Ik heb m'n draai gevonden ik draai WEST POINT ChefarineA de loup <~Y\i&uwó uit rovincie Uaac Held Geen afzonderlijk legeronderdeel voor de V* N* Chelarine „4" doet wonderen HIER Koop goed Koop goedkoop bij ESDERS ESDERS' confectie vervangt maatwerk MIDDELBURG r Wij hebben Gods schepping niet begrepen/' Walcheren. ADAAISON brengt dieren tot razernij. SHAG Belangrijke Zweedse order voor „De Schelde" te Vlissingen. Woensdag 20 Juni 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Onze buitenlandse politiek. Nederlandse ambassadeurs leggen toe op hun salaris. In zijn zeer uitgebreide Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr Stikker, een aantal punten aange sneden, die zeker onderwerpen van discussie zullen zijn bij de behandeling van zijn begroting. Hij deelde o.a. mede: 1. dat Nederland, ln verband met zijn verplichtingen in het kader van bet Atlantisch Pact, niet zal overgaan tot het oprichten en gereed houden van een afzonderlijk onderdeel ln de Nederlandse strijdmacht ten behoeve van eventuele collectieve acties; 2. dat een tweede staats-secretaris aan zijn departement niet noodzakelijk wordt geacht; S. dat de Nederlandse regering grote waarde hecht aan da pogingen om een vorm te vinden (de Atlantic linion), waarin de verdere ontwikkeling van de Atlantische gemeenschap, ook bulten het kader van het Atlantisch Pact zelf kan worden bevorderd; 4. dat er geen belangrijke daling van het totale cijfer der uitgaven voor bui tenlandse zaken meer verwacht kan worden. Integendeel: op verschillende belangrijke posten is de toestand reeds zo, dat de ambtenaren niet meer van hun ambtelijk Inkomen kunnen rondkomen en dat belangrijke ambassadeurs uit eigen middelen belangrijke bedragen moeten toeleggen; 5. dat Nederland met grote belangstelling de plannen gadeslaat en waar mogelijk zelf ook met Initiatieven komt om te komen tot een zo groot mogelijke Europese Integratie. Over het laatste punt, de integratie, zegt de minister o.m.: „Intussen werd een uitnodiging ont vangen tot het deelnemen aan een con ferentie aangaande de vorming van een Êuropees orgaan ten behoeve van de productie en afzet van landbouwpro ducten, waartoe het initiatief uitging Van de Franse regering. Evenals bij de Icolen, Ijzer en staal-sector is de Fran se regering bij dit nieuwe initiatief uit gegaan van de gedachte, dat zekere na tionale bevoegdheden aan een Hoge Autoriteit zouden moeten worden over gedragen. De regering heeft de Franse regering doen weten, dat zij met belangstelling en voldoening van dit nieuwe initiatief heeft kennis genomen. De regering verwacht, dat zij bij een conferentie als bovenbedoeld in de ge legenheid zal zijn de op het gebied van de landbouwintegratie door de minister van Landbouw- Visserij en Voedsel voorziening ontwikkelde gedachten naar voren te kunnen brengen. De mi Bister wil niet ontkennen dat daarbij Vele moeilijkheden zullen moeten wor den overwonnen: de zeer uiteenlopende productievoorwaarden in de verschil lende Europese landen vormen daarbij een belangrijke factor. Het zal in ver band daarmede dan ook waarschijnlijk niet te vermijden zijn, dat een integra tie op dit terrein in verschillende opeen volgende stadia wordt ten uitvoer ge legd. Bij de laatste zitting van de Baad van Europa is door de Franse afgevaardigde prof. Bonnefous een plan ter sprake ge bracht voor de oprichting van een ge specialiseerde autoriteit voor het Euro- r> transportwezen. Dit plan zai door commissie voor economische zaken nader worden bezien en tijdens de twee de helft der zitting wederom ter tafel komen. Naar aanleiding van de hierboven aangeduide plannen wijst de minister «rop, dat de integratie van belangrijke Europese bedrijfstakken op grote moei lijkheden stuit. Hij is echter de over tuiging toegedaan, dat men, in het bij- ponder dank zij de bedrijfstakgewijze benadering van het probleem, op de yoede weg is. Er zal evenwel nog veel moeizaam internationaal overleg ver eist zijn, en vele offers zullen ten bate Van de internationale samenwerking nog moeten worden gebracht alvorens ge integratie van een belangrijk gedeel te van de Europese economische activi teit verwezenlijkt zal zijn. BENELUX. Over de Benelux merkt de minister op: Wat betreft de politieke samenwer king der Benelux-landen kan de minis- (Ingez. mededeling, advert.) Wanneer U xich onbehaaglijk voelt of hevige pijnen hebt, doet oen enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. Door de samenwer king van 4 beroemde genees* middelen, In één tablet ver enigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier uw work to doen. Itl 1 ill' TEGEN PUNEN EN GRIEP.20t.bl.tt.nil0.7S ter verklaren, dat hij volledig doordron gen is van het grote belang van een dergelijke samenwerking, waardoor de internationale positie der drie landen aanzienlijk kan worden versterkt. Deze overtuiging, die bij de drie rege ringen geiykel(jk aanwezig is, heeft dan ook in de praktijk reeds aanleiding ge geven tot veelvuldig onderling overleg, waarby zoveel mogeiyk gestreefd wordt naar gelpk gerichte opvattingen en standpunten. Met betrekking tot de goodwill-rei- zen van Prins Bernhard tenslotte wordt gezegd: De minister heeft met grote voldoe ning geconstateerd, dat vele leden waardering hebben voor de reizen van Z.K.H. de Prins der Nederlanden naar Zuid- en Midden-Amerika. De minister hoopt, dat, geiyk ook ln het voorlopig verslag wordt gesteld, met name de Nederlandse handel, die daarby uiteraard gebruik zal kunnen maken van de door de consulaire en di plomatieke functionarissen te verlenen bystand, volledig profyt zal weten te trekken van de verkregen sympatliie. en over de grenzen Naar Duitsland mogen weer groen ten en fruit worden uitgevoerd. De in- voercommissie van de West-Duitse re gering maakte gisteren bekend, dat zij voor de maand Juni de invoer toestaat van groenten ter waarde van 1 millioen en fruit ter waarde van 250.000 dollars uit Nederland. De Bussische televisie schijnt zich op Nederland te gaan richten. Steeds meer berichten komen binnen van televisie amateurs, dat zij Russische beelduitzen dingen ontvangen. De Russen werken op bijna dezelfde golflengte als Philips. Scherpere controlemaatregelen op de doorvoerhandel naar Oost-Europa wor den thans overwogen, teneinde te voor komen, dat de vrijhaven van Hamburg duurzaam een ernstig lek in de stra tegische blokkade van de communis tische landen zou blijven. De Oost-Duitse autoriteiten hebben Maandag maatregelen, die een nieuwe beperking betekenden voor het vervoer van goederen uit West-Berlijn naar West-Duitsland, opgeheven, waarmede een einde is gekomen aan de „kleine blokkade" van West-Berlijn. De Hongaarse gezant in Waslüngton Imre Horvath, is van zijn post onthe ven. Hij zal worden vervangen door Emil Weil, secretaris-generaal van de vakbond van artsen. Ramon de Valera, die, als gevolg van de uitslag der jongste algemene verkiezingen in Eire, weer premier is geworden, heeft te Dublin verklaard, dat er geen kans bestaat op een toe treden van Eire tot het Noord-Atlan tische Verdrag, zolang Ierland verdeeld blijft. Aartsbisschop Jozef Grosz van Ka- locsa, die sinds de veroordeling van kar dinaal Mindszenty tot levenslange ge vangenisstraf de eerste R.K. geeste lijke van Hongarije is, zal binnenkort terecht moeten staan met acht anderen, beschuldigd van staatsvijandige acties spionnage en het voorbereiden van een revolutie. (Ingez. mededeling, advert.) Zeer speciale aanbieding kamgaren costuums 2 rij, 2-delig, in bijzonder mooie linten, effen bruin en blauw vanaf 99.50 Zuiver wollen SPORTCOSTUUMS vanaf 58.63 TWEEDJASSEN vanaf 58.75 REGENJASSEN Egyptisch katoen, geheel dubbel vanaf 49.75 SPORTCOLBERTS vanaf 39.45 SPORTPANTALONS in zeer mooi kamgaren v.a. 32.25 ESDERS' KLEDING is eerste klas kleermakersioerk, gaat langer mee en behoudt tot het einde toe haar prima pasvorm. LANGE NOORDSTR.10-12 JONGETJE VERDRONKEN. Maandagmiddag werd de 9-jarige knaap H. G. Tummers uit de Raam straat te Deventer vermist. Hij was gaan vissen tussen schooltijd. Later trof men aan de Bergsingelgracht zijn hen gel aan. Na dreggen vond men het lijk je van het kind. De West-Duitse bondskanselier dr Adenauer heeft drie dagen in Rome vertoefd en geconfereerd met premier De Gasperi. Besloten is de banden tus sen Italië en Duitsland op economisch, maatschappelijk en cultureel gebied nauwer aan te halen. ,Wy zijn bereid met vertegenwoordi gers van een democratische coalitie van West-Duitsland besprekingen te voeren over de vorming van een constituerende raad voor geheel Duitsland" aldus heeft Walter Ulbricht, de Oost-Duitse vice-president verklaard. Vfhag aan de heer Ulbricht: „Wat is een democra tische coalitie?" t* Boodschappen van Koningin en Prinses Wilhelmina aan Christelijke leiders. Ter gelegenheid van een in Duitsland gehouden conferentie van de „International Council for Christian Leadership", hebben zowel H. M. Koningin Juliana als H. K. H. Prinses Wilhelmina een boodschap gericht tot de deelnemers. In de boodschap van de Koningin wordt o.m. gezegd: „Wat werkelijk als verklaring ligt achter onze ellende, zoals God die moet zien, is voor ons verborgen zolang als wij op ons menselijk peil staan, dat veel te laag is, en ons volslagen onvermogen aangeeft, om ook maar iets te zien op de wijze zoals God ziet. Zo diep is onze vernedering, waar we Gods schepping niet in eenvoud hebben be grepen. Daarom kunnen wij met de moeilijkheden geen verhaal hebben op God of Zijn schepping, maar de mens kan alleen gerehabiliteerd wor den door in zijn schepping zijn schepsel te worden, dat de aarde BEWOONT en niet vernietigt." En de boodschap besluit: „Hem onze onmacht belijden, Hem onze nood bekennen, is de enige belijdenis, die tot redding der wereld voert. Want Hij zal ons vleugels geven om te vliegen in de onmetelijkheid van de open lucht, om te zweven op de zachte bries of de heftige storm van de Heilige Geest. Wat voor aantrekkelijke of afstotende opdrachten Hij ons ook zal geven, wij zullen nooit weer hoeven weg te zinken in doffe wanhoop. Hij kan ons op een hoger peil voeren, vanwaar wij verder en dieper kunnen zien helderder, alsof de wereld, haar moeilijkheden en de oorzaken daarvan, voor onze ogen doorzichtig werden, helder en duidelijk haar in haar worsteling ziende, op weg naar God." En in de boodschap van Prinses Wilhelmina zegt onze vroegere Landsvrouwe: „Christus' overwinning is een geestelijke overwinning, een overwin ning over het kwaad in de wereld van vandaag, welke licht brengt waar voorheen duisternis heerste. Dit voorbeeld moeten wij volgen. Wij moeten ons uiterste geven om de wereld te bevrijden van slechte menselijke hartstochten, door de menselijke geest te veranderen. Alleen deze verandering kan Christus' vrede brengen, welke de vrede des harten is, die alle verstand te boven gaat. Het is onze taak deze waarheid ingang te doen vinden, en te ver breiden over de gehele wereld, in alle beroepen en kringen." (Ingez. mededeling, advert.) De jeugd huldigde oude Verenaar. Maandag vierde de bekende Verenaar, de heer J. J. van Beveren zijn 75ste verjaardag. Deze dag bleef vooral bij de jeugd niet onopgemerkt. Mede als dank voor het onderdak, dat de kleuterschool vindt in een gebouw aan de Kade, dat aan de heer Van Beveren behoort, brachten de kleuters de jarige een zanghulde, die door de heer Van Beve ren zeer op prijs werd gesteld. MIDDELBURG. Financiering van Middenstands- bedryven. De Ver. „Handelsbelang" belegde Maandagavond in het Schuttershof, in samenwerking met de Middelburgse Middenstandscentrale, een bijeen komst, waar gesproken werd door drs G. S. Scheltema, directeur van het Economisch Instituut voor de Mid denstand. In een inleidend woord zei de voorzitter van „Handelsbelang", mr M. A. Terwoert, dat dit de eerste bijeenkomst was, die door beide orga nisaties gezamenlijk werd georgani seerd. Drs Scheltema, die sprak over: jDe financiering van de Midden- standsbedrijven", zei, dat vooral onder de kleine middenstandsbedrijven in de komende jaren klappen zullen val len. Hij vermoedde, dat het probleem van de financiering der liquiditeit zich ook in scherpe mate in Middelburg zal voordoen. Utvoerig stond hij stil bij de ontwikkeling van de toestand na de oorlog. In 1945 weinig goederen en veel geld. Langzamerhand steeg de voorraad, doch ook de omzetten ste gen. De prijzen bleven stijgen, zodat steeds grotere hoeveelheden geld in de goederenvoorraad moesten worden geïnvesteerd. Dit leverde moeilijkhe den op, die men echter binnen 2 jaar na 1947 te boven was. Inmiddels zijn de bruto winstmarges gedaald. In Fe bruari en Maart 1950 deden zich de eerste liquiditeitsmoeilijkheden voor. Dit had funest kunnen worden, doch het Koreaans conflict bracht uitkomst: het publiek kocht veel in, waardoor de goederenvoorraad snel te gelde werd gemaakt. Nu echter de prijzen op de wereldmarkt en ook in Neder land een dalende lijn gaan vertonen, zullen zich opnieuw moeilijkheden voordoen. Drs Scheltema noemde de ze teruggang een normaal verschijn sel, waarop de middenstand echter bedacht moet zijn. De liquiditeitsmoei lijkheden schreef hij voor een groot deel toe aan foutieve inzichten in de situatie. De middenstander, zo zei hij, zal zich bij de verminderende koop kracht dienen aan te passen, door in krimping der voorraad of assorti mentsbeperking. Ook zal de midden stander moeten bezuinigen op het huishoudbudget. Nadat na de pauze drs Scheltema doel en streven van het Econ. Inst. voor de Middenstand had uiteengezet, beantwoordde hij enkele vragen. Namens de Middel burgse Middenstandscentrale sloot de heer I. M. van Houte .de bijeenkomst. Korfbalwedstrijd. Donderdagavond zal op het Gem. Sportterrein aan de Nadorst een wed strijd gespeeld worden tussen een Swift twaalftal en de Swift-veteranen. Deze wedstrijd begint om half 8. ARNEMUIDEN. Kat valt 80-jarige vrouw aan. Zaterdagavond werd de 80-jarige Wed. P. v. d. B„ onverwachts aangevallen door haar poes, die reeds zeven jaar bij haar inwoonde en haar nog nooit lastig had gevallen. De kat takelde het oudje zo toe, dat zij aan beide armen ernstig werd ge- Onder NOGMAALS DE K.V.P. De vorige week wezen wij op de tegenstellingen, die openbaar zijn ge worden in de K.V.P. Het blijkt, dat het bestuur van deze partij direct de koe bij de horens heeft gevat, want het komt nu met plannen om de ver houdingen te verbeteren. Men staat op het standpunt, zo is verklaard, dat de K.V.P. een zo breed mogelijke samen stelling behoeft en dat deze samen stelling in haar organen en ev. te vor men nieuwe organen tot uitdrukking dient te komen. Er wordt op gewezen, dat in het afgelopen jaar pogingen van het be stuur om te komen tot het instellen van vaste adviescommissies uit ver schillende groeperingen van het ka tholieke volksdeel met succes zijn be kroond en op deze weg wil men ver- der gaan. Of daarmede echter de tegenstel lingen kunnen worden overbrugd, zal de vraag zijn. Zien wij het goed, dan is er allereerst sprake van een moei lijk te omschrijven mentaliteitsver- schil en gaat het bij de mensen van de z.g. rechtse groep tegen de alge mene lijn, die de laatste jaren in de r.k. politiek werd gevolgd. Critiek, die zich voornamelijk richt op de me dewerking en h.i. zelfs ondergeschikt heid aan de P.v.d.A., terwijl met name tegen het feit, dat de r.-k. poli tici geen critischer standpunt inne men tegen de politiek van minister Lieftinck, grote bezwaren bestaan. Met commissies zal men deze moei lijkheden niet kunnen oplossen. Heel de K.V.P.-politiek der laatste jaren zal op de helling moeten. In hoeverre dt rechtse stroming succes zal hebben zal moeten worden afgewacht. T. wond. Dokter v. d. Moer en twee li- den van het Rode Kruis moesten hulp verlenen. Vermoedelijk heeft men hier met dol heid van de kat te doen gehad. Het dier is door de buren afgemaakt. WESTKAPELLE. 1000ste repetitie. Vandaag hoopt de heer M. P. Vente- vogel, muziekleraar te Vlissingen, zijn 1000ste repetitie te geven voor de Chr. Gem. Zangver „Looft de Heere". 8 Aug. 1928 gaf hij zijn eerste repetitie. Verder dirigeerde hij het koor tijdens 89 concerten, 5 concoursen en met het jaarlijkse uitstapje der vereniging ging hij 15 keer mee. Tijden van bloei en verval heeft de heer Ventevogel mee gemaakt. Hij was een suwende kracht in het verleden en heden. Daarom Is de zang ondenkbaar geworden zonder deze directeur en zijn er voor hem prettige herinneringen aan dit tijdvak verbonden. (Ingez. mededeling, adv.) Lichts, pittigs VIRGINIA 50 gr. 75 ct. FEUILLETON door G. P. BAKKER. 44) -o— „Ja, daar gaat iemand", stemde Joop toe. „Ver weg, kwam int een zijpad. Al weer verdwenen in de bossen". „Kom mee. Kom mee", riep Jan en versnelde zijn pos. „Zie, daar is een bruggetje. Het voert haar de bouwval. Een ridderhofstee. Misschien toch nog bewoond." Ze gingen de brug over, door een grote verwaarloosde tuin kwamen ze aan de deur. „Geef ons iets te eten, al is het maar een korstje brood, edele mensenvrien den", jammerde de smekende stem van een stervende vrouw. Hij klopte op de deur. Luider en luider. „Niemand", meende Joop. „Vreemd", antwoordde Jan. „Die •persoon moet van hier gekomen zijn". Hij drukte tegen de deur. Ze vloog open. Voorzichtig, Joop in de voorhoede, slopen ze op de tenen door de gang. „Niemand. Helaas onbewoond". „Onderzoeken." Ze openden een paar deuren, lege, kale vertrekken. „Vrij bovenlicht. De hemel ls mijn zolder", grapte Jan. Plotseling keerde Joop zich om, de wijsvinger op de mond. Door een reet Onder een deur scheen een zwak schijnsel. Hjj klopte bescheiden. Geen ant woord. Langzaam draaide hij de knop om, keek door de kier, wenkte Jan. Op de tafel stond een kleine bran dende lantaarn. De ramen- waren door luiken gesloten, maar de naden wier pen lichtende lijnen in het vertrek. Jan opende de deur. Toen schrok hij terug, op de grond, tegen een stoel geleund lag een man. Zij wacht ten angstig. Het lichaam bewoog zich niet. Geruisloos gingen ze de kamer binnen, de ogen op de man gericht. Joop boog zich over hem heen. „Een lijk?" De ander schudde het hoofd, nam handig de kortjan weg, zette zijn mars neer, haalde een eind touw te voor schijn en bond vlug, met grote ken nis van zaken handen en voeten van de bewusteloze. „Zie zo, dat is veiliger" oordeel de hij. Snel doorzocht hij de zakken, vond een pistool, kruit, kogels, een knip mes en toen een goed gevulde beurs. „Zilveren daalders en zelfs goud vinken. Hoera, we zijn gered", ju belde hij, alle voorzichtigheid verge tend op het gezicht van het goud. Hij zwaaide de hand met de beurs in de lucht. „Straks kunnen we wel tel len. Nu weg." De buidel verdween in zijn zak. „Wat zou er ln die kast zijn? De sleutel steekt in de deur. We zullen dat volledigheidshalve eens even on derzoeken", meende Jan en opende de deur. „Een rijk ontbijt", juichte Joop, maar keek toch of de man op de grond niet bij kennis was gekomen. En zie een kruik. Hij rook wijn. „Hij is bewusteloos en gebonden", zei Joop, en begon het voedsel naar binnen te schrokken, goot een roe mer vol wijn. Jan volgde het voor beeld. Ze aten alles, de ogen strak op de man gericht. Toen pakte Joop de roemer in zijn mars, gaf de kruik en zei: „Ik geloof, dat dit alles van waarde is." „Zal ik hem lossnijden?" vroeg Jan. „Hij heeft ons edelmoedig alles ge geven wat hij bezat. Hij zou hier kun nen verhongeren. Hij, onze levens redder." „Onmogelijk. Veel te gevaarlijk." „Wie zou hij zijn?" „Een zeeman." „Bestelen is mooi genoeg. Maar om hem hier gebonden te laten verhon geren is toch al te gemeen." „Maar als we hem vrijlaten, volgt hij ons misschien, en dan leggen we het loodje. Dank je wel. We zijn ge red. Laat ieder voor zichzelf zorgen", oordeelde Joop en met rasse schreden verdween hij. Jan haalde de schouders op maar volgde zijn vriend. Hij zag hem over de brug gaan en snel verdwijnen. Er bleef hem niets over dan te volgen. Juist om de hoek zag hij een groep ruiters. Hij bleef staan aan de kant van de weg. Toen ze hem voorbij waren, schreeuwde hij: „Hopman, ik geloof, dat ze daar in die ridderhofstede aan het vechten zijn." Hij wachtte geen antwoord af, tilde zijn rokken hoog op en liep wat hij lopen kon de bos sen zijn kameraad na. (Wordt vervolgd.) Levering van 75 S.A.A.B.» Safirvliegtuigen. De N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen heeft van de Svenska Aero- plan Aktie-Bolaget te Linköping in Zweden opdracht ontvangen voor de bouw van 75 S.A.A.B.-Safirvliegtuigen, welke bestemd zijn tot lestoestellen voor de Zweedse luchtmacht. Tevens werd opdracht ontvangen voor de ver vaardiging van een groot aantal reser ve-onderdelen. De opdracht beloopt verscheidene millioenen guldens. Met de productie is Maandag 18 Juni een begin gemaakt. Het eerste vliegtuig zal over ca. tien maanden gereed zijn. De toestellen zullen in twee jaar tijds worden gele verd. De S.A.A.B.-Safir is een éénmotorig driepersoons trainingstoestel met drie- vviellandingsstel. Het is voorzien van een 6 cylinder Lycomingmotor van 190 pk. en een verstelbare propeller. Het gewicht bedraagt 1150 kg, de lengte 7.85 m en de breedte 10.60 m. De ma ximumsnelheid bedraagt 275 km per uur, de kruissnelheid 245 km. De vlieg tuigen, die geschikt zijn voor stunt- vliegen, kunnen stijgen tot een hoogte van ca. 5500 meter. Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat op deze eerste opdracht nieuwe opdrachten zullen volgen. Vermeldenswaard is, dat Zweden al- leg levert, wat Nederland deviezen zou kosten, terwijl de motoren, instrumen ten en propellers uit Amerika komen. „De Schelde" levert het lichtmetaal en het staal en fabriceert de vliegtuigen. De toestellen zullen gebouwd worden op de fabriek der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Dordrecht. Het aanvaarden van deze opdracht betekent, dat de vliegtuigproductie van de Kon. Mij. „De Schelde", die voor de oorlog van betekenis was, thans op grote schaal hervat zal worden. De Internationale Christelijke V redesbeweging Ook dit jaar houdt de Internationale Christelijke Vredesbeweging haar zo- mercongressen om in het licht van Gods Woord de brandende problemen van deze tijd te bespreken. In Graz (Oosten rijk) is van 4 tot 11 Aug. haar gewone en van 13 tot 20 haar jeugdcongres. Eén van de sprekers is prof. dr J. Zijl stra, hoogleraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam, terwijl mevr. prof. dr G. v. d. Molen, rector dr Turkstra en 15 andere personen de afdeling Ne derland van de I.C.V.B. vertegenwoor digen. Het hoofdthema van de confe renties is: „De waarde van de mense lijke persoonlijkheid", onderverdeeld in a. „Jezus Christus, de ware mens"; b. „De mens in de politieke, economische en de sociale samenleving" en c. „De Christen in de ontmoeting met de van rechten beroofde broeder". De jonge Nederlandse afdeling orga niseert thans een actie tot ledenwer ving. Daaraan is een mooie hoofdprijs verbonden, n.l. een 10-daagse gratis reis met verblijf naar Oostenrijk. Behalve genoemde personen hebben o.a. zitting in het bestuur: jkvr A. H. de Beaufort-Hooft Graafland, dr J. A. H. J. S. Bruins Slot, dr E. Diemer, mr J. J. R. Schmal en prof. mr P. J. Ver dam. Inlichtingen bij de administrateur. Prins Hendriklaan 14 te Bilthoven. Vervoer fietsmotoren per trein. De K.N.M.V. heeft zich tot de Neder landse Spoorwegen gewend met de vraag, of een regeling kon worden ont worpen, waardoor rijwielen met hulp motoren met de reizigerstreinen kun nen worden vervoerd. Hierdoor zou be schadiging van de vrij kwetsbare brom fietsen in de speciale rijwieltreinen en tijdens de overlading op de station* worden voorkomen. De N.S. heeft medegedeeld, dat ge durende het seizoen (van 29 Juni tot en met 1 September) het vervoer van rijwielen met hulpmotor met de reizi gerstreinen zal geschieden en wel bij vervoer op rijwielabonnementskaart; tevens bij vervoer op bagagekaart over afstanden tot en met 40 km. Het ver voer op bagagekaart over afstanden boven 40 km wordt nog bestudeerd. Loonregeling in akker» en weide» bouw en veehouderij. In een bijvoegsel van de Nederlandse Staatscourant van Maandag zijn opge nomen regelingen van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de akker- en weidebouw en de veehouderij in de pro vincies Groningen (met uitzondering van de veenkoloniën en Westerwolde), Friesland, in de Noord-Oost Polder en in de provincie* Noord-Holland en Zee land.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2