VAN NELLE'S 95 ct VIRGINIA SHAG GOUDZEGEL Gil ZIJT GODS MEDEJIBBEIDEIS jonge Zusters gevraagd, &LECOINTREN.V. ieerling-Veiplegers en Verpleegsters Vooruitstrevende zaken Diploma-uitreiking en bevordering aan de Technische School te Middelburg» GEMEENTERADEN DUIVENSPORT SPORTNIEUWS DE ^ADIO brengt u G. H. van Bergen, AFWEZIG Gemeente Waarde Verkoop bij executie. Nim Jeemstli Dagblad' KERSVERS MN DE PERS „Zeeuwsch Dagblad1' De officiële Middenstandscursus voor Walcheren INSTITUUT NIEUWENBURG, GESLOTEN do», Ds D. VAN DIJK. Oosterbaan Le Cointre N.V. te Goes. Giro 36000. Maandag 30 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Tijdens de traditionele bijeenkomst in de Luth. Kerk zjjn Vrijdagmorgen de de diploma's aan de leerlingen van de Technische School evenals het school diploma van de Maehinlstenschool, uit gereikt. De voorzitter, de heer G. van Ne- derveen, verwelkomde allen. De di recteur van de beide scholen, de heer E. Visscher, deelde hierna mee, wie er bevorderd waren en wie het di ploma hebben verworven. De namen van de geslaagden en bevorderden dar technische school zijn hieronder vermeld. De leerling van de kopklasse auto monteur L. van Peene uit Westkapelle was de eerste in Nederland, die het di ploma Bromfietsmonteur heeft gehaald. Nadat de voorzitter de directeur en leraren had dank gebracht, werd het woord gevoerd door de wethouder van Onderwijs, de heer J. W. Köge- ler. Hierna spraken nog de heren W. J. Mullié als voorzitter van het dis trict Walcheren van de B.O.V.A.G., Oosthoek, controleur van het leerlin genstelsel van de V.A.M., Visscher, gedelegeerde van de V.A.M. b- de examens, Cornelis, chef personeel van de K.P.M. en Hillebrand namens de afd. Middelburg van de Bond van Smedenpatroons. Namens de verschil lende klassen van de Machinisten- school werden directeur en leraren dank gebracht door de deerüngen H. Hengeveld, J. Hoornweg, B. C. Mar cus en J. de Jong. Namens de kop klasse automonteur sprak de leerling Verhoef. Voor het schooldiploma slaagden 28 leelingen, te weten: M. Nuyten te Bergen op Zoom; W. van der Velde te Middelburg; W. Dommisse te Bergen op Zoom; L. Hape te Biggeherke; P. de Pagter te Domburg; J. Koole te Koude- kerke; G. H. Germig te Middelburg; G. J. de Regt te Koudekerke: A. H. Schrijver te Goes; K. Krijger te Middelburg; J. Kluijfhout te Koudekerke; M. F. de Koning te Goes; C. Rijs- djjk te Middelburg; J. C. Kosten te Hansweert; H. Hengeveld te Vlissingen; H. J. van Beve- ren t: Middelburg; A. van Duren te Oostburg; T. J. Boekstra te Middelburg; A. Matthijsse te Nieuwiand; J. Steenaard te Vlissingen; J. A. Nteuwenhuizcn te Kruiningen; A. W. de Bes te te Vlissingen; H. L. Spoor te Breskens; A. Huibiregtse te Vlissingen; J. J. Pieterse te Zierikzee; I. Ovaa te Zoutelande; J. Janse van Rozendaal te Middelburg; I. van de Berge te Vlissingen. BEVORDERINGEN TECHNISCHE SCHOOL MIDDELBURG. Afdeling timmeren. Naar de 2e klas: W. uroe- c wegen, G. Wattel, A. Boogaard, J. H. B. van Kamer, J. Vader, allen Middelburg; C. Jasperse, A H. Verboven, C. J. G. M. Dommisse, M. van Maris, J. E. M. Theune, allen Vlissingen; H. Francke, J. Jobse, beiden Oostkapelle; A. v. d. Hage, J. A. Passenier, beiden Domburg; B. Huijbrecht, C. L. van Asperen (voorw.), beiden VeareC. Leijnse, A. J. v. d. Vliet, P. S. Cas- tel, D. J. de Klerck, allen Souburg; J. H. Lou- w«rs«. J. Hengst, P. I. Verstraate, allen West kapelle; P. Meeuwse, Nieuwiand; G. Geschiere, Koudekerke; F. Houterman, Meliskerke; P. Lous, Zoutelande; P. Poortvliet, Arnemuiden; A. P. v. d. Swaluw, LewedorpP. de Visser, Vrou wenpolder; C. Verhage, Aagtekerke. Niet be vorderd 13 leerlingen. Afdeling electrotechniek. Naar de 2e klas: J. G. de Exter, B. M. de Jonge, K. Seijbel, A. J. Walraven, J. Mesu (voorw.), allen Middelburg; J. Ad ri aan se, A. J. Ladenberg, J. P. Meijers, J. Dorland, Souburg; H. Dunnes, G. de Jong, J. J. S fman, Vlissingen; P. de Buck en A. Sim .'i Htggekerke; W. C. Heijligers, Lewe- aorp Kokelaar en J. v. Vlaanderen. Kou dekerke; M. Finson (voorw.), St. Laurens; P. Huyszoon (voorw.), Arnemuiden; A. Spruijt (voorw.), Oostkapelle. Niet bevorderd 8 leerlin gen. Afdeling metselen. Naar de 2e klas: C. de Jong, Souburg; M. Mol en F. A. Priester te Middel burg; P. Poortvliet en J. Bolleurs (voor prak- tyk) te Vlissingen; G. J. C. v. Schagen te Oost kapelle. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeling schilderen. Naar de 2e klas: J. F. Br telaar, L. J oortvliet, B. Veerhoek (voor prak - tyk), allen te Middelburg: 1 David^e, St. Lau rens; J. Dronkers, Grypskerke; A. Janse, Vrou wenpolder; 1'. Kerkhove, Vlissingen; van Moolenbroek, Ooctkapelle; A. Provoost, Dom burg; J. Provoost, Breskens; L. Vermaat, Sou- burg; J. de Voogd (voorw. met taak) te Seroos- kerxe. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeling Bankwerken. Naar de 2e klas: T. v. d. Berg, F. Kopmels, J. van Praet, P. W. Veen, A. de Wolf, J. Barten, J. A. Bieze, R. L. Milh, L. Minneboo, T. Stokman, A. van As (voorw.), C. J. Blind (voorw.), A. Fanoy (voorw.), J. de Waal (voorw.), C. R. Koopel (voorw.), allen VlissingenL. Christiaanse, P. C. den Engels man, M. L. de Ronde, A. J. v. Wel, W. F. Antheunisse, G. J. Baan, C. A. Karelse, N. T. Phil, P. Sanderse, A. Simpelaar, W. G. L. Spierens, T. Uil, D. C. Hcmdsmerk, J. A. v. d. Welle (voorw.), J. A. G. Verstelle (voorw.), E. W. van Prehn (voorw,)» allen Middelburg; J. Boone, J. Ludiknulze, C. Louws (voorw.), allen Oostkapelle; J. Cijsouw, W. Westerbeeke, J. Hengst, J. Tonsenhoold, allen Westkapelle; G. Kryger, Aagtekerke; L. Meijers, Veere; C. Schee rs, Koudekerke; L. Schoe, Vrouwenpcd- der; A. Theune en D. Schuit (voorw.) te Ar nemuiden; A. Voogt, Hoofdplaat. Niet bevor derd 14 leerlingen. DE DIPLOMA'S. Diploma'» ontvingen verder: Afd. Timmeren: A. en J. Antheunisse, A. J. A. Brouwer, L. C. Tanson, Z. Klaasse, P. Nieu- wenhuize, D. de Rijke, allen iddelburg; M. H. de Bokx, J. L. Jacobs, Breskens; P. Bomraeljé, P. C. Bijl, Vlissingen; A. Dekker. Aagtekerke; J. Dekker, KleverslcerkeP. Gabriêlse, A. Lie- vense, D. Pouwelse, L. de Witte, Westkapelle; A. Hollcbrandse, GrijpskerkeP. A. Kesteloo, Ga- pinge; J. Kleinepier, Biggekerke; A. S. Louws, J. Schout, P. Wattel, Serooskeke; J. P. Lijnse, J. v. Sparrentak, Koudekerke; C. E. de Rooy, Veere. Verklaring voor de praktijk: J. v. Eijzeren, Mid delburg en C. L. Gabriêlse, Zoutelande. Drie leer lingen werden afgewezen. Afd. Electrotechniek: G. J. Bak, J. G. Broeksma, J. P. de Fouw, J. G. Karman, r. J. v, Kerk- voort, F. van Oosten, C. L. Peperzak, A. y. d. Putte, Middelburg; W. Gabriêlse, \V. Hui- bregtse, W. Oosthoek, I. Peene, Westkapelle; W. D. Roelse, KoudekerkeL Verdouw, L. A. A. de Visser, Beskens; J. Vinke, Nieuwiand; W. Walraven, St. Laurens; J. Willeboordse, Serooskerke; Ph. Worms, Domburg. Toegelaten tot d» Mach. school: A. J. Aspe- slagh, Vlissingen; M. P. Meijers, Oostkapelle. Drie leerlingen afgewezen. Afd. Metselen: A. Brasser, Biggekerke; K. Duvekot, Vrouwenpolder; L. Geschiee, Zoute lande; W. Jobse. J. Kolijn, K. Goedhart, Mid delburg; J. W. de Korte, J. Willeboordse, Oost kapelle, C- Reljerse, Souburg; Cbr. Janse, Me- liskeke; B. J. de Rooij, Veere; P. C. Bijl, Vlis singen; J. L. Jacobs, Breskens. Eén leerling afgewezen. Afd. Schilderen: J. v. d. Ketterij, K. Poort vliet, J. de Rijke, R. Schroevers, Arnemuiden Th. Koole, Kampeland; T. de Vries, Veere; Ch. v. Zalen, Vlissingen. Eén leerling afgewe zen. Afd. Bankwerken: A. W. Aalst, J. de Korte, Vlissingen; G. C. v. Belzen, A. Marteijn, P. C. Meerman, J. Schroeves, AitnemuidenA. de Bree, J. L. Grein, A. Jobse, J. Mondeel, A. Schouten, A. Schroevers, J. Verton, A. de Klerk, A. Kooman, Middelburg; W. Louw9, St. Lau rens; C. Schout, Serooskerke; J. Vos, Aagte kerke; I. v. Breda, Koudekerke; Toegelaten tot de Mach. school: K. Seijbel, Middelburg. Toegelaten tot de kopklasse automonteurs: I. J. Blanker, C. Cornelisse, L. Goedhat, J. A. Overweel, H. Schout, J. H. Torbijn, W. Pou welse, Middelburg; J. A. Dellebeke, Vlissingen; J. Duvekot, Vrouwenpolder; J. Faasse, P. Hen- dikse, W. Jobse, J. Westerbeke, Westkapelle; H. Wondergem, Oostkapelle; S. Jongepier, Se- ooskorke; P. Kaljouw, Grijpskerke; B. Kodde. Zoutelande; M. P. Leendertse, Kamperland; P. Meertse, J. Overbeeke, Anemuiden; J. Pro voost, Domburg. Niet gediplomeerd 10 leerlin gen. BOVAG-EXAMEN. Het schooldiploma kopklasse Automonteurs be haalden: M. van Baaien, Kamperland; F. N. Brouwer, Koudekerke; J. J. Dingemanse, Mid delburg; C. v. Eenenaam, Nieuwiand; J. P. Faas, Koudekeke; A. Geschiere, Koudekerke; J. C. W. Jeroense, Middelburg; A. Maas, Koudekerke; H. I. Maas, Domburg- H. Roelse, Westkapelle; G. Schunselaar, Middelburg; T, Simonse, Biggekerke; J. J. Sturm, Aagtekerke; W. J. Verhoef, Souburg, I.J. Vctogdt Arnemuiden; J. A. Vos, Gapinge; H. Willeboordse, Serooskerke. Geen diploma 2 leerlingen. Bovendien slaagden voor de Bovag-examens leerling-monteur (thecc. en pract. ged.): M. v. Baaien, F. N. Brouwer, J. J. Dingemanse, C. v. Eenenaam, J. P. Faas, A. Geschiere, J. C. W. Teroense, A. Maas, H. I. Maas, H. Roelse, J. Siinonse, G. Schunselaar, W. J. Verhoef, I. J. Voogdt, J. A. Vos, H. Willeboordse. Idem tbeor. fed.: J. Baljé te Souburg; iidem pract. ged.: C. anse te Middelburg. Voor het theoretisch gedeelte examen Hulpmon teur slaagden: M. v. Baaien, F. N. Brouwer, J. K Dingemanse, C. v. Eenenaam, A. Geschiere, .r. C. W. Jeroense, A. Maas, H. Roelse, J. Simonse, W. J. Vehoef, I. J. Voogdt, J. A. Vos, Simonse, W. J. Verhoei, L J. Voogdt, J. A. Vos. Van de Avondcursus Bovag-opleiding slaagden: voor het volledig diploma hulpmonteur: R. van Belzen, A. van Fraassen, A. Janse. Voor het thcor. gedeelte hulpmonteur: A. Wijk huis, W. H. Verplanken. Idem pract. gedeelte: J. Vo6, J. W. Wonder gem, C. M. Dominicus, L. Lous, P. C. de Rijke, A Wagen aar, H. Swiers. Voor het practisch gedeelte hulpmonteur rij wiel met hulpmotor: L. van Peene. 29 gediplomeerden verlieten Vlissingse Dagschool v. d. Nijverheid. Voor de leerlingen van de Gemeente lijke dagschool voor de nijverheid te Vlissingen was het Vrijdag een grote dag toen zij uit handen van de wnd. directeur, de heer P. Lauwen, in tegen woordigheid van de leden van de com missie van toezicht en leraren hun be vorderingen en einddiploma's ontvingen. De heer Lauwen had voor ieder van hen een persoonlijk woord. „Maak van jullie „gereedschap" aan kennis gebruik in jullie verdere loopbaan", zei hij. Tot de 29 leerlingen die de school met het einddiploma op zak gaan verlaten zes van hen slaagden met lof sprak voorts nog namens de commissie van toezicht, ir Muller, die allen een goed woord meegaf, hen op het hart drukkend zich steeds in te spannen ten einde de zeker nog komende moeilijk heden het hoofd te kunnen bieden. Hij memoreerde voorts het werk van de zo plotseling overleden directeur, wijlen de heer Wagenvoorde, en dankte de heer Lauwen voor het waarnemend werk. Hij deelde nog mede, dat de met lof geslaagden een waardebon voor boek werken zullen ontvangen. Van de le naar de 2e klasse werden in de afd. scheepsbeschieten en model maken bevorderd: 23 leerlingen waar van 5 met lof. Een werd niet bevorderd. Van de le b klasse afd. scheepsbouw plaatwerken en electriciens, slaagden 15 leerlingen, waarvan 2 met lof. Niet be vorderd werden 3 leerlingen. Van de le klasse: afd. bankwerker, koperslaan en vormen, slaagden 16 leerlingen waarvan 2 met lof. Niet be vorderd 7 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden in afd. scheepsbeschieten-modelmaken alle 17 leerlingen bevorderd, waarvan 1 met lof. In de afd. bankwerken, koperslaan werden 18 leerlingen bevorderd, waar van 3 met lof. Twee bleven zitten. Van de 3e naar de 4e klasse werden in de afd. scheepsbeschieten, koper slaan en plaatwerken alle 21 leerlingen bevorderd. In de afdeling bankwerken, model maken en electriciens werden 18 leer lingen bevorderd waarvan één met lof lingen bevorderd waarvan één met lof. Drie leerlingen moeten het nog een jaartje overdoen. De volgende leerlingen gingen met het eind diploma naar huis: A. Keersemeeckers, J, de Nooijer, L. C. Sloof, M. Izeboud, J. G. Meer man, A. de Ridder, A. Boer, P. R. Schot, E. Sinke (loD, P. J. Wan3t, H. van Wezel, G. Gerritsen flof), en I- Zijta, allen te Vlissingen; I. Bakker (lof) te Nieuwdorp; S. Kasse, J. Th. VLISSINGEN. P. Broerse benoemd tot beiaardier. De agenda, die tevoren was afge werkt, omvatte aan- en verkoop van gronden en percelen, alsmede een cre- diet van f 221.voor het aanschaffen van leermiddelen voor de Openb. U.L.O. De heer J. Waverijn werd eervol ont slag als hoofd van deze school verleend. De heer P. Broerse werd met alg. stem men tot beiaardier in vaste dienst be noemd. De verhoging van de keurlonen voor vlees werd met de stem van de heer M. J. Corveleyn (K.V.P.), tegen aangenomen. Het raadslid vreesde voor verhoging der vleesprijzen, wanneer de keurlonen 50 werden verhoogd. De wethouder de heer W. Poppe zei, dat hiervan geen sprake is. Verhoging zou wel mogelijk zijn nu de inkoopprijzen met vlees zijn verhoogd. Rondvraag. Bij de rondvraag wilde de heer J. P. Ventevogel (C.H.) de taluds van de dijk bij de Boul. Bankert gemaaid zien. De heer J. Marijs (A.R.j wilde op de Nieu we Markt, waar de barakken zijn ver dwenen, plantsoenen zien aangelegd. Weth. van Popering zou dit bekijken. De lichtpunten in de Bonedijkestraat, waarnaar de heer Marijs eveneens vroeg, zullen er spoedig komen. De brug over de watergang bij de Pres. Roose- veltlaan, die de heer Marijs wenselijk achtte, zal er echter voorlopig niet ko men. Dit is een financiële kwestie. De wethouder zegde toe naar een noodop lossing te zullen zoeken. VEERE. B. en W. zullen met plannen voor uitbreiding van vismijn komen. De gemeenteraad vergaderde Don derdagavond. Afwezig was de heer S. Kodde. Van de zijde der Arnemuidse vissers bestond enorme belangstelling. Z.h.s. werden de volgende voor stellen goedgekeurd: toewijzing grond aan de heer C. j. Schippers; toeken ning tegemoetkoming in de vervoer kosten van het zoontje van de heer A. Matthijsse, dat de B.L.O.-school te Middelburg bezoekt; vaststelling her- bouwlan van een gedeelte van de gemeente Veere. Een voorstel tot inwilliging van het verzoek van de Ver. voor Bijz. Lager Onderwijs op Geref. Grondslag om gelden beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het middelste school lokaal werd wegens het staken der stemmen (tegen de heren de Jonge, Mol en van Nieuwenhuyzen) aan gehouden tot de volgende vergade ring. Hierna kwam het uit drie punten bestaande voorstel aan de orde: a. intrekking van het raadsbesluit van 12 Febr. '51 tot verkoop aan de heer H. A. v. Cranenburgh te Veere van een gedeelte bouwgrond, gelegen naast de vismijn op de kade; b. deze grond te reserveren voor het gemeentelijke vismijnbedrijf voor ev. uitbreiding van het vismijn gebouw; e. B. en W. te machtigen tot het laten opmaken van twee schetsplan- nen (voor uitbreiding met resp. 4 en 14 meter). Na een uitvoerige bespreking, waar bij duidelijk bleek, dat allen ervan overtuigd waren, dat de vismijn te klein is en waarin alle facetten van de zaak naar voren werden gebracht, zoals: het waardeverlies van de aan gevoerde producten door onvoldoende accomodatie van de mijn; het ev. weg trekken van de vissers naar beter ge outilleerde havens als er geen ver andering komt; de financiële conse quenties; de juridische mogelijkheid om een door de gemeente met een particulier gesloten transactie teniet te doen, werd besloten: a. voorlopig het voorstel tot intrek king van het raadsbesluit te laten rusten; b. de heer v. Cranenburgh te ver zoeken geen onkosten te maken voor het opmaken van plannen e.d. tot de uitspraak van de gemeenteraad be kend is; c. dat B. en W. op korte termijn twee schetsplannen voor uitbreiding met 4 en 14 meter aan de raad zul len voorleggen. ZAAMSLAG. De raad van Zaamslag vergaderde dezer dagen. De goedkeuring van G.S. was gekomen voor uitvoering van de wegverbetering van het dorp tot Ma- ris. De uitvoering van het werk werd ge gund aan Fa. Huiberts te De Bilt voor f28.950. De Axelsestraat zal worden vernieuwd vanaf C. Haak tot het kruis punt. De bijdrage van de provincie is 65 Het plan tot betegeling van het plein voor het gemeentehuis en vernieuwing van de weg tot kapper Buyze werd, ge zien de hoge kosten door de raad ver worpen Er wordt gewerkt om de onkosten voor de verplichte keuring voor huis slachtingen zo laag mogelijk te houden. De raad keurde het voorstel van B. en W. goed om de gemeenschappelijke regeling voor de b.l.o.-scholen niet te wijzigen in dien zin, dat ook de te bou wen openbare b.I.o.-sehool daarin wordt opgenomen. De burgemeester deelde nog mee dat er een commissie gevormd is die de bouw van een nieuwe muziektent wil doorzetten. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de benoeming van de gemeente geneesheer. Waar zijn onze schepen REPATRIERENDEN, EMIGRERENDEN EN PASSAGIERS. CHESHIRE Term. 20 Augustus v. Soerabaja 22 v. Djakarta/Colombo n. Amsterdam. GROOTE BEER 9 v. Djakarta te A'dam verw. INDRA? POERA 13 v. Djakarta te R'dam verw. JOH AN v. OLDEN BARN EVELT te Amsterdam survey en verbouwing. NOORDAM verm. 28 New York- R'dam alwaar 6 verw. ORANJE 10 v. Djakarta te A'dam verw. RIJNDAM venn. 31 v. New York-R'dam. S1BAJAK 7 v. Djakarta te R'dam venv. VEEN DAM 31 v. R'dam te New York verw. VOLENDAM 23 v. Montreal-R'dam. WES- TERDAM verm. 28 v. R'dam-New York. WIL« LEM RUYS 14 v. R'dam te Djakarta verw. ZUIDERKRUIS a. 2 v. R'dam te Halifax verw. Voor het practijkdiploma boekhouden slaagden de heren A. Vleugel en F. J. Burger, beiden te Wemeldinge. de Kam en A. Wisse te Souburg; J. Vente vogel, P. Ventevogel, en N. SchJroevers te Ar nemuiden; A. F. Vreeke te 's-HeerenhoekJ. de Witte (loQ te Koudekerke; J. Simpelaar en C. Deij te Middelburg; I. A. Verschoor te Breskens; P. Buljse te Goes; J. Provoost (lot) te Domburg; J. Menheere (lof) te Lewedorp; P. van Sluijs te Meliskerke. Niet geslaagd: 1 leerling, herexamen: 1 leer- ling. WEMELDINGE. Door de P.D.V. „De Postduif" te We meldinge werd een wedvlucht gehou den vanuit Vilvoorde (afstand plm. 72 km, in concours 36 duiven). Uitslag: 1, 0, M. Pieterse; 2, 5, C. Bolle; 3, M. Schouten; 4, P. C. Vuijk; 7, 8, P. Tolhoek. Uitslag oude duiven: 1, P. Huisson; 2, P. C. Vuijk; 3, H. Sehouwenaar. Bondstrainer. Vorige week bracht bondstrainer Kaufmann van de K.N.V.B. een bezoek aan Goes, waar hij een tiental jong® spelers van Vlissingen, Corn. Boys, De Zeeuwen en Aardenburg onder de loupa nam in verband met de samenstelling van het nationale jeugdelftal. Dinsdag 31 Juli 1951. HILVERSUM I (402 m). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.35 en 10.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.40 Voor de zieken. 12.00 Orgel en sopraan. 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen, .12.33 Voor het platteland. 12.40 Plano duo. 13.00 Nieuws. 13.20 Causerie. 13.30 Theaterorkest. 14.00 Gram. 15.20 Hoor spel. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Lichte muziek. 17.50 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano, 18.30 Fanfare-orkest. 18.15 Paris vou® parle. 19.00 Gevar. programma. 19.50 Voor burger en militair. 20.00 Nieuw», 20.05 Actualiteiten. 20.15 Nederlands® liedjes. 20.45 Beiaardspel. 20.50 Promo nade orkest. 21.15 De antwoordman. 21.30 Cabaret. 22.15 Planorecital. 22.48 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.0Q Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Vocaal dubbelkwartet. 7,45 Morgenge bed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.0q Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinc bouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.53 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actu aliteiten. 13.25 Amusementsmuz. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Gram. 15.30 Bett je zestig! 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending. 18.00 Gram. 18.10 Film programma. 18.30 Orgel. 18.45 Sport- praatje. 18.54 Causerie. 19.00 Nieuw®, 19.15 Actualiteiten. 19.23 Vaudeville programma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Residentie-orkest et» solisten. 21.50 Cello en piano. 22.15 Strijkkwartet. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Heden nam de Heere tot Zich na een kort stondig lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom WILLEM DE GROENE, Wedn. v. Janna Dekker in de ouderdom van ruim 78 jaar. Namens de diep bedroefde familie: Wed. C. SCHIPPER DE GROENE. Wemeldinge, 26 Juli 1951. Liever geen bezoek. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zustèr en Behuwdzuster GEERTRUIDA CORNELIA DE JONGE, Weduwe van Jacobus Alewijnse, betuigen wjj U onze harte lijke dank. Uit aller naam: L. DE VOS-ALEWIJNSE. P. DE VOS. Pernis, Juli 1951. Butaanweg 19. DANKBETUIGING. De Ouden van Dagen van Vrouwepolder en Gapinge zeggen langs deze weg har telijk dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van de mooie tocht door Zeeuwsch-Vlaan- deren en Zuid-Beveland. TANDARTS - MIDDELBURG van 31 Juli l.m. 18 Aug. a.s. laten drukken bij Opkomst herhalingsoefenin gen op 31 Juli 1951. De dienstplichtigen, woon achtig te Utrecht en om geving, en bestemd voor 's-Hertogenboseh of leger plaats bij Oirschot, moeten op 31 Juli van Utrecht af reizen met een extra trein, lopende in de volgende dienstregeling: Utrecht C.S. v. 8.25, 's-Hertogenbosch a. 9.12, Eindhoven a. 9.50. De dienstplichtigen, woonach tig in de provincie Noord- Holland, en bestemd voor 's-Hertogenbosch of leger plaats bij Oirschot, moeten van Amsterdam af reizen met een extra trein, lopen de in de volgende dienst regeling: Amsterdam C.S. v. 8.45, Amsterdam M.P. v. 8.53, Amsterdam Amstel v. 8.58, 's-Hertogenbosch a. 10.12, Eindhoven 10.47. De dienstplichtigen, woonachtig te Den Haag, Rotterdam, Dordrecht of in de omge ving van deze plaatsen, en bestemd voor Tilburg of legerplaats bij Oirschot, moeten reizen met een ex tra trein, lopende in de vol gende dienstregeling: Den Haag H.S. v. 8.25, Rotter dam D.P. v. 9.03, Feijenoord v. 9.14, Dordrecht v. 9.42, Tilburg a. 10.32, Eindhoven a. 11.10, terwijl de dienst plichtigen uit Delft en Schiedam moeten reizen met trein 10.13, Delft v. 8.13, Scheidam v. 8.22, om te Rotterdam D.P. over te stappen op de extra trein. De hiervoren niet nader aangeduide dienstplichtigen reizen, overeenkomstig hun lastgeving, per eerste ge legenheid na 7.00 uur met treinen van de normale dienstregeling. Het hoofd van het ge meentebestuur van Waarde brengt ingevolge artikel 10, achtste lid, van de Weder- opbouwwet ter openbare kennis, dat vanaf heden ge durende een week ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt, het raadsbesluit d.d. 29 Juni 1951 tot onteigening van 6 a 87 ca. van het perceel bouwland, groot 43 en 40 ca., kadastraal bekend ge meente Waarde, sectie B no. 227, gelegen aan de Grindweg Kerkweg). Waarde, 30 Juli 1951. Het hoofd van het gemeen tebestuur v.n., VAN BURG. welke zal worden gehouden op Vrijdag, de 3e Augustus 1951, des namiddags om 15 uur, ten laste van JOH. PIETERS, wonende te Kloe- tinge, Parallelweg no. 2, van enige ROERENDE GOEDEREN, bestaande uit: Meubilaire Goederen, Keukengereed schappen, Glas- en Aarde werk en wat verder tevoor schijn zal worden gebracht. De verkoop geschiedt contant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, D. MOLLEMA. ZEGT HET VOORT! Hec Zulke Virginia heeft U na de oorlog nog niet gerookt. Een gouden tabak! GOES Zijn dat ook Uw drukkers Na een bespreking is het geschil tussen hét Staats bedrijf der P.T.T. en de Gemeente Middelburg over de aanleg van de loodkabels voor de radiodistributie opgelost. De vernieuwing van het radiodistributienet hier ter stede, een belang voor de bevolking van Mid delburg, kan thans weer voortgang vinden. De verdere aanleg zal geschieden in overleg met een door ons aangewezen ambtenaar van de Dienst van Gemeentewerken. Wij hebben de overtuiging, dat, be halve met de technisch-economische eisen, ook rekening zal worden gehouden met het aanzien van de huizen en het stadsschoon van onze stad. Wij trekken derhalve hierbij onze oproep van 13/14 Juli j.l. in en verzoeken iedere huiseigenaar en huurder aan de P.T.T. de nodige medewerking te verlenen bij de aanleg van het radiodistributienet. Middelburg, 26 Juli 1951. Burgemeester en Wethouders der gemeente Middelburg, N. BOLKESTEIN, Burgemeester. J. PH. KOENE, Secretaris. Ik houd van de ontspanning die DE KRANT mij geeft Daarom ben ik abonné op wordt gehouden in het Lange Vlele 30 - MIDDELBURG. Bij het laatste examen werd slechts één leerling van onze veertien candidaten afgewezen. De Boekenaanschaf voor deze cursus is zeer voordelig. MELDT U ZOO SPOEDIG MOGELIJK wegens vacaniie van Donderdag [L 2 Aug. tot en met Vrijdag 10 Aug. YUet aflUen de oplage bepaalt de publiciteitswaarde van een blad, maal cw~& het verlangen om van de inhoud dadelijk kennis te nemen! Een boek voor jonge mensen, verloofden en jonggehuwden, voor ouders en opvoeders Een boek, waarin op hoogst kiese wijze de_ verhouding tussen de beide sexen wordt beschreven en naar eis vaiv Gods Woord belicht. Dit boek wijst op de velerlei gevaren welke het jonge leven bedreigen in een der moeilijkste perioden en waarin de weg wordt aangewezen waarop deze gevaren het hoofd kan worden geboden. Een boek waarin het „schone jonge leven" als een gave Gods wordt getekend en duidelijk wordt aangetoond, dat in het leven, óók van de jonge christen geen plaats mag en behoeft te zijn voor défaitisme en levensmoeheid of levensangst. Een boek, dat ieder jongmens, meisje of jongen, in handen moet worden gegeven. Een prachtgesehenk van ouders aan hun kinderen en voor jonge mensen onderling. Er is geen waardevoller verjaarscadeau! Gebonden in mooie linnen band met goudopdruk, op prima papier gedrukt, blijft het een sieraad in uw boekenkast. De prijs is slechts f 4.50. Bestel het bij uw boekhandel of rechtstreeks bij de Uitgevers: LANGE KERK5TR.30-TEL.24I5 GOES „Vacature" dagelijkse Betrekkinggids 200 betrekk. p. w. Week- abonn. 2 aan Adm. Blauw burgwal 13b, Amsterdam. In het Diaconessenhuis te Eindhoven worden voor de Vooropleiding, die September 1951 aanvangt, liefst U.L.O. of daarmee gelijkstaand onderwijs genoten hebbende. Salaris volgens Rijksregeling. Brieven met uitvoerige inlichtingen, ook over Gods dienstige overtuiging, te richten aan de Besturende Zuster. PSYCHIATRISCHE INRICHTING „VREDERUST" te BERGEN OP ZOOM. Geplaatst kunnen worden om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aanvangsalaris f 625.(naar leeftijd). Dit salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot ƒ2250.-—. Alles met volledige huisvesting, geneeskundige behan deling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of bin nenkort hopen te bereiken, kunen solliciteren of nader® inlichtingen vragen bij de geneesheer-directeur.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4