Viggel mee gfoQïi %el VAN NELLE'S mee- book 3 Vaderdag Dassendagl KOFFIE EN THEE Veertig renners Zaterdag naar Oostkapelle. Zal Kloetinge 1 van Yerscke I winnen en veiling KERK DE S2ADIO brengt u DE BEURS NOTEERDE GISTEREN m m m Tooialdassen 12.25 „Mohair" dassen f 2.95 enz. LEES HET DERDE H Vrijdag 15 Juni 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Rijkssubsidie van f 20.000.voor Veerse bouwwerken. Bij ae Tweete Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1951 van het departement van O., K. en W. De post uitgaven voor culturele doeleinden, welke van direct belang zijn voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer, is ver hoogd met f200.000. Een bedrag van f20.000 is bestemd als bijdrage ter in standhouding van de gebouwen aan net waterfront te Veere, aldus de toe lichting op het ontwerp. AANRIJDING TE MIDDELBURG. In de Lange Noordstraat botste een bestelauto tegen een vrachtauto. De bestelauto werd daarbij aan de achter- Jüjde beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich echter niet voor. LOOS ALARM. In de nacht van Dinsdag op Woens dag werd de brandweer gealarmeerd voor uitslaande brand nabij een woning bü het groot-industrieterrein. Nader hand bleek, dat alleen wat takken ach ter de woning in brand waren geraakt, die inmiddels door omwonenden waren geblust. „DIEREN IN NOOD" BENOEMDE DIRECTEUR-GENEESHEER. De Vereniging „Dieren in nood" heeft voor het asyl, dat binnenkort aan de KareLsgang zal worden geopend, tot di recteur-geneesheer benoemd de dieren arts A. A. Elzerman te Goes. Hij zal belast zijn met de behandeling van de dieren in het asyl en in de dierenkli niek, die bij het asyl behoort. ONDERSCHEIDING VOOR THOLENAAR. Bij K. B. is toegekend de eremedaille, ln brons, verbonden aan de Orde van Qranje-Nassau, aan de heer C. J. Goe- degebuure, voorheen rijwielmonteur en jnagazijnknecht bij de Fa M. M. C. Haaijer en Zn te Tholen. -■ Voor 't te Rotterdam gehouden exa men voor hoofdakte van het Fröbel onderwijs slaagde mej. M. Taillie te Hans weert. Met het troepentransportschip „Kota Inten", dat vermoedelijk 21 Juni te Rot terdam aankomt keert uit Indonesië terug stk II E. van Asselt ta Vlissingen. De hoogste klassen van de O.L. 5chool te Hoedekenskerke hopen op 8 uil a.s. een reis te maken naar Rotter dam. Vanavond om 8 uur belegt het Insti tuut S.W.G. een propaganda-bijeen- komst in zaal v. d. Veke te Zaamslag. Speciale verkeersregeling ontworpen. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Eén der 1 .atste wedstrijden in de competitie, n.l. die tussen de reserves van Rilland en Mevo zal niet meer wor den gespeeld. Zij heeft geen zin meer, omdat Mevo zijn plaats niet meer kan verbeteren. 2e klasse D: A.Z.V.V. I—Spul I. Wie zou er voorts nog aan de ont moeting tussen A.Z.V.V. en Spui den ken? Eerst ongeldig verklaard werd de wedstrijd daarna herhaaldelijk afge last. Deze laatste wedstrijd in de 2e klasse zal nu eindelijk worden gespeeld. Nederlaag-wedstryden: Veere IV. C.K. I; Veere II—V.C.K. H; Bevelan ders ICortgen I; Mevo ISeolto; ïersoke IKloetinge I; Krabbendjjke ICllnge. Koudekerke gaat een middag op be zoek bij Veere. Het is niet uitgesloten, dat zowel het le elftal als de reserves van V.C.K. met de volle buit zullen gaan strijken. Cortgene gaat vanavond naar Kamperland en ook daar zal het voor de gastheren moeilijk zijn de over winning thuis te houden. Minder zeker Is ongetwijfeld de ontmoeting tussen' Yerseke en Kloetinge. Met taai volhou den is er voor Kloetinge wel wat te be reiken. Evenzo in de wedstrijd tussen krabbendijke en Clinge. De gastheren nebben een goede reputatie en behoe ven zich dan ook niet af te laten schrikken. AANBESTEDING Winkel met bovenwoning aanbesteed. Voor de Coöperatieve verbruiksver- eniging „Algemeen Belang" te Krui- ningen werd Woensdagmiddag aanbe steed de bouw van een winkel met bo venwoning aldaar. De inschrijvingen waren voor het bouwwerk: J. A. Poley, Kruiningeir f 28.390; Gebr. Mollet, Hansweert f28.700; AUewijn, Waarde f29.750; Jac. de Jonge, Biezelinge f30.170. Voor het glas- en schilderwerk: P. Leijs, Kruiningen f1670; W. Visscher, Kruiningen f1683; J. C. Ridderhof, Hansweert f1745; P. Penne, Kruinin gen f1795. Voor de electrische installatie: Van Oeveren, Yerseke f1037; Fa J. H. Pol derman (Oele), Hansweert f1070; A. J. le Clercq, Hansweert f1349. Het werk werd aan de respectieve lijke laagste inschrijvers gegund. WATERSTANDEN Mannheim 4.29 (-0.09)Trier 2.03 (plu» 0.04) Keulen 3.22 (plus 0.20); Ruhrort 5.21 (plu» 0.19); 11.22 (plus 0.17)Nijmegen 8.93 (plus X'.SC Arnhem 8.79 (Ipus 0.11); Eelde 3.84 (plus ^'h/lAvenler 2.82 (plu. O.OS); Namen (la Plan- tTirL'j borgharen 40.60 (plus 0.43): JtoMd 1133 (plus 0.13)Grare (ben.) 4.75 Ge 05)' J °'93 h'lus 0.15); Lith 0.40 VAN MARKT GOES. Veiling van 14 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 42,10—42 80 per 100 kg. Kleine veiling; Aardbeien A 95126; idem B 85106 per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 14 Juni 1951. Kruisbessen 40.8041.80 per 100 kg. Aardbeien: Dutch Evern. 60 1.32 per kg. ZIERIKZEE. Veiling van 13 Juni: Aardbeien 110—120; Aardappelen (vroege) 3544; idem poters 26; Peu len 142; Asperges 70—131; Waspeen 37; Rabarber 8; Bospeen 38—47; 42; Kropsla 4, alles per 100 kg, bos of 42; Kropsla 4, ales per 100 kg, bos of stuks; Aardbeien per doosje van 250 gram 28—55 cent. VEERE. Vismijn van 14 Juni 1951 Aangevoerd: 1980 kg exportgarnalen 59-85, 1208 kg schar 16-29, 1054 kg bot 1621, 153% kg tong 4980, 32 kg rog 16—20, 235 kg schol 20—30, 3 kg visiever 1.34. Voor de Zeeuwse motorterreinkam- pioenschappen, welke de M.A.C. „Schel- degouwen" Zaterdagmiddag ln de dui nen van Walcheren organiseert, hebben niet minder dan 40 renners ingeschre ven. Het zijn: Junioren tot 125 cc.: S. Schram, Am sterdam, Hulsman; J. P. Baas, Capelle aan de IJssel, D.K.W.; J. de Groot, Reeuwijk, D.K.W.; H. Wendt, Amster dam, D.K.W.; J. Overzet, Assen, D.K. W.; A. P. de Leeuw, Middelburg, D.K. W.; F. de Boer, Oudehorn, D.K.W. Junioren boven 125 c.c.: J. P. van Oost, Den Haag, Ariel; H. M. A. Pop- pelaars, Breda, Matchless; J. P. Baas, Capelle aan de IJssel, Veloeette; C. A. Turk, Utrecht, Matchless; G. L. ten Cate, Hardenberg, Veloeette; B. H. Olie, Waddinxveen, Triumph; P. Piek, Heerenveen, Matchless; H. Vogelzang, Bedum, Jawa, J. Willemsen, Winsum, Matchles. Senioren tot 125 c.c.: R. Selling, Am sterdam, Eysink; F. Selling, Amster dam, Eysink; H. J. Meynen, Utrecht Eysink (kampioen van Nederland); G. van Burik Jr, Apeldoorn, Sparta; C. J. Langeveld, Noordwijkerhout, Sparta; G. H. v. d. Kley, Rotterdam, Eysink; M. Kooy, Baarn, D.K.W.P. W. v. d. Mispel, Driebergen, D.K.W.; E. van Amersfoort, Zeist, Eysink: A. Schelle- kens, Schijndel, D.K.W.; J. A. Kemps, Schijndel, D.K.W. Senioren boven 125 c.c.: M. Kooy, Baarn, Vincent; F. J. Vos, Dordrecht, Matchless; G. Jonkers, Valkenswaard, Triumph; J. C. van Heukelom, Hilver sum, Matchless; Th. Witberg, Monster, J.A.P.; H. M. Luybregts, Valkenswaard, Matchless; F. Baudoin, Leende, B.S.A.; C. M. Timmers, Breda, B.S.A.; P. van Speybroek, Bilthoven, Triumph; P. van Dockum, Rotterdam, Ariel; D. Feen- stra, Oranjewoud, Matchless; H. Riet man, Doetinchem, B.S.A. (kampioen van Nederland). DE VERKEERSREGELING. Voor allen geldt de goede raad om, voor zover mogelijk, tijdig van- huis te gaan. De training begint reeds om half drie, zodat men zich voor de aan vang van de wedstrijden niet behoeft te vervelen. Buspassagiers kunnen zich reeds in Middelburg bij de vertrek plaats der bussen, het Plein 1940, van toegangsbewijzen voorzien en zich daardoor het lange wachten besparen. Automobilisten, motorrijders en fiet sers volgen vanaf Middelburg de Noordweg tot kort bij Oostkapelle. Eerst worden de wielrijders af gediri geerd naar de fietsenstalling, welke zich ditmaal op het circuit bevindt. Automobilisten en motorrijders gaan bij Oostkapelle de Duinweg in, welke voor die middag tot autoweg met een; richtingsverkeer is verheven. Ook zij parkeren op het circuit. Voor fietsers, die uit de richting Domburg komen, is aan de andere zijde van het circuit, dat men bereikt door de Duinbeekseweg, een stalling naast het rennerskwartier ingericht. Automobilisten en motorrijders uit deze richting rijden door Oostkapelle heen om dan eveneens de Duinweg in te slaan. Voor de afvoer geldt de zelfde regeling in omgekeerde richting. GEMEENTERAAD. POORTVLIET. Geen deelname aan gemeen schappelijke brandweerregeling. In de gehouden raadsvergadering werd mededeling gedaan van een K. B„ waaruit bleek, dat burgemeester B. J. van Oeveren m.i.v. 1 Juni 1951 ais zo danig was herbenoemd. Een schrijven van Ged. Staten n.a.v. een raadsbesluit tot het aangaan van een geldlening van f5500 voor aankoop brandweermateriaal, hield het verzoek in een advies van de brandweerinspec tie en een kostenspecificatie. De zaak werd aangehouden tot een volgende zit ting. Besloten werd op 5 Juli a.s. om 7.30 uur een speciale raadszitting te houden. Ged. Staten stelden voor het presen tiegeld der raadsleden op f 5 te bren gen. De heer Van Houdt achtte verhoging niet nodig en vond f3 genoeg. De heer Van Ast was dezelfde me ning toegedaan. Z.i. moet het belang van de gemeente niet altijd betaald worden. Het voorstel werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heren Van Houdt en Van Ast. Voor de bestrating vanaf het gemeen tehuis tot de z.g. koolschuur is inge- sohreven voor fl,40 per vierkante me ter. Besloten werd het werk aan Knuist te gunnen. Over de al of niet onbewoonbaar ver klaring van de woning, Mallandsedijk B 38, zal in de volgende vergadering worden beslist. Besloten werd niet deel te nemen aan de gemeenschappelijke brandweerrege ling Tholen, Poortvliet en Oud-Vosse- meer. De voorzitter deelde mede, dat er 2 woningen gebouwd mogen worden, het geen voor de gemeente een meevaller is. Deze woningen moeten echter ver huurd worden in huurkoop. De aanbe steding is vastgesteld op 25 Juni a.s. M.a.s. werd besloten de woningen ten spoedigste te bouwen. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Houdt, of de rustbank voor de ouden van dagen al klaar is. Binnen enkele dagen zal zij worden geplaatst. BURGERLIJKE STAND MIDDELBURG. Geboren: Willem zn v. W. Kooman en M. C. Mersie; Mar ten zn v. L. Boeken en E. Ridderhof; Henk W. zn v. H. te Roller en A. M. C. Brakman; Johanna M. d. v. J. C. Roose en A. Mulder; Krina W. A. d. v, J. W. de Jonge en A. C. C. Verton; Erik G. R. zn v. E. R. J. Roelink en C. M. de Smit; Pieternella W. d. v. P. J. Brand en A. van Waarde; Adriana A. d.v. A. Hannewjjk en A. C. Kraak; Johannes J. zn v. P. Buys en V. S. van Schoote; Rudolf H. zn v. W. Kristeleyn en J. Kloet; Mariene d. v. J. D. Waage en L. Barentsen. Ondertrouwd: P. A. J. M. van Til- borg, 22 jr te Tilburg en J. P. Vergou we, 21 jr; D. de Bruyn, 3 3jr te Heine- oord en A. M. van Beveren, 28 jr; J. A. A. Mulder, 38 jr en E. G. Sinke, 21 jr; G. P. Wattez, 28 jr en M. S. Boone, 31 jr; J. Ledeboer, 41 jr te Velp en J. M. Leenen, 29 jr. Getrouwd: J. de Bliek, 35 jr en R. M. Klissens, 30 jr; W. Pauwelse, 22 jr en L. van Moolenbroek, 24 jr; A. v. Leest, 28 jr en L. A. Joosse, 28 jr; M. Buur- ma, 25 jr en A. W. Fransseri, 28 jr. Overleden: J. Minderhoud, 2 jr; H. W. te Roller, 5 dagen; S. M. de la Vienne, 82 jr. GOES. Geboren: Margaretha d. v. B. van Fraassen en D. Landman; Hugo J. z. v. M. Polderman en L. E. Steu- tel; Paulina, d.v. J. Hanssens en S. Marijam; Elisabeth C., d. v. F. G. Goetnais en C. Nagelkerke; Johan, z. v. E. Griffioen en C. H. van Eijk; Hendrik D., z. v. J. Zandee en J. Francke; Marjolein S., d. v. C. W. Schippers en M. E. Vaarzon. Ondertrouwd: I. W. de Regt, 24 j. te Kloetinge en W. Harinck, 22 j.; W. de Schipper, 35 j. te Maracaibo (Vene zuela) en J. Eckhardt, 33 j.; A. A. Krijger, 23 j. te 's-H. Abtskerke en N. J. Kosten, 22 j. Overleden: J. Nieuwcnhuijse, 29 j., echtg. van J. Hoogesteger. Wie geen richting aangeeft Gaat in de richting van het ziekenhuis. Verbond voor Veilig Verkeer. iSport en spel KORFBAL. Competitieoverzioht van de Schouwen- Duivelandse korfbalbond. le klasse. Het heeft er gespannen bij ZierikzeeZeemeeuwen. Met de rust hadden de bezoekers een geflatteerde 30 voorsprong. Daarna kwam de thuisclub echter opzetten en wist de achterstand tot 32 in te lopen. De verdiende gelijkmaker bleef echer uit, zodat de gasten de volle buit naar Haamstede konden meenemen. On danks het feit, dat O.W.K. op Seroos- kerke bijna voortdurend in de aanval was, wist het slechts één voltreffer te maken, wat echter voldoende was, om de zege te behalen. (VelocitasO.W.K. 01). Die Gouwe en Strandvogels deel den de eer, waarmee de thuisclub het eerste puntje in de eerste klasse ver overde (3—3). 2e klasse. De leiders dezer afdeling, de Zwaluwen, hebben het van D.O.S.- K.O. niet cadeau gekregen. Zij kwamen maar net met de hakken over da sloot en handhaafden door een 10 over winning hun ongeslagen record. Storm vogels heeft met 4—2 revanche geno men voor de indertijd tegen de Burgh- reserves geleden 30 nederlaag. In de reserve 2e klasse B leed Burgh IV haar derde nederlaag. Brouwersha ven II trok met 5—2 aan hec langste eind. Programma voor 16 Juni: Aanvang 7.30 uur. le klasse: Die Gouwe IO.W.K. I; Zeemeeuwen I—Strandvogels I; Zie rikzee I—Burgh I. 2e klasse: D.E.S. IBurgh II; Storm vogels ID.S.S. I; Zwaluwen IBrou wershaven I. Res. 2e klasse B: Brouwershaven II O.W.K. II; Burgh IV—D.S.S. II. Programma voor Zaterdag. Zaterdag 16 Juni wordt te Goes de laatste les van de korfbal-ieiderscursus gegeven, zodat weer met een beperkt programma moest worden volstaan. le klasse; Tjoba—Togo. 2e klasse: Volharding—Zeelandia; Swift IIEendracht; Stormvogels Olympia. 3e klasse A: Scampolo IHVopo; De PoelEl to; DiosScampolo II. 3e klasse B: V.K.V.—Swift III; Tjoba HOlympia H. 3e klasse C: A.K.C.—Atlas; Swift IV Stormvogels II; Swift VS.V.G. Adspiranten A: Swift ADe Poel; ScampoloVopo; S.S.S.Zeelandia. Adspiranten B; MadjoeSchool Sou burg; Swift CSwift B. ATHLETIEK. Athletiekwedstrjjden L.J.G. Zaterdagmiddag 30 Juni a.s. zullen de leden van de L.J.G. in Zeeland op het gemeentelijk sportterrein en sintel- baan te Oostburg aan athletiekwed- strijden deelnemen. Het district Zee land der K.N.A.U. heeft hiervoor jury leden beschikbaar gesteld. De wedstrij den beginnen om 1 uur. Belasting-sporttournooi te Arnhem. Evenals vorige jaren zal Z.-Vlaan- deren ook dit jaar een afvaardiging zenden naar het belasting-sporttour nooi te Arnhem op 28 Juli a.s. Naar ons werd medegedeeld zal Deelgenomen wordt door een volley bal-team, een voetbalelftal en een aan tal athleten. Gehoopt wordt, dat deze afvaardi ging, bestaande uit pl.m. 45 man, even als vorige jaren, verschillende tro- pheeën mee naar het Zuiden zal bren gen. DUIVENSPORT Wedvlucht „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdjjk. De P.V. „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk hield een wedvlucht vanuit Criel (Fr.). Uitslag: 1 G. v. Strien; 2, 7 A. Walhout; 3. Jac. Egge- been; 4, 6 J. de Jager; 5 M. Antho- nisse; 8 P. v. Loo. Wedvlucht „Kruiningen" te Kruiningen De P.V. .Kruiningen" hield een wed vlucht van Creil, afstand 267 km. Duiven gelost 10.45 uur. Eerstaanko- mende duif 14.40.08 uur. In concours 41 duiven. De uitslag was: 1 en 11 H. van Koeveringe; 2, 5 en 12 C. van Stee; 3, 6, 7 en 8 C. Sonke; 4. H. van Nieuwenhuizen; 9. J. Beu- zenberg en 10. L. Openeer. Concours-combinatie van Zaterdag vliegers „Schouwen en Duiveland". De uitslag van de wedvlucht van de Concours-combinatie van Zaterdag vliegers „Schouwen en Duiveland" op Zaterdag 9 Juni vanuit Creil, waaraan 205 duiven deelnamen, was als volgt: J. M, Kloet, Brouwershaven 1; H, Wilbrink, Zierikzee 2; J, Verwijs, Zie rikzee 3; J. Wiltenburg, Zierikzee 4; C. N. Botting, Schuddebeurs 5; C. Kloet, Zierikzee 6; F. D. Hillebrand 7 en 8. De uitslag van de wedvlucht van de P.V. „Zierick" te Zierikzee, vanuit Criel op Zaterdag 9 Juni, waaraan 92 deelnamen, luidde: H. Wilbrink 1; J. Verwijs 2; J. Wiltenburg 3; C. Kloet 4; F. D. Hillebrand 5, 6 en 8; A. M. Berrevoets 7. s*ndiHQ Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hijkersmilde G. Moen, pred.-dir. „Ruimzicht" te Doetinchem. Aangenomen naar Diever (toez.) C. Smit, cand. te Zwolle. De situatie In de Ned. Herv. Kerk. Ds A. N. Pijnacker Hordijk, Ned. Herv. predikant te Zierikzee, deelt in het „Hervormd Kerkblad voor het eiland Schouwen-Duiveland" mede, dat het vrijzinnige deel van de kerkeraad heeft besloten na de doopdienst van j.l. Zondag niet meer in de Grote Kerk dienst te houden, maar geregeld in het Verenigingsgebouw. De oorzaak, die de emmer deed overlopen, was de laatste orthodoxe dienst, die veel te laat uit ging. De omstandigheid, dat er 16 do pelingen waren, o.w. 3 tweelingen, was maar bijkomstig en de ongeschikte aan vangstijden, n.l. in Mei om 11 uur en in Juli om 9 uur eveneens. „Het zit hem in de onchristelijke houding der ver schillende groepen, die bü het op- en afgaan naar het Huis des Gebeds, langs elkaar heenwrljven. Eenheid is er niet, want we kunnen voor elkanders predi king niet instaan". Dit wekt meer- en minderwaardigheidsgevoelens, hoewel we nooit bij elkaar kerken en elkaar niet kennen. Dit moet Zogenaamd groei en en wie zegt, hoe lang dit proces zal duren? De nieuwe kerkorde gaat uit van het onderling vertrouwen, onder ling samenwerken en onderlinge over- tuinging hooghouden. Waar dit hier blijkbaar niet gaat, distanciëren wij ons." Zendingsdag G.Z.B. De grote landelijke Zendingsdag te Driebergen van de G.Z.B. zal D.V. ge houden worden Donderdag 2 Aug. a.s. De sprekers zijn: Ds Meijers, voor zitter van de G.Z.B., openingswoord; ds Zandt uit Delft; Ds Korevaar uit Rotterdam; ds de Hartog uit Scher- penzeel; de heer J. Tanis, oud-zende ling-onderwijzer te Zeist; ds Cirkel te Ede en ds Vermaas te Amersfoort, die het slotwoord hoopt te spreken. Interkerkelijke zendlngsconferentie. De Nederlandse Zendingsraad, te vens Zendingsstudieraad, hoopt van 30 Juli tot 3 Aug. een interkerkelijke zen dingsconferentie te houden te Lunte- ren. Van Maandag 6 tot Vrijdag 10 Augustus zal bij voldoende deelname een speciaal jeugdkamp worden ge houden. Aanmeldingen en verzoeken om nadere inlichtingen te richten aan het Bureau van de Nederlandse Zen dingsraad, Heerengracht 368 te Am sterdam-C. Examens. Aan de Theol. Hogeschool der Geref. kerken te Kampen zijn geslaagd voor het prop. examen de heren R. van Benthem te Voorburg, G. de Haan te Marum, A. Hofman te Arnhem, A. Komjéthy te Kampen en Oh. van Ul- den te 's-Gravenhage. Merriekeuringen tc Middel burg, Krabbendijke en St.-Philipsland, MIDDELBURG. 2 J. merrie» ld. maat: 1. Janny d'Ahea, C, Mesu, Arnemuiden. 2. Vera van Domburg, T. d« Visser en Zn., Domburg. 3. Henny, P. de Buck Dzti., Veere. 4. Jenny, S. de Visser, Oostkapelle. 5. Nellie van Eede, L. Vos, Grijpskerke. 6. Nel lie, W. Sanderse, Oostkapelle. 2 J. merrel» gr. maat: 1. Zita van Pannenhof, W. de Buck, Meliskerke. 2. Irene van Zeeduin, J. Maljaars Jzn.. Oostkapelle. 3. Emly, K. Janse, Middelburg. 4. Lady van Acron, H. J. Allaart, Serooskerke. 5. Mirza, H. de Pagter, Seroos- kerke. 6. Georgette van Schoondijke, P. de Buck Izn., Serooskerke. 3. J. merries kl. maat: 1. Zora van E.D.R., C. Mesu, Nw. en St. Joosland. 2. Willy v. d. Scho repolder, L. J. Boone, Nw. en St. Joosland. 3. Blanca van Welzinge, K. Janse, Middelburg. 4. Annie van Domburg, J. de Visser en Zn., Domburg. 5. Germaine van Draaibrug, Jac. Wis se, Koudekerke. 6. Henny van Draaibrug, J. Francke, Oostkapelle. 3 J. merries gr. maat: 1. Bertha van de Kerk- hoeve, Iz. de Buck, Oostkapelle. 2. Flora van St. Pieter, L. Francke, Oostkapelle. 3. Henny van Zeeduin, J. Maljaars, Oostkapelle. 4. Flora, Jc. Vos, Koudekerke. 5. Irene, P. S. Kodde, Koudekerke. 6. Ata, H. J. Allaart, Serooskerke. 7. Aida van St. Pieter, J. Boogaard Aan., Melis kerke. 8. Lotta, Tac. Dingemanse, Grijpskerke. 9. Dahlia van 't Hof Nieuwlands, A. Wisse en Co, Nw. en St. Joosland. 4 J. kl. m.: 1. Karin van Henriëttehoeve, Js Vos, Koudekerke. 2. Rixarlbertine v. d. Parel, J. Riemens, Meliskerke. 3. Beatrix, W. Mal jaars, Domburg. 4. Clairona van Duinhelm, S. de Visser, Oostkapelle. 5. Carva van Heille, W. Reijnierse, St. Laurens post Grijpskerke. 4 j. gr. maat: 1. Lena van de Eendracht, J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. 2. Clara van Zee- duin, J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. 3. Willy van E.D.R., J. Poppe, Biggekerke. 4. Bertha, Wed. J. Bliek, Vrouwenpolder. I1# L msrrUs ld. m.: 1. Fannie van Clinge, W. de Buck, Meliskerke. 2. Fiorina van Vijfhul zen, J. Maljaars Jan., Oostkapelle. 3. Suxe van Domburg, tob. ds Visser er» Zn., Domburg. 4. Arva ran t Lusthof, Fa. A. Wisse en Co., Nw. en at. Joosland. 3. Anna van 't Hof Nieuwland, idem. 6. Ireue, D. A. v. Nieuwenhuijzen, Nw. en St. Joosland. 7. Juliana, Fa. A. Wisse en Co., Nw. en St. Joosland. 8. Tuliana van Prinsland, L. de Looff, Koudekerke. 9. Irene, Js. Vos, Kou dekerke. 10. Helena van Graauw, D. A. Nieuwen huijzen, Nw. en St. Joosland. 11. Lena, W. Maas, Vrouwenpolder. 12. Frida van Groenen- burg, D. A. v. Nieuwenhuijzen, Nw. en St. Joosland. 13. Gusta, J. Marinissen, Middelburg. 14. Willy van Voorzorg, L. Verhage, Koudeker ke. 15. Flora, Abr. Mesu, Vrouwenpolder. 16. Ina van Clairon, Kr. Poppe, Grijpskerke. 17. Mirza, P. Louwsrse, Oostkapelle. £—10 J. gr. maat: 1. Elly, Iz. ds Buck, Oost- kajielle. 2. Rerie van Lovemick, C. Mesu, Nw. en St. Joosland. 3. Nicolien van Michiels, idem. 4. Lien v. d. Eendracht, idem. 5. Arta van Groe- nenburg, D. A. Nieuwenhuijxen, Nw. en St. Joosland. 6. Orfa v. d. Waterhoeve, P.de Buck Izn., Serooskerke. 7. Avina, Js. Vos, Koude kerke. 8. Bora van 't Hof Nieuwland, Fa. Wisse en Co., Nw. en St. Joosland. 9. Blondina van Dijkxtcht, J. Poppe, Biggekerke. 10. Laura van Klaverwiik, S. de Visser, Oostkapelle. Getoond buiten mededinging Nationale kam pioene 1950: Udine van Kruiningen, C. Mesu, Nw. en St. Joosland. 1 j. merries: Goede klassen met beste kop- nummers. 3 j. merries: Vrij goede klassen met beste kopnummers. 4 j. merries: Matige klassen. 5—10 j. merries: Zeer goede klasse fokmerries. Kleine maat stak met beste kopnummers boven grote maat uit. KRABBENDIJKE. 2. J. ld. maat: 1. Suzet v. d. Jozinahoeve, L. Ruissen Azn., Waarde. 2. Uda van Waarde, C. Mol, Waarde. 2 j. gr. maat: 1. Nettie, A. J. Boone, Kruinin gen. 2. Kula van Welgelegen, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge. 3. Katie van Zimmerman, idem. 3 J. ld. maat: 1. Zita van X.D.R., E. van Hootegem, Kruiningen. 1. Truus, C. Mol, Waarde. 3 j. gr. maat: 1. Jolie van Welgelegen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 4 j. kl. en gr. maat: Geen merries voor gebracht. S—10 J. kl. maat: 1. Ina v. d. Maire-Hoeve, Wed. L. B. v. Nieuwenhuijzen, Rilland, post Krabbendijke. 2. Paula van Waarde, C. Mol, Waarde. 3. Rita d'Amice, idem. 4. Greta van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 5. Belle- vue v. d. Stern, Wed. L. B. v. Nieuwenhuijzen, Rilland, post Krabbendijke. 6. Polka van Waarde. C. Mol, Waarde. 7. Ceres van Welgelegen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 8. Hermine van Su- maarte, F. Nijsse, Rilland, post Woensdrecht. 5—10 J. gr. maat: 1. Frida van Anna-Hoeve, L. Verdurmen, Schore. 2. Clara v. d. Maire- Hoeve, Wed. L. B. v. Nieuwenhuijzen, Rilland, post Krabbendijke. 3. Utopia van Kellenhoek, P. H. A. Polderman, Kruiningen. 4. Ida van 't Kerkje, A. Schrïer, Waarde. 5. Hannie van Zimmerman, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 6. Addy v. d. Maire-Hoeve, Wed. L. B. v. Nieu wenhuijzen, Rilland, post Krabbendijke. 7.. Glora van Welgelegen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 2 j. merries: Vrij goede klassen. 3 j. merries: Idem. 5—10 j. ni. kl. m.: Matigo .klasse. 5—10 j. m. gr. m.Vrij goede klasse. ST. PHILIPSLAND. 2 J. merries kl. maat: G«en bekroningen. 2 j. merries gr. maat: 1. Juliana, Jac. Gastel, St. Philipsland. 3 J. merries Id. maat: 1. Lydie van Henriëtte hoeve, J. A .Stols, St. Philipsland. 2. Lucy van Henriëttehoeve, idem. 3 J. merries gr. maat: 1. Sunny van Vreden- burg, C. H. A. Stols, St. Philipsland. 2. Sonja van Vredenburg, idem. 3. Bertha, Jac. van Ga«- tel, St. Philipsland. 4. Rina van Zeldenrust, J. Noorthoek, St. Philipsland. 5. Louise van Hen riëttehoeve, J. A. Stols, St. Philipsland. 4 J. merries Id. m.: Geen Inschrijvingen. 4 J. gr. maat: 1. Katrle van Henriëttehoeve, J. A. Stols, St. Philipsland. 2. Kitty van Hen riëttehoeve, idem. 3. Leonora van Helenahoeve, P. C. Vogelaar, Anna Jacobapolder. 510 J. merries kl. maat: 1. Glorie van Hen riëttehoeve, J. A. Stols, St. Philipsland. 2, Ju liana van Henriëttehoeve, idem. 3. Margot van Vredenburg, J. Noorthoek, St. Philipsland. 4. Mirza, P. Boudeling, Anna Jacobapolder. 5. Cora, Jac. v. Gastel, St. Philipsland. 5—10 j. gr. maat: 1. Queeny van Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsland. 2. Kawi, P. Boudeling, Anna Jacobapolder. 3. Margriet, Wed. A. Hanse—Soetens, Anna Jacobapolder. 4. Anna, P. Boudeling, Anna Jacobapolder. 2 j. gr. m.i Goede merrie. 3 j. merries: Goede Jonge fokmerries. 4 j. gr. m.Goede fokmerries. 5—10 j. merries: Goeae fokmerries met beste kopnummers. Wie „overstuur" is, blijve van het stuur af! Verbond voor Veilig Verkeer. Waar zijn onze schepen PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. TABINTA 13 van Port Soedan naar Amster dam. KOTA INTEN 13 180 mijl Z.O. Kreta naar Rotterdam. WILLEM RUYS 13 van Singapore naar Djakarta. TOSARI 13 van Bona naar Dja karta. LAXGKOEAS 16 te Cowes naar Rotter dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 13 Juni: ETRUSCQ van Hamburg. MEEUW van Antwerpen. 14 Juni: DEPA van Antwerpen. VLASHAVEN van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 13 Juui: STYRSQ naar Kolmar. ETRUSCO naar Hampton Roads. Gepasseerd naar Antwerpen 13 Juni: VROU WEPOLDER van Lissabon. HEBE NOBEL van Par naar Brussel. 14 Juni: LEUVEKERK van Hamburg. MARNE van Rotterdam. NASSAU- HAVEN van Rotterdam. GAASTERLAND van Grangemouth. DAGNY van Plymouth. Gepasseerd van Antwerpen 13 Juni: ZEE LAND naar Rotterdam vaii Sluiskil. BANKA naar Bremen van Gent. BREE HELLE naar Bremen. EBAN naar Rotterdam. LEMSTER- KERK naar Hamburg. ALIOTH naar Rottei"- dam ALCYONE naar Rotterdam. ATT S. naar Garston. 14 Juni: ARUSA naar Ipswich van Gent. DIANA V n^ar Ipswieh. ADMIRAAL DE RUYTER naar Garston. HOENDIEP naar Rotterdam. Zaterdag 16 Juni 1951. HILVERSUM I (402 m.). KRO; 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Pro menade orkest. 8.55 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gev. muziek. 14.00 Gram. 14.20 Piano duo. 14.40 Amateuruitzending. 15.18 Kroniek. 15.50 Symphonette-orkest en vocaal kwartet. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano. 18.15 Causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regerings uitzending. 19.00 Nieuws. 19.15 Cause rie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op, Herèn". 21.00 Gev. programma. 21.53 Wat zou U doen? 22.00 Operettemuziek. 22.30 „Wij lui den de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.22 24.00 Kamerorkest. HILVERSUM II (298 m.). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbei ders. 11.30 Altviool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-orkest. 14.40 Het Neder landse Lied. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Accordeonmuziek. 15.45 Cause rie. 16.00 U.S.A.-cabaret. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Omroeporkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Gram. 18.30 Gev. muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO; 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten. 20.15 Holland Fes tival. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Hoorspel. 22.05 Promenade orkest. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal sex tet. 23.45—14.00 Gram. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegcdetld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 90y2 Dollarlening 1947 99^ Invest. Certif. 903{j Nederl. 1962/64 cum. 90)4 Grootboek 1946 90$4 Kon. Oli, 1950 107^ C. H. I. Bank 49)4 Nat. Handelsbank 91 Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unil. 243H Ned. Ford 334 N d. Kabelfabriek P.. dips Gloeil. 235)4 Do. 6 cum. pref. wd. 164 Wilton 156 Biliton I rubr. Dito II rubr. 191 Dordtsche Petr. 276)4 Dito Pref. 286)4 154J4 17674 301)4 115 13754 178 163)4 152?4 90)4 99)4 107)4 49)4 17494 301 115 136 179 163 151H 243 335 220 239 16494 157)4 276)5 Kon. One 298)4 29954 Dito onder aand. 298 299 Moeara Enlm 489 49154 A'Ja Rubber 11854 11974 Bandar Rubbsr 108)4 98)4 108)4 Deli Bat. Rubber 99)4 Kendeng Lèmboe 86)4 88 Oost Java Rubber 37)4 Dp Oostkust 92 90 Serbadjadi 40)4 Holl. Am. LÜn 176)4 17H4 Java China Jap.lijn 135 136 Kon. Boot 132 132 Kon. Paketvrt. Ned, Sch. Unie 129 128 154)4 154)4 v. Ommeren'» Sv. 193 19254 Rott. Lloyd 14494 14454 Stv. Mij. Ned. 153)4 153 H.V.A. 12574 126 Java Cult. 57 36)4 NT.S.i 95 Vorstenlanden 2774 27)4 Deli Bat. Mij. 108)4 Deli Mji. SeneniDan 100 9854 92)4 Muller Co. 16844 167 Amsterd. Bk. 15494 153)4 Escompto Bk. 54 54)4 Rotterdamsche Bk. Tweutsclie Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. Hudson Motor 57f4 112)4 20)4 21W Uit Canada ontvin gen wij de droeve ti ding dat onze geliefde, Broeder, Zwager en Oom, MARINUS KLOOSTERMAN, na langdurig Inden op 6 Juni aldaar is over leden, in de ouderdom van 58 jaar. Namens de familie: CHR. KLOOSTERMAN Colijnsplaat, Juni 1951. Enorme torlering Gratis luxe verpakking Herenmodehuis fpVum 2esM St. Adrlaanstraat 5 Goes - Tel. 2219 In ieder Christelijk gezin liet Christelijk dagblad! Koop dit spannende boek voor één golden bij Uw .kruidenier. Spaar de achteretiketten van Van Nelle's Koffie en Thee, en zend ze aan Van Nelle, afd. Reclame, Postbus 817, Rotterdam. Voor 120 punten krijgt U één plaatjes-serie. Met vier series is het boek gevuld. Verras Uw kinderen ermee I Vraag ook om de andere Piggelmee-boeken. et derde deel is nu ver schenen Piggelmee krijgt van een koopman drie wonder lijke pillen, waardoor hij groter en groter wordt. Maar groot zijn is niet zo prettig als het wel lijkt! Daarom zorgt Tureluur ervoor, dat Piggelmee weer een kleine duinka bouter wordt.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3