<~V[ieuwó uit det^rovincie s INSCHRIJVINGSFORMULIER Zuid-Beveland. I Noord-Beveland. 1 Motorrijder gedood na ongeluk bij Kamperland. Schouwen-Duiveland. Tholen. Zeeuwsch- Vlaanderen. VAN MARKT ctt ltd wliefpcfltde ««.I»;;*. „Tarzan van de boter" stond in Middelburg terechte „De bonte hond'' zei van niets te weten. ;n'<f kort KERK EN ONDERWIJS BURGERLIJKE STAND Wat brengt de radio? DE BEURS NOTEERDE GISTERENt Hiermee geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD" Ik wil per maand betalen Dinsdag 29 Mel 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pagina 2). OPSLUITEN OP -HOKKEN VAN KOOIEENDEN. Het Provinciaal Blad van Zeeland bevat een publicatie, waaruit blijkt, dat in het jaar 1951 de kooieenden door de kooiman moeten worden op gesloten ol gehokt van 22 Juli a.s. tot de dag, waarop dit jaar het vangen van waterwild door middel van een denkooien zal zijn toegestaan. Veekeuring te VH. Arendskerke. Te 's-Heer Arendskerke werd de jaar lijkse premiekeuring gehouden. Aange voerd werden 4 stieren, 3 stierkalveren, 14 koeien en 2 kalfvaarzen. Stieren: Cobus, eig. J. op t Hof, 2e ,r 74,5 P-; Constant, eig. M. Lokerse, Je 'pr., 74 p.; Karei van Veelust, eig. D. M. Rouw, le pr. Jongere stieren: le Piet, eig. Anth. Lamper. le kalf koeien-. Roosje, eig. J. Linden- berg, 74 p.; Mina, eig. J. Lindenberg, 74 p. 2e kalfkoeien: Ina, eig. Anth. Lam- per, 81 p. 8e kalfkoeien: Bertha, eig. Anth. Lamper, 79 p.; Annie, eig. Anth, Lam- rr 79 p.; Emma, eig. J. Lindenberg, 7p.; Mina, eig. J. AUemekinders, 76 p., Lenie, eig. A. Hoogenboom, 76 p.; Klara, eig. J. Lindenberg, 76 p. 4e kalfkoeien: Ada, eig. Anth. Lam per. 83 p., medaille Hollandia. Oudere koeien: Eva, eig. Anth. Lam per 79 p.; Clara, eig. Anth. Lamper, TO p.; Emma, eig. J. AUemekinders, 78 p.; Doortje, eig. J. JUndenberg, 77 p. Kalfvaarzen: le Martha, eig. Anth. Lamper; 2e Hanna, eig. Anth. Lamper. Brandweerwedstrijden te 's-Heer Arendskerke. De kringen Walcheren en Beveiand van de Ned. Vereniging van Brandweer commandanten hielden Zaterdagmiddag hun jaarlijkse wedstrijd te 's-Heer Arendskerke. Er werd door elf ploegen deelgeno men. Verondersteld werd, dat er brand was uitgebroken in een huis, waarvan de blinden gesloten waren. Om het huis te bereiken moest men over een brug. De huisdeur was gesloten met een sleu tel, die op een speciale manier gezocht moest worden. De opening van de blin den moest geschieden door het spuiten op een doel. De2e blinden moesten door de straal voerders met spuiten worden opengehouden. Hun collega's kregen daardoor de kans de brand te blussen. De uitslag luidde: Nieuwland, 3 min. 45 sec. (medaille); 2. Ovezande, 4.17 (medaille)3. Domburg, 4.45 (medail- 4. Goes 4.55; 5. Heinkenszand 4.59; 11 Wemeldinge 5.4; 7. Westkapelle 5.28; f Koudekerke 5.35; 9. 's-Heer Arends- terke I 5.42; 10. 's-Heer Arendskerke IX i.49; 11. Kloetinge 11.2 De prijsuitreiking door burgemeester A. A. Elenbaas vond plaats ln het ver enigingsgebouw, waar een door de heer Chr. Janse, brandweerman, vervaardig de brandweerspuit stond tentoongesteld, waarvoor de brandweerlieden grote in teresse toonden. De heer A. J. W, Mathijssen te Mid delburg en H. B. Pilaar te Goes voerden hierna ook nog het woord. De corpsen van Nieuwland en Ove- sande zullen aan de landelijke brand weerwedstrijd te Vlaardingen in Juli deelnem|n. Brandweren in Zuid-Beveland-Oost oefenen. Vrijdagavond werd te Kruiningen een onverwachte zgn. „droge" oefe ning gehouden van de brandweren uit de gemeenten Yerseke, Kruiningen, Waarde, Krabbendijke en Rilland- Bath. Deze oefening was niet zozeer om de brandweren op hun graad van geoefendheid te testen, maar meer om e paraatheid, d.w.z. de snelheid, waarmede na waarschuwing de brand weer op het terrein arriveert te on derzoeken. Gebleken is, dat, wil men een brand snel en doeltreffend kunnen bestrijden, de alarmering van het per soneel een zeer belangrijke rol speelt. Hieraan ontbreekt in enkele gemeen ten nog wel het een en ander. Deze oefening werd gehouden in het kader voor de voorgenomen onder linge hulpverlening tussen de gemeen ten in Zuid-Bevelan Oost, welke, naar wordt gehoopt, binnenkort haar be slag zal krijgen. Aan de alarmering sal bijzondere aandacht worden be steed. SCHEEPVAART IN KANAAL GESTREMD, I.v.m. het leggen van een water leidingzinker in het kanaal door Zuid- Beveland zal de scheepvaart tussen de Vlakebrug en de sluizen te Hansweert van Zondag 24 Juni om 20 uur tot Maandag 25 Juni 1951 om 6 uur zijn gestremd. BORSSELE. Vergadering Cal. Polder Borssele. De ingelanden van de Cal. Polder Borssele vergaderden o.l.v. de heer P. J. van Liere. De rekening over 19501951 (ontv. t 118.933,37, uitg. f 113.790,25, goed slot f 5.143,12) werd vastgesteld, even als de begroting (eindbedrag f94.893,94, onvoorzien f 1.190,76). Tot lid van de Dijkraad werd benoemd de heer L. de Winter Jaczn, KAPELLE. Wielerwedstrijd voor Jongens. Zaterdagmiddag werd o.l.v. de wie lersportclub „Kapelle-Biezelinge" een wielerwedstrijd georganiseerd voor jongens tot twaalf jaar. De jeugd had zelf de gehele organisatie vooraf ge regeld. Bij de wedstrijd waren de wet houders Balkenende en de Jager aan wezig. De ronde werd gereden over de Stationsstraat en Stationssingel. Deze afstand werd 15 maal afgelegd. Ook het Kapelse politie apparaat werkte mede. De strijd was zeer spannend. Winnaar werd Adr Dommisse, die door wethouder Balkenende bloemen werden overhandigd en die een ere- ronde mocht rijden, samen met de an dere vijf prijswinnaars. De uitslag was: 1. Adr. Dommisse Mzn.; 2. Hans Jeb- blnk; 3. Jan van Dillen; 4. Jan Glas; 5. Adr. Dommisse Jzn.;6. Gerard Kos ten. Na afloop vond de prijsuitreiking in de veiling plaats. De 20-jarige ongehuwde L. M. is Zon dagmiddag tengevolge van een motor ongeval bij Kamperland, waarbij hij zware inwendige kneuzingen opliep en ernstig aan zijn been werd gewond, ln het ziekenhuis te Goes overleden. Met zijn vriend A. M., die op de duo zat, maakte hij een tochtje op de motor. Vlak bü Kamperland raakte h-j in een bocht de macht over het stuur kwjjt. De motor kwam aan de slootkant te recht en beide jongemannen werden op de grond geslingerd. Dokter 't Hart verleende eerste hulp en liet L. M. naar Goes overbren gen, waar hij later is gestorven. Zijn vriend- werd slechts licht gewond. Contactavond C.B.T.B. te Zierikzee De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B. hield Vrijdag in het Ned. Herv. verenigingsgebouw te Zierikzee een contactavond. Wegens verhindering van de voorzitter, de heer A. M. den Boer, opende de heer W. van Hoeve deze vergadering. Drs J. J. Knibbe sprak daarna. Hü behandelde de tijd, waarin wij leven, met zijn sociale, economische en tech nische problemen van de boer. Op dui delijk wijze zette hij de doelstelling der C.B.T.B. uiteen en legde nadruk op de noodzakelijkheid van organisatie geba seerd op het Woord van God. Hierna trad de Chr. Reciteerclub van Nieuwdorp voor het voetlicht met het toneelstuk „De zoon van Berkenhof". Drs Knibbe eindigde met dankzegging. BRUINISSE. Ouden van dagen bjjeen. Voor de afdeling van de Bond van Ouden van Dagen sprak het hoofdbe stuurslid van die Bond, de heer A. R. Konig uit Vlissingen. Na een openings woord van de voorzitter, de heer J. I. van den Bout, besprak de heer Konig de totstandkoming en het werk van de bond. De afdeling Bruinisse telt 51 leden. In de vacature wegens het bedanken van de heer Zondervan werd tot secre taris-penningmeester gekozen, de heer M. Okkerse Pzn. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. Moelijken Gouden bril was spoedig terecht. Een inwoner van Bruinisse verloor zijn gouden bril, geborgen in een met goud beslagen brillenkoker, op een tocht over de slikken en schorren van St. Philipsland. Nu is een schor wel een uiterst on geschikte plaats om een dergelijk waardevol voorwerp terug te vinden. Toch waagde hij het aan zijn verlies bekendheid te geven en slechts enkele uren later werd het verloren voor werp door een jeugdige inwoner van St. Philipsland prompt terug bezorgd. De matroos J. Beke uit Biezeilnge ls met de „Evertsen" op thuisreis uit Ko rea. Beroepsvervoerders van Tholen en St.-Philipsland bijeen. Zaterdagmiddag belegde de N.O.B. Wegtransport Kring Tholen en St. Philipsland in Hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse een vergade ring. Na het openingswoord van de Kring voorzitter, de heer M. D. A. Geuze, deed de districtssecretaris, de heer Chr. Kars, enige mededelingen over de nieuwe Wet Autovervoer Goederen en over de acties van de N.O.B. met betrekking tot het ontwerp verhoging van de motorrijtuigen belasting. Vervolgens sprak mej. dra F. M. Mulder over de kostprijsberekening in het goederenvervoer. Zij trok een vergelijking met het kruideniersbe- drgf, waar ook sprake is van vaste en variabele kosten, welke uiteindelijk in de vaststelling van de prijzen der arti kelen tot uitdrukking komen. Dit dient ook te geschieden in de bedrijven van de goederenvervoerders. Voorts ver geleek mej. dra Mulder de voor- en nadelen van de benzine- en de diesel motor. Na pauze sprak de heer J. Veras- donck over de organisatorische groei en opbouw van het vervoerswezen in Nederland vanaf de vooroorlogse tijd tot heden. Hij schetste het ontstaan van de N.O.B. en zette uiteen, wat deze voor de vervoerders doet en wat haar taak is t.o.v. de overheid. Voorts wees de heer Verasdonck op de noodzakelijkheid van goede vakop leiding der jonge beroepsvervoerders. Het bezit van een vakdiploma ls persé noodzakelijk, wil men een bedrijfs mogen leiden. Hierna volgde een uitvoerige be spreking van de gehouden inleiding, terwijl ook andere vragen met betrek king tot het beroepsvervoer aah de orde kwamen. De heer A. C. Caljouw, prov. voor zitter van de N.O.B. Wegtransport, sprak tenslotte een opwekkend woord. Ged. Staten bezochten Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder leiding van de Commissaris der Koningin had het college van Ged. Staten, vergezeld van de Grif fier, een bespreking met de leden van de raden der gemeenten gelegen in het Oostelijk deel van Oost-Zeeuswsch- Vlaanderen, teneinde hen, alsmede de burgemeesters van de gemeenten In de gelegenheid te stellen van gedach ten te wisselen over de bij Ged. Sta ten levende voorlopige gedachten met betrekking tot een herindeling van het gemeentelijk gebied in deze streek. Donderdag bracht het college een bezoek aan de gemeenten Hontenisse, Grauw c.a., Clinge, Zuiddorpe, Over slag en Koewacht en Vrijdag aan de gemeenten St. Jansteen, Hulst en Vo gelwaarde, waarbij wensen en bezwa ren t.a.v. de voorlopige plannen uit voerig werden toegelicht. Tenslotte werd door de Commissaris der Koningin gelegenheid gegeven in lichtingen te vragen over andere ge meentebelangen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Oorlagsgewonden maken tocht door België. Een vijftigtal oorlogsgewonden zal vanaf 30 Mei een vierdaagse excursie door België maken. Een en ander onder auspiciën van de stichting „Meveo" (meer ontspanning voor ernstige oor logsgewonden) en op uitnodiging van het Belgische „Oeuvre royale des auto mobiles pour invalides de guarre". Woensdagmorgen komen zij uit alle de len van het land naar Breda waar zij met anderen, die daar reeds op eigen gelegenheid zijn gearriveerd, bij burgers worden ingekwartierd. Behalve Belgi sche invaliden zullen zich later ook Luxemburgse invaliden bij het gezel schap aansluiten. 30 Mei wordt een be zoek gebracht aan Merxem en Antwer pen, 31 Mei aan Brussel met o.a. ont vangst door Z.K.H. Prins Boudewijn en door de Nederlandse ambassadeur en 1 Juni aan Namen, waarop op 2 Juni de terugreis naar Nederland wordt aan vaard. Grieks-Bulgaars grensincident, Griekse en Bulgaarse wachtposten hebben naar wordt gemeld, Dinsdagoch tend schoten gewisseld te Kalivia, ten Noorden van Drama in Oost-Macedonië. Volgens door de Griese militaire auto riteiten ontvangen berichten drongen 50 geüniformeerde Bulgaren ongeveer 600 meter op Grieks grondgebied door. Een Griekse grenswacht zou gedood zijn. De teruggetrokken Bulgaren zouden zijn lijk meegenomen hebben. Belastingambtenaren vergaderden. De afdeling Zeeland van de Bond van Administratief Personeel bij 's Rijks be lastingen in Nederland hield Zaterdag jl. een ledenvergadering in Hotel „Ter minus" te Goes. In deze bijeenkomst werden de voor stellen welke in de te Utrecht te houden Algemene Vergadering aan de orde zul len komen besproken. Een voorstel betreffende de ontslag kwestie van de gehuwde vrouw ontlok te nogal enige discussie. Het merendeel der leden was voor ontslag, enkele an deren meenden dat zowel de gehuwde vrouw als de man gelijke rechten dien den te hebben, ook op de arbeidsmarkt. Een voorstel tot pensionnering op 60- jarige leeftijd mits facultatief vond algehele instemming. Nadat nog enige onderwerpen van in terne aard waren besproken volgde slui ting. Eindexamen Middelburgse Handelsavondschool. Voor het eindexamen van de Middel burgse Handelsavondschool (3-jarige cursus) slaagden: de dames J. v. d. Broeke, St Laurens, M. P. de Dreu, Se- rooskerke, S. Poelman, Ritthem en de heren W. v. d. Broeke, St Laurens, P. W. Davidse en J. F. van Hoepen, Mid delburg, J. Louws, Oostkapelle, J. Pop- pe, Grijpskerke en A. L. v. d. Slikke, Middelburg. Er werden 3 candidaten afgewezen. Het examen ter afsluiting van de 5- jarige cursus wordt voortgezet op een nader te bepalen datum. Oud-burgemeester J. J. de Keijzer ter aarde besteld. Onder grote belangstelling is gister middag het stoffelijk overschot ter i-mi? besield van de heer J. J. de Keijzer, oud-burgemeester van Melis- kerke en Grijpskerke. 0.m. waren aanwezig de beide wethouders van ('r"c-kerke, de heren A. Geschiere J. Hzn. en J. Francke en de secretaris van Grijpskerke, de heer L. Jacobsen. Wethouder Geschiere sprak woorden van waardering en noemde enkele dingen, die onder het beleid van de overledene tot stand zijn gekomen. De heer A. Huysman, burgemeester van Meliskerke, sprak eveneens woorden van waardering. Drs J. v. d. Berg, Geref. predikant te Souburg, las Psalm 89 en dankte God voor wat Hij in de heer de Key zei' gegeven heeft op maatschappelijk en kerkelijk gebied. Een neef van de overledene, ds J. C. Haartsen, geeste lijk verzorger te Wagenborgen, dank te voor de eer de overledene bewezen, waarna drs v. d. Berg voorging in dankgebed. Bok door de Middelburgse brug. Gistermiddag passeerde weer een grote bok door het kanaal bij Middel burg. Het passeren van de Baileybrug vormde evenals vorig jaar geen puzzle. Een deel van de vaste brug bij de Ka- naalweg werd verwijderd, waardoor de bok kon passeren. De voetbalwedstrijd tussen de junio ren van W.H.S. en de zgn. „Juunploeg". won W.H.S. te St Annaland met 31. De baten, f 68, kwamen ten goede aan het plaatselijke Groene Kruis. en veiling GOES. Veiling van 28 Mei. Aard beien 2.504.50 per 10Ö stuks; idem 1.602.00 per kg. Groenten: Bloem kool A 45—70; idem B 32—40; idem C 2230; Kropsla 24; Komkommers 3344; Rabarber 914; Spinazie 31 40; Sjalotten 1416; Aardappelen 13 14; Radijs 912; Ramenas 89, alles per 100 bos, stuks of kg. MIDDELBURG. 28 Mei 1951. Groen ten: Sla 25; Spinazie 1344; Rabar ber 915; Postelein 3246; Stoofsla 1012; Bospeen 20—43; Bos ramenas 9—10; Boskroot 2641; Radijs 314; Bloemkool A 37—78; Bloemkool B 26— 41; Bloemkool C 14—32; Bloemkool D 820; Komkommers A 35—38; Kom kommers B 2528; Komkommers C 2024; Prei 812; Aardbeien per kg. 1.20—2.60. GRAANBETJRS ROTTERDAM, Binnenlandse granen (officieuze no teringen per 100 kg. franco Rotter dam), tarwe prijshoudend, overige granen flauw. Tarwe naar kwaliteit f24.50f25.50; Zomergerst f37f39; Haver f37—f39; Rogge f36—f36.25. Peulvruchten kailm: Groene Erwten f35f 42; Schokkers f40f 53; Brui ne bonen f30f48. AAKDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei 35 mm opwaarts: Alpha's f 12.50—f 13.50; Furore f 17—f 18; Be velanders f 17—f18; Redstar f 18. Zand 35 mm opwaarts: Noordeling f 11.50; Wilpo f10. Voeraardappelen f4.75f 5.25 ales per 100 kg. Prijzen berekend op de handelsvoor- waarden, vastgelegd voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE. 28 Mei 1951. 2030 kg. export garnalen 95—115; 1344 kg. schar 16—29; 505 kg. bot 16—25; 72% kg. tong 84—118; 624 kg. rog 1635. 22o. ixokus pokus pardokusFilo maakte een bezwerend gebaar, trok de goocheldoek snel weg en een zwerm sierlijke, witte duiven vloog op uit zijn muts! „Oóóóóóh!" riep prinses Dlvanah uit, „dat isdat ls prachtig. Zulke mooie duiven! Ach, kijk toch eens, wat 'n lieve vogels! O heer Fop. U bent eeneen „Dat ls toch al te bar!" viel de Kalief ln. „Wat hij isT Een goochelaar, en wat voor een! Heer Fop is een mees ter goochelaar en hij ls zo knap, dat hij wel ooit 'ns ehbijvoorbeeld ehKalief zou kunnen worden!" De grootvlsler knikte instemmend. „Edele prinses", zei Filo, „ik heb deze duiven voor U te voorschijn gegoocheld en omdat U ze zo mooi vindt, mag U ze houden Nog nooit was Iemand zo blij geweest als prinses Diva- nah, toen ze dit hoorde. „O wat fijn, heer Fop!" riep zij opgetogen, „ik dank U heel erg"en zij gaf Filo van blijdschap een klinkende zoen! Kalief Daddlz Altebar en zijn grootvlsler glunderden. Smokkelen als sport l „Het is dus deze keer niet Tarzan van de apen,, maar Tarzan van de boter", aldus betitelde de Economische Politierechter, mr P. van Empel, gistermorgen de 30- jarige landbouwer J. F. J. O. uit Aardenburg, ln die streken meer bekend onder de bijnaam „Taraan". Hü was by de smokkel van boter geholpen door een Bel gische jongeman, die het beter vond niet te verschijnen en zich verborg achter de schuilnaam „De Spin", Teen als tweede verdachte wegens biggenamokkel een vlashandelaar uit Hulst verscheen, die volgens de Officier van Justitie bekend stond als „De Bonte Hond", was het stel compleet. Tarzan had tot tweemaal toe, nj. op 2 en 12 Aug. 1950, meegedaan aan de botersmokkel. A. L., chauffeur te Goes, had geholpen met het naar de grens rijden van de boter. Hij kende C. alleen als Tarzan. Get. zag de boter lossen en is toen direct, volgens zijn zeggen al- tnans, teruggereden, Tarzan zou zijn meegereden, doch hy ontkende dit hard nekkig. De landbouwer A. J. C. te oluis nad de vrachtauto, waarmee werd gesmokkeld, over zijn erf zien rijden, omdat hij maar enkele honderden me ters van Belgisch Middelburg woont, üok had iuj Tarzan eenmaal in de ouurt gezien. De Officier van Justitie, mr J. L. Andraea, zei in zijn requisitoir, dat het vast stond, dat op welke wü'ze dan ook, r'arzan bij de botersmokkel was betrok ken geweest. Er is 5 maal gesmokkeld op die plaaos, doch daar C. in Juni en „uli een straf moest uitzitten, was hg er toen niet bij, doch wel in Augustus. Mr Andraea nam aan, dat C. wellicht niet de Hoofdpersoon is geweest, doen wel in het complot zat. Tenslotte zei tie Oiticier van Justitie, dat C. reeds van Januari in voorarrest zit en dat de zaak zolang heeft geduurd, omdat verd. zich zowel tegenover de itecnter-Commissaris als in het Huis van Bewaring onbeschoit heelt gedra gen. Hg had b.v. eens verklaard, dat smokkelen een reuze sport was. De Of- ticier eiste 4 maanden met attrek. De verdediger, mr Kurtz, was van mening, dat O. niet direct betrokken was geweest bü de smokkel, maar alleen door net wijzen van de weg. Hü acntte zgn daden niet in overeenkomst met net hem teniastegelegde en vroeg vrij spraak, alsmede onmiddellijke ïnvrij- neidss telling. De Economische Poliuerecnter ver oordeelde C. overeenkomstig de eis tot 4 maanden met aftrek en liet, daar verd. deze tijd al in voorarrest heeft doorge bracht, Tarzan onmidöellük in vrgneid stellen. liltihlilK üflomUL, Drie personen hebben zich in Februari 1951 schuldig gemaakt aan de smokkel van 50 biggen naar Beigie. Eén van hen, volgens ae dagvaarding de hooidper- soon, stond gistermorgen terecht, met was de 30-jarige vlamandelaar A. A. S. uit Jlulst. Deze bleek reeds 10 maal te zgn veroordeeld. Hü beweerde niets van de zaak af te weten. Als getuige werd gehoord de chauffeur G. J. B. uit Hulst, die binnenkort in deze zaait nog zal moeten terechtstaan. Deze gaf een re laas van hetgeen door verd. was uitge haald, Hg had een auto gekocht, deze laten pantseren en was toen bij hem ge komen voor een smokkelzaak. De ge pantserde wagen moest worden opge naaid op een autokerkhof in België. Tot tweemaal toe werden met de wagen aan de grens biggen gehaald en overgeladen. Mede door verklaringen van reeds ge hoorde getuigen, kwam de Officier van Justitie tot de conclusie, dat het ten- laste gelegde wettig en overtuigend be wezen was. Verd., aldus de Officier, heeft de wa gen gekocht en laten pantseren en hü staat bekend als een gevaarlgk smok kelaar. De mensen in de buurt zgn doodsbe nauwd voor hem, die „De Bonte Hond" wordt genoemd, aldus mr Andraea. Hg lui ..„ip-onderwijzeres aan de Chr. kleuterschool te St Laurens is benoemd mej. A. Munter, aldaar. De collecte voor de Stichting 1940 '45 heeft te Souburg opgebracht ruim f300. Vrijdag maakte de Chr. Meisjesver- eniging „Martha" te Zoutelande haar jaarlijks uitstapje o.Lv. mej. Samuelse, naar Gent, Brussel en Antwerpen. De P.T.T.-besteller le klasse, de heer C. Kik, te Bruinisse is per 1 Juni be noemd tot kantoorhouder bü de P.T.T. te NIeuw-Vosmeer. De landbouwer Joh. Giljam Jaszn te Bruinisse reed met zün motorfiets bg de kruising Lange wegRgksstraatweg in de Langeweg te Bruinisse, toen één der banden van zün motor sprong. Hü sloeg over de kop en kwam in de tram rails terecht. Wonder boven wonder kwam hü met de schrik vrij. De motor werd ernstig beschadigd. De opbrengst van de te St Annaland gehouden prikkaarten-actie voor „Son- neheerdt" te Ermelo, bracht f 45,50 op. heeft niet alleen gesmokkeld, doch ook met mensenlevens gespeeld. De zitplaats van de chauffeur was niet gepantserd en ook het leven van douane-ambtena ren staat by dergeiybe smokkelarij op het spel. Deze zaak staat daardoor op crimineel niveau. Hg vorderde een ge vangenisstraf van 6 maanden zonder af trek. De raadsman, mr van Son, zei, dat S. alleen maar toevallig steeds bü de smokkel is geweest en hg hechtte aan de getuigenverklaring van B. geen en kele waarde. Hg vroeg vrijspraak, daar ook hg' van mening was, dat verd. er door een zakenrelatie was „ingeluisd". Mr van Empel motiveerde zgn uit spraak met te zeggen, dat verd. er niet in geslaagd was, hem van zgn onschuld te overtuigen en hü veroordeelde hem tot 6 maanden, evenwel met aftrek van voorarrest. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Veenhuizen, Ph. J. Greeven te Termunten; te Klaziena- veen, M. v. d. Heiden, cand. te Leeu warden; te Beusichem, W. Goedhart, cand. te Hilversum; te Franeker, C. Beukman, jeugdpred. te Bussum, die dit beroep aannam en bedankte voor Vries. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Deventer-Zutphen, J. F. Hey te Hasselt. Bedankt voor Blokzül, P. Plaats man te Zuidbroek. Beroepbaar. De classis Harderwijk heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. M. Derksen, Frisialaan te Harderwük, cand. aan de V.U. De heer Derksen kan na 15 Juni een eventueel beroep in overweging nemen. Ds J. Groeneveld overleden. In de ouderdom van 35 jaar is te Woudrichem plotseling overleden ds J. Groeneveld, Ned. Herv. predikant aldaar. Ds Groeneveld werd in 1916 geboren en aanvaardde 15 Dec. 1946 zijn predikambt te Molkwerum (Fr.), vanwaar hij 20 Febr. 1949 naar Wou drichem vertrok. „Haak-in"-bazar te Amsterdam bracht 83.000 gulden op. De opbrengst van de vorige week in de hoofdstad gehouden „Haak-in"- bazar, die ruim 50 000 bezoekers heeft getrokken, bedraagt 83.000 gulden. Een aantal onverkochte, voorname- lijk grote stukken, zullen over enkele weken publiek worden geveild. KRUININGEN. Geboren: Boudewijn J„ z. v. J. A. A. van de Pas en S. M. Bouterse; Dirk P., z. v. H. Middelkoop en A G. J. Dronkers. Overleden: M. Dek, 87 j., wed. van P. Jansen. ZIERIKZEE. Geboren; Machiel J., z. v. A. M. de Rüke en C. Constandse; Jan z.v. J. van Dongen en M. C. Muste. Teu- nis D„ z.v. W. Bouwman en J. v. d. Berge Gehuwd: H. Raven, 28 j. en J. K. de Oude, 28 j. Overleden: A. Beye, 69 j., wedn. van P. Bege. Woensdag 80 Mei 1951. HILVERSUM I (402 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewüde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.13 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hoorspel. 12.05 Viool en plano. 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen. 12.33 Banjo orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire re portage. 13.20 Harp-ensemble. 13.B0 Me- tropole-orkest. 14.15 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Cello en piano. 15.30 Kamerorkest. 16.15 Voor de Jeugd. 17.30 Clavecimbel en vlooi. 17.45 Regerings uitzending. 18.00 Muziekkorps. 18.30 Gram. 18.35 Instrumentaal septet. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.30 Gram. 19.40 Radlokrant. 20.00 Nieuws. 20.03 Symphonle-orkest. 21.05 Causerie. 21.25 Gemengd koor en solisten. 22.00 Repor tage. 22.20 Instrumentaal ensemble. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.38 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons ge zegd. 8.23 Orgel. 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel. 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.53 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gev. mu ziek. 13.45 Gram. 14.00 Gesproken por tret. 14.15 Gramofoon. 15.00 Kinder koor. 15.20 Hoorspel voor de jeugd. 15.50 Planorecital. 16.00 Voor de Jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.05 Voor de jeugd. 17.35 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- varla. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Prome nade orkest. 19.00 Causerie. 19.15 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commen taar. 20.15 Gram. 20.50 Hoorspel. 22.05 Sopraan en plano. 22.25 Sport. 22.40 Instrumentaal kwartet. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. 297# 170# 295# Nederland 1947 90# 89# Dollarieuing 1947 99# 100 Invest. Certif. 91 90 NedJ. 1962/64 cum. 91 90# Grootboek 1946 89# 3*4 Kon. Olie 195010794 ITO C. H. L Bank 50 46*4 Nat. Handelsbank 88 87# Ned. Handel Mij. 150# 150 A.K.U. Berghs dt Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unil. 225*4 229*4 Ned. Ford 339 340 Ned. Kabelfabriek - 225*4 Philips Gloeil. 247 248# Do. 6 cum. pref. wd. 164 164 Wilton 150 150 Biliton I rubr. Dito II rubr. 191 Dordtsche Petr. 267# 271 Dito pref. 284 286 171 296 115*4 11S# 128 130 168*4 168*4 156*4 156# 149*4 148# Kon. Olie 295 Dito onder aand. 295. Moeara Euim 489 491 A'dam Rubber 113# 114*4 Bandar Rubber 109*4 109# Deli Bat. Rubber 98 96# Kendeng Lcmboe 88 Oost Java Rubber De Oostkust 90# Serbadjadi 40# Holt. Am. Lijn 170 172 Java China Jap.lijn 127# Kon. Boot 127# 127# Kon. Paketvrt. 120 115 Ned. Sch. Unie 154 152# v. Ommeren'a Sv. 193 192*4 Rott. Lloyd 144# 143 Stv. Mij Ned. 155# 153# H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembab Muller Ca Amsterd. Bk. Escompto Bk. 121 57 56# 95# 95 25# 25# 111# 110# 97 97# 91 91 167# 165# 156# 157# SS 54# 56 Rotterdamsche Bk. 161 Twentache Bank 161 Overzeese Gaa 56» Borneo Sumatra 115] Internatio 168 Am. Smelting 84* Anaconda Copper 45* Bethl. Steel 57* Chrysler Rf* Genera! Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texaa New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. Hudson Motor 22 26# 18# per week per kwartaal Naam Adres Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3