IN UW EIGEN BELANG °nd" de loupe Ylieuwó uit cle^^rovincie ART SENDIEN ST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland. stizow u« Noord-Beveland. Tholen. Schouwen-Duiveland. Spanning in de Goese Ambachtsschool. Middelburgse Engelandvaarders gestart* «avonturen vaat §crl)atl en ^aarl|€« Opbouwende iddenstand Sport en spel Zaterdag 28 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De praktijk van de artsen is Zondag als volgt geregeld: Middelburg: J. C. Peeck, Lange Viele 49, telef. 2637; Vlissingen: R. Qrippeling, Badhuisstraat 121, telef. $190; Goes: C. Griep, Ganzepoortstraat telef. 2460; Oostkapelle, Seroos- kerke en Veere: J. ReijndersSchilt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212; Koudekerke, Westka- pelle en Zoutelande: L. Sloos, Middel burgsestraat A 61, Koudekerke, telef. K 1185231; 'sH. Arendskerke, Hein- kenszand en Wolfaartsdijk: A. I. Vos, Dorpsstraat A 2, Wolfaartsdijk, telef. K 1198231; Borssele, Driewegen, 'i-Heerenhoek en Nieuwdorp: W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, Werril 16, 's-Heerenhoek, telef. K 1105282 en J. Kievit, Borssele, telef. K 1105—203; Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vos- meer en St. Philipsland: R. C. Renes te Oud-Vossemeer, telef. 19 en H. Menger te St. Philipsland, telef. 20. In de week van 28 Juli tot 4 Aug. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zjjn: Middelburg: v. d. Harst. Vlissingen: Engering. Goes: ha Porte. Van Zaterdagmiddag tot Maandag morgen zal de praktijk van de dieren artsen in West Zd.-Beveland worden waargenomen door A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100—2233 en Joh. Klaassen te Middelburg, telef. K 1106—288. POLDERBENOEMINGEN IN ZEELAND. Bij Kon. Besluit zjjn in de provin cie Zeeland benoemd: M.i.v. 27 Sept. 1951 tot dijkgraaf Van het Waterschap Oost-Nieuwland- polder M. J. Mol te Wolphaartsdijk; m.i.v. 26 Juli 1951 tot dijkgraaf van het Waterschap Molenpolder J. C. Van der Burght te Yerseke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, Waarin hij zeventig jaar zal zijn ge- Worden; m.i.v. 9 Aug. 1951 tot dijk graaf van het Waterschap Stroodor- pepolder L. Th. Vogelaar te Krabben- dijke; b.i.v. 25 Nov. 1951 tot dijk graaf van het Waterschap van Cit- terspolder J. de Winter te Nieuwdorp; m.i.v. 1 Dece. 1951 tot dijkgraaf van het Waterschap Kleine Stellepolder A. B. W. Kind te Hoek; m.i.v. 29 De Cember 1951 tot dijkgraaf van het Waterschap Koudepolder J. de Dreu te Hoek; m.i.v. 31 Jan. 1952 tot dijk graaf van het Waterschap Emanuël- polder A. Dees te Kruiningen, uiter lijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn ge worden. Paden en straten voor sommig verkeer gesloten verklaard. In het Prov. Blad is een besluit opgenomen van Ged. Staten van Zee land tot geslotenverklaring van het Nieuwenhovensche voetpad in de ge meente St. Laurens. Dit besluit is ge nomen op verzoek van B. en W. dier gemeente, omdat de laatste jaren klachten binnenkwamen, dat het voet gangers- en wielrijdersverkeer over het pad in gevaar werd gebracht, doordat het pad ook werd gebruikt Voor het daarover leiden van vee en paarden, terwijl het zelfs door ruiters en bestuurders van motorrijtuigen Werd gebruikt. Het pad zal nu ge sloten zijn voor alle motorrijtuigen, voor bespannen wagens en handwa gens, alsmede voor rij- en trekdieren en vee. Ook is het besluit gepubliceerd in het Prov. Blad met betrekking tot de geslotenverklaring van de Raadhuis straat in de gemeente 's-Gravenpol- der. In deze straat, die deel uitmaakt van de provinciale weg GoesHoede kenskerke, bevindt zich een zeer on overzichtelijke haakse bocht, waar door het verkeer in de richting Goes veelal genoodzaakt is de linkerzijde van de weg te berijden. Genoemde straat wordt gesloten voor alle ver keer, noordwaarts gaande in de rich ting Goes. Een derde besluit betreft het instel len van een doorgangsverbod t.a.v. de spoorwegovergang, onmiddellijk be westen het spoorwegemplacement van het station Kruiningen-Yerseke. Dit gedeelte heeft een zodanige breedte, dat het elkaar passeren van voertui gen bezwaren oplevert en hierdoor ha het openen van de slagbomen ver keersopstoppingen kunnen ontstaan. Er is nu een verbod ingesteld voor 't verkeer, komende uit de richting Yer seke, bij nadering van verkeer uit de andere richting. Tenslotte komt in het Prov. Blad ten besluit voor tot vaststelling van de grens der bebouwde kom van de gemeente Koudekerke. Dit besluit was nodig, omdat sedert de vorige vast stelling van de grenzen der bebouw de kommen van Koudekerke en 't Zand laatstgenoemde buurtschap bij Middel burg is gevoegd. HET SLOE: EENS, TOEN, NU. Dinsdagmiddag na het weerpraatje zal de heer G. Houtekamer, secretaris van de Zeeuwse Ver. voor Vreemdelin genverkeer, voor de A.V.R.O.-microfoon een praatje houden over het Sloe. On der de titel „Het Sloe: eens, toen, nu", zal hij de geschiedenis van het Sloe be handelen. Voor het te Rotterdam gehouden exa men nuttige handwerken, acte H, slaag den de dames J. Passenler en mej. de Wilde, belden te Middelburg. Z(j werden opgeleid door mej. D. Pruis, Gortstraat, M'burg. w Tot brandmeester van de vrijwillige brandweer te Kortgene is benoemd de heer J. de Waal, tot onderbrandmeestei de heer A. Welleman. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. schoet te Coljjnsplaat ls benoemd de heer Gfcljouw te Koudekerke. - B(| het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het middenstandsdiploma slaagden onder meer de heren: H. Hoo- gerheijde, C. Jumelet Wz., H. Kok, W. qe Korte en H. Kesteloo, allen te Brulnlsse. Zij werden opgeleid door de heer J. G. van der Knaap. Middenstandsexamen te Middelburg Donderdag is het voor het Midden standsexamen te Middelburg een re- oorddag geweest. Van de 44 deelnemers moesten er slechts 4 worden afgewezen. Eén der candidaten, die examen deed in de 6 vakken, haalde het kunststukje uit om met 5 tienen en 1 negen uit de bus te komen. Een ander fraai resul taat behaalde een getrouwde dame, die Middenstandsexamen deed, omdat haar echtgenoot het te druk had met de zaak. Ook zij slaagde. De namen der geslaag den zijn: I. Marinissen, Grijpskerke; mej. M. J. de Martelaere, Groede; W. Meesen, Oostburg; mevr. MeesenVerschuuren, Waterlandkerkje; C. Meliefste, J. C. Mol, mevr. G. OutermansWeug, A. M. Pagter, mej. T. J. Roegiers, G. T. Roo- vers, G. J. Rijnten, J. Schout, mej. J. J. Schouten, mevr. Smithv. d. Driest, W. Stam, allen te Middelgurg; W. Mei- se, mej. P. A. Roelse, Koudekerke, H. Meyers, J. Poppe, A. P. Pouwer, Veere; C. M. Mulder, Lewedorp; A. G. Murre, Nisse; J. Nieuwenhuyse, 's-H. Arends kerke; J. de Nooyer, J. Paauwe, Ga- pinge; H. de Pagter, W. Provoost, W. Provoost, Domburg; J. Passenier, Se rooskerke; J. J. Provoost, J. P. L. Rie- mens, Breskens; J. Schipper, 's-Heeren hoek; mej. C. J. Schippers, mevr. W. S. Slabbekoorn-Koets, Kortgene; B. J. Schot, Vlissingen; G. van Sighem, West- kapelle; mej. M. Simonse, Biggekerke; J. van Sluys, Zoutelande; F. J. F. Smoorenburg, J. I. Sonnevijlle, Sluis. MIDDELBURG. Ongelukken-reeks. De drukke Donderdag heeft te Mid delburg de nodige ongelukken veroor zaakt. Om kwart voor 2 gistermiddag werd een dame uit Baarn, die op de hoek BachtensteeneLange Noordstr. vrij onvoorzichtig de straat overstak door een motor gegrepen. Zij brak daar bij haar enkel, en moest in het zieken huis worden opgenomen, had gelegen. Kort daarop reed een Belgische bus in de Lange Noordstraat een van de Markt komende personenauto uit Utrecht aan. Er ontstond materiële schade. Het ongeluk gebeurde, toen de bus tussen geparkeerd staande auto's moest laveren, waardoor een aanrijding niet voorkomen kon worden. De schuld van de aanrijding lag bij een tweetal automobilisten, een uit België en een uit Brabant, die hun wagen aan de straatzijde, waar het verboden is te parkeren had gezet. De politie maakte toen korte metten en liet door een kraanwagen de beide auto's wegslepen, zodat de eigenaars de auto's aan het politiebureau konden terug bekomen. Voorts botste op de hoek Zusterstraat St. Jansgang een motor bestuurd door M. V. tegen een personenauto, bestuurd door H. J. V. De motorrijder raakte be kneld en kreeg een bekeuring omdat hij geen voorrang had verleend. De be stuurder van de auto kreeg eveneens een bekeuring omdat hij zijn rijbewijs niet bij zich droeg. VROUWENPOLDER. Reis ouden van dagen. Woensdag hebben de ouden van da gen hun jaarlijks reisje gemaakt. Over Vlissingen ging het Zeeuwsch Vlaande ren in en via Perkpolder de zak van Zuid-Beveland door. Bij de thuiskomst werden zij met mu ziek verwelkomd. Burgemeester van Liere sprak woorden van dank tot de organisatoren. STOPLICHTEN IN GOES? De Toeristenbond A.N.W.B. heeft ad vies uitgebracht aan de gemeente Goes inzake de regeling van het voetgangers verkeer, dat vooral op marktdagen op het kruispunt aan de Koepoort (gele gen in de verkeerstraverse Bergen op ZoomMiddelburg!) zeer druk is en tot gevaarlijke situaties aanleiding geeft. De gemeente is momenteel bezig de bestaande traverse belangrijk te ver beteren. De rijweg van asfalt-beton wordt zeven meter breed en voorzien van aanliggende rijwielpaden met een breedte van anderhalve meter. Op marktdagen worden hier telkens stootsgewijs buspassagiers aangevoerd, die allen de traverse moeten overste ken. De gemeente heeft dan ook het plan opgevat dit verkeer te regelen door middel van met de hand bediende ver keerslichten. De A.N.W.B. heeft gead viseerd met betrekking tot het aantal en de plaats der aan te brengen lich ten, voorts inzake de wegmarkering, de inrichting van de oversteekplaats en de verdere geleiding van het voetgangers verkeer. GOES. De heer A, M. Dujjvewaardt ter aarde besteld. Onder grote belangstelling is gisteren de heer A. M. Duijvewaardt, in leven enqueteur voor de schade-enquête-com missie, voorzitter van het Chr. muziek gezelschap „Hosanna" en voorzitter van de Chr. Werkmansbond, ter aarde be steld. De kist was bedekt met vele bloemstukken en werd o.m. gevolgd door de leden van „Hosanna" en hun directeur, de heer A. Kousemaker. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de heer J. A. Pleterse, hoofd-lnsp. Rijksbelastingen, namens het personeel van de schade-enquête- commissie, en door de heer L. J. Hllle- brand namens „Hosanna" en de Chr. Werkmansbond. De Geref. predikant dr C. Stam sprak een woord van troost. (Ingez. mededeling, advert.) QenV^d '„ertre"6 of*1® DAMES ZOMERJAPONNEN van 34.- voor 6.90 DAMES ZOMERMANTELS van 73. voor 19.95 MEISJES ZOMERJURKEN van 14v93 voor 5.95 HERENCOSTUUMS Kamgaren van STv5Ü voor 59.95 Cheviot van 93r- voor 49.95 HEREN SPORTCOLBERTS van -59r75 voor 29.95 HEREN PANTALONS Kamgaren van 37.50 voor 19.95 JONGENS MATROZENPAKKEN van -35^3 voor 15.95 HEREN OVERHEMDEN van 9.95 voor 6.90 HERENSOKKEN Ankiets van 2.75 voor 1.98 LANGE NOORDSTRAAT 8-10 MIDDELBURG Ben schoonzoon van de overledene be dankte voor de betoonde belangstelling. Nieuwe directrice Geref. Rusthuis. Met ingang van 1 Augustus is tot directrice van het Rusthuis der Geref. Kerk te Goes benoemd mej. J. Wisse te Goes. Haar voorgangster, mej. Meer- tens, vertrekt wegens haar huwelijk. HEINKENSZAND. Padvinders vergaderden. Woensdagavond kwamen leden van de groepsraad en ouders van welpen en verkenners van de padvindersgroep „Schout bij Nacht Doormangroep bij een onder leiding van de voorzitter, mr dr A. J. J. M. Mes. Een punt van behan deling was, om te komen tot het bou wen van een troeplokaal. Hiervoor is een bedrag van ca. f 1500 nodig. Uit de vergadering kwam een voorstel naar voren om een lijst met intekenstrook te sturen aan leden en begunstigers, om een renteloos voorschot te krijgen. Men kan intekenen voor f 10, f 25, f 50 of f 100. Deze suggestie werd aanvaard en in de maand Augustus zullen de circu laires uitgestuurd en het geld opgehaald worden. Als tijdelijke oplossing van het vraagstuk, wil Ds Klijn, behoudens goedkeuring van de kerkvoogdij zijn tuinsehuur beschikbaar stellen. KAMPERLAND. Ballonwedstrijd. Donderdagavond werden t.g.v. het 100-jarig bestaan van de kruideniers en bakkerszaak van de heer C. J. Noord- hoek, door de schoolkinderen op het sportterrein 235 kalonnetjes opgelaten, Zij verdwenen spoedig in oostelijke rich ting. De kinderen werden getracteerd en het Tamboers- en Pijperscorps „Ni- coleen" verleende medewerking. ST. ANNALAND. Aanvoer aardappelen. Daar naar alle waarschijnlijkheid ook de volgende week de aanvoer van aard appelen nog niet zo groot zal zijn, blijft voorlopig de oude regeling van kracht. Alle aardappelen moeten dus voor 8 uur worden aangevoerd. Zodra de aanvoer zo groot wordt, dat alle aardappelen niet meer voor 8 uur kunnen worden aangevoerd, zal de nieuwe regeling in werking. ST. MAARTENSDIJK. Ongeval. Gisterochtend geraakte het dochter tje van de heer de Koning onder een melkwagen, waarbij een wiel over haai beentje ging, Hoofdacte A behaald. Te Rotterdam slaagde voor de hoofd acte A de heer I. Dhont, onderwijzer alhier. BRÜINISSE. Zeehondenjarht. De zeehondenjagers uit Groningen, die met 4 vaartuigen enige maanden in de Zeeuwse wateren opereerden hebben hun vangsten gestaakt. De jacht was tamelijk bevredigend en het seizoen wordt volgende maand op het Gronin ger Wad weer voortgezet. Veel glunderende meisjes en jongens zaten Donderdagmiddag in de Ochlman- zaal der Ambachtsschool. Geen wonder, want de in spanning zittende jongelie den konden hun getuigschrift in ont vangst nemen. Eerst waren de meisjes van de Vakschool aan de beurt. Het was voor de voorzitter, ir M. J. Stoel Feuerstein, een aangename taak, om al deze glunderende meisjes te verwelko men. Na zijn welkomstwoord reikte de directrice, mej. W. G. Weststeyn, de getuigschriften uit. Voor elk der ge- geslaagden had hij 'n vriendelijk woord. Enige leerlingen zongen enkele liederen en bewezen daarmee, dat zij ook nog wel iets anders kunnen dan koken en naaien. Ir Stoel Feuerstein dankte de direc trice en de leraressen. Daarna kwamen de jongens aan de beurt. Voordat de plechtigheid begon, zongen de leerlingen o.l.v. de heer Wis se uit volle borst het „Ambachtsschool lied" met begeleiding. De voorzitter gaf daarna de directeur van de school, de heer C. J, Buurman, het woord. Hoewel er dit jaar veel zijn blijven zitten, zijn de resultaten toch bevredigend, aldus de heer Buurman. Er is tegenwoordig een scherpe selectie nodig, daar de praktijk steeds hogere eisen stelt. Daarna reikte hij de getuigschriften uit. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder A. Buijs. De leerlingen J. de Winter en J. Westerweel spraken na mens de leerlingen. Tot slot werden het „Zeeuwsch Volkslied" en het „Wilhel mus" gezongen. Afdeling Timmeren. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: L. D. Zandee te Baarland, J. de Munck en J. Paar- dekoper te Borssele, G. de Bat, F. J. L. Borgs, L. Korst an je, P. M. Scbryver, P. E. Smolders en M. J. v. 't Veer te Goes, C. Almekindexs, J. W. Kopmels en P. Kruithof te 's-Graven- pc/lder, J. Griep te Hansweet, A. P. v. d. Berg te 's-H. Arendskerke, B. P. Bos en H. Capeilo te 's-Heerenhoek, L. Hubregtse en H. P. Proest te 's-H. H.kinderen, A. Lammers te Heinkens- zand, C. Dalebout en J. v. Sabben te Kloetinge, M. Butyn te Krabbendyke, N. v. Antwerpen en A. de Kok te Nieuwdorp, L. Doene en A. P. Ver- raeule te Ovezande, W. L. de Leeuw en J. J. Sinke te Wolfaartsdijk. Niet bevorderd 8. Een eindgetuigschrift ontvingen: G. H. Schout te Baarland, P. C. Snoep te Colijnsplaat, C. Colijn, G. J. v. Loo, A. D. Moelker, J. F. Polfliet en T. Viergever te Goes, J. Remijn en P. C. Vreeke te 's-H. Arendskerke, J. Oost hoek te 's-Heerenhoek, J. Priester te 's-H. H. kinderen, J. Verbrugge te Heinkenszand, J. R. v. d. Leek te Kapelle, W. D. Sinke te Kapelle- Biezelinge, T. Fraanje te Lewedorp, P. Mo- rauw te Nisse, J. v. d. Poel te Oudelande, F. Schijf te Ovezande, J. M. Meyaard en L. Scliou- wenaar te Wemeldinge, C. J. de Munck te Wilhelminadorp, M. v. Doorn te Wissekerke, A. T. Koole, W. C. Smaling en F. Westerweel te Wolphaartsdijk. Afgewezen 11. Afdeling Electrotechniek. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: P. v. Westen te Borssele, M. v. d. Broeke, J. v. d. Klooster, P. J. M. de Vos, P. Zandee en P. J. Zandee te Goes, J. A. Bustraan, A. C. v. Gilst en J. J. Huissoon te Ierseke, M. A. Cappon en H. Slabbekoorn te Kapelle, C. Larooy te Kortgene, D. Hordijk te Krabbendijke, C. Hoo- gerheide te Wemeldinge, W. T. de Waard te Wilhelminadorp en Jac. de Schipper te Wisse kerke. Niet bevorderd 9. Een eindgetuigschrift ontvingen: M. D. Kos ter, H. Verhage, B. v. d. Wilt en Th. F. A. v. Wychen te Goes, J. Bos te 's-Heerenhoek, P. G. de Koster te Heinkenszand, L. D. Sinke te Ierseke, P. M. de Dreu en J. W. v. Zweden te Kapelle, C. M. Walrave te Kloetinge, M. Larooy en W. J. de Looff te Kortgene, P. A. Kievit en J. T. D. Dppeneer te Kruiningen, A. Wouters te Lewedorp, Jac. J. Meeuwse te Oudelande, T. J. Felius en P. J. Ruissen te Wemeldinge, P. Meyaard en J. A. Tramper te Wolfaartsdijk. Afgewezen 7. Afdeling Smeden-Batikwerken. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: J. P. Hoekman te Biezelinge, P. J. P. Dobbelaar te Driewegen, J. M. Platschorre te Ellewoutsdijk, Th. T. Bickelmeyer, A. Dierkx, Th. v. Duin, C. R. E. la Fontaine, J. Hillebuand, P. Karelse, K. Kooien, M. Muller en M. J. de Punder te Goes, P. A. Clariuse en L, H. Huyssoon te 's-Gravenpolder, J. A. de Hooge, A. Polder man, A. Polie, Th. E. M. Rijsdijk en A. L. Westdorp te Hansweert, C. Goedegebure, P. Poelman en J. M. Priester te 's-H. Arends kerke, A. Boonman te 's-Hearenhoek, C. Bliek, C. Cappon en M. A. Knuit te Heinkenszand, C. M. Steyn en A. Zweedijk te Hoedekenskerke, A. J. Bustraan, J. C. Dekker, M. v. d. Dor pel, J. de Koeyer, J. Nieuwenhuyze, G. de Nood, Ridderhof en T. Sinke te Ierseke, A. N. Dommisse en C. J. Zegers te Kapelle, G. P. Beekman te Kloetinge, M. W. de Kok te Krab bendijke, C. P. Geus en D. C. Wouterse te Kwadendamme, J. W. v. d. Guchte te Lewe dorp, J. I. Maat te Nieuwdorp, J. Bosman en P. Timmerman te Nisse, H. A. Mol te Oude lande, A. J. de Mey te Ovezande, D. E. J. Lindenbergh, C. J. Schipper en C. J. Ver- maire te Wemeldinge, H. v. d. Hoeven te Wil helminadorp, A. K. de Jonge en M. P. Ver sluis te Wissenkeke, P. A. Tamper, F. W. Veerhc/ek. J. Verburg, J. Verhage en A. A. v. d. Vliet te Wolfaartsdijk. Niet bevorderd 15. Een eindgetuigschrift ontvingen: M. G. W. Borghouts, W. A. Duvekot, J. Covers, A. Hese, I. P. Imanse, J. v. Kalkeren, J. J. Kest, A. de Koning, I. P. Ie Laat, J. Liplyn, J. W. A. Matthysse, J. J. de Puit, H, Sturm en J. A. F. Wassenaar te Goes, M. Anthonisse en J. M. Verlare te 's-Gravenpolder, S. v. d. Griend en F. C. St obbelaair te Hansweert, W. Ver meulen te 's-H. Abtskerke, J. Goedegebure en F. de Jong te 's-H. Arendskerke, J. Th. de Hemd te 's-Heerenhoek, J. Reniijn te 's-H. H. kinderen, C. Jansen te Heinkenszand, L. J. Beulens, R. Hoek van Dijke en J. Vermue te Hoedekenskerke, A. Lamper, P. C. de Regt en F. J. Vette te Yerseke, W. J. Pauwe en J. de Puit te Kapelle-Biezelinge, P. A. de Schipper te Kattendijke, G. Boot en I. Nijsse te Kort gene, J. T. Boudens en J. D. Wouterse te Kwadendamme, F. v. Burg te Kruiningen, E. v. d. Dries te Lewedorp, P. A. Meyaard te Nieuwdorp, J. W. J. Bakker te Oudelande, F. Koole te Ovezande, J. de Goffau te Waarde, J. Flipse, C. A. de Schipper en J. M. Weststrate te Wemeldinge, A. Krame en J. H. Slabbe- koon te Wolfaartsdijk. Afgewezen 12. Afdeling Schilderen. Bevorderd van klasse 1 naaT klasse 2: J. Bruggeman te Goes, H. v. Gessel te 's-Hee renhoek, A. J. Dij kwel te Yerseke, A. de Jonge en J. Krombeen tt Kruiningen, K. Fraanje te Lewedorp, F. Zweedijk te Wolfaatsdijk. Niet bevorderd 2. Een eindgetuigschrift ontvingen: P. Cobben, A J Merison en J. M. Steenhard te Goes, J. Hoogesteger, C. v. d. Velde en G. de Witte te 's-Gravenpolder, A. Kolen te Kloetinge, J. H. Uitterhoeve te Ovezande, M. P. Leys te Schore, P. Bent schap-Knook te Wemeldinge, J. Westerweel te Wolfaartsdijk Afgewezen 6, één leerling kreeg een taak. Afdeling Brood-Banketbakkerij. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: P. Mol te Baarland, A. Sinke te Biezelinge, W. M. Noordhoek te Geersdijk, C. Breen, P. A. Gunst, D. Harinck, T. Laport, W. A. Liplijn en K. K. Maartense te Goes, P. A. Saneel te Honte- nisse, M. Buteyn te Yerseke, L. Slabbekoorn en F, E. Straub te Kloetinge, W. L. Hirdes en J. J. de Jonge te Krabbendijke, J. Meul- blok te Kwadendamme en P. F. ter Meulen te Vlissingen. Niet bevorderd 4. Kopklasse Autotechniek. Een eindgetuigschrift ontvingen: P. J. M. Buysrogge, A. Jansen, D. Olivier en C. M. v. Westen te Goes, G. J. Minnaard te 's-H. Abts kerke, P. A. Hazen en J. Koens te 's-Heeren- hoek, J. de Winter te Hoedekenskerke, A. Duinkerke te Yerseke, A. J. Gijzel te Kapelle- Biezelinge, M. Zuidweg te Kapelle, C. J. Dek ker te Kloetinge, C. J. Polderman te Krui ningen, C. J. Bos te Nisse, A. de Jager te Waarde, A. J. de Pree te Wilhelminadorp en J. Houtekamer te Wolfaartsdijk. Afgewezen 1. 5 leerlingen hebben wegens gebrek aan aan- V MELKSANERING. Soms is het noodzakelijk van twee kwaden het minst kivade te kiezen. Zulks lijkt ons het geval bij de melk- sauering, die nu ook in Goes en om streken ingevoerd zal worden, nadat andere plaatsen in ZeelandMiddel burg en Vlissingen o.a., hierin al wa ren voorgegaan. Saneren betekent gezond maken. £n er is inderdaad in de melkbezorging iets gezond te maken, want het is een dwaasheid, dat melkslijters kris en kras door een stad oj dorp moeten rijden om hier een klant, daar een klant te bedienen, terwijl die klant misschien vlak naast een concurrent woont, die, let wel, precies dezelfde melk verkoopt! Gaat men dat omre kenen in man-uren en in geld, dan zou men tot een aardig bedrag komen dat gewoonweg verknoeid wordt. En het is niet alleen een dwaasheid, maar het is ook schadelijk: schadelijk voor het product en voor de portemonnaie die pan de melkslijter en uiteinde lijk ook die van de klant. Maar de medaille heeft ook een keerzijde. Heeft de georganiseerde melkhandel het recht iemand te dwin gen van een bepaalde leverancier te kopen? Zeg nu niet, dat dat niet ge beurt. Inderdaad, men kan altijd zelf om melk gaan bij wie men wil, maar dat lijkt ons geen argument. En men kan zich altijd met klachten wenden tot de Zeeuwse Melkfederaties, die hierover advies vragen bij een com missie, samengesteld uit een aantal huisvrouwen. Maar... als U een melk bezorger niet zo heel erg graag mag, omdat zijn gezicht U niet aanstaat, of omdat hij te lang staat te praten met Uw werkster, of omdat zijn broer zijn verloving met Uw zuster heeft uit gemaakt allemaal kleine dingen, die toch zo'n grote rol spelen in ieder mensenleven! gelooft U dan dat U met dergelijke gevoelsargumenten een kans maakt bij de klachtencommissie? Dan wordt het dus dwang en deze dwang is een kwaad, omdat dit (heel, heel principieel bekeken, natuurlijk) in strijd is met de beginselen der de mocratie. Dat is overdreven, maar weet dat er een gemeente in ons land is, waar men een „Comité tot bestrij ding van de melksanering" heeft op gericht, enkel en alleen omdat som migen zich in hun democratische rech ten aangetast gevoelden! Laten we erbij vermelden, dat dat comité een roemloos einde heeft ge vonden, omdat het nieuwe systeem uitstekend bleek te functioneren. En laten we hopen, dat men hier in Zee land niet zo dwaas zal zijn. De mid denstand heeft het heden ten dage niet zo gemakkelijk waarom zou de huismoeder dan niet helpen, als zij er uiteindelijk meer voordeel dan na deel van heeft. Laat zij van twee kwaden het minst kwade kiezen! leg de school verlaten. De volgende leerlingen ontvingen een Ocht- manprijs: T. Paardekoper, Borssele; J. v. Sab ben, Kloetinge; P. Morauw, Nisse; D. Hordijk, Krabbendijke; M. v. d. Dorpel, Yerseke; G. Boot, Kortgene; H. v. Gessel, 's-Heerenhoek; M. P. Ley?, Schore; C. v. d. Velde, 's-Gravenpolder j M. Buteyn, Yerseke en C. M. v. Westen, Goes. Sportuitwisseling met Folkestone. Ze gaan een fijne week tegemoet. Onder grote belangstelling zjjn gis termorgen even voor half tien de Mid delburgse Engelandvaarders naar Fol kestone vertrokken. Met een vijftal bussen werden de bjjna 150 deelnemers naar Oostende gebracht vanwaar ze naar Engeland overstaken. Men kon de groepen vrij gemakkelijk uit elkaar houden, want behalve de zeer omvangrijke bagage was practisch iedereen wel gewapend met iets, waar aan men kon herkennen aan welke tak van sport hij of zij mee zal doen. Be slist vervaarlijk zagen de hengelaars er uit, die hun benodigdheden nu eenmaal moeilijk in hun binnenzak kunnen op bergen. De deelnemers hebben een prachtige week voor de boeg. Burgemeester en mevr. Bolkestein zijn eveneens van de partij en zullen de gehele week mee maken. Het voorlopige programma is als volgt samengesteld: Gisteravond was er een ontvangst in Leas Cliff Hall. Vanmiddag wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Mid delburg en een amateur-elftal uit Fol kestone. Voorts is er een atletiekont moeting, handbaldemonstratie en het optreden van de damesgymnasten. Ten slotte wordt een korfbalwedstrijd ge speeld tussen een Middelburgs twaalf tal en Mitcham K. C. Zondag heeft men rust. Maandag kunnen de hengelaars hun hart ophalen, want dan is er een hengelwedstrijd georganiseerd tussen Sandgate Sea Angling Society en de Middelburgse hengelaars. De inzet is een zilveren beker. Dinsdagavond is er een feestavond, waar de folkloregroep zal optreden. Woensdagmiddag is er een tenniswedstrijd tussen de Wardens Ten nis Club en Middelburg, terwijl verder In Sandgate gymnastiekdemonstraties WE KOMEN NOG EENS TERUG. Plagend nam Kokkie het zout in ontvangst: „Ais ik het jou laat doen Nas- car, kunnen we het straks niet eten van zou tigheid. Maar je hebt toch je best gedaan hoor ouwetje", en hij klopte Nascar bemoedigend op zijn schouder. Even later hoorden ze slechts het kletteren van de lepels en borden en ze aten totdat er geen kruimeltje meer overbleef. Ook Nascar deed erg zijn best, maar alleen moest hü nog wennen aan zo'n akelige harde stoel. Nee, dat zat toch niet lekker, mijmerde hij, onderwijl de tafel afruimend. Opgewekt stapelde hij alles op elkaar en bracht het naar de keuken, waar Maartje hem hielp met afwassen. „Komen jullie later nog eens bij me op visite?" vroeg Nascar,vriendelijk, „want anders ben ik zo alleen". Hij keek treurig voor zich uit bij die gedachte. „Kom kom, Nascar, natuurlijk komen wij nog eens bij je. We zijn allemaal trots op je". Nascar zuchtte opgelucht en droogde de deksel van de pan, waar hij de soep uit gegeten had. worden gehouden, waarbij ook de folkloregroep optreedt. Vervolgens wordt er een hockeymatch gespeeld, terwijl de dag met zwemwedstrijden wordt besloten. Donderdagavond is het de beurt van de tafeltennissers om te tonen wat ze waard zijn. Volgende week Vrijdag zal er een afscheidsavond wor den gegeven in Leas Cliff. Zaterdag keert de gehele groep weer huiswaarts. Ned. Koffiehuis te Middelburg herrezen. Onder grote belangstelling is Donder dagmiddag het Ned. Koffiehuis aan de Markt te Middelburg heropend. Aange zien de Motor- en Autoclub „Schelde- gouwen" in dit gebouw het clublokaal heeft,' heeft men alles op alles gezet om voor de Beneluxronde te openen. Dit is gelukt, zij het dan, dat er de laatste dagen constant is doorgewerkt. Er is een fraai ingericht en ruim res taurant, gedeeltelijk feestzaal met to neel. Boven het restaurant bevinden zich de vergaderzalen. Het Nederlands Koffiehuis werd in 1940 op de Markt door brand verwoest. Het restaurant heeft tijdens de zomermaanden een ter ras. Bij de opening werd o.m. het woord gevoerd door de eigenaar, de heer A. F. v. d. Harst, alsmede door de exploitant, dé heer P. van Overbeeke. Het gemeen tebestuur was vertegenwoordigd door de wethouder van openbare werken, de heer L. J. van 't Westende. VOETBAL. Zomeravondvoetbal. Het programma van de Walcherse zo meravondvoetbalcompetitie luidt als volgt: Rayon Middelburg: V.C.N.M. D.V.V.; VitriteHeidemij.; Pingelaars Boele en Van Eesteren; S.V.Z.Vic toria; E.M.V.V.V.P.Z.C.; Combinatie Vitrite; FocusD.V.V. Rayon Vlissingen: S.M.Z.B.S.C.; UitertonBelgisch Loodswezen; P.T.T. V.A.W.; V.S.T.S.G.V. Zwemmen. Zaterdagmiddag verleent de Souburg- se zwemvereniging gastvrijheid aan de Vlissingse Zwem- en Poloclub „De Zee hond", welke zwemwedstrijden voor de kringcompetitie organiseert. Ook de Zeeuwse prominenten C. de Rijk uit Middelburg en Raymonde Vergauwen uit Sas van Gent zullen aan deze wed strijden deelnemen. Bovendien zullen nog enkele polowedstrijden worden ge speeld. De stand in de kringcompetitie is nu. Bruinvis 7355,8; Luctor et Emergo 7431,6; De Zeehond 7472,2; Schelde 7639,4; S.Z.V. 7744,1.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2