<~ïlieuwó uit de^ rovincie kerk North State Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Schouwen-Duiveland. Zeeuw sch-Vlaanderen. Koel geschonken, Graag gedronken RANJA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM Duitse Pantser-divisie neemt deel aan Sowjet-manoeuvres* Jac* Goedbloed ging in Veere met de eer strijken Maandag 30 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S Er rijden ruim 4000 auto's in Zeeland. De K.N.A.C. berekent uit onlangs door het C.B.S. gepubliceerde gegevens over het motorrijtuigenpark in 1950 dat de verdeling van personenauto's over de provincies percentsgewijs prac- tlsch gelijk is gebleven. In Noord- en Zuidholland bleef de helft van het aantal personenauto's ge concentreerd. Deze provincies bezitten resp. 33.509 en 35.664 stuks; hierbij zij opgemerkt, dat wat Zuid-Holland be treft dit aantal procentsgewijs kleiner ls dan in 1949. Overijssel, Gelderland, Zeeland en Limburg gingen in 1950 vooruit t.o.v. 1949 en telden in 1950 resp. 8.307,2 12.804, 4.028, en 7.032 auto's, terwijl Noord-Brabant percentsgewijs Iets achteruit ging tot 13.339 stuks. Wat de overige provincies betreft, heeft Groningen 6.886, Friesland 5.478, Drenthe 2.553 en in Utrecht 9.027 per sonenauto's. Het totaal aantal personenauto's be droeg per 1 Augustus 1950, 138.625 en wordt thans door de K.N.A.C. geraamd op ongeveer 160.000. „Het was een gewoon vliegtuig!" Aldus schrijft ons de heer C. Z. uit Kamperland over de waarneming, die twee andere lezers deden en die wü in ons blad van Vrijag jX vermeld den. „Het bleek dat het een gewoon 4- motorig verkeersvliegtuig was, met daar precies half onder de romp een 2-motorig vliegtuig". Ten westen van Noord-Beveland verliet het laatstge noemde vliegtuig het eerste in Zuid- Westelijke richting. Aangezien het zich met zeer grote snelheid verwij derde, neem ik aan dat het een straal vliegtuig was", aldus de heer Z. Zeeland sloeg goed figuur bij de Middenstandsexamens. De Zeeuwse candidaten voor het Middenstandsexamen hebben dit jaar zeer hun best gedaan, waardoor de provincie een goed figuur slaat. Vrijdag was het de laatste dag en van de 39 candidaten moesten er 10 worden al- gewezen. In totaal werden 171 candidaten ge ëxamineerd, waarvan er 3rt werden ai- gewezen. Voor het mondeling examen slaagde dus 82 pCt. Voor het schrifte lijke examen, waarvoor zich 226 can didaten hadden aangemeld en dat enige tijd geleden al werd gehouden, slaag den er 172. Daar een persoon zich te rugtrok, werden er 171 toegelaten tot het mondeling examen, dat thans werd afgenomen. Het percentage geslaagden bij het schriftelijk gedeelte bedroeg 7T, terwijl het landelijk percentage 66 be droeg. Vrydag slaagden: Mej. P. J. Steyn, Domburg; K. J. Stoutha- tner, EllewoutsdijkP. Struyk, L. Vrocgop, mevr. E. Vroepop-v. d. Dries, J. G. Wouters, G. J. Zynen, Middelburg; K. J. Sturk, J. A. M. de Vries, J. Wisse, Vlissingen; M. S. Vasten hout, Schoondijke; C. A. Verburg, Nisse; A. Verhage, C. P. Wielemaker, P. J. Wielemaker, Koudekerke; mej. E. Verhage, Breskens; A. Vermeulen, C. van Wallenburg, W. Harpe, Veere; A. J. Versprille, Breskens; F. Verwei, mej. A. v. d. Weele, Kortgene; H. R. de Vries, Goes; mej. J. L. Walhout, Arnemuiden; J. L. Witte, Nieuwdorp; A. Wondergem, P. van Wouwe, Seooskerke; C. Zwemer, Meliskerke en A. van Fraassen, Vlissingen. MIDDELBURG. Diploma-uitreiking Stichting Vak opleiding Bomvbedr\jf. Vrijdagavond werd in één der loka len van de Technische school te Mid delburg een bijeenkomst gehouden, waar aan hen, die met goed gevolg examen hebben afgelegd voor de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, het diploma werd uitgereikt. De voor zitter van de examencommissie, de heer J. Verhage, heette allen welkom, ln het bijzonder de wethouder van On derwijs, de heer J. W. Kögeler. HtJ her innerde er aan, dat het voor de eerste maal is, dat een dergelijk examen ln de Zeeuwse hoofdstad werd gehouden. Van de 30 candidaten moesten er zes worden afgewezen. In tegenstelling tot de werkstukken, was het schriftelijk gedeelte niet zo best. Na de diploma- uitreiking werd gesproken door de heer Kögeler, de heer A. Koetsveld, dis- trictsbestuurder van het C.N.V., de heer J. A. Letzer namens de werkge vers en de heer H. van Kuijk, contro leur van het leerlingenstelsel van de Stichting. Voor het metselexamen slaagde J. van Sluijs te Domburg, die bovendien een prijs kreeg. Voorts slaagden in de afdeling Tim meren C. Blaasse, ArnemuidenB. Clarys, L. J. Grim ,2e prijs), 'a-Gravenpolder; J. Dekker, Nieuwdorp; G. Doene, Kwadendamme; J. Han- newyk, HeinkensrandW. van Zweeden, T. Bannck, Goes; C. J. Hoogesteger, L, Jobse, J. Bassie, Middelburg; A. M. Hoveyn, A. Itey- Uierae, Koudekerke; L. van Keulen, Ritthem A. P. Koole, Kamperland; C, Lansen, Bieze- linge; J. Lievense, Westkapelle; J. de Ligny, Gnjpskerke; H. VV. Mallekoote, Nieuwdorp; A. Meyaard, Wemeldinge; J. Meyers (3e prijs), Serooskerke; F. C. Schyf, Driewegen; J. Theune (le prijs), Westkapelle. WESTKAPELLE. Dkt liep goed af! In de Zuidstraat fietsten Vrijdag 2 jongens om het hardst. Een van hen, de 12-jarige zoon van de fam. W. Roelse reed tegen een auto en kwam op de kap ervan terecht. Wonder bo ven wonder liep hij slechts enkele schrammen op. GOES. Ambachtsschool hield geslaagde sportdag. De schoolsportdag die de Goese Am bachtsschool als sluitstuk op een jaar hard werken heeft gehouden is zeker geslaagd. Mét de leraren hebben de klassen zich onderling in sportieve strijd gemeten. De uitslagen luidden: 4x100 m. estafette 2e klas timme ren; voetbalwedstrijd zwart-wit 13; touwtrekken le klas eiectriciens; voet balwedstrijd A3leraren 14; 1500 m. hardlopen 1. W. J. de Waard, Wilhelmi- nadorp; 2. J. Houtekamer. Wolphaarts- dijk; 3. J. de Vos. Na afloop werden in het schoolge bouw de rapporten uitgereikt. Avondmuziek Grote Kerk. Dinsdag a.s. 's avonds half acht wordt het volgende programma van orgelmuziek uitgevoerd: 1. Preludium ln e, Bach. 2. Partita over „Wat God doet, dat is welgedaan", Pachelbel. 3. Air et gavotte, Wesley. 4. „Dankt dankt nu allen God", Karg-Elert Ogarust is I. Roose. HEINKENSZAND. Euterpe" zoekt nieuwe directeur. Donderdag hield de muziekvereniging „Euterpe" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Dr P. Sta- verman. Uit de verslagen bleek, dat het to tale bezit der vereniging aan geld f 614.72 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de aftredende heren M. Hoek van Djjke en M. Mallekoote. Een mede deling van de voorzitter, dat de huidi ge directeur, de heer J. de Toonder uil Kloetinge, had bedankt, wekte veel be roering. Het bestuur kreeg volmacht een drietal heren, die bekend staan als goede directeuren voor deze functie te polsen. Besloten werd de scheldende directeur een gratificatie toe te ken nen. Op 25 Augustus a.s. zal de hand boogschutterij „Soranus" zijn 100-jarig bestaan vieren. Men besloot een me daille aan deze zustervereniging te schenken. Dr Staverman bood vervol gens met een aardige speech de Eu- terpe-mars aan. Hierna kwam de rondvraag, waarin werd besloten de contributie van de leden te stellen op 20 cent per week. Volgend jaar bestaat de vereniging 60 jaar. Men wil dan trachten om hier een concours te houden. OVEZANDE. De laatste les aan de landbouwhnlshoud- school. Donderdagmiddag werd de elndles ge houden van de landbouwhulshoui- school. Behalve de directrice, de lera ressen en de leerlingen waren aanwe zig de heren Hoenderdos en van Baar van de L.T.B. te Haarlem, de commis sie van toezicht en vele ouders. In zijn openingswoord vroeg de voor zitter, de heer Andrlessen, de volle medewerking van alle aanwezigen, waarbij hij er de nadruk op legde, dai het nijverheidsonderwijs van zulk groot belang ls voor het toekomstig leven van het meisje. Hij hoopte, dat het volgenu jaar deze bijeenkomst zou kunnen worden gehouden ln een nieuw school gebouw. Getuigschriften werden uitgereikt aan: Annie Bal en Sannle Verbeek tb Kwadendamme, Corrie de Koster te 's-Gravenpolder, Jannle Goeree en Dien de Witte te Driewegen, Betsie Raas te 's-Heerenhoek, Mina Hoondert, Koos Molson, Mina Pieters, Nellie Raas en Lenie Remrjn, Rie van 's Westeinde, en Corrie Verdonk te Hetnkenszand en Dlna Verbeem te .Baarland. Afgewezen één. Hierna voerde de heer van Baar het woord. Door de leerlingen werden verschil lende stukjes opgevoerd, of voorgedra gen. Op 1 September a.s. zullen 70 leer lingen de school bezoeken. Hierdoor ls het noodzakelijk ln verband met de be perkte ruimte,- de klassen te splitsen terwjjl een tweede lerares koken met 1 September in dienst zal treden. KORTGENE. Brandweermateriaal. Donderdagavond vond de officiële overdracht plaats van het nieuwe brandweermateriaal. De 3 trekkers met spuiten stonden opgesteld in de Voor straat waar dit materiaal werd bekeken door de gemeenteraad. Daarna kwam het gemeentebestuur met de man schappen der 3 verschillende korpsen (uit Kortgene, Colijnsplaat en Kats) in de Stadswijnkelder bijeen. De burgemeester, de heer A. A. Schuit, hield een toespraak en prees de goede samenwerking, waarna de over dracht plaats vond. De heer J. M. de Kater, opperbrandmeester, dankte het gemeentebestuur voor het nieuwe ma teriaal. Daarna werd een rondrit ge maakt met de 3 brandweren en de ge meenteraad door Kortgene, Kats en Colijnsplaat. Te Colijnsplaat werd allen een consumptie aangeboden. HAAMSTEDE. Oudjes op reis. Met een tweetal autobussen maakten de ouden van dagen uit Haamstede hun jaarlijks reisje. Ditmaal leidde de tocht naar Rotterdam. Eerst werd het grote moderne warenhuis van Vroom en Dresman bezocht. Daarna ging het naar de aanlegplaats van Spido om 'n tocht door de havens te maken. Nadat een consumptie was gebruikt, ging het wer op huls aan. In Haamstede wachtte een talrijk publiek en het draaiorgel van van Ros sen de oudjes op. De voorzitter van het comité dankte tenslotte de burgerij voor haar finan ciële steun, waardoor dit reisje moge lijk was. AXEL. Tentoonstelling „Goed Wonen". In plan-West, waar de nieuwe woon wijk verrijst, is men momenteel druk bezig met de afbouw van de eerste se rie woningen. Grasperkjes voor de hui zen fleuren het geheel op, terwijl in de eerste 2 woningen aan de Wilhelmina- straat een tentoonstelling zal worden georganiseerd door de Stichting „Goed Wonen", onder leiding van de binnen huisarchitect Wim den Boom uit Den Haag. De nieuwe bewoners zullen hier dan een aanschouwelijke demonstratie kun nen bezoeken, teneinde hun woning zo goed en doeltreffend mogelijk te kun nen meubileren. De feest- en winkelweek. De feest- en winkelweek, welke in Augustus a.s. zal worden georgani seerd door de V.V.V. en de Winkeliers vereniging „Axel Vooruit", ls als volgt opgezet: Vrijdagavond 10 Augustus a.s. con cert door het Engelse militaire mu- zekcorps „The King's Own Hussars", gevolgd door een muzikale rondwande ling door de stad. Zaterdag 11 Augustus concert door het muziekgezelschap „Elk naar zijn Krachten" van Hoek, o.l.v. de heer J. Antheunlsse uit Biervliet. Van 13 tot 17 Augustus zullen de plaatselijke verenigingen en corpsen db avonden vullen. Woensdag 15 Augustus zal door de Axelse straten een grote reclame-op tocht trekken, terwijl bovendien op de ze dag de Axelse jeugd op allerlei ter rein haar krachten zal kunnen meten. Zaterdag 18 Augustus zal een mid dagconcert worden gegeven door het bekende Pijper corps uit Goes, terwijl de dag en tevens de feestweek wordt besloten met een concert door „Mond- accordeola" uit Axel. Pogingen worden gedaan om het muziekgezelschap „De Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent des Woensdags te doen optreden. Gedurende de winkelweek zal hoven- dien een grote etalage-wedstrijd worden gehouden, waarvoor de Jury zal be staan uit ntet-lngezetenen. (Ingez. mededeling, adveri i ¥®M<STT DIT VORIGINELE FLESJE/ (In^ez. advert ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Reeuwijk en te Kam perveen, E. J. Schimmel, cand. te Barneveld. Geref. Kerken. Aangenomen naar Oostkapelle, H. M. Derksen, cand. te Harderwijk, die bedankte voor Leimuiden, Makkum, Melissant, Spijkenisse, Wapenveld en Woubrugge. Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen naar Oldeboorn, J. P. Jacobszoon, prop. te Amsterdam; naar Gorredijk, J. G. v. d. Bend, prop. te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Scheveningen, M. Blok te Rotterdam-O. Ds Wassink binnenkort terug in Nederland. Naar wij vernemen, wordt Ds E. J. Wassink, Geref. predikant te Doetin- chem, vandaag in ons land terug ver wacht. Zoals bekend, is Ds Wassink op 11 Juli van het vorige jaar naar de West vertrokken in opdracht van de depu- taten van de Generale Synode voor het Karaibische gebied. In het jaar. dat hij in het buitenland is geweest, heeft hij o.m. gewerkt in Aruba, Cu rasao, Paramaribo, Suriname enz. In hoofdzaak onder de bosnegers en bij de kolonies in Suriname. Bij de landbouwer C. te Kleverskerke werd een nieuw rijwiel gestolen. Bij het gehouden middenstandsexa men te Bergen op Zoom behaalde de heer H. de Jonge Az. te Heinkcnszand zijn diploma. Donderdag maakte de ouden van da gen te 's-Heer Abtskerke hun jaarlijks uitstapje. Deze keer werd een bezoek gebracht aan Walcheren. O.a. werd het stadhuis van Veere bezichtigd. De te Tholen gehouden collecte voor hulp aan de gerepatrieerden uit Indië bracht f36.03 op. Speciaal kabelnet in gebruik. Sterke eenheden van de Russische strijdkrachten in Oost-Duitsland zjjn Zaterdag ln de driehoek tussen Berlijn, de Baltische Zee en Meckelenburg grote manoeuvres begonnen. De gezamenlijke divisies van 2 volledige rode legercorp sen fungeren als „aanvallers uit het Westen". Zij hebben hun posities langs de grens met de Britse zóne reeds inge nomen. De „verdedigers" beschikken over anderhalve divisie. De manoeuvres worden bijgewoond door een aantal le den van de generale staf van het Rode Leger uit Moskou. Het heeft groot opzien gewekt dat aan deze manoeuvres ook de eerste „Panzer-division" van het Oostduitse communistische leger zal deelnemen. In sommige kringen wordt deze divisie nog aangeduid als de „reserve" van de Oost duitse „volkspolitie". Deze eerste Duit se gepantserde divisie sinds de dood van van Hitier omvat een groot aantal tanks van het type T-34 die ook in Ko rea hebben geopereerd. Zij is verder uit gerust met andere motorvoertuigen die onder communistisch toezicht in enkele wapenfabrieken in Saksen zijn vervaar digd. De communistische regering van Oost- Duitsland is nog steeds huiverig om het woord „generale staf" te gebruiken, maar enkele Duitse stafofficieren zullen de manoeuvres op uitdrukkelijk verzoek van de Russische generale staf bijwo nen. Deze officieren worden beschreven als „hoge administratieve functionaris sen van de veiligheidsdienst", hetgeen een gecompliceerde aanduiding is van hun werkelijke functie officieren van de Oostduitse generale staf. In het kader van deze manoeuvres valt ook het laatste besluit van de Oost duitse regering waarbij het ministerie voor het post- en telegraafverkeer de opdracht heeft gekregen alleen voor de „volkspolitie" en de „veiligheidsdienst" minstens 10.000 kilometer kabel aan te leggen. Deze opdracht moet aan het eind van dit jaar zijn voltooid. Ze be tekent een enorme extra-druk voor de reeds zwaar belaste grondstoffenpositie in Oost-Duitsland. Ondertussen heeft, aldus de Volks krant, de „veiligheidsdienst" speciale posten ingericht die bekend zijn als „ASAS" en tot taak hebben te voor komen, dat ongewenste berichten en nieuws over de officiële telegram- en telefoondienst naar het buitenland glippen. Zeer strenge censuur op het postverkeer bestaat reeds. Oostduitse communistische functionarissen tonen zich in stijgende mate verbolgen over de publicatie van bepaalde verhalen over hun land die zij niet konden onder scheppen. Dit wordt derhalve opgevat als een bewijs voor de aanwezigheid van ernstige lekken in hun controlesysteem. VEILIN GBERICHTEN KAPELLE. Veiling van 28 Juli 1951. Grote veiling: Dubb. Princessebonen 29.90; Appels: Yellow Transparant A 52.60; id. B 44.90; id. C 35.40; id. I 35.90; id. H 20.70—22.20, alles per 100 kg. Kleine veiling: Kersen: Klerken 25 z8; Krieken 2272; Vleeskersen 23 55; Markiezen 3587; Meikersen 31 50; Hedelfinger 91; Zure Morellen 22. Pruimen; Earley Laxton 3890; Oran- jepruimen 49—53; Ruth Gerstetter 39 —61; Diversen: Kruisbessen 2645; Rode Bessen 2651; Frambozen 1.10— 1.37, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 27 Juli: Grote veiling: Yellow Transp. ver pakt 45,80—56,50; idem los 25,80—44,50 Zw. Bessen 112,20; Frambozen 144,10; Jucunda 70,10; Kleine veiling: Prolific 2635; Early Laxton 3269; Oranje- pruimen 3243; Bonen 24,20—25,30; Yellow Transp. ios 6—40; idem verpakt 42—38. ST. ANNALAND. Veiling van 27 Juli. Gele Eigenheimers 11.0012.28; idem drielingen 8.258.44; idem voer 5.86; Blauwe Eigenheimers gewone 12.08; id. drielingen 7.20; Bintjes gewone 10.16 10.59; idem drielingen 7.56, alles per 100 kg. Aanvoer 90 ton. cigarettes Ij Spaart keel en zenuwen |l Om het ringrijderskampioenschap 2e klasse Gapinge won het gemeentelijk kampioenschap. Voor de 2e maal in nauwelijks een weck tjjd heeft de Zeeuwse Ringrijders- vereniging een groots festijn georganiseerd, waaraan vele ringrijders van Wal cheren konden deelnemen. Werd vorige week te Domburg gereden om het persoonlijk en gemeentelijk kampioenschap le kl., in Veere werden Zaterdag de wedstrijden gehouden voor de beide kampioenschappen 2e klasse. Het is Jae. Goedbloed uit Gapinge gelukt het persoonlijk kampioenschap te bemach tigen, terwijl het gemeentelijke drietal uit Gapinge gemeentelijk kampioen werd. Er is weer een prachtige strijd gele verd, die vele bezoekers tijdens deze zomerse dag naar Veere trok. Niet min der dan 60 ringrijders uit geheel Wal cheren, verdeeld in plaatselijke drietal len, namen aan de wedstrijd deel. De hoofdprijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Veere, jhr I. F. den Beer Poortugael, terwijl de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser, de andere prijzen uitreikte. De uitslag. De uitslag van de strijd om het per soonlijke kampioenschap luidde: 1. Jac. Goedbloed, Gapinge 24 r. (prijs van de Commissaris der Koningin, een wissel beker en een medaille van de burge meester van Veere, 2. (tevens reserve kampioen) P. Hoebeke, Nieuwland 22 r. (medaille gemeente Veere, 3. L. Huijssoon, Middelburg 21 r., 4. J. Mal- jaars, Meliskerke 21 r., 5. H. Joosse, Gapinge, 6. P. Brouwer, Domburg, 7. L. de Pagter, Koudekerke II, allen 18 r., 8. J. Melse, Souburg. 9. P. Duvekot Wzn„ Vrouwenpolder, beiden 17 r., 10. M. Maljaars, Domburg IX, 11. A. de KORFBAL. Olympia vierde 10-jarig bestaan. De Korfbalvereniging Olympia te Wilhelminadorp heeft Zaterdag het 10- jarig bestaan luisterrijk gevierd met een korfbaltournooi. Voorafgegaan door het muziekgezel schap-„De Echo", vertrokken de deel nemers naar het feestterrein, waar zij door de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer A. Dalebout, wer den verwelkomd. De uitslag van de seriewedstrijden in de le afdeling luidden: Olympia ITjoba I 30; Tjoba I Vios 01; Olympia IScampolo I 0 1; ViosOlympia I 10; Scampolo I Vios 10; Tjoba IScampolo I 10. 2e afdeling: Olympia. IIO.D.S. 5 0; O.D.S.—Tjoba H 4—0; Tjoba II— Scampolo II 11; Scampolo COlym pia II 21; Olympia IITjoba H 0 2; Scampolo CO.D.S. 00. 's Avonds heeft burgemeester A. Schipper de medailles uitgereikt. In de le afdeling kreeg Vios de 1ste prijs met strafworpen tegen Scampolo I en ver wierf daarmede de medaille van B. en W. In de 2e afdeling was de le prijs voor O.D.S., die de medaille kreeg van de Supporters en ook van C. Burger voor de meeste doelpunten. Voorts kre gen alle verenigingen een herinnerings medaille. Zaterdagvoetbal. Wemeldinge versloeg Terneuzen (32) in Juniorenkampioenschap. Zaterdag werd te Krabbendijke de laatste (en niet de eerste zoals wij abu sievelijk meldden) wedstrijd gespeeld in het kampioenschap voor Zeeland Jun. A. Voordien was gespeeld Terneuzen Goes, welke eindigde in een 41 over winning voor Terneuzen en GoesWe meldinge, waarin Goes met 10 won. Thans speelde Wemeldinge A I tegen Terneuzen A I. Wemeldinge won met 3—2. In de nederlaagwedstrijden werd als volgt gespeeld: Nieuwdorp ILuctor I 44; Nieuw land I's H. H. Kinderen afgel.; Yer- seke IArnemuiden I 22; Kapelle I E.M.V.V. 1—1; Hoek I—Krabbendijke I 2—5. Nooyer, Gapinge, beiden 16 r., 12. C. D. Kodde, Koudekerke II. 13. F. Dekker, Oostkapelle, 14. S. Reynierse, Koude kerke, 15. W. de Kam, Oostkapelle. 16 C. Bommeljé, St. Laurens, allen 15 r^ 17. A. v. d. Heyden, Koudekerke, 18. I. Wisse, St. Laurens, 19. W. Provoost, Domburg II, allen 14 r., 20. Jac. Melse, Souburg, 21. H. P. Janse, Kleverskerk 22. Js. Mesu, Veere 23 r. P. D. Nijpjes, Middelburg, 24. L. Dourlijn, Domburg, allen 13 r., 25. L. Maljers, Veere, 25. Chr. Jobse, Koudekerke II, beiden 12 v. 27. C. Coppoolse, 28. J. Huissoon, Me liskerke, 29. A. van Dalen, Arnemuiden, 30. C. van Dis, Vrouwenpoidei allen 11 r. ne gemeente* i. De uitslag van de gemeentelijke kam pioenschappen was: 1. Gapinge, 58 rin gen. 2. Middelburg 43 r. 3. Nieuwlanl 41 r. 4. Domburg 40 r. 5. Koudekerkt, 39 r. Voor ieder van deze drietallen wa s een wisselbeker beschikbaar, terwijl d; overigen een medaille of lauwertak kre gen. 6. Souburg, 39 r. 7. St. Laurens, 39 r. 8. Oostkapelle, 37 r. 9. Aagtekerke 37 r. 10. Vrouwenpolder, 32 r. 11. Veere, 32 r. In de strijd om de meeste volg- ringen hadden L. Huyssoon, Middelburg en J. Melse, Souburg, er ieder 10 ga stoken. Tijdens het kampen toonde l Melse zich de meerdere en won daar door de medaille. De pollepel in baan 1 werd gewonnen door G. de Pagter, Domburg, terwijl in baan 2 A. W. Bakker te Souburg won, Extra prijzen werden in beide banen verreden en gewonnen door C. Bommel jé en J. Mesu (125e ring), A. W. Bak ker en F. Dekker (250e ring) en J. Mel se en J. Huissoon (350e ring). SCHERPENISSE. (Via de veiling van St. Annaland). 27 Juli. Eerstelingen ge wone 11.89; idem drielingen 7.51; Doré gewone 11.99; Gele Eigenheimers gewo ne 11.2111.54; idem drielingen 7.53 8.46; idem voer 5.85; Blauwe Eigenhei mers gewone 10.0011.04; idem drie lingen 6, alles per 100 kg. Aanvoer 50 ton. VEERE. Vismijn van 27 Juli: Aange voerd 1074 kg export-garnalen 1,39 2,38; 33 kg schar 27; 51 kg bot 16; 73 kg tong 511,17; 1 kg visiever 1,19. DE IJVERIGE NASCAR. Maartje ruimde vlug de borden in de kast, ter wijl Gertjan de bezem aan Nascar gaf. „Heb je zin om te vegen?" vroeg hij hem, maar Nascar was niet meer te rem men. Hij blaakte plotse ling van ijver en begon vol vuur te vegen, zodat het stof om zijn oren vloog. Doch niets kon hem deren. „Hupsakeetje, ene tweetje, hupsakeetje!" en Nascar zong het hoogste lied. Met lange zwaaien veegde hij het vuil bijeen en Gertjan hield het blik vast. „Niet zo stuiven, Nascar, alles wordt zo stoffig", riep Maartje uit. „Dat kan me niet schelen. Hupsakeetje, ene tweetje. Anders heb ik morgen niets te doen, zie je", lachte hij en dribbelde met zijn korte dikke benen weg om water te halen. „Nu gaat Nascar eens eventjes flink plensen" en hij dweilde en dweilde, dat het een lust was om te zien. Het water droop langs zijn broek, maar daar had Nascar zelfs geen oog meer voor. Middelburg in het teken van de Benelux (Vervolg van pag. 1.) te hagen mensen. Weer later arriveer den 3 broers uit Rotterdam en om 9.15 uur kwam de eerste scooter binnen. Het was de heer van Weeren uit Leiden, die pas een week een scooter bereed. Een kwartier later arriveerde de Zeeuwsch Dagblad equipe. Een waar woord. Later op de avond kwam jhr mr A. F. C. de Casembroot, de Commissaris der Koningin, op de Markt kijken. Voor het Stadhuis gaf de heer Hengelmolen van de K.N.M.V. een reportage van de aankomst, terwijl menige deelnemer niet aan een interview ontkwam. De mening van jhr de Casembroot over de Beneluxronde was kort en bondig; „ik ben trots op alles wat „Scheldegouwen" hiermee voor Zeeland heeft gedaan". Als alle Zeeuwen zo waren als „Schel degouwen", dan was het prima!' Goed gedaan. De neer o. i». versluis, één van de Middelburgse deelnemers, kwam bij de grens Vrijdag tot de ontdekking, dat nij zijn nationaliteitsbewijs vergeten- liad. De douane liet hem op de K.N.M.V.- papieren door, echter met de restrictie, dat Zaterdag bij het passeren van de grens bij Putte dit bewijs daar aanwe zig zou zijn. Met een angstig hart ver- scneen de heer Versluys zaterdagavond Dij Putte, waar hij inderdaad net be wijs in ontvangst kon nemen. De Mid delburgse inspecteur van politie, de heer Polderman, had het aaar gebracht. jl)c persbus. Een scnitterenue prestatie is geleverd door de heer Jan Parent, chauffeur van de Stoomtram Walcheren, die de bus met persmensen op een wijze,.die boven alle lof verheven is, heeft bestuurd, in de bus was een buffet ingericht. Twee in Zeeuws costuum geklede stewardes sen bedienden de inzittenden. Om half 12 arriveerde de bus. Ook de directeur van de „Walcheren", jhr mr D. 11. van Doorn, had dc tocht in de bus meege maakt. -uc 500? net moet mogelijk zijn, gezien de gro te tevredenheid, die er heerste onder de deelnemers, dat volgend jaar 500 auto's en motoren zullen deelnemen. Er waren mensen bij, die in de Rally naar Monte Carlo en in de Tulpenraliy hebben ge reden. Zij, die dan toch wel Iets ge wend zijn op dit gebied, hadden de grootste bewondering voor dit evene ment en verklaarden graag volgend jaar terug te komen. Eén der hoofdbestuurs leden van de K.N.M.V., zei dat volgend jaar bij het vaststellen van de datum rekening met de kermis zai worden ge houden. De Beneluxronde zal dan daar voor of daarna worden gehouden, waar door men de Markt vrij heeft. Middelburgse deelnemer aan Beneluxronde verongelukt. Zaterdagavond deden de wildste ge ruchten de ronde over het ongeluk, dat de aan de Beneluxronde deelnemende Middelburgse motorrijder P. Smaardb'k in België zou zijn overkomen. Uitein delijk bleek, dat Je heer Smaardijk ten Zuiden van Brussel tegen een vracht auto opgereden is. Hij brak daarbij een arm en een been werd gekneusd. Hij is in een ziekenhuis te Brussel opgeno men. Het ongeluk gebeurde, toen de motorrijder enkele op de weg lopende koeien wilde passeren, terwijl een vrachtauto uit tegenovergestelde rich ting naderde.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3