Benelux-ministers gaan werkgroepen vormen» C*J*M*V* Zomerdagen te Westkapelle en Kamperland* Besprekingen in Kaesong zijn hervat* Finish toch op de Middelburgse Markt* Gereformeerde meisjes hielden hun toogdag te Middelburg* PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Goes bracht één nieuwtje: Besprekingen in kleiner verband zullen moeilijkheden moeten oplossen» Perzië dreigt olie aan Rusland te leveren» Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren i Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347: Terneu- zen Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1916 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 16 JULI 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W F E baron v. d. Feltï, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. 8. Hoek, Middelburg; J Hommes Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkèboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag i Zon op 4.87 u., onder 20.54 u. Maan op 20.41 u., onder 1.59 u. Hoogwater op Dinsdag 17 Juli: Vlissingen: 12.23 u. 2.04 m., u. m. Terneuzen: 0.18 u. 2.09 m., 12.53 u. 2.23 m. Wemeldinge; 1.33 u. 1.62 m„ 14.12 u. 1.71 m, Zierikzee: 1.21 u. 1.37 m., 13.58 u, 1.45 m. Veel spectaculairs heeft de conferentie der Benelux-ministers, die Zaterdag In hotel „De Korenbeurs" te Goes werd gehouden, niet opgeleverd. Niet voor de toeschouwers, die zo af en toe de uitverkoop en het circus in de steek lieten om een paar steelse blikken in het hotel te werpen en weinig anders zagen dan zich vervelende journalisten maar evenmin voor de journalisten, die gehoopt hadden dat er op deze conferentie spijkers met koppen geslagen zouden worden en dat zou worden aangekondigd dat de Benelux op een niet meer zo ver af gelegen datum in werking zal treden. Toen minister van den Brink eindelijk 's avonds om zes uur een ogenblikje de pers te woord stond, bleek dat er maar één lichtpuntje was: de pogingen om de Benelux te verwezenlijken zullen met kracht en van nu af volgens een andere methode worden voortgezet. Landbouw en financiën de struikelblokken» Volgens een andere methode: van nu af aan geen spectaculaire conferenties ineer, maar kleine ministeriële besprekingen. Men gaat ministeriële werk groepen vormen, die meer dan in het verleden met elkaar in contact zullen treden en die de concrete vraagstukken zullen bespreken, die nu nog een ver wezenlijking van de Unie in de weg staan. Op deze wjjze hoopt men op korte termijn de oplossingen te vinden en de Benelux te verwezenlijken. DODELIJK ONGELUK IN VLISSINGEN. Gepensioneerd generaal slachtoffer. Op het Stationsplein te Vlissingen ls Zaterdag een verkeersongeluk gebeurd, dat^san de 73-jarige gepensioneerde lui tenant-generaal van het K.N.I.L. H. A. Cramer uit Den Haag het leven heelt gekost. De generaal was juist met zijn echt genote met de provinciale boot uit Bres- kens gearriveerd en had de werkzaam heden aan het Stationsplein bekeken. Zonder voldoende acht te slaan op het verkeer stak hij de rijweg over, juist op het moment dat een bus van de N.V. Stoomtram Walcheren achteruit reed om te keren.De chauffeur heeft geke ken of de weg veilig was. De generaal werd aangereden en was op slag dood. Over de besprekingen zelf is maar heel weinig medegedeeld. Het was ook niet te verwachten, dat de ministers in die paar uren tijds en zonder hun advi seurs („Die er bij moeten zijn om ons te behoeden voor het maken van grote fouten!" zei prof. van den Brink) tot een oplossing van de hangende moeilijk heden, als daar zijn de ontwikkeling van het handelsverkeer, de monetaire posi ties der drie landen, de landbouw en visserij en de kwestie van de waterwe gen, zouden komen. Men heeft eigen lijk alleen principiële beslissingen ge nomen. Zo heeft men betreffende de waterwegen vastgesteld, dat deze kwes tie juridisch niet verbonden is aan de Benelux. Maar daartegenover heeft de Nederlandse regering ingestemd met de uitspraak van de Belgische minister van Zeeland, dat dit punt toch wel „mate rieel, feitelijk, politiek en psycholo gisch" er mee verbonden is. Zo heeft men ook vastgesteld, dat vastgehouden moet worden aan de da tum van 1 Januari 1952 voor het instel len van een vrjj verkeer van visserijpro ducten. Men had tjjdens de conferentie ln Ostende al hiertoe besloten, maar tot dusverre is men niets opgeschoten met het oplossen van de moeilijkheden. Door bespreking in de ministeriële werk- comité's hoopt men alsnog die moeilijk heden onder de knie te kragen. LANDBOUW EN FINANCIËN. Minister Mansholt heeft een paar op merkingen gemaakt over de landbouw- moeilijkheden. Men heeft zich tijdens de conferentie beperkt tot een zeer alge meen overzicht van de hangende vraag stukken en men is tot de conclusie ge komen, dat men, volgens de oude me thode voortwerkend, niet tot een goede harmonisatie zal geraken. Nederland zal nu beginnen met aan België een no ta met bepaalde verlangens toe te zen den. Deze zullen dan in de werkgroepen besproken worden, waarbij getracht zal worden de landbouw ln het economisch kader te plaatsen. Minister van den Brink stelde ten aanzien van de monetaire positie vast, dat de ruilvoet van België niet verslech terd is ten gevolge van de gebeurtenis sen op Korea en die van Nederland wel. Tjjdens de conferentie heeft men er echter nadrukkelijk op gewezen, dat de voor-unie (de voorlopige Benelux dus) geen invloed heeft gehad op de gang van zaken of met andere woorden dat de monetaire positie er zonder een voor- unie niet anders zou hebben uitgezien. De Belgische ministers bleken het hier mede eens, wat belangrijk is, omdat vooral in de Belgische pers wel stem men zijn opgegaan, dat Nederland een blok aan het Belgische been is! Men zal ook deze monetaire moeilijkheden op korte termijn onder het oog gaan zien, waarbij vooral Nederlands moeilijkhe den met de Europese Betalings Unie aandacht zullen hebben. ONDERSCHEIDINGEN. Tijdens de lunch, die de Nederlandse excellenties en de Belgische en Luxem burgse monsieurs les ministres (een Bel gische minister wordt niet met excel lentie aangesproken!) gebruikten, zijn enkele onderscheidingen uitgereikt. Dr Drees overhandigde aan België's pre mier Pholien de versierselen, behorend bij de benoeming tot grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw, Dr Drees en de heer Pholien kregen beiden de versierselen van grootkruis in de orde van de Eikenkroon van Luxem burg, hen overhandigd door de Luxem burgse minister-president Pierre Du- pong (die het bij ons wel ondenkbare feit herdacht, dat hij juist 25 jaar gele den minister werd, waarmee hij door zijn Nederlandse en Belgische collega's hartelijk werd gefeliciteerd). En aan onze minister van buitenlandse zaken, mr D. U. Stikker, werd mededeling ge daan van zijn benoeming tot grootkruis in de orde van Leopold. RUSTIGE GASTEN. Goes heeft overigens maar heel wei nig bemerkt van zijn hoge gasten. De ministers kwamen stuk voor stuk aan rijden in hun auto's en gingen snel naar binnen, waarschijnlijk omdat de mees ten nogal laat waren. In de loop van de dag maakten som migen van hen wel eens een kort wan delingetje over de Grote Markt, maar dit zal aan de meeste mensen ontgaan zijn. Zo wandelde minister Mansholt even de Markt op, hetgeen prompt de opmerking ontlokte: „Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan: hij kan het niet laten om even naar de circus- Onze minister van financiën, prof. mr P. Lieftinck, had bjj zijn aankomst in „De Korenbeurs" te Goes niet over belangstelling te klagen. De minister zag er vermoeid en zorgelijk uit, geen wonder na drie weken belastingdebattcn Wemeldingse C. J. M»V.-er brak zijn been» Zaterdag ls op Walcheren een goede traditie voortgezet. Ieder jaar organi seren de ringen van C.J.M.V. en C.J.V.F. een zomerdag, die dit keer op het Westkapelse sportveld werd gehouden. De ring Goes e.o. organiseerde Zaterdag voor het eerst een zomerdag, die ln Kamperland werd gehouden. In Westkapelle vormde de estafette- men vele G.J.M.V.-ers bijeen op de hoe paarden te gaan kijken!" 's Avonds om bij zessen reed de eerste auto weer voor: minister Lieftinck (bleek en ken nelijk vermoeid) vertrok. De enige die men goed heeft kunnen opnemen was minister Mansholt die zich breeduit voor het raam in de vensterbank instal leerde, toen hij de pers te woord stond. loop van 4 x 100 m. een der hoogtepun ten uit het programma. Bij de dames ontstond een felle strijd. De Vlissingse dames bleken de sterksten en gingen met de beker naar huis. Hun tijd was 1 min, 2,5 sec. Als 2e eindigde Westka pelle „Dorcas" in 1 min. 2.9 sec.; 3e werd St. Laurens in 1 min. 3.1 sec. Bij de C.J.M.V.-ploegen werd een nog fel lere strijd geleverd om de le plaats. De uitslag was, dat de Vlissingse C.J.M.V. de medaille veroverde in een tijd van 52 sec. Westkapelle C.J.M.V. en Sou burg eindigden op de 2e en 3e plaats in dezelfde tijd 55 sec. Terwijl enkele an dere spelen, waaraan allen konden deel nemen werden gedaan, vonden twee handbalwedstrijden plaats. Een combi natie van dames speelde een wedstrijd, terwijl de Vlissingse C.J.M.V. een wed strijd speelde tegen de rest van Walche ren. Met de rust stond Vlissingen met 7—0 voor, doch na de rust waren de ploegen meer in evenwicht gebracht, waardoor de einduitslag 84 werd. I.v.m. een dreigend onweer trok men naar de cantine, waar de broodmaaltijd werd gehouden. TOESPRAKEN. Na de maaltijd spraken daar mevr. Kloosterman en ds W. Maas uit Vlissin gen over „Luetor et Emergo". Mevr. Kloosterman sprak over „Luctor" en vergeleek de worsteling met de zee met de worsteling van de mens om het bestaan en de worsteling van de kerk in deze tijd. Zij wees er op dat het on juist is, wanneer men zich aan deze worsteling wil onttrekken. De Maas, die het „et Emergo" be sprak zei, dat God naast iedereen staat in de worsteling om een plaats in de wereld. Jezus Cnristus, aldus ds Maas, eist het „et Emergo" voor zich op. Na deze toespraken volgde een mars door Westkapelle met het Chr. Tam boers- en Pijperscorps „Juliana" uit Middelburg voorop. Op het plein bij de Noodkerk hield ds Maas de avondslui ting. Een collecte voor „Nederland helpt India" bracht ruim f 40.op. „Juliana" concerteerde Zaterdagavond nog tot half 10 in Westkapelle. In Kamperland. In Kamperland, waar in de duinen voor het eerst een zomerdag werd geor ganiseerd door de ring Goes e.o. kwa- Generaal Ridgway's voorstellen ingewilligd. Even voor twee uur Zondagmiddag plaatselijke tyd zijn de besprekingen te Kaesong over een staken van het vuren op Korea, die drie dagen geleden opge schort waren, hervat. Beide partijen hadden er Zaterdag reeds in toegestemd de besprekingen voort te zetten, nadat de Noordelijken generaal Kidgways eisen tot terugtrekking van de strijdkrachten uit een „neutrale zóne" roudoM de stad Kaesong en de toe lating van correspondenten hadden ingewilligd. Harriman in Teheran. In een communiqué van de olie- cominissie van het Perzische parle ment is meegedeeld, dat de Iraanse regering zich het recht voorbehoudt olie aan Rusland en communistisch China te verkopen, „aangezien geen enkel bericht van de Brits-Iraanse Oliemij. is binnengekomen in ant woord op het op 13 Juni door de Nationale Iraanse Oliemij uitgege ven communiqué, dat een termijn van een maand stelde voor het doen van oliebestellingen!" Averell Harriman, de door president Truman gezonden bemiddelaar in het oliegeschil, is gisteren in Teheran aan gekomen. Hij zal in het paleis van de Sjah van Perzië logeren. Bij zijn aan komst verklaarde hij een boodschap van Truman meegebracht te hebben voor de sjah en premier Mossadeq. Ook deelde hl) mede, dat hij zeer zeker ook over de economische ontwikkeling van Perzië ?al spreken en over de wijze waarop de Ver. Staten deze kunnen helpen bevor deren. In Perzië heeft men deze ver klaring met voldoening ontvangen, Z(jn aankomst ln Teheran is overi gens niet zonder gerucht verlopen, daar ongeveer 15.000 communisten een be toging hielden. De politie greep in. Naar voorlopige schatting zijn er 12 personen aaronder twee politieagenten, by deze ootsing gedood. Het Perzische kabinet I® naar aanleiding van deze wanorde lijkheden ln spoedvergadering bijeen ge weest. De conferentie van Zondag duurde 2 uur en behandelde hoofdzakelijk de drie voorstellen vervat ln generaal Ridgways boodschap van 13 Juli aan de Noorde lijke leiders. De Noordelijke generaals hadden in hun antwoord „in beginsel' ingestemd met deze voorstellen, doch de mening uitgesproken, dat de bijzon derheden op „een enkele vergadering" van beide delegaties dienden te worden geregeld. Het voorlichtingsbureau van generaal Ridgway te Tokio deelde Zondagavond mede, dat er „hoegenaamd geen me ningsverschil" bestond inzake regelin gen voor de neutraliteit van Kaesong en schreef dit toe aan „het verlangen van GECOMPLICEERDE BOTSING. Zaterdagavond kwam op de kruising Oude RijkswegHoofdstraatStations weg te Kruiningen een jeep in botsing met een motordriewieler van de bier- handel Dek uit Kruiningen. De bestuur der van de driewieler was n.l. van me ning dat de van links komende jeep hem voorrang zou verlenen, maar zulks gebeurde niet en het voertuig kwam in de sloot terecht. Daarna greep de jeep een fietsende P.T.T.-besteller die van het station kwam en ook deze verdween in de sloot. Toen men de schade ging opnemen bleek de postbode er het slechtst aan toe: hij moest naar het zie kenhuis te Goes worden overgebracht. De bestuurder van de motorcarrier had slechts enige lichte verwondingen, ter wijl de inzittenden van de jeep, een ze vental jongelui, ongedeerd bleven. De materiële schade viel mee; alleen de fiets was totaal vernield. belde delegaties om met de belangrijk ste taak verder te gaan". Men heeft besloten Maandagochtend plaatselijke tijd opnieuw bijeen te ko men. Twintig geallieerde persvertegen woordigers, mochten zich Zondag met de delegatie van de V.N. naar Kaesong begeven. Hiervan zijn er 13 Amerikaan, 3 Engelsen, een Fransman, een Chinese nationalist, een Zuidkoreaan en een Nederlander. De Benelux ronde Het zal een feestelijke intocht worden. Met de organisatie van de finish van de 2de Benelux Ronde, welke zoals be kend op Zaterdag 28 Juli te Middelburg zal plaats vinden, hebben de organisato ren zo lang mogeljjk gewacht. Twee re denen waren hiervoor aanwezig. In de eerste plaats is die avond de kermis reeds opgebouwd, hetgeen voor een finish op de Markt tal van moeilijkhe den geeft, In de tweede plaats moest worden afgewacht, hoe groot het aantal deelnemers zou worden, omdat de aeco- modatie daarnaar geregeld diende te worden. Thans echter is toch besloten, deze finish op de Markt te doen plaats vin den. De deelnemers worden daar des avonds tussen 8 en half twaalf ver wacht. Zjj zullen de stad binnen komen door de Stationsstraat, de Segeerstraat en de Lange Delft. De laatste buiten- contröle zal dan voor het Stadhuis plaats viuden, terwijl de hal van het stadhuis als wedstrijdsecretariaat zal worden ingericht. In de afgelopen week werden verga' deringen en besprekingen gehouden met tal van Middelburgse verenigingen, Middenstandsorganisaties en autoritei' ten. De signaalafdeling van Achilles zal tussen 7 en 8 uur een rondwandeling door de stad maken, vermoedelijk bijge staan door Excelsior. Dit muziekgezel schap zal om 8 uur op de Markt naast het stadhuis concerteren. De winkels zullen die avond laat geopend zijn en voor een feestelijke verlichting zorgen. Bovendien zullen nagenoeg alle winke liers in hun étalages de Benelux- gedachte tot uitdrukking trachten te brengen. Van de aankomst zal een reportage worden gegeven. Rondom de gehele Markt zullen de toeschouwers deze re portage door luidsprekers kunnen be luisteren, terwijl ook in de daarvoor in aanmerking komende restaurants luid sprekers zullen worden aangebracht. De Stadhuistoren zal in floodlight komen, terwijl de eerste deelnemers van de Toespraken over „Brood en spelen" en „De zin van ons leven"» De afd. Zeeland van de Ned. Bond van Meisjesverenigingen op Geref grondslag hield Zaterdag j.l. in de Noorderkerk te Middelburg haar 23e provinciale ver gadering o.l.v. mej. F. Oostdjjk te Sluiskil. In de morgenvergadering sprak mevr. C. H. van AlkemadeKwakkelsteln te Rotterdam over „Brood en spelen" en in de middagvergadering hield ds J. Meynen te 's-Gravenhage een rede over „De zin van ons leven". ZWEMBAD TE AARDENBURG GEOPEND. Door het enige vrouwelijke lid van Provinciale Staten van Zeeland, die te vens lid van de gemeenteraad aldaar is, mevr. E. J. van den Broeckede Man werd Zaterdag te Aardenburg het nieu we gemeentelijke zwembad officieel ge opend. De eerste baan werd gezwom men door de Europese kampioene Rei- monda Vergauwen, waarna tijdens de daarop volgende wedstrijden een twee tal Zeeuwse records werd verbeterd. Na het openingswoord van de presi dente kwamen des morgens de jaarver slagen aan de orde. De tweede secr.esse, mej. S. Hillebrand te St. Laurens, gaf het jaaroverzicht in de vorm van een nieuwsbulletin. Het getuigde van rus tige voortgang van het werk op de ver enigingen. De penn.esse, mej. K. Mesu te Gapinge, kon haar boeken afsluiten met een batig saldo van f 152.50. Na een keurige declamatie van mej. J. Hoogerheide te Wemeldinge sprak mevr, van AlkemadeKwakkelstein. Zij behandelde enige facetten van het vraagstuk der vrije tijdsbesteding en kwam tot de conclusie, dat weelde en luxe de volkskracht verlamt, niet alleen in de laatste periode van het Romeinse imperium, maar ook in onze tijd. De be hoefte aan afwisseling en ontspanning is ontstellend groot. Het valt niet te loochenen, dat ook het Gereformeerde leven daardoor wordt geïnfiltreerd. Dit is een verschijnsel van degeneratie, waarbij nog komt, dat alle ontspanning buitenshuis wordt gezocht. Hebben wij wel recht op vrije tijd? In wezen niet. AI onze tijd is van God en wat wij doen, is niets anders dan Zijn schiedt, hangt af van karakter, inte resse, talenten enz. Wij zijn hiervoor ten volle persoonlijk verantwoordelijk. Als wij maar niet vergeten, dat niet ons geweten, maar Gods Woord de enige maatstaf is. Primair moeten wij onze vrije tijd vullen met werk voor Gods Koninkrijk, In dit vlak ligt ook het werk op de M.V.'s. Verder mogen wij ons lichaam niet verwaarlozen en daar om is sportbeoefening gewenst. Dan zijn er duizenden vormen van vrije tijdsbe steding, waarbij wij niet mogen verge ten, dat deze niet synoniem zijn of be hoeven te zijn met ontspanning. In het slot van haar rede, die door een korte bespreking werd gevolgd, stond mevr. v. Alkemade uitvoerig stil bij het bios coopvraagstuk, het lezen van romans en het beoordelen van kunstvoortbrengse len. Aan het einde van de morgensamen komst en ook des middags zongen de meisjes vele liederen o.l.v. Jo Buyze te Kamperland. DE MIDDAGSAMENKOMST. Ds Meynen sprak in de drukbezochte middagsamenkomst over „De zin van tijd besteden. D# wijze, waarop dit ge- ons leven". Na de eerste grote wereld oorlog had men grote idealen en twijfel den weinigen aan de zin van hun leven. Thans echter hebben velen geen hoop meer. Zij denken slechts aan een derde wereldoorlog. Daartegenover stelde ds Meynen de kracht en het idealisme van het geloof in God, waarvan de Bijbel tal van voorbeelden uit niet minder moei lijke tijden dan de onze geeft. Het is no dig, dat vooral de jongeren geloofs idealisme bezitten. De mensen van deze t\j(l kunnen in vier groepen onderscheiden worden, n.l. de oppervlakkigen, die zich laten leven, de genotzoekers, die helaas ook in eigen kring niet ontbreken, de pessimisten, die aangetast zjjn door het nihilisme en tenslotte ook zij, die het van Christus als de Verlosser der wereld verwachten, die leven naar Gods geboden. Ds Mey nen stelde tenslotte als kernvraag, of ons leven vrucht draagt en of het toe gewijd is aan Gods eer. Na een bespreking op deze rede was er solozang van mej. E. Verbeek. Aan het begin van de middag had mej. M. Koole te Middelburg op verdienstelijke wijze gedeclameerd. „Cirkelgang van het vrouwenleven" heette het declamatorium, dat enige le den van de Middelburgse M.V.'s ver zorgden, Hieraan werkte mede mej. Bosschaart te Middelburg met een kleu terklas. Ds P. van Til te Middelburg sprak een slotwoord, waarin hij wees op de omgang tussen jongens en meisjes, op de omgang in het algemeen en op de omgang met God. Voorts sprak hij als zijn mening uit, dat naast de theoreti sche vorming op de verenigingen de jeugd haar roeping naar buiten moet verstaan. Ds v. Til eindigde met dank gebed. Bi) de uitgang werd gecollecteerd voor het H. S. S, Kuyperfonds. ve van de heer P. Wisse, waar enkele toespraken werden gehouden. In de duinen, waarheen gemarcheerd werd met het Tamboers- en Pijjeiscorp» „Nicoleen" voorop, werd daarna onder grote belangstelling een ontspannings programma afgewerkt, o.m. met touw trekken, hardlopen en een voetbal match. Het touwtrekken werd gewon nen door de afd. Goes. Henk Schouwe- naar uit Wemeldinge kwam daarna met 1500 m. hardlopen als eerste over de eindstreep. De voetbalwedstrijd ging tussen de C.J.M.V. van 's-Heer Arends- kerke en Wemeldinge. In de 2e helft by een stand 82 voor 's-Iieer Arendskerke moest de wedstrijd worden gestaakt. Een der spelers van Wemeldinge, Thys Weststrate, kwam zodanig met 2 andere spelers in botsing, dat hy een been brak. Dokter Bruyn- zeel, die eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakeiyk. De dagsluiting werd gehouden doof ds D. Morreau van Kats. Tenslotte werd een taptoe uitgevoerd door het Pijper corps. ER KAN IN GOES EEN BODEHUIS KOMEN. Maar de vervoerders moeten zelf met plannen komen. Het is niet uitgesloten dat Goes in de nabije toekomst een bodehuis rqk zal zqn, een verzamelpunt dus, waar het publiek zyn goederen kan brengen in de wetenschap dat het snel en goed naai de plaats van bestemming zal worden gebracht. De burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, heelt in principe zUn medewerking toegezegd, maar de vervoerders zullen zelf met de plannen moeten komen. Dit is wel het voornaamste resultaat van de bijeenkomst die Zaterdag j.l. ge houden werd in de „Prins van Oranje" te Goes en waar vele geregelde vervoer ders uit Zeeland, aangesloten bij de N.O.B. Wegtransport, aanwezig waren. Tjjdens deze bijeenkomst was eerst het woord gevoerd door de voorzitter van de vakafd. geregeld vervoer van deze organisatie, de heer G. C. Buys uit Vlaardingen, die in zijn rede scherp stel ling nam tegen de overheidspolitiek van bevoordeling van de ATO. en opwekte tot krachtig samenwerken omdat alleen in eendrachtig optreden naar buiten iets bereikt kan worden. Daarom juichte hij het stichten van een bodehuis ten zeer ste toe, omdat op deze wijze meer ser vice aan het publiek kan worden ge boden. Tijdens de besprekingen zegde de bur gemeester principieel zijn steun toe; hij wees er echter op, dat getracht zal moe ten worden regelmatiger, liefst iedere dag, naar Goes te komen en niet, zoals nu het geval is, dat een stuk of zes bodes uit dezelfde streek alleen maar Dinsdag en Vrijdag komen. In het alge meen kwam bij de bespreking tot uiting, dat de vervoerders inzien, dat zij een nog groter service zullen moeten geven ter wille van het algemeen belang. Het stichten van een bodehuis had dan ook de algemene waardering. trans met hoorngeschal zullen worden begroet. Het is de organisatoren duidelijk ge worden, dat geheel Middelburg met deze Benelux Ronde meeleeft. Helaas zal het aantal deelnemende voertuigen, dat thans op enkele na de drie honderd heeft bereikt, niet meer kunnen worden opgevoerd. Er zijn nog tal van liefheb bers, die wilden inschrijven, doch alia logiesmogelijkheden zijn uitgeput. Men is er in geslaagd om meer dan 600 men sen logies te verstrekken, hetgeen mid den in het seizoen een zware opgave i$ geweest. Niettemin hoopt het bestuur van Scheldegouwen nog meer logies- ruimte te kunnen verkrijgen, opdat ook de op de wachtlijst staande liefhebbers alsnog kunnen worden ingeschreven. Suikerbuik wint de ronde van Oud-Vossemeer. Niet minder dan 60 amateurs hebben Zaterdagmiddag op het lastige en door de regen gevaarlijke parcours te Oud- Vossemeer een zware strijd geleverd. Suikerbuik en Mangelaars gaven in deze wedstrijd de toon aan. Het was daarom jammer, dat Mangelaars twéé ronden voor het einde van fiets moest verwisselen, zodat er van een eindsprint tussen de beide rivalen geen sprake kon zijn. Mangelaars moest zich nu met de tweede plaats tevreden stellen. De nieuwelingen troffen het beter met het weer. Er waren nog 7 van de 30 ronden te rijden, toen er een groep renners, gevormd door Van Grinseren, Van Steen, Heeren, Hermes en De Bruin tussen uittrok. Beide laatstge noemden moesten zich echter weer la ten terugvallen, terwijl Van Grinseren er in de laatste ronde met een gewel dige sprong van door ging en met een voorsprong van 250 meter als eerste door de finish ging. De uitslagen waren: Amateurs (96 km.): 1. A. Suikerbuik, Breda 2.49.00 2. J. Mangelaars, Hoo- gerheyde; 3. C. Aanraak, Oud Gastel; 4. P. Verwijmeren, Terheyden; 5. C. Verstraeten, Breda. Nieuwelingen: 1. R. van Grinseren, Eindhoven, 1.29.00; 2. W. Heeren, St. Willebrord; 3. M. v. Steen, Leur; 4. H. v. d. Kloot, Zundert; 5. J. van Osta, Oudmolen. DE BILT ZEGT: Vry zonnig. Droog weer met flinke opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Warmer dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1