ZEEUWSCH DAGBLAD Trekken de Chinezen terug uit Korea? Raffinaderij te Abadan zou worden gesloten RUIM f 2000,- OP EERSTE AVOND VAN „HAAK-IN" EXPOSITIE PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND MEN VERWACHT THANS GEBAAR VAN TRUMAN OCEAANREUS LIEP VAN DE HELLING. Ver warde berichten Russen betalen plotseling hun goudschuld aan Perzië West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft weer een landbouwhuishoudschool Onbewaakte overweg eist weer slachtoffers Oefening „Kreeft" plotseling afgelast Wat is de reden 1 Ja Zeeland haakt in Mevrouw de Casembroot verrichtte officiële opening MOOI GEBAAR UIT SAS VAN GENT Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren t Vlissingen: Van der Ma.nderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dijkstraat 26—28. 7e JAARGANG No. 1902 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per man. Rubriek Kabouters 10 et per woord VRIJDAG 29 JUNI 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op- en ondergang van Zon en Maan. Zon op 4.23 u., onder L04 u. Maan op 1.11 u., onder 18.13 u. Hoogwater op Zaterdag 30 Juni: Vlissingen: 11.31 u. 1.55 m., 23.49 u. 1.47 m. Terneuzen: 11.56 u. 1.76 m., u. m. Wemeldinge: 0.15 u. 1.26 m„ 12.56 u. 1.46 m. Zierikzee: 12.42 u. 1.26 m., u. m. Een hoofdofficier van het leger der Ver. Naties heeft gisteren te Tokio verklaard, dat de Chinezen troepeneenheden van aanzienlijke omvang uit Korea naar Mandsjoerije hebben teruggetrokken. Naar zijn schattting hebben de Chinezen thans nog ongeveer 250.000 man in Korea tegen omstreeks 700.000 man in April. De woordvoerder zeide geen andere dan politieke redenen voor de terugtocht te kunnen ont dekken. Deze verklaring komt overeen met de berichten van het Ko reaanse front die melden, dat de verbondenen gisteravond naar het Noorden oprukten „zoals ze wilden", zonder dat door de vijand hierop gereageerd werd. Aan het Westelijk deel van het centrale front zwij gen plotseling de kanonnen. Dit Is wel het voornaamste nieuws dat er te melden 13 over de Koreaanse vredespogingen. Verder is er veel ge praat en weinig gedaan. Malik was tot gisteravond toe nog voor iedereen on bereikbaar. Het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft een verklaring afgegeven over de bespre kingen tussen admiraal Kirk en Gro- myko, die in grote trekken overeen komt met hetgeen wij gisteren reeds meldden. Nieuw is slechts dat Gromyko blijkt meegedeeld te hebben, dat de Russische regering niet op de hoogte is van het standpunt dat de Chinese com munisten ten aanzien van de verklaring van Malik Innemen, STAP VAN TRUMAN? De algemene verwachting bij de Ver. Naties is dat de volgende stap door pre sident Truman als opperbevelhebber van het verenigd commando zal moeten worden gedaan, gezien de wens van de Russen om de onderhandelingen over N.V. VITRITE WORKS TE MIDDELBURG KEERT 7% DIVIDEND UIT. De N.V. Vltrite Works te Middelburg heeft over 1950 een winst geboekt van f 300.604. Daardoor kan een dividend van 6 op de preferente aandelen wor den uitgekeerd en een dividend van 7 op de gewone aandelen. Pe balans sluit met een bdrag van f 3.619.907. Dit financieel resultaat wordt door de directie gunstig genoemd. Tenzij er stagnatie mocht optreden ln de grond- stoffenvoorzienlng kan 1951 met enig optimisme tegemoet worden gezien. PART. SYNODE GEREF. KERKEN IN ZEELAND. Naar wij vernemen heeft de Part. Sy node der Geref. Kerken in Zeeland, die gisteren in de Hofpleinkerk te Middel burg vergaderde onder presidium van ds H. Veldkamp, in comité-generaal be sloten naar aanleiding van een verzoek van een broeder tot toelating als die naar des Woords naar artikel 8 der D.K.O., in een voortgezette zitting op Donderdag 19 Juli a.s. een onderzoek te doen plaats vinden. Voorts werd de werf-actie voor de Zeeuwse Kerkbode nader besproken. Besloten werd de abonnementsprijs een kleine verhoging te doen ondergaan, n.l. van f0,50 per jaar. een wapenstilstand op militair niveau te laten voeren. Er is gemeld, dat de opperbevelheb ber der verbonden troepen, generaal Ridgway, in voortdurend contact staat met het ministerie van Defensie in Washington. Men acht het daar wel waarschijnlijk, dat het tot een wapen stilstand zal komen. Intussen heeft minister Acheson voor de commissie van het Huis van Afge vaardigden verklaard dat een eventuele wapenstilstand geen verandering zal brengen ln Amerika's houding tegen over toelating van communistisch China ln de Ver. Naties noch ln de Ameri kaanse politiek ten aanzien van For mosa. KINDERBIJSLAG VOOR KLEINE ZELFSTANDIGEN. Met ingang van 1 Juli a.s. treedt de noodwet kinderbijslag kleine zelfstan digen in werking. Iedere zelfstandige, die Nederlander is en hier te lande zijn woonplaats heeft, kan nu, indien hij 3 of meer kinderen heeft beneden de leef tijd van 16 jaar en zijn inkomen bene den een bepaalde inkomensgrens blijft, aanspraak op kinderbijslag maken. Deze inkomensgrens is: bij 3 kinde ren f2400 per jaar; bij 4 kinderen f2600 per jaar; bij 5 kinderen f2800 per jaar en zo vervolgens voor elk vol gend kind f200 per jaar hoger. Kinde ren van 16 tot en met 20 jaar, die on derwijs volgen aan een inrichting voor algemeen vormend- of vakonderwijs of die blijvend arbeidsongeschikt zijn, kun nen op één lijn gesteld worden met kin deren beneden 16 jaar. Uitbetaling van de kinderbijslag ge schiedt eenmaal in de drie maanden na inzending door de zelfstandige van een kinderbijslagbiljet. Aanvraagformulieren voor kinderbij- slaglijsten zijn verkrijgbaar bij de raden van arbeid en hun kantoren. In Abadan heeft een woordvoerder van de Anglo-Iraniau gistermiddag mee gedeeld, dat de raffinaderij aldaar in de komende acht uur geleidelijk aan zal worden gesloten. Deze mededeling werd gedaan, nadat de Perzische autori teiten het bureau van de algemene bedrijfsleider in bezit hadden genomen. De mededeling van deze woordvoerder is later door Drake, de algemeen bedrijfs leider die nog steeds ln Irak vertoeft, met zeer grote stelligheid tegengespro ken. Verwacht mag echter worden, dat, wanneer het Britse protest tegen de in bezitneming van het bedrijfsbureau, dat naar men aanneemt zeer spoedig zal worden ingediend, door de Perzische regering zal worden afgewezen, alsdan spoedig tot sluiting van deze raffinaderij besloten zal worden. Wel schijnt er enige kentering te ko men in de houding der Perzische auto riteiten. Als poging om een einde te maken aan het massa-ontslag van het Britse personeel heeft de regering Don derdag 'n verklaring uitgegeven, waar in wordt aangeboden de anti-sabotage- wet in te trekken, indien de Britse staf er in toestemt te blijven. Eerder op de dag had men het ontslag reeds gewei gerd. De anti-sabotagewet zai Zondag in het Perzische parlement worden be- Prinses Marijke-school officieel geopend Het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft weer een landbouwhuis houdschool. Gisteren heeft tijdens een officiële bijeenkomst, die gehouden werd In de cantine van het arbeiders-logeerkamp te Schoondflke, de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs, mej. E. E. Bergervoet, deze „Prinses Marijke-- school namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor geopend verklaard. Er was voor deze opening zeer grote belangstelling. Het provinciaal bestuur was vertegenwoordigd door het lid van Ged. Staten A. L. S. Lockefeer, de Zeeuwse Landbouw Mij door haar voor zitter en secretaris, de heren ir M. A. Geuze en mr J. Schlingemann, het Cen traal Bureau voor bouw- en woningtoe zicht door zijn directeur, de heer C. Zuidweg, terwijl ook tal van gemeente besturen en onderwijsinstellingen zich hadden doen vertegenwoordigen. HISTORIE. In zijn openingsrede vertelde de voor zitter van het schoolbestuur, burge meester F. A. van Rosevelt, iets over de voorgeschiedenis van het landhouw- huishoudonderwijs in West Zeeuwsch- Vlaanderen en van deze school in het bijzonder. Acht en dertig jaar geleden werd op initiatief van de toenmalige secretaris van de Z.L.M., de heer G. A. Vorsterman van Oyen, het eerste land- bouwhuishoudonderwijs in deze streken gegeven door mej. van Prooyen, nu mevr. van Dijk-van Prooyen. In 1941 werd in Schoondijke een nieuwe school geopend, deze ging echter door ooriogs- teweld in 1944 weer verloren. Spr. racht hulde aan de leerkrachten die in de periode na de bevrijding onder buitengewoon moeilijke omstandigheden haar werk hebben moeten verrichten. Mej. Bergervoet, <Ue na de voorzitter het woord voerde, wees erop, dat het Rijk een open oog heeft voor het be lang van goed landbonwhuishoudonder- wijs. Als bewijs van deze stelling deel de zij mee, dat het Rijk 70 van de kosten van de bouw dezer school voor zijn rekening heeft genomen, tegenover de gemeente 80 De inspectrice sprak de hoop uit, dat met Gods zegen het werk aan dit sociale cn maatschappe lijke instituut voleindigd moge worden. Nadat zij de school voor geopend had rklaard voerden tal van sprekers en spreeksters het woord. Wij memoreren hier dat de heer Lockefeer een Jans brak voor het behoud van een goed, christelijk familieleven en dat mevr. Ramondt-Weijns mededeling deed dat een „Ouderfonds" zal worden gesticht, waarvan de gelden zullen dienen voor bijzondere doeleinden ten bate van de school. HET SCHOOLGEBOUW. Nadat door de directrice der school, mej. T. P. Verhagen, dank was gebracht voor alle goede wensen begaf het ge zelschap zich naar het schoolgebouw in de Lange Heerenstraat, waar mevr, van Dijk-van Prooyen die al eerder een bouquet bloemen in ontvangst had moe ten nemen met het doorknippen van een lint de daadwerkelijke opening ver richtte. Het schoolgebouw is zeer mo dern ingericht: er is een keuken die van de laatste snufjes is voorzien, er zijn vier leslokalen en verder kamers voor de directrice en voor de leraressen. Vermeid dient nog te worden, dat in de gevel een steen is aangebracht, aan geboden door de Z.L.M., waarin de naam van de grondlegger van het land- bouwhuishoudonderwijs in Zeeland, de heer G. A. Vorsterman van Oyen, staat gebeiteld. Twee doden en drie zwaar gewonden bij ongeluk in Overijssel. De onbewaakte overweg in de weg HellendoornNijverdai naar Holten in Overijssel heeft Donderdagmiddag twee doden en drie zwaargewonden geëist. Om kwart voor vijf n.l. is een in Rot terdam thuishorende Chevrolet-perso- nenauto, bestuurd door de heer G. C. Iddes, directeur van de „Galak gecon denseerde melk Mij N.V." te Rotter dam, gegrepen door de uit Zwolle naar Almelo passerende trein. De auto werd aan de achterzijde door de locomotief opzij gesmakt. De gevolgen waren rampzalig. Toen hulp naderbij kwam bleken te zijn overleden de 58-jarige echtgenote van de heer Iddes en hun pleegdochter Francisca Hofmann. Zeer ernstig gewond werden de heer Iddes en de ouders van mej. Franeisea Hof mann, de heer en mevrouw H. Hof- mann-Bosdof, afkomstig uit Wenen. Zij zijn naar de Diaconesseninrichting te Almelo overgebracht. Over hun toe stand wilde men gisteravond geen na dere gegevens verstrekken. De locomotief liep tengevolge van de botsing met een der voorassen uit de rails en reed zo nog ongeveer vier a vijfhonderd meter door. De rails werd over die afstand geheel ontzet en biels werden versplinterd. Het treinverkeer op de lijn Zwolle Almelo is sinds het tijdstip van het on geluk gestremd. Verwacht werd dat het bij het begin van de dienst hedenmor gen normaal zou zijn. Het reizigersver- voer werd met autobussen onderhouden. handeld. Men gelooft dat er vry veel oppositie tegen zal zijn. PROTEST BIJ IRAK. De Perzische regering heeft bij de regering van Irak geprotesteerd tegen de versterking van de in Irak geleger de Engelse troepen en tegen de aan wezigheid van de Britse kruiser „Mau ritius", die juist op de grens van Irak en Perzië ligt. In de haven van Abadan zijn de nog aanwezige tankschepen druk bezig hun lading te lossen en weg te stomen buiten Perzisch gebied. De Brits Iraanse Olie Mij heeft al haar tank schepen die buiten Perzië varen reeds naar andere plaatsen gedirigeerd. RUSSISCHE STAP. De Russen proberen in troebel water Het grootste passagiersschip, uuc ooit in de Ver. Staten werd ge bouwd, de 51.500 ton metende „United States" is te Newport News in Virginia te water gela ten. Deze Oceaanreus is 300 me ter lang en kan 2000 passagiers vervoeren. Het schip, dat ook als hulpuaartuig voor de marine dienst kan doen, wordt door stoomturbines en viervoudige schroeven voortgedreven. De be manning bestaat uit 1000 koppen. te vissen! De Russische regering zal Perzië 11 ton goud (waarde 3 millioen gulden) overhandigen. Dit goud vormt een schuld aan Perzië voor geleverde diensten aan de Russische bezettings troepen ln de oorlog. Ondanks herhaald verzoek is Rusland nooit tot betaling overgegaan. Nu schijnt men in Moskou plotseling haast te hebben met betalen! DE WERELD ZIET TOE. Er lopen geruchten dat Truman in het geschil zal bemiddelen, dit naar aanleiding van een brief die premier Mossadeq aan de Amerikaanse presi dent heeft geschreven. Truman zelf heeft geweigerd nader commentaar te leveren op deze brief. „De brief wordt bestudeerd" aldus Truman. De premier van India, Nehroe, heeft in een „vriendschappelijk advies" de Perzische regering verzocht een vreed zame oplossing na te streven in het be lang van Perzië en de wereldvrede. Olledeskundigen uit alle landen hou den zich met de eventuele gevolgen van het uitvallen van Perzië als olieleveran cier bezig. In de algemene vergadering De oefening „Kreeft", de corpsoefening, die de cadetten van de Kon. Mili taire Academie, die dit jaar hun studie voltooien, vannacht in samenwerking met andere onderdelen der strijdkrachten ln Zeeland zouden gaan uitvoeren, is, kort voordat de gevechtshandelingen zouden beginnen, van hoger hand af gelast. Duidelijke redenen voor deze plotselinge „staking van het vuren" werden niet gegeven. Naar het schijnt heeft de minister van Landbouw, Mansholt, op verzoek van landbouwkringen plotseling verzet aangetekend tegen het be treden van de 400 H.A. grote Sloepolder, welke met koolzaad is beplant. Het A.N.P. kon hieromtrent in Den Haag echter geen bevestiging krijgen. burg zal plaats vinden, gaat wel door. Wij tekenen hierbij het volgende aan: Bij Iedere oefening wordt schade ver oorzaakt en daarom was ook, op ver zoek van de Stichting voor de Land bouw, het bevel doorgegeven koolzaad velden niet te betreden, terwijl ook een schadecommissie aan de troepen was toegevoegd. 5elf hebben we kunnen constateren, dat verkenningspatrouilles, die nu eenmaal in het voorterrein moe ten opereren, zich niet ln de velden heb ben begeven. Voor de jongens die drie dagen door de modder van de Brabantse velden hebben gesjouwd, nachtrust hebben ont beerd en buitengewoon enthousiast wa ren voor deze laatste oefening, betekent dit alles een grote teleurstelling. De oefeningsleider, majoor J. L. Ma- ris, algemeen hoofd van het onderwijs K.M.A. kreeg van het ministerie van Oorlog het bevel betrokkenen ter plaat se te legeren en zich bij het ochtend krieken naar Middelburg te begeven. Het défilé dat vanmorgen in Middel van aandeelhouders van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Mij heeft mr B. Th. W. van Hasselt verklaard: Onze groep heeft geen enkel recht streeks belang in Perzië, maar de Per zische bijdrage aan de wereldvoorzie ning van olieproducten is, betrekkelijk gezien, toch van voldoende belang, dat bij afsnijden hiervan de gehele aardolie industrie er een zekere weerslag van zou gevoelen. Vandaar dat de industrie op verschillende plaatsen bezig is om in gemeenschappelijk overleg de nodige middelen te beramen om gezamenlijk een dergelijke situatie zoveel mogelijk voor de olieverbruikers over de gehele wereld op te vangen. MINIMUMLONEN VOOR LAND ARBEIDERS. De internationale arbeidsconferentie heeft heden een nieuwe conventie over minimumlonen voor boerenarbeiders aangenomen met 116 tegen 31 stem men, bij 27 onthoudingen. Ja, Zeeland haakt inl Zo ooit, dan is het gisteravond de eerste avond van de door ons blad ge organiseerde tentoonstelling van de voorwerpen, die de N.C.R.V. ten geschenke heeft gekregen in de loop van haar fascinerende inzameling ten bate van de kankerbestrijding wel duidelijk gebleken. Van half acht tot 11 uur kwamen de bezoekers naar de zalen Krijger, aan de Beestenmarkt te Goes, hebben zij de tentoonstelling bewonderd waarover elders in dit blad meer hebben zij het geld laten rollen voor de talrijke attracties, die de aan deze tentoonstelling verbonden bazar bood, hebben zij met een glimlach de welsprekendheid aangehoord, waarover de man van het rad van avontuur bleek te beschik ken („Laat de luit nou een tulband winnen! Wat zal de compie vanavond smullen!), hebben zij de moede benen eens gestrekt en zich een kopje koffie of thee laten brengen door de meisjes van de huis houdschool (tegen betaling natuurlijk en liefst behoorlijke betaling want het is voor de „Haak-In"), kortom, hebben zij hun kans gegrepen engenoten! En het resultaat van deze eerste avond? Acht honderd en zes en veertig betalende bezoekers en een opbrengst van f 2027,61. Laten de mensen die naar de opbrengst geraden hebben maar gauw hun bedrag gaan herzien. Want Zeeland haakt in! Over dat eindbedrag moeten we allereerst iets zeggen. Dat liet zo groot ge worden is is te danken aan een buitengewoon prettig gebaar: om negen uur kwam de heer Hoek, Gerard Hoek van de N.C.R.V., op het podium. Naast hem stond de directeur van de N.V. Spiegelglasfabrieken te Sas van Gent, ir C. A. L. Horstman met een enveloppe ln rijn handen. Dit enveloppe bleek te bevatten: f 1126,08, zijnde één uur loon van het personeel van deze fabrieken (waarvan 40 uit Belgen bestaat, die spontaan mee „ingehaakt" hebben!) plus een evengroot bedrag door de directie erb(j gelegd, f 1126,08 voor de „Haak-In"; jammer dat de „aartsbedelaar", Johan van Bodegraven, ontbrak voor de in ontvangstneming! OFFICIËLE OPENING. Om zeven uur verzamelden zich de officiële gasten in de theezaal van het tentoonstellingsgebouw. Allereerst ver melden wij mevrouw S. C. de Casem- broot-Baronesse van der Feltz, de echt genote van de Commissaris der Konin gin. We zagen er de burgemeester van Terneuzen, mr P. H. W. F. Teilegen in zijn functie van lid van het bestuur van het Kon. Wilhelminafonds, mr N. Bolkestein, burgemeester van Middel burg, mr dr A. J. J. M. Mes van Hein- kenszand namens de Ver. van Burge meesters en Secretarissen van Zuid- Beveland, majoor J. Potteboom, com mandant van het C.O.A.K.-garnizoen te Middelburg, de Goese wethouders, de heren A. Buijs en J. H. Roose, tal van artsen uit Goes en vertegenwoordigers van het Rode en Groene Kruis en leden van het Stichtingsbestuur van het „Zeeuwsch Dagblad". En niet te ver geten onze directeur, de heer Jacq. de Smit die de geestelijke vader van deze tentoonstelling en ook de stuwende kracht geweest is. De openingsplechtigheid duurde maar kort. Na de heer de Smit werd het woord gevoerd door mr Teilegen, die niet naliet erop te wijzen, dat de N.C. R.V. niet kan doorgaan met „Haak-In"- acties: er moeten plaatselijke vereni gingen worden opgericht op wier steun en bijdragen de bestrijders van de kan ker telkenjare kunnen rekenen; door Gerard Hoek, die de in de laatste we ken nogal eens opgedoken geruchten, dat het geld van de „Haak-In" maar „opgepot" wordt en dat er weinig of niets mee gedaan wordt, ontzenuwde: het geld zal besteed worden en wel snel. Maar niet overijld! In de loop van dit jaar echter zal er een advies worden uitgebracht door de Centrale Kanker commissie over de beste wijze waarop dit geld kan worden besteed. Toen was het woord aan me vrouw de Casembroot om de offi ciële opening te verrichten. Zij bracht hulde aan de initiatiefnemers en sprak haar blijdschap uit, dat de ze „Haak-In"-actie niet beperkt is gebleven tot één groep, maar heel het Nederlandse volk de gelegen heid heeft geschonken blijk te ge ven van zijn altruïsme. Om zeven minuten voor half acht knipte zij het lint door, dat de toegang naar de tentoonstellingszaal versperde; het Wilhelmus klonk op, dat staande door alle aanwezigen werd meege zongen; de „Haak-In"-tentoonstel- ling Zeeland was geopend! DE STEMMING WAS ER. Al heel gauw zat de stemming er in: een uitstekende stemming en ook een kooplustige stemming. Lieftallige meis jes in crinolines en met huifmutsjes op klampten de bezoekers aan met lootjes, met stukken sprits, met een verzoek om te raden naar de opbrengst van de tentoonstelling (wat zou ik graag die pop willen hebben!) en al spoedig nam ook de eerste bezoeker een duik in de grabbelton. Omstreeks negen uur was het zo vol, dat men slechts voetje voor voetje langs de tafels kon gaan waarop de „Haak- In" voorwerpen stonden uitgestald: de bezoekers konden dikwijls niet los ko men van de fraaie voorwerpen die hen het meest interesseerden. Het zal Za terdag, als de grootste drukte verwacht wordt, wel enige moeite kosten om al die mensen te verwerken! Later op de avond werd het eerste gouden tientje Amerikaans verkocht. Zoais men weet heeft de N.C.R.V. ook enige gouden tientjes ten geschenke ge kregen en die worden nu op die manier te gelde gemaakt. Deze avond was mej, de Kok de gelukkige. Het kleinood bracht f57 op. GRIJPT UW KANS! Vanmiddag gaat de tentoonstelling weer open om twee uur tot half zes en des avonds van half acht tot elf uur. Men heeft hierboven gelezen dat de 846ste bezoeker de controle is gepas seerd. Het zal dus niet lang duren of de duizendste bezoeker kan worden ge boekt. Dit is een geluksvogel. Door de heer A. C. van der Rest is n.l. een fles eau de cologne, inhoud een halve liter, be schikbaar gesteld voor de duizendste bezoeker of bezoekster. En de 2500ste bezoeker krijgt van hem een huisapo theek, voorzien van al het nodige ver bandmateriaal. We geloven niet dat die huisapotheek vandaag ook al uitgereikt zal moeten worden. Miaar we hopen van wel. Zeeuwen, haak in! Geen besje bljjve achter het spinnewiel. Laten we de woorden van Gerard Hoek niet be schaamd maken, dat de Zeeuwen, op hun eigen meestal niet zo spectaculaire wjjze, aitjjd ivilleir meehelpen als het er om gaat de nood van medemensen te lenigen. De kanker is volksvijand No. 1 niemand late na mee te strijden en met Gods hulp alles te doen wat in des mensen vermogen ligt om die vijand ie verslaan (Ingez. mededeling, adv.) ZQKH»""- MGKtHEH DE BILT ZEGT; Iets minder koud. Half tot zwaar bewolkt met nog slechts hier en daar een enkel licht buitje. Matige tot zwakke wind hoofd zakelijk tussen West «n Noord. Iets hogere temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1