^yiicuwó uit de^ rovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Noord" Beveland. Tholen Schouw en-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. ;-''L erf KERK DE BEURS NOTEERDE GISTEREN 20H 9-A m Lezers grijpen naar de pett-, WATERSTANDEN nvonluren en veiling Dinsdag 19 Juni 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 -nitiebunker te Westkapelle 23 m, verplaatst. Vrijdagavond was de munitiebunker bij Westkapelle, waarover we Zater dag uitvoerig schreven, 23 meter ver plaatst. Men heeft het werk nu stop gezet, daar de aannemer vandaag een ander werk moet beginnen. De bun ker staat thans buiten het nieuwe weg lichaam, zodat met het doortrekken van de verbinding AagtekerkeWest kapelle kan worden begonnen. Men hoopt Donderdag of Vrijdag met de werkzaamheden, die aan het verplaat sen van deze bunker zijn verbonden te kunnen doorgaan. Er zal nog 27 m. moeten worden afgelegd, voor de bun ker op de nieuwe standplaats zal zijn aangekomen MIDDELBURG. De nachtwaiideltocht. Over de nachtwandeltocht van „Me- dioburgum", vernemen wij dat deze waarschijnlijk omstreeks 17 Augustus (Volle Maan) zal worden gehouden. De afstand zal 50 km bedragen en de tijds limiet 11 uur, incl. de rustplaatsen. Huldiging ir A. P. Lindenbergh. Ia aansluiting aan de huldiging van de heer Ir A. P. Lindenbergh, hoofdingenieur bij de N.V. Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits-Maat schappij, welke Vrijdagmiddag in Sluiskil plaats vond, werd Zaterdag morgen in het P.Z.E.M.-kantoor een bijeenkomst van het in Middelburg werkende personeel gehouden, waar de jubilaris werd toegesproken door de directeur der vennootschap, Ir T. Michielsen, terwijl namens dat per soneel het woord werd gevoerd door de technische hoofdambtenaar, de heer K. J. Zelders. De jubilaris dankte voor de hem op deze spontane wijze gebrachte hulde. VLISSIN GEN. Kanovaarders te ver in zee. Zondagmiddag waren twee kanovaar ders, beiden metaalbewerkers en 37 jaar oud, op de Wester-Schelde met een kano aan het varen. Zij waagden zich te ver en toen zij het zeil wilden hijsen, sloeg de kano om en kwamen beiden in het water terecht. Eén der loodsboten voer uit en de bemanning mocht het ge noegen smaken beide drenkelingen te redden. De kano kon ook worden gered. Eén der mannen moest zich onder dok ters behandeling stellen en moest het bed houden. Me»sje wei op butonrand. ..„agmiddag moest de politie dok tersnulp inroepen voor een 4-jarig meis je, dat met haar ouders op de boule vard aan het wandelen was. Plotseling rukte zij zich los en liep weg. Zij kwam van de boulevard te vallen op de beton- rand van het strand. De dokter liet haar met de auto naar huis brengen. Woonwagenbewoner aangehouden. De politie heeft een woonwagenbewo ner aangehouden, die, nadat hij in een café een consumptie had gebruikt, van de gelegenheid, dat de eigenaar zich even verwijderde, gebruik maakte om diens vulpen te stelen en f5, die hij zojuist had betaald. De man was spoe dig gevonden en legde een bekentenis af. Het gestolene werd teruggevonden. Ernstig ongeval met 4-jarig jongetje. Gistermiddag deed zich een ernstig ongeval voor op de Singelweg. Het 4- jarig jongetje B. rende plotseling, zon der uit te kijken, van 't trottoir de rijweg op. Hij werd gegrepen door een zware vrachtauto van de Fa A. Zeer ernstig gewond moest hij naar het St Joseph- ziekenhuis worden overgebracht. Het politieonderzoek wees uit, dat de chauf feur geen schuld trof. De concerten. De regeling der gemeente-concerten is vanaf 20 Juni gewijzigd. Het pro gramma luidt nu als volgt: 20 Juni „St Caecilia", Bellamypark; 23 Juni „Ons Genoegen", Bellamypark; 29 Juni „St Caecilia", Bellamypark; 7 Juli „Ons Genoegen", Plan Oost; 14 Juli „Ons Genoegen", Bellamypark; 28 Juli „Crescendo", Havendorp; 4 Aug. „Ons Genoegen", Bellamypark; 16 Aug. „St Caecilia" Bellamypark; 18 Aug. ,Ons Genoegen", Bellamypark; 25 Aug. „Ons Genoegen", Plan Oost; 31 Aug. „St Caecilia", Havendorp; 31 Aug. „Ons Genoegen", Bellamypark, (beide van 19.30 tot 21 uur; 8 Sept. „Crescendo", Bellamypark. Jongetje tengevolge van ongeval overleden. Het 3 jarige zoontje van tandarts R. te Kruiningen, dat vorige week op de Rijksweg te Kruiningen door een auto werd gegrepen, is Zaterdag j.l. in het ziekenhuis te Goes overleden. Weekend Prov. jongenswerk commissie te 's-Heer Arendskerke. De Prov. jongenswerkcommissie van de C.J.M.V. organiseerde te 's-H. Arendskerke een weekend. De leiding berustte bij de heer M. Schouten te Krabbendijke. Nadat Zaterdagavond de broodmaaltijd was gebruikt, hield de heer P. de Leeuw te Zaamslag een inleiding over het onderwerp „Gewen ning en geloof". Er volgde een goede bespreking. Zondagmorgen werd de kei.;dienst bezocht, waarin voorging prof. Berkelbach v. d. Sprenkel. Zon dagmiddag leverde de jongenswerk secretaris, de heer H. Verhaar, een inleiding over „Wat maak je van je club", waarop eveneens bespreking volgde. GOES. Avondmuziek. Het programma der avondmuziek in de Grote Kerk hedenavond van 7.30 8 uur luidt: Orgel preludium „Op bergen en in dalen", Adr. C. Schuurman. Koor: Be werking Gezang 265. Orgel: Sonate over Psalm 103 (3 delen) Adr. Kouse maker. Koor: Psalm 150 (3 bewerkin gen). Medewerkenden: Kerkkoor Herv. Kerk in samenwerking met de Chr. Oratoriumvereniging „Willem 't Hooft". Orgel: Adr. Kousemaker en J. A. de Bruyne. KRUININGEN. V erkeersongeval. Zaterdagmiddag wilde de heer R. van Hansweert met zijn vrachtauto, komende uit de richting Krabben dijke, bij hotel de „Uitkijk" het dorp Kruiningen inrijden en moest daartoe naar links afslaan. Dit gebeurde óf te onverhoeds- èf de bestuurder van de uit dezelfde richting komende luxe auto ds Bel uit Krabbendijke, heeft de signalen van de vrachtauto niet tijdig gezien. Door geheel uit te wij ken op het rijwielpad kon de luxe wagen, waarin zich ook nog twee lif tende militairen bevonden, een ern stige botsing voorkomen. Toch werd de zijkant van de auto lelijk bescha digd en kon ds Bel, die een spreek beurt moest vervullen te Arnemui- den, zijn reis niet met dezelfde wa gen voortzetten. Hij is door een be reidwillig autobezitter dezer ge meente naar de plaats zijner bestem ming gebracht. Hoe gevaarlijk bovengenoemd ver keerspunt wel is moge blijken uit het feit, dat slechts enkele weken gele den een jeep van de maréchaussée op dezelfde plaats en op dezelfde wijze zwaar werd beschadigd. WEMELDINGE. Bezoek van de Commissaris der Koningin. Vrijdagmiddag werd de gemeente be zocht door de Commissaris der Konin gin. Na de audiëntie en de gebruikelijke bespreking met het gemeentebestuur, werd een bezoek gebracht aan de school voor schipperskinderen, het tehuis voor ouden van dagen „Vredebest", de kan toren en opslagplaatsen van de Coöp. Zeeuwse Aankoopvereniging, waarna per politieboot naar de sluizen werd ge varen, alwaar de sluiswerken werden bezichtigd. Tenslotte werd ten gemeen tehuize gegeten. VERSEKE. Bezoek Commissaris der Koningin. Vrijdag j.l. bracht de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Ca sembroot, een bezoek aan Yerseke. Hij werd door burgemeester A. C. Willem- sen en de wethouders, de heren P. de Koeijer en C. Pekaar op het gemeente huis ontvangen. Na bespreking van enige gemeente zaken werd een bezoek gebracht aan „Vrederust", het tehuis voor ouden van dagen. Ook werd de openbare school (hoofd de heer Glerum) bezocht, waar de klas voor V.G.L.O. de belangstelling trok. De nieuw gebouwde huizen wer den niet vergeten. Gedineerd werd in hotel Nolet. Verschillende particulie ren en vertegenwoordigers van vereni gingen maakten hun opwachting. De Commissaris heeft ook nog een oude kennis bezocht, n.l. de 75-jarige mej. Eversdijk, die jarenlang bij zijn ouders heeft gewoond. KATS. Schoolfeest. Begunstigd door schitterend zomer weer werd Zaterdag het jaarlijkse schoolfeest gevierd, dat door de am bachtsheren wordt aangeboden, 's Mid dags vertrok de schooljeugd met de ambachtsheren in optocht naar het sportterrein, waar diverse kinderspe len werden uitgevoerd. Na afloop werden de kinderen getracteerd en werden cadeaux uitgereikt, 's Avonds gaven de muziek- en de zangvereni ging, alsmede het kinderkoor, con certen. ST ANNALAND. Jaarvergadering Veilingvereniging „St Annaland e.o." De land en tuinbouwvereniging „Vei ling St Annaland e.o." hield haar jaar vergadering in zaal Rijnberg o.l.v. de heer F. J. Brooymans. Er waren vol gens deze, dit jaar geen grote prijzen gemaakt. Ondanks het feit, dat er 1 millioen kg aardappelen minder omge zet waren, werd toch van dit product f40.000 meer gemaakt dan vorig jaar. De omzet van uien (f 635.000 vorig jaar) liep terug tot f341.000. De exploitatierekening van het 20e boekjaar 19501951 liet een totaalbe drag zien van f 57.801,89 met een saldo winst van f 710,32. De balans liet aan totaalcijfers zien f 67.478,68. De totale omzet was 13.419.686 kg voor f 942.640,70. Het jaarverslag van de administra teur, de heer L. P. Goedegebuure Abrzn, kwam daarna aan de orde.Er zijn thans 391 leden. Het aftredende bestuurslid, de heer M. J. Buijs werd herkozen. De provisie werd onveranderd vastgesteld. Het be stuur werd evenwel gemachtigd deze te wijzigen. Momenteel bezit men 40.000 duizend kisten. De verplichte levering van aard appelen geldt ook dit jaar weer tot 1 September. Wanneer de leden zich niet aan deze datum houden en hun aard appelen aan particulieren, buiten de veiling, verkopen zal men hen een boete opleggen, variërend van f10 tot f100 al naar gelang de aanvoer. UITSLAGEN ZIERIKZEES LYCEUM. De uitslag van het eindexamen afd. R.H.B.S-B te Zierikzee luidt: Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd mej. J. Verspoor, te Bruinisse en de he ren M. van Gastel te Noordgouwe; T. F. Laban te Haamstede en A. P. Vos te Zierikzee. Afgewezen 4. DE STAND VAN HET VLAS. De vlaskopers, die anders begin Juni op Schouwen en Duiveland arriveren, zijn in de afgelopen week toch versche nen en over het eiland uitgezwermd. Voor verkoop kwamen uiteraard alleen in aanmerking de percelen, die voor de regenperiode in Maart waren ingezaaid. Naar gelang van de kwaliteit waren de verkoopprijzen voor deze percelen bevredigend. Wat het late vlas betreft, waarvan de stand vorige week nog zeer slecht was, dit heeft veel geprofiteerd van de malse regenbuien van Woensdag j.l.. De hoop is gewettigd, dat de achter stand in groei thans nog wel zal worden ingehaald. Internationale krabbenviswedstrijd te Terneuzen. Voor het eerst in Nederland zal op Donderdag 19 Juli a.s. te Terneuzen een internationale krabbenviswedstrijd worden gehouden om „de zilveren krab", een trofee, welke aan die deel nemer wordt uitgereikt, die binnen een vastgestelde tijd het grootste ge wicht aan krabben weet te vangen. Vooral bij de Belgen bestaat voor deze wedstrijd, die wordt gehouden langs de Scheldeoever, grote belang stelling. Alleen reeds uit Gent zullen minstens 500 amateurvissers er aan deelnemen, terwijl ook uit Antwer pen zeer grote deelneming wordt ver wacht. De wedstrijd om „de zilveren krab" vormt een onderdeel van het door de „Harmonie Terneuzen" in samenwer king met de V.V.V. georganiseerde zomerfeest, dat van 16 t.m. 21 Juli a.s. wordt gehouden en tijdens het welk o.m. „Philips Wondertuin" te bezichtigen zal zijn. In Sas van Gent werd een nieuw zwembad geopend. Zaterdagmiddag is te Sas van Gent, onder grote belangstelling en in tegen woordigheid van vele autoriteiten, een nieuw zwembad geopend waarmede de ze gemeente een inrichting bezit, die met de beste in ons land kan wedijve ren, en in Zeeland uniek is. Burgem. Den Boer van Sas van Gent opende de bijeenkomst. Hij sprak woor den van dank tot degenen, die aan de verwezenlijking van dit project hebben meegewerkt en droeg het daarna over aan een stichting waarin, naast leden van de gemeenteraad ook zwemmers van de zwemclub „De Bruinvis" zitting hebben. Namens de Commissaris der Konin gin sprak het lid van Ged. Staten, de heer C. Hamelink, die de sportieve en actieve geest van de initiatiefnemers huldigde en die de inrichting daarna opende. Namens de K.N.Z.B. sprak de voor zitter der stichting, de heer M. Reme- ry, woorden van dank en na hem de architect, de heer Wesseloo en een ver tegenwoordiger van de aannemers. Vervolgens was het woord aan de zwemmers, die in de openingswedstrij den hun beste kunnen toonden. De inrichting heeft 30 wisselcabines, een bad van 50 bij 20 meter met zes banen, vaste startblokken voor wed strijden en een diepte van 1,45 tot 3,25 meter. Er is tevens een ondiep bad van 30 bij 20 meter voor beginners. Een permanente desinfecteringsinrichting zorgt voor de zuiverheid terwijl met een pompinstallatie in 10 uur tijds het ge hele bad ververst kan worden. Jaarvergadering afd. West- Zeeuwsch-Vlaanderen C.B.T.B. Zaterdagavond 16 Juni j.l. hield de afd. West-Z.-Vlaanderen van de C.B. T.B. haar jaarvergadering in café de Vuyst in Oostburg o.l.v. de heer de Feyter. Na de opening en de behan deling der jaarverslagen werden de aftredende bestuursleden Joh. de Fey ter, J. J. Dieleman en Jacs. Quaak herkozen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental weer iets toegenomen is. Hierna deed de provinciale secre taris, drs J. J. Knibbe, enkele mede delingen over de plannen tot oprich ting van een collectieve auto- en trac torverzekering. Een kleine commissie zal aan het provinciaal bestuur advies uitbrengen. Er blijkt hiervoor in de verschillende gewesten van Zeeland wel belangstelling te bestaan. Vervolgens sprak de heer Knibbe over het onderwerp: „De dubbele P in het leven van de christen-boer". Hij merkte op, dat men zich steeds moet bezinnen op de plicht en de plaats, die men als boer en vooral als chris- tenboer in de maatschappij heeft. Wjj leven in een ontredderde we reld, vol van ordeningen en voor schriften. De tijd van vrijheid, ook van bedrjjfsvrijheid, is voorbij. Hier op moeten wij ons instellen; daarbij trachten de nadelen van verstarring en bureaucratie zo klein mogelijk te doen zijn. Het belangrijkste is echter, dat wij leven op de plaats door God bepaald. Daar hebben we onze taak en plicht. Deze is velerlei: voeding van het Ne derlandse volk, bijdrage aan de ex port (deviezen). Wjj moeten oog heb ben voor de ontwikkeling der dingen. In dit verband werd besproken de plannen tot integratie van de West- Europse landbouw, Benelux, plan- Mansholt enz. Verder werd gesproken over de veranderde positie van de werknemer, over de emancipatie van het platte land enz. Opgewekt werd eigen stijl en eigen karakter van het platteland te bewaren. Een christenboer dient al deze din gen in hoger licht te bezien, 't gaat om het geven van het goede voorbeeld, om het beïnvloeden van het platte land in christelijke geest. Drs Knibbe deed een krachtig be roep op de leden om het chr. land bouwonderwijs te steunen en pal te staan voor de chr. organisatie. In de bespreking kwamen verschillende pun ten nader naar voren. De handhaving van de C.A.O. blijkt ook in W. Z.- Vlaanderen een moeilijk punt te zijn. Toegegeven werd, dat gebrek aan solidariteit onder en laksheid van de boeren hier een grote rol spelen. SCHOOLWANDELTOCHT IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Ruim 250 West-Vlaamse scholieren vertrokken Zaterdagmiddag van het ge meentelijk sportterrein te Oostburg voor een schoolwandeltocht van ruim 10 km. door de Veerhoekpolder over Zuidzande en terug naar Oostburg. Evenals vorig jaar ging de O.L school van Cadzand met de eer strij ken, voor de o.Ls. Oostburg en de Chr. Nat. school te Oostburg met resp. 104, 100%, 96% punten, terwijl Retranchement en Zuidzande de rij sloten. Na een periode van enkele maanden heeft Bruinisse in de heer C. Kortvriend weer een omroeper. Op 60 verschillende plaatsen in de gemeente brengt hij zijn nieuws. Morgenavond om 7 uur komt een militair elftal van de Stormschool uit Roosendaal een wedstrijd spelen tegen W.H.S. I uit St Annaland. Tot administratieve hulp op het kan toor van de Coöp. Boerenleenbank te St Annaland is benoemd mej. M. Bur gers Fd. In Poortvliet stootte, tijdens het ver richten van landbouwwerkzaamheden met de schrepel, mej. Wed. M. H Lisse- veld, Paaschdijkstraat, op een hard voorwerp. Het bleek een gouden tientje te zijn. Een goede vondst'. In Poortvliet werden in het dienst- plichtregister lichting 1953 12 personen ingeschreven. In de onlangs gehouden vergadering van de school met de Bijbel te Bergen op Zoom werd het bestuur als volgt ge kozen: J. Butijn, voorzitter; F. Burg mans, vice-voorzitter; C. Rossen, secre taris; J. Verhage, 2e secretaris; C. Gil lissen penningmeester en J. Butijn, 2e penningmeester. -> De jeugdclub „Van knop tot bloem van de C.J.V.F. te Zoutelande maakte o.l.v. mevr. R. Ovaa-Verhage een reis per autobus naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De Zaterdag te Goes gehouden col lecte voor de Stichting Christelijke Blindenhulp („Bartimeüs", „Sonne- heerdt", „Plantage-Werkinrichting" en „Blindentehuis") heeft opgebracht f 533.94. De agent der Rijkspolitie, de heer P. de Leeuw te Yerseke, is te Utrecht geslaagd voor het politie-diploma. Dezer dagen maakte de Ned. Herv. Vrouwenvereniging te Kapelle een reis naar Utrecht en N.-Holland. Te Zeist werd een bezoek gebracht aan de Sola- fabrieken. Te Hilversum werden de studio's bezocht. De heer P. Hensdijk is benoemd tot badmeester te Kapelle wegen het be danken van de heer Welleman. De Rode Kruis-collecte te Kloetinge bracht f310,75 op. en ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maartensdijk, P. Dors man te Schelluinen; te Krimpen aan de Lek, J. Cuperus te Doornspijk; te Meerkerk, J. C. W. Kruishoop te Rot terdam-Charlois. Bedankt voor Kampen, C. M. Graaf- stal, res. legerpredikant te Ede; voor Benthuizen, R. W. Stern- te Ouddorp. Geref. Kerken. Het tweetal te Middelburg, bestaan de uit G. v. Andel te Dieren en M. Hamming te Den Helder, is geannu leerd, aangezien op dezelfde dag, dat het werd samengesteld, ds van An del het beroep van de Geref. Kerk te Rotterdam-Charlois aannam. Aangenomen naar Grootegast, J. Wolven te Koudekerk a. d. Rijn. Geref. Kerken (onderh. art. 81) Beroepen te Bilthoven, J. Rijneveld te Bunschoten-Spakenburg. Bedankt voor Murmerwoude-Oen- kerk, J. P. Unger te Lemele-Lemeler- veld. Geref. Gemeenten. Beroepen te Scherpenisse, A. de Blois te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor 's-Gravenhage, P. Hon-1 koop te Rijssen. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 90# 90# Kon. Olie 300# 300# Rotterdamsche Bk. 158 158# Dollarlening 1947 99 100 Dito onder aand. 299# 299# Twentsche Bank 160 160 Invest. Certii. 90A 90# Moeara Enim 489 492 Overzeese Gas 58 Nederl. 1962/64 cum 9OH 91# A'dam Rubber 119# "7# Borneo Sumatra 112# 112 Groc/tboek 1946 90# 90# Bandar Rubber 109 109 Internatio 147# 88 3# Kon. Olie 1930 107# 107# Deli Bat. Rubber 98 95 Am. Smelting 89 C. H. I. Bank 48 51 Kendeng Lemboe 88# 89 Anaconda Copper 46# 46# Nat. Handelsbank 90# 91# Oost Java Rubber 38# Bethl. Steel 57# 57 Ned. Handel Mij. 154# 154# De Oostkust 91 Chrysler 81# A.K.U. 173# 174 Serbadjadi General Motors 55# 54# Berghs Jurg. 300# 300 HolJ. Am. Lijn 178# 177 Intern. Nickel 39# 39# Berkels Patent 115 115 Java China Jap.lijn 136 136# Kennecott 83# 84 Calvé Delft 137 136# Kon. Boot 132 131# Rep. Steel 45# 46 Centrale Suiker 180 179 Kon. Paketvrt. 131# 128# Stand. Brands 6# 6# •Fokker 131# 130 Ned. Sch. Unie 155# 154 U.S. Steel 47 46# Gelder Zonen 162 161 v. Ommeren's Sv. 193# 177 Cities Service 118# 120 Kon. Hoogovens 151# 151# Rott. Lloyd 147 148 North Ara. 20 Lev. Bros Unil. 245 243# Stv. Mij. Ned. 155# 153# Cont. Oil 114# Ned. Ford 335 334 H.V.A. 12574 126 Midcont. Oil 66# 66# Ned. Kabelfabriek 220 Java Cult, 56 ss# Philips Oil 94# 66# Philips Gloeil. 241# 237# N.LS.U. 94 94# Shell Union 67 Do. 6 cum.-pref. wd. Vorstenlanden 27# 26# Tide Water 40# 41# 164 164# Deli Bat. Mij. 108 107 Baltimore 20# Wilton 155 155# Deli Mij. 98# 96# Miss. K. Texas Biliton I rubr. Senembah 90# 90# New York Centr. 20# 20 Dito II rubr. 188 Muller Co. 163# 163 Pennsylvania 20# 21M Dordtsche Petr. 275# 276# Amsterd. Bk. 152 152# Canadian Pac, 28# 29 Dito Pref. 285 286# Ëscompto Bk. 54# 54# Hudson Motor 18# Rondrit ouden van dagen Middelburg. De commissie tot het organiseren van rondritten met de Middelburgse ouden van dagen, bestaande uit de heren J. Augustijn, J. Verhage en P. de Vos, heeft ook dit jaar wederom het plan deze oudjes een rondrit aan te bieden. Ter bestrijding van de daaraan ver bonden kosten doet ze een beroep op alle ingezetenen der stad een bijdrage te verlenen. De leden van het Middelburgse Brandweercorps hebben aan de com missie hun spontane medewerking toe gezegd om de intekenlijsten aan te bieden tussen 18 en 30 Juni. Datum van de te houden rondrit zal nog nader worden bekend ge maakt, alsmede de data, waarop de ouden van dagen zich kunnen mel den. Evenals voorgaande jaren zal de commissie op automobilisten een be roep tot medewerking doen per cir culaire. Mannheim 419 (plus 0.05); Trier 179 (plus 0.04) Keulen 291 (—0.05); Ruhrort 501 (—0.11); Lobith 1119 (-0.07); Nijmegen 8-16 (—0.06); Arnhem 882 (-0.06)Eefde 396 (-0.06)Deventer 294 (-0.05) Namen (la Plante) 145 (-0.17); Borgharen 4039 (—0.29); Belield 1145 (plus 0.02); Grave 445 (plus 0.07); Lith 0.81 (plus 0.46); Vreeswijk 0.91. Bevestiging en intrede ds W. de Wit te Moercapelle. In de Ned. Herv. kerk te Moerka- pelle (het eigen bedehuis was voor dit doel niet groot genoeg) heeft ds W. de Wit, predikant der Geref. Gemeen te en gekomen van Middelburg, Zon dag zijn intrede gedaan bij de Geref. Gemeente aldaar. Hij werd bevestigd door de consu lent, ds M. Blok te Rotterdam, met een predikatie over Coll. 1 28. Nadat de gemeente gezongen had Ps 144 7, vond de bevestiging plaats. Ds Blok sprak vervolgens enige woorden tot predikant, kerkeraad en gemeente, waarna ds de Wit Ps 134 3 staande werd toegezongen. Des avonds deed ds de Wit zijn in trede. Hij preekte in deze dienst over Psalm 258. Na de preek volgden toespraken tot zijn collega-predikan ten, de kerkeraad, de gemeente, de burgerlijke overheid en andere be langstellenden. Speciaal werd het woord gericht tot mevr. wed. Hof man, wier man vele jaren de gemeen te van Moerkapelle diende en tot ver tegenwoordigers van de Geref. Gem. van Middelburg. Nadat verschillende aanwezigen ds de Wit een hartelijk welkom hadden toegeroepen en hem Gods zegen op zijn arbeid hadden toegewenst, zong de gemeente ds de Wit Ps. 201 toe Promotie ds Y. Feenstra. Vrijdagmorgen 6 Juli a.s. zal aan de Vrije Universiteit promoveren tot doc tor in de theologie ds Y. Feenstra, Ge reformeerd predikant te Rotterdam- Charlois, op een proefschrift getiteld: „Het Apostolicum in de twintigste eeuw". Promotor is prof. dr G. C. Ber- kouwer. Onderling hulpbetoon. Op zijn verzoek het wijkgebouw voor de samenkomsten der gemeente te mo gen gebruiken ontving de kerkeraad der Geref. kerk van Schiedam (w.o. Kethel ressorteert) van de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van Kethel bericht, dat hij „staande in de gemeen te van Jezus Christus en geroepen zijn de tot het ambt in Zijn kerk niet an ders dan in alle opzichten zal mede werken tot de verkondiging van Jezus Christus, opdat inderdaad de wereld zal weten, dat er geen heil is buiten Hem. Waarom de kerkeraad gaarne aan de Gereformeerde broeders en zus ters in de Here gelegenheid biedt sa men te komen om Hem te verheerlijken en de verkondiging van Zijn Evangelie te horen". De kerkeraad van Schiedam sprak over dit blijk van broederlijke liefde zijn dankbaarheid uit. EEN DIKKE KABOUTER „O, hebben jullie hem ook gezien", en Maartje trappelde van spanning. „Hoe kan dat nou?" kwam haar broertje ver ontwaardigd, maar toch wel erg benieuwd naar hetgeen Maartje ontdekt had. En ook Wiekeboi knipperde met zijn oog jes van nieuwsgierigheid. Fluisterend vertelde Maartje dat er een hele dikke, grote kabouter lag te slapen in een schommelstoel. „Hij heeft een dikke baard en snurkt alst een os. Ja, hij is wel tweemaal zo groot als jij bent, Wiekeboi, en hij draagt een muts met ballen, waar een dikke kwast aan hangt. En in het kamertje zijn wel drie deuren geloof ik. Oh, wat heeft hij een verschrikkelijk dik rond buikje. Zullen wij hem wakker maken. Misschien kan hij ons wat helpen". „Goed laten we dat maar doen", besloot haar broertje, „misschien weet hij wel raad" en vastberaden opende Gertjan de deur. „Goede middag, meneer de kabouter", groette hij beleefd „mogen we binnenkomen. Onze kaars is opgebrand ziet u", vervolgde Gertjan, „en toen konden we niets meer zien". Eerst leek het wel, of de kabouter nog steeds in het land der dromen vertoefde, maan dan ja, heel langzaam opende hij zijn ogen, geeuwde luid en nadrukkelijk, maar bleef tot ieders verwondering, lui liggen, alsof hij geen woord had ver staan. Veiligheidshalve was Maartje achter de deurpost blijven staan, maar nu kwam ze met Wiekeboi nieuwsgierig naderbij. Oorlogsschadereggling met België. Op 14 Juni j.l. is tussen Nederland en België een overeenkomst gesloten, waarbij beide landen zich hebben ver plicht de oorlogsschade aan materiële goederen, welke op hun grondgebied door de onderdanen c.q. rechtspersonen van het andere land is geleden, ieder volgens de eigen oorlogsschaderegeling te zullen vergoeden. Op grond van deze overeenkomst zal de materiële oorlogsschade, die door Nederlanders in België is geleden, afge wikkeld worden volgens de Belgische oorlogsschaderegeling en de materiële oorlogsschade, die door Belgen in Ne derland is geleden, volgens de Neder landse oorlogsschaderegeling. Sluitingsavond Rode Kruis- campagne te Goes. Gisteravond werd in de „Prins van Oranje" ter afsluiting van de Rode Kruiscampagne een samenkomst belegd met de collectanten en helpers. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer A J. van Heel, mede, dat de collecte het totaal-bedrag van f 2971,58 heeft opgebracht. Het district West-Zuid-Beveland heeft rond de 15000 opgeleverd, terwijl nog f1250 van de Boerenleenbanken wordt verwacht. Daarna werden enkele films vertoond: o.a. Boekenactie Rode Kruis (BARK) j de hoornvlies centrale, de bloedtrans fusiedienst en enkele teken filmpjes. OPROEP. Gistermorgen omstreeks half 12 is te Middelburg op de hoek van de Poelen- daelewegde Ruiterstraat een 4-jarig jongetje door een wielrijder aan gere den. In verband met geneeskundig onder zoek verzoekt de commissaris van po litie de betrokken wielrijder zich met spoed te melden voor het geven van in lichtingen. EXAMENS CHR. KWEEKSCHOOL MIDDELBURG. Voor het examen Nuttige Handwer ken slaagden aan de Chr. Kweekschool de dames J. P. Antheunisse, Souburg; L. N. v. Halst, Wissekerke; A. S. Hondsmerk, Middelburg; 1 leerlinge werd afgewezen, Veerse visser had een buitenkansje. Door de Veerse visser de heer 1. Bout werd JVlaandagmiddag in de haven van Veere een steur van 35 kg. aangevoerd. Het dier had een lengte van 3% m. Voor de schipper was dit een buiten kansje, daar dergelijke vangsten een be hoorlijke prijs opbrengen. Korlbal. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Ie klasse: Tjoba—Togo 43. 2e klasse: VolhardingZeelandia 5 5; Swift HEendracht 12; Storm vogelsOlympia 23. 3e klasse A: Scampolo IH-^Vopo 1— 15; De PoelEIto 22; DiosScam polo II 4—3. 3e klasse B: V.K.V.—Swift Hl 6—3; Tjoba ltOlympia H 34. 3e klasse C; A.K.C.Atlas 42j Swift IVStormvogels IX 82; Swift V—S.V.G. 3—4. Aspiranten A: Swift A—De Poel 1 1; ScampoloVopo 04; S.S.S.Zee- iandia 07. Aspiranten B: MadjoeSchool Sou burg 11; Swift CSwift B 14. VAN MAka. GRAANBEUKS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam), Behalve tarwe flauwe stemming. Tarwe naar kwaliteit f 24,5025,50; Zomergerst f3435; Haver f3234; Rogge f 3334,50. Peulvruchten kalm. Groene erwten f3542; Schokkers f4053; Bruine bonen f3042. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei 35 mm opwaarts; Alpha's f 12,50 13,50; Redstar f 20; Bevelanders f 18. Maas klei: Voran f 10; Industrie f 11. Voeraardappelen f 56. Alles per 100 kg. Prijzen uerekend op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GOES. Veiling van 18 Juni. Grote veiling; Kruisbessen 44,2048,10 per 100 kg. Kleine veiling: Groenten: Bloemkool A 3042; idem B 16—22; idem C 820; Kropsla B 24, alles per 100 stuks; Spinazie 3444; Rabar ber 16; Sjalotten 49; Doperwten 63; Nieuwe aardappelen 43—45; idem kriel en drielingen 1733, alles per 100 kg; Radijs 2,505; Wortelen 4042, beide per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 18 Juni. Sla kg. 2224; Sla stuks 210; Bloem kool A 1635; idem B 821; idem C 814; idem D 810; Komkommers A 2632; idem B 2629; idem C 2326; Dubb. pnnc. 2.252.32; Stamsnijb. 1.24 1.32; Wagenaars 1.041.07; Peulen 1.53; Pdstelein 3146; Spinazie 4045; Doppers 91—94; Kauaruer 1624; Tumoonen 3445; Bospeen 2463; Boskroot 3638; Radijs 314; Andij vie 1444; Tomaten b(1.09; Aard beien 5172; ±-erziken 15 per sluK; Kodebes 4245 per doos; Idem 1.40 per kg. Aardappels Grote 3141; iaem Drieling 2831; idem Kriel 20—31. VISMIJN VEERE. 18 Juni. 2918 kg. export garnalen 64 77; 1722 kg. scnar 16—34; 1115 kg. bot 1617; 2o( kg. tong 47—91; 113 kg. rog 16—17; 692 kg. schol 1926; 35 kg. steur 1.60.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3