4=Ylieuwó uitde^P rovincie u Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Tholen. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen Gemeenteraden. KORTE BERICHTEN WATERSTANDEN Vele meisjes behaalden het huishouddiploma. SPORTNIEUWS De Internationale Korfbal wedstrijd te Goes. brengt u De avonturen van Ctl Donderdag 26 Juk 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Wordt da Veeree Vismijn spoedig uitgebreid? Da gemeenteraad van Veere z; 1 van avond bijeenkomen. Er komt een voor- jtel aan de orde om het raadsbesluit Van 12 Febr. 1951 in te trekken. Dit Siadsbesluit regelt de bestemming van e gronden naast de vismijn. B. en W. willen nu de gronden naast de vismijn bestemmen voor de uitbreiding er yan. Bovendien zullen een tweetal schetstekeningen worden gevraagd voor de uitbreiding van het mijnbe drijf. Voorts zal vanavond vaststelling Van het herbouwplan plaats hebben, terwijl een verzoek van de Ver. voor Geref. Lager Onderwijs aan de orde komt, waarin medewerking wordt ge vraagd voor de verbouw van het 2e lokaal. Twee beiaardconcerten te Veere. Zowel morgen- als Zaterdagavond zal de stadsbeiaardier van Veere de heer Jan Kwist een beiaardconcert ge ven ter gelegenheid van de zomer avondfeesten, die dan te Veere wor den georganiseerd. Het programma voor Vrijdagavond luidt: 1. Lied ohne Worte op. 62, Mendelssohn; 2. Solvejgs Wiegelied, Grieg; 3a. Van 't Kosterken, b. Marleentje, beiden van Hullebroeck; 4. Barcarolle, Tschaikowsky; 5. A. Toi Elliot; 6. Hongaarse Dans, Brahms. Zaterdagavond worden de volgende nummers gespeeld: 1. Lied ohne Wor te, op. 30, no. 3, Mendelssohn; 2. Sol- ejgs Lied, Grieg; 3a. Speldewerksters ,ied, b. Liedje van de Beiaardier, bei der. van Hillebroeck; 4. Solemn Me lodie, Davies; 5. Salut d' amopr, Elgar; 6. Vlaamse dans, Staf Nees. Beide concerten worden gegeven van 9 uur tot half 10. Middenstandsexamen te Middelburg. Op de eerste dag van het te Middel burg gehouden Middenstands-examen slaagden 37 candldaten en moesten er 7 worden afgewezen. Geslaagd zijn: mej. C. Sturm, J. An- tlieunlsse, C. Baayens, C. Baljeu, mej. M. Bliek, A. J. Burger, allen te Middel burg; mej. M. Akkerdaas, J. M. Coo- mans, beiden te Domburg; J. P. Bal kenende, Kapelle; mej. E. Beukema te Nleuwdorp; J. Bosman, mevr. P. A. Fllpse-Sinke, belden te Goes; W. N. Bouwman, P. L. A. Brasser, G. v. Geel kerken, allen te Vlisslngen; J. Braam- se, G. Cappon, mej. C. P. Dekker, allen te Helnkenszand; P. H. Brakman, Groe- de; mej. T. Breel, J. Caljouw, D. Gide- onse, allen Veere; I. de Buck, Blgge- kerke; A. Corstanje, 's-Heer Hendriks kinderen; J» Cijsouw, Westkapelle; G. Dellebeeke, Nleuwland; P. J. Dieleman, Ellewoutsdijk; W. Dieleman, Wolfaarts dijk; mej. J. H. v. d. Doe, D. v. Doei, belden Zierikzee; J. P. Dronkers, Nlsse; W. Duvekot, A. C. Goedbloed, beiden Vrouwenpolder; P. Francke, Ga- pinge; A. Geuze, Oud Vossemeer; M. J v. d. Guchte, 's-Heer Arendskerke; G. W. du Fossé, St. Anna ter Muiden. MIDDELBURG. Zondagmorgenconcert. Het Zondagmorgenconcert, dat net Middelburgs Mannenkoor ln samenwer king met de Chr. muziekver. „O.N.D.A." op Zondagmorgen 1 Juli j.l. heeft ge geven, ls bij het publiek zeer in de smaak gevallen. Ofschoon het niet in de bedoeling ligt van de besturen van bei de verenigingen om meerdere concer ten te geven, wil men ditmaal tegemoet komen aan veler verzoek om deze zomer voor de tweede maal een derge lijk concert te geven. Zo zal het Man nenkoor o.l.v. de heer Jan Kuiler en de Muziekver. o.l.v. de heer J. C. F. van Kamer Zondagmorgen a.s. van 8 tot 9 uur weer een concert ln de Graanbeurs op de Dam geven. Het programma ls als volgt samengesteld: Muziek: 1. Koraal (Psalm 65). Man nenkoor: 2. Sanctus, F. Schubert; 3. Zum Eingang, F. Schubert; 4. In stiller Nacht, J. Brahms. Muziek: 5a. Grosz 1st der Herr, Ph. E. Bach; b. Machet die Tore welt, J. H. Lützel. Mannen koor: 6. Es 1st bestimmt ln Gottes Rat, F. Mendelssahn-Bartholdy; 7. Nacht- fesang, H. G. Nageli; 8. Abendglocken, Abt. Muziek: 9a. Töehter Zions, G. F. Hkndel; b. Lobet Jehovah, H. R. Palmer. Mannenkoor: 10. Ick seg adieu, Antwerps Liederboek; 11. Standchen, F. Otto; 12. Salve Regina (op verzoek), J. Cleuver (met sopraansolo door Mevr. E. Kutler-Puijpe)Muziek: 13. Koraal (Psalm 68). SOUBURG. Ouderavond C.V.O. Dinsdagavond werd in de Marnix- school een ouderavond gehouden die zeer druk bezocht was. Na bezichtiging van het werk der leerlingen kwamen de ouders bijeen in een der lokalen met de lee.iingen. Door de kinderen werd o.l.v. het hoofd der school de heer Elbertsen, enkele liederen, waaronder een door het hoofd der school gedicht en gecom poneerd schoollied van de Marnixschool, gezongen. Ook werd door enkele kinde ren een gedicht voorgedragen die door een jury uit de aanwezigen werden be oordeeld. De leerlingen die de school gingen verlaten werden toegesproken «n een diploma werd hun uitgereikt. De voorzitter van de school de heer M. J. Hollestelle, sprak ook nog een kort woord tot de vertrekkende kinde ren en de aanwezige ouders. KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Wegens werkzaamheden aan de elec- irlsche installatie voor de bediening van de roldeuren der Oostsluls te Hansweert, zal de scheepvaart door genoemde sluis op 30 en 31 Juli en 1 Augustus a.s. zijn gestremd. GOES. De heer A. M. Du(jvewaardt overleden. Alhier is op 64-jarige leeftijd over leden de heer A. M. Duijvewaardt, die als voorzitter van het Chr. Muziekge zelschap „Hosanna" meer dan 50 jaar c. i stuwende kracht van dit corps was. Voor deze vereniging betekent zijn ver- «cheiden dan ook een groot verlies. Ook Voor de vereniging Toonkunst en het Chr. Gemengd koor heeft de overledene Veel gedaan. De heer Duijvrwaardt, die tevens voorzitter was van de Chr. Werkmansbond, werd vorig jaar t.g.v. 't 60-jarig bestaan van Hosanna, onder scheiden met de ere-medaille verbonden aan de orde van O.N. in zilver. Huwelijk ln de sportwereld. Jongelui ln fleurige sportkledrj, leden van de Goesse Athletiek- en handbal vereniging „Hellas", stonden gistermid dag opgesteld op de stadhulstrap en vormden met speren, handballen en de clubvlag een erepoort, waaronder onze stadgenoot P. van Hese met zijn jonge bruid, mej. R. Boone, zich ln het ge bouw begaven om daar ln het huwelijk te worden verbonden. De belangstelling was groot, want als resp. secretaris en pennlngmeesteresse hebben belden „Hel las" helpen opbouwen. Het jonge paar zal zich ln Middelburg vestigen, waar de heer van Hese zjjn werkkring heeft. MarktdiefstaL Dinsdagmiddag bemerkten enkele marktbezoekers, dat een vrouw onge merkt wat textielgoederen uit een kraampje trachtte weg te nemen. Zij waarschuwden de politie, die de vrouw, de 59-jarige A. J. V.-M. uit Kamperland aanhield, proces-verbaal opmaakte en de marktkoopman N. uit Breda weer ln bezit van zijn textiel stelde. Benoemingen aan scholen. Aan de Prinses Ireneschool (hoofd L. C. Veldhuyzen) te Goes is benoemd tot onderwijzer, de heer J. Koster te Amsterdam en aan de V.G.L.O. afdeling tot vakonderwijzeres voor handwerken mej. P. C. Bommeljé te St. Laurens. Aan de Beatrixschool (hoofd W. C. Geuze) is benoemd tot onderwijzer de heer J. van de Heyde te Vrouwen- Parochie. WAARDE. Muziek voor loten. Door de muziekvereniging „Vooruit" werd Maandagavond op een 15-tal plaatsen in het dorp marsmuziek ten gehore gebracht, terwijl een aantal actieve meisjes loten te koop aanbo den voor de op 11 Aug. te houden mu- ziekmiddag en het bezoek van het Engels muziekcorps. KORTGENE. Overdracht brandweer materiaal. Donderdagavond zal het nieuwe brandweermateriaal officieel door het gemeentebestuur worden overgedragen aan de drie vrijwillige brandweercorps- sen in deze gemeente. De overdracht vindt plaats in de Stadswijnkelder. ST. ANNALAND. „Accelerando" naar Oud-Vossemeer. Het muziekgezelschap „Acceleran do" te Sint Annaland hoopt, onder leiding van haar directeur, de heer M. P. Lanooy, Zaterdag 28 Juli deel te nemen aan een muziekavond, die gehouden zal worden te Oud-Vosse- meer. ZIERIKZEE. Zwemdiploma's. Maandagmiddag slaagden van de Openb. Uloschool 23 leerlingen voor het zwemdiploma A en 22 voor diploma B, van de Chr. Ulo 18 voor dipl. A, 13 voor B. Ambachtsschool 27 diploma A, 23 diploma B; Landbouwhuishoudschool 1 diploma A, 1 diploma B. Afgewezen 9 voor A en 3 voor B. Har..tonische lichaamsontwikkeling. De H.L.O.-proeven (Harmonische Lichaamsontwikkeling) werden voor de tweede maal afgelegd door de dames J". de Bie, A. Korsten, M. Nolet, L. Ver- speck, L. Wisse te Zierikzee en J. van der Sluis te Kerkwerve, en door de he ren H. van de Befge, P. J. van de Berge, L. de Hooge, J. van Velthoven, D. de Vlieger te Zierikzee en J. Jonker te Dreischor. Het 4e graads-diploma werd behaald door de dames Inge de Boer, Suus Leen- houts, H. C. Lucas, Lenie de Oude, M. Vijverberg, A. E. van de Woestijne, Nel lie van de Woestijne te Zierikzee, Ella van Dongen, Willie Steenland te Drei schor, Jo Dalebout te Duivendijke, Ma rie Bolijn te Ouwerkerk, en door de heren Addie Bolijn, H. Koster, Reino de Spirt, Gerard Verseput, J. Wisse te Zierikzee, K. Nikerk te Brouwershaven, A. van den Hoek te Noordgouwe en H, Kaspers te Zonnemaire. „Het geheim van het Zwyn", zegt de Brugsche Courant. Nog steeds zijn enkele Vlaamse bladen ontevreden over de toestand, die ontstaan is na de afdamming van het Zwin en het graven van de nieu we geul. De Burgsche Courant schrijft het volgende onder de titel: Het ge heim van het Zwyn. In de Zwynschorre kwam de Ne derlands-Belgische commissie samen, die zich de Zwynkwestie toch met een zekere graad van ernst schijnt 'ter harte te nemen. Hoe ver de ernst gaat, weten we niet. Vooral na de optimis tische besluiten, die na de bijeenkomst werden medegedeeld. Wjj hebben getracht verdere inlich tingen in te winnen over de vergade ring en kwamen daarbij tot de vast stelling, dat de onmiddellijk geïnte resseerden: de badstad Knokke en eigenaars van de Compagnie du Zoute, niet eens uitgenodigd werden, Zodat thans nog de Zwynkwestie het onder werp uitmaakt van afzonderlijke groe pen, die elk hun besluiten trekken. Niet te verwonderen, dat men dan ook te Knokke met 'n zekere scepticis me de besluiten van de internationale commissie ontvangt. Hoe zij ertoe ko men een verbeterde toestand te ont dekken, blijft een geheim. Kindje te Groede in modder gestikt. Toen de echtgenote van de heer P. te Groede haar tweejarig zoontje ging zoeken, vond zij het, voorover liggend in een sloot nabij het woonhuis. Het kindje bleek in de modder te zijn gevallen, waaruit het zich niet had kunnen be vrijden. Dokter Jongsma uit Groede kon slechts de dood vaststellen. Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo school te Zierikzee is de heer C. P. Postma te Rotterdam benoemd. Het echtpaar van ReeReichardt te Bruinisse viert vandaag zijn 50-jarig huwelijksfeest. Geslaagd voor scheepswerktuigkun- dige de heren I. J. Vreke (met lof) en K. M. Gommers, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. De heer A. M. J. Appels te Zierikzee is geslaagd voor het brevet voor de Textielhandel. BORSSELE. Benoeming onderwijzers O.L. School. De raad ging accoord met de jaar- wedderegeling van de wethouders met 5 pet. te verhogen. Door de heren H. J. de Vos en J. A. v. Aken, onder wijzers aan de O.L. school, is tegen 1 Sept. ontslag aangevraagd. In de va cature H. J. de Vos is de volgende voordracht ingediend: 1. W. P. v. d. Boogaardt; 2. W. J. Slabbekoorn; 3. C. M. Bierens. Benoemd werd met al gemene stemmen tot onderwijzer van de O.L. school de heer W. P. v. d. Boogaardt te Middelburg. De heer A. Folmer, gemeente-arts alhier, vroeg als zodanig ontslag. Dit werd hem eervol verleend. Met alge mene stemmen werd de heer H. M. J. Kiviet in de vacature benoemd. STAVENISSE. Lening ten behoeve van school- verbouwing. In de gehouden voltallige gemeente raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester Verburg werd na eni ge bespreking over de regeling controle gemeentecomptabelen, waarbij voorge steld werd deze contróle één maal per jaar te doen houden, besloten deze voor de secretarie- en burg. stand-leges en de havenmeester per kwartaal te houden en voor de overige leges twee maal per jaar. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegroting 1951 gaf aanleiding tot enige bespreking, dit in verband met de verbouwing der O.L. school, waarvoor de kosten f 5000 hoger liggen dan de oorspronkelijk geraamde. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen met de stem van de heren Hage, Tazelaar en de Vos tegen. Een voorstel tot aangaan van een geldlening ad f 50.000 t.b.v. de verhou- wing school werd aangenomen. Alleen wil men trachten een obligatie lening ter plaatse uit te schrijven. Met het voorstel van B. en W. tot verlenging van een kasgeldlening gaat de Raad accoord. In de rondvraag vestigt de heer Pot- appel de aandacht op de bestrating der haven. Spoedige verbetering wordt door de voorzitter toegezegd. scepticis- I Melksanering in Goes op 12 Augustus een feit. mationale u r a In de Lange Vorststraat kwamen 25 handelaren. De Goese melkhandelaren hebben de knoop doorgehakt. Na vele voorberei dende besprekingen heeft men besloten op 12 Augustus aanstaande de sanering der bezorging aan te vangen. De stad zal dan in tien sectoren worden verdeeld waarbij ln iedere sector drie ft vier melkhandelaren zullen „opereren". Zij zijn tot deze maatregel overgegaan omdat ln sommige straten soms 15 ft 20 handelaren kwamen. De Lange Vorst straat spande zelfs de kroon, want daar kwamen er op een dag vijf en twintig! Goes telt 27 melkhandelaren en die wa ren er allemaal hard vóór. Hoewel zij onder ogen zagen, dat het voor een klant, die reeds 10 of meer jaren een melkhandelaar heeft, niet direct prettig is om een ander aan de deur te krijgen, realiseerden zij zich toch de vele voor delen, die aan een sanering vastzitten. Niet alleen voor hen zelf, maar ook voor de klanten. Vóór 12 uur de melk in huis. Want, zo zegt de melkfederatle, die worden nu op tijd bediend. Door de sa nering is het n.l. mogelijk op één och- BERGEN OP ZOOM. Autobus tegen boom. In de nacht van Dinsdag op Woens dag ls op de Rijksweg Bergen op Zoom Roosendaal even buiten de gemeente Wouw een autobus van de Vlos Mij. uit Wateringen tegen een boom gereden. Het ergste er aan toe was de be stuurder, die Inwendige kneuzingen had bekomen en direct met een ambulance auto naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom werd overge bracht. Hij werd ter verdere verple ging opgenomen. Een zevental andere gewonden wer den naar het Charltas ziekenhuis te Roosendaal met ziekenauto's vervoerd, waarvan er drie ter observatie werden opgenomen. Een Inzittende, die naast de bestuurder had gezeten, had een arm gebroken. De zwaar beschadigde auto werd la ter in de nacht weggesleept. Het vredesverdrag met Japan zal op 4 Sept. ook door België worden onder tekend. Minister van Zeeland zal hier voor zelf naar San Francisco reizen, Indonesië zal, alvorens te tekenen, eerst wachten hoe de definitieve tekst van het ontwerpverdrag zal luiden. Naar schatting bevinden zich nog 370.000 Japanse krijgsgevangenen in Rusland. De Russen beweren echter dat het er maar 1487 zijn en dat zijn dan nog oorlogsmisdadigers. Een commissie van de Ver. Naties zal trachten achter de waarheid te komen. Steeds meer Amerikaanse arbeiders krijgen financieel belang bij de gang van zaken in de bedrijven waarin zij werken. Het aantal is nu al tot 7 mil- lioen gestegen tegen 3% miUioen in 1946. Men heeft kunnen constateren dat KERK e*t ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ommeren H. J. de Bie, cand.-hulppred. te Utrecht. Aangenomen naar Barsingerhorn J. H. Marwitz, cand. te Alkmaar; naar Birdaard E. Holtrigter, cand. te Utrecht. Bedankt voor Den Haag J. J. Frank te Utrecht; voor Tolbert J. Sperna Wei land te Rolde. Geref. Kerken. Benoemd tot hulpprediker te Kolhorn P. J. Lambooy, miss. pred. te Soemba, woonachtig te Zeist. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Bilthoven K. Deddens, cand. te Kampen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Kampen B. Bijleveld, cand. te Haarlem en D. Slagboom, cand. te Eindhoven. Beroepen te Bunschoten B. Bijleveld, cand. te Haarlem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leerdam G. Zwerus te Middelharnis. Ds J. W. de Jager. Ds J. W. de Jager, Geref. predikant te Utrecht, die vijl jaar als reserve- legerpredikant werkzaam is geweest, is 1 Juli jj. met groot verlof gegaan. Dit betekent, dat üs de Jager is algetreden als eindredacteur van het veertien daags tijdschrift voor de Nederlandse protestantse militairen „Reveille In zijn plaats is benoemd tot eindredacteur luit. kol. B. A. Bos te Breda, die de re dactie zal voeren met kol. ds A T. W. de Kluis, hoofdlegerpredikant, die op treedt als hoofdredacteur, en maj. ds A. C. J. v. d. Poel en maj. dr D. K. Wielenga. Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Het bestuur van het Protestants In terkerkelijk Thuisfront heeft benoemd tot vice-voorzitter dr R. Miedsrna, Rem, Geref. predikant te Amersfoort, tot tweede secretaris W. C. F. Scheps te 's-Gravenhage en tot tweede penning meester kol. b.d. G. G. Wielenga te Utrecht. 400 jaar Doopsgezinde gemeente Giethoorn. Eén van de oudste Doopsgezinde ge meenten in ons land, nl. die te Giet hoorn, bestaat dit jaar vierhonderd jaar. In een dooplijst van 1551 kwam Giet hoorn voor met 6 Dopersen of Menisten, waarschijnlijk behorende tot de groep van de z.g. Dantzigers, wier afkomst ook het door een deel van de Giethoorn- se bevolking gesproken dialect heeft be ïnvloed. De Doopsgezinde gemeente van Giethoorn is thans het centrum van Doopsgezind jeugdleven, waarvoor en kele vaste kampen zijn opgericht. Mannheim 441 0.02) Trier 126 (—0.05). Keulen 295 0.15)Ruhrort 518 0.19)Lobith 1136 (—0.19); Nijmegen 918 0.14); Arnhem 900 (-0.14); Eefde 422 (-0.02); Deventer 316 (-0.M) Namen 168 (plus 0.10); Borgharen 3993 (-0.32) Belfeld 1110 (-0.18); Grave 461 (-0.06); Vrees wijk 1.14 (plus 5); Lith 0.60 (plus 40). tend vóór 12 uur moeten, volgens de contracten met het Bureau voor Zuivel, alle klanten bediend zijn alle melk af te leveren. Hierdoor wordt ln de zomer het zuur worden van de melk groten deels voorkomen. Voor de handelaren zelf betekent de sanering een voordeel, omdat zij vlak bij huls werken en daar om op een ochtend meerdere malen thuis de verse melk kunnen halen die ze an ders vele uren lang mee moesten sjou wen. Voorts kunnen zij hun omzet ver groten. De melkfederatle Goes en omstreken, die deze zaak geregeld heeft, ls uitge gaan van het principe, dat de klant koning is en blijft. De handelaren zitten nog behoorlijk aan banden en zullen ze ker, evenals voordien, hun best doen hun klanten goed en vlug te bedienen. Ten overvloede wordt er nog een klachtencommissie gevormd uit de con sumenten. De federatie heeft daartoe contact opgenomen met diverse vrou wenverenigingen in Goes. En nu de practijk Aan de Industrie en Huishoudschool te Middelburg hebben weer vele meisjes een diploma behaald, voor de primaire opleiding slaagden: A. C. van Belzen, N. van Belzen, J. S. Houmes, E. P. Hujjbregtse, P. de Jonge, E. Joosse, T. M. de Kubber, J. Looise, J. Moest'l, C. Naerebout, M. S. Pieterse, J. W. Post, C. W. Rooze, E. G. Sinke, M. Verhage, B. Rijnten, J. C. Arendse, L. E. Aspeslagh, P. C. de Bree, L. M. Crucq, J. W. Hooftman, M. W. Jansen, M. Kaland, J. Kaljouw, E. C. v. d. Ket terij, C. Kokeiaar, A. G. Meerman, S. Minderhoud, A. Ruissen, F. J. Sohier, P. M. de Visser, M. S. Vreeke, M. C. Wielemaker, M. van Wijk, J. M. A. Bill, H. Boogaard, J. J. Boogaard, J. Cyvat, N. J. Francke, W. C. Francke, F. Fran cois, P. C. Geerse, E. Geldof, M. J. Koets, J. P. Konraad, J. Kooman, E. M Leendertse, J. Marinisse, E. H. Oranje, L. van Rooijen, M. Sanderse, J. L. Schreijenberg, A Simonse, T. M. de Visser. 7 leerlingen werden afgewezen. Het diploma huisnaaister kregen: T. Baas, A. M. Baljeu, W. Boone, E. J. Bostelaar, J. F. Cornelisse, P. J. Kie- boom, P. van Loenen, P. Vader, M. Ver- sluijs, C. Wisse. Voor hulp in de huishouding slaagden: J. J. in 't Anker, C. Bommeljé, J. W. Bouwman, M. Gast, P. Gunst, J. A. Huibregtse, J. v. d. Klooster, B. E. Leijnse, P. Luijk, L. Poppe, C. J. P. Schroevers. Het diploma kinderjuffrouw behaalde: G. J. de Koster. KORFBAL. De opstelling der twaalftallen. Zaterdag 4 Augustus speelt het Ne derlands B twaalftal te Goes een inter land korfbalwedstrijd tegen het Engelse A twaalftal. De Nederlandse ploeg werd als volgt samengesteld: Aanval: dames: E. Loman (D.O.S.), M. de Jonge (Z.K.C.), heren: Van der Pieterman (Z.K.C.) en De Jonge (Z.K. C.). Midden: dames: G. Joling (Vitesse) en Gr. Joling (Vitesse), heren: Terp stra (V.K.C.) en Bijma (K.O.K.O.). Verdediging: dames: B. Ackerman (P.S.V.) en N. Smits (P.S.V.), heren: v. d. Heuvel (P.S.V.) en P. Verstraeten (Eindhoven) Als reserves zijn aangewezen de da mes: D. v. d. Velde (N.K.C.) en Maer- tens (P.S.V.) en de heren Milius (Ra- piditas) en Wijn (P.S.V.). Het Engelse twaalftal is als volgt samengesteld: Aanval: dames: T. Prestidge (Wands worth K.C.); A. N. Other (Rotherham K.C.); heren: J. Gutteridge (Wands worth K.C.); J. Wood (Croydon K.C.). Midden: dames: J. Daniels (Wands worth K.C.); P. Redford (The Beo K.C.); heren: T. Court (Mitcham K.C.); J. Hadley (Wandsworth K.C.). Verdediging: dames: P. Daniels (Mitcham K.C.); J. Potts (Mitcham K. C.l; heren: S. Muller (Mitcham K.C.); J. Brouwn (Croydon K.C.). Zo werd Zaterdag gespeeld. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde korfbalwedstrijden luidden: le klasse: TjobaSwift 010; Togo S.S.S. 42; ViosScampolo 30. 2e klasse: EendrachtMadjoe laatst genoemde club niet opgekomen, 2 verliespunten; Olympia—Stormvogels 7—0. 3e klasse A: De PoelO.D.S. 63; VopoScampolo III 91. 3e klasse B: T.O.P.Vitesse 22. 3e klasse C: Swift TVFortune 2 1; K.V.L.—A.K.C. 8—3; Atlas—Swift V 3-A. Adspiranten A: VopoScampolo 3 —1; S.S.S.—De Poel 0—13. Adspiranten B: V.K.V.School Sou burg 12. Op 19 Juli j.l. werd nog gespeeld in klasse 3B VitesseTjoba II 82. Waar zijn onze schepen PASSAGIERS- EN EMIGRANTENSCHEPEN. EDAM 24 te New York. ZUIDERKRUIS 25 van Rotterdam naar Halifax. RIJNDAM 25 te New York. VOLENDAM 24 150 mijl van Anti- costi Eil. naar Rotterdam. ORANJE 24 bij Co lombo naar Amsterdam. SIBAJAK 24 ran Aden naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 24 Juli: ANNA URSULA van Antwerpen. Sleepboot THAMES met kraan 3 van Antwerpen. 25 Juli: GLEN I van New Foundland. SANTA LUCIA van Middlefart. Van Vlissingen vertrokken 25 Juli: GLEN I naar New Foundland. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Juli: CORNE LIA B. 2 van Rotterdam. ANBENAN van Rot terdam. ROCKET van Southampton. 25 Juli: DELFTHAVEN van xee. SOMMELSDIJK van Rotterdam. deze werkwijze in het belang is van het I Tr2tpv55^rd Tvan, AntAwTe^rT a25 J KERK naar Londen. ALGENA naar Rotterdam. bedryf. Bovendien geeft de Staat aan i rabenhaupt naar Dublin, aalsmeer naar die bedrijven belastingvermindering. I Londen van Brussel. DE ^ADIO Vrjjdag 27 Juli 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Kamerkoor. 11.03 Radiofeuilleton, 11.23 Zang. AVRO 12.00 Orkest. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.45 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.20 Orgel en sopraan. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Opera. 15.05 Voordracht. 15.25 Gram, VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Mu zikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 De ronde van Frankrijk. 18.22 Felicitaties, 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Kinder koor. 19.15 Prijzenpraatje. VPRO: 19.30 Causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram. 20.30 Benelux. 20.40 Causerie. VARA: 21.00 Gram. 21.45 Buitenlands week overzicht. 22.00 Lichte muziek. 22.25 Gesproken portret. VPRO: 22.40 Cau serie. 22.45 Avondwijding. VARA23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianoduo. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Instrumentaal sex tet. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Causerie. 14.15 Gramofoonmuzlek. 15.00 Voordracht. 15.20 Baryton gamba d' amore, spinet en qulnton d' amore. 15.40 Marinierskapel. 16.20 Dubbelkwartet. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekpro gramma. 17.30 Causerie. 17.45 Zigeuner kwintet. 18.00 In dienst van het Va derland. 18.10 Bariton en plano. 18.30 Het Evangelie ln Esperanto. 18.45 Gees telijke liederen. 19.00 Nieuws. 19.15 Re geringsuitzending. 19.35 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamer orkest. 20.55 Causerie. 21.15 Solanorkest 21.45 Gram. 21.50 Klassieke muziek. 22.30 Langs wegen van kunst en schoonheid. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.20 24.00 Gram. MORGEN NAAR HUIS Maartje wilde zelfs Nascar leren koken en ze vertelde precies hoe veel water en hoeveel zout er bij de aardappe len ging. Dat had ze nog allemaal goed ont houden, want thuis hielp ze Moeder ook wel eens in de keuken. Nascar zette de pan op het vuur en stak het fornuis aan. „Ziezoo, ik zal wel eens laten zien wat ik kan" en vergenoegd keek hij naar de vlammetjes, die gretig voedsel zochten. „Dek jij de tafel Maartje, want als ik van m'n eten wegloop brandt het vast aan". Maartje liep lachend de keuken uit en vertelde later opgetogen aan Gertjan over de prestaties van Nascar. „Wanneer gaan we naar huis, en krijgt Wiekebol nog pannekoeken met stroop al heeft Wiekebol de sleutel niet gevonden?" vroeg het kaboutertje. „Morgen gaan we naar huis hoor, en jullie mogen allemaal pannekoeken komen etenbeloofde Gertjan gul, terwijl hij z'n glaasje melk leeg dronk. VAN MAKKi en veiling JVhudELBURG. Veiling van 25 Juli: Fruit: Rode Bessen 3875; Witte Bes sen 3152; Kruisbessen 2851; Fram bozen 1,221,44; Kersen: Eierkrieken 6068; Klerken 7075; Zoete Morel 5860; Zure Morel 66; Madeleinen 49 53; Peren: West Fries 3852; Toma ten 1653; Kasperzik 325; Franken- thaler 2,242,32; Netmeloen 2559; Suikermeloen 77; Aardappelen: Bonken 1012; Grote 911; Drielingen 810; Kriel 46; Blauwe Eigenheimers 12 13; Bintjes 911, aanvoer 55 ton; Groenten: Sla 28; Bloemkool A 22 62; idem B 1634; idem C 824; idem D 815; Savoye kool 1020; Spits kool 1016; Spinazie 40; Postelein 5—24; Doppers 1643; Rabarber 512; Tuin bonen 2629; Andijvie 616; Snijbonen 2284; Wagenaars 2842; Dubb. Prin- cessen 4057; Saxa's 3243; Peulen 816; Komkommers A 820; idem B 815; idem C 89; Augurken 769; Zilveruien 57; Boskroten 915; Bos- pen 2145. GOES. Veiling van 25 Juli. Grote vei ling: Jucunda Aardbeien 110.10; Fram bozen 137.20; Zure Morellen 37.50; Zwarte bessen 115, alles per 100 kg. Groenten: Komkommers 818; Bloem kool 1642; Kropsla 2—3; Meloenen 67 alles per 100 stuks. Kroten 911; Uien 11; Wortelen 2830, alles per 100 bos. Dubb. Princessebonen 46—49; Saxabo- nen 3441; Wagenaarbonen 32; Snij bonen 5760; Andijvie 2230; Poste lein 1527; Doperwten 2051; Groen» kool 1517; Aardappelen 1013; idem drielingen 9—10; idem kriel 78, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 25 Juli: Gro te veiling: Duitse zure Bessen 26,60 27,10; Zwarte Bessen 117,10; Frambo zen 137145; idem (vat) 60,10; Zure Morellen 42; Dubb. Princessen X 45,50 49,90; idem H 42—43,80; Yellow Transp A 70; idem B 65; idem C 61,20, alles per 100 kg. Kleine veiling: Ker sen: Zure Morellen 1548; Klerken 10 65; Mierlose Zwarte 731; Wilhel- mina 527; Eierkrieken 2742; Ci troenkersen 333; Vleeskersen 854| Pruimen: Early Laxton 3183; Ruth Gerstetter 26—56; Kaspruimen 1,01 I,18; Oranjepruimen 4459; Diversen: Tollenaars 28; Fay's Prolific 25—55;. Laxton No 1 4450; Madame Moutót 86; Kruisbessen 2949; Frambozen 1,30 1,79; Yellow Transp. 3571; idem val 223; Jan Baaspeer 1227, alles per kg; Kasperziken 49 per stuk; Groen ten: Aardappelen 1113; Dubb. Prino. 3646; Saxa's bonen 2729; Tomaten 3649; Zilveruien 40; Snijbonen 36, al les per kg; Bloemkool 2434; Kropsla 2%iM; Komkommers 1219, alles per stuk; Boskroten 8V413 per bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 25 Juli: Zwarte Bessen 114,90; Frambozen 138; Yeliow Transp. 4965, alles per 100 kg; Kleine veiling: Bonen 45—46,70; Early Laxton 2373; Orangepruimen 3745; Prolific 3948; Yeliow Transp. (verpakt) 5671; idem (-onverpakt) 12 55, alles per 100 kg. THOLEN. Aardappelveiling van 23 Juli. Eerstelingen bonken f 11.07; gewo ne 11.97; poters 10.15; kriel 6; Doré ge wone 12.21; bintjes 10.64; eigenheimers II.3012.76. Aanvoer 40 ton. Princesse- boontjes 47. ST. ANNALAND. Veiling van 24 Juli. Doré gewone 13.05—13.71; Eigenhei mers drielingen 10.76, idem voer 5.74; Bintjes gewone 11.01—11.22, alles per 100 kv. SCHERPEN1SSE. (Via de veiling van St. Annaland). 24 Juli. Eerstelingen ge wone 12.2012.50; idem drielingen 10.61; Eerstelingen kriel 6.80; Doré ge wone 13.19; Eigenheimers gewone 13.55 13.77; Eigenheimers drielingen 10.24 10.83; Blauwe Eigenheimers gewone 12.0513.41; Bintjes gewone 10.84, alles per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 24 Juli. Eigenheimers I 13.60; idem II 10; Eerstelingen I 12.10; Doré I 12.90; Bintjes I 11; drieling I 7.708.70; bon ken I 11; kriel 5.80; dubb. bonen 50; doperwten 25, aanvoer 750 kisten, alles per 100 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3