"''Lr» I de loupe ADAAISON Tiieuwó uitde^rovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Tholen. BAAYENS UW OPTICIEN De Belgische Senaat en het Moerdijkkanaal Probleem der waterwegen ontwikkelt zich gunstig. AANBESTEDING SPORTNIEUWS Zuiver wollen BADCOSTUUMS in diverse leuke modellen en tinten vanaf 15.25 Katoenen STRANDPAKJES zeer aparte modellen vanaf 8.70 BADMANTELS grote verscheidenheid van dessins vanaf 28.75 BADMUTSEN vanaf 2.25 SHORTS in khaki 8.35 in corduroy 13.75 ZONNEHOEDEN met brede rand vanaf 1.95 ZWEMBROEKEN van prima pasvorm in katoen 2.45 in wol (Tweka) 5.45 BADJASSEN vanaf 35.50 KINDER-BADPAKJES alleraardigste modellen in wol vanaf 7.60 Pracht kwaliteit BADHANDDOEKEN vanaf 2.40 MIDDELBURG Ruilverkavelingsplan „Schelphoek". Onder KERK jjZ ending Verbijstering wekkende gelijkenis. VAN MARKT DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Zaterdag 16 Junt 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 MIDDELBURG. Winkelsluiting op Maandagochtend? Het is het bestuur van de Vereni ging „Handelsbelang" gebleken, dat van haar leden-winkeliers grote voor keur hebben voor een ander tijdstip van winkelsluiting. Vroeger heeft men trouwens de winkelsluiting op Maan dagmorgen gekend en het bestuur van „Handelsbelang" wil een poging in 't werk stellen om deze toestand terug te krijgen. Daartoe wordt momenteel een enquête gehouden onder de win keliers. Het bestuur van „Handelsbe lang" is ermee op de hoogte, dat op Dinsdagmiddag vele niet-Middelbur- gers, de winkels gesloten vindende, geen reclame zullen maken. Dit ge beurt vooral in de zomermaanden, als er veel vreemdelingen in de stad ko men. Als voordeel voor de sluiting op Maandagmorgen wordt verder nog ge- 'noemd, dat het personeel een z.g. lang weekend heeft. Het bestuur van „Han delsbelang" verzoekt de winkeliers door inlevering van het enquêtefor mulier aan de verandering van de winkelsluiting mede te werken. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van Politie kunnen Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur de volgende gevonden voorwerpen wor den afgehaald: verschillende huissleu tels, rode kinderportemonnaie, rood bruine vulpen zonder dop in etui, klei ne sleutel, kinderbril, rode portefeuille met foto's, schaar, nummerbord K 26.336, kindertrommelstok, zw. rech ter motorhandschoen. Bij particulieren kunnen worden af gehaald: 2 postduiven, broche, ladder- Steeltje, bl. zwembroek m. badhand doek, netje met vis, snoer kraaltjes, bl. kinderstep, dubbel snoer witte kra len, lipssleutel no. 1995, bruin wind jack, pakje met directoirs, bl. gl. da meshandschoen, kinderportemonnaie, zilverbons a f 1, vulpotlood in etui, huissleutel (Lips), ballpoint, achtkan tige zilveren broche, gouden kinderrin getje, stofbril, vulpen (blauwzwart), groene damessjaal, br. m. witte porte- monnaie, zilveren schakelarmband, houten bakje, gl. dameshandschoen, gr. gevlamde vulpen, schooltas met boe ken, badhanddoek, rode plastic-cein tuur, wit haarbandje, knipportemon- naie met inhoud. VLISSINGEN. Propaganda-feestavond Veilig Verkeer. Onder grote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, hield de afd. Vlissingen van het Verbond voor Vei lig Verkeer Woensdag in het Schel- dekwartier een propaganda-feest avond. De voorzitter, dr G. J. M. de Greef, opende de avond met een op wekking om zoveel mogelijk leden te werven. Hierna sprak de verkeers- deskundige, de heer C. M. Langeveld, over kleine oorzaken met grote ge volgen. De Ambonese band verzorgde een muziekprogramma. Na de pauze werd een hersengymnastiekwedstryd gehouden en een gratis verloting. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevon den zijn gedeponeerd de navolgende voorwerpen: verschillende ballen; en kele sleutels; een medaille; geruite ceintuur; een strandemmertje; een da meshandschoen; een rubber sandaaltje; verschillende ballpointpennen; zwarte doek; enkele kindersteppen; rijwielen en wit gymnastiekschoentje en porte- monnaie. Dat inlichtingen zijn te bekomen om trent: enkele kinderschoentjes; enkele portemonnaie's; rood kinder badpak-, vulpen; grijze jongenskous; strandbal; 8trandschop en 2 onderbroekjes; zak doek; jongensjasje; muntbiljet; ijzeren strandschop; herensok; paar bruine sandalen; broche; bril met zonnebril; bruine glacé handschoen; padvinders- riem; snoer kralen; 2 zwembroekjes en 2 handdoeken; kinderstep; broche met parel en een auto-step. VEERE. Beiaard-concert. Vanavond van 89 uur geeft Jan Kwist het derde avondconcert op het stadhuiscarillon. Programma: 1. Pre ludium, Heller; 2. l'Anglaist, Fiocco; 3. Andante en Menuet, Mozart; 4a. Eaar loopt door 't gehucht; 4b. Mooi ieske; 4c. Van 't Kloosterken; 5a Czardas, Monti; 5b. Hongaarse dans no. 5, Brahms; 6a. Mij old kentucky home; öb.Old Folks at home; 6c. Old bla joe; 7. Mazurka, Op. 30, No. 1, Chopin; 8. Ecossaises, Beethoven; 9. Wiegelied, Mozart; 10. Rondo voor beiaard, Lefevere. Aanrijding. Donderdagmiddag kwam op de Ka naalweg een personenauto in botsing toet een vrachtauto. Laatstgenoemd voertuig liep enige schade op. Weer marktdiefstallen Donderdagmiddag bemerkte een man Op de Markt, dat een „dame" een paar kousen van een marktkraam wegnam. Hij gaf een schreeuw, waardoor de dievegge zodanig schrok, dat ze de kousen liet liggen en ijlings de benen nam. De man deed aangifte bij de politie, die er echter niet meer in Slaagde de dame te vinden. Achtjarige knaap stal een fiets. Toen Zaterdagmiddag een 13-jarige jongen op Modderoord aan het voet ballen was, had hij zijn fiets aan de kant gezet. Bij het weggaan bemerkte hij, dat de fiets verdenen was. In deze zaak is thans klaarheid gekomen en gebleken is, dat de 8-jarige S. de fiets nad meegenomen. Hij was er Zaterdag mee naar huis gereden en had daar verteld, dat hij de fiets tot Zondag avond mocht lenen om mee naar het strand te gaan. Hij bracht haar ech ter niet terug. De ouders spoorden hem Dinsdagavond aan de fiets terug te brengen, doch de jongen kwam met de boodschap terug, dat er niemand thuis was. Tenslotte heeft S. Woens dagavond het rijwiel bij een ander vriendje voor het huis gezet. Het is niet de eerste keer, dat de 8-jarige S. met de politie in aanraking komt, want hij heeft zich al enkele malen aan kleine winkeldiefstalletjes schul dig gemaakt. Verkeersregels zijn goud waard, want Uw leven is goud waard! Verbond voor Veilig Verkeer. GOES. Demonstratie O.K.K. Donderdagavond gaf de Gymnastiek vereniging O.K.K. een demonstratie voor patiënten in barakken en lopen de patiënten en verpleegsters van zie- kenhuii Oostwal. Deze demonstratie is bijzonder geslaagd en de leden ver richtten uitnemend werk. Onder de patiënten was grote dank voor dit blijk van medeleven. Dr Scherphuis en zuster van Melle vroegen om een spoedige herhaling. Diploma zwemmen. In de eerste week van Juli zul len wederom examens worden afge nomen van het Goesse Sas voor zwemdiploma A, B en C. Opgaven voor deelname via de Goesse scholen. Sportdag Chr. Lyceum. Donderdag hielden de leerlingen van bovengenoemde school, onder leiding van de leraar voor lich. oefeningen de heer Goedee, hun jaarlijkse sport dag. Voormiddags waren er athletiek- oefeningen, welke tegelijkertijd dien den voor oefeningen vaardigheidsdiplo ma. Des middags vond een volleybal wedstrijd plaats tegen een ploeg van de Rijkspolitie, die het kampioenschap van Nederland bezit. Deze spannende strijd werd door het Chr. Lyceum ge wonnen met 30. Verder werden er onderlinge wedstrijden gehouden in volleybal, handbal en voetbal. Het hoogtepunt vormde de jaarlijkse wed strijd van een ploeg leraren tegen een ploeg leerlingen. De laatsten wonnen met 61. De „hatelijke nul" is ech ter voor de leraren verdwenen. Zij namen zelfs een poosje de leiding met 10 door een doelpunt van de heer Rombout. De jaarlijkse veldloop werd gewonnen door Piet Bruggeman. KRUININGEN. Kind aangereden. Bij het oversteken van de Rijks weg te Kruiningen werd het 3-jarig zoontje van de heer R., alhier, door een dienstauto gegrepen. Het kind liep verwondingen en een hersen schudding op. Door het krachtige remmen van de auto kwam deze dwars op de weg te staan, zodat ach terop komende wagens nauwelijks een aanrijding konden voorkomen. YERSEKE. Werk aan de pannen zo goed als gereed. De werkzaamheden aan de pannen zijn, dank zij het schitterende zomer weer, bijna afgelopen. 90 pet. van het werk is klaar. Nu is het wachten op de gunstige tijd om de broedval op te vangen. Reeds zijn de eerste zaad oesters gezien en de verwachting is, dat bij gunstig weer het seizoen vroeg zal beginnen. De watertemperatuur loopt al aardig op en zal spoedig 19 a 20 graden zijn. Binnen een week komen de eerste bulletins van Dr P. Korringa en alles maakt zich op om op het eerste signaal de pannen en schelpen te water te brengen. THOLEN. „Tholen Vooruit". Het comité „Tholen Vooruit" heeft voor deze zomer een voorlopig pro gramma samengesteld, dat luidt als volgt: 23 Juni concert door de Harmonie „Concordia"; 30 Juni zang van de zwemwedstrijden; 14 Juli Korfbalde monstratie; 21 Juli Gymnastiekdemon- straties van „Olympia"; 28 Juli con cert door „Concordia"; 4 Aug. motor wedstrijd; 11 Aug. zwemwedstrijd; 18 Aug. Korfbaldemonstratie; 25 Aug. muziek en zang van „Concordia en „Sursum Corda"; 1 Sept. wielerronde van Tholen en 8 Sept. bromfietswed strijd. (Ingez. mededeling, advert.) POORTVLIET. Gyinnastiekdemonstraties. Bij gunstige weersomstandigheden zal Zaterdag 23 Juni a.s. op de weide van de heer J. Mosselman een gym- nastiekdemonstratie worden gehouden met daaraan verbonden wedstrijden. De gymnastiekverenigingen Olym pia uit Tholen, Spido uit Oud-Vosse- meer, Gymnastiekver. St. Maartens dijk en Excelsior uit Poortvliet zullen hieraan medewerken met een totaal aantal deelnemers van plm. 300. Na een muzikale wandeling door de gemeente zal te 5.30 uur met het uit gebreide programma worden begon nen. Ten behoeve van de gasvoorziening van de omgeving der Voorstad te Tho len heeft men dezer dagen een aanvang gemaakt met het leggen van een nieu we gasleiding, daar de huidige leiding een te kleine capaciteit heeft. Op 25 Juni hoopt het echtpaar Cas- teels-de Coninck te Axel zijn 50-jarige echtvereniging te herdenken. De netto-opbrengst van de op 12 Juni j.l. te Middelburg gehouden col lecte voor de vereniging „Het Hooge- land" bedroeg f 403,74. Naar verluidt zal binnen niet al te lange tijd de aanbesteding van de nieu we landbouwhuishoudschool te Ovezan- d-e plaats vinden. De collecte voor de gezamenlijke Christelijke Blindenhulp heeft te Waarde opgebracht f45,25. Wegens vertrek naar Yerseke is aan de heer Mare. v. d. Poel te Waarde eervol ontslag verleend als brand meester en ondercommandant der vrij willige brandweer. Opvolger is de heer J. F. Goud-Waterman. In diens plaats werd onderbrandmeester de heer H. Westrate M. H. Jzn. Dinsdagavond werd op de hofstede van de fam. Wolfert te Waarde een grote brandweeroefening gehouden in samenwerking tussen de corpsen uit Rilland-Bath en Waarde. Op het te Amsterdam door de Geref. Organisten vereniging gehouden examen slaagde voor het diploma ker kelijk orgelspel de heer Matthijs Berrevoets Kzn te Zierikzee. Hij is op geleid door mevr. A. W. M. Joppe Gunst. Donderdag maakten de ouden van dagen uit het Geref. Rusthuis te Goes een uitstapje naar de Rotterdamse dier gaarde. De heer J. B. Kieboom slaagde voor liet examen radio-telegrafist 2e klasse. Hij was leerling van de „De Ruyter- school te Vlissingen. De heer J. Huson, ambtenaar ter gemeente-secretarie te Souburg, is te Den Haag geslaagd voor het diploma Gemeenteadministratie L Woensdagavond werd op het terrem van R.C.S. te Souburg een voetbal match gespeeld tussen de veteranen van R.C.S. Souburg en de scheidsrech ters van Walcheren. De wedstrijd werd door de R.C.S.- veteranen gewonnen met 51. Woensdagavond gaf Zr Hagens de laatste les van de Moedeccursus, geor ganiseerd door het Groene Kruis te Zoutelande. De cursus werd bezocht door 20 moeders, die haar een geschenk aanboden, A.s. winter wil Zr Hagens een cursus geven over de kleuterver zorging. Donderdagavond zijn de laatste oes ters voor dit seizoen ingepakt door de fa. Jo van Eenennaam te Yerseke, be stemd voor België. Vanmiddag 4 uur zal op het voetbal terrein te Yerseke een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de employe's van de kreeftenparken Clesmi en Mie rasAdriaanse. Scheidsrechter is de heer Glerum. De baten zijn voor het Rode Kruis. (Ingez. mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES TEL. 2159 „De Nederlandse onderhandelaars hebben blijk gegeven van grote objec tiviteit en van de wens, by te dragen tot een gunstige oplossing". Aldus de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, In de Bel gische Senaat in antwoord na een In terpellatie van een liberaal en een so cialistisch lid over het rapport van de commissie Van CauwelaertSteenber- ghe betreffende het kanaal Antwerpen RUn. De minister verklaarde, dat het pro bleem der waterwegen zich gunstig ontwikkelt. Hij zei, dat de vóór-unie België en Nederland voordelen heeft verschaft, die beide landen niet gaarne meer zouden missen. Eén der interpellanten, de liberaal Buisseret, was van oordeel, dat de Ne derlanders op het stuk van het Moer- Aanlegsteiger te Tholen. Door de Dienst Zeeland Noord van de Centrale Dienst Bouw- en Woning toezicht is Donderdag 14 Juni j.l. in het openbaar aanbesteed voor reke ning van de gemeente Tholen het slo pen van een houten aanlegsteiger en het maken van een betonnen be schoeiing en loswal aan de Contr' Es- carpe benoorden de brug over de Een dracht (aan het sluisje van de kleine Botvest). De uitslagen luiden: P. Knuist, Tho len f29.800; J. Vos, Tholen f29.642; Timminga, Vught f32.020; J. Moer land, St. Annaland f31.900; A. v. d. Werf, St. Maartensdijk f31.800; M. v. d. Velde, Bruinisse f31.980; Popelier, Bruinisse f36.300; Van Hoven en van Dongen, Rotterdam f38.000; L. Pope- ring, Bruinisse f30.600; v. d. Klippe, Vlissingen f33.217; Hotterd. Beton Mij., Rotterdam f 36.300; De Regt, Ter- neuzen f 34.400; Lindenberg, Wemel- dinge f33.600; Boergraaf f31.400; Hou- selt f32.500; Van Loon f37.100; Hoge- steger, Middelburg f34.500 W. Blaas, Tholen f 23.400. De begroting was f 19.400. De gunning werd aangehou den. dijkkanaal nog steeds een „onmogelijk" laten horen. Hij verklaarde, dat de in structies aan de Belgische delegatie in de gemengde commissie de zaken nog ingewikkelder hebben gemaakt. De heer de Vos (soc.), verklaarde, dat de laatste besprekingen in de ge mengde commissie in een geheel andere geest zijn gevoerd dan na de eerste wereldoorlog. Voor het probleem der waterwegen kan alleen een oplossing gevonden worden, indien de Benelux- geest vaardig blijft over de bewind voerders in beide landen. Het is ver keerd eisen te stellen, die het karakter van een ultimatum dragen en het is even onverstandig de zaken zo te willen voorstellen alsof Nederland het enige land is, dat de vruchten plukt van de Benelux. Hij wees het voorstel tot internati onale arbitrage in het geschil over het Moerdijkkanaal beslist van de hand en zei van oordeel te zijn, dat door direct contact en overleg overeenstemming bereikt moet worden. „Als een internationale instantie zou moeten ingrijpen", zo zei hij, „dan is niet alleen het Moerdijkkanaal voor ons verloren, doch ook de Benelux". ZWEMMEN. Examens en wedstrijden aan het Goese Sas. In de eerste week van Juli zullen wederom examens worden afgenomen aan het Goese Sas voor zwemdiploma A, B en C. Opgaven voor deelname via de Goese scholen. Het programma is als volgt samen gesteld: 4 Juli diploma zwemmen jon gens A en B; 6 Juli meisjes A en B; 9 Juli jongens en meisjes C; 12 Sept. jongens A en B, 14 Sept. meisjes A en B; 15 Sept. jongens en meisjes C. Op 1 September zullen een zwem feest en zwemwedstrijden worden ge houden over 50 meter schoolslag, 50 m rugslag en 50 m vrije slag. Verder zul len er schoolestafettes zwemmen zijn, n.l. 6 x 25 meter voor de ulo- en mid delbare scholen. Foor de Dames: Voor de Heren: LANGE NOORDSTR.10-12 DE AVONDVIERDAAGSE. Vanavond met muziek Middelburg ln! Vanavond om half negen worden de deelnemers aan de Avondvierdaagse te Middelburg o;, het Karei Doorman plein terugverwacht. Daarna zal men, met de padvindersband voorop, in op tocht de stad binnentrekken. Wij wij zen er nogmaals op, dat het op prijs zal worden gesteld, als de deelnemen de verenigingen hun vaandels en vlag gen vanavond naar het Karei Door manplein laten brengen. O.l.v. de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten, werd, zoals reeds ge meld, Donderdag in het hotel „Het Wapen van Burgh", die geheel ge vuld was met belanghebbenden, een vergadering gehouden om te beslis sen over de uitvoering van het ruil verkavelingsplan Schelphoek. Aan wezig waren ook de burgemeesters van Burgh, Haamstede, Renesse, Se- rooskerke, Noordwelle en Ellemeet, alsmede ir. Swaters en ir. de Koning, de heer Henkei, secretaris van de Centr. Commissie, ir. de Vink, direc teur van de Plan. Dienst en het be stuur van het Waterschap Schouwen. Vele vragen, die reeds voor een deel op de informatieve vergadering waren besproken, kwamen wederom naar voren. Klachten werden verno men over de ruilverkaveling te Krui ningen en in de „Vierbannen"polder. Vragen werden gesteld over de hou ding der Grondkamer i.v.m. de pacht prijzen, over aanleg en verharding van wegen en nog meer zaken, die verband houden met het plan. Op al deze vragen en klachten werd door de heren Henkei, ir. A. Franke en de voorzitter breedvoerig ingegaan. De voorzitter sprak als zijn mening uit, dat men vertrouwen kan hebben in de rechtspraak, nadat hij de mogelijke procedure langs plaatselijke commis sie, rechtercommissaris en rechter duidelijk uiteengezet had. Tenslotte volgde de stemming. Bij persoonlijke stemming bleken 356 voor en 200 tegen te zijn uitgebracht. Bij stemming in bunders 1295 voor en 1025 tegen, zodat het plan tot ruil- verkavelen van de Schelphoek is aan vaard. SCHIJNEENHEID. In de K.V.P. botert het de laatste lijd niet erg. De grote mail in die kring, prof. Romme, heeft in een fel artikel prof. Duynstee, „de belhamel" van de z.g. rechtse groep in de partij, op zijn nummer gezet, omdat deze ge schreven en op vergaderingen gezegd had, dat, als het rechtse geluid niet het volle pond zou krijgen, er ten slotte maar één mogelijkheid over bleef, n.l. overgaan tot stichting van een nieuwe partij. Dergelijke mededelingen klinken prof. Romme niet prettig in de oren. De eenheid, waarop hij zo trots is, komt bedenkelijk in gevaar. Van de partij van de heer Weiter heeft hij weinig last, omdat deze niet die vlucht heeft genomen, die sommigen ver wachtten. Maar men mag rustig aan nemen, dat, indien prof. Duynstee in derdaad tot partijstichting overgaat, velen het K.V.P. bastion zullen ver laten. laten. Temeer, nu uit het voorbeeld- Weiter blijkt, dat de Roomse geeste lijkheid zich van concrete uitspraken onthoudt. De bezwaren van hen, die prof. Duynstee volgen, richten zich hoofd zakelijk tegen de h.i. te progressieve politiek van de K.V.P.-leider. Zpn handelwijze t.o.v. de Indonesische kwestie laken zij ernstig, zonder noch tans daarom de partij te (hebben) verlaten. De achtergrond der critiek is, dat de K.V.P. niet zelfstandig ge noeg optreedt en zich veel te veel laat welgevallen van de P. v. d. A. Velen in deze groep geven de voorkeur aan de herleving van een coalitie met de prot. chr. partijen. Men ziet wel: de eenheid in de K. V. P. is maar schijn. En met belang stelling wachten we af, hoe de verdere ontwikkeling zal zijn. T. „Astra" organiseert estafetteloop. „Astra", de schoolvereniging van het Chr. Lyceum te Goes, organiseert op 23 Juni a.s. een estafetteloop, waaraan zal worden deelgenomen door vele ulo- en middelbare scholen uit Zeeland. De estafette zal uit de volgende af standen bestaan: 800 m, 400 m, 200 m, 100 m, 400 m, 800 m. Start en finish zijn bij da Herv. school „Irene". Sportfeest te Goes. Vanmiddag wordt door de Goesse handbal- en athletiekvereniging Hel las een groot sportfeest georganiseerd. Evenals vorig jaar is het C.I.Ö.S. (Cen traal Instituut voor Opleiding van Sportleiders) uit Overveen de gast. Een der hoogtepunten is het optre den van de Nederlandse turnkam- pioen Klaas Boot, samen met de gebr. v. d. Sande uit Goes. De tafelspring- ploeg van de C.I.O.S., één der beste van ons land, zal staaltjes van durf en behendigheid laten zien, terwijl ook de grondgymnastiek op de lange mat goede acrobatiek te zien zal geven, Het Volleybalteam van de Zeeuwse Rijkspolitie, kampioen van het Ge west 's-Gravenhage, speelt een wed strijd tegen het team van de C.I.O.S. De athletiek bestaat uit de nummers speerwerpen, hoogspringen en een estafette. Tenslotte zullen er nog judo- jiu-jitsu-demonstraties worden gege ven. VOETBAL. VlissingenAmbon 42. Het jeugdelftal van Vlissingen speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen het Ambonese elftal ten bate van het sportmateriaal der Am bonezen. Het werd een aardige, vrij wel gelijk opgaande strijd, waarin Vlissingen voor de rust uit een straf schop de leiding wist te nemen. Na de hervatting scoorde Vlissingen op nieuw, doch twee goede doelpunten van de gasten brachten partijen op gelijke voet. Tenslotte wist het jeugd elftal nog tweemaal te scoren, zodat het met 42 won. Zomera vondvoetbal. Het oompetitie-programma luidt als volgt: Rayon Middelburg: VCNMDW, PingelaarsHeidemij.; EMWVBoele en van Eesteren; VitritePZC; Com binatiePGZ; ZFCVictoria; Focus Olympia. Rayon Vlissingen: VAW Bakkers; De UitertonBelg. Loods wezen; Bakkers IISGV; SGVVliss. Veteranen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westbroek, J. T. Door nenbal te Oene; te Oosterwolde, P. v. d. Tange te Den Briel. Bedankt voor Kesteren, G. M. van Dieren te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Abcoude, J. van Tuinen, cand. te Dokkum. Tweetal te Middelburg, G. van Andel te Dieren en M. Hamming te Den Hel der. Geref. Gemeente. Beroepen te Oostkapelle, M. Heer schap te Wageningen. Examens. Aan de Theologische Hogeschool der Geref. Kerken (onderh. art. 31) te Kampen, slaagde voor het cand. examen de heer K. Deddens te Kampen en voor het prop. examen de heer H, Pool te Schiedam. Dr J. C. Hooykaas. Dr J. C. Hooykaas verzocht ons medé te delen, dat het bericht als zou hij een beroep naar de Vrije Herv. Ge meente te IJsselmuiden hebben ontvan gen en aangenomen, uit de lucht ge grepen is. en veiling MIDDELBURG. Veiling van 15 Juni 1951. Fruit: Aardbeien 721.40 per kg. Rode bessen 4547 per doos. Groenten: Sla 210, Bloemkool A 20—43, id. B 16—28, id. C 8—18, id. D 8 14, Komkommers A 2938, id. B 2635, id. C 2023, Bospeen 35 62, Boskroot 3039, Radijs 414, Tuinbonen 4754, Doperwten 1.44, Peulen 1.75, Dubbele Princessen 2.28 2.38, Wagenaars 1.311.34, Stamsnij- bonen 1.411.48, Spinazie 8—50, Pos telein 2640, Rabarber 619, Spits kool 3235, Andijvie 2028. Nieuwe aardappelen 3260 per kg. GOES. Veiling van 15 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 42,4043,70 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien A 110—118, id. B 86—102 per 100 kg.; Bloemkool B 2328, id. C en D 825, Komkommers A 2733, id. B 2629, id. C 1625, Kropsla 46, alles per 100 stuks; Spinazie 45, Peultjes 81 153, Doperwten 5263, Tuinbonen 41, Rabarber 816, Postelein 3839, Oude Aardappels 1415, Nieuwe Aardappels 4760, id .drielingen 40 50, id. kriel 2131, alles per 100 kg.; Selderij 710, Bospeen 47 per 100 bos. THOLEN. Aardappelveiling van 15 Juni. Gewone f0.36 per kg.; Poters f0.34 per kg.; kriel f0.33 per kg. Aan voer 130 kisten. VEERE. Vismijn van 15 Juni 1951. Aangevoerd: 1155 kg exportgarnalen 60—63, 830 kg schar 1619, 50 kg bot 16, 50% kg tong 4274, 94 kg rog 16—17, 89 kg schol 16—17. éiU Waardering voor het Nederlandse detachement in Korea. Het Nederlandse detachement in Korea is door luitenant-generaal Al- mond, commandant van het Ameri kaanse tiende legercorps, hogelijk ge prezen, toen het Donderdag tijdens een parade langs hem was getrokken. Almond zei „Het Nederlandse deta chement heeft op kranige wijze ge vochten en heeft zijn aandeel aan onze inspanning bijgedragen. Ik heb het juist tijdens de parade dezer man schappen op voorbeeldige wijze zien voorbijtrekken. Het moreel is zeer hoog en zij dragen hun uitrusting op de juiste wijze". Majoor Karei de Vries, de compag niescommandant, marcheerde aan het hoofd van zijn troep op de tonen van het Wilhelmus, gespeeld door het mu ziekcorps van de tweede divisie. De andere officieren van het detachement, die de parade leidden, waren kapitein T. de Haan uit Leeuwarden, kapitein G. K. Hooyer uit den Haag, majoor G. N. Tack uit Hilversum en tweede lui tenant Weyerman uit den Haag. Ir. A. G. VERHOEVEN MET PENSIOEN. Bij K.B. is m.i.v. 1 Juli 1951 aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat, ir A. G. Verhoeven te 's Gravenhage, op zijn verzoek eervol ont slag uit 's Rijks dienst verleend en is met ingang van dezelfde datum de hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat ir H. A. M. C. Dibbits te 's Gravenhage bevorderd tot hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 90/ 90/ Dollarlening 1947 9% 99/ Invest. Certif. 909014 Nederl, 1962/64 cum. 90% 90 Grootboek 1946 90/ 90% 3% Kon. Olie 1950 107/ 107% C. H. I. Bank 49'/* 9190/ 154*4 154/ 17444 173/ 300% 115 137 180 131% 162 301 115 136 179 163 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurg. Berkels Patent Catvé DelCt Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens 151151% Lev. Bros Unil. 243 245 Ned. Ford 335 335 Ned. Kabelfabriek 220 - Philips Gloeil. 239 241/ Do. 6 cum. pref. wd. 1 164 Wilton 15754 155 Biliton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Pttr. 276/ 275% Dito Pref. 286% 285 Kon. Olie 299/ Dito onder aand. 299 Moeara Enim 491/ A'dara Rubber 119/ Bandar Rubber 108/ Deli Bat. Rubber 99/ Kendeng Lemboe 88 Oost Java Rubber De Oostkust 90 Serbadjadi IIoll. Am. Lijn 175/ Java China Jap.lijn 136 Kon. Boot 132 Kon. Paketvrt. 128 Ned. Sch. Unie 154/ v. Ommeren's Sv. 192/ Stv. Mij. Ned. 153 H.V.A. 126 Rott. Lloyd 144/ Java Cult. 56/ N.I.S.U. Vorstenlanden 27/ Deli Bat. Mij 108/ Deli Mij. 98/ Senembah 91/ Muller Co. 167 Amsterd, Bk. 153/ Escompto Bk. 54/ 300/ 299/ 489 119/ 109 91 178/ 136 132 131/ 155/ 192/ 155/ 125/ 147 56 94 27/ 108 98/ 90/ 163/ 152 54/ Twentsche Bank Rotterdamsche Bk. Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Stand. Brands U.S. Steel Rep. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas I/v York Centr Pennsylvania Canadian Pac. Hudson Motor 160% 160 159 158 57/ 58 112/ 112/ 149/ 86/ 89 46 46/ 56/ 57/ 80% - 54/ 55/ 39/ 39/ - 83/ 6Z 6/ 46 47 45 45/ 115 118/ 19/ - 113/ 114/ 65 66Z 93/ 94/ 65/ 66/ 38/ 40/ Z .19/ 20/ 21/ 20/ 28/ 28/ 17/ 18/

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2