Li de loupe *~Yli&uwó uit de'^rovincie Zeeuwen spaarden flink het vorig jaar. Walcheren. Zuid-Beveland. Zeeuw sch- Vlaanderen. sSport en snel Parade van kleine overtreders Een „ridderlijk" heerschap. HOLLANDSE NIEUWE ORANJEBOOM BIER! brengt u Vrijdag 2f Mel 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD C.J.M.V. en de C.J.V.F. organi seren Zomerdag te Westkapelle. Er bestaat tussen de Walcherse af delingen van het Chr. Jongemannen Verbond en de Chr. Jonge Vrouwen federatie een voorbeeldige samen werking. Dit komt thans weer tot Uiting in de organisatie van een zomer dag, die door de ring Walcheren van heide organisaties op 14 Juli a.s. te Westkapele zal worden gehouden op de sportterreinen. Na de opening door de ringvoorzitter der C.J.M.V., ds J. van Winterswijk te Grijpskerke, zal ar samenzang zijn. Dan volgt de grote estafetteloop, zowel door de dames als heren, om de wisselmédailles, die door beide organisaties beschikbaar zijn ge steld. Na afloop worden er nog hand balwedstrijden gespeeld, alsmede di verse spelen. Na de broodmaaltijd zullen ds W. M. Maas, Ned. Herv. pred. te Vlissingen en een secretaresse van het C.J.V.F. een korte toespraak hcu- den. M.m.v. het Tamboers- en Pijpers corps „Juliana" wordt daarna naar het dorp gemarcheerd, waar op het plein een slotsamenkomst zal worden be legd, waar ds Maas een kort woord zal spreken. Na afloop van de zomerdag geeft „Juliana" een concert in Westkapelle. MIDDELBURG. Gemeentepersoneel haakt in. De „Haak-in"-actie onder het per soneel der gemeente Middelburg heeft opgebracht f458.08. tvereniging Vlasmarkt e.a. Onder voorzitterschap van de heer J. Vos werd Dinsdagavond de jaar vergadering van de Buurtvereniging Vlasmarkt, Kromme Weele e.o. ge houden. Uit het jaarverslag van de waarn. secretaris bleek, dat het aan tal leden wat kleiner geworden was. De penningmeester had een mooi kassaldo. Voor de heer W. Koejemans, die uit de buurt vertrok en de heer L. Pleijte, die de stad verliet, werden ae heren G. Budde en C. A. v. Dieren- donck gekozen. Twee periodiek aftre dende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. Na bespreking van een feestavond, waartoe in principe besloten werd, liet één der leden een aantal films zien. C.J.B.T.B. vergaderde. O.l.v. de heer J. Nijsse kwam de plaatselijke afdeling van de C.J.B.T.B. bijeen. De heer M. T. de Dreu behan delde het onderwerp „De suikerbie tenteelt". Hy legde vooral de nadruk op de bemesting en op de bestrijding van ziekten. Een drukke bespreking volgde. Na de pauze werd door en kele leden geïmproviseerd en werden enige huishoudelijke zaken behandeld. Betere bruggenverlichting. Nadat de Koningsbrug een betere verlichting heeft gekregen, nu de gas lantaarns zijn vervangen door elec- trische lampen, is ook de verlichting van de Bellinkbrug, die eveneens met gaslantaarns geschiedde, verbeterd door het plaatsen van twee lichtmas ten. De Stationsbrug tenslotte, die tot voor kort geheel in het duister gehuld was in de nachtelijke uren, wordt nu helder verlicht door een tweetal licht punten, die op verschillende plaatsen zjjn aangebracht boven het rijdek. AFD. ZEELAND DEB NED. YVOLFEDERATIE G.A. Op Dinsdag a.s. zal in „Centraal" te Goes de afd. Zeeland der Ned. Wol federatie G.A. haar algemene verga dering houden. Voorzien moet worden in de be Stuursvacatures, ontstaan door het Overlijden van de heer J. Krijger en wegens periodieke aftreding van de heer D. M. Rouw. Ir J. A. Haverhals of de heer E. Govers Dzn. zal mededelingen doen voor de komende wolinname. Na afloop der vergadering begint de algemene vergadering der Ver. tot Verbetering van het Schapenras. GOES. Opening Tehuis voor Ouden van Dagen. Op Vrijdag 1 Juni a.s. om half 3 zal het tehuis voor Ouden van Dagen of ficieel geopend worden. Zoals bekend is het ondergebracht in de vroegere mandenwinkel van Casteleyn aan de Keijzerstraat. WEMELDINGE. Aanvaring. Woensdagmiddag liep het Franse sleepschip „Oleron" van Straatsburg te Wemeldinge bij het binnenvaren van de middensluis tegen de weste lijke ebdeur, waardoor de deur be schadigd werd. Na borgstelling kon de reis worden voortgezet. Schooltentoonstelling van tapijtenfabricage te Axel. De stichting „Onderwijstentoonstel ling" zal van 111 Juni a.s. in de openbare lagere school te Axel een schooltentoonstelling organiseren van tapijtenfabricage. Het doel is een over zicht te geven van de arbeid en pro ductie in diverse Nederlandse indus trieën. De expositie is toegankelijk voor leerlingen der 5e klassen en ho ger en wordt geopend op 31 Mei a.s. AXEL. Stropende vissers gesnapt. De Rijkspolitie heeft op het viswater nabij Magrette twee personen gearres teerd, die met netten aan het vissen waren. Het bleken te zijn van H. en S. uit De Klinge (B.). Opening vol-automatisehe zelfwasserij „De Ster". Onder grote belangstelling had Dins dagavond de officiële opening plaats van de vol-automatische zelfwasserij „De Ster" in het pand Julianastraat 70. De heer P. J. van Bendegem sprak namens de exploitante, de fa. Mieras en Van Bendegem. Burgemeester P. L. D. J. van Oeve- ren noemde de totstandkoming van deze hyper-moderne zelfwasserij een zaak van groot belang voor de ondernemers en voor de ganse burgerij. Namens het personeel sprak de be drijfsleider, de heer Van Houten. Burgemeester van Oeveren stelde daarna het bedrijf in werking. In het midden staan de 12 vol-auto matische Amerikaanse wasmachines op gesteld. De inrichting is de meest moderne van de 25 vol-automatische wasserijen volgens Amerikaans systeem, welke Nederland heeft. Ook in Terneuzen is een dergelijke inrichting. Plannen tot stichting bestaan in Vlissingen, Middel burg, Breskens en Aardenburg. Rode Kruïs-fiïmavond. In de stampvolle „Centrum"-zaal werd een film- en propaganda-avond ge houden door de afd. Axel van het Ned. Rode Kruis. De burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren sprak een openingswoord en hield een propa- gandarede. De leerlingen der Chr. Ulo school declameerden. Vertoond werd de Deense Rode Kruis- film: „Wat Leni Rossner beleefde". TERNEUZEN. Voetballen voor het Rode Kruis. In het kader van de plaatselijke Rode Kruis Actie zal op Zaterdagmiddag a.s. te Terneuzen om 4 uur een voetbalwed strijd plaats vinden op het terrein van de Molendijk tussen oud-spelers, tweede klassers van de V.V. „Terneuzen" en een elftal samengesteld uit voetbalvete ranen, die elders hun sporen hebben verdiend. Deze wedstrijd zal worden op geluisterd door de plaatselijke harmonie. Over de opstelling van de elftallen wordt nog nader beslist. Na afloop zal des avonds in de Noordstraat, naast het plaatselijke hoofdkwartier van het Rode Kruis een rad van avontuur draaien waarvoor prijzen beschikbaar zijn ge steld. Dezer uagen werd te Souburg opge richt de aquariumver. „Minor" met 15 leden. Het bestuur bestaat uit de heren J. Peene, voorz., W. Joosse, secr. en W. Buijs, penn. De collecte voor de Stichting 1940 1945 heeft te '»-Heer Hendrikskinderen opgebracht f 126.26 en te Wilhelmina- dorp f 175.60. Zaterdag a.s. hoopt notaris J. J. van Dyke te Kruinlngen zijn 25-jarig ambts jubileum te gedenken. Dinsdagavond hield de N.C.V.B. te Krabbendijke de maandelijkse vergade ring. Ds Burgeier van Kruiningen be sprak het onderwerp „Rome en wij". De kleuters van de kleuterschool te Wolphaartsdijk gingen aan het „inha ken" en haalden f65.38 op. Woensdag hoopt in een afscheids- dienst (7.30) voor de Ger. Gemeente te Oostkapelle voor te gaan ds W. de Wit. KERK EN ONDERWIJS 16 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zaandam, D. Lamberts te Drachten. Gerei. Kerken. Bedankt voor Drijber, Numansdorp, Vries en voor Wapenveld, J. Goumare, cand. te Rotterdam-Z. Geref. Gemeenten. Beroepen te Den Haag, P. Honkoop te Rijssen (v.h. te Den Haag). AANBESTEDINGEN Bouw en verbouw Coöp. Boerenleenbank Krabbendijke. Ten behoeve van de Coöp. Boeren leenbank te Krabbendijke is aanbe steed de bouw van een kluis en de verbouwing van kantoorgebouw en bovenverdieping. De volgende aanne mers schreven in: Fa. Allewyn, Waar de, f20.200; Gebr. v. d. Sande, Ril land, f 19.910; Joh. v. Strien, Krabben dijke, f 19.900; Fa. v. Doorn, Krabben dijke, f 19.200; Fa. Benou, Krabben dijke, f 18.754. Gegund aan de laagste inschrijver. SCHAKEN. Voorwedst rijden persoonlijk kampioen schap 1ste klasse. De voorwedstrijden om het persoon lijk schaakkampioenschap van Zee land zijn begonnen. De candidaten zijn ondergebracht in de groepen A (Wal cheren), B (West Z. Vlaanderen) en C (Oost-Z.-Vlaanderen). De drie groepswinnaars spelen met de kam pioen 1950, die van de voorwedstrijden is vrijgesteld, in een dubbelrondige vierkamp om de titel persoonlijk kam pioen 1ste klasse 1951. Deze titel geeft het recht om aan de voorwedstrijden voor het kampioenschap van Zeeland 1952 deel te nemen. In groep A werden ingedeeld: G. Breel (Souburg), L. J. Woudstra (Mid delburg), A. J. Niemarkt (Souburg), A. Mast (Vlissingen) en K. J. Holster (Middelburg). Reeds werden in deze groep de eer ste wedstrijden gespeeld. Woudstra versloeg Holster, terwijl Niemarkt zich door Mast geklopt zag. VOETBAL. VlissingenDe Zeeuwen. Ten bate van de lichtinstallatie op de sportvelden aan de Bosweg spelen Vlissingen en De Zeeuwen a.s. Zater dag een vriendschappelijke voetbal wedstrijd. VlissingenAmbon. De V.C. Vlissingen heeft de te Vlis singen vertoevende Ambonezen uit genodigd om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen ten bate van het Fonds Sportbenodigdheden der Am bonezen. De wedstrijd zal op Woens dag 30 Mei, des avonds om 7 uur, ge speeld worden aan de Bosweg. Schoolwandeltocht te Oostburg. De schoolsportcommissie te Oostburg zal ook dit jaar, naast de schoolvoetbal en schoolathletlek, weer een schoolwan deltocht organiseren op Zaterdag Juni a.s. De afstand bedraagt 10 km. Beschikbaar worden gesteld een wis selbeker met médaille en als tweede en derde prijs een médaille, terwijl leder deelnemer een diploma zal ontvangen na het volbrengen van de tocht. Deze wandeltocht valt tezamen met de laat ste dag der Avondvierdaagse, waarbij alle wandelaars met muziek in Oost- burg zullen worden binnengehaald. Voor de jury zijn uitgenodigd de he ren G. v. Oorschot, Sluis; J. A. Bal: Middelburg, alsmede de heer F. A. Ko- lfjn, Oostburg, voorzitter KNAU Zee land. KORFBAL. Competitie Schouwen-Duivelandse Korfbalbond S.D.K.B. Programma: le klasse, 26 Mei: Burgh IVelocitas I; O.W.K. I—Die Gouwe I; Strandvogels IZeemeeuwen I. 2e klasse, 26 Mei: Brouwershaven I Burgh II; D.E.S. I—D.O.S.K.O. I; D.S.S. IStormvogels I. Res. 2e klasse A, 26 Mei: Zwaluwen IIBurgh III. Res, 2e klasse B, 24 Mei: Brouwers haven IID.S.S. n. Tjoba-jubileumwedstryd. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de k.v. Tjoba speelt deze ver eniging op Zaterdag 26 Mei a.s. een wedstrijd tegen een Zuid- en Noord-Be- velandse combinatie, waarvoor de vol gende spelers(sters) zijn uitgenodigd: Dames: J. Dees (S.S.S.), E. Vogelaar (Vios), R. LizierseVermerris, M. Pak van Vliet (Togo), J. van Hekke en Jo van Hekke, beiden Seolto. Heren: C. Kieviet en P. de Bruyne (S.S.S.), J. Leys en D. Saaman (Togo), M. Janse en C. Janse van Seolto. Gezien de samenstelling van deze ploeg is een interessante wedstrijd te verwachten. Korfbalprogramma voor Zaterdag 26 Mei. le kl. Geen wedstrijden. 2e kl. Swift 2Eendracht; Madjoe 1 Olympia. 3e kl. A. De PoelDios; Scampolo 3— Vopo; O.D.S.Elto. 3e kl. B. VitesseTop; V.K.V. Olympia 2. 3e kl, C. FortunaSwift 5; Groede Gunstige verslagen van de Nutsspaarbanken te Middelburg en Vlissingen. Gelijktijdig zijn de jaarverslagen over 1950 verschenen van de Nutsspaarbank te Middelburg en van de Vlissingse Nutsspaarbank. Uit beide verslagen blijkt, dat terugbetalingen van een omvang als uit andere delen van bet land werden gemeld zich bij de particuliere spaarbanken in Zeeland niet voordeden. Ook is opmerkelijk, dat In het rayon van de Vlissingse Nutsspaarbank bij de Rijks postspaarbank een bedrag van f 1.840.000.meer werd terugbetaald dan Inge legd. Het verslag van de Nutsspaarbank te Middelburg meldt, dat het totaal tegoed van inleggers in 1950 is ge stegen van f 6.400.905.74 tot f7.318.053.13 (met inbegrip van de rente), een toename dus van ruim 9 ton. Er werden 964 nieuwe en 1242 schoolboekjes aan het totaal toege voegd, zodat thans 10.269 inleggers zijn ingeschreven. De rente bleef 214 pet., terwijl per 1 Januari 1950 2 pet. wordt vergoed over bedragen tussen f5000 en f 10000. Bij het bijkantoor te Oostburg steeg het inleggerstegoed van f 58.051.18 tot f 722.921.43 en is sedert de vestiging aldaar drie maal zo groot geworden. Het aantal rekeningen steeg van 795 tot 938. De scherpe koersdaling einde 1950 veroorzaakte een koersverlies op de effecten van f 110.810.99. Dit werd af geboekt van de rekening „Reserve voor koersverschillen". Van het winst saldo werd f 35.099.44 aan de gewone reserve toegevoegd. Beide reserves bedragen thans samen 8.37 pet. van het inleggerskapitaal. In 1950 traden drie klassen van de Chr. Burgerschool aan de Singelstraat te Middelburg toe tot het schoolspa- ren. Deze mogelijkheid werd ook ge opend aan de Industrie- en Huishoud school. De inleg schoolsparen steeg in 1950 van f23.172.20 tot f27.172.10. De verlies- en winstrekening ver toont een netto-winst van f 40.899.44 (vorig jaar f32.812.42). Van dit be drag werd f2000 op het gebouw en f 1300 op de nieuw-aangeschafte spaar- busjes afgeschreven. In het jaarverslag wordt ook geme moreerd het overlijden (op 13 Febr. 1950) van Mr F. B. Evers, die sinds 1911 deel uitmaakte van het bestuur I en van 1933 tot 1940 voorzitter was. TE VLISSINGEN. He verslag van de Vlissingse Nuts spaarbank deelt mede, dat tot het uit breken van de Koreaanse oorlog de terugbetalingen met ruim f 504.000 door de inlagen werden overtroffen. Van de zes daarop volgende maanden leverden vier een negatief saldo op, hetgeen niet kon verhinderen, dat over het hele jaar toch nog f441.576.96 meer werd ingelegd dan terugbetaald. Het aantal posten van inleg steeg met ca. 15.000 en dat van terugbetahngen met ca. 2300. Bijna 2000 nieuwe boek jes werden uitgegeven. M.i.v. 1 Januari werd de rente voor de gewone dienst van 2 tot 2.16 pet. verhoogd. Aan de reserve kon worden toegevoegd f38.167.17. Per 31 Dec. j.l. was deze 11.21 pet. van het inleg gerskapitaal. Tot het schoolsparen traden toe de school voor bijz. l.o. op G.G. te Vlis singen en de o.l. scholen te Goes en Axel Bij twee instellingen te Vlissin gen werd het z.g. bedrijfssparen inge voerd. Er werden weer 500 nieuwe spaarbusjes aangeschaft. In overleg met de afd. Vlissingen van de Bond van detailhandelaren in brandstoffen werd een spaarregeling ontworpen om de betaling der brandstoffen over het hele jaar te verdelen. Het inleggerstegoed in 1950 steeg van f7.137.168.66 tot f7.738.262.97. Het bedrag aan rente was f 159.517.35. Ul timo December waren er 33.655 inleg gers. 219 babyboekjes werden uitge reikt. De Vlissingse Nutsspaarbank heeft bijkantoren te Souburg, Goes, Wol phaartsdijk, Terneuzen, Axel en Zaam- slag. Politierechter te Middelburg hield zitting. Voor de politierechter te Middel burg hadden zich Woensdag een flink aantal personen te verantwoorden voor allerlei kleine zonden als dronken schap, beledigingen e.d. Dc Terneuzense koopman J. R. hoorde zich veroordelen f 15 boete subs. 10 dagen omdat hij S. J. L. had uitgescholden wegens een onenigheid over een bedrag dat L. aan R. moest betalen. D. M. H. uit Terneuzen had tegen de politie gezegd toen hij werd aangehouden wegens dronkenschap: „Jullie hebben weer een goede daad verricht. Beste jongens zijn jullie, hoor." Daar hij dit kennelijk niet meende kreeg hij f40 of 20 dagen. A. v. L.M. had een buurmeisje, dat haar dochtertje wel eens een klap gaf, een paar flinke klappen gegeven. Vonnis f 7,50 of 3 dagen hechtenis. Th. A. D. de R. en J. L. F. M. uit Terneuzen hadden lood gesloopt van een in 1940 gestrande torpedoboot. Ieder kreeg f 40 boete of 20 dagen hechtenis. P. A. de R. te Hontenisse had zijn vrouw afgerost met de kachelpook. Dat nam de vrouw niet, zij maakte haar beklag bij de politie. De hard handige echtgenoot kreeg nu f 20 boete of 10 dagen hechtenis. L. W. te Sas van Gent was betrapt toen hij 300 kg. roomboter in voorraad had. Dat was wel wat te veel van het goede vooral als men weet, dat hij maar 200 meter van de grens af woont. Vonnis: f 40 boete of 20 dagen met verbeurdver klaring der boter (waarde f 1425). Een week brommen kreeg de veehouder C. v. d. V. te Zaamslag; hij was er op betrapt, dat hij een motor bestuurde terwijl hij „in kennelijke staat" ver keerde. Wegens belediging van zijn dochter werd W. J. de G. te Zaam slag tot f 15 of 10 dagen hechtenis veroordeeld. Swift 4; K.V.L.A.K.C.; Stormvogels 2Atlas. Adspiranten A: Swift ADe Poel; ScampoloVopo; ZeelandiaTogo. Adspiranten B: O.L.S. SouburgSwift B; Chr. S. SouburgSwift C. WANDELSPORT. Op 2 Juni a.s. hoopt de wandelsport vereniging „De Scheldetippelaars" te Kioosterzande voor de tweede maal een wandeltocht te houden, waarvoor zich reeds vele deelnemers opgaven. Vorig jaar ging de tocht over 15 en 25 km. Ook thans is er weer een vrije wan deling langs de Westerschelde aan ver bonden. DUIVENSPORT P.V. „De Telegraaf" te Middelburg. Zaterdag 19 Mei hield de P.V. „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht uit Quivrain. Afstand 120 km. De eerste 10 prijswinnaars waren als volgt: 1 H. A. Polvliet; 2, 5, 8 S. Kodde; 3 C. Hoek; 4, 7, 9 C. Pouwer; 6 Iz. Scheijbeler; 10 P. J. Pijnen. Walcherse concourscombinatie. Zaterdag 19 Mei hield de Walcherse Concourscombinatie een wedvlucht uit Quivrain. Afstand 120 km. De eerste 10 prijswinnaars waren als volgt: 1 H. A. Polvliet; 2, 7, 10 S. Kod de; 3 C. de Ridder Jr; 4 C. Hoek; 5 K. Schroevers; 6 C. Pouwer; 8 Iz. Scheij beler; 9 J. Geluk. P.V. „De Scheldevliegers", Waarde. De postduivenhoudersver. „De Schel devliegers" hield een wedvlucht vanaf Corbiel. D^ uitslag is: 1, 7 A. P. de Leeuw; 2, 6; 8 C. Schrier; 3, 9 W. Krijnsen; 4 .K, lifamp. Wedvlucht „De Sportvogel" 's-Heer Arendskerke. De uitslag der wedvlucht vanuit Quivrain (122 km.), georganiseerd door de P.D.V. „De Sportvogel" te 'sH. Arendskerke luidt: 1 en 15 X. Pauwe; 2 en 10 M. Priester; 3 N. v, Antwerpen; 4 en 7 J. Meulbroek; 5 P. Goedegebure; 6, 11 en 14 M. Beenhak ker. P.V. „De Blauwe Doffer", Wolphaartsdjjk. „De Blauwe Doffer" te Wolphaarts- dijk hield een wedvlucht vanuit Quivrain De uitslag is als volgt: 1, 3, 6, 11, 12, 14 J. de Jager; 2 C. v. d. Velde; 4 I. Boer; 5, 7, 8, 10 G. v. Strien; 9, 17 A. Walhout; 13 P. v. Loo; 15 F. Anthonis- se; 16 I. Zandee. Wedvlucht „Steeds Sneller", Rilland. De postduivenhoudersver. „Steeds Sneller" te Rilland hield een wedvlucht van Cosbeil. Afstand 335 km. De uitslag was: 1, 15 P. Walraven; 2, 17 A. Overmaire; 3 M. Moerland; 4 A. Krijnsen; 5, 7 14 Jac. Traas; 6, 8 Jan Traas; 9 E. v. d. Griek; 10 D. v. d. Linde; 11, 13 L. Lobbezoo; 12 M. Sentse en 15 A. v. Hoek. Wedvlucht P.V. „De Gevleugelde Vrienden" te St. Annaland. Zaterdag 19 Mei hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" te St. Annaland een wedvlucht vanuit Quivrain. De uit slag is als volgt: 1, 9, 12 Gebr. v. d. Re- pe; 2 C, de Witte; 3, 6, 7 J. Hartog; 4, 8 J. L. Dujjzer; 5 W. L. van der Male; 7 G. de Bruine; 10, 11 Abr. J. Soeters Jz. Wedvlucht P.D.V. „Kruiningen". De P.D.V. „Kruiningen" hield een wed vlucht van Quievrain. Afstand 118 km. In concours 62 duiven. Gelost 12 uur. Eerstaankomende duif 1.46 uur. Laatst- aankomende duif 1.54 uur. Uitslag: M. J. le Clercq 1, 3, 4, 5; H. van Nieuwenhuize 2 en 7; G. Ver sluis 6; L. Openeer 8. Wedvlucht C.C. „Schouwen-Dulveland". De uitslag van de wedvlucht van de Concours-Combinatie van Zaterdags- vliegers „Schouwen-Dulveland" vanuit Quievrain (tu concours 385 duiven) luidt: F. D. Hillebrand, Zierikzee, 1; J. Pankow, Zierikzee, 2, 3; T. M. Dale bout, Nieuwerkerk 4; W. K. Schot, Zie rikzee 5, 7; J. M. Kloet, Brouwersha ven ,6 9; G. Flikweert, Zonnemaire 8; Aankomst le duif te Zierikzee om 13.58.41; snelheid 1170.3 m. per minuut. Uitslag „Zierick", Zierikzee. De uitslag der wedvlucht van de P.V. Zierick" te Zierikzee vanuit Quievrain (in concours 177 duiven) ls: F. D. Hillebrand 1, 8; J. Pankow 2, 3, 7; W. K. Schot 4, 5; H. Koevoets 6. Snelheid le duif 1170.3 m per minuut. Wedvlucht „De Postduif", Wemeldinge. De P.D.V, „De Postduif" te Wemel dinge hield een wedvlucht vanuit Quie vrain. In concours 51 duiven. Gelost: 12 uur, Eerstaankomende duif 18.48.57 VAN MARKT en veiling ZIERIKZEE. Veiling van 23 Mei. Spinazie 1533; Asperges 40110; Rabarber 89; Andijvie 1317; Stoof- sla 810 Prei 8; Radijs 46; Selderij 3; Bospeen 44; Bloemkool 1065; Kropsla -.6011, alles per 100 kg., bos of stuks. Aardbeien 0.800.82 per doosje. VEERE. Vismijn van 24 Mei 1951: Aangevoerd 1107 kg export-garnalen 61 —75; 428 kg schar 16—23; 102 kg bot 16—19; 48 kg tong 601,02; 21 kg rog 17—19. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. In het wedstrijdprogramma voor mor gen zijn enkele vriendschappelijke wed strijden ingelast: Wolphaartsdijk I— Goes III en Driewegen I—Ria comb. Voorts zijn de volgende nederlaag wedstrijden ingelast: Kapelle I Kloe- tinge 1; Veere INieuwland I. Op 2 Juni zal in Utrecht de halve fi nale en de finale door de vertegenwoor digde Zaterdagelftallen gespeeld worden waaraan Amsterdam, Utrecht, Zeeland en vermoedelijk Zwolle deelnemen. De volgende Zeeuwse spelers hebben een uitnodiging ontvangen: H. Marijs, M. Meulmeester en L. de Noojjer, allen te Arnemuiden; P. Ta- tenhove te Hoek; C. van Dalen en J. van Liere, te Kloetinge; M. Lobbezoo te Krabbendijke; C. de Kok en L. Pries ter te Nieuwdorp; C. Lobbezoo, H. Poort, H. van Roosmalen en C. Walra ven te Rilland; A. Dees te Terneuzen en J. C. Lindenbergh te Wolphaartsdijk. ONGEVAL TE GOES. Een vrachtauto van de Rijks Auto mobiel Centrale wilde gisteravond een ogenblik parkeren op het momenteel afgesloten stuk van de Westsingel te Goes. De wielen zakten echter aan een zijde weg in het zachte wegdek, dat ter plaatse nog maar voorlopig is gedicht. Een montagewagen van Garage Louisse moest er bijkomen om onder veel be kijks de wagen uit zijn benarde positie te bevrijden. De heer A. Scheltens, onderwijzer aan de school met de Bijbel te St Lau rens, is in gelijke functie benoemd aan de Joh. Calvijnschool te Hilversum. Waar zijn onze schepen PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. ORANJE 23 van Port Said naar Amsterdam. CHESHIRE pass. 23 Gibraltar naar Amsterdam. TERNATE pass. 22 Finisterre naar Rotterdam. BILLITON 23 te Port Said naar Indonesië. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 23 Mei: ACERES van Rouaan. PATRICIA FASSIO van Bremen. HANON van Gent. 24 Mei: ATLANTIC COAST van Gdynia. SITTERN van zee. Van Vlissingen vertrokken 23 Mei: ACERES naar Settin. 24 Mei: PATRIA FASSIO naar Nordsolk. HANON naar Sidney. NOORDZEE naar Avonmouht. Gepasseerd naar Antwerpen 23 Mei: ALIOT van Victorie. ACTIO van Colchester. SABA van Londen. COETA van Hull. LARENBERG van zee naar Terneuzen. LOOSDRECHT van Ham burg. HAZEWIND van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 23 Mei: IIESTIA naair Amsterdam. VESTA naar Londen van Gent. E.N.A. SCHEER naar Amsterdam. AGIENA naar zee. TROMPENBURGH naar eez. SILVA PLANA naar Rotterdam. Officiële Publicatiën Aanvraag slütvergunning. B. en W. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat door G. Vogel, weduwe van J. A. Pieters, wonende te Middelburg een slijt- vergunning is aangevraagd voor het kantoor van perceel Vlasmarkt no. 39. Binnen twee weken na heden kunnen tegen het verlenen van deze vergunning bezwaren bij hun College worden ingebracht. Onder LEEG. Een klein, onopvallend berichtje meldde dezer dagen, dat de Neder landse schatkist leeg is. De Staat heeft o.a. zijn toevlucht moeten nemen tot het opnemen van een voorschot bij de Nederlanase Bank, terwijl deze instel ling tevens weer zo goed is geweest voor 55 millioen gulden schatkistpa pier van het Rijk te kopen. Zoals gezegd was het een onopval- len bericht en niemand maakt er zich bijzonder druk over. Het is iminers bekend, dat een Staat nooit failliet gaat. Hoe vaak is voor de oorlog niet gezegd, dat de asmogendheden aan de rand van het bankroet stonden, maar nooit zijn zij over die rand heen in de diepte gevallen. De financieringskunst gaat tegenwoordig wel zo ver, dat een openlijk staatsfaillissement altijd wel kan worden vermeden. Een openlijk faillissement. Zo moet het wel gezegd worden. Want inder daad, ook die moderne financierings kunst kan niet meer doen dan de schijn ophouden. Daarin is zij verba zend knap. Al zou ons hele volk in lompen lopen, dan nog zou de Staat wel middelen vinden om de bodem van de schatkist voor het oog bedekt te houden. Maar meer dan schijn is dit alles niet. De werkelijke verarming van volk en Staat kan men met deze middelen niet keren. Was men maar wat minder knap in het bedenken van deze middelen. Dan zouden onze be windslieden eerder onder de indruk komen van het ontstellende feit, dat de bodem van onze schatkist nog wel met allerlei papieren bedekt kan wor den, maar dat de kas in werkelijkheid leeg is. Wellicht zouden zij dan niet geheel en al te laat tot de ontdekking komen, dat het hoog tijd is de tering naar de nering te zetten. En dat die „nering" tegenwoordig bedenkelijk slap is! (Ingez. mededeling, adv.) DE S^ADIO Zaterdag 26 Mei 1951. HILV. I (402 M.) KRO: 7.00 Nieuws 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 „Zo werkt Nederland" 8.23 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gr. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Fanfare orkest. 15.00 Kroniek. 15.35 Zangver eniging. 15.55 Gram. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Jeugdconcert. 18.45 Piano. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie, 19.21 Militaire reportage. 19.30 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gr. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!" 21.00 Gev. programma. 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Amusements muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.25 Orkest. HILV. II (298 M.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgel. 8.45 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Hawaiianmuziek. 14.50 Brabants programma. 15.15 Orgel en zang. 15.45 „Van de wieg tot het graf". 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest. 17.30 „Zo werkt Ne derland". 18.00 Nieuws. 18.15 Toe spraak is.20 Lichte muziek. 18.40 Reg. Uitz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Promenade-orkest en solist. 22.40 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Gev. muziek. 23.35 Gram. uur. Snelheid 1151.02 m per minuut. Uitslag: 1. M. Jeremiasse; 2. M. Schouten; 3, 4, 9, 12, 18 M. Pieterse; Th. J. Visser; 6. P. O. Vuijck; 7, 8 P. Tolhoek. Veekeuring te Oostkapelle. De uitslag van de te Oostkapelle ge houden veekeuring luidt: Stieren: Goliath, J. Maljaars Jr 76 p.É le pr.; Ella's Adema, A. L. Louws; Suc ces, J. Coppoolse; Nora, S. Lauwersei Karei, id., allen eerv. verm. le Kalfskoeien: Mina, A. In 't Anker 78 p.; Mina, J. A. Lous 78 p.; Betsle, J. A. Lous 77 p.; Mina, H. Maljaars 77 p.; Dirkje, A. In 't Anker 76 p.; Lea XX, K. Poppe 76 p.; Mina 2, S. de Vis ser 75 p.; Mina, K. Poppe 75 p.; Roos, Gebr. Vreke 71 p. II Groep: Eefje 21, P. Louwerse 79 p.; Roos, A. de Kam 78 p.; Marie 18, P. Louwerse 78 p.; Emma, J. Coppoolse 78 p.; Adema Willy, Jac. Francke 78 p.; Dora, W. Geldof 77 p.; Anna, A. de Kam 77 p.; Nellie, A. de Kam 76)4 p.) Ida, W. N. v. Liere 76)4 p.; Suze, Gebr. Vreke 76 p.; Conna, J. Coppoolse 76 p.) Johanna, Gebr. Vreke 75 p.; Bertha n, W. N. v. Liere 71 p.; Koos, Gebr. Vreeke 71 p. 2e Kalfskoeien: Beatrix 3, P. Louwer se 80 p.; Richtje 5, P. Louwerse 80 p.| Klaaske 10, J. Coppoolse 78)4 p.; Nora, W. Geldof 78 p.; Nora, A. Geldof 78 p.; Trui, K. Poppe 77)4 P-i Wietske, Jo Maljaars 78 p.; Elsje, Jo Maljaars 77)4 p.; Marie, A. de Visser 77 p.; Mina 3, Gebr. Vreke 76)4 P-i Lenie 2, W. N. v. Liere 75 p.; Marie 12, Gebr. Vreeke 78 p.; Elsje, Gebr. Vreke 71 p. 3e Kalfskoeien: Wietske, P. Louwerse 83 p. prjjs Coöp. Melkfabriek); Dirkje 25, Iz. de Buck 82 p. (prijs Ell. Walche ren); Margriet, Iz, de Buck 82 p.; Atje 10, S. de Visser 80 p.; Gelske 2, A. in t Anker 79 p.; Marijke, W. Geldof 79 p.; Rika, A. Geldof 78 p.; Bertha, A, de Kam 78 p.; Sietske, J. Coppoolse 77 p.; Emma, S. de Visser 77 p. le Kalfskoeien: Lea 15, Iz. de Buck 83 p.; Richtje, P. Wattel 81 p.; Wietske 30, S. de Visser 81 p.; Boerinne, W. Gel dof 80 p.; Juliana, K. Poppe 78 p.; Sietske, P. Louwerse 78 p.; Moor, P. Louwerse 77 p.; Sul, K. Poppe 76 p.; Grietje 2, S. de Visser 76 p. Oudere koelen: Wietske, A. Geldof 81 p.; Reintje 39, Jo Maljaars 82 p.; Hinke 6, S. de Visser 82 p.; Harm 16, P- Lou werse 80 p.; Keizers Pietje, J. Coppoolse 80 p.; Aaltje, A. Geldof 79 p.; Gerlofje, Jo Maljaars 79 p.; Irene's Bontje, S. de Visser 78 p.; Beatrix, J. Coppoolse 77 p.; Marie, A, Geldof 77 p.! Berber, A. in't Anker 76 p.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2