Toch bijeenkomst der Grote Vier in Juli? PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nieuw Westelijk voorstel Eerste reactie van Gromyko „negatief'! ER KOMT EEN PACIFIC-PACT Paulusherdenking. Perzische eisen onaanvaardbaar Houdt dat ia de gaten, 't gaat om onze soldaten. Levenslang geëist tegen verraadster 1 SNIPPER J NIEUWS Ir A* P* Lindenbergh in de bloemetjes Bij Westkapelle wordt een bunker verplaatst Bureau Zuid-Molukken opgeheven. Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 243S, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 1891 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 16 JUNI 1951 Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op. en ondergang van Zon en Maan Zondag: Zon op 4.19 u., onder 21.02 u.; Maan op 19.18 u., onder 2.00 u. Hoogwater op Zondag 17 Juni: Vlissingen: 11.53 u, 1.92 m., a m.; Terneuzen: 12.21 u. 2.12 m., u. m.; Wemel- dlnge: 1.00 u. 1.43 m., 13.34 u. 1.70 m.; Zierikzee: 0.44 u. 1.21 m., 13.19 u. 1.46 m. Amerika, Engeland en Frankrijk hebben een nieuwe poging gedaan om tot een bijeenkomst te komen van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier. Gisteren hebben zij Rusland voorgesteld, dat een dergelijke bijeenkomst gehouden zal worden, zonder dat de plaatsvervangers nog verder over de agenda spreken. De Westelijken staan op het standpunt, dat de plaatsvervangers onmogelijk nog voort gang kunnen maken. In deze nieuwe nota wordt gezegd, dat het Atlantisch verdrag en de Amerikaanse militaire bases niet binnen de competentie van een ministersconferentie vallen. Niets zou de Russische minister van buiten landse zaken echter beletten te spreken over wat naar zijn mening oor zaken van de internationale spanning zijn. Zoals men zich zal herinne ren zijn tot dusverre alle pogingen om tot een ministersconferentie te komen mislukt, omdat Rusland de beide bovengenoemde punten per se op de agenda wil zien. De Westelijken zeggen nu, dat de conferentie gehouden kan worden op basis van de grote overeenstemming, die de plaatsvervangers te Parijs reeds hebben bereikt. steeds 23 Juli was en de plaats van Amerikaanse functionarissen te Was hington verwachtten een spoedig ant woord van de Sowjet-Unie op de uit nodiging. Enige functionarissen ge loofden, dat men door de verzoenende toon van de nota een goede kans maakte, dat Moskou de uitnodiging zou aanvaarden. Zij zeiden, dat de voorlopige datum voor de voorgestelde bijeenkomst nog T n iedere herdenking schuilt een ge- vaar. Ook in de Paulusherdenking, waarvan dit jaar vol is. Het gevaar n.l. deze grote in Gods Koninkrijk te idealiseren en zijn persoon en zijn werk niet in onmiddellijk verband te zien met zijn roeping en zijn bood schap. Dat God dit onaanzienlijke men senkind als een instrument bespeelde, ls niet de verdienste van Paulus zelf geweest. Dat wist hij zelf maar al te goed en dat mogen wij ook nooit ver geten. Alleen met dit voor ogen kunnen wij Paulus' komst naar Europa her denken. En krijgen wij ook een goed inzicht in de wonderlijke leidingen Gods in de geschiedenis van Zijn wereld. Men kan van Paulus' woorden ma ken wat men wil. Dat is in de loop der tijden vaak gebeurd. Er zijn men sen, die beweren, dat Paulus Christus verkeerd heeft begrepen en dat zijn „bloedtheologie" een fatale uitwerking is van hetgeen Christus leerde, be doelde en was. Wie echter de Bijbel biddend leest en acht geeft op de rijke ontwikkeling van Christus' werk, gaat steeds meer beseffen, dat Paulus geen theologisch systeem heeft ontwikkeld en geen eigen gedachtenconstructies heeft ont worpen, maar dat hij de wil en de weg Gods voor de eeuwige bestem ming van de mens duidelijk is het licht heeft gesteld. Het is merkwaardig of eigenlijk toch ook weer niet, dat iedere refor matie teruggreep op Paulus: Luther, Calvijn. Dat de woorden van deze grote Apostel steeds opnieuw onder het zwarte stof van menselijke rede neringen en theorieën omhoog scho ten en als even zovele parelen gingen blinken. Nogmaals: dat is niet Paulus' verdienste, maar dat is Gods leiding met Zijn Kerk. P aulus was, van menselijke kant r bezien, een genie. Een brillant verstand, een man, die door opvoe ding en opleiding, door tact en in zicht in staat was een grootse functie te vervullen. Hij kende de antieke wereld uit de praktijk en hij wist van de achtergronden. Met evenveel ge mak stond hij de geleerden uit zijn dagen te woord als dat hij kon schrij ven over de sport, die tot een cultus van het lichaam was verworden. Toch staat deze man vlak naast de gelovige van elke eeuw. Zijn woord, zeldzaam diep van gedachten, is voor degene, die het in het geloof vat, overrompelend: „Het goede, dat ik wil, doe ik niet. Maar het kwade, dat ik niet wil, dat doe ik". En: „Laten zij, die wenen, zijn als weenden zij niet. Die blij zijn als waren zij niet blij. Die kopen als zouden zij er niets van be houden. Want het uiterlijk van deze wereld is bezig te verdwijnen." Dit is de blijde levensaanvaarding, maar in het besef, dat de uiteindelijke bestem ming van de mens elders ligt. Men kan in deze tijd, waarin zich steeds duidelijker het demonische van de eindtijd gaat aftekenen, soms har telijk verlangen naar een tweede Pau lus. Zoals de eerste Paulus dynamiet onder de reeds vermolmde samenle ving legde, zo zou men wensen, dat een tweede Paulus de wereld een bijeenkomst Washington. Gromyko: negatief! De eerste reactie van de Sowjet- gedelegeerde, Andrej Gromyko, op de westelijke nota, was „zeer negatief" aldus verklaarde te Parijs een Weste lijke woordvoerder. „Hij maakte slechts enkele korte voorlopige opmerkingen en zei, dat ket duidelijk was, dat de houding der Wes telijke mogendheden ongewijzigd was." De Britse plaatsvervanger Davies noemde Gromyko's „negatieve" reac tie „hoogst teleurstellend". „Als de Russische regering thans ons voorstel afwijst, is het duidelijk dat zij geen vergadering van de ministers wenst", zei hij. De Franse plaatsvervanger Parodi zei, dat in het Westelijke voorstel geen formele agenda wordt geëist. Zij vormde een nieuwe poging om uit de impasse te geraken. Uitbouw Atlantisch Pact. Intussen wordt krachtig doorgewerkt aan de uitbouw van het Atlantisch Pact. Naar Vrijdag te Londen verluid de, zal het Zuidelijk gebied van het onder generaal Eisenhower staande op perbevel in het kader van het Noord- Atlantisch verdrag Italië, Zuid-Oosten rijk en Noord-Afrika omvatten. Het opperbevel zal in handen zijn van de Amerikaanse admiraal Robert Carney. Hij zal worden bijgestaan dooi de Italiaanse generaal Castiglione als bevelhebber te land. Volgens berichten uit gewoonlijk welingelichte bron is het niet waar schijnlijk, dat in de nabije toekomst over de toelating van Griekenland en Turkije beslist zal worden. Ook een Pacific-Pact. De Australische minister van defen sie, P. A. MacBride, heeft Vrijdagavond te Karatsji verklaard, dat weldra een Paelfic-verdrag tossen de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland en Australië zal worden gesloten. De onderhandelingen voor het voor gestelde verdrag vormden thans een punt van „actieve overweging", aldus Mac-Bride. Hij voegde hieraan toe, dat Australië voorstelde 187.000 man te mobiliseren voor de drie onderdelen van de strijdkrachten teneinde de vei ligheid van het land te versterken. Britten zijn op alles voorbereid In gezaghebbende Britse kringen is Vrijdag verklaard, dat de Perzische eis betreffende betaling van de totale op brengst van de verkoop van olie van 20 Maart af „in zyn huidige vorm ab soluut onaanvaardbaar is". Basil Jackson, hoofd van de delega tie van de Anglo Iranian, heeft het Perzische ultimatum, dat de bespre kingen niet zouden kunnen beginnen voordat de Mij er in toegestemd had de 75 te betalen, naar Londen ver wezen. Perzische zegslieden verklaren, dat de eis gesteld werd op last van premier Mossadeq, die „volledig toezicht" hield op de delegatie van het Perzische mi nisterie van financiën. Engelse evacuatieplannen. Naar Vrjjdag van gezaghebbende zijde te Abadan is verklaard, is een geheim plan voor de evacuatie uit Abadan en de nabijgelegen olievelden van alle Britse employé's en hun gezinnen ge reed. Binnen tien minuten na ont vangst van een codewoord op centrale punten zouden alle Engelsen met vlieg tuigen, vrachtschepen, tankers en an dere middelen Perzië verlaten. Het evacuatie-plan zou tevens voor zieningen inhouden om een ramp te voorkomen indien niet-vakkundige Per zen zouden pogen, het ingewikkelde mechanisme van de raffinaderij weer in beweging te zetten. „Ik nam 10 „steentjes-kaarten". Vertelde in de klas, waarvoor het geld bestemd was. Hoopte, dat er 10 kind eren hun vinger zouden op steken. 24 vingers gingen omhoog! De 10 kaarten moesten dus ver loot. Om 12 uur gingen ze mee naar huis. Om 1 uur waren er 2 jongens met ƒ5.en een controle- strookje. Enkele dagen later was f 50.bijeen, 'k Hoop, dat vele col lega's hun kinderen er „even" op uit sturen." Dit briejje omvingen wij van het schoolhoofd te Koude- kerke, de heer J. A. Baarspui. Hij maakte per giro 50.55 aan ons over. Commentaar totaal overbo dig, daar deze daad geheel voor zichzelf spreekt. Hier volgen de namen van de ijverige leerlingen: Bram de Bree Jr., Marietje West- plate, Paulien Francke en Nelly Boone, Piet Suurmond, Leintje Geertse, Gerda v. d. Velde, Kees Koppejan, Mientje de Bree. Zij haalden ieder f5.bijeen, terwijl Tanny Reynierse f 5.50 en Piet Roelse f 5.05 afdroeg. Hartelyk dank, jongens en meisjes van Kou- dekerke! Er is nog meer te verantwoor den. S. J. M. te Markenesse f6.50, B. te V. f 2.—, Wed. M. te K. f 25.—, Herv. Gemeente Oostkapelle f31.24, N. N. ƒ1.—, N.N. f5.—, Jopie Bak ker, Middelburg f2.50, K. S. te M. f 1.De collecte gehouden tijdens de bruiloft fam Boon-de Troye, Ar- nemuiden, bracht f 18.57 op. Een tweede verrassing vormt een be drag van f 73.bijeengebracht door de dames Wolse, Verburg, Corbijn, Maas, Poortvliet en Schrier, allen te Kortgene. Fijn, dat we van Noord-Beveland nu ook. iets horen. Sinds de laatste verantwoording kwam er weer ruim f200.bij, waardoor de stand steeg tot f8817.03. Nog een klein duwtje en de f 900 is bereikt. Wie willen mee helpen dit duwtje te geven, storten hun bijdrage op giro 68787 t.n.v. Zeeuwsch Dagblad, „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Goes. nieuwe visie te gaan. gaf, en kracht om voort F) eze wens, onder de jongeren wel- licht nog meer levend dan onder de ouderen, ls niet alleen ijdel, maar ook niet juist. Zij miskent de een maligheid" der geschiedenis en ver geet, dat het God is, Die „maar" één Paulus nodig had om Zijn Koninkrijk ook in Europa te planten. Dat „nodig hebben" dient men goed te verstaan en eveneens, dat de gang van Gods Rijk een proces zonder repetities is. Bovendien heeft onze wereld geen nieuwe visie nodig. De Bijbel, Gods Woord, spreekt van Het Woord, Dat de aarde en die daarop wonen ver nieuwt door Zijn Geest. Als dat maar Tverd geloofd, óók meer door hen, die zich Zijn volgelingen noemen, zou de wereld er anders uit zien. Wat wij, die volgende week ook in onze provincie Paulus zullen herden ken, nodig hebben als brood, is het vaste geloof in de kracht van het Woord van Paulus, dat h(j sprak in opdracht. Is dit aanwezig, dan zullen wq dit ook uitdragen tot allen, die wél en die niet willen horen. T, In België werd zij reeds ter dood veroordeeld De Officier van Justitie van de Bijzondere Strafkamer bij de Arron dissementsrechtbank te Breda heeft gistermorgen levenslange gevange nisstraf geëist tegen Paulina Vla ming, 31 jaar. Zij werd ervan be schuldigd tientallen piloten in han den der Duitsers te hebben ge speeld en drie verzetslieden te Baarle Hertog te hebben verraden met het gevolg, dat deze drie men sen werden gefusilleerd. Verdachte was indertijd in Bel gië tot levenslang en daarna in hoger beroep tot de doodstraf veroordeeld. Zij was uitgeweken naar Nederland en werd eind 1950 bij haar familie in Yerseke door de Nederlandse politie gearresteerd. P. V. die zich uitgaf als medewerk ster van de illegaliteit, maar in feite een Duitse spionne was, had in Sep tember 1944 ontdekt, dat twee zoons van de familie Cornelissen te Baarle Hertog, in Antwerpen in pension wa ren en hun hulp verleenden bij het in veiligheid brengen van geallieerde pi loten. Samen met een Belgische ver raadster, M. de M., wist zij zich uit te geven als illegaal werkster en r i i De zilveren medaille van verdienste van het Ned. Rode Kruis is uitgereikt aan Zr. B. Berkouwer, oftewel „Gijsje door de lucht", als blijk van waarde ring voor haar voortreffelijk werk ten bate van het ziekenvervoer door de lucht van Indonesië naar Nederland. Met ingang van 1 Juli behoeft geen visum meer te worden aangevraagd voor Oostenrijk, indien men tenminste niet langer dan 3 maanden daar wil verblijven. Het College van Rijks bemiddelaars heeft beschikt, dat de arbeiders in de bos- en tuinbouw ook hun 5 loontoeslag moeten ontvan gen. Op een terrein aan de Hauler- poel in Ooststellingwerf (Fr.) heeft men de overblijfselen gevonden van een gehele vissersnederzetting uit het Hunnentijdperk, waaruit precies kan worden vastgesteld, hoe de Hunnen in die tijd leefden. De precieze ouderdom is vastgesteld op 5000 v. Chr. Gis teren zijn in Indonesië een viertal Nederlanders uit hechtenis ontslagen. Een van hen is de oud-hoofdcommissa ris van politie, de heer F. Landmeter. In een R.K. Tehuis voor ouden van dagen, wezen en blinden te Montreal (Ver. Staten), heeft gisteren een grote brand gewoed. Een uur na het uitbre ken van de brand stonden vier ver diepingen in vlammen. Ten minste 30 personen, merendeels vrouwen, zijn om het leven gekomen. doende werd zij ingeschakeld bij het transport der piloten van Nederland naar België. Zij leidde hen naar adres sen in Antwerpen, waar de Duitsers hen opwachtten. Op 'n gegeven moment ontdekte ze dat moeder Cornelissen aan twee marechaussees asyl verleen de. Zij bracht dit over aan de Duitsers, met het gevolg, dat de vrouw en de marechaussees werden gefusilleerd. De getuigeverklaringen bevestigden alle ten laste gelegde feiten. Ook de beide jongens Cornelissen legden ver klaringen af. De verdediger Mr Smits beriep zich op de verminderde toerekeningsvat baarheid van verdachte. KORTGENE WINT VAN KAMPERLAND. De vriendschappelijke voetbalwed strijd tussen Kamperland I en Kort gene I is door laatstgenoemde gewon nen met 21. NACHTWANDELTOCHT OP WALCHEREN? Van de zijde van de organiserende vereniging van de Avondvierdaagse „Medioburgum" vernemen we, dat men daar het plan in studie heeft om een nachtwandeltocht op Walcheren te houden. Deze zou dan in Augustus ge houden worden en over een afstand van 50 a 60 km gaan. Er zouden en kele verplichte rustplaatsen in opgeno men worden. Er zit echter aan het organiseren van zulk een wandelfestijn heel wat vast en „Medioburgum", dat zich de laatste tijd actief op het gebied van de wandelsport toont, wil dan ook slechts na een degelijk vooronderzoek wat be treft het aantal wandelaars, dat voor zulk een tocht voelt, het inschrijfgeld e.d., tot de organisatie overgaan. Reeds bij het opnemen van contact met deel nemers aan de Avondvierdaagse echter blijkt voor zo'n tocht op Walcheren een groot enthousiasme te bestaan, zo dat het niet onwaarschijnlijk is, dat 'n honderdtal deelnemers zal komen op dagen. Generaal Wedemeyer met pensioen. De 56-jarige luit.-generaal Albert C. Wedemeyer, bevelhebber van het zes de Amerikaanse leger en voormalig chef van de staf van generalissimus Tsjiang Kai-Sjek, zal de actieve dienst van het Amerikaanse leger veriaten. Zijn in Mei ingediend verzoek om ge pensioneerd te worden is Vrijdag in gewilligd. Donderaagmiaaag hebben een groep invaliden, die deelnemen aan de Ralley van Zutphen en een groepje ouden van dagen uit Putten voor de Koningin op het Paleis Soestdijk gedefileerd. Na het défilé boden de heer en mevrouw v. d. BroekTomassen een grote doos Puttense Moppen en een mandje eieren, dat volgens oud gebruik met een zakdoek was bedekt, aan Koningin Juliana aan. De foto boven toont enige Engelse deelnemers aan de Zut- phen-Rallye tijdens het défilé. De onderste foto toont de Koningin met het echtpaar v. d. BroekTomassen na de overhandiging van het geschenk. 25 jaar in dienst van het electriciteitsbedrijf Niet minder dan vjjf bloemstukken werden aan de jubilerende Hoofdinge nieur van de Provinciale Zeeuwse Electriciteits Mp, ir A. P. Lindenbergh, aa/ngeboden tijdens de feestelijke herdenking van het feit, dat lijj 25 jaar geleden in dienst trad van het electriciteitsbedrijf. Bovendien werd een en veloppe met Inhoud aangeboden namens de directie, een album met foto's van de Centrale te Vlissingen door collega Hoofdingenieur lr H. Everwjjn en een leeslamp pius enkele etsen namens het gehele personeel. Geen peuleschilletje I Ministerie van Oorlog stelde prijs op behoud Vlak bij de Marechausseekazerne, dichtby de vuurtoren te Westkapelle, staat een muniüebunker. De bunker werd In 1936 of 1937 gebouwd ten behoeve van het Nederlandse leger. Nu de herverkaveling de weg AagtekerkeWestkapelle gaat doortrekken, stond de bunker in de weg. Het Ministerie van Oorlog wilde niets weten van afbreken of opblazen. Er zat niets anders op dan de bunker te verplaatsen en daarmee is men thans bezig en als alles meeloopt hoopt men er vanmiddag mee klaar te zpn. De huldigingsbijeenkomst in Hotel Meert te Sluiskil, droeg een buiten gewoon hartelijk en feestelijk karakter. De zaal was keurig versierd en het podium, waarop de jubilaris met zijn vrouw en kinderen plaats nam, was een lusthof van bloemen. En er was grote belangstelling: de zaal was geheel gevuld met personeel uit Zeeuwsch- Vlaanderen en vertegenwoordigers van de electriciteitsbedrijven van Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland en Schou wen. Niet minder dan tien sprekers had de ceremoniemeester, ir J. M. Langebaerd, op zijn lijstje staan. Aller eerst de heer D. W. Lindenbergh, die namens het dagelijks bestuur zijn hulde betuigde voor het prachtige werk, dat de jubilaris ten behoeve van bedrijf en gewest heeft verricht. Vervolgens ir T. M. Mlchielsen als directeur van de P.Z.E.M., ir H. Ever- wijn als collega-hoofdingenieur, de heer J. M. Baan namens de administratie, de heer C. van Hoek als voorzitter van de personeelsvereniging, de heer A. Leenderts namens het personeel, burgemeester K. Hoekzema van Oost burg namens de colleges van B. en W. van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en na mens het bestuur van de Ambachts- De bunker is 10 m. lang, 5 m. breed en de wanden zijn 47 cm. dik. Het hele geval weegt 140 tot 150 ton en werd destijds gebouwd door de architect v. Hooft te Goes. Het ding is al 15 jaar oud en het is verwonderlijk, dat het Ministerie de bunker wilde behouden. Voor de oor log stond er op de dijk tussen West kapelle en Domburg een observatie post, terwijl ergens in „den hoek" tus sen Aagtekerke en Westkapelle een aantal stukken geschut stond op gesteld. Het geschut werd vanuit de bunker van munitie voorzien. Moeilijk karwei. Het verplaatsen van de bunker bleek gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er kwam heel wat kijken voor er schot in de zaak kwam. Eerst moest de grond er om heen worden weggegraven, waar na de bunker moest worden gestut. De aannemersfirma v. d. Sande en den Exter uit Breskens, die het werk uit voert, heeft de bekende Fa Stoof uit Breda gevraagd het sleepwerk op te knappen. De Fa Stoof kwam met een aantal mannen en twee grote truc», waarop lieren zijn gemonteerd. Door middel van staalkabels en katrollen wordt ge tracht het geheel van plaats te doen veranderen. De eerste dag, dat men Iging trekken, ging bet niet bepaald vlot. Donderdagmiddag had men n.l. de bunker nog slechts enkele nieters van de oorspronkeiyke plaats toen het geheel weg zakte in de klei. Het ge volg was, dat gistermorgen opnieuw moest worden gegiaven. Daarna ging het beter en toen we gistermiddag eens poolshoogte gingen nemen, had de bunker 20 m. afgelegd. Het is de bedoeling dat de bunker 50 m. verder wordt geplaatst. De bunker wordt over biels, waarop stalen platen zijn gelegd, die ingevet worden met olie en vet, verschoven. Een moeilijkheid is verder, dat de bunker niet horizontaal moet worden weggetrokken, maar eerst langzaam uit de bouwput moet komen, Gistermiddag ging het weer een poos je vrij goed, doch plotseling sprong er een stuk beton uit een hoek, zodat de staaldraad verkeerd kwam te zitten. Door de tegenslagen, die men heeft gehad is het vrij onzeker, dat de bun ker reeds hedenmiddag, zoals men had gehoopt, op de plaats van bestemming zal aankomen. Waarom 7 Waarom moet een dergelijke toch vry onbenullige bunker zoveel geld kosten? De weg moest worden door getrokken, zodat opruiming noodzake lijk was. De Minister stelde als eis: Of verplaatsen of een nieuwe bunker bouwen. Men heeft nu het eerste ge kozen en naar het zich laat aanzien zijn de kosten van verplaatsing 30 tot 40 minder, dan wanneer men een nieuwe bunker had moeten bouwen. Nieuwe Stichting „Red Ambon" opgericht. „Met ingang van heden zijn alle leden van het Bureau Zuid-Molukken In den Haag door my, als vertegenwoordiger van de regering der Republiek Zuid- Molukken, in welke hoedanigheid ik door myn regering enige dagen geleden ben bevestigd, ontslagen. Het Bureau ls opgeheven en alle werkzaamheden zijn door my en myn medewerkers overge nomen. Het secretariaat is gevestigd te mynen huize in Rotterdam", aldus deel de dr Nikiyuluw gistermorgen op een persconferentie mede. Dr Nikiyuluw verklaarde voorts, dat -hij het slachtoffer was geworden van een valselijke beschuldiging als zou hij voorstander zijn van een autonoom Am- bon onder het centrale gezag van de regering van de Republiek Indonesia. „Ik strijd evenals alle Ambonezen hier voor een volledig souverein Ambon Gevraagd naar de strijdmethoden, die hij wenst te volgen, verklaarde dr Nikiyuluw „Wij willen ons doel be reiken langs legale diplomatieke weg. Met iemand als Westerling willen wij niets te maken hebben. Contacten met de Stichting „Door de eeuwen trouw" stellen wij niet meer op prijs. Deze Stichting heeft er duistere practijken op na gehouden. Het dagelijks bestuur heeft in het verleden getracht twee dracht te zaaien onder de hier verblij vende Ambonezen. Zij hebben getracht mij van mijn landgenoten te isoleren. Bovendien traden zij op alsof zij de po litiek van de regering der R.M.S. in het buitenland hadden te bepalen. Wij wil len niet, dat enige Nederlandse stich ting zich bemoeit met de interne aan gelegenheden van ons land. Wij zijn voorts niet van plan illegale wegen te bewandelen om ons doel te bereiken". Tenslotte deelde dr Nikiyuluw mede, dat er een nieuwe stichting, uitsluitend bestaande uit Ambonezen, is opgericht onder de naam „Red Ambon". Deze stichting zal zich bezig houden met het inzamelen van gelden om de activiteiten van de Ambonezen te financieren. school Oostburg, de heer Kaan namens het bestuur van de Ambachtsschool te Terneuzen, de heer A. de Nie als di recteur van deze Ambachtsschool en tot slot de ceremoniemeester. Uit al deze redevoeringen sprak de warme waardering voor de heer Lin denbergh en dat niet alleen voor zijn werk maar ook voor zyn houding ten opzichte van zyn collega's eii minde ren. Dat zelfs de Administratie in deze de samenwerking prees zegt alles voor iemand die weet, hoe In de meeste technische bedryven de verhoudingen liggen tussen technisch en administra tief personeel! In zijn dankwoord voor de gebrach te hulde gaf de heer Lindenbergh als zijn mening te kennen, dat zijn werk niet mogelijk zou zijn geweest, als de uitstekende samenwerking met het personeel niet bestaan had. Men bleef nog lange tijd gezellig bijeen, waarbij ieder der aanwezigen gelegenheid had de jubilaris geluk te wensen. DRONKEN EN ZONDER RIJBEWIJS ACHTER HET STUUR. Een maand hechtenis! Door de Rechtbank te Middelburg is gisteren uitspraak gedaan tegen de landbouwer E. C. S., die op 27 Maart J.l. op de Rijksweg onder de gemeente 's-Heer Arendskerke een auto-ongeluk veroorzaakte, waarby zyn neef, O. E. V., die naast hem in de auto zat, vry ernstig werd gewond. S. was niet in het bezit van een rybewys; by had de wagen bestuurd onder toezicht van V., maar op het moment van de aanry- ding was hij tameljjk dronken. De Rechtbank veroordeelde S. tot een maand gevangenisstraf. V., die als bezitter van een rybewys toezicht had op het ryden van S., had dit. aldus de Rechtbank, onder de ge geven omstandigheden niet mogen toe staan. Hy werd daarom veroordeeld tot een boete van f100. of 30 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid motorrytuigen te besturen voor de tijd van 4 maanden. Ir J. G. SNIP VOLGT Ir J. MOLL OP. Naar wy vernemen, is ir J. G. Snip met ingang van 1 Juli a-s. benoemd trt Hoofdingenieur van de Afdeling Goes van de Directie Zeeland van de Rykswaterstaat. Ir Snip volgt ir J. Moll op, die 1 Juni jongstleden met pensioen ging en wiens dienst gedurende de maand Juni door ir H. A. Ferguson, Hoofd ingenieur van de Studiedienst, wordt waargenomen. De nieuwbenoemde functionaris is thans Hoofdingenieur bij de Directie Sluizen en Stuwen te Utrecht. Zijn taak zal, naast het lei den van de Afdeling Goes, bestaan uit het bijstand verlenen aan de Hoofd ingenieur in het Arrondissement Vlis singen, speciaal bij het uitvoeren van werken op het gebied van de sluizen bouw. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig van Zater dagochtend tot Zaterdagavond. Vry zonnig. Droog en vrij zonnig weer met een matige Westelijke wind. Gematigde temperaturea

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1