BEKROOND ~'Lrl <TlieuwA uit de*^ rovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Zeeuw sch-Vlaanderen. Schouwen-Duiveland. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Tholen. HIER DE S^ADIO brengt u KERK EN ONDERWIJS eai)€tilupen van €11 •^%CSCtfl#f|C« SPORTNIEUWS VEILINGBERICHTEN Dinsdag 17 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Onze Kroonprinses kampeerde te Haamstede. Naar wy nader vernemen, hebben H.K.H. Prinses Beatrix en een 6-tal schoolvriendinnen in de afgelopen week onder leiding van Jvr. Sickin- ghe en enkele leden van het onder wijzend personeel gekampeerd te Haamstede. Het Lyceumklasje, dat gedeeltelijk Maandagmiddag per Pro vinciale boot en gedeeltelijk Dinsdag morgen via Anna-Jacoba-Polder arri veerde, had haar tenten opgeslagen op het rustig gelegen bosterrein ge naamd „het Torentje" van de erven van der Lek de Clercq, gelegen hoek Kloosterweg-V ertons weg. Ondanks het minder gunstige weer gedurende enkele dagen, genoot het clubje vrijwel ongestoord van het vele natuurschoon dat Haamstede en om geving biedt. Strand en zee waren vanzelfsprekend een grote attractie. Verschillende tochtjes werden per rij wiel in de omgeving gemaakt, oa. naar Westenschouwen en Renesse. Ook de uitzichttoren van de Water leiding Mij. werd beklommen en van zelfsprekend de interessante vogel- broedkolonie in de Domeinen bezocht, In gezelschap van Jhr en Mevr. Röell werd Donderdagmiddag Zie rikzee bekeken. In de eerste plaats het Museum, daarna wandelde het gezelschap ongestoord door de stad en tot besluit werd een tochtje ge maakt met de veerboot van de heer Berrevoets op de Ooster-Schelde. Bij terugkomst aan het Luitje bleek, dat een en ander uitgelekt was, zodat het strikt in-cognito karakter van het uit stapje enigszins in het gedrang kwam Met de R.T.M. werd de terugtocht naar Haamstede aanvaard. Zaterdag middag keerde het gezelschap via Zijpe Numansdorp naar Soestdijk terug. Fanny Blankers, Wim Slijkhuis en Hans Harting naar Vlissingen. De gemeente Vlissingen heeft thans het gemeentelijk sportterrein aan de Bosweg beschikbaar gesteld voor de avondwedstrijd van het district Zee land der K.N.A.U.. op 25 Juli a.s. Het is thans zeker, dat hierop zullen uit komen Wim Slijkhuis en Hans en Her man Harting. Het duel Slijkhuls-Hartlng zal plaats vinden op de 3000 meter. Als tegen standsters van Fanny zijn uitgenodigd Gerda v. d. Kade-Koudgs, Olympiade deelneemster 1948 en WUly Lust, deel neemster aan de Europese kampioen schappen te Brussel 1950. MIDDELBURG. Man wilde jonge honden verdrinken. Zaterdagmiddag kwam een meisje op het politiebureau melden, dat in de Seisvest een zak dreef, waarin blijk baar iets levends zat. De politie, die onmiddellijk op onderzoek trok, viste de zak op. Bij opening bleken er jonge honden in te zitten, die door de eige naar 's morgens om vijf uur op wel zeer onoordeelkundige wijze in het water waren geworpen. Tegen de eige naar werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl de honden naar het asyl werden overgebracht. VEERE. Zomerconcert. Het is een goede gedachte geweest van de Stichting „Schotse Huizen" en de „Z.V.U." om de heer Harry van Oss te engageren voor het eerste concert ln dit zomerseizoen. Vanaf het eerste begin tot aan het eind heeft Harry van Oss de talrijke aanwezigen in hoge mate kunnen boeien bij de uitvoering van een aantal Volks liederen en Ballades uit verschillende landen, daar hij zichzelf begeleidde op de luit. De heer van Oss beschikt over een prachtige soepele stem, een uitstekende expressie en een keurige uitspraak van de verschillende talen en dialecten. Door de prachtige voordracht waar mede hij de verschillende liederen zong en speelde, deed hij de taferelen die hij uuoeeldde, werkelijk leven. Zijn weer gave van „La Passion" b.v. was ont roerend. De bijna bij elk lied of ballade voorafgaande bespreking van de tekst heeft er eveneens veel toe bijgedragen, dat zijn optreden werkelijk een groot succes werd. De zaal was stemmig verlicht met kaarslicht. Vooiaf werd door velen ge noten van het beiaardconcert, dat door Jan Kwist op de stadhuisbeiaard werd gegeven. SOUBURG. Ouden van dagen maakten een uitstapje Zaterdagmiddag werd de traditioneel geworden autotocht voor ouden van da gen georganiseerd. Niet minder dan 165 oudjes van 70 Jaar en ouder namen er aan deel. Er werd een tocht gemaakt naar Ber gen op Zoom, Steenbergen en Wouw. De muziekver. „Vlijt en Volharding' haalde 's avonds de stoet met muziek ln. Voor het gemeentehuis sprak na afloop de secretaris der Oranjevernlgtng, de heer A. Tissink, een woord van dank tot allen, die deze tocht mogelijk heb ben gemaakt. Het was de 5de maal, dat een derge lijke rit werd georganiseerd. De heer M. de Wilde vertolkte met een zelfge maakt gedicht de dank van de oudjes. GOES, Avondmuziek Grote Kerk. Het programma voor de avondmuziek van hedenavond luidt: 1. Orgelkoraal „Herr Gott, dich loben alle wlr", Joh. Pachelbel. 2. Twee ko ralen met hobo-obligaat, Max Drisch- ner. a. Wie schön leuchtet der Morgen stern; b. O heiliger Geist. 3. Variaties over het kerstlied: „Er is een Kindeke geboren op aard", voor orgel, Willem Mudde. 4. Concert voor hobo, Pergolesi- Barbirolli (4 delen). 5. Offertoire voor orgel, César Franck. Hobo: Jac. Hoogkamer. Orgel: Adr. Kousemaker. HEINKENSZAND. Schuttersconcours „Sint Sebastiaan". De schutterssociëtelt „Sint Sebasti aan" te Heinkenszand hield haar jaar lijks schuttersconcours op de staande wip. Hieraan werd deelgenomen door 64 schutters van 15 verenigingen, België was op dit concours vertegen woordigd door de schuttersvereniging Hesters" uit Gent. De uitslagen waren als volgt: Hoofd vogel: H. Rentmeester, Willem Teil, te Ovezande; le zijvogel: C. Lous. Edele Handboog, Oudelande; 2e zijvogel: Jac. de Baare, Willem Teil, Ovezande; le Hoofdkal: C. van den Dries, Soranus, Heinkenszand en C. Raas, Willem Teil, Ovezande; 2e hoofdkal: H. Paree, Con cordia, 's-Heerenhoek; le onderkal: C. Lous, Edele Handboog, Oudelande; 2e onderkal: Jan de Baare, Willem Teil, Ovezande; le klep: Ko de Baare, Wil lem Teil, Ovezande; 2e klep: H. Rent- mester. Willem Teil, Ovezande; 3e klep: C. Raas, Willem Teil, Ovezande. Meeste kleine vogels (5 stuks): P. J. van der Bliek, Zorgvliet, Ellewoutsdyk. Ongeval met goede afloop. Bij het uitrijden van de Doelstraat geraakte door slippen een motorrijder uit Yerseke de macht over het stuur kwijt, waardoor het motorrijwiel in de diepe sloot ter hoogte van de hofstede van de heer D. Rijk terecht kwam. De duopassagiere viel van de motor af, terwijl de bestuurder kans zag eraf te springen alvorens het motorrijwiel in het water verdween. Behoudens ontvellingen en schaaf wonden kwamen beide met de schrik vrij. Het motorrijwiel werd vrij ernstig beschadigd. 's-HEER ARENDSKERKE. Feestvergadering A.N.L.B. Vrijdag hield de A.N.L.B. een feest vergadering ter ere van het 20-Jarlg bestaan. De voorzitter, de heer H. Bliek, open de de vergadering. De heren Joz. Tho lenaar, Jan Tholenaar, Joh. Schipper, L. Ruster en A. Schipper waren sedert de oprichting, 13 Juli 1931, lid. De hoofdbestuurder P. Hoogerland .sprak de feestrede uit. Het gezelschap SImonse-Pleterse uit Heinkenszand zorgde voor een vrolijke noot. KRONINGEN. Concert Mandolineclub „Excelsior' Zaterdagavond gaf de Mandoline vereniging „Excelsior" een concert op de muziektent. De ten gehore gebrachte nummers werden op de bekende vlotte wijze afgewerkt. De onderafdeling „De Trekvogels" bracht kampeer- en trek kersliedjes, die zeer ln de smaak vielen De belangstelling, ook van buiten de gemeente, was zeer groot. WEMELD1NGE. Aanvaring by de sluis. Zaterdagmorgen kwam het met oes terpannen geladen vaartuig YE 19 bij het verlaten van de sluis te Wemeldinge ln aanvaring met de sleepboot Luctor II. De voorsteven van de YE 19 werd aan een zijde Ingedeukt en het vaartuig maakte water. Al pompende zag de be manning kans op eigen kracht de ha ven van Yerseke te bereiken, waar de lading werd overgegeven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Luc tor II bekwam geen averij. Na een openingswoord van de voor zitter, ds A. Postma, bracht de heer H. Kramer, resp. als secretaris en pen ningmeester, zijn jaarverslagen uit. Momenteel telt de afdeling 105 leden. Vorig jaar bedroeg dit aantal 110. Het aftredende bestuurslid, ds A. Postma, werd herkozen. Ds A. J. Radder bracht erslag uit van de algemene jaarverga dering. Tot afgevaardigden naar de al gemene vèrgadering werden voor dit jaar benoemd ds A. Postma en de heer H. Kramer. Ds Radder sloot met dankgebed. (Ingez. mededeling, advert.) MOSKOU .De St Basilius, een werkstukje van Iwan de Verschrikkelijke nit 1554." „Du'i constantt kwaliteit „...net als CABALLERO. Steek nog KORTGENE. Tentoonstelling schilderyen Dirk Koets. Zaterdag j.l. werd in de Korenbeurs alhier een tentoonstelling gehouden van werken van de schilder Dirk Koets, wonende te Veere. De initiatiefnemer van deze expositie was burgemeester Schuit van Kortgene, die er steeds op uis is het culturele leven op Noord- Beveland zo veel mogelijk te bevorde ren. Een tentoonstelling van schilder werken is werkelijk een uniek verschijn sel voor Noord-Beveland. Ds P. J. Pen- nings van Axel schreef zeer terecht Zo iets is ten plattelande ver van mu seum en vaste expositiezaal op zichzelf al belangrijk". Burgemeester Schuit, die de tentoon stelling opende, schetste in korte trek ken het leven van Dirk Koets, die ge boren is op Noord-Beveland en wees op het doel van deze tentoonstelling. Talrijke schilderijen waren voor deze expositie bijeengebracht en vertegen woordigden een grote verscheidenheid van onderwerpen. De tentoonstelling, die tot in de avond was geopend, trok veel belangstelling. KAMPERLAND. Jaarvergadering „Vrederust". Vrijdagavond hield de plaatselijke af deling van „Vrederust" haar leden vergadering in de consistorie van de Herv. kerk. AUTOBUS GREEP TWEE BEJAARDE ARBEIDERS. Aan de Kanaalweg Noordzijde te Sluiskil zijn Vrijdagmorgen de twee 65-jarige arbeiders Meeusen en Boo- gaert uit Terneuzen door een Z.V.T.M.-bus gegrepen. Zij liepen ernstige verwondingen op, zodat zie kenhuisopname noodzakelijk was. Meeusen werd met veel bloedverlies opgenomen, terwijl hij aan het lin kerdijbeen ernstig gewond werd en zijn rechterhand verbrijzelde. Tevens werden enkele ribben gekneusd. Bij Boogaert moest de rechtervoet wor den geamputeerd. AXEL. Vergadering „Kleuteronderwy»". De Vereniging „Kleuteronderwijs" hield een ledenvergadering in de bo venzaal van „Het Centrum", onder voorzitterschap van de heer P. J. Oly- slager. De voorzitter schetste de toe stand van de school in de Nieuw- straat, die volgens de inspectrice en het bestuur onhoudbaar is. Restaura tie en verbouwing van de overbe volkte school (125 kinderen) is drin gend nodig. Een tweede leslokaal en nieuwe speelruimte zijn de minimale eisen. Bovendien is er geen gediplo meerde kracht en is de toestand van het meubilair eveneens onhoudbaar, Draagkrachtige ingezetenen hebben het initiatief genomen het Fröbel onderwijs in Axel ingang te doen vinden en zijn bereid daartoe een of fer te brengen. Het bestuur heeft dit denkbeeld gretig overgenomen en wil dit zo spoedig mogelijk door en voor de vereniging realiseren. Daartoe zal een tijdelijke splitsing van „Fröbel" en „bewaarschooT'-klas nodig zijn; van een „elite"- en een „armen"- school zal geen sprake zijn. De be doeling is, na de restauratie zo spoe dig mogelijk beide klassen onder één dak te brengen. De toelatingsleeftijd zal dan 4 jaar zijn. De ouders zullen de financiële consequenties hebben te overwegen in de vorm van progres sieve schoolgeldheffing. De verschillende détails zullen na der worden bezien en door middel van huisbezoek zal men deze zaak in Axel populair maken. TERNEUZEN. Goed afgelopen. By het verladen van oud yzer uit een opslagplaats aan de Tramstraat kwam Donderdag een nujn tot ontploffing. Hoewel 2 personen ter plaatse werk zaam waren, werd wonder boven won der slechts één persoon, namelijk de heer Veerman, licht verwond. BRUINISSE. Mooie opdracht. De firma's de Korte en Padmos, bel de te Brulnlsse, die ln deze samenwer ken, kregen opdracht om voor rekening van de Coöp. Suikerfabriek te Putters- hoek een tweetal masten te plaatsen, met een lengte van 12 m en een giek van 17 m, n.l. een op de haven Jte Kam perland en een op de haven te St. Anna- en lossen van schepen met suikerbieten, land. De masten dienen voor het laden en lossen van schepen met suikerbieten. Goede week voor mosselkwekers. De mosselverzending van Brulnlsse naar de handelaars te Yerseke en Tho- len ging deze week goed vooruit en be reikte het cijfer van 1470 tonnen. Van de Waddenzee werden aangevoerd 2606 tonnen halfwas mosselen, eveneens van een kwaliteit waarover degenen, die ze gevist hadden zeer tevreden waren. Het beeld ln de haven ls gelukkig nu weer het normale, van schepen die gaan vis sen voor de verkoop, van schepen, die gaan verzaalen en van schepen die thuiskomen van de Waddenzee of daar heen vertrekken, kortom, Iedere kwe ker werkt thans weer ln zijn eigen be drijf en niemand behoeft werkloos te blyven liggen. Ned. 1947 88H 87'/, Dollarlening 1947 98'4 9SM Invest. Certif. 8951 89J4 Ned. '62-64 cum. 887| Grootboek 1946 8851 88"A 394 Kon. Olie '51 - 106M C. H. nd. Bk. 5341 5354 Nat. Handelsbk. 899, 8814 Ned. Handel Mij. 144 I32!4ex A. K. U. 171 17154 Berghs Jurg. 28254 285 Berkels Patent 10954 109 Calvé Delft 131 13154 Centrale Suiker 17154 174 Fokker 120 Gelder Zonen 15754 160 Kon. Hoogovens 14814 147 Lev. Bros Unil. 24254 241 Ned. Ford 322 320 Ned. Kabelfabr. 21454 Philips Gloeit 16754 171 Do. 6 cum. pref. wd. - 13354 Wilton 15554 15654 Biliton Ie rnbr. 261 Dito He rubr. 188 Dto Pref. 26854 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Kon. Olie Dordtsche Petr. Dito onderaand. Bandar Rubber A'dam Rubber Moeara Enim Deli Bat. Rubb. Kendeng Lcmboe O. Java Rubb. Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap.lijn 120*$ 122 De Oostkust 90*4 91 Kon. Boot 129 128 Kon. Paketvaart 119 120*4 Ned. Sch. Unie 139*4 140*$ v. Omnieren's Sch. 172 172 Rott. Lloyd 135 136 Stv. Mij. Ned. 147*4 148*4 Java Cult. N.LS.U. H. V. A. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. 278*4 280*4 254*4 259*4 277*4 279 106*4 106 117*4 D6*4 437 440 95 95*4 86 87 35*4 35*4 37*4 37 165 168 32*4 51*4 89 90*4 120 119*4 26 25*4 111*4 - 90*4 90*4 86*4 86*4 Arasterd. Bk. Escompto Bk. Rotterd. Bk. Twentse Bk. Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Service Nc/rth Am. Cont. Oil Midcont Oil Phillips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. 155*4 157*4 44*4 45*4 158*4 lb0*4 157*4 159*4 60 60*4 108*4 108*4 144 87*4 90 44*4 45*4 56*4 57*4 78*4 79*4 54*4 55*4 38*4 39*£ex 82 82*4 43*4 44 5*4 5*4 45*4 45*4 115*4 116*4 20*4 20*4 114 64*4 96 63*4 41*4 19 9A 18*4 11*4 65 96 64*4 41*4 19*4 8*4 19 Engelsman. Hierna kwam de bespre- verbouwen van de O. L. school, het aan- king aan de orde van de verbouwing der bewaarschool, die nu het eigen dom van de vereniging geworden is. Hiermee zal zo vlug mogelijk begon nen worden. Men zal trachten het le dental op te voeren, terwijl men voor het meubilair vrije giften zal inzame len. Tevens zal men trachten gelden bij elkaar te krijgen om een en an der te bekostigen. In de sloot. De heer C. Slager Hzn alhier kwam ln de Welhoek onverwacht met zyn auto in de sloot terecht. De wagen werd beschadigd, terwyi de bestuurder er met een besmeurd pak afkwam. Commandotroepen komen voetballen. Woensdag 18 Juli komen de Com mandotroepen uit Roosendaal op het sportterrein aan de Dorpsweg weer een voetbalmatch spelen tegen W.H.S, te Sint Annaland. Kinderfeest. Uitgaande van de Bond van Platte landsvrouwen van het eiland Tholen werd Zaterdagmiddag 14 Juli een kin dermiddag georganiseerd op het terrein van de heer Koopman. Zowel met de kleuters als met de oudere kinderen werden verschillende spelletjes gedaan, waarvoor prijzen beschikbaar gesteld waren. Alle kinderen kregen een ver snapering, terwfjl een poppekast de aan dacht van de kleintjes boeide. STAVENISSE. Oefening Nationale Reserve. Op 12 Juli werd des avonds in deze gemeente een grote oefening gehouden van de Nationale Reserve. Aan deze oefening werd tevens deelgenomen door de Rode Kruis-colonne van St, Maar tensdijk, de plaatselijke Brandweer en de Brandweer van St. Maartensdijk, Gedurende de oefening, welke vrywel de gehele avond in beslag nam, bevond zich de districtscommandant Zeeland der Nationale Reserve, overste de Fey- ter, op het gemeentehuls. Naast de burgemeester van Stave- nisse was mede aanwezig burgemeester Boogaart van St. Annaland, terwyi la ter op de avond ook burgemeester Bou- wense van St. Maartenswijk tegenwoor dig was. De oefening, welke als goed geslaagd mag beschouwd worden, trok van de zyde der bevolking grote belangstelling. Aanbestedingen. Zeedijk waterschap Stavenlsse. Door het bestuur van het Waterschap Stavenisse werd op Vrijdag aan besteed: het herstel en de verbreding van steenglooiing, aanbrengen beton- blokkenstrook en verhogen van de bui tenberm aan de Zeedyk van bovenge noemd waterschap. Ingeschreven werd als volgt: Fa J. M. Dekker en Zn, Papendrecht f 8444; Fa. W. van Vossen en Zn, St. Anna land f 10.280; L. van Poperfng, Brulnls se f 10.470; A. v. d. Werf en D. C. v. d. Werf, St. Maartensdyk f 10.680; J. van Vossen en K. J. Moerland, St. Anna land f 10.780; P. Knuist, Tholen f 10.998; M. v. d. Velde, Brulnlsse f 11.200; L. v. d. Heuvel, Werkendam f 11.390; A. J. Biy'levens, Breda f 11.900; L. Moerland, Stavenisse f 11.900. Het werk ls aan de laagste inschrij ver gegund, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. De begroting was f 10.605. Aanbesteding verbouwing O. L. School. Ten gemeentehuize van Stavenisse werd op Vrijdag aanbesteed het ST. ANNALAND. Ledenvergadering Kleuterschool. Vrijdagavond werd in de Bewaar school een ledenvergadering gehouden van de Vereniging tot stichting en in standhouding van een school voor Chr. Voorber. Lager Onderwijs. Het Huishoudelijk Reglement werd door de vergadering goedgekeurd. Het be stuurslid, de heer G. J. Breas, werd met algemene stemmen herkozen. De gemeenteraad wenst een commissie van toezicht op de financiën; hiermee ging men accoord. In de commissie tot nazien van de rekening en verant woording werden gekozen de heren J. A. Kaashoek Abrzn. en M. J. den leggen van een speelterrein en het dem pen van de voor de school liggende sloot met bykomende werken. Ingeschreven werd door: C. en A. van Velthoven, Zlerlkzee f 59.800; J. P. Letzer en Gebr. v. Prooijen, Stavenisse f59.800; L. Roozemond, Stavenisse f56.750; Joh. van Gorsel, Scherpenlsse f 54.587Joh. Burgers- de Engelsman, St. Annaland f54.000; F. Burgers en Zn, St. Annaland f 53.000; J. Vos, Tho len f 52,900; A. Muller-Francke, Sint Maartensdyk f 51.500. De gunning werd aangehouden, begroting bedroeg f 54.500. De en over de grenzen Minister van Zeeland, zal als hoofd van de Belgische delagatie deze week bij de Raad van het Atlantisch pact te Parijs een nieuw plan Indienen, om de bewapeningsproductie ln West Europa te versnellen. De Amerikaanse nota aan Rustland ls Zondag gepubliceerd, waarin een Sow jet-Russische klacht, dat het Japans vredesverdrag een stap naar agressie tegen Rusland en communistisch China ls, wordt verworpen. In verschelden steden ln het Saarge- bied is Zondag gedemonstreerd tegen heraansluiting van Saarland bij West Duitsland. Het 7000ste schip dit jaar ls gister morgen te Rotterdam aangekomen. Het was het motortankschip „Slledrecht". Ongeveer 350 Duitse studenten en scholieren zijn gistermiddag met het ss „Ryndam" van Rotterdam naar New York vertrokken. Woensdag 18 Juli 1951. HILVERSUM I (402 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 RVU. 11.30 Gram, 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Accorde- onmuzlek. 13.45 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Strijksextet. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Hoorspel voor de jeugd. 16.00 Vioolduo. 16.10 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.05 Gev. muziek. 17.45 Regeringsuitzend. 18.00 Nieuws. 18.15 Ronde van Frankrijk. 18.20 Cau serie. 18.30 R.V.U. 19.00 Causerie. 19.15 Instrumentaal trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest, omroepkoor en so liste. 20.40 Hoorspel, 21.15 Gram. 21.35 Concertgebouw-orkest. 22.15 Causerie. 22.30 Joods programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel. 23.35—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewyde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Salon- orkest. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Residentie-orkest. 1135 Gram. 12.00 Fluit en plano. 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Amuse mentsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mili taire reportage. 13.20 Mandoline-orkest. 13.50 Gram. 14.00 Ged. uitzending van de Zendingsbyeenkomst van de Classis Utrecht der Chr. Geref. Kerken te Drie- bergen-Rysenburg. 14.15 Voor de meis jes. 15.00 Viool en plano. 15.30 Gram. 16.00 Planoduo. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Instrumentaal septet. 18.00 Chr, Gemengde Zangvereniging. 18.30 Metro» pole-orkest en solist. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Pianorecital. 20.15 Residentieorkest en solist. 21.15 Cause rie. 21.35 Amusementsmuziek. 22.05 Re portage. 22.15 Vocaal ensemble, strijkor kest en hoorn. 22.30 Cello en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Marinierskapel. (Ingez. mededeling, adv.) PRIX ^EXCELLENCE LISSABON 1951 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maartensdijk, J. R. Cu pers te Doornspijk. Aangenomen naar Sneek, H. Son dorp te Hall. Besdankt voor Weesp, dr M. H. Bol- kestein (voorheen rector Theol. Hoge school te Djakarta) te Apeldoorn. Bedankt voor Voorschoten, M. 3. W Schopenhauer te Schoondjjke. Geref. Kerken. Beroepen te Lewedorp, J. van Da len, cand. te Llnschoten. Aangenomen naar Oude- en Nieuwe Wetering, D. van Swigchem te Haam stede. Bedankt voor Leiderdorp, 3. Dijk te Raamsdonkveer. Geref. Kerken (art. 81). Beroepen te Arum en te Garrelsweer, W. G. de Vries, cand. te Goningen. Bedankt voor Bilthoven, J. Ryne veld te Bunschoten-Spakenburg- voor IJmuiden, J. Waagmeester te Baarn. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande, B. Bij leveld, cand. te Haarlem en D. Slag boom, cand. te Eindhoven. Beroepen te Leersum, P. v. d. Bijl te Katwijk aan Zee; te 's Gravendeel, C, Noordegraaf te Apeldoorn. Bedankt voor Naarden, A. Zwiep te Schiedam. Geref. Gemeenten. Tweetal te Meliskerke, J. W Kersten te Genemuiden en H. Ligten berg te Rotterdam. Dezer dagen maakten de ouden van dagen te Kortgene een tochtje naar Z. Vlaanderen. Het muziekcorps „Prinses Juliana1 van Baarland gaf Zaterdagavond J.l te Heinkenszand ln de tent een concert Tot directrice van het Rusthuis Graaf Maurits te Middelburg ls benoemd zus te K. Walhout, wykverpleegster Borssele. DE SLEUTEL GEVONDEN „Dat ziet er lelijk uit!" zei Gertjan somber. „Waar moeten we nu nog gaan zoeken? Ik weet het niet meer". Wiekeboi heeft overal gezocht en niets gevon den. O, wat heeft Wieke boi een verdriet!" en hulpeloos keek hy zijn vriendjes aan. Doch Gertjan hoorde het niet. Hij keek peinzend voor zich uit en dacht verschrikkelijk diep na. „Luister eens allemaal!" riep hij plotseling „er is nog één mogelijkheid. We hebben de hele Nascarkamer wel afgezocht, maar we hebben Nascar zelf vergeten. Er is grote kans, dat hü de sleutel altijd bij zich draagt". Nee, daar had niemand aan gedacht en met nog meer ontzag keken ze naar Gertjan, die inmiddels bij Nascar gekomen, diens zakken ging onderzoeken. Hij zocht zenuwachtig verder, tilde zijn baard op enhoera.... jongensde sleutel" en Gertjan sprong als een haas ln het rond. „Gertjan je bent een held!" juichte Maartje. „Je bent een rrreuze kerrrel", beaamde Barend opgetogen en voor de tweede keer dansten ze van plezier. KORFBALUITSLAGEN. De uitslagen van de op 14 Juli j.l. ge speelde korfbalwedstrijden luidden: le kl.: S.S.S.Scampolo 22; Swift Vios 15—3; B.K.C.-1Togo 1—9. 2e kl.: Mad joe—Togo II 43; Zeelan- diaEendracht 31; Swift II—Storm vogels 70; OlympiaVolharding 41. 3e kl. A: Elto—O.D.S. 5—0; Vopo— Dios 51. 3e kl. B; TopOlympia U afgel.; Vi tesseV.K.V., VJCV. niet opgekomen. 3e kl. C: FortunaSwift IV 64; A.K.C.—Swift V 5—3. Aspiranten A: S.S.S.Scampolo 14 De PoelTjoba 50; ZeelandiaVopo 41. Donderdag 12 Juli werd in klasse 3 B gespeeld Olympia IIVitesse 24. GOES. Veiling van 16 Juli: Grote veiling: Aardbeien: Jucunda 112,30, Mad Moutot 80, Frambozen 120,95, al les per 100 kg. Kleine veiling: Meikersen 4654, Zoete Morellen 3747, Markiezen 56 71, Hollanders 4654, Early Rivers 63, Klerken 54—66, Rode bessen 254i, Frambozen 64111, alles per 100 kg.j Kropsla 24, Bloemkool 9—16, Kom kommers 15, Meloenen 60—^67, alles per 100 stuks; dubb. Princessebonen 8084, Saxabonen 7280, Doperwten - 1722, Rabarber 11, Groenekoil 14— 16, Spitskool 15, Tuinbonen 23, Poste lein 3638, Aardappelen 811, drie lingen en kriel 6—8,50, alles per 100 kg.; Kroten 1316, Uien 1416, Sel derij 48, Rammenas 8, alles per 100 bos. MIDDELBURG. 16 Juli. Tomaten 16 52; Rode bessen 4261; Witte bessen 5260; Kruisbessen 37; Aardbeien: M. Moutot 6079; Moulin Rouge 56—60; Framboos Aardbei 711.09; Kersen: Markies 8284; Hollanders 7174; Frambozen 1.18—1.33; Perzik 821; Appels: Bramley Seedling 6567; Groenten: Sla 25; Bloemkool A 10 39; idem B 826; idem C 816; idem D 810; Saxa's 8491; Snijbonen 37 1.02; Dubbele princessen 911.14 Wa genaars 6482; Doppers 2642; Spits kool 617; Savoye kool 814; Rode kool 1820; Rabarber 614; Tuinbo nen 1220; Postelein 534; Andijvie 939; Komkommers A 915; idem B 8—13; idem C 8—10; Peulen 42—79; Augurken 50; Spinazie 2129; Aardap pelen: bonken 1213; grote 1213; drieling 810; kriel 68. Aanvoer 50 ton. KAPELLE. 16 Juli. Grote veiling: M. Moutot 76.10; Jucunda's 112,20113,20; Zwarte Bessen 114,90115,80; Fram bozen 126,40, alles per 100 kg. Kleine veiling: Kersen: Markiezen 73—96; Meikersen 3744; Klerken 5273; Krieken 3354; Morellen 3358; Ron de Krieken 35; Mierloze Zwarte 4764; Zuurtjes 24; Inspecteur Löhnes 53; Va- rikse Zwarte 5664; Brusselse Bruine 62; Witte Vleeskersen 37; Abesse de Moulon 2759; Rode Bessen 2555; Duitse Zure 30; Rijpe Kruisbessen 17 49; Val appels 1420; Frambozen 1.12 1.66; Kaspruimen 11.10; Groenten: Aardappelen grote 1012; Saxasbonen 6872; Tomaten 2054; Rode Kool 12 13; Doperwten 28; Rabarber 4, alles per kg. Bloemkool 1629; Komkom mers 1116; Kropsla 24%, alles per stuk. Kroten 12—13 per bos. KRABBENDIJKE. 16 Juli. Jucunda 114.70; Zwarte Bessen 115.40115.60; Frambozen 114.10; Prolific 2555; Dubb. Princes. 76; Wagenaars 60, alles per 100 kg. ZIERIKZEE. - Veiling van 13 Juli. Vroege aardappelen 1215; idem (po ters) 911; Aardbeiden (met dop) 66 80; idem (zonder dop) 70; Doperwten 1523; Prinsessebonen 90la7; Wa genaars 80; Peulen 2133; Snijbonen 48106; Tuinbonen 1114; Andijvie 1328; Rode bes 2534; Witte bes 18 36; Frambozen 6063; Zwarte bes 125; Pruimen 4892; Kruisbes (gele) 37—44; Tomaten 2570; Aardappelen (blauwput) 1320; Bospeen 3050; Boskroten 6; Bossjalotten 10; Bosuien 15; Bosselderq 34; Rabarber 12; Kropsla 1.60—4; Bloemkool 440; Komkommers 821. VISMIJN VEERE. 16 Juli 1951. 3040 kg. exp. garnalen 1.02—1.86; 542 kg. schar 20—46; 1335 kg. bot 16—38; 276 kg. tong 70—1.40 120 kg. rog 16—22; 97 kg. Schol 45-46j 5H kg. visiever 1.281.93; 7 kg. onge sorteerde vis 1728.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3