3142; Tollenaars 10—29; Okkelanen 12—17, alles per 100 kg- GOrso. rsienuarKt. n»e wiring noteer de voor verse kippeneieren tot a.s. Za terdag f2.33 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren 2 cent per stuk min der. KAPELLiv. veiling van 31 Juli 1951. Grote veiling. Duitse zure bessen 25.50; Frambozen 147.40; Zure morellen 46.10; Appels: Yellow Transparant A 44.60; idem B 40.10—40.20; idem BC 36.60; idem C 36.60; idem 1 36.60; iderfi li 20.1020.85; Oomskinderenpeer I 35; idem II 22.5023; Dubb. Prinsessebo nen I 31.3033; idem II 27, alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 571.28; Krieken 2378; Zure morel len 4058; Vleeskersen 3783; Abbes- se de Moulon 3178; Citroenkersen 61 67; Pruimen: Earley Laxton 2585; Czar 5771; Eldense blauwe 2464; Tollenaars 2934; Oranjepruimen 30 46; Citroenpruimen 2428; Occulanen 25. Diversen: Rode bessen 2560; Wit te bessen 26; Zwarte bessen 8186; Kruisbessen 2151; Frambozen 1.11 1.74; Bramen 11.32. Appels: Yellow Transparant 927; Mr. Gladstone 15; Peren: Oomskinderenpeer 1042, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 31 Juli. Grote veiling: Yellow Transparant 19.5043; Kleine veiling: Appels: Yel low Transparant 836; Yellow (ver pakt) 3945; Perzikrode zomerappel 622. Peren: Oomskinderen 948; Pruimen: Earley Laxton 1268; Onta rio 3384; Orangepruim 2334; Rode bessen 3156; Dubb. Bonen 30.90—33; Bramen 7889, alles per 100 kg. VEERE. Vismijn van 31 Juli 1951. 1409 kg exportgarnalen 90173; 489 kg schar 16—40; 517 kg bot 16—26; 237 kg tong 67119; 152 kg schol 1840; 20 kg rog 1626; 1,5 kg visiever 1.17; 3 kg krabben 28; 11 kg poon 32. ROTTERDAM. Veemarkt van 31 Juli. Aanvoer in totaal 4050 stuks. Vette koeien en ossen 725; Gebruiks- vee 968; Vette kalveren 90; Graskal veren 373; Nuchtere kalveren 425; Varkens 271; Biggen 642; Paarden 152; Veulens 105; Schapen of lamme ren 254; Bokken of geiten 45. Vette koeien 2.60—2.70, 2.30—2.50, 1.952.20; Vette kalveren 2.703.00, 2.402.60, 2.202.40; Graskalveren 350, 250, 180; Nuchtere kalveren 62, EN NU NAAR HUIS Voor de tweede maal liepen ze juichend de deur uit, maar nu met het dankbaar gevoel ie mand geholpen te heb ben. „Jongens", zei Gert- jan, „ik kan het niet lan ger uithouden. Ik moet naar huis, want o, ik verlang zo naar mijn ou ders" en ontroerd namen ze afscheid van elkaar. „Zien we jullie spoedig weer eens terug?" vroeg Maartje, „ik ben echt van jullie allemaal gaan houden. Dag Kokkie, dag Barend!" en ze drukten elkaar stevig de hand. „Dag Maarrrtje, dag Gerrrtjan", brouwde Barend nogmaals en zwaaiend en wuivend gingen ze ieder een kant op. Barend en Kokkie naar links en Gertjan en Maartje en Wiekebol naar rechts. Plotseling keek Wiekebol erg treurig en zei: „Wiekebol heeft helemaal vergeten om naar zijn beukenootjes te vragen. Nou heeft Wiekebol niets meer om te eten". „Stil maar baasje, morgen helpen wij je weer beukenootjes zoeken. Maar denk erom, geen avonturen meer hoor! Ik vond dit al mooi genoeg". Dankbaar keek Wiekebol hen aan, liep naar Maartje toe en fluisterde: „Vergeet je Wiekebol alsjeblieft niet als jullie pannekoeken gaan bakken". 150 mensen hebben de nacht op een wad bij Ameland doorgebracht. De veerboot naar Ameland is n.l. weer eens vastgelopen. De route NesHollum wordt steeds meer onbevaarbaar door de toenemende zandplaten. Soekarno heelt in Medan 150.00 men sen toegesproken. Hij zei dat mensen die hem een werktuig noemden van Amerika kletsten als kippen zonder kop. Hij zei ook nog o.m. dat het onzin zou zijn de R.T.C. te annuleren. -donderdag 2 Augustus 1951. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram, VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.35 Gram. 10.30 De antwoordman. 10.45 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Zo merliederen. 11.45 Wenken voor de tuin. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12,33 In 't spi onnetje. 12.38 Plano. 13.00 Nieuws. 13.20 Metropole orkest. 13.35 U kunt het ge loven of niet. 14.00 Gev. programma. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vfjf. 17.00 Orkest. 17.30 Gram. 17.50 Re geringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Weense liedjes. 18.50 Voor burger en militair. 19.00 Lichte muziek. 19.30 Zuid-Amerikaanse muziek. 19.40 Klankbeeld. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Residentie-or kest, koor en solisten. 22.05 Hoorspel. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- actualiteiten. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram, 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Kerkkoor. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 A capellakoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30— 12.33 -Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Piano en orgel. 13.35 Zang en piano. NCRV: 14.00 Reportage. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Promenade-orkest en so list. 16.00 Brjbellezlng. 16.45 Bariton en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 Cause rie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Le vensvragen van allerlei aard en een pas toraal antwoord. 19.30 Causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Jam boree. 20.15 Gram. 21.00 Causerie. 21.15 Surinaamse volksmuziek. 21.30 Amuse mentsmuziek. 22.15 Buitenlands over zicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3