<*Ylieuwó uitde^rovincie AKKERTJES Walcheren. Zuid-Beveland. Zeeuw sch- Vlaanderen. Schouwen-Duiveland. Strandhoofden moeten spoedig vernieuwd worden» Tholen. '1 avonturen van 0€fi|(ltl Ctl Te koop van Fabriek: Kaiser Rotterdam de Luxe Kleine Kaiser Henry J 4 en 6 cylinder Simca 8 Beriine f 5680.- Simca 9 Aronde f 7925.- 2e hands Buick 1947 Olds Mobile 1947 Chevrolet 1934 f 500.- Garage De Muynck Maandag 23 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Jaarvergadering „Vrederust" op 19 September a.s. Op Woensdag 19 September a.s. zal de jaarvergadering van „Vrederust" worden gehouden. In de bidstond zal voorgaan ds G. N. Lammens, Geref. predikant te Heinkenszand. De huishoudelijke morgenvergadering zal ln het teken staan van de jaarver slagen van secretaris en penningmees ter, verkiezing bestuursleden, medede lingen enz. In de middagvergadering zal spreken zuster W. van Kuyk, hoofdverpleegster op de Mr Dr Willem v. d. Bergh Stich ting te Noordwijk over het onderwerp: „Het gelukkige leven van het zwak zinnige kind". MIDDELBURG. Meer dan 300 oudjes maakten een rijtoer. De heer P. de Klerk, die Vrijdag zijn 90ste verjaardag vierde had mede met 300 Middelburgse ouden van da gen een prachtige middag, toen hen door de commissie voor de rondrit Vrijdagmiddag een rijtoer werd aange boden. Niet minder dan 90 personen auto's en een bus moesten er aan te pas komen om al deze mensen van 70 jaar en ouder te vervoeren. De orga nisatie verliep prima. Er werd om streeks half 2 gestart en men keerde om half 8 weer op de Markt terug. Men reed ditmaal via Nieuwland door de nieuwe Sloepolder naar Nieuw- dorp, waarna via Ovezande en 's Gra venpolder naar Kruiningen werd ge reden. Door Kapelle en Goes keerde men naar Middelburg terug. Deze rit is mogelijk gemaakt door de automo bilisten en de Middelburgse burgerij, die spontaan f 1969 bijeenbracht. De brandweerlieden hielden ditmaal de collecte, die dit grote bedrag opbracht, waardoor het ook volgend jaar mo gelijk zal zijn de rijtoer te organise ren. Het commissie-lid de heer P. de Vos dankte in een toespraak allen, die meewerkten deze tocht te doen slagen en de heer J. L. Wigard, voor zitter van de afd. Middelburg van de Ned. Bond van Ouden van Dagen dankte namens de deelnemers. Mede werking werd ook gegeven door de Rijkspolitie, die met een auto en twee motoren voor de begeleiding zorgde en de wegenwacht was eveneens van de partij. De oudjes werden afgehaald en thuisgebracht met de auto's en bo vendien zowel bij de start als onder weg getracteerd. VLISSINGEN. Gemeenteraad komt bijeen. Vrijdag 27 Juli om 2 uur zal de Vlis- singse gemeenteraad bijeenkomen. De agenda bevat ditmaal weinig pun ten. Behoudens verkoop en aankoop van enkele gronden en percelen wordt voorgesteld de heer P. H. Broerse te benoemen tot stadsbeiaardier in vaste dienst. De heer Broerse was reeds be noemd in tijdelijke dienst. Aan de heer J. Waverijn zal eervol ontslag worden verleend als hoofd van de openbare U.L.O.-school. Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd aange vuld met de volgende werken: Chris tiansen, De dood op Rossnaesholm; Corsari, De zonden van Laurian Os- far; Gijsen, Goed en kwaad; Lin Yu Tang, Chinezenwijk; Thomas, Het venster aan de Eastriver; Visser Roosendaal, Terwijl de schepen wacht tenGreen, Mont-Cinère; Tel- mann, Unter den Dolomiten; Charte- ris, The avenging Saint; Langford, A book of better stories. In de maand Juni werden uitge leend 2069 Nederlandse romans, 253 romans in vreemde talen, 692 studie boeken en 556 kinderboeken (totaal 3570). De tijdschriften- en kranten zaal werd bezocht door 535 mannen en 76 vrouwen; de jeugdleeszaal door 78 jongens en 98 meisjes. Er werd voorgelezen aan 15 jongens en 13 meisjes. KO I' I) F, KERKE, amen van de Elementaire cursus voor dames. Dit examen werd dezer dagen af genomen in het Verenigingsgebouw aan de Lange Noordstraat, door me vrouw Abrahamsede Ridder. Aanwezig waren burgemeester J. L. Dregmans en dr L. Sloos, zuster M. koster, zuster de Kiviet (van Der Boede), mevr. TouwRoelse, lui tenante der afd. Koudekerke. Zuster Koster had in de afgelopen winter deze cursus gegeven aan 11 dames: 7 uit Biggekerke en 4 uit Kou dekerke. De namen der geslaagde dames zijn: Uit Biggekerke de dames M. Clarisse, L. Clarisse, A. Geschiere, J. Lampert Kodde, J. Stuij, L. Schout en M. Za chariasse en uit Koudekerke de da mes A. Abrahamse, W. Boone, A. Jo- ziasse en J. M. Brouwer. De voorzitter sprak na het examen woorden van hulde aan de geslaagden en spoorde de dames aan trouw te blij ven komen naar de wekelijkse repeti ties. Geslaagde tocht van ouden van dagen. De ouden van dagen maakten een rit met drie bussen en 15 particuliere auto's. De tocht ging naar Zuid-Beve land, via de Sloepolder over Kloe- tinge naar Kapelle, waar het oorlogs monument werd bezichtigd. De vol gende route was de Wouwse plantage, Waar men van de mooie lanen genoot. Toen zij weer thuis kwamen was het „Voorwaarts" en veel Koudeker kenaren, die de oudjes opwachtten. Er werden enkele pittige stukjes uit gevoerd, waarbij de reislustigen de benen van de vloer haalden. Burgemeester Dregmans nam het woord en zei allen heel hartelijk dank Voor de spontane medewerking op welke wijze ook verleend. Hierna Sprak de heer C. Jongepier, oud-kas- Sier der Boerenleenbank, namens al- Jen die zo b(j uitstek veel genoten jiebben. „Indien ik wat „hoger" was in de zeggingschap had, zou ik alle mensen het ereburgerschap van Kou dekerke aanbieden", zo zei hij. SOUBURG. 80-jarig bestaan „Vlijt en Volharding". De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" zal 8 Augustus haar 30-jarig bestaan herdenken. Er is een ere-comi- té benoemd, om de feestelijkheden te Organiseren. Op de Souburgenaren (vordt een beroep gedaan financieel me de t# werken aan het slagen van het feest. GOES. Geslaagd. Van de V.M.T.O.-cursus te Goes slaagden de volgende cursisten voor het examen „Algemene Ontwikke ling": J. Houtekamer, Wolfaartsdijk; H. Lokerse, 's-Gravenpolder- J. D. Naeye, 'sHeer Arendskerke; P. Smits, Wemeldinge; J. Tijms, Wissenkerke; J. Walhout, Borssele; B. v. d. Wilt, Goes. De cursist L. W. Schipper te Ka pelle slaagde voor het toelatingsexa men Machinistenschool (K.P.M.). Elndles op de Christelijke School. Vrijdag was het voor de leerlingen der hoogste klassen van de Christe lijke school voor L.O. aan de Westwal (hoofd de heer Nederhand) een bij zondere dag: de meesten van hen gin gen de lagere school verlaten. Het hoofd der school releveerde, nadat de rapporten waren uitgedeeld de gebeurtenissen van het voorbije schooljaar. In dit laatste samenzijn wees hij op het grote voorrecht, dat de Here God aan de leerlingen had geschonken, door hen óók door het onderwijs op school met Zijn wegen bekend te willen maken en wekte hij hen dringend op om die wegen van harte te bewandelen. Vijftien leerlingen mochten met gun stige uitslag toelatingsexamen doen voor het Chr. Lyceum, anderen gaan naar de Chr. U.L.O.-school of andere onderwijsinrichtingen het werk voort zetten. Met een kort persoonlijk woord, tot elk der leerlingen gericht, en een handdruk nam hij van hen afscheid. GOES. Reis naar Apeldoorn. De relsverenlglng Schengestraat maakte per touringcar Vrijdag een uit stapje naar Apeldoorn. Het was een voorspoedige reis en allen waren vol daan over 't vele natuurschoon, dat de ze tocht hen bood. Aanrijding. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur had er op de zeer gevaarlijke hoek Schengestraat-Westslngel een aanrijding plaats tussen een luxe Belgische wagen en een zware trailer uit Gelderland. De luxe wagen kon de zware broer niet verdragen en het spatbord werd geheel Ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een onderzoek ln naar de schuldvraag. WILHELMINADORP. Onderscheidingen voor trouwe dienst. Donderdag heeft de Maatsch. „De Wilhelminapolder" op enigszins fees telijke wijze van de waardering voor de trouwe diensten Van haar arbei ders blijk gegeven. In de maand April ontvingen een tiental arbeiders die 45 jaar of meer in dienst waren een koninklijke on derscheiding. De voorzitter, de heer B. C. D. Hanegraaf, wenste hen hier mede hartelijk geluk en reikte hen als teken van medeleven de daarbij beh'orende draagmedaille uit. De heren A. Nagelkerke, P. Sonke en P. den Toonder met 50 dienstjaren ontvingen een gratificatie. Hierna vond de uitreiking plaats van de ge bruikelijke legpenning van „De Wil helminapolder". De heer C. Ver- schuure, voorman, ontving het bronzen voetstuk behorende bij de reeds door hem ontvangen legpenning. Verder ontvingen de volgende personen de „W. P." legpenning voor 25-jarige trouwe dienst: C. Burger, bedrijfsboer, en verder de arbeiders A. Mulder, J. v. Oosten, J. Visser, T. Westdorp, Arie Reijnhout, A. de Leeuw, Jan Zuurveld, Jan Oreel, J. C. Reijnhout, C. Zwee- dijk, A. Marinusse en J. Verburg. De heer Hanegraaf sprak er zijn vreugde over uit, dat de jaarlijkse uitreiking in deze geest kon plaats vinden, het geen wijst op de goede verstandhou ding die tussen de maatschappij en haar arbeiders bestaat. Hierna sprak de burgemeester van Kattendijke de decorandi toe en wenste hen geluk met de onderscheiding. Door de muziek- en zangvereniging werd medewerking verleend. YERSEKE. Filmopnamen. Onder auspiciën van het muziekge zelschap „Mozart" werd vorige week het dorp verfilmd. Des avonds werd een optocht georganiseerd met „Mo zart" voorop. Ringrijders, jeugd- en gymnastiekverenigingen, padvinders enz. deden mede. VVOLPHAARTSDIJK. 5-jarig bestaan voetbalvereniging. Op Zaterdag 28 Juli zal het 5 jaar geleden zijn, dat de voetbalvereniging werd opgericht. Ter ere van dit feit zullen er die middag verschillende wedstrijden gespeeld woren. 2.30 uur: Wolph. Junioren tegen de Ju nioren van 's-Heer Arendskerke. 3.45 uur: Wolph. 2 tegen Seroos- kerke 2. 6 uur: Wolph. 1 tegen Serooskerke 1. Voor de le wedstrijd is een medaille beschikbaar; voor de tweede een lau werkrans en voor de 3e een beker. Deze prijzen zullen na afloop om 8.30 uur ln hotel Ossewaarde worden uitge reikt. AXEL. Vergadering Supportersvereniging. In een drukbezochte ledenvergade ring van de Supportersvereniging „S.O.S." te Axel feliciteerde de voor zitter, de heer Jos. Lippens, de plaat selijke favoriet Rienus Verhelst met zijn vele fraaie successen van de laat ste tijd en wijdde enkele woorden aan de nagedachtenis van het lid C. van Bendegem, die onlangs in België op noodlottige wijze om het leven kwam, waarna één minuut stilte werd be tracht. Hoewel het bestuur verheugd is over de snelle groei der vereniging, die thans 90 leden telt, is men toch overtuigd, dat het aantal wielersport liefhebbers in Axel veel groter is. Men besloot daarom tot een ledenwerf actie, waartoe een commissie van 14 personen werd benoemd uit bestuur en leden. Weer uitgifte van nieuwe woningen. De nieuwbouw in Plan-West te Axel vordert dermate, dat thans weer tot uitgifte van 32 woningen kan worden overgegaan, n.l. in de Beatrix-, Irene- en Bernhardstraat. De eerste van deze groep kunnen vermoedelijk aanvang September betrokken worden. ZIERIKZEE. Bedrpfsvlag. Vorige week werd door de Centr. Middenstandsvereniging aan de Kon. Fabriek „Zeelandia" een bedrijfsvlag aangeboden. De vlag, groot 4X2 me ter, bestaat uit een wit veld, waarop een rode leeuw (het fabriekswapen), waarboven een kroon, met een in gou den letters uitgevoerd onderschrift: Kon. Fabriek „Zeelandia". De vlag werd aan geboden door de heer J. C. v. d. Doel, voorzitter van de Chr. Middenstandsvereniging, na een toe spraak door de voorzitter der Centr. Middenstandsvereniging de heer J. Steutel. Bestuur Polder Walcheren vergaderde. Anders zijn later kostbaarder werken no o dzakelijk. Met 14 stemmen vóór en 12 tegen heeft het bestuur van de Polder Wal cheren Vrijdagmiddag ln de algemene vergadering een crediet verleend van f 600.000,t.b.v. de bouw van strand hoofden tussen Westkapelle en Zoute- lande. De versterking van de strand hoofden ls noodzakelijk geworden, daar de duinen tussen belde plaatsen steeds verder afschuiven. Wanneer dit werk niet wordt uitge voerd, zo deelde de voorzitter mr dr R. W. Graaf van Lynden mee, zullen later kostbaarder werken moeten worden uitgevoerd. O.m. zou men dan moeten overgaan tot het maken van steen glooiing tegen de duinen. In het gehele Oostgat doet zich het verschijnsel voor, dat de zee steeds meer landinwaarts opdringt. De strandhoofden tussen Westkapelle en Zoutelande zijn het meest urgent. Er is i.v.m. andere grote werken, die tezamen een bedrag van f 6.400.000 vergen, een verzoek tot de Minister van Verkeer en Waterstaat gericht om steun. De Minister heeft dit in overweging, doch vindt, dat de Pol der de werken tot een bedrag van f 600.000 zelf nog kan financieren. De voorzitter deelde verder nog mede, dat begonnen wordt met 1 strandhoofd, dat deze zomer kan worden gemaakt, de rest volgt dan in de zomer van 1952. Mr J. A. Dumon Tak wilde graag ze kerheid hebben, dat de regering bij springt in deze kosten en dat inder- KERK EN ONDERWIJS (Ingez. mededeling, advert.) Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen einde neemt. Een snel maaT zeker werkend middel om er in tien minuten af te zijn: neem één of twee ...die helpen direct! J THOLEN. Aanrijding. Donderdagavond is de ca. 9-jarige zoon van de chauffeur B. Goedege- bure, komende met zijn rijwiel uit de Bebouwdendam, aangereden door de vrachtauto van D. V. uit Poortvliet. Ofschoon de chauffeur direct remde, vloog de jongen met zijn hoofd tegen de cabine en sloeg daarna tegen de straat. Een dokter constateerde, be halve een ernstige hoofdwonde, een gebroken arm. De politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Actie zomerzegels. Opbrengst extra verkoop 3e week Juni 1951: Verkoop door dames in de hal van het postkantoor f 134,60 bruto, netto f46,44; verkoop door scholieren huis aan huis bruto f 163,74, netto f61,12. Totalen: bruto f297,80, netto f 107,56. Jong tegen oud voor het Rode Kruis. Dinsdagavond 24 dezer om half 8 speelt een elftal van Tholense Boys bestaande uit jonge spelers tegen een veteranen elftal van Th. Boys. De opbrengst komt ten bate van het Rode Kruis. De medewerking van het muziekgezelschap „Concordia" is toe gezegd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sas van Gent en Phi lippine, A. C. Honders, cand. te Was senaar; te Kampen, J. H. Cirkel te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Tijnje, J. van Tuinen, cand. te Dokkum. Bedankt voor Kommerzijl D. Mid delkoop te St. Pancras. Ook „Door de eeuwen trouw" uit Ambonese woonoorden geweerd, De regering heeft beslist, dat voort aan geen tot het zich noemende bu reau der Zuid-Molukken behorende of daarvoor optredende dan wel daar mede in relatie staande personen in de woonoorden der Ambonese oud- K.N.I.L.-militairen hier te lande zul len worden toegelaten. Thans wordt ons van officiële zijde medegedeeld, dat dit verbod tevens geldt voor de leden van het hoofd bestuur en van de afdelingsbesturen van de Stichting „Door de eeuwen trouw", alsmede voor degenen, die voor deze Stichting de kampen wen sen te bezoeken. De regering grondt deze maatregel op de overweging, dat zij niet meer wenst toe te staan, dat aanvullende sociale zorg van particuliere zijde in de woonoorden wordt verleend onder de auspiciën van voornoemde Stich ting. Zij verwacht dat degenen, die uit geen ander motief dan naasten liefde willen medewerken bereid zul len worden gevonden langs andere weg deze steun te blijven geven. De regering zou het toejuichen, in dien hiertoe een samenbundeling op uitsluitend charitatieve grondslag zou kunnen worden bereikt van alle or ganisaties en particulieren, die aan deze sociale zorg voor de Ambonezen reeds medewerken of zouden willen medewerken. daad, zoals het Dag. Bestuur van de Polder meent, met de dan reeds uitge voerde werken rekening zal worden ge houden. Deze zekerheid kon echter niet worden gegeven. Voorstel tot uitstel. Na enige discussie diende de heer J. Bosseiaar een voorstel in om de wer ken voorlopig uit te stellen. Dit voor stel werd gewijzigd in een verzoek om de werken uit te stellen tot volgend jaar. Het voorstel van het Dag. Be stuur werd desniettegenstaande aange nomen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat de strijd te gen het konijn zal worden aangebonden met de toegestane middelen. De konij nen ondermijnen n.l. de duinen op ver schillende plaatsen. Amerikaanse straaljagers naar Europa. Vandaag vertrekt het transportschip Corregidor" naar Europa met straal jagers voor de Westelijke geallieerden. Een woordvoerder van het Ameri kaanse Ministerie van Defensie ver klaarde te Washington, dat de toestel len ongeveer 40 F-84's bestemd zijn voor België, Denemarken, Frank rijk, Nederland en Noorwegen. Nederlandse primeur van contröle op noodlandingen. Dezer dagen is er een circulaire van de minister van Justitie uitgegaan, waarin wordt gezegd, dat bij iedere noodlanding van een vliegtuig de re cherche van Schiphol moet gewaar schuwd worden. Het is b.v. in Frank rijk voorgekomen, dat noodlandingen van vreemde vliegtuigen werden onder nomen met minder goede bedoelingen (b.v. smokkelhandel). Het is niet onmogelijk, dat deze Ne derlandse regeling tot een internatio nale zal uitgroeien. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE LANDBOUW. De Amerikaanse autoriteiten hebben enige tijd geleden toestemming verleend tot beschikbaarstelling van f 25 mllll- oen uit de tegenwaarderekening van de Marshallhulp ten behoeve van de instel ling van een borgstellingsfonds voor de landbouw. De inwerkingtreding van dit fonds kan binnenkort worden ver wacht. Het fonds zal zelf geen subsidie noch credleten verlenen en beoogt uit sluitend het verlenen van borgstelling voor credleten, die zij bedoeld voor de financiering van objecten, welke de ver hoging van de productiviteit en renta biliteit in land- en tuinbouw bevorderen. De borgstelling zal niet meer dan 50 procent omvatten van het bedrag, dat voor de uitvoering van het project nood zakelijk is. *n II Met ingang van 1 Nov. 1951 ls be noemd tot onderwijzer aan de Juliana- school te Tlel de heer W. G. de Vriend afkomstig uit Heinkenszand, thans als onderwijzer werkzaam aan de Chr. school te Vriezenveen. De heer P. G. van den Bosse te Kort- gene heeft bedankt als secretaris-pen ningmeester van de plaatselijke commis sie Steun Wettig Gezag. Dezer dagen werd door de Rijkspo litie te Coljjnsplaat een kermisexplol- tante aangehouden, die met de justitie nog wat te vereffenen had, t.w. 1 mnd gev. straf. Een bekend Zeeuws-Vlaams toneel gezelschap heeft plannen ln de onge schonden schans „Nassau" te Retran- chemet een openluchtspel op te voeren. Dit ten gerieve van de honderden toe risten ln de grensstrook. Voor dergelij ke vreedzame doeleinden la de schans nog nimmer gebruikt. Ambtenaar kocht kersen. Onderscheidingen voor moedig optreden na tien jaar Een ambtenaar van het Ministerie van Oorlog nam bij een bezoek aan de Betuwe kersen mee, die verpakt wa ren in een streekblad, waarin opzien bare wapenfeiten van enkele perso nen werden vermeld. Deze ambtenaar las het streekblad en deponeerde het bij de Commissie Militaire Onder scheidingen waarna een onderzoek volgde. Het resultaat was dat bij K.B. aan de heTen P. A. Lentjes en O. J. M. Leenaars, beiden wonsnde te Huissen (Gld.) resp. de Bronzen Leeuw en het Bronzen Kruis werd toegekend op grond van hun daden verricht in de Meidagen van 1940. ZJj hebben, aldus de mutatie, door moedig optreden tegenover de vijand zich onderscheiden door op 13 Mei 1940 tijdens de gevechten op de Grebbe- barg op onverschrokken wijze onder rechtstreeks bevel van de comman dant van het eerste bataljon van het achtste regiment infanterie 'svijands overmachtige en omsingelende aan vallen op een voor de verdediging be langrijk gebouw af te slaan. In dit weinig dekking biedende gebouw heb ben zij onder zwaar vijandelijk vuur gedurende vier uur tot de laatste pa troon stand gehouden, waarbij tenslot te het gebouw vlam vatte en In stortte. EMISSIE ALBERTS GESLAAGD. Bij de emissie van f 630.000 gewo ne aandelen in stukken van f700 in de N.V. Houthandel v/h G. Alberts Lz. en Co. te Middelburg, hebben nagenoeg alle aandeelhouders van het hun toege kende insehrijvingsrecht gebruik ge maakt. Doel van de uitgifte was de voorziening ln de hogere eisen welke de financiering der voorraden door de aanzienlijke prijsstijgingen van de di verse houtsoorten aan de liquide mid delen stelt. VEILINGBERICHTEN SINT ANNALAND, veiling van 20 Juli 1951. Eerstelingen gewone f 12.52 ld. drielingen 12.5010.48; Doré gewo ne 14.0114.53; Gele eigenheimers ge wone 14.02—14.86; kriel 10.48—10.02 voer 5.65; Bintje, gewone 12.2212.82 Aanvoer 55 ton. SCHERPENISSE, velling van 20 Juli Eerstelingen, gewone f 12.4212.66; ld. drielingen 10.1110.14; Dorè gewone 18.32—13.56; Gele eigenheimers 10.50 13.17; kriel 903; Blauwe eigenheimers gewone 12.52; Bintje, gewone 12.00 12.36. Aanvoer 40 ton. Officiële Publicafiën Storten huisvuil e.d. B. en W. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat de openbare stortplaats aan de Nieuwlandse weg met ingang van 1 Augustus a.s. zal worden gesloten. Na die datum is het verboden aldaar vuil e.d. te storten. Het is in de toekomst mogelijk vuil te storten op de stortplaats aan de Oude Veer6eweg en wel des Maandags tot en met Vrijdags van 7.30 —12 uur en van 13.30—17.30 uur en des Zaterdags van 7.30—12 uur. Ontheffing bouwverordening. B. en W. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat door de firma G. W. den Boer te Middelburg ontheffing is verzocht van het bepaalde in artikel 26, lid 1, van de bouwver ordening ten aanzien van de bouwvan een kan toorgebouw met bovenwoning aan de Markt. Binnen twee weken na heden kunnen tegen dit plan, dat ter inzage ligt ter gemeentesecre tarie (2e afdeling), bezwaren bij hun college worden ingediend. Hinderwet. B. en W. van Middelburg, brengen ter open- bareke nnis, dat zij hun beslissing op het ver zoek van Palthe's Textielveredelingsbedrijven N.V. te Almelo, om vergunning ingevolge de Hin derwet voor perceel Lange Delft no. 100, sectie Sterrit C.J.M.V. te Goes, De plaatselijke C.J.M.V. organiseer de Zaterdagmiddag een sterrit op fiet sen voor jongelui. Begunstigd door goed weer, werd een prachtige tocht gemaakt door de mooi ste gedeelten van Zuid-Beveland. Hoe wel er op de minuut gereden moest worden, slaagden er toch enkelen ln om de tocht zonder strafpunten uit te rij den. Prijswinnaars waren o.a.: S. van Koeveringe en P. Engelse. Het ligt in de bedoeling van de Goese C.J.M.V. om bij voldoende deelname meerdere van dergelijke tochten te or ganiseren. NASCAR MOET HOUTJESHAKKEN 41. „Zo, nu gaat Nas- car weer even uitrus ten" en hij strompelde al weer terug naar zijn schommelstoel. - „Nee Nascar", weerhield Koe- kie hem, „dat hebben we niet afgesproken. Eerst moet je nog wat houtjes gaan hakken, anders kan het fornuis morgen niet branden. „O, wat een kwelgeesten zijn jullie toch. Ik voel me ziek, heel erg ziek". „Jij bent veel te dik om ziek te zijn, hoor Nascar, kom maar gauw mee naar de keuken" en Kokkie duwde hem voor zich uit en wees hem waar de bijl en het hout lagen. „Ga je gang ouwetje", lachte hij, „ik zal je wel leren werken". Nascar begreep dat het niets hielp, hoe hij ook klaagde en jammerde en hij hakte met vermoeide gebaren door de ruwe boom stammen. Steeds dacht hij weer aan zijn heerlijke schommelstoel. Klop klopklopDe zweetdruppels parelden op zijn voorhoofd en zijn dikke buik zat hem steeds in de wegDie Nascar toch GROOT TURNFEEST TE HEINKENSZAND. De Zeeuwsch-Noord-Brabantse Turn kring hield Zaterdag te Heinkenszand haar jaarlijkse adspirantendag ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan van de Gymnastiekvereniging A.T.L.A.S. Meer dan 1000 jongens en meisjes van 17 verenigingen deden aan de wed strijd mede, die werden gehouden op het terrein van „Luctor". Om 2 uur ontving men de vertegen woordigers van de verenigingen offi cieel op het gemeentehuis. In de met bloemen versierde raadszaal sprak de voorzitter van de jubilerende vereniging dr P. Staverman een welkomstwoord uit, waarna burgemeester Funk sprak. De heer F. G. Lemmens, voorzitter van de „Zebra", beantwoordde de toespra ken, waarna de erewijn werd rondge diend. De afgevaardigden van de ver enigingen kregen toen de gelegen heid hun felicitaties aan de jubilerende vereniging uit te brengen. Hierna werd in optocht met de mu ziek voorop naar het terrein gemar cheerd. De wedstrijden, waarvan we de uitslagen morgen zullen publiceren, na men de gehele middag in beslag. Ver schillende nummers hadden een span nend verloop. Des avonds werden keurdemonstra- ties vertoond door „Zebra" en andere verenigingen. De dag werd besloten met een concert van „Euterpe", die aan de wedstrijden de gehele dag een vrolijke noot had gegeven. Geslaagde wedstrijden te Oostburg. Zaterdagmiddag hebben de winnaars van de schoolathletiekwedstrtjden 1 n West Zeeuwsch-Vlaanderen hun krach ten gemeten met de jeugd uit Vlissin gen. De V.S.V. „Marathon" had een ploegje jeugdige athletiekbeoefenaars afgevaardigd, waarbij enkelen van de Zeeuwen" en „H.B.S. Middelburg" wa ren Ingeschakeld. Op de technische nummers konden de Zeeuws-Vlamingen Het niet bolwer ken, maar op de loopnummers haalden ze hun schade weer in, zodat ze uit eindelijk met een puntenverschil van 61 50 de Marathonners wisten te ver slaan. Willy Cysouw trachtte nog haar nieuwe Zeeuwse record hoogspringen van 1.39 meter op 1.40 meter te bren gen, doch dit mislukte. De uitslagen worden morgen gepubliceerd. C. DE RIJK VESTIGT ZEEUWS RECORD. Raymonde Vergauwen favoriete bij de dames. De Provinciale zwemkampioenkam- pioenschappen van Zeeland, die Zater dagmiddag in Middelburg /.yu gehou den, hebben een nieuw Zeeuws record opgeleverd op het nummer 200 meter schoolslag heren. De Middelburger O. de Rijk, die binnenkort deelneemt aan de nationale kampioenschappen, wist zjjn eigen record weer te verbeteren (3 min. 58,6 sec.). Bfl de dames was de Europese kampioene op de 200 meter schoolslag dames Raymonde Vergauwen uit Sas van Gent favoriet. ZU wist on bedreigd de 500 meter vrije slag te winnen. Op het nummer 3 x 50 meter wissel slag estafette dames wist de ploeg van Luctor I te winnen van de Bruinvis- ploeg, waarin Raymonde Vergauwen meezwom. Op het nummer 500 meter vrije slag heren, gaven C. Verbeek van De Zeehond en A. Sampon van De Bruinvis elkaar geen krimp. Zij wisten bij de spurt gelijk te blijven, de anderen tientallen seconden achter zich latend, Beiden tikten ze gelijk aan in de tijd van 8 minuten 2,5 seconde. Raymonde Vergauwen deed er bij de dames 8 mi nuten 34,3 seconde over. Zij werd ge volgd door het Vlissingse meisje E. Kolff, dat er 9 minuten 41,4 second» over deed. Op dit nummer startten 17 dames, terwijl bij de heren 24 deelne mers aan de start verschenen. De uit slagen worden morgen gepubliceerd. Gisteravond had in het verenigings gebouw een vriendschappelijke wed strijd plaats tussen de schakers van 's-Gravenpolder en de P.T.T. te Goes. 's-Gravenpolder won met 5—2. Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm in de ouder dom van ruim 73 jaar onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der PIETERNELLA ANTHEUNISSE Wed. van P. Adriaanse Uit aller naam, J. ADRIAANSE Oostkapelle, 21 Juli '51 Rijnsburgseweg 1. Paul Krugerstraal 209 Tafel. 2008 - Vlissingen

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3