"'Lrl Walcheren. Zuid-Bevel and. Noord-Beveland. Tholen. Zeeuwsch- Vlaanderen DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Schouwen-Duiveland. BURGERLIJKE STAND KERK HIER VAN MARKT en veiling Dinsdag 3 Juli 1951 Pagina 3 ^tXieuwó uit dsSP rovincie Personeel van „Kinderzorg" deed examen. Vorige week zijn in „Kinderzorg" te Middelburg de examens afgeno men voor het Diploma Kinder bescherming A. De examens, die 3 dagen duurden, werden gehouden door de Nat. Federatie Bond voor Kinderbescherming. De cursus, die 2 Jaar heeft geduurd, heeft een goed succes geboekt, want slechts 1 can- didaat moest worden afgewezen, ter wijl er 2 herexamen moeten doen. Het examen, het eerste in Zeeland, werd afgenomen voor de vakken pae- dagogiek, psychologie, kinderrecht, practische theologie, gezondheidsleer, gestichts-paedagogiek, handenarbeid, sport en spel. Een aantal leden van het personeel is vorig jaar eveneens met deze cursus begonnen en zal dus volgend jaar examen kunnen doen. Men hoopt met September een nieu we cursus te kunnen beginnen. Bo vendien hoopt men dan ook met een cursus voor het diploma Kinder bescherming B te kunnen starten, waaraan een aantal van de thans ge slaagden zullen deelnemen. Deze cur sus duurt 3 jaar. Voor het diploma A slaagden thans de dame3 T. Blok, M. Fleurbaay, C. Fröberg, L. v. d. Grijp, S. Janse, Lu- cassen, M. v. d. Sande, J. Hartog, A. Kouwenberg, A. van Splunder en de heren J. v. d. Bosch en L. Schlüter. Beide heren slaagden met lof. Krijgt Vlissingen eindelijk een zwembad? De tijdelijke wethouder van gemeen tewerken te Vlissingen, de heer M. A. van Poelje, heeft in de raad mede delingen gedaan over de bouw van een nieuw zwembad. Hij zei, dat het plan voor het nieuwe zwembad dezer dagen met het bestuur van de zwem- club zal worden besproken. Het ligt in de bedoeling er weer een kanaalbad van te maken. Indien de kosten niet veel hoger blijken te zijn, zouden B. en W. er de voorkeur aan geven het bad aan de westzijde van het kanaal te doen verrijzen. Een beslissing is echter nog niet gevallen, T.a.v. het gereed komen van deze zo noodzakelijke zweminrichting toon de de heer van Poelje zich optimis tisch. Hij deelde mede, dat er naar gestreefd werd het nieuwe bad reeds het volgend seizoen in gebruik te kun nen nemen. MIDDELBURG. Opening speeltuin „O.D.S.". Zaterdagmiddag is In de Griffioen- buurt de speeltuin van de buurtvereni ging „Over de Selsbrug" geopend. De beer P. de Vos, voorzitter der vereni ging, verwelkomde o.m. de heer J. W, Kögeler, wethouder van financiën, de heer J. Ph. Koene, gemeente-secretaris, de heer de Ruiter, namens de Neder landse Unie van Speeltulnorganisaties en de afgevaardigden van de zusterver enigingen uit Middelburg. De heer de Vos zei het gemeentebestuur dankbaar te zijn voor het verstrekken van het subsidie, die het mogelijk heeft gemaakt deze speeltuin te stichten. Dank werd eveneens gebracht aan allen, die veel van hun tijd hebben besteed aan het ln gereedheid brengen van de speeltuin, in het bijzonder de heer P. Verhage, le raar aan de Technische School, die met zijn leerlingen de toestellen heeft ver vaardigd. Zich tot de kinderen richtend zei hij, dat zij de speeltuin ln goede staat moeten houden en vooral het om liggende plantsoen moeten ontzien. Dit ls nodig, omdat O.D.S. om flnancleele redenen geen opzichter kan aanstellen. Weth Kögeler zei zich te verheugen, dat ln de rij van speeltuinen een nieuwe opengesteld zal worden, waarbij hij op de opvoedkundige waarde wees van de speeltuin. De heer de Ruiter wenste O.D.S. geluk èn met de speeltuin èn met de prachtige steun van gemeente wege. Daarna hees wethouder Kögeler de vlag en het spelen kon beginnen. De speeltuin, die verdeeld ls ln een ruimte voor de kleineren met o.a. een over dekte zandbak en een ruimte voor gro teren tot 14 Jaar met een glijbaan, chommels e.d. ls een aanwinst voor -■ze buurt. Meisjes aangereden. Zaterdagavond zijn op de hoek Krom me Weele-Penninghoeksingel een twee tal meisjes door een auto aangereden De meisjes, die op de fiets reden, ver zuimden voorrang te geven. Eén der fietsen werd beschadigd. De meisjes liepen geen noemenswaardige verwon dingen op. Turnfestijn op de markt. Zaterdagmiddag werd op de Mid delburgse Markt in het kader van het 60-jarig jubileum van de Gym nastlekver. „Medioburgum" een gym nastiekprogramma afgewerkt. Dit turnfeest is zéker één van de hoogte punten van Medioburgum's jubileum programma geworden. Het massale aantal toeschouwers op de Markt -ft zich gedurende deze twee en half uur niet teleurgesteld ge voeld. Nadat alle deelnemers in op tocht, met de verschillende bands voorop, vanaf het Molenwater door de stad getrokken naar de Markt waren gemarcheerd en een kleine vaandel parade was gehouden, begon het pro gramma met een massale knotsoefe nng voor meisjes. De toeschouwers werden daarna geboeid door vele nummers, met een veelheid van kleu ren en bewegingen. Zonder anderen tekort te doen mogen we wel zeg gen, dat twee van de voornaamste nummers waren het optreden van de Zeeuwse keurcorpsen dames en he ren van het K.N.G.V. De heren lieten werk aan de rekstok zien, terwijl de dames hun kunnen op het gebied van ringzwaaien toonden. Verder lieten de vele verenigingen het publiek ge nieten van goed turnen, o.a. op de brug en paard, van rhythmische gym nastiek, vlagzwaaien, tremplinsprin gen, evenwichtsboom en een sierlijk dansje met tamboerijnen, terwijl de dansende kleintjes van „Mediobur gum", waarvan er helaas één het on geluk had te vallen, zeker niet ver geten mogen worden. Het herenkeur corps voerde tot slot nog een nummer boogbrug uit. De heer C. J. Mazure, oud-voorzit ter en oud-directeur van „Mediobur gum", dankte de ruim 400 deelne- menden^ die onder de uitstekende leiding van de heer Sturm uit Goes en met pianobegeleiding van de heer J. W. den Hollander, deze demonstra ties tot een waar turnfeest maakten. Hulp aan gerepatriëerden. Ter leniging van de nood onder de duizenden gerepatriëerden van Ne derlandse nationaliteit zal op 4 en 5 Juli a.s. in het kader van de lande lijke actie een collecte worden ge houden. Zowel op straat als huis-aan- huis zullen boekjes met lucifers ten verkoop worden aangeboden. Van de opbrengst van deze actie kan „Hulp aan gerepatriëerden" weer de ergste nood lenigen. „Hulp aan gerepatri- eerden" is georganiseerd door de Stichtingen „Nederland helpt Indië" en „Pelta". Ter aanbeveling van deze actie is een comité gevormd, dat oe- staat uit: Mevr. S. C. de Casembroot- baronesse v. d. Feltz, echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevr. Bolkestein-v. d. Pol, echtgenote van de burgemeester, dra A. H. A. Bakker, Doopsgez. Predikante, mevr. A. Bat- ten-Paarlberg, pres. U.V.V., mevr. R. Blaauw-Mulder, pres. N.C.V.B., mevr. M. A. A. Faber-Solbach, namens „Pe- lita" en „Nibeg", mej. J. M. Stolk, directrice Industrie- en Huishoud school, mevr. S. Vonk-v. d. Poel, ds M. Enker, Herv. Predikant, 't Zand, ds W. B. A. Smits, Herv. Predikant (Stad), Pastoor H. Snel, voorzitter Kerkbestuur van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus, ds H. Veld kamp, Geref. Predikant, kapitein P. Vons, commanderend officier van het Leger des Heils. Rondrit ouden van dagen. De jaarlijkse rondrit voor de ouden van dagen zal dit jaar plaats vinden op Vrijdag 20 Juli a.s. De tocht gaat ditmaal naar Zuid-Beveland. Door de grote toeloop, die wordt verwacht, kunnen alleen on- en minvermogen den vanaf 70 jaar en ouder deze rit meemaken. Zij, die aan de rit wen sen deel te nemen, moeten zich Vrij dag 6 Juli of Zaterdag 7 Juli a.s., 's avonds tussen 7 en 9 uur, vervoe gen op het kantoor van de Middel burgse Verf- en Glashandel W. L. Heyboer Co., Lange Noordstraat 20 Men wordt verzocht een trouwboekje of andere bewijsstukken, waaruit de leeftijd blijkt, mee te brengen. De commissie doet verder een beroep op de automobilisten. Deze week gaat er weer een circulaire naar de automo bilisten met verzoek het aangehech te strookje zo spoedig mogelijk in te leveren, opdat men weet op hoeveel auto's men kan rekenen. Aan deze snelle opgave mankeert nog wel eens iets, doch de commissie rekent er ditmaal op, dat de strookjes spoedig worden terugontvangen. De automo bilisten kunnen zich opgeven bij de heren van de commissie t.w. J. Augustijn, Dam 35, J. Verhage, L Noordstraat 22 en P. de Vos, Seis- singel 90. VLISSINGEN. Ernstig ongeval. Zaterdagmorgen is bij het wegnemen van de steunbalken van het te water gelaten Argentijnse motorschip een ern stig ongeluk gebeurd. Terwijl een dezer balken door de grote kraan werd om- ooggetrokken, zwaaide deze door on bekende oorzaak tegen de rand van het schip, waarbij een zich aan deze balk bevindende keg losschoot en naar bene den viel. De keg kwam terecht op het hoofd van een zekere B. uit Souburg, die ern stig gewond ln het St. Josephziekenhuis moest worden opgenomen. Hij ls ln de loop van Maandagmorgen overleden. B. was 26 jaar, gehuwd en had 3 kinderen. ARNEMUIDEN. Ringvergadering. O.l.v. de heer P. S. Marinussen werd ln de consistorie der Geref. Kerk de laatste ringvergaderlng gehouden van de ring Middelburg der J.V. op G.G. in dit seizoen. De heer L. W. Boon sprak over: „Methodiek". Overdracht had plaats van het pen ningmeesterschap door de heer J. Ma rlnussen aan de heer W. Wouterse. Medegedeeld werd, dat de openlucht samenkomst dit jaar zal gehouden wor den op Augustus op „Westhove" bij Domburg. Sprekers zijn ds G. Toornvliet uit Lelden en de toekomstige predikant van Grijpskerke, eand. J. Goumare. Op 10 Juli zal een gecombineerde ring-kringvergadering worden gehou den in de Geref. kerk te St. Laurens. ST. LAURENS. Rijtoer ouden van dagen. Zaterdagmiddag hebben de oudjes van St.-Laurens hun jaarlijks uitstapje gehad. Met achttien auto's van ingezetenen werd de volgende tocht gemaakt: St.- Laurens, Veere, Domburg, Zoutelande, Vlissingen, Ritthem, Sloepolder, Lewe- dorp, Middelburg, St.-Laurens. Te Domburg en te Lewedorp werd gestopt en werden verversingen ge bruikt. Te Lewedorp sprak de heer J. W. Davidse een dankwoord aan allen, die op enigerlei wijze hadden medege werkt aan het slagen van deze tocht. VEERE. Ingebruikneming gerestaureerd orgel. Ter gelegenheid van de ingebruik neming van het gerestaureerde orgel in de Ned. Herv. Kerk werd Zondag avond een zangdienst gehouden waar aan medewerkten het Zandse kerk koor en diens cantor-organist de heer Kwist en de koor organist de heer Jac. Stoppels. Het was voor de aanwezigen een reden tot grote blijdschap net prach tige orgel te horen bespelen door de heer Kwist, die voor, tijdens en na de dienst enige soli speelde Het koor zong op verdienstelijke wijze onder leiding van hun cantor. Als wisselzangen en met onder steuning van koor en orgel werden een aantal Gezangen en enige Psal men op Reformatorische wijze gezon gen. Met het bekende koraal: „Blijf bij mij Heer" werd deze ciienst be sloten. Kanaal door Zuid-Beveland. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland brengt ter kennis van belanghebben den, dat ten behoeve van het verwis selen van deuren der middensluizen te Hansweert en te Wemeldinge, de scheepvaart door één dezer sluizen ge durende het tijdvak van 9 Juli tot 21 Juli, of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken te zijn, zal zijn gestremd. GOES. Leljjke val. Toen Zondagavond een voorbijganger langs het gebouw van het Leger des Heils op het Ravelijn wandelde, zag hij op de stoep iemand liggen. Het was een zekere J. S. uit Wolphaartsdijk, die daar op onverklaarbare wijze was ko men te vallen. Dr Griep verleende eer ste hulp. Met een hersenschudding werd J. S. in het ziekenhuis opgenomen. HEINKENSZAND. Ouderavond. Vrijdag werd ln de o.l. school een ouderavond gehouden o.l.v. de heer N. C.' de Regt. In deze vergadering werd afscheid genomen van het hoofd der school, de heer S. J. de Korte, wegens diens vertrek naar Heerlen. Een wel komstwoord werd gericht tot de heer Spee, die per 1 Juli ls benoemd. De aftredende commissieleden, N. C. de Regt, J. C. Varels en W. Karelse werden herkozen. Burg. Funk sprak woorden van waar dering voor het werk van het vertrek kende hoofd. Ook de inspecteur van het l.o., de heer Leenhouts, dankte de heer de Korte voor zijn arbeid, waarop deze dankwoorden sprak. Vergadering Coöp. Prepareer-inrichtlng. Zaterdagmiddag vergaderde de Coöp. prepareer-inrichting „Samen werking" onder leiding van de heer J. I. Wisse. Jaarverslagen en balans werden goedgekeurd. Een voorstel om de winst in reserve te houden werd aangenomen. Als bestuursle den werden herkozen C. J. Wirtz en M. v. d. Guchte. Als lid van de raad van toezicht werd benoemd de heer J. F. de Jonge te Ovezande Besloten werd de uien in bakjes te vervoeren terwijl de leden in het vervolg een voorschot op het prepa reren zullen betalen van 5 cent per kg. Het bestuur werd gemachtigd de 24 aandelen, die nog in portefeuille zijn, te verkopen. WOLPHAARTSDIJK. De oudjes gingen naar Antwerpen. Ongeveer 100 ouden van dagen uit Wolfaartsdijk maakten een autotocht naar Antwerpen, waar de dierentuin werd bezocht. Het was voor de oud jes een onvergetelijke dag. De mu ziekvereniging „Advendo" zorgde voor een muzikale thuiskomst en de heer M. Kloosterman dankte namens de ouden van dagen, degenen die deze reis hadden mogelijk gemaakt. COLIJNSPLAAT. Afsluiting N. Langeweg. Wegens asphaltering, zal de Noord Langeweg (ColijnsplaatKats) in het tijdvak van 3 tot 10 Juli gedeeltelijk voor alle verkeer zijn afgesloten. Nederland 1947 Dollar lening 1947 Invest Certif, Nederl. 1962-64. cui Grootboek 1946 3#% Kon .Olie '51 Cult. H. en Int!. Bk Nat. Handelsbk Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens L. Br. en Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Phil. Gloeil. t)ito 6% cum pref \vd. Wilton Billiton le rubr. Dito 2e rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. THOLEN. De visserij. Gisteren is men begonnen met de inmaak van mosselen. Reeds zijn enige partijen, zowel Duitse als Zeeuwse aangevoerd. Over het algemeen valt de kwaliteit niet tegen. Men verwacht, dat de kwaliteit van de vis zal toe nemen. Het seizoen voor de kreeften- visserij is nu ten einde. Over het al gemeen vielen de vangsten niet tegen. De aanvoer van bot was ondanks het afwisselende weer vrij goed. De weervisserij leverde naast wat gepen-makreel-bliek ook enige hon derden kg. ansjovis op, zodat ook deze visserij weinig winstgeven was. BELGISCHE PERSONENAUTO VEROORZAAKTE ONGELUK. Zondagmiddag is door een uit Bel gië afkomstige personenauto op de weg tussen Schoondjjke en XJzendijke een ongeval veroorzaakt. Daar de be stuurder bij het passeren een uit de tegenovergestelde richting komende Nederlandse wagen in moeilijkheden bracht door te snijden, kwam laatst genoemde auto in de sloot terecht. Een inzittende dame werd hierbij licht gewond. AXEL. Jaarvergadering C.B.T.B. Vorige week kwam de afdeling O. Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. 98# mi on. Olie 2S4 283# Amsterd. Bk 147# 93# 97# Dito, onderaand. 283# 284 Escompto Bk mi 89;* Moeara Enim 455 457 Rotterd. Bk 151 mi 89# A'dam Rubber 107# 108# Twentsche Bk 147# 150# w* mi Bandar Rubber 103 101# Overzeese Gas 55# 57 U8*j 104 Deli Bat. Rubber 89# Borneo Sumatra 105 107# Kendeng Lemboe 84 Internatio 142 m Oost-J av a Rubber 35 A Smelting 81 81 14 2# 142 De Oostkust 81# 82 Anaconda Copper 42*4 42 16**4 165*4 Serbadjadi 37*4 37# Beth!. Steel 52# 51*4 m 289 Holl. Am. lijn 164*4 160 Chrysler 74*4 73 106 107'/? Java Ch. Jap. lijn 127 General Motors 52 57*4 130 127 Kon. Boot 125# 123# Intern. Nickel 37 36# 175 177 j..on. Paketvaart 123 123 Kenriecott 79 77# 124 122 Claim gew. aand. Rep. Steel 41# 40# 1 52# 151 Philips 98 96# Stand. Brands 5*4 5# 137 13S# Ned. Sch. Unie 145 143 U. S. Steel 42# 41# 243li 241 v. Ommeren's Sv 166 Cities Service 110# 109# 315 310 Rott. Lloyd 144 138 North. Am. 19# 19# 205 Stv Mij Nederland 149# 148 Cont. Oil no# 109# 154# 153# H.V.A. 112# 113# Midcont. Oil 63# 63# Ja.a Cult. 51# 52# Philips Oil 92 91# 123# 125 N.I.S.U. 89 88 Shell Union 63# 62# 147# 149*4 Vorstenlanden 25 24# Tide Water 39 39# 260 Deli Bat. Mij 102# 103 Baltimore 18# 17# 180 179 Deli Mij 88# m Miss K. Txeas 7# 263 261# 269 Senembach 85# 85 New York Centr. 18 17# 2 72 Muller en Co. Penssylvania 19# 18# B. in een druk bezochte en geani meerde vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer C. de Putter. In het openingswoord schet ste de voorzitter de moeilijke econo mische toestand, waaronder ons land momenteel gebukt gaat en belichtte aan de hand van Gods Woord, hoe ook de christelijke landbouwer de be lijdenis dient te beleven en organisa torisch alles dient te doen om de ge meenschappelijke moeilijkheden te boven te komen. Jaarverslag en accountantsrapport 1950 werden goedgekeurd. Het hoofd der Chr. lagere land- bouwbouwschool te Axel, de heer K. Booü, bracht een uitvoerig verslag uit van het landbouw-onderwijs aan de ze school over 1950, alsmede het fi nancieel verslag. Bij de bestuursverkiezing <jverden de heren W. Dieleman en M. de Regt te Axel en H. de Jonge te Terneuzen bij acclamatie herkozen. Tot lid der financiële commissie werd gekozen de heer L. Dieleman Jzn te Axel, De voorzitter gaf daarna een gede tailleerde uiteenzettnig over de in aanbouw zijnde graansilo van de C. B.T.B. aan de Axelse Sassing. De heer Brandes, zaakvoerder van de C.B.T.B., bracht een zakelijk rap port uit. Na sluiting werd een ge meenschappelijk bezoek gebracht aan de silo. HAAMSTEDE. „Zomerhof" breidt weer uit. Zoals men weet werd de laatste jaren een schuur van de boerderij van C. den Boer gebruikt als vacantieverblijfZo merhof. Vier „huisjes" had men uit deze schuur getoverd en nu is er een vijfde aan toegevoegd. Op waarlijk vernuftige wijze zijn in deze vacantfeverblijven ge zelligheid en comfort samengebracht; de ruime, van vele ramen voorziene huisjes hebben een woonkamer-keuken en twee slaapkamers. Deze uitbreiding betekent weer een stap vooruit tot het aantrekken van touristen die in deze femeente een prettige vacantie willen oorbrengen. ST. MAARTENSDIJK. Ongeval. Zaterdagavond waren op de Kruisweg enkele jongens aan het spelen toen een mtorrijder passeerde. Hoe het precies in zijn werk is gegaan is niet bekend, maar toen de motor gepasseerd was lag het negenjarige zoontje van de heer Van Haaften buiten bewustzijn op de weg. Hij bleek een zware hersenschudding te hebben en moest naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Het vermoeden bestaat, dat de jongen ge schrokken is van de motor en van zijn fiets gevallen is. De politie heeft de zaak in onderzoek. OUD-VOSSEMEER. Mej. Pollie nam afscheid. Vrijdag is in de School met de Bijbel afscheid genomen van mej. Pollie, de onderwijzeres, die gedurende vier en veertig jaar haar taak: onderwijs aan de jeugd, heeft vervuld. 's Middags was het feest voor de leer lingen, een gezellig feest, waarbij het de scheidende juffrouw niet aan mooie en practische cadeaux ontbroken heeft. En 's avonds was het de beurt aan de ouders en oud-leerlingen om afscheid te nemen van de juffrouw. Deze bijeen komst stond onder leiding van de heer M. van Driel. Heel wat sprekers hebben het woord gevoerd en uit al deze toe spraken kwam naar voren welk een grote plaats juffrouw Pollie in aller harten heeft ingenomen en welke ver dienste zij heeft gehad voor het christe lijk onderwijs in onze plaats. Ook oud schoolhoofden waren voor deze gelegen heid overgekomen, terwijl vele brieven van oud-leerlingen uit alle delen van het land getuigden, dat men de juffrouw nog niet vergeten is. Er waren dan ook heel wat cadeaux! Na de pauze kwam het feestelijke ge deelte van deze avond: voordrachten, spelletjes, enz. hielden de aanwezigen tot bijna middernacht bijeen. Elk afscheid betekent ook een begin: op deze avond werd de nieuw benoemde onderwijzeres, mej. Antheunisse uit Souburg geïnstalleerd. Het is moeilijk Iemand als juffrouw Pollie te moeten opvolgen, maar mej. Antheunisse begint vol goede moed! Te Breda slaagden voor het Mulo di ploma A: C. van Dijke en Chr. Kalle te St. Annaland. Aan de Gem. Universiteit te Amster dam behaalde de heer A. H. Paape te St. Annaland zijn candidaats (zevende faculteit). Morgen komt het elftal van de com mandotroepen uit Roosendaal een voet balwedstrijd spelen tegen W.H.S. te St. Annaland. In de pauze zullen de mili tairen een show geven in jiu-jitsu en judo-gevechten. Ook staan een schijn- revolvergevecht en wagenspringen op het programma. Mej. C. M. Glerum, die een dezer da gen slaagde voor haar examen van on derwijzeres, is met ingang van 2 Juli '51 benoemd aan de openbare lagere school te Nw- cn St. Joosland. Zondag herdacht de heer G. P. Alle- wijn te Waarde het feit, dat hij 25 jaar organist is in de Ned. Herv. kerk. In de voormiddagdienst werd hij toegesproken door ds den Boer. Dezer dagen werd door de C.J.M.V. te Waarde een reis gemaakt naar Utrecht en de Loosdrechtse plassen, terwijl de zangver. der Geref. Gemeente een jaar lijkse trip naar Valkenburg (L.) maakte. Aan de Tech. Hogeschool te Delft slaagde voor prop. examen bouwkun dig ingenieur de heer W. de Jonge; voor Prop. examen vliegtuigbouwkundig in genieur de heer J. W. Luteijn beiden te Middelburg. Zaterdagavond werd door het Leger des Heils van de afdeling Yerseke een openluchtsamenkomst gehouden te Krabbendijke. Wachtmeester L. J. A. Fondse tot voor kort te St. Annaland, die I Juni was aangesteld bij de Parkeldienst te 's-Gravenhage, is thans overgeplaatst naar Pijnacker. Voor het examen gemeente-financiën slaagde de heer W J. van Pienbroek, ambtenaar ter secretarie te Terneuzen. Voor het examen jonggezel-typograaf slaagden de heren J. C. v. d. Velde, P. Moes en J. Bareman, allen te Terneu zen. Twee leerlingen van het openbaar Lyceum te Terneuzen hadden succes bij het maken van een opstel in de door de Alliance Francaise te Parijs uitgeschre ven opstellenwedstrijd. Hiervoor viel aan P. Dieleman te Sas van Gent het geluk ten deel een gratis verblijf van 8 dagen in Parijs te verkrijgen, terwijl C. Overbeeke uit Terneuzen een boek toe gezonden zal krijgen. De School met de Bijbel te Kruinin- gen viert morgen haar 50-jarig bestaan. Het programma vermeldt kinderfeesten en een herdenkingsavond in het Zon dagsschoolgebouw, met o.a. een rede van prof dr K. Dijk te Amsterdam. Van de minister van onderwijs heeft het gemeentebestuur van Tholen be richt ontvangen dat het een bovental lige leerkracht mag aanstellen voor het Mulo-onderwijs, MUZ HERVAT WERK AAN OOSTERPOLDER. De Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken heeft voorbereidingen getroffen, om in de loop van deze week haar werkzaamheden aan de door haar aangenomen percelen van het bestek van de Oosterpolder te hervatten. Zoals men weet, is aan deze percelen sedert Kerstmis 1950 bijna niet meer gewerkt. Indonesische gezant voor Luxemburg benoemd. Anakagung de Agung, de gezant van Indonesië in België, is thans ook be noemd tot gezant in Luxemburg. WEMELDINGE. Geboren: Janna J., d. v. C. H. Meijaard en N. Hoogesteger. Ondertrouwd: J. C. de Jonge, 25 j. en J. D. de Vlieger, 25 j. Overleden; J. v. Zweden, 81 wedr van M. Kole. «De avonluren van fjertjan cn «%%«iwrSge» „IK BEN ERRG BANG" „Kom, laten we deze deur door gaan", sprak Wiekebol, dan kunnen we alles aan Gertjan vertel len. O, wat zal hij een plezier hebben als hij hoort, hoe we Nascar bij de neus hebben geno men!" en hy sloot de deur netjes achter hem dicht. Toen Gertjan vol verbazing het drietal zag binnenkomen, kwam hij nieuwsgierig naderbij, terwijl Wiekebol in geuren en kleuren het gebeurde ver telde. Verwonderd VToeg hij aan Barend: „Maar als je dan zo sterk bent, dat je Nascar als een veertje kunt tillen, waarom ben je dan niet ontsnapt. Je bent toch immers veel sterker dan Nascar?" „Dat weet ik wel, maarrr toch ben ik en ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vinkeveen, J. Zwijnen- burg te Huizen; e Poortvliet J. Boezer te Eethen. Aangenomen naar De Meern, J. Kwast te Hendrik Ido Ambacht. Benoemd tot hulppred. te Oudeschoot, W. C. van Hattum, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Bedankt voor Krabbendijke, D. Brem- mer te Bruinisse. Chr. Gerei. Kerken. Bedanks voor Enschedé, M. W. Nieu wen huy ze te Den Haag. Geref. Gemeenten. Tweetal te Middelburg, T. Dorrestein te Opheusden en L. Rijksen te Leiden; te Scheveningen M. Blok te Rotterdam en C. Zwerus te Middelharnis. Examens Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand. examen theologie de heren D. W. Dondorp, C. L. Timmers, beiden te Heemstede en R. Valkhoff te Amster dam. en over de grenzen Volgens een in Londen ontvangen be richt van het SowjetrussLsche persbu reau Tass heeft de Amerikaanse neger zanger Paul Robeson bij de Verenigde Naties geprotesteerd tegen de weige ring van de Verenigde Staten om leden van de vredesraad visa toe te staan. Het protest was vervat in een aan de voor zitter van de Veiligheidsraad, Jacob Malik, gezonden brief. Een staking van 35.000 beambten van de Amerikaanse telegraafmaatschappij Western Union, die Maandagmorgen in geheel Amerika zou beginnen, is Zon dagavond voor onbepaalde tijd uitge steld. De politie van Hongkong heeft in Yuenlong 16 jonken in beslag genomen, geladen met chemische producten, auto onderdelen, banden en brandstof ter waarde van 250.000 dollar, 30 smokke laars, die aan boord van de schepen wa ren, werden gearresteerd. Gisteravond is de K.L.M.-Constella tion „Delft" onder gezagvoerder H. Scholtmeyer van Schiphol naar Djakar ta vertrokken voor de 1500ste na-oor- logse retourvlucht op de luchtlijn Am sterdam-Djakarta. Auto door trein gegrepen. Gisteravond is een luxe auto op de overweg te Eext bij Scheemda gegre pen door de trein komende uit de rich ting Winschoten naar Groningen. De auto werd ongeveer 200 meter meege sleurd en totaal vernield. De twee in zittenden liepen hoofdwonden op en zijn naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten vervoerd. errrg bang voorrr hem. En als alles op slot is, hoe moet ik errr dan uitkomen?" Dat Barend, die zo sterk is, bang kon zijn voor Nascar, daar begrepen ze niets van. „Ik geloof niet, dat hij erg snugger is", mompelde Gertjan voor zich heen, maar toch zal ik hem goed kunnen gebruiken voor mijn ontvluchtingsplan". MIDDELBURG. Veiling van Maan dag 2 Juli 1951. Fruit: Madam Mautöt 801.10; Ma dam Lefeber 790.82; Deutsch Evern 780.85; Jacunda 631.10; Laxton 0.75; Framboos Aardbeien 1.09; Perzi ken 0.090.24; Rode bessen per doos 0.390.41; Tomaten 0.481.10. Aard appelen: Aardappelen Grote 0.20 0.24; Aardappelen Drieling 0.18 0.22; Aardappelen Kriel 0.09—0.17. Groenten: Sla 27; Bloemkool A 20 37; Bloemkool B 1622; Bloemkool Q 817; Bloemkool D 814; Andijvie 3 33; Rabarber 1118; Doppers 49 57; Tuinbonen 2127; Dubb. Princ, 1.18 1.40; Wagenaars 1.071.13; Snijbo nen 0.730.94; Postelein 3043; Spits kool 2226; Savoyekool 1719; Spina zie 2839; Komkommers A 1622; Komkommers B 1621; Komkommers C 1215; Boskroot 724; Bospeen 28 —50. GOES. Veiling van 2 Juli. Grote Vei ling: Kruisbessen 36.70 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 6070; Rode bessen 68-77; Frambozen 80102; Early Rivers 6580; Luikenaars 30 31; Meikersen 3546; Vroege van Wer den 7174; Hollanders 8291, alles per 100 kg. Perziken 920; Pruimen Juna Blood 4.505.50 per 100 stuks. Groen ten: Bloemkool 1225; Komkommers 21; Kropsla 2.505, alles per 100 stuks. Dorperwten 4951; Tuinbonen 2526; Rabarber 910; Andijvie 1727; Groe ne kool 14; Spitskool 15; Nieuwe Aard appelen 1721; idem (drielingen) 14 17; idem kriel 1314, alles per 100 kg. Kroten 2528; Pootuien 26—30, beide per 100 bos. KAPELLE. Veiling van Maandag 2 Juli 1951. Grote veiling: Kruisbessen 2537.20 per 100 kg. Kleine veiling; Kersen: Brusselse Bruine 6292; Vroege witte 31; Elton- kersen 2041; Hollanders 6788; Mei kersen 3256; Markiezen 82; Early Ri vers 4511; Limburgers 60; Suikerker sen 51. Aardbeien: Madame Lefébre 47 76; Roem v. Yperen 7982; Rode bessen 6997; Frambozen 1.011.57; Kaspruimen 1.16. Groenten: Aardappelen Grote 1722; Drielingen 1317; Kriel 812; Peulen 97; Doperwten 46; Sjalotten 8 liSa voyekool 14; Spinazie 21; alles per kg. Komkommers 1325; Kropsla 3% 5(4; Bloemkool 22- 31; Perziken (kas) 7(417; alles per stuks. Boskroten 16 21; Bosuien 26; beiden per bos. KRABBENDIJKE. Veiling van Maan dag 2 Juli 1951. Aardbeien: Jucunda 120.20; Madam Moutöt 107.90108. Kruisbessen 36 27.50. Rode bessen 6199. Alles per 100 kg. THOLEN. Aardappelveiling van 2 Juli. Bonken 28; gewone 19.0419.64; poters 18.1618.56; kriel 15.54. Aan voer 21 ton. SCHERPENISSE, vla de velling van St. Annaland. Eerstelingen, middel f 17Id„ drielingen 15; ld., kriel 14; Deré, middel 1720; ld., drielingen 17; Id„ kriel 14, alles per 100 kg. Aanvoer 11.000 kg. VISMIJN VEERE 2 Juli 1951. 2734 kg. Export garnalen 100134; 1126 kg. Schar 16—35; 1037 kg. Bot 16 33; 441 kg. Tong 44—98; 211 kg. Rog 16—21; 343 kg. Schol 27—34; 2 kg. Vis iever 75.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3