anja <~Ylieuwö uit de^P rovincie Bi| de TT-races dat pakje Wi ffw shag dit patje' Walcheren. Zuid-Bevetand. Zeeuw sch- Vlaanderen Schouwen-Duiveland. Raad van Terneuzen besprak stichting van B* L* (X-schooL ;n 'i| livrt Wèg die pijn AKKERTJES DUIVENSPORT VAN MARKT en veiling OP.-FABRIEKEN GRONINGEN 1 Honderden toeschouwers in Kortgene auc^turcRi van Maandag 9 Juli 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Ingez. mededeling, adv.) met Mascotte gaat-ie goed! DE RECEPTIE VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Men verzoekt ons mee te delen, dat de vaartocht, die verbonden is aan de receptie, die de Commissaris der Konin gin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, Dinsdag as. hoopt te houden een half uur vroeger aanvangt, dan andere jaren het geval was. Hierdoor zullen ook de bezoekers van Schouwen en Duiveland ln de gelegenheid worden gesteld de vaartocht mee te maken, daar zij na be ëindiging van de tocht hun woonplaat gen nog kunnen bereiken. ZOMERAVONDFEESTEN TE VEERE. Op 27, 28 en 30 Juli a.s. zullen er in Veere zomeravondfeesten worden geor ganiseerd. Op 27 en 30 Juli zal in de Grote Kerk het Middelburgs Mannen koor een concert geven, terwijl op 28 Juli het Westkapels dameskoor concer teert. Deze concerten duren van 20.15 u. tot 21.00 uur. Iedere avond zal de stads- beiaardier de heer Jan Kwist een bei aardconcert geven. Op 28 Juli wordt bovendien 's mid dags het provinciale kampioenschap rmgrijden gehouden, terwijl gedurende deze dagen eveneens de jubileum zeil wedstrijden van de Kon. Roei- en Zeil vereniging „Maas" uit Rotterdam in de wateren buiten Veere plaats vinden. Tot de uitvoeringen hebben allen, die in complete Zeeuwse dracht verschijnen, gratis toegang. Julianaschool korfbalkampioen van Souburg. Gisteravond zagen de leerlingen van de Souburgse Julianaschool kans om met hun korfbaltwaalftal, dat samen met hun rivalen, de Openb. Lagere School, de finale van het schoolkort bal wedstrijden had bereikt, een 50 zege te behalen. Het was een sportieve strijd, die op het Zeelandiaplein werd gele verd. Door beter samenspel gingen ze met de overwinning strijken, al was dan de grote overwinning enigszins geflat teerd. Na deze aantrekkelijke korfbalwed- strijd speelde het Souburgse volleyball- team tegen het Vlissingse „Marathon" De Souburgers leden een 40 neder laag. „Marathon" toonde zich in alle sets superieur en de uitslagen van de 4 sets luiden: 1510, 159, 1512 en 158. „Marathon" verdiende met deze overwinning de médaille en beide clubs ontvingen een vaantje. Ook de Rode Kruisdemonstraiies, die daarna werden gehouden, genoten veel belangstelling. Vandaag wordt de ■ortweek te Souburg besloten. ARNEMUIDEN. Ambonezen op bezoek. De voetbalver. Arnemulden krijgt he- denvond om kwart over 7 het Ambone zen elftal Kamp Middelburg op bezoek, Bfj de laatst gehouden wedstrijden bleek, dat het Ambonezen-elftal graag hard werkt voor de overwinning. Het .1 dan ook een aantrekkelijke kracht- ting kunnen worden. KOUDEKERKE. Evangelisatie Geref. Kerk. Men wordt verzocht ons mede te delen, dat gedurende de zomermaan den, om de 4 weken 's Zaterdagavonds op het Dorpsplein, het Evangelisatie koor der Geref. Kerk alhier een korte uitvoering geeft. Harmonie-concert. Bij gunstig weer hoopt de Harmo nievereniging „Voorwaarts" o.l.v. haar directeur de heer J. J. Laroes een concert te geven op Zaterdagavond a.s. om 8 uur. GOES. Avondmuziek in Grote Kerk. Met zang van mej. Pauline Pilaar (sopraan) en de heer Adr. Kouse maker aan het orgel wordt morgen avond in de Grote Kerk te Goes het volgende avond-muziekprogramma uitgevoerd: 1 Canzon (orgel), Caspar Kerrl; z. Aria "I know that my Redeemer liveth, uit „The Messiah" (zang), G. F. Handel; 3. Orgelkoraal „Nun komm' der Heiden Heiland, J. S. Bach; 4. a. Aria „Die Seele ruht in Jesu Handen"; b. Aria „Komm in mein Herzens Haus", (zang), J. S. Bach; 5. Fuga in c. (orgel), J. S. Bach Schoolzwemdiploma. Nadat Woensdag de jongens voor het A-diploma hadden gezwommen waarbij 44 jongens het diploma behaalden, zijn Vrijdag de jongens voor het B-diploma en de meisjes voor het A en B diploma te water gegaan. De eisen van het A- diploma bestaan uit 75 m. schoolslag zwemmen gevolgd door 50 m. rugslag, waarna ook nog 1 minuut watertrappen moet worden volgehouden. Voor het B-diploma zijn de eisen iets zwaarder, nl. 100 m. schoolslag, 25 m. rugslag met de handen in de zij en 25 m. rugslag met de armen over de borst gekruist. Dit wordt voorafgegaan door 50 m. gekleed zwemmen en weer ge volgd met 1 minuut watertrappen. Voor jongens B slaagden er 28, terwijl er 2 werden afgewezen. De meisjes hadden voor het A-diplo ma 40 geslaagden en 13 afgewezen can- didaten en voor het B-diploma waren deze aantallen resp. 19 en 3. Maandag a.s. worden de C-diploma's afgenomen zowel voor jongens als meis jes om half vijf bij het Goese Sas. GOES. Uitbreiding Ziekenhuis „St. Joanna". De plannen welke het bestuur van „St. Joanna" had om naast het zieken huis een gebouw te zetten, waarin de leken-verpleegsters een onderdak en ontspanningsmogelijkheden kunnen vin den, hebben vastere vormen aangeno men. Een opdracht voor het vervaardi gen van bestek en tekening gaat uit en het wachten ls thans op toestemming van de overheid om te kunnen gaan bouwen. Behalve voor de verpleegsters wil men ook ruimte uitsparen voor de opname van enkele ouden van dagen. Het Mulo-diploma op zak. Voor 't Mulo-diploma A slaagden: A. S. Scheerens, Retranchement; E. Lu- teijn, Groede; P. J. Risseeuw, Oostburg; W. N. Polderman, Krabbendijke; J. J. Jacobs, Breskens; J. A. van Hanegem, Oostburg; A. Goedegebuur, Rotterdam; S. Beun, St. Kruis; D. Janse, St. Lau rens; S. Meerhof, Renes3e; J. M. Blan- kenburgh, Vlissingen; L. M. Llndhout, Zierlkzee; W. Poppe, Koudekerke. Voor het B-diploma: M. J. Verplanke, Aardenburg; J. C. Faas, S. A. van Driel en J. M. A. Burger, allen te Axel; P. A. Schouwenaar, Krabbendijke; M. Wisse, Rilland Bath. Afgewezen: 9 can- didaten. KAPELLE. Hoog bezoek. Dezer dagen brachten de hoofd ingenieurs-directeuren van de Prov. directies voor de wederopbouw en volkshuisvesting een bezoek aan deze gemeente, waar ze in het nieuwe gemeentehuis verwelkomd werden door burgemeester van Suylekom. De burgemeester gaf tevens een uiteenzetting van de groei en de ont wikkeling van deze gemeente. Het nieuwe raadhuis werd bezichtigd, waarna ook nog een kort bezoek werd gebracht aan de algemene Franse militaire begraafplaats. AXEL. Ouden van dagen gingen eens gezellig uit. Onder begunstiging van goed weer hadden de Axelse oudjes gisteren hun jaarlijks uitstapje. Des morgens vertrokken de ongeveer 80 bejaarden, waarvan 15 ouder dan 80 en twee -jarigen met autobussen. Met bur- reed men via PerkpolderKruinin- gen naar de Wouwse plantage. Op deze eerste pleisterplaats werd geno ten van een consumptie en een zitje in de zon. Via Roosendaal reed men naar het Mastbos, waar een welver zorgde maaltijd werd genuttigd. Na een wandeling vertrok men naar het Liesbos, waar weer een consumptie aangeboden werd. Via Hoeven, Ou denbosch en Bergen op Zoom keerde men huiswaarts. Aan de ingang der gemeente werd het gezelschap opge wacht door de beide muziekkorpsen. Onder grote belangstelling ging het met muziek voorop naar de Noord- straat en na de laatste consumptie dankte de heer A. van Maale voor deze genoeglijke dag. HOEK. Tuinbouwcommissie benoemd. In verband met de Braakman inpoldering wordt door de randge meenten (Hoek, Philippine en Bier vliet) naar nieuwe bestaansmogelijk heden gezocht. In Hoek ziet men as pecten op tuinbouwgebied. In een gehouden vergadering van tuinbou wers is daarom een commissie be noemd met het doel de tuinbouw in Hoek en omgeving te bevorderen. Deze commissie is als volgt samen gesteld: burgemeester Hanssens, voorzitter; H. Pladdet, secretaris; L. Verburg en D. den Hooglander, leden. Adviseur is de heer P. Klaas- sen, Rijkstuinbouw-assistent te Hoek. Bij de heer H. Pladdet in de Kou- depolder zal een proefveld worden aangelegd van hier te lande nog on bekende aardbeien- en bessensoorten. In het najaar zal een tuinbouw- cursus worden gegeven. BRUINISSE. Aanbesteding. De levering van de banken, te plaatsen in de in aanbouw zijnde kerk der Ned. Herv. Gemeente, is bij on derhandse aanbesteding opgedragen gemeester van Oeveren en wethouder aan de firma R. J. V., meubelmakers van Bendegem, benevens het comité, alhier, Oesterputten als recreatiecentrum. In haar vergadering van Donderdag j.l., waarin tegelijkertijd het 100-jarig bestaan van de gemeentewet werd her dacht, heeft de Raad van Terneuzen gesproken over de besteding van de geldmiddelen door de Waterleiding. Naar aanleiding van een thans ont vangen jaarverslag kwamen dan ook de tongen los. De heer de Feijter (C. H.) opende het debat met de opmerking, dat het hem spijt, dat ln het verslag niets te lezen is betreffende de diverse door de gemeente gemaakte opmerkin gen. Moet hieruit nu de gevolgtrekking worden gemaakt, dat ondanks alles het bouwen maar doorgaat? Ook de heer de Vos (Arb.) was niet tevreden. Deze wilde naast een goede controle trou wens ook wel eens iets weten omtrent de rechtszekerheid en de salariëring van de diverse employé's van de Wa terleiding. Het stuk werd echter voor kennisgeving aangenomen. De heer Lin- denberg (V.V.D.), die voor de gemeente zitting heeft ln de Raad van Commis sarissen van de Waterleiding deelde nl. mede, dat ln de jaarvergadering der aandeelhouders besloten is een econoom van de Ver. Ned. Gemeenten te verzoe ken ln de boekhouding van het bedrijf een onderzoek ln te stellen naar de ai of niet doelmatigheid van de besteding der geldmiddelen door de Waterleiding- Mij. Tevens deed de heer Lindenberg me dedeling, dat door de Mij. een geldle ning zal worden aangegaan van f 1.300.000 ter financiering van de te verrichten werkzaamheden aan het Pompstation met bijbehorende inrich ting te St. Janseen, het geprojecteerde complex (o.a. Watertoren) te Terneu zen en werkzaamheden aan de Hoofd leiding en het dienstnet. Het ln te die den rapport kan eerst tegen het einde van dit jaar worden tegemoet gezien. School voor buitengewoon Lager Onderwijs voor zwakzinnige kin deren, Het ter tafel gebrachte voorstel van B. en W. had een tweeledige strekking en wel: le. stichting van een openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen; 2e. voor deze school te bestemmen het vier lokalen grote schoolgebouw, staande in de Schoollaan, thans ln ge bruik door school C. Deze school zal mettertijd vrij komen zodra de nieuwe school aan de Molendijk gebouwd zal zijn, doch dit kan uiteraard nog wel enige tijd aanlopen. De heren "de Feijter (C.H.), Henry (Arb.) en den Hamer (A.R.) waren te gen het voorstel, aangezien ook door het bestuur van de Ver. voor Chr. B. L.O.-onderwrjs ln Z.-Vlaanderen een verzoek is gedaan het genoemde ge bouw ln gebruik te mogen ontvangen. Indien het huidige voorstel wordt aan vaard, zal de openbare school, die h.l. even goed bestaansrecht heeft als de Chr. school, in een bevoorrechte posi tie worden geplaatst. Hoewel het h.l. jammer ls, dat de besprekingen tus sen beide groepen om te komen tot een compromis-school (evenais dit te Goes geschied is) niet tot het gewneste resul taat hebben geleid en van hogerhand op de lopende verzoeken nog geen be slissing ls genomen, is het h.l. meer wenselijk, dat met een voorstel als ln punt 2 vervat, wordt gewacht tot na ontvangst van een beslissing, hoe deze ook zou zijn. Zowel de voorzitter als de heren de Vos (Arb.) en Lindenberg (V.V.D.) bestrijden de aangevoerde ar gumenten. Bij de stemming bleek ech ter het voorstel van B. en W. geen ge nade ln de ogen van de Raad te vinden, aangezien het met 8 tegen 6 stemmen werd verworpen. Tegen stemden de fracties van A.R., C.H., S.G.P., alsme de de heren van Liere en Henry (Arb.). Het voorstel van de heer de Feijter om punt 2 uit te laten vallen en het voorstel overigens te aanvaarden werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, Tegen stemden de heer Colsen (Vrij), de heer de Waal (K.V.P.) en de heren F. Dleleman en J. Dieleman (Arb.). Terreinen aan de oester putten. De heer van Llere (Arb.) bracht uit naam van zijn fractie aan B. en W. dank voor het genomen initiatief en deed de volgende suggesties: 1. Spoed te betrachten bij de bouw van een nieuwe Bad- en Zweminrich ting. Het oude zwembad voldoet eigen lijk reeds lang niet meer, is bekrompen en zou reeds lang vervangen worden. De deswege ingestelde commissie uit de burgerij, welke in Juli 1949 met het opstellen van plannen voor een nieuw bad ls begonnen heeft tot op heden nog niets van zich laten horen. (Ook diverse andere sprekers waren het volledig met deze zienswijze eens). 2. Aanplanting van bossage in over leg met het Staatsbosbeheer. Dit zal zeker de aantrekkelijkheid van Terneu zen bevorderen en het bezoek van toe risten ten goede komen. 3. In het verlengde van de Van Steen bergenlaan een houten brug over de lei ding maken, zodat de oesterputten langs een normale, korte weg te berei ken zijn. 4. Aanleg van een speeltuin annex restaurant te bevorderen. Na enig heen en weer gepraat, waar bij ook de financiële kwesties even te berde gebracht werden, werd het voor stel zonder hoofdelijke stemming aan vaard, waarbij de heer P. Dieleman (S.G.P.) geacht wil worden te hebben tegengestemd. Tot vertegenwoordiger der gemeente ln het bestuur van de Stichting Protes tantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaande ren" wordt benoemd de heer M. L. van Liere (Arb.). Naar aanleiding van een desbetref fende vraag van de heer Colsen (Vrij) zal B. en W. stappen ondernemen voor de aankoop van de kreek ln de Coegors- polder, teneinde deze te kunnen gebrul ken als vuilnis-stortplaats. De Badinrichting te Sluiskil is nog wel geen feit geworden, doch heeft de velledige aandacht van B. en W., zo werd ln de rondvraag nog medegedeeld. Rekening moet echttr gehouden worden met de omstandigheid, dat voor objec ten als deze dè bouwstop geldt en bou wen slechts mogelijk ls met een Mini steriële urgentie-verklaring. Dames der diverse Vrouwenvereni gingen te Koudekerke bezoeken thans alle inwoners, om een bedrag in geid of natura voor de onlangs gearriveerde Ambonezen, welke ln het Duwkamp aan de Vlissingse straat hun intrek na men. Het damescomité beveelt ten zeer ste aan de nood te helpen leningen of te verzachten. Door de dames, die de reis voor ouden van dagen te Hoek organiseerden werd f800 gecollecteerd. Ditmaal zul len de Hoekse oudjes op 17 Juli een tocht door Zuid-Beveland en Walcheren maken. tIngez. mededeling, advert.) die Uw nachtrust. Uw humeur en Uw Lust tot werken ver stoort Neem bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn een paar ...die helpen direct! J KERK ^ending Chr. Gerei'. Kerken. Tweetal te Doesburg, B. Bflleveldv cand. te Haarlem en J. de Vuyst, cand. te Rotterdam. Beroepen te Vlissingen, J. de Vuyst, cand. te Rotterdam. „KERK EN VREDE" IN DISCUSSIE. Tijdens synode Ned. Herv. Kerk. In de voortgezette vergadering van de generale synode der Ned. Herv. kerk is ernstig gesproken over een door „Kerk en Vrede" ingediend adres. Aan gedrongen werd op een besliste uit spraak. Ds L. Vroegindewey stelde het aldus: „Of zich achter de militaire dienst stellen, óf hen die in dienst gaan onder tucht stellen". Besloten ls ten slotte het door het moderamen der sy node over deze kwestie opgestelde stuk vertrouwelijk aan de provinciale kerk vergadering en classicale vergaderin gen voor te leggen om daarna, ln de Novembervergadering der synode, dit stuk voorlopig vast te stellen en aan de gehele kerk ter discussie te geven, Tot slot ls nog gediscussieerd over het jeugdwerk. De synode ls uiteenge gaan tot 5 en 6 November a.s. Internationale samenkomst van Evangelischen. Van 511 Augustus zal op „Woud- schoten" te Zeist een internationale sa menkomst van rechtzinnige Protestan ten worden gehouden. Deze samen komst, een werk-conferentie komt bij een onder auspiciën van de Evangeli sche Wereld Alliantie en van de Natio nal Association of Evangelicals. In de commissie van voorbereiding hebben zitting voor Nederland de vroegere voorzitter en de tegenwoordige secre taris van de N.A.E. dr A. H. Oussoren en ds F. Dresselhuis uit Roermond. De N.C.R.V, zal gedurende de conferentie op drie avonden het Nederlandse pu bliek van de gang van zaken op de hoogte hóuden. Zij hebben het diploma behaald. Voor het Mulo-diploma „A" slaagden te Goes: D. J. Groot Nibbelink en W. Huijsman te Grijpskerke; G. Wieringa, Oostkapelle; J. M. de Koene, Goes; J. C. Klompe en D. van Boven, Wol- faartsdijk; J. E. de Bourgraaf, Wemel- dinge; J. Hengst, Westkapelle; C. J. J. de Voogd, J. J. Traas, A. J. den Hoog lander, M. Gilde, W. Bos, W. M. Ponse, C. A. Minderhoud, D. Drioel en A. N. J. Damman, allen te Middelburg; B. Vingerling en A. M. de Bree te Sou burg. Afgewezen 4 candidaten. Voor het einddiploma B van de R.H.B.S. te Middelburg slaagden: R. van Duyvenvoorde, Souburg; J. Gide- onse, Middelburg; W. Goedbloed, St.- Laurens; P. Hupkes, Koudekerke; C. Koole, Middelburg; H. Maas, Domburg; L. Maljers, L. Nijssen, F. Tavenier, P. Vlieger, J. Swart en G. Joziasse, allen Middelburg. Niet minder dan 12 can didaten werden afgewezen. Voor het voorlopig diploma Scheeps- werktuigundige te 's-Gravenhage slaagden de heren J. J. Pieterse, Zie- rikzee (met lof), W. Dommisse, Ber gen op Zoom (met lof), M. Nuyten, Bergen op Zoom (met lof), J. Koole, Koudekerke; A. Huibregtse, Vlissin gen; H. L. Spoor, Breskens. Zij ont vingen hun opleiding op de Machinist tenschool te Middelburg. Aan de Auto-Technische School te Apeldoorn slaagde met lof de heer P. Leendertse Lzn te Hansweert; tevens behaalde hij het B.O.V.A.G. Patroons diploma te Scheveningen. NOORS STOOMSCHIP KREEG GEEN SCHADE. Het Noorse sjs. „Branita" van de rederij L. G, Braathen te Oslo, dat Vrijdagavond in de Wielingen op een wrak was gevaren, heeft na een onder zoek door duikers in de Vlissingse haven, zijn reis voortgezet. Gisterochtend zijn drie drijvende mijnen gesignaleerd op de rede van Vlissingen. De scheepvaart en de mijn- opruimingsdienst werden gewaar schuwd. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde de heer L. van Donk te Goes voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde. DE WEDVLUCHT VANUIT VIERZON Aan de wedvlucht vanuit Vierzon nam ook deel de concours-combinatie Schouwen en Duiveland van Zaterdag vliegers. In concours waren 92 duiven. De uitslag luidde: F. D. Hillebrand, Zierlkzee 1, 3, 6; J. Wiltenburg, Zierlkzee 2; H. Wilbrink Zierlkzee 4; A. M. Berrevoets, Zierlk zee 5, 10; C. Kloet, Zierikzee 7; S. v. d. Velde, Brouwershaven 8; J. P. Schot, Zierikzee 9. Snelheid le duif 1117.80 m per min. De uitslag voor de P.V. „Ziertck" te Zierikzee, die 53 duiven tn concours had was als volgt: F. D. Hillebrand 1, 3, 6; J. Wilten burg 2; H. Wilbrink 4; A, M. Berre voets 5, 9; C. Kloet 7; J. P. Schot 8; J. Verwijs 10. P.V. „De Noordster" te Yerseke. Uitslag concours Vierzon 29 Juli 1951. Afstand 495 km. In concours 70 duiven. Los 6 uur. Snelheid le duif 1087 m., laatste 971 m. per minuut. 1, 5, 6 C. de Koeyer; 2, 3 M. Min- nard; 4, 7, 9 Joh. v. Es; 8, E. Th. Zoe- teweij; 10 M. Pekaar. ZIERIKZEE, Veiling van 6 Juli 1951. Aardbeien met dop f 5785; ld. zonder dop 139; Rode bessen 4060; Witte bessen 46; Frambozen 8387; Zoete morellen 60; Perziken 613; Andijvie 2425; Tuinbonen 1213; Princ. bo nen 133143; Snijbonen 125131; Peu len 6973; Doperwten 3846; Toma ten 9194; Aardappelen 2126; Idem poters 14—15; Bospeen 4042; Bos- sjalotten 5; Boskroten 1112; Bossel- derfj 23; Bloemkool 842; Komkom mers 2231; Kropsla 35, per 100 kg, bos of stuks. SINT ANNALAND, aardappelveiling van 6 Juli 1951. Eerstelingen, gewone f 19.20—20.21; Id„ drielingen 17.78; ld. kriel 16.27. Doré, gewone 19.28. Alles per 100 kg. Aanvoer: 8050 kg. SCHERPENISSE (via de veiling van St. Annaland). Eerstelingen, gewone f 19.57; ld., drielingen 17.24; Id„ kriel 16.50; Doré, gewone 19.93. Alles per 100 kg. Aanvoer: 17.000 kg. g, advert m (Vervolg van pag. 1.) Dressuurproef voor achttallen: le pr. Landelijke Rijvereniging „Juliana- ruiters', Zaamslag; 2e pr. L. R. „De Schouwse Ruiters", Dreischor; 3e pr. L. R. „Oranjeruiters", Axel. Dressuurproef voor viertallen: le pr. L. R. „Noord-Beveland", Wisse- kerke; 2e pr. L. R. „Walcheren", Nieuwland"; 3e pr. L. R. „De Schouw se Ruiters", Dreischor; 4e pr. L. R. „Eendrachtruiters'Oud-Vossemeer. Individuele dressuur Kampioenschap dames: Ie pr. mej. A. Steendijk met „Oscar", „De Schouwse Ruiters Zij gaat naar de landelijke kampioen schappen; 2e pr. mej. A. van Hoeve met „Johny", „Julianaruiters Individuele dressuur klasse B: le pr. G. de Klerk met „Prins", „Juliana ruiters"; 2e pr. J. van Oeveren met „Harry", „Noord-Beveland"; 3e pr. J. Stols met „Rex', „De Schouwse Ruit- ters'; 4e pr. D. A. van Nieuwenhuyzen met „Max" van „Walcheren" en eer volle vermelding voor E. de Putter met „Frits" van de „Julianaruiters". Individuele dressuur klasse L (te vens kampioenschap van Zeeland)le pr. L. M. Moermond, „De Schouwe Ruiters" met „Bonzo"; 2e pr. C. Steen- dijk, idem met „Frits"; 3e pr. L. B. H. v. d. Slikke, „Walcheren" met „Ter ra Cotta"; 4e pr. Jac. de Feyter, „Oranjeruiters" met „Castor"; eerv. vermelding: J. J. Vogelaar „Noord- Beveland" met „Rincol". Springconcours klasse B: le pr. A. Sleendijk met „Oscar" (Sch. ruiters); 2e pr. N. v. d. Werf met „Bento" (Sch. ruiiers); 3e pr. J. de Kraker met „Nelly" (Julianaruiters); 4e pr. J. v. Oeveren met „Harry" (Noord-Beve land); 5e pr. P. Markusse met „Rudi" (Noord-Beveland). Het concours tweespannen tuig- paarden won de heer Brooymans uit St. Maartensdijk met „Frida en „Cae sar". Een 2e prijs kreeg E. de Pulter uit Zaamslag en de derde prijs was voor P. de Lange uit Nieuwland. Spannend was ook het springcon cours klasse L. Hier behaalde C. Steendijk (Sch. ruiters) met „Frits" de eerste prijs. Hij reed het parcours in 1 minuut 34.2 seconden en maakte geen enkele fout. De verdere uitslagen van deze ru briek luidden: 2. J. J. Vogelaar, „N.- Beveland" met „Rincol" 1.57.8 nul fout; 3. Jac. de Feyter „Oranjeruiters" met „Castor" 1.59.8 nui fout; 4. M. A. Geuze, „Eendrachtruiters" met „Pol" 2.11.8 zeven fouten. Het kampioenschap veelzijdigheid werd gewonnen door C. Steendijk (Sch. suiters) met „Frits". Opvolgend kampioen is Jac. de Fey ter met „Castor", terwijl de heer J. J. Vogelaar (Noord-Beveland)) met „Rin col" een eervolle vermelding behaalde. De eilandenwedstrijd werd (na lo ting) gewonnen door de groep uit Noord-Beveland en zij hebben er recht op want de heer Vogelaar leverde hier prachtig werk. Tweede prijs was voor de groep uit Walcheren en de derde prijs voor de groep Schouwen-Duive- land. DE KOUDBLOEDS. Bekroonde hengstveulens: le pr. Naam loos dier van C. de Kam en P. G, A. de Lange, Wissekerke; 2e pr. „Karei" van Iz. van Maldegem, Kortgene. Merrieveulens: le pr. „Honey van Wissekerke", eig. R. J. Seheele, Wis sekerke; 2e pr. „Hilda van Wisse kerke" van dezelfde eigenaar. Oudere hengstveulens: le pr. „Nico van Mina", eig. P. D. Remijnse, Kam perland; 2e pr. „Nico van Caroline", eig. K. M. de Regt, Kamperland; 3e pr. „Nico", eig. Abr. Steendijk, Kam perland. Oudere merrie veulens: le pr. „Hen- drika", eig. Gebr. de Kam, Kamper land; 2e pr. „Clara van Prinsiand", eig. Wed. P. Israëlvan Hoorn, Kort gene; 3e pr. „Herta van Donkerzicht", eig. Gebr. Leendertse, Kamperland. Eenjarige merries: le pr. „Nelly v. Veldzicht", eig. Gebr. v. d. Linde, Kort gene; 2e pr. „Greta van Wissekerke", eig. R. J. Seheele, Wissekerke; 3e pr. „Kalinka van Donkerzicht", eig. Gebr. Leendertse, Kamperland. Tweejarige merries: le pr. „Liza van Dorpbroek", eig. Gebrs Leen dertse, Kamperland; 2e pr. „Gerda", eig. J. J. Vogelaar, Kortgene; 3e pr. „Elza" van J. W. Noordhoek, Kort gene. Merries met afstammelingen: le pr. „Edith", eig. R. J. Seheele, Wisse kerke; 2e pr. „Ada", eig. J. W. Noord- hoek, Kortgene; 3e pr. „Isabella", eig. Gebrs. Leendertse, Kamperland. Tweespan merries: le pr. „Mirza en „Frida van Donkerzicht", eig. Gebrs Leendertse, Kamperland; 2e pr. „Isa bella en Liza van Dorpbroek", dezelf de eigenaars; 3e pr. „Ada" en Anna", eig. J. W. Noordhoek, Kortgene. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Wemeldinge in Yerseke verpletterd. Nederlaag-wedstryden. Nieuwdorp I 's-H. Arendskerke I 100; Nieuw dorp H's-H. Arendskerke II 42| Veere IWissenkerke I 10—2; Mevo I—Dreischor I 42; Yerseke I—We meldinge I 111; Krabbendijke I Hoek I 20; De Meeuwen IBadgas ten. I 43. ER WORDT HARD GEWERKT Ijverig zat Maartje aan tafel te naaien en haar naaldje vloog op en neer door de stof terwijl Wiekebol aandachtig toekeek. „Zo'n jasje zou Wiekebol best willen hebben" en begerig streek hij met zijn vin gertje - over de wollen lap. „Maar enfin", zuchtte hij, „het past me toch niet, Nascar is wel driemaal zo dik als Wiekebol, denk je ook niet Barend?" „Nou, vast en zeker", lachte deze plagend, „ik denk dat Nascar jou wei in zijn zak kan stoppen. Alleen die grrrote neus van jou zal dan wel in de weg zitten, maarrr die kun je dan wel doorrr een knoopsgat steken". Lachend luis terde Maartje naar het gebabbel van Wiekebol en Barend, terwijl ze met rappe vingertjes de mouw dichtnaaide. In de keuken werd intussen ook hard gewerkt. Gertjan draafde van kastje naar de muur om Kokkie te helpen met de bereiding van de soep. „Zo Gertjan, wil jij me nu even de kruiden aangeven?" en hij zette de grootste pan die er te vinden was op het fornuis. Oef, wat is het warm in de keuken en met verhitte gezichtjes mengden ze de kruiden en het water en stookten het vuur op.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3