EEN EERVOL BESTAND OF DE STRIJD WORDT VOORTGEZET De nieuwe Franse regering PROTESTAKTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Turner Joy sprak duidelijke taal Geallieerd voorstel tot vorming van een „neutrale corridor" werd afgewezen N00RDK0REAANSE VOORSTELLEN Firefly verongelukt één dode k SNIPPER NIEUWSk =J Heftige critiek op het beleid van Mossadeq Amerikanen maken plezierreisje van een half millioen Oude man door wielrenner overreden Samenvoeging gemeenten op Schouwen-Duiveland Stichting „Eeeuwsch_ Hoofdkantoor: Uitgave Dagblad" Goes, L. Voratatr. tel. 2438, bt) geen gehoor voor vertentlee 2870, voor redactie Giro 274289. Kantoren i slngen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD Op en ondergang van Zon en Maan. 7e JAARGANG No. 1918 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 11 JULI 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Donderdag: Zon op 4.31 u., onder 20.59 u. Maan op 13.52 u., onder 23.42 u. Eerste Kwartier 5.56 u. Hoogwater Donderdag 11 Juli: Vlissingen: 7.10 u. 1.61 m., 19.29 u. 1.45 m. Terneuzen: 7.33 u. 1.83 m., 19.53 u. 1.66 m. Wemeldinge: S.37 u. 1.59 m„ 20.55 u. 1.37 m. Zierikzee: 8.20 u. 1.39 m., 20.34 u. 1.17 m. De Amerikaanse Vice-Admlraal Turner Joy, de 56-jarige leider van de delegatie der verbonden troepen, heeft op de eerste bijeenkomst der wapen stilstandsconferentie te Kaesong, aldus U.P., de Noord-Koreanen duidelijk gemaakt, dat de gealliëerden zich niet verslagen achten en de strijd zullen voortzetten wanneer belde partijen het over de vredesvoorwaarden niet eens mochten worden. Zijn delegatie zal geen politieke, economische of militaire kwesties bespreken, die niet met Korea in verband staan. Na afloop van de vier uur durende eoliferentie, waarin, volgens berichten aan Ridgway, een „zeer bevredigende voortgang" werd gemaakt, overhandigde Joy aan "de verslaggevers een met potlood geschreven verklaring. In deze verklaring werd gezegd, dat de delegatie der verbonden troepen „vol ver trouwen het hare zal doen om een eervol bestand tot stand te brengen op voorwaarden, die bevredigend voor de V.N. zjjn". Het woord eervol was dik onderstreept. Volgens Radio Moskou heb ben de Noord-Koreanen Dinsdag te Kaesong bij monde van het lid hunner delegatie, kolonel- generaal Nam II, de volgende voorstellen gedaan: 1. Beëindiging van alle ge vechten. 2. Terugtrekking der strijdkrach ten van beide partijen van de 38ste breedtegraad. 3. Terugtrekking van de bui tenlandse strijdkrachten uit Korea. Gezeten aan een kale houten tafel Xn wat eens een luxueuze villa is ge weest bijna precies op de 38ste breedtegraad gelegen hebben beide partijen een agqgda ingediend en daar na op twee bijeenkomsten over deze agenda's van gedachten gewisseld anderhalf uur 's morgens en twee en een half uur 's middags. Vandaag komt ipen weer bijeen. Dinsdag mochten geen corresponden ten mee naar Kaesong, maar misschien zullen vandaag enige hunner de dele gatie vergezellen. Het hoofdkwartier van het achtste leger te Seoel heeft bekend gemaakt, dat de Noordelijken een gealllëerd voorstel tot vorming van een tien mijl brede „neutrale corridor" door Koem- tsjon, Kaesong en Moensan van de hand hebben gewezen. Een communistische fotograaf en een fotograaf van het Amerikaanse leger hebben gedurende de besprekin gen foto's genomen. Toen de delegatie van de V.N. onder leiding van Vice-Admiraal Joy op de plaats van de besprekingen arriveer de, werd zij begroet door de Noord- Koreaanse generaal Nam il en majoor Lie Song Tsjo en generaal-majoor Tsjong Jjoeng San van het Noord- Koreaanse leger, alsmede de Chinese generaals Toeng Toea en Hsieh Feng. Vice-Admiraal Joy en generaal Nam II onderzochten eikaars papieren en de papieren van de leden der delega ties voor de besprekingen begonnen. De Chinese generaals droegen geen distinctieven, doch werden door de an dere communisten met „generaal" aan gesproken. A'Ie communisten droegen een uniform met rode bies op de broek en „volop goudstiksel". DE STRIJD GAAT DOOR. Dinsdagavond trilde het bestands hoofdkwartier van de V.N. van tijd tot tijd, toen geallieerde artillerie doelen langs de Imdjin bombardeerde ter ondersteuning van de landstrijdkrach ten, die in niemandsland patrouilleer den. Het hoofdkwartier van het acht ste leger maakte Dinsdagavond bekend, dat er versterking van communistisch artillerie- en mortiervuur in het gebied ten Noordoosten van Kaesong was waargenomen. Doch van het grootste Gistermorgen omstreeks half tien is een „Firefly" van het vierde squadron van de Marine Luchtvaartdienst elf mijl van Ailsa Graiq een eiland ln de Firth of Clyde aan de Westkust van Engeland verongelukt. De bestuur der van het vliegtuig, de sergeant-vlie ger J. M. van den Akker uit Vlaardln- gen, kwam hierbij ora het leven. Een tweede Inzittende bleef ongedeerd. Het verongelukte toestel kreeg motorstoring en moest daardoor een landing op zee maken met het nood lottige gevolg. Het vierde squadron, dat normaal gestationneerd is op de Vliegbasis Valkenburg, heeft in Noord- lerland gevlogen, daarna in Cornwall en oefende nu vanaf het Britse vlieg kampschip „Indomitable". Autobus verdween in rivier; 50 doden. Bij een autobusongeval, dat in de nacht van Maandag op Dinsdag op 150 km van Mexico-City plaats vond, zijn 50 personen om het leven gekomen. Toen de bestuurder, ondanks de waarschuwingen van de 60 passagiers,, een rivier bij een doorwaadbare plaats probeerde over te steken, hoewel er een sterke stroom stond, geraakte de autobus in een twee meter diepe kuil en verdween tenslotte in de stroom. Tien inzittenden gelukte het door de ramen naar buiten te komen. Dinsdag morgen vroeg konden twaalf lijken worden geborgen. In de bus bevonden zich tien kinderen. Engels-Egyptisch incident. Een groep gewapenden van een Egyptisch korvet heeft zich 1 Juli in de buurt van de Golf van Akaba aan boord van het Britse vrachtschip „Em pire Roach" begeven, de radio onklaar gemaakt, de voorraden geplunderd en het schip 24 uur vastgehouden, aldus maakt het Engelse ministerie van Bui tenlandse Zaken bekend. Volgens een woordvoerder van dit ministerie heeft de Britse ambassadeur in Egypte, Stevenson, opdracht gekre gen tegen de aanhouding van het schip te protesteren. NED. CHR. BOUWARBEIDERSBOND TELT 20.000 LEDEN. De Nederlandse Christelijke Bouw- arbeidersbond heeft gisteren het aan tal van 20.000 leden overschreden. Hiermee is het ledental gestegen tot ruim 25 boven het aantal, dat voor de oorlog ooit werd bereikt. ;l De Troonsafstand van Leopold III. Volgende week Maandag om 12 uur zal de plechtigheid van de troons afstand van Leopold HI in de balzaal van het Koninklijk palels te Brussel plaats hebben. Ongeveer 200 personen zullen dit historische moment bijwonen. De Koning, de Koninklijke Prins, de. eerste minister en de voorzitters van de drie grote partijen, Lefèvre, Buset en Motz, spreken redevoeringen uit, die over de radio worden uitgezonden. Journalisten, fotografen en cineasten worden niet toegelaten. Alleen de voor zitter van de algemene Belgische Pers- bond, de voorzitter van de Brusselse Pers en de voorzitter van de Unie var de Buitenlandse Pers hebben toestem ming gekregen de plechtigheid bij ti wonen. In de vergaderzaal van de Kamer, waar de Koninklijke Prins Boudewjjn de troon zal bestijgen, wordt inmiddels hard gewerkt. Onder eer. rood balda kijn met een gouden kroon wordt de Koninklijke zetel geplaatst. Links hier van komt een tribune van de Konink lijke familie en hoogwaardigheidsbekle ders van het Hof. De plechtigheid zal ongeVeer drie kwartier duren en worden bijgewoond door meer dan 1000 personen. deel van het Koreaanse front wordt slechts licht contact gemeld. Regen en slecht zicht heeft, boven geheel Korea de luchtactiviteit van de gealliëerden gereduceerd tot proporties, die bijna gelijk zijn aan die van een wapenstil stand. Radio Peking over de Noord- Koreaanse voorstellen. Volgens Radio Peking heeft generaal Nam II voorgesteld, dat de onderhan delaars de vraagstukken oplossen, die verband houden met het terugtrekken van de troepen van de breedtegraad en „het terugtrekken van buitenlandse troepen, ten einde te verzekeren, dat de oorlog in Korea niet meer oplaait". Voorts had de generaal voorgesteld onmiddellijk besprekingen te voeren over het uitwisselen van krijgsgevange nen. Over het voorstel om alle buiten landse troepen zo spoedig mogelijk terug te trekken, zei de generaal: „Met het terugtrekken van de buitenlandse troepen zou het beëindigen van de Koreaanse oorlog en de vreedzame re geling van de Koreaanse kwestie in principe reeds verzekerd zijn". Radio Peking zei, dat het bericht over de verklaring van generaal Nam II afkomstig was van een verslaggever te Pjongjang. Nadat de generaal bij de besprekin gen te Kaesong had gezegd, dat de 38ste breedtegraad als militaire de marcatielijn moest worden vastgesteld, waarvan de strijdkrachten van beide partijen zich over een afstand van 10 kilometer moesten terugtrekken, voeg de hjj er aan toé, dat in de ontruimde gebieden het burgerlijke bestuur moest 'worden hersteld, zoals dit was op 25 Juni 1950 (de datum van het uitbre ken der vijandelijkheden). Door het feit, dat de persvertegen woordigers van de V.N. niet bU de be sprekingen te Kaesong aanwezig mogen zijn en doordat van de zijde der ver bondenen geweigerd wordt inlichtingen over deze besprekingen te verstrekken, is het bericht van Noordelijke zijde het enige beschikbare verslag, aldus Reuter. Het bericht van Radio Peking volg de op herhaalde toespelingen in de nieuwsuitzendingen op „de nederlaag van de verbonden troepen in Korea". De Noordelijken hebben de indruk ge handhaafd, dat zfj als gastheren te Kaesong optreden. i'i Ve jongste ue drie daagse V.V.V. fietstocht door Brabant, die 19, 20 en 21 Juli wordt gehouden, is de vijfjarige Fransje Wittens uit Den Bosch. De oudste deelnemer is de 73-jarige heer van Woerkom ook uit Den Bosch. Hij doet al voor de 7e keer mee. Zaterdagmorgen 14 Juli wordt in de Haagse Houtrusthallen de tentoonstelling Wonderland geopend. Van 15 tot en met 28 Juli kunnen lucht postpakketjes aan onze militairen in Korea gestuurd worden. Boerderij- branden hebben in ons land in de af gelopen vijf jaar een directe brand schade veroorzaakt van in de 120 mil- lioen gulden. Zo werden in 1949 er 658 nieuwe boerderijen gebouwd en er brandden er 809 af. In aanwezigheid van 200.000 Beriijners is gisteren op het „luchtbrugplein" van het vliegveld Tempelhof in de Amerikaanse sector van Berlijn een monument onthuld ter nagedachtenis van de operatie-lucht brug van 26 Juni 1948 tot 30 Septem ber 1949. Een en dertig Amerikanen, 39 Britten en 5 Duitsers verloren in dienst van de Luchtbrug het leven. Sinds Maandag worden te Londen be sprekingen gevoerd tussen vertegen- v oordigers van de V.S., Canada en En geland over veiligheidsmaatregelen t.a.v. het bewaren der atoomgeheimen. De Veiligheidsraad zal zich deze week o.m. bezighouden met de kwestie Israël en de door de Egypte ingestelde belemmering voor het Suezkanaal. Ook Canada en Ceylon htbben de staat van oorlog met Duitsland beëindigd. Ontsnapte alligator veroorzaakte paniek. Een ontsnapte alligator heeft onder de baders in de rivier de Rodl nabij Ottensheim (Opper-Oostenrijk) een pa niek veroorzaakt. Het dier, „Maxi", dat tot een circus behoort, was door de oppasser naar de rivier meegenomen om gewassen te worden. Daar het dier echter altijd met warm water werd gewassen, was het misnoegd door het koude rivierwater, beet zijn oppasser en ontsnapte. Onder de badgasten ontstond een paniek, toen de alligator nu eens hier, dan weer daar opdook. Een visser wist het dier in een sleepnet te vangen. Klacht van Malik. Dinsdagavond heeft Radio-Moskou omgeroepen, dat de Sowjet-Russische afgevaardigde bij de V.N., Jacob Malik, bij de Amerikaanse afgevaardigde, Warren Austin, had geklaagd over twee demonstraties voor het gebouw van de Sowjet-delegatie in New-York. Op 20 Juni had een groep van on geveer 20 personen „met klaarblijkelijk vijandige bedoelingen" zich aan de in gang van het gebouw opgesteld en twee auto's van de delegatie bescha digd, terwijl de politie niet ingreep, aldus een brief van Malik. Voor de eerste maal hield, Maan dag de Raad van Ministers zijn gewone wekelijkse bijeenkomst in de Treveszaal, daar de oude vergaderzaal van het Ministerie van Justitie op het Plein, onge schikt bleek te zijn, door het la waai van het drukke verkeer op straat. V.r.n.l. rond de tafel: De ministers Albregts ,Van den Brink en Rutten. Vijfde van rechts de Minister-President Drees; verder de ministers Teulings, Stikker, Joekes, In 't Veld, Mansholt, Staf, Mulderije, Maarseveen, Wemmers, Peters en staatssecretaris Götzen. Locomotief botste tegen personen trein. Gisteren is op het Centraal Station te .Utrecht, tijdens het verwisselen van de locomotief voor een trein van Rotter dam naar Enschede, een electrische lo comotief te hard tegen de stilstaande trein gebotst. Een aantal reizigers 'n het eerste rijtuig liep daardoor lichte verwondingen op. Vijftien reizigers wer den voor onderzoek en behandeling naar het stads- en academieziekenhuis ver voerd. Zfl konden inmiddels allen op eigen gelegenheid hun reis vervolgen. PLAN VOOR AGITATIE IN WEST-DUITSLAND t Volgens dr Theo Friedenau, voor zitter van de „Commissie van onder zoek van de vereniging der naar West- Berlijn gevluchte vrije juristen", zal onder toezicht van de Oostduitse staatspolitie een geheime organisatie worden opgericht, die tot taak zal heb ben onrust te verwekken in West- Duitsland. OLIEBRONNEN WERDEN GESLOTEN. Verscheidene afgevaardigden ln de Perzische Madjlis, het parlement, heb ben gisteren critiek geoefend op het beleid van Premier Mossadeq inzake (ie oliekwesties. Het tnmult was tussen beide zo hevig, dat men de aan bet woord zjjndo sprekers nauwelijks kon verstaan. De voorzitter moest herhaal de malen de leden tot de orde roepen. Het debat ging over de inhoud van de documenten, die de poirtie in de kantoren van dé Anglo-Iranian in be slag heeft genomen. Men eiste, dat al leen de Madjlis deze kwestie verder behafidelen zou. Mossadeq, nog steeds bedlegerig, bracht door middel van een schrijven aan de Madjlis verslag uit over de do cumenten. Hij deelde mede, dat de lei der van de voorlichtingsdienst van de Anglo-Iranian, Philip Stockll, die kor telings naar Londen is gevlogen, onder vervolging stond wegens vernietiging van zekere documenten. Er waren ook incriminerende papieren gevonden bij de doorzoeking van het huis van Ri chard Seddon, de hoofdvertegenwoordi ger van de maatschappij in Teheran, waaruit bleek, dat de maatschappij zich gemoeid had in Perzische binnen landse aangelegenheden. Een woordvoerder van de Britse Am bassade te Teheran verklaarde heden, dat er nog steeds geen tekenen waren die wezen op bereidheid van Mossadeq tot onderhandelingen over de olie kwestie. Volgens berichten uit Abadan zjjn Dinsdagochtend verscheidene oliebron nen in de streek van Masdjed Solel- man en van Lai gesloten. HENRY GRADY TERUG GEROEPEN. Volgens het Franse persbureau A.F.P. is uit Washington gemeld, dat de Amerikaanse ambassadeur ln Per- zië, Henry Grady, is teruggeroepen. Deze stap heeft in officiële kringen te Teheran een zekere verrassing ge wekt, aldus A.F.P., te meer, omdat Grady tot op heden als de mogelijke PROTESTANTSE VERENI GING VOOR CHRISTELIJKE POLITIEK OPGERICHT. Doel: Éénwording van Europa. Een Protestantse Vereniging voor Christelijke politiek in Europa is te Köningswinter door leden van de C.D.U. in West-Duitsland, van beide Protes tants-Christelijke zusterorganisaties in Nederland en van de Zwitserse Evan gelische Volkspartij opgericht. De noodzakelijke eenwording van Europa in deze tijd heeft men zich als doel voor ogen gesteld. Men is bereid tot samenwerking met de reeds bestaande nationale en inter nationale Christelijke groeperingen. bemiddelaar tussen de Perzen en de Britten in de huidige oliekwestie werd beschouwd. Minister van Justitie antwoordt de Eerste Kamer. Dezer dagen is het gerechtelijk voor onderzoek inzake de zaak-Menten ge sloten. Het bleek nodig niet minder dan 180 getuigen, waarvan er verschei- denen ln het buitenland vertoefden, te horen. Aldus deelt Minister Mulderije mee aan de Eerste Kamer. Het gerechtelijke vooronderzoek naar aanleiding van hetgeen door het dag blad „De Telegraaf' werd gepubliceerd, is nog niet afgelopen. Als er een straf vervolging Ingesteld moet wortlen, dan zal de minister voor zoveel nodig be vorderen, dat daartoe wordt over gegaan. De minister deelde voorts o.m. nog mee, dat sedert de bevrijding in totaal 10.000 vluchtelingen en D.P.s in ons land werden toegelaten. Tegen clandestiene speelgelegenheden zal krachtiger worden opgetreden, de wet geving op de dierenbescherming zal verbeterd worden en er bevindt zich nog een 60-tal politieke delinquenten in preventieve hechtenis. 401 DOLLAR PER DAG. De tien Amerikaanse miUlonnairs, die gistermiddag op Schiphol uit de K.L.M.-convair „Johannes Vermeer" stapten, hebben tezamen een half mil lioen gulden betaald voor een super de luxereis, die precies 37 dagen zal duren. De organisator van deze trip, de Amerikaanse journalist Temple Fielding, Is de schrijver van een toeristengids voor Europa, die sinds 1948 In Amerika een best-seller Is. Fielding kent Europa door en door en is van mening, dat de doorsnee Ame rikaanse toerist niet de juiste 'plekjes bezoekt. Het doel van de tocht der tien Amerikaanse millionnairs, die stuk voor stuk voor elke dag, dat de reis duurt, 401 dollar betalen, is naar zijn zeggen op spectaculaire wijze de ove rige Amerikanen voor te gaan in een betere sightseeing van ons werelddeel. Kosten noch moeiten zijn gespaard om dit doel te verwezenlijken. Ten eerste is een scherpe selectie uitgeoefend op de deelnemers. Niet minder dan 80 Amerikanen schreven in op deze tocht, die 14.850 dollar per persoon kost, het „zakgeld" inbegrepen. Niet meer dan tien hunner konden de scherpe toets der critiek van Fielding (toorstaan. Ook zorgde hij er voor, dat geen enkel echtpaar de tocht meemaakt. De stop in Amsterdam was slechts een tussen- „IMPERÏAL WAR GRAVES COMMISSION" SLUIT VER DRAG MET NEDERLAND. Gisteren is op liet ministerie van Buitenlandse zaken een verdrag gete kend tussen ons land en de leden van het Britse Gemenebest, die deel uit maken vaii de „Imperial War Graves Commission". In dit verdrag verplicht ons land zich stappen te ondernemen om grond te verkrijgen, waarop zich in ons land de begraafplaatsen en graven bevinden van de geallieerden. Het verdrag werd ondertekend door de Britse ambassadeur, sir Philip Ni chols, de Canadese ambassadeur, de heer Pierre Dupuy, de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, mr A. T. Stir ling, de tijdelijke zaakgelastigde van Pakistan, mr. S. L. S. Bokhari en de consul van Nieuw-Zeeland, mr Brennan. Van Nederlandse zijde werd het ver drag getekend door de minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker. Het verdrag zal later worden onder tekend door een vertegenwoordiger van India, daar deze qp het ogenblik nog geen volmacht van zijn regering had. De fondsen voor de „Imperial War Graves Commission" worden bijeenge bracht door de deelnemende leden van het Britse Gemenebest naar verhou ding van het aantal hunner oorlogs graven. Van de zijde der commissie sprak men nog eens grote waardering uit voor de belangstelling en de medewerking van het _Nederlandse volk met betrek king tot' de oorlogsgraven der gealli eerden. De materiële verzorging aanleg van de begraafplaatsen en het onder houd van de graven is in handen van de commissie, die een bureau heeft ge vestigd te Velp. BESPREKINGEN BEGINNEN VAND1 AG. Hedenmorgen zou de Franse presi dent, Vincent Auriol, beginnen met parlementaire leiders uit te nodigen om hun kansen voor de vorming van het vijftiende Franse Kabinet na de oorlog te bespreken. In de wandelgangen, van het parle ment beschouwt men als gegadigden: Petsche, conservatieve minister van Financiën in de laatste regering; René Pleven, radicaal-gezinde voormalige eerste minister, en René Mayer, radi caal, minister van Justitie in de af tredende regering. De nieuwe regering zal naar het centrum neigen en voor steun afhan gen van socialisten, M.R.P. (katholie ken), Radicalen, Gematigden en Con servatieven. Aangenomen wordt, dat Auriol slechts parlementsfracties en partijsecretaris sen zal raadplegen om te voorkomen, dat hij met generaal de Gaulle be- suprekingen moet voeren. De Gaulle is voorzitter van zijn partij. Men verwacht, dat voor de volgende week geen nieuwe regering zal wor den gevormd. Tevens verwacht men, dat Schuman minister van Buiten landse Zaken zal blijven, hoewel rené Mayer als een mogelijke opvolger wordt beschouwd. Dinsdag is de 79-jarige Edouard Herriot, leider van de radicalen, her kozen als voorzitter van de nieuwe Franse Nationale Vergadering. De offi ciële uitslagen van de stemming voor het voorzitterschap zijn: Herriot (Ra dicalen) 334, Noël (Gaullist) 135, Ca- chin (Communist) 90. Bij de eerste stemming behaalde Herriot de vereiste absolute meerderheid. Na de verkie zing diende premier Henri Queuille het ontslag van zijn Kabinet in. In Bussum is de 74-jarige heer J. S. uit Hilversum, die per rijwiel een straat overstak, door een wielrenner aangereden. De man werd tegen de grond geworpen en kwam met het hoofd tegen de trottoirband terecht. HU is in het Diaconessenhuis te Hil versum overleden. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig van Woens dagochtend tot Woensdagavond. VeranderlUke bewolking met enkele buien, hier en daar vergezeld van on weer. Zwakke tot matige wind uit ZuidelU'ke richtingen. Vri warm. landing, want ons land komt niet li} het „schema" van Fielding voor. Wel echter Denemarken, waar Fielding zelf sinds enige tUd woonachtig is,. En dan staat een tocht op het programma naar het uiterste Noorden van Scandinavië. In Italië heeft de ondernemende journalist voor zqn tien millionnairs de beschikking over de privétrein van Mussolini, waarin na de oorlog nog niemand heeft gereden. En buiten Europa zuilen zij o.m. logeren in het paleis van Haile Salas- sie. Onder de tien deelnemers, van wie zes dames zUn, bevinden zich onder andere twee oliemagnaten, een mode expert, de weduwe van de directeur van het grootste warenhuissyndicaat in de Verenigde Staten én de chef-foto graaf van United Press. Veesmokkel berecht. Gisteren behandelde de Economische Politierechter te Middelburg het smok- kelzaakje tegen C. A. v. d. V., een landbouwer uit TJzendUke, en tegen de veehandelaar P. J. v. O. uit Breskens. De eerste verd. had gelegenheid ge geven om kalveren in zqn schuur te bergen, terwUl het hem bekend was, dat het vee naar België zou worden gesmokkeld. Met het verlenen van deze stalling zou hq een paar tientjes ver dienen. HU houdt er echter niets van over, want door de Ec. Pol. rechter werd hU veroordeeld tot f500.boete of 3 mnd. gev. straf, met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen vee. De tweede verd. had de kalveren ge leverd en op het erf van v. d. V. en in diens schuur gebracht. Er waren door verd. vier kalveren verkocht aan een Belg en hU was er van op de hoog te, dat de beestjes naar België zouden worden gesmokkeld. De Officier van Justitie eiste een geldboete van f250 of 2 mnd. met verbeurdverklaring. Hij werd veroordeeld tot f 150.of 1 ift gev. straf met verbeurdverklaring. Aantal wordt tot op de helft verminderd. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeenten van Schouwen- Duiveland ln kennis gesteld van een plan tot samenvoeging van gemeenten op dat eiland. Het plan voorziet ln de vermindering van het aantal ge meenten dat tot dusverre 18 bedraagt, tot 9. Samengevoegd worden volgens het plan ten eerste: Burgh-Haamstede; ten tweede: Renesse-Noordwelle en Serooskerke; ten derde: Elkerzee-Elle- meet en een deel van Duivendyke; ten vierde: Brouwershaven en het overige deel van Duivendijke; ten vijfde: Zon- nemairq en Noordgouwe; ten zesde; Zierikzee-Kerkwerve en Ouwerkerk; ten zevende: Nieuwerkerk en Ooster- land. Bovendien worden enkele grenscor recties aangebracht. Ten aanzien van do gemeenten Dreischor en Bruinlsse zal de huidige toestand gehandhaafd blijven. Amerikaanse marinevliegtuigen aan Nederlandse luchtmacht overgedragen. De zes Amerikaanse marinevliegtui gen van het type Lockheed PV 2, „Harpoon", die gisteren aan de Neder landse regering zUn overgedragen, worden tegen het eind van deze week op het vliegveld Valkenburg verwacht. De vliegtuigen hebben Nederlanwse bemanningen, die in Norfolk in de Amerikaanse staat Virginia een spe ciale opleiding hebben gekregen. Elk vliegtuig heeft een bemanning van vqf man. Het eskader staat onder bevel van schout bU nacht Heye Scha per, vlagofficier van de Marinelucht vaartdienst. De zes vliegtuigen zU'n tweemotorige Lockheeds. ZU kunnen worden gebruikt voor patrouilledien sten en de bestrijding van het onder zeebootgevaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1