Peking kan niet eerder dan over tien dagen besprekingen beginnen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND RedenenGeteisterde wegen en weinig tijd van voorbereiding Amerikaanse journalist staat te Praag terecht Landgoed „Overduin" fe Oostkapelle wordt herstellingsoord Lngeland beschuldigd van sabotage k SNIPPER NIEUWS Souburgse Sportweek begonnen „De Schelde" keert zes procent dividend uit Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1905 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG S JULI 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Hoogwater op Woensdag 4 Juli: Vlissingen: 2.01 u. 1.82 m„ 14.17 u. 1.87 m. Terneuzen: 2.27 u. 2.00 m., 1.47 u. 2.05 m. Wemeldinge: 3.42 u. 1.58 m., 16.05 u. 1.58 m. Zierikzee: 3.31 u. 1.32 m., 15.50 u. 1.31 m. Vanmorgen heeft radio-I'eking verklaard, dat het door de oorlog geteisterde vervoerssysteem en de tjjd, die nodig is om besprekingen over een wapenstil stand voor te bereiden, de redenen zjjn voor het uitstel van tien dagen om de voorstellen van generaal Ridgway voor een samenkomst na te komen. Do radio, die het Pekingse „Volksdagblad" aanhaalde, zei, dat gezien deze feiten het communistische voorstel om de besprekingen tussen 10 en 15 Juli te houden als by zo mier snel moest worden beschouwd. liet blad verklaarde voorts, dat Kaesong aan de 38ste breedtegraad de logi sche plaats voor onderhandelingen was, aangezien de breedtegraad de militaire scheidingslijn was. Verwacht wordt, dat generaal Ridg way, opperbevelhebber der verbonden troepen in Korea, spoedig zal bekend maken, dat hij Kaesong als plaats van ontmoeting voor de besprekingen over een wapenstilstand zal aanvaarden. Op zijn hoofdkwartier werd medege deeld, dat men werkt aan de bijzonder heden van Ridgway's antwoord. In Washington waren geen bezwaren opgeworpen tegen het voorstel om de onderhandelingen over het staken van het vuren te Kaesong te houden. Hoge functionarissen wilden de besprekingen op een vroeger tijdstip dan tussen 10 en 15 Juli laten beginnen. Bevoegde zegslieden te Washington verklaarden, dat de voorwaarden, die de V.S. gaarne besproken zouden willen hebben, naar Ridgway waren gezonden. Zij werden als voorlopige gekenschetst in afwachting van volledig overleg op vandaag met de andere 15 landen, die troepen in Korea hebben. Deze voor- waarden zouden in hoofdzaak voorzien in een bufferzone van 32 km. breedte tussen de tegenover elkaar staande strijdmachten langs de huidige front linie. De Amerikaanse regering is van ge voelen, dat een wapenstilstandsovereen komst in de eerste plaats moet voorzien in inspectie van de strijdkrachten aan beide zijden door een commissie der V.N. om schendingen van de overeen komst te verhinderen. Deze commissie zou van beide partijen toestemming moeten hebben om in geheel Korea haar werkzaamheden te verrichten in de pe riode van het eind van de strijd tot het tot stand komen van een politieke rege ling. CHINESE REACTIE. Gisteren heeft het Chinese blad „Ta Kung Pao", dat algemeen beschouwd wordt als het semi-officiële orgaan van de Chinese volksregering, verklaard, dat een wapenstilstand niet het einde van het Koreaanse vraagstuk be tekent, doch een noodzakelijke stap voor besprekingen met betrekking tot Korea's toekomst. Het voegt er aan toe, dat door voor te stellen de besprekingen aan boord van het Deense hospitaalschip bij Won san te houden Ridgway klaarblijkelijk nog hoopte voor overwinnaar door te gaan en zijn tegenstanders te ontmoe ten in een gebied, dat onder zijn mili taire controle staat. Natuurlijk is dit voor de Koreaunse en Chinese bevel- MlLirAlKii bnbPKErvfiNGEN VAN BENELUX TE DEN HAAG Vandaag zullen de Belgische minister van Landsverdediging, kolonel de Greef, en zijn chefs van staven en de Luxem burgse chef-staf, een eendaags bezoek brengen aan de Nederlandse minister van Oorlog en Marine, om van gedach te te wisselen over militaire vraagstuk ken. De Luxemburgse minister van Lands verdediging wordt hierbij vertegen woordigd door de heer E. Collaert, ge- tnt van Luxemburg in Den Haag. CONFERENTIE VAN NOORDZEEHAVENS. In de gisteren gehouden vergade ring van de K. van K. en F. te Rot terdam heeft de voorzitter, mr K. P. van der Mandele, medegedeeld, dat op 25 Juli a.s. een klein comité bijeen zal komen, waarin alle Noordzeehavens vertegenwoordigd zuil enzijn. Dit kleine comité zal het programma Vaststellen voor de grote conferentie van Noordzeehavens, die op 25, 26 en 27 September a.s. te Rotterdam ge houden zal worden. Op deze confe rentie zuilen vertegenwoordigd zijn behalve Rotterdam en Amsterdam, de havens Hamburg, Bremen, Emden, Antwerpen en Gent. Zijn de Bijbelmanuscripten van de Dode Zee uit de middeleeuwen afkomstig? De discussies rondom de Bijbel- manuscripten, die in 1947 in een grot aan de Dode Zee werden gevonden, hebben een sensationale wending ge nomen, aldus een bericht van de Christlicher Nachtrichtendienst te München. De gastdocent aan de He breeuwse universiteit te Jeruzalem, prof. S. Zeitlin, heeft na een diep gaand onderzoek van de rellen als zjjn mening te kennen gegeven, dat de documenten uit de middeleeuwen stammen. Hij verklaarde, dat er geen direct archamelogisch bewijs was, dat de rollen in een voor-christelijke tijd beschreven zijn. BELG AANGESCHOTEN BIJ KOEIENSMOKKEL. Een dezer nachten is de Belgische smokkelaar D., die met nog enige an dere Belgen koeien in de nacht over de grens trachtte te smokkelen, onder de gemeente Baarle-Nassau, aangeschoten. Douane-ambtenaren bemerkten vlak bij de grens de smokkelaars en sommeer den hen om halt te houden. Toen aan de sommatie niet werd voldaan, werden schoten gelost. De Belg D., afkomstig uit Weelde, werd hierbij getroffen en kon in arrest worden genomen. Hij werd naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De andere personen van de smokkelaarsgroep wisten over de grens te ontkomen. Vier koeien, die werden achtergelaten, werden in beslag genomen. hebbers niet aanvaardbaar. NEDERLANDS STANDPUNT. In officiële Nederlandse kringen gaf men het volgende commentaar op de a.s. wapenstilstandsbesprekingen in Gisteren is in de Pancrac-gevangenis te Praag het proces begonnen tegen de Praagse correspondent van Associated Press, William Oatis. Gelijk met hem staan drie employé's van Ass. Press terecht. Volgens berichten uit officiële Ameri kaanse kringen te Frankfort gaf Oatis toe, dat hy had geepionneerd op last van zün superieuren te New York en Londen. Oatis werd op 23 April te Praag door de Tsjechoslowaakse geheime politie gearresteerd. Hij gaf toe, dat hij politieke, econo mische en militaire inlichtingen had verzameld, die door de Tsjechoslowaak se ofifciële bronnen niet waren gepu bliceerd, omdat de regering van mening was, dat deze berichten in het belang van de staatsveiligheid geheim moesten blijven. WESTELIJKE SPIONNAGE Hij verklaarde, dat de Amerikaanse ambassade hem ook geheime opdrach ten had verstrekt en noemde de namen van verscheidene ambtenaren. Volgens de officiële kringen te Frank fort was de ondervraging door de open bare aanklager en de president van het gerechtshof blijkbaar bedoeld om aan te tonen, dat Associated Press en an dere Westelijke persbureaux in de eer ste plaats centra van spionnage zijn. Gelijke beschuldigingen werden aan het adres van de Westelijke diplomatieke vertegenwoordigingen geuit. Er waren geen Westelijke correspon denten in de rechtszaal aanwezig. Wel woonden twee waarnemers van de Amerikaanse ambassade de zitting bij. Er werden geen getuigen gehoord. Korea: De aanvaarding van de wapenstil standsonderhandelingen door 't Noord- Koreaanse opperbevel stemt tot grote bevrediging. Belangrijker dan de plaats van samenkomst is het feit, dat nog 1 2 weken zullen verlopen alvorens de onderhandelingen aanvangen. Men moet zieh dus niet blind staren op détails, maar dankbaar zijn, dat de Westerse vredesinitiatieven thans, na een jaar van strijd, door de tegenpartij gunstig schijnen te worden beantwoord. VAN HET FRONT. De jongste berichten van het front in Korea gewagen van plaatselijke gevech ten, o.a. in de buurt van Kaesong, de stad in het niemandsland, welke door de Noordelijke bevelhebbers is uitgeko zen voor de voorgestelde vredesonder handelingen. Ten Noord-Oosten van Tsjorwon in de centrale sector waren twee Noorde lijke bataljons in gevechten gewikkeld met geallieerde eenheden. Ten Noord- Oosten van Koemhwa streden de Ver bondenen tegen twee Noordelijke com pagnieën. Nog deze zomer in gebruik. De Stichting „Rusthuizen Walche ren" heeft beslag weten te leggen op het landgoed „Overduin" te Oostkapel le. Het ligt in de bedoeling van het be stuur van het buiten een herstellings oord voor lichte prychische patiënten te maken. „Overduin" zal zo mogelijk nog deze zomer in gebruik worden genomen. Onlangs besloot het algemeen be stuur van de Stichting Rusthuizen Wal cheren tot het in erfpacht aanvaarden voor de tijd van 10 jaar van het land goed „Overduin". Gisteren passeerde de acte van erf pacht voor notaris J. P. Meylink te Middelburg. Aan het herstellingsoord zal naast een huisarts een zenuwspe cialist worden verbonden. Ongeveer 30 ha. bos zal de patiënten als wandel- en recreatiegelegenheid ter beschikking staan. Het huis is zodanig gelegen, dat een volledige rust voor de patiënten ge waarborgd zal zijn. In het herstellings oord zullen patiënten uit geheel Zeeland worden opgenomen. Het aantal, dat ver pleegd kan worden, bedraagt ca. 50, Voor het totstandkomen van dit pro ject heeft het Stichtingsbestuur grote medewerking gehad van de inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland, dr J. R. v. d. Bergh en van de Middelburg se psychiater, dr J. C. B. Pfaeltzer. Scherp Perzisch antwoord AMERIKAANSE STAP HAD GEEN SUCCES. Volgens welingelichte Perzische politici te Teheran heeft minister-president Mossadeq een buitengewoon scherp antwoord opgesteld op de Zaterdag door de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Morrison, ingediende nota. In dit antwoord wordt Engeland beschuldigd van pogingen tot het saboteren van de olie-industrie. Men verwacht, dat het antwoord in de komende paar dagen te Teheran zal worden overhandigd. De Perzische autoriteiten hebben de staf van de „Brits-Perzische Oliemaat schappij" medegedeeld, dat zij ver wachten, dat de staf „van 27 Juni af nog minstens een maand" zal blijven. Dr Mozafar Baghai, afgevaardigde van het Nationale Front in het Perzi sche parlement, noemde de persafdeling van de Brits-Iraanse Oliemaatschappij een broeinest van politieke intrige en spionnage. Voigens Baghai gebruikt de Britse ambassade te Teheran deze maatschappij voor spionnage. KRASSE WOORDEN. Volgens Baghai heeft de maatschap pij een aantal journalisten, parlements leden en ministers en de voormalige di recteur-generaal van de Perzische pro- paganda-afdeling geld gegeven om zieh tegen de nationalisatie te verzetten. „Dit alles toont aan, waarom volk en regering van Perzië besloten hebben zich van de Brits-Iraanse Oliemaat schappij te ontdoen. Het koste wat het koste, ai moesten de olievelden worden opgeblazen en al zou een derde wereld oorlog begonnen moeten worden", zo besloot Baghai. r i i i De V.S. en Wesi-Duitsland hebben gisteren officieël de diplomatieke be trekkingen hervat. Hongarije heeft Maandag in een krachtige nota aan de Amerikaanse legatie te Boedapest de terugroeping geëist van drie leden van deze legatie. Men heeft gedreigd met doeltreffender maatregelen indien de eis niet wordt ingewilligd. Vier van de elf Amerikaanse communisten, die tot gevangenisstraf zijn veroordeeld on der beschuldiging van samenzwering tegen de Amerikaanse regering hebben zich niet bij het federale gerechtshof gemeld. Een Zwitserse bankensyndi- eaat heeft bekend gemaakt, dat het in Zwitserland obligaties van de Wereld bank tot een bedrag van 50 millioen Zwitserse francs zai uitgeven. De Sjah van Perzië moet onmiddellijk een operatie ondergaan. Naar „The Ti mes" meedeelt, heeft dr W. R. S. Doll te Londen verklaard, dat naar zijn me ning het roken een oorzaak van long kanker was. Het roken van een pijp zou minder gevaarlijk zijn dan het roken van een sigaret. De faculteit der eco nomische wetenschappen aan de V.U. te Amsterdam heeft besloten tot instel ling van een doctoraal examen in de economisch-sociologische wetenschap pen. Bij K.B, is prof. dr J. Zijlstra benoemd tot lid van de S.E.R. ter ver vulling van de door het ontslag van prof. dr F. L. van Muiswinkel te Den Haag, ontstane vacature. Prof. Zijlstra heeft zijn benoeming aanvaard. De oudste inwoonster van Nijmegen, mej. Erna Schultz, hoopt Ponderdag 12 Juli haar 103de verjaardag te vieren, AMERIKAANSE STAP. De Amerikaanse ambassadeur te Te heran, Henry Grady, bracht gisteren een bezoek aan de Perzische premier Mossadeq. Grady verklaarde op een persconfe rentie, dat hij een nieuw type ont vangstbewijs had voorgesteld, dat de naam van de „Nationale Iraanse Olie maatschappij" zou dragen, maar waar op vermeld zou staan, dat de rechten van de „Brits-Iraanse Oliemaatschap pij" onaangetast zouden blijven. Mossa deq weigerde hierop in te gaan. PERZEN HIJSEN DE OLIEVLAG Een in het wit geklede menigte was getuige van het hijsen van de vlag der Nationale Iraanse Olie Maatschappij op het hoofdgebouw der raffinaderijen te Abadan, de grootste ter wereld, tijdens de over name van de Anglo-Iraanse Olie Maatschappij. Zelfs de bal cons (vanwaar men slechts weinig zal hebben kunnen zien) waren dicht bezet met toeschouwers. S.E.R. benoemt commissie Inzake werkloosheidswet. De Sociaal Economische Raad heeft een verzoek behandeld van de minis ters van Economische Zaken en van Sociale Zaken om voor 1 Augustus a.s. van advies te dienen over de invloed, die de inwerkingtreding van de werk loosheidswet zal kunnen uitoefenen op het prijs- en loonpeil en daarmede op de algemene economische positie hier te lande. Dit verzoek houdt verband met het feit, dat door de regering een beslissing moet worden genomen over de datum van inwerkingtreding van ge noemde wet. De Raad heeft een com missie ingesteld, welke de kwestie zal bestuderen. Wordt in deze commissie eenstemmigheid bereikt, dan is zij ge machtigd namens de Raad advies uit te brengen. Indien de commissie niet tot een eenstemmig oordeel komt, zal het advies aan de hand van haar rapport door de Raad zelf worden vastgesteld. BRAND AAN BOORD VAN „AMSTELDIJK". In de nacht van Zondag op Maan dag is brand uitgebroken aan boord van het Nederlandse Stoomschip „Amsteldijk" van de H.A.L., dat ge meerd lag aan een van de Schelde kaden te Antwerpen. Het schip kwam uit de Verenigde Staten. De brand, die, naar men meent, aan kortsluiting is te wijten, heeft ongeveer 1000 ton katoen en voedingsolie vernietigd. De brand weer had verscheidene uren nodig om het vuur meester te worden. Een Nederlands lid van de bemanning is licht gewond. Het schip zal vermoe delijk 24 uur vertraging hebben. HOGE ONDERSCHEIDING VOOR COMMISSARIS DER KONINGIN IN DRENTHE. Bij K.B. is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje Nassau mr dr R. H. Baron de Vos van Steenwijk, Com missaris van de Koningin in de provin cie Drenthe. K. INGHELS, SAS VAN GENT, WINT WIELERRONDE. De Souburgse Sportweek, die tot en met Zaterdag Souburg elke avond een levendig en sportief aanzien zal geven, is gisteren begonnen. Nadat een optocht van de deelnemende verenigingen was gehouden, opende burgemeester A. H. S. Stemerding dit sportfestyn met een korte toespraak, waarin hU het organisatie comité namens de Souburgers bedankte voor het werk, dat het heeft verricht. Hy verklaarde dat het gemeentebestuur het werk van de sportverenigingen toejuicht en biy is, dat er in de gemeente verenigingen zyn als de Zwemver. „S.V.Z.", de v.v. „R.C.S." en de dulvenhoudersver. „De Luchtbode". Voorts wees hy op de tegenstelling tussen goede en verkeerde sport en waarschuwde tegen sportverdwazlng. Na deze rede werden 200 postduiven gelost. Het hoogtepunt van deze avond en zeker ook één van de hoogtepunten van deze week was de wielerronde, die onder auspiciën van de Zeeuwse Wieler club „De Scheldemonden" werd verre den. Voordat de burgemeester het start schot loste, bood hy aan de nieuwe Zeeuwse kampioen bij de amateurs, K. Inghels uit Sas van Gent, bloemen aan. Onmiddellijk na het begin werd er door acht amateurs en de twintig nieuwe lingen een flink tempo ingezet. Inghels, Oosthoek uit Axel en enkele anderen rukten het peleton uit elkaar en reeds in de eerste ronden waren er uitvallers, o.w. J. de Bree en D. Melio. SPANNEND VERLOOP. Onophoudelijk wisselde de kop gedu rende de eerste tien ronden van samen stelling, maar de grootste rol speelden wel Damen uit Vlissingen, Vaarzon Mo rel uit Veere, Oosthoek en Inghels. En kele ronden later kwam de nieuweling W. Gunst alleen door op een straatleng te gevolgd door een groepje van zes renners, waarin Inghels, Oosthoek en Verhelst de boventoon voerden. Na een tiental ronden zeer moedig gestreden te hebben, »erd Gunst ingelopen, waarna de strijd opnieuw een zeer wisselend karakter kreeg. Vele renners waren toen reeds gedubbeld. Steeds bleven in de voorste gelederen Oosthoek, Inghels, Verhelst en Vaarzon Morel, bij wie zich nog Zwartepoorte voegde, hevige strijd leveren, terwijl Damen een dappere po ging deed om bij te komen, doch door dat hij van fiets moest verwisselen, een achterstand opliep. Al deze renners met de naar voren gekomen de Coninck maakten het elkaar zeer lastig, zodat niemand weg kon komen. Tenslotte moest deze zeer spannend verlopen course in een felle eindsprint worden beslist, waarin de grote rivalen, Inghels en Oosthoek, resp. één en twee werden. Van de 28 gestarte renners kwamen er 18 binnen. Het eindklassement luidt: 1. K .Inghels, Sas van Gent. 2. C. Oost hoek, Axel. 3. M. A, Verhelst, Axel (Ie nieuweling), 4. A. de Coninck, Axel (2e nieuweling). 5. W. Vaarzon Morel, Vee- re. 6. W. Gunst, Goes. 7. L. Damen, Vlis singen. 8. F. van Schqyk, Middelburg. 9. C. Hoornick, Middelburg. De overigen hadden één of meer ron den achterstand. Vandaag wordt in het kader van de Sportweek o.m. de voet- oalwedstrijd „R.C.S,"„E.M.M," Vlis singen gespeeld. BELANGRIJKE ORDERS VOOR NIEUWBOUW. Na afschryvingen en enkele voorzieningen heeft de N.V. Koninkiyke M(j. „De Schelde" te Vlissingen 1950 afgesloten met een winstsaldo van f750.000 (f719.000). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 6 pet. Op de aan delen nationaal bezit zal, ingevolge de vroegere overeenkomst, 6yt pet. (onv.) worden uitgekeerd. Alle afdelingen waren ruim van werk voorzien, zo meldt het verslag. De poli tieke en militaire gebeurtenissen waren in 1950 slechts gedeeltelijk van invloed op de gang van zaken. De directie ver wacht, dat in 1951 in toenemende mate de ongunstige werking der gewijzigde wereldsituatie merkbaar zal worden. In 1950 werden belangrijke orders voor nieuwbouw verkregen. Behalve een groot passagiersschip voor Zweedse re kening werd opdracht ontvangen voor het bouwen van drie vrachtschepen voor Russische rekening. De vraag naar producten van licht metaal, die in Dord recht vervaardigd worden, neemt nog steeds toe. In Vlissingen is een speciale fabrieksafdeling gesticht voor het ver vaardigen van geharde en geslepen tandwielen. Deze zal in 1951 in bedrijf worden gesteld. Er zijn reeds belang rijke orders geboekt. De behoefte aan liquide middelen is Mulo-examens te Goes. Gisteren begon te Goes het mondelin ge gedeelte van de Mulo-examens. Voor de Mulo-diploma A slaagden: J. Westerweel, Borssele; A. J. Wage naar, Kloetinge; C. de Regt, Axel; W. F. Seghers, Rilland; M. Oostdijk, Krui- ningen; J. J. Veerhoek, Wemeldinge; J. Boogaard, Goes; C. F. Steketee, Yer- seke; C. A. van Zweden, Nieuwland; J. Blok, Kruiningen. Het B-liploma behaalden: P. Sonke, Wemeldinge; G. de Witte, 's-Graven polder; W. Nijsse, Kapelle; J. E. van Hoorn, Yerseke; M. J. Mejjaard, Yerse- ke; M. J. Kerkhove, 's-H. Arendskerke; M. P. Kiel, Axel; J. A. Ie Feber, Axel; J. P. Doeleman, Drelschor; J. J. de Regt, Kloetinge; T. v. d. Vech,.'s-H. H. Kinderen; N. H. Geschiere, Heinkens- zand; H. M. Pikaar, Yerseke; E. Over- dulve, Axel; D. P. Marijs, Axel; J. Ha melink, Axel; A. Wiskerke, Kruiningen; J. Markusse, Kats. Geen afgewezen. Actie voor behoud van de vrije Dinsdagmiddag te Middelburg. De afdelingsunie der drie samenwer kende organisaties van Handels- en Kantoorbedienden te Middelburg heeft zich verzet tegen de actie, welke de Vereniging „Handelsbelang" bezig is te voeren om de Dinsdagmiddagsluiting ongedaan te maken. De organisaties zullen alles doen om deze verandering tegen te gaan. Het is voor de winkelbedienden een sociale rechtvaardigheid, dat ook zij, evenals de handenarbeiders, van een vrije mid dag kunnen genieten, zo wordt opge merkt. Het voordeel, dat „Handelsbelang" naar voren brengt, n.l. een z.g. lang weekend, is meer theorie dan praktijk. De winkelbedienden hechten evenveel waarde aan de vrije middag als de han denarbeiders. De afdelingsunie heeft dit standpunt namens alle bedienden, werkzaam in Middelburgse winkels, waarvan het overgrote deel aangesloten is bij deze samenwerkende organisaties, ter ken nis gebracht van „Handelsbelang". Het z.g. „rammelen aan de deur" zal heus wel meevallen, want het is overal in Zeeland bekend, dat deze regeling in Middelburg reeds drie jaar in werking is, aldus de mededeling. Ook het bad- en reisseizoen kan niet van invloed zijn hetgeen o.m. blijkt uit het feit, dat in Vlissingen op verzoek van de Vlissingse textielvereniging de sluiting van de textielzaken op Maan dagmiddag by verordening verplicht is gesteld. Raad van Goes Donderdag bijeen. De raad van Goes zal Donderdag avond t.g.v. het 100-jarig bestaan van de Gemeentewet bijeenkomen. Een voorstel wordt behandeld om aan de N.V. Prov. Zeeuwse Electr. Mij. een garantie te verlenen in de te leggen kabel aan de Oostzijde van de Zwaai- haven. Verder is er o.m. een voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de ivoning J, A. van der Goeskade 3, sinds de jongste emissies weer toegeno men. De nieuwe voorschriften inzakq koersrisicodekking bij termijntransac ties vormen een nieuwe moeilijkheid. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zullen de resultaten over 1951 eveneens bevredigend zijn. Het zal als dan evenmin moeilijk zijn de orderpor tefeuille nog verder uit te breiden. OPPERBEVELHEBBERS SIAMESE MARINE ONTSLAGEN. Radio-Bangkok heeft medegedeeld, dat in Siam hangende een onderzoek, negen admiraals, waaronder de opper bevelhebber van de Siamese marine, hun ontslag hebben gekregen en zeven officieren zijn geschorst. De mededeling volgde op het onder drukken van een opstand van de marine tegen de huidige regering, gedurendè welke de eerste minister, Piboel Song gram, door gewapende mariniers werd ontvoerd. Verklaard werd, dat een commissie van elf personen was benoemd om d« Siamese vloot te reorganiseren. Er is officieël een begin gemaakt met de uitvoering van het Colombo-plan, duf voorziet in de ontwikkeling van Zuid* en Zuid-Oost-Azië. Dit plan, dat ont* worpen is op de conferentie der landen van het Britse Gemenebest, die in Ja* nuari 1950 te Colombo Is gehouden, be* oogt o.m. ruim 5 millioen ha. in cultuur te brengen. Afscheid bij P.T.T. te Middelburg. De heer J. M. Minnaar, hoofdbesteller van het postkantoor te Middelburg, heeft na een diensttijd van 45 jaren da dienst verlaten wegens het bereikerj van de pensioengerechtigde leeftyd. Van de 45 dienstjaren heeft de heer Min» naar er 28 doorgebracht als hoofdbé» steller te Middelburg. By het afscheid ten kantore was #r veel belangstelling. De directeur, d# heer H. J. Leenen, sprak zeer waarde* rende woorden. Namens de bedrijfslef* ding bood hij „de afscheidspenning" eft een standaard voor een kalender aan, Van het personeel ontving de heet Minnaar een vulpen. KORFB ALUIT SLAGEN. De uitslagen der gespeelde korfbal wedstrijden luiden: 2e kl.: Togo IIZeeiandia 01. 3e kl. C: Swift IH—Top 7—2. Aspiranten: Tjoba—Zeeiandia 24. Ie kl.: ScampoloVlos 21; B.K.O, —Swift 0—10; S.S.S.—Togo 1—1. 2e kl.: MadjoeSwift II 39; Togo IIEendracht 24. 3e kl. A: O.D.S.—De Poel 1—8. 3e kl. C: AtlasFortuna 66; Swlfjj IVK.V.L. 32; Stormvogels II—» Swift V 1—10; A.K.C.S.V.G. 7—2. Aspiranten A: VopoSwift A 28) S.S.S.Tjoba 32. Aspiranten B: MadjoeSwift C 5—8, Voor het ingenieursexamen landbouw te Wageningen slaagde de heer D. Glas te Kapelle. Voor het candldaatji examen landbouw slaagde de heer Öi de Voogd te Middelburg. Bij Vlissingen is voorlopig by wyzq van proef een radiobaken in gebruik géi steld. Dit baken zendt een onafgebrq# ken draaggolf uit, waarop ongeveer IQ maal per minuut de identificatie wordl gemoduleerd. DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot vaq* avond: Toenemende bewolking, met plaatseUjk enige regen of motregen, Zwakke tot matige Westelijke winqj. Koeler, vooral in het Zuld-Ooeten van het land.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1