Vassnol Mag. „Sierkunst" 6.50 4.50 24.- 9.50 2.60 5.50 3.20 Erven Gabriëlse Raamhorren! Sport en spel Drukbezochte openbare les van de Goese Ambachtsschools Van Roon KERK ,ending Hccfiet bad.. ^Vlieuwó uitrovincie Noord-Beveland. Schouwen-Duiveland. Tholen. en veiling Bouw van nieuwe school staat vast. WATERSTANDEN DE ^ADIO brengt u Advertentiën DE BEURS NOTEERDE GISTEREN m 99A 90/ 90/ 87'A 172/ 29S/ USA 130 iml 229/ 229A 297A Woensdag 30 Mei 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Herv. Mtk, Beroepen te Vinkeveen G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen naar Zijpe R. A Bitter, cand. te Delden. Bedankt voor Giessendam L. Blok te Kampen. Geref. Kerken. Tweetal te Zierikzee J. M. van Min nen, evang. pred. te Bussum en Y. J. Tiemersma te Baarland. Beroepen te Grootegast J. Wolven te Koudekerk aan de Rijn; te Oosternü- kerk dr G. E. Meuleman, prop. te Steen- wijk; te Den Andel K. H. Schuring, cand. te Groningen. Aangenomen naar Deventer H, Heule te Beekbergen. Geref. Kerken (art. 81) Beroepen te Wieringermeer D. Los te Smilde-Diever, die bedankte voor N lezijl-KommerzijL Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Kampen N. Brandsma te Rijnsburg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ederveen H. Llgten- berg te Rotterdam-W. DODELIJK ONGEVAL OP SPOORLIJN. Gisterochtend vroeg is de 52-jarige ploegbaas der Ned. Spoorwegen, H. Ro- zenboom uit Oosterbeek, door een elec- trische trein op de lijn NijmegenArn hem overreden en gedood. De ploegbaas zag de electrische trein niet naderen toen hij moest uitwijken voor een, van de andere zijde komende, goederentrein. Het slachtoffer was ge huwd. „Kota Inten" op weg naar Nederland. Op 25 Mei is de „Kota Inten" met 839 Ambonese passagiers uit Indonesië naar Nederland vertrokken, waarmede de afvoer van de Ambonese ex-K.N.I.L- militairen is voltooid. Op 30 Mei en 4 Juni zullen de laatste contingenten van de K.L. en het voor malige K.N.I.L. naar Nederland vertrek ken. Daarmede zal ook de repatriëring van K.L.-leden en niet Ambonees per soneel van het voormalige K.N.I.L. be ëindigd zijn. POST VOOR MILITAIREN. Brieven voor militairen van het aan vullingsdetachement Nederlands De tachement Verenigde Naties op weg naar Korea, kunnen ingaande heden worden gepost. Het adres moet de vol gende aanduidingen bevatten: „rang, naam, voorletters, legernummer; N.D.V. N. op weg naar Korea, Amsterdam- Schiphol, Militair". De namen van het schip en de tus senhavens mogen niet worden vermeld. Brieven bestemd voor uit Indonesië naar Nederland terugkerende militairen, aan boord van het troepenschip „Goya", welke in een der tussenhavens zullen worden uitgereikt, moeten uiterlijk op (ïngez. mededeling, advert.) TOILETPOEDEB y KORFBAL. Competitie S.D.K.B. O.W.K., dat in de vorige drie wed strijden even zovele nederlagen te slikken had gekregen, behaalde een monsterzege op Die Gouwe (101) De Zeemeeuwen lieten zich door Strandvogels niet verrassen en namen de volle buit mee naar huis, dank zü een 42 overwinning. Hun concur rent, Burgh, zorgde ervoor niet ver der achterop te raken. Het bleef met 43 in de meerderheid tegen Velo- citas. Stand; Zeemeeuwen 14 4 134 8 Burgh I 4 3 1 11—7 7 Strandvogels 14 1 1 2 810 3 Velocitas I 3 1—2 6—6 2 O.W.K. I 4 1—3 13—11 2 Die Gouwe I 3 3 1—14 0 Zierikzee I De Burgh-reserves moesten met 20 het onderspit delven tegen Brouwers haven. De Duivelandse clubs beten flink van zich af. D.E.S. wist 5 maal de korf te doorboren tegen D.O.S.K.O. slechts één keer.Het is Stormvogels nog niet gelukt een doelpunt te ma ken. D.S.S. verstond die kunst beter en trof de roos 5 maal. De stand is hier: Zwaluwen I 4 3 1 157 7 D.S.S. I 4 3—1 16—9 6 D.E.S. I 3 2—1 16—9 6 Brouwersh. I 4 2 2 8—9 4 D.O.S.K.O. I 4 112 10—13 3 Burgh II 5 113 10—15 3 Stormvogels I 4 13 010 1 In de Reserve 2e klasse A behaalde het derde twaalftal van Burgh een 3—1 overwinning op Zwaluwen II. Uitslagen van Zaterdag. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde korfbalwedstrijden luiden: 3e klasse A: De Poel—Dios 6^-1; O.D.S.—Elto 2—0. 3e klasse B: V.K.V.—Olympia II 2—0. 3e klasse C: Stormvogels IIAtlas 1—6. 31 Mei worden gepost. Behalve de ge bruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te bevatten: „Aan boord van het troepenschip „Goya", op thuisreis naar Nederland". De naam van de ver moedelijke tussenhaven mag ook hier niet worden vermeld. (Vervolg van pagina 2). COLIJNSPLAAT. Ongeval raet bromfiets. Zekere M., wonende te Kats, had Zon dagmiddag, toen hij op de fiets met hulpmotor het dorp Coiijnsplaat uitreed, het ongeluk te vallen, doordat hij naar een hond schopte, welke naar hem uit schoot. Hierbij liep hij een lichte her senschudding en een verwonding aan het hoofd op. Na door dr Maas verbon den te zijn werd hij per auto naar zijn woonplaats vervoerd. Landbouwwerkzaamheden hebben een vlot verloop. „Het regent onkruid" is een be kende zegswijze, wanneer, zoals de laatste weken herhaaldelijk het geval was, de milde voorjaarsregens de lan derijen bevochtigen. En inderdaad: naast de prachtige groei, die alle ge wassen thans vertonen, schiet ook het onkruid hard uit de bodem. Gaf dit het vorige jaar dikwijls aanleiding tot ongewenste toestanden en dreigde overmatige onkruidgroei de gewassen te verstikken of werden de suikerbie ten niet op tijd gedund, thans heeft de arbeidsbemiddeling in Duiveland een vlot verloop en het Rijksbureau voor Arbeidsbemiddeling doet ook thans weer schitterend werk. Daar dit bu reau kan beschikken over enkele z.g. vliegende colonnes, wordt iedere land bouwer op tijd geholpen. Tot dusver kon aan alle aanvragen worden vol daan en stagnatie ontstond nergens. In de polder Vier Bannen zijn de egalisatiewerkzaamheden, uitgevoerd door de Ned. Heid« Mij., beëindigd. Waarschijnlijk worden ook de draina gewerken stopgezet. C.J.M.V. hield weekend te Haamstede. Zaterdag en Zondag hield de Ring Schouwen Duiveland van het C.J.M.V. een weekend op „Zomerhof" te Haam stede. De voorzitter van de Ring, de heer C. Bolijn te Renesse, deelde mede, dat de spreker, de heer J, C. Gordeau, verhinderd was. Hij toonde zich ech ter zelf een waardig vervanger en wist de aanwezigen te boeien met zijn refe raat, getiteld „Uitdragers". Een levendige discussie volgde. De dagsluiting na het kampvuur werd verzorgd door de Ringsecretaris, de heer M. A. Moermond uit Zierik zee. Een nachtelijk spel volgde nog op deze dagsluiting. Zondagmorgen was er een gezamem lijke kerkgang te Haamstede. Duin" wandeling, zang, spel enz. volgden des middags. De Ringbestuurder en lid van de Prov. Commissie, de heer Joh. Verspoor uit Bruinisse, sloot dit ge slaagde weekend. Gentse gemeentebestuur bezocht Tholen. Maandagmorgen brachten burgemees ter, schepenen en raadsleden van de Belgische stad Gent een bezoek per autobus aan Tholen. Ook waren aan wezig de hoofdcommissaris van politie, de chef van de brandweer en verschil lende hoofden van diensten. Ten stadhuize, dat versierd was met de Hollandse en Belgische kleuren, werd het gezelschap ontvangen door B. en W. Burgemeester van der Hoeven heette allen welkom, waarna de burgemeester van Gent, de heer Claeys, het woord voerde. De enige dame. van het gezel schap ontving bloemen in de Thoolse kleuren. Burgemeester en schepenen kregen een keurig gebonden exemplaar van de geschiedenis van Tholen. Om 11 uur vertrok men per grote korboot van Bona Fides, waarna men de oesterpercelen in de Schelde bezich tigde. Des middags vertrok men weer naar Gent, uiterst voldaan over het bezoek. B. en W. van Tholen ontvingen een uit nodiging voor een tegenbezoek. Te Ber gen op Zoom werd nog geluncht. ST MAARTENSDIJK. Paard op hol. Maandagmiddag had een melkhande laar het ongeluk met paard en wagen op hol te slaan. Het paard vloog langs een betonpaal, maar de wagen bleef daarachter hangen en werd totaal ver nield. De beide opzittenden konden er nog net afspringen. Het paard werd te Scherpenisse gevangen. De korfbalvereniging „Eendracht" te Tholen heeft een adspirantenafdeling opgericht. Reeds 20 liefhebbers gaven zich op. Zaterdag a.s. speelt „Een dracht" te Westkapelle een wedstrijd tegen Stormvogels. Voor de padvinderij in Haamstede en Burgh was het Zaterdag een grote dag door de ingebruikneming van het troe penhuis aan het Sluispad. Dank zij de medewerking van de eigenaar van het voormalig slachthuis, de heer C. Dijk man, die dit gebouwtje welwillend af stond, beschikt de padvindersgroep de „Kaninefaten" thans over een geriefelijk troepenhuis. In de vergadering van de Ring Bors- sele der Herv. Vrouwenverenigingen, die te Ovezande werd gehouden, heeft mej. v. d. Akker uit Middelburg het onder werp „Kerk en Wereld" behandeld. De collecte voor de Stichting 1940 '45 heeft te 's-Heer Arendskerke f 310 opgebracht. Tussen de Zeeuwse moselvissers op de Waddenzee schijnt het niet altijd te boteren. In het café van de Wed. Boon stra te Harlingen ontstond na een woordenwisseling een vechtpartij tussen de mosselkweker B. Z. uit Yerseke en de Gebrs. B., eveneens uit Yerseke. De heer Z. werd hierbij zodanig gewond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. VLISSINGSE MIDDENSTAND ORGANISEERT TENTOON STELLING. In het Strandhotei kwamen Dinsdag avond de leden van de Vlissingse Mid denstandscentrale bijeen onder voorzit terschap van de heer W. J. Berg, ten einde de mogelijkheid te bespreken voor het houden van een expositie. Na een inleiding van de voorzitter bracht de heer Labruyère namens de commissie van voorbereiding een rapport uit. Hier uit bleek, dat men het mogelijk achtte begin October een tentoonstelling te or ganiseren, waarbij tot uitdrukking zou moeten komen, dat de Vlissingse mid denstand in staat is het publiek alles te bieden wat nodig is. Na uitvoerige ge- dacntenwisseling kwam men tot oe con clusie, dat de tentoonstelling zal kunnen worden gehouden in het Concertgebouw, waarbij de organisatie zal worden opge dragen aan de heer Van de Looy uit Tilburg. Door middel van een mode show, demonstraties en verdere attrac ties wil men dè tentoonstelling een bij zonder cachet geven, terwijl bijzonder aandacht zal worden geschonken aan een samenwerking der branches, hoewel ook individuele deelname niet wordt uit gesloten. Het is niet de bedoeling te komen tot het verplaatsen van etalages naar de tentoonstellingsruimte, doch meer de nadruk te leggen op het ter plaatse produceren van artikelen. Besloten werd, dat de diverse bran ches op korte termijn een vertegenwoor diger zullen aanwijzen voor de tentoon stellingscommissie en opgave zullen doen van het aantal deelnemers. De „JtTandria" gaat varen. Zaterdagmiddag 2 Juni om 2 uur zal in de gerestaureerde vissershaven arri veren de nieuwe Flandria XVI met Bel gische gasten uit Antwerpen, waarmede net toeristenseizoen 1951 zal worden ge organiseerd door de Middenstandscen trale in samenwerking met het Vreem delingenverkeer en Horeca. De harmonie St. Cecilia zal bij aankomst de gasten verwelkomen, waarna een mars door de stad zal plaats vinden. In samenwerking met het gemeentebestuur zal de gasten een rondrit worden aangeboden door de stad, naar het Nollebos en de nieuw bouw. Aangezien het in de bedoeling ligt de touristen dit jaar ook in Vlissingen ce houden is deze ontvangst van groot belang voor de stad, daar het schip we kelijks terug komt. Het nieuwe schip meet 480 ton, heeft een lengte van 60.8 meter, breedte 8,4 meter, diepgang 1.9 meter, loopt 14 knopen en kan 850 pas sagiers bergen. Het heeft twee wandel- dekken, een salon voor 85 personen, een bar en een restaurant met 140 zitplaat sen. De keuken heeft een capaciteit voor 400 passagiers. Ongetwijfeld zal dit bezoek grote be langstelling hebben. Een groot aantal Belgische persmensen zal de reis mee maken. Alg. vergadering „Groene Kruis" op 16 Juni te Grijpskerke. De algemene vergadering van de Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis" zai op 16 Juni a.s. te Grijpskerke in het vergaderlokaal worden gehouden o.l.v. jhr R. Roëll. In de morgenvergadering zullen de huishoudelijke zaken aan de orde ko men. Aftredend, doch herkiesbaar zyn de leden van het hoofdbestuur J. Blok te Axel, H. I. Brakman te Retranche- ment, dr L. G. Gelderman teKortgene en mr J. A. v. d. Hoeven te Tholen. In de middagvergadering zal zuster W. van Kuijk, hoofdverpleegster van de mr dr Willem v. d. Berg-Stiehting te Noordwijk, spreken over „Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Z.P.M.-BIJEENKOMST TE GOES. In een gisteren te Goes gehouden ver gadering van de Zeeuwse Plattelands meisjes werd gesproken over de organi satie van de sportdag op 30 Juni a.s. VerschLHende leden gaven zich op voor hoog- en vèrsprlngen. Na de pauze hield mej. L. de Jager een inleiding over: „Invloed der vrouw". De heer A. den Boer, thans hoofd van de Chr. school te Den Hulst (Ov.) en vroeger te Goes, is benoemd tot hoofd van de Herv. school te Middel burg. Gistermorgen, omstreeks half twaalf is de „Yerseke 33" uit Den Haag, met 25 man personeel aan boord, naar het Goese Sas vertrokken om mee te hel pen tot het doen zinken van een zink- stuk. VAN MARKT GOES. Veiling van Dinsdag 29 Mei. Fruit: Aardbeien 2—4.50 per 100 st.; idem 1.20—2.60; Zure Bellefleurs 35 40; Appels stek 1.5010, per 100 kg. Groenten: Bloemkool A 43—62; idem B 3038; idem C en D 1025; Kom kommers A 37—41; idem B 35; idem C 2628; Kropsla 44.50, per 100 stuks; Spinazie 3439; Rabarber 10 13; Sjalotten 711, per 100 k.g.; Wortelen 24—34; Radijs 10—12; Sel derij 3, per 100 bos. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag f 1.78 per Kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren wordt 2 ct per stuk minder uitbetaald. Prijs van handelaren: Grote kipeieren 9'/skleine kipeieren 7%; ganseieren 20; kalkoeneieren_ 12. ZIERIKZEE. Veiling van 28 Mei. Rabarber 78; Stoofsla 10; Spinazie 2228; Asperges 57108; Bospeen 37 38; Radijs 5; Kropsla 48; Bloem kool 1563; Komkommers 31, alles per 100 kg, bos of stuks; Aardbeien 0.480.51 per doosje. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, Veemarkt van 29 Mei: Aanvoer in totaal 4563 stuks. Vette koeien en ossen 820; Gebruiksvee 914; Vette kalveren 95; Graskalveren 181; Nuchtere kalveren 1231; Varkens 176; Biggen 589; Paarden 176; Veulens 6; Schapen of lammeren 42; Weide/zuig- lammeren 295; Bokken en geiten 38. Vette koeien f2,70— 3,00, f2,40—2,70, f 2,102,40 per kg; Vette kalveren f2,60—3,10, f2,40—2,60, f2,30—2,40 p. kg; Graskalveren f 350, f 250, f 180 per stuk; Nuchtere kalveren f 52, f 47, f 45 per stuk; Biggen f 47, f 42, f 34 per stuk; Slachtpaarden f 2,10, f 2,05, f 1,95 per kg; Schapen f150, f140, f 100 per stuk; Weide/zuiglammeren f 70, f 60, f 40 per stuk; Kalfkoeien f1060, f875, f750 per stuk; Melkkoeien f1060, f875, f750 p. stuk; Vare koeien f720. f620. f570 per stuk; Vaarzen f700, f650, f550 p. stuk; Pinken f 500, f 450, f 375 per stuk. 230. Toen wandelde de prinses met haar hofdames weer verder, verrukt over de duiven, die zy van Fllo ge kregen had. Kallef Daddiz Altebar was één en al geest driftig. „Nu, heer Fop", zei hfj, „heb Ik nu niet een lieve dochter? Is zij niet de beste prinses ter wereld? En, heer Fop, zou het niet prachtig zijn, als gij met haar zou trouwen om mij later op te volgen als Kalief van Tul- banlë? Toe, Heer Fop, wees verstandig„Aarzel niet langer. Heer Fop", sprak de grootvisler, „prinses Dlvanah heeft U Immers een zoen gegeven; dat ls toch een goed teken, dunkt mij„Zo ls het!" riep de Kallef, maai1 Fllo Fop schudde het hoofd. „Het spijt mij heel erg voor U, machtige Kallef", zei hij, „ik vind prinses Divan ah de mooiste en liefste prinses die er ls, maarziet lk word liever geen.Kalief, want eheen land bestu ren, nee, daar voel lk niets voor". Dit antwoord hadden de Kalief en de grootvisler niet verwacht! Zij waren teleurgesteld en heel erg bedroefd. „Kom, goede Kallef", zei Fllo geruststellend, „wee» nu niet treurig. Luister eens, lk doe U een voorstel In grote getale waren gistermiddag de vaders en moeders van leerlingen en andere belangstellenden naar de Ambachtsschool te Goes gekomen om de openbare les by te wonen. De Ochtmanzaal in de school was dan ook overvol, toen, bij afwezigheid van de voorzitter, de secretaris, mr H. B. Bouwman, do aanwezigen met een kort woord welkom heette. Deze grote belangstelling laat zich geredelijk verklaren uit de voortgaan de groei der school, waarvan de direc teur, de heer C. J. Buurman, melding kon maken. Niettegenstaande de ver hoging van de aanmeldingsleeftijd over trof de aangifte vorig jaar de verwach tingen, terwijl zij dit jaar nog groter is. Met haar 160 leerlingen, inclusief de kopklassen, heeft de Goese Ambachts school dan ook thans, wanneer men de machinistencursus in Middelburg buiten beschouwing laat, alle andere ambachts scholen in Zeeland achter zich gelaten. Een ander onderwerp, dat de heer Buurman aansneed, was de bepaling van het aantal lessen op 40 lestijden van 50 minuten, wat hij enerzijds een verbetering achtte voor de leerlingen, die nu wat meer vrije tijd krijgen, maar anderzijds een bezwaar voor het onder wijs op de school, die eerder al een be perking van de cursus van 3 tot 2 jaar heeft moeten ondergaan. Daartegenover staat gelukkig, dat voor verschillende vakken nu kopklas sen bestaan. De vorig jaar begonnen kopklasse in autotechniek loopt goed, terwijl zoals bekend in September a.s. een kopklasse landbouwwerktuigen zal worden geopend. De heer Buurman memoreerde ook nog de opening van de bakkerscursus in het afgelopen jaar, waarvoor de pa troons veel waardering tonen Wat de bouw van een nieuwe school betreft kon de heer Buurman medede len, dat deze thans zo goed als zeker is. FILMAPPARAAT INGEWIJD. Aan het einde van zijn toespraak richtte de directeur zich tot het be stuur, waaraan hij het door de firma Duiker te 's-Gravenhage vervaardig de geluidsfilmapparaat overdroeg, waarvoor de gelden reeds tijdens het onlangs gevierde jubileum waren bij eengebracht en dat juist dezer dagen is gearriveerd. Tezamen met de luid sprekerinstallatie annex radio en gramofoon is hiermee voor de school een uitrusting beschikbaar gekomen, waarover wel geen enkele andere ambachtsschool in Nederland zal be schikken. Nadat de heer Bouwman het film apparaat namens het bestuur had aanvaard en de heer Buurman en zijn leraren bijzondere lof had toege zwaaid voor hun grote activiteit, kon den de aanwezigen de werking van het apparaat ook in de practijk zien (en horen) bij de vertoning van- een tweetal muzikale filmpjes. Hiermede was de bijeenkomst in de Ochtman zaal afgelopen en de bezoekers ver spreidden zich vervolgens door het gebouw om een indruk op te doen van het intussen normaal voortgaan de onderwijs. Mannheim 310 (plus 0.12)Trier 172 (plus 0.21) Keulen 23S (plus 0.16)Rulirort 442 (plus 0.27) Lobith 1036 (plus 0.11)Nijmegen 810 (plus 0.09) Arnhem 814 (plus 0.09)Eefde 336 (—0.04)De venter 239 (—0.05)Namen (la Plante) 1.92 (plus 0.12); Borgharen 4170 (plus 0.60); Belfeld 1240 (plus 0.22)Grave (beneden) 536 (plus 0.36). Waar zijn 5 S onze schepen PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. JOH AN VAN OLDENB AR NEVELT 28 200 mijl Z.W. Siberut EU. naar Amsterdam. KOTA INTEN 28 450 mijl W.Z.W. Siberut Eil. naar Rotterdam. ORANJE 28 dwars Lissabon naar Amsterdam. TABINTA 28 van Belawan naar Amsterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 28 Mei: GIOVI van Augusta. 29 Mei: MARIE BAKKE van Kiel. Van Vlissingen vertrokken 28 Mei: RABE LAIS naar Alexandrië. GIOVI naar Helsinki. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Mei: Sleepboten THAMES en ARGES plus sleep. 29 Mei: BOR NEO van Warlington. WILLEMSTAD van Ply mouth. NOTTINGHAM van Dover. VULCANIS van Lissabon. Gepasseerd van Antwerpen 28 Mei: VIRGO naar Rotterdam. FRATERNTTE naar Rotterdam. Sleepboot THAMES naar Rotterdam. BERNARD V naar Air. 29 Mei: JULIA naar Glasgow. Donderdag 31 Mei 1951. HILVERSUM I (402 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw, 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerkkoren en orgel. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Koninklijke Militaire Ka pel. (12.3012.33 Land- en tuinbouwme- dedellngen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Mezzo-sopraan en piano. NCRV: 14.00 Promenade orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cembalo Gezelschap en tenor. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regeringsultz. 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 Cause rie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Le vensvragen van allerlei aard en een pas toraal antwoord. 19.30 Causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Koor- vereniging en orkest. 20.30 Planoduo. 20.50 Coöperatie.... een vergeten hoofd stuk. 21.10 Gram. 21.25 Strijkorkest en solist. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gram. 10.30 De Antwoord man. 10.45 Gram. 10.50 Voor de kinde ren. 11.00 Radloscoop. 11,45 Causerie. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12,33 In het spionnetje. 12.38 Plano. 13.00 Nieuws. 13.20 Metropole orkest, 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Metropole orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Amateurs van Walcheren. 16.45 Plano en orgel. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Practlsche wenken voor hengelaars. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Orkest. 19.10 Gesprek met de brandweerman. 19.20 Gram. 19.50 Wervingspraatje. 20.00 Nieuws. 20,05 Actualiteiten. 20.20 Radio Philh. orkest. 21.35 Hoorspel. 22.10 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.3024.00 Gram. De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zeeland, op Donderdag 31 Mei en 7 Juni a.s., zal NIET DOORGAAN. Grote sortering Pullen - Bloempotten met en zonder décor. Kolfers Schilderijen Luxe artikelen LANGE DELFT 111 MIDDELBURG SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - 1NCASSO-EANK N.V., GOES. Nederland 1947 89*4 Dollarlening 1947 100 Invest. Certif. 90# Nederl. 1962/64 cum 90# Grootboek 1946 w# 3# Kon. Olie 1950 107# 108 C. H. I. Bank 4614 47# Nat. Handelsbank 88# Ned. Handel Mij. 150 150 A.K.U. 170# Berghs Jurg. 295# Berkels Fatent 115 Calvé Delft 130 Centrale Suiker 168J4 165 Fokker Gelder Zonen 156# 157 Kon. Hoogovens 229# 149 Lev. Bros Unil. Ned. Ford 340 340 Ned. Kabelfabrick Philips Gloeil. 248# 248ft Do. 6 cum. pref. wd. 164 16454 Wilton 150 150 Bilitou I rubr. Dito II vubr. 191 190 Dordtsche Petr. 271 270J4 Dito pref. 286 284J4 Kon. Olie 297# Tito ond:r aand. 298 Moeara Enim 491 A'dam Robber 114)4 Bandar Rubber 109)4 Iïeli Bat. Rubber %'A Kendeng Lemboe 88 Oost ava Rubber De Oostkust Scrbadjadi 40/ Holl. Am. Lijn 172 Java China Jap.lijn Kon. Boot 1273( Kon. Paketvrt. 115 Ned. Sch. Unie 152)4 v. Oinmeren's Sv. 192)4 Rott. Lloyd 143 Stv. Mij. Ned. 153)1 H.V.A. Java Cult. 56)4 N.I.S.U. 95 Vorstenlanden 2S)4 Deli Bat. Mij. 110)1 Deli Mij. 97'/, Senembah 91 Muller Co. 16S)4 Amsterd. Bk. 157)1 Escompto Bk. 54J( 29854 Rotterdamsche Bk. 164# 162 Twentsche Bank 160# 161# 491 Overzee, Gas 56 11654 Borneo Sumatra 112# 112# 109# In tem at io 168 163# 98 Am. Smelting 84# U5 87 Anaconda Copper 45# 46# Bethl. Steel 57# 80# 58# 89>/2 Chryster 82# 40# General Motors 55# 38# 56 17154 Intern. Nickel 38# 125 Kennecott 82# 83# 127# Rep. Steel 45# 45# 117# Stand. Brands 6# 6# 152# U.S. Steel 46# 46# 192# Cities Service 110# 20# 113# 144 North Am. 2054 153# Cont. Oil 115 116 12454 Midcont. Oil 64# 65# 56# Philis pOil 92# 9554 Shell Union 61# 63# 25# Tide Water 39# 39# 110# 98 Baltimore 22 Miss. K. Texas 91 New York Centr. 20# 20# 169# Pennsylva; ia 21# 22# 27# 155# 5454 Canadian Pac. 27# Hud sen Motor 19# 19# A. I. DE VISSER L. DE VISSER—JOOSSE zeggen hartelijk dank voor de grote belangstelling bfj hun 55-jarige Echtvereni ging ondervonden. Souburg, Mei 1951, Grote Abeele 6, Corsetière Mevrouw C. BROUWER is aanwezig te: 't Zand-Middelburg, Koude- kerkseweg 98, TeL 3682, Donderdag; Middelburg, p/a Fa P. I. HAMMING, Segeerstr. 48, Tel 2824, iedere Maandag middag; Souburg, Kanaalstraat 27, Tel. 306, ieder Dinsdag middag; Vlissingen, St.-Jacobstr. 28, Tel. 2872, iedere Woensdag middag; Goes, Westwal 47, volgen» afspraak; Zierikzee, Corsetière Mej. C. H. B. DE BIE, Kapelle- straat D 28, Woensdag en Donderdag thuis. Frotté kleedjes Schoorsteen J Cfl randen T<uU Dressoir lopers Tafelkleden 12.50 Divankleden Kapstok- kleden Gordijnstof 80 cm br. p.m. Schoorsteen rand p. m. Ligstoel loper p. m. Plastic 140 cm br. p.m. Hoofdstraat 41-43 MIDDELBURG Vliegengaas, elke afmeting, Gieters, Waterslang, Grasperkscheerders. Langeviele 62 MIDDELBURG Keukenuitzetten ontvangen. Wasketels en Teilen, Emmers, Petroleumstellen, Vergassers, Petroleumkachels, enz. „Zeeuwseh Dagblad" telt zijn abonpé's met duizen den! Zijt Gij daar ook bij?

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3