"'Lr» **77ieuwó uitrovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Comité Vacantiespreiding ia eea impasse. Metaalbewerkers hielden Bonds vergadering* Philips en de televisie. ^P©jp en kei vlSegenJe lapijl Nederlandse Zaterdag voetballers versloegen de Belgen met 3-0* KERK e-ndina Goese Raad verloor, maar Haak-ln won f1670.-. Maandag 21 Mei 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 MIDDELBURG. Zomeravond-concerten. Vrijdag a.s. zullen de gebruikelijke Zomeravondconcerten op het Molen water weer beginnen. „Onda" is de eerste concerterende muziekvereniging, op 30 Mei gevolgd door het Middelburgs Muziekcorps. In Juni concerteren resp. op 8, 15, 22 en 29 Juni „Crescendo", „Excelsiori', „On da" en Middelburgs Muziekcorps. In Juli zijn het „Crescendo", „Excelsior", „Onda" en het Middelburgs Muziek corps, die op 6, 13, 20 en 25 Juli con certen verzorgen. Op 28 Juli geeft „Excelsior" op de Dam een concert, daar dan de Beneluxconferentie op de Dam eindigt. In Augustus vinden slechts op 2 Vrijdagen concerten plaats n.l. op 24 en 31 Augustus, resp. door „Crescendo" en Middelburg Muziek corps. Tenslotte concerteert op 7 Sep tember „Onda en op 19 September het Middelburgs Muziekcorps. ST LAURENS. Uit de raad. De gemeenteraad heeft o.m. besloten per leerling f 15 subsidie te verlenen aan de Chr. Landbouwschool te Oost- kapelle. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd de heer J. Koole Jzn. Het presentiegeld der raadsleden werd vastgesteld op f 5 per vergadering. By de rondvraag vroeg mevr. v. d. 1 Voorde (Gem. Belang) Inlichtingen over het indertyd aangekochte terrein voor een sportveld. De heer J. Koole Dzn (C.H.) vroeg waarom de W.M.Z. nog steeds geen aan sluiting aan de waterleiding ln de Noorddorpsweg aanbracht. De heer Hamelink (Gem. Belang) drong aan op een onderzoek tot het ver krijgen -van een gesloten wagen voor de vuilnis-ophaaldienst. SOUBURG. Wat de raad besloot. De gemeenteraad ging z.h.s. accoord met een verhoging van de presentie gelden tot f 6 per vergadering. Het voorstel tot het verlenen van garantie t.b.v. de Vereniging voor Chr. B.L.O. op Walcheren werd z.h.s. aangenomen. De heren J. v d. Have en E. Elberse wer- (i benoemd in de commissie van toe- zicnt op liet L.O. Een verordening werd vastgesteld, waardoor de patates-frites- kramen geopend kunnen blijven na de winkelsluiting. Ook het voorstel tot het aangaan van »«n gemeenschappelijke regeling Maatschappelijk Werk op Wal cheren werd aanvaard. GOES. Zwembad in plan-Oost? In een der bladen is een bericht ver schenen als zouden er definitieve plan nen bestaan tot stichting van een zwem bad in plan-Oost. De directeur van ge meentewerken, de heer J. Oranje, schrijft ons naar aanleiding hiervan het volgende: In de loop van de jaren zijn vele ma len besprekingen gevoerd over de mo gelijkheid om te komen tot de bouw van een zwembad. Donderdagmiddag is ook een zodanige bespreking gevoerd, waarin mij, en voornamelijk ten aan zien van voorzieningen in het school zwemmen, inlichtingen over een oplos sing zijn gevraagd. Deze inlichtingen, welke in een per soonlijk onderhoud zijn verstrekt en die nen moesten ter instructie van een ac tie-comité, opdat dit comité In staat zou zijn een plan te maken en aan de hand van dit plan een voorstel te doen aan het gemeentebestuur of een be paalde medewerking te verzoeken, zyn ln plaats daarvan weergegeven in een openbare vergadering. Ik acht het gewenst de aandacht er op te vestigen, dat de mededelingen pracmatuur zijn en verder door haar onvolledigheid niet anders dan verwar ring kunnen wekken. Thans is, zoals bekend, door de mi nister bepaald, dat o.a. het bouwen van zwembaden verboden. Ook met het oog daarop zal het duidelijk zijn dat ik het zeer betreur dat gegevens, welke nodig zijn voor het maken van een plan, zon der meer en dan onvolledig, gedeelte lijk onjuist en bij voorbaat ontdaan van alle mogelijke moeilijkheden en bezwa ren, in het publiek wordt gebracht als een of het plan. Wat er wel geschieden kan is, dat n plan wordt gemaakt, nadat de di verse mogelijkheden van plaatsing zijn onderzocht en dat het daarby wellicht aanbeveling verdient te overwegen of men niet zal afstappen van een poging om een zwembad te stichten en zich be raden op de kwestie of er in het uit breidingsplan b.v. plaats is voor een bassin voor schoolbaden. Uiteraard is het dan noodzakelijk dat na wordt ge gaan of zo'n plan kan worden gepast in het plan van uitbreiding en of goed keuring is te verkrygen. Een geheel andere kant van de zaak is de kwestie van exploitatie, welke een nauwgezet onderzoek vergt, terwijl verder vraagpunten zijn de watervoor ziening, capaciteit van het bad en de plaatsing van bijbehorende gelegen heden. KRABBENDIJKE. Ingebruikname muziektent. De muziektent nadert zyn voltooiing. Zaterdag 26 Mei a.s. hoopt men haar of ficieel in gebruik te nemen. De muziek vereniging „Concordia" heeft hiervoor een aantrekkelijk program samenge steld. Vijf muziekverenigingen zullen medewerken, n.l. de fanfarecorpsen „Rillandia" te Rilland, „Vooruit" te Waarde, „Concordia" te Krabbendijke en de harmonie „E.M.M." te Kruiningen. Deze corpsen zullen des middags om 2 uur een muzikale rondgang door de gemeente maken, waarna om 3 uur burgemeester J. Vader, de tent officieel in gebruik zal nemen. Van 3.30 6 uur zullen concerten worden ge geven door bovengenoemde vereni gingen. De Koninklyke Harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen zal op deze dag het avondconcert verzorgen. Om 6.30 uur zal dit gezelschap een muzikale rondgang maken door de gemeente. Om 8 uur zal het grote feestconcert aan vangen, ook te geven door deze Har monie. WOLPHAAF JK. Prijzen commissie g.mstalleerd. Donderdagavond werd ten gemeente huize de plaatselyke prijzencommissie door de burgemeester geïnstalleerd. De heer Oudenhuys gaf een uiteenzetting van haar doel, taak en werkwijze. De commissie bestaat uit de heren J. J. v. de Velde, voorzitter; C. Renüjnse, se cretaris; M. Janse; H. Luikenaar en M. J. Reinhoudt, leden. KAMPERLAND. Ongeluk met een sehietslenteL Donderdag had het 10-jarig zoontje van de heer J. v. d. Vreugde het on geluk by het afschieten van een sleutel een stuk ijzer in het oog te krijgen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Goes bleek noodzakelijk te zyn. Hervormde Gemeenteavond. Donderdagavond hield de Hervormde Gemeente een bijeenkomst ln de Herv. school onder leiding van de plaatselijke predikant ds Postma. Deze hield over een aantal artikelen der nieuwe kerk orde een bespreking. Daarna behandelde de ouderling G. P. Leendertse de verkiezingen volgens de nieuwe kerkorde. Hierna gaf de kerk- ontvanger, de heer L. J. Hoveyn een overzicht van de kerkehjke financiën van de kerkvoogdij over de laatste 40 jaar. Hy wees daarby op de noodzake- lykheid de collecten te gedenken. Ds Postma sloot tenslotte deze leer zame avond met dankgebed. De ,->or de Sticht ng 1940 '45 heeft te Wolphaartsdjjk oogebracht f 120,90 in de herdenkingsdienst en f 421,20 via de lijstcollecte. De te St Laurens gehouden collecte voor de Stichting 1940'45 heeft op gebracht f 140,15. De te Axel gehouden collecte ten be hoeve van de Ambonese gezinnen in het kamp te Aardenburg bracht een totaal bedrag op van f 566,38, waaronder f 130,85 van Zoutespul. Aan kleding en schoeisel werd een waarde van onge veer f 1000 opgehaald. Door de Zeeuwse Vereniging tot Ver betering van het Rundvee wordt op 28 Juni a.s. een rundveefokdag voor T.B.C.- vrye dieren gehouden op het terrein der V.V.Z.F. te Axel. Te Kattendyke is gevonden een porte monnale met inhoud. Inlichtingen te be komen by de Rykspolitie te Wilhelmina- dorp. Het Comité Vacantiespreiding, dat zich t»n doel stelt ma-saficatie in het vacantiewezen te bestrijden, vergader de te Utrecht onder voorzitterschap van de heer J. Pront uit Wassenaar. Deze constateerde met genoegen, dat door de actie van het comité het be grip vacantiespreiding zich steeds meer gaat vestigen en dat de actie ook in 1950 opmerkelijke successen heeft op geleverd. De verwachting is gewettigd, dat dit jaar de verschuiving naar het voor seizoen nog groter zal zijn, hetgeen de recreatieve voordelen voor de be volking nog zeer zou vergroten. Wan neer echter slechts een enkeling of een enkele groep niet mee doet of anders zou willen, kan dat vrijwel de gehele vacantiespreiding op losse schroeven zetten en al het bereikte te niet doen. Op de bijeenkomst werd een in dat verband ernstige kwestie behandeld. Het land is in drie sectoren verdeeld waarbij het Noorden is ingedeeld in de eerste sector, zodat daar de vacan- ties het eerst beginnen (14 Juli). Gro- ningen-stad stelde zijn medewerking afhankelijk van de invoering van een rouleersysteem voor de sectoren, waar door Groningen een volgende maal in een andere sector zou komen. Het comité was van mening, dat het werk voor de vacantiespreiding zich niet wel verdroeg met de wens van Gro ningen. Het wenste vast te houden aan stabilisatie, noodzakelijk geacht voor het overwinnen van vacantietradities bij de bevolking. Het terugtrekken van Groningen zou evenwel de vacan tiespreiding evenzo op losse schroeven zetten. Besloten werd, te onderzoeken of een permanente wisseling van de sec toren een en drie op niet te veel be zwaren stuit. Blijkt deze permanente wisseling niet uitvoerbaar, dan zal er een enquête worden ingesteld over de mogelijkheid van roulering van de sectoren. Een eventuele nieuwe rege ling zal dan in 1953 ingaan. „Burger van het heelal" door Franse politie gearresteerd. Salkazanov, „burger van het heel al", die het haar op schouderlengte en sandalen aan de voeten draagt en die zijn tyd in hoofdzaak doorbrengt met het bestuderen van het uitspansel, had verklaard Vrijdagavond voor het „Rosé Paleis", waar de plaatsvervan gers hun by'eenkomsten houden, op de grond te zullen gaan liggen, indien op de ontwerpagenda voor een ver gadering van de ministers van buiten- '->ndse zaken geen punt aan het in stellen van een wereldregering zou worden gewijd. De Parijse politie ar resteerde hem evenwel, voor hij zyn bedreiging ten uitvoer kon leggen. Middelburgse jeugd kweekt plantjes op. Er heerste Zaterdagmiddag op de Gem. Kwekerij aan de Langevielesingel een gezellige drukte. De jeugd stond in de rij voor het hek en trappelde van ongeduld om de door hen op te kweken plantjes in ontvangst te nemen. Evenals vorig jaar heeft ook nu weer de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk" in samenwerking met de afdeling Walche ren van de Kon. My voor Tuinbouw en Plantkunde stekjes beschikbaar gesteld voor de schooljeugd, om deze op te kwe ken tot planten. Deze planten zullen eind September, vermoedelijk in de Graanbeurs aan de Dam, worden geëx poseerd. Veel jongelui waren niet met één stek je tevreden doch hadden zich voor meer dere opgegeven. Er was keus genoeg. Men had gezorgd voor stekken van ge raniums, vlijtig Llesje, Begonia, Knol begonia, Fuchsia, Varentje en de Co- leils. Uit deze 7 soorten had de jeugd op school al een keus gemaakt. Leden van de afd. Walcheren der Kon. My voor Tuinbouw en Plantkunde o.l.v. de voorzitter de heer P. Blaauw, hadden zich met de uitdeling belast. Aangezien verschillende scholen vandaag pas be ginnen, wordt ook morgenmiddag nog gelegenheid geboden om plantjes af te halen. In totaal zullen dan 1212 kin deren van stekjes zyn voorzien en het totaal uitgereikte aantal stekjes zal dan 1911 bedragen. „Meespreken is iets anders dan mee- kietsen." (Van onze Utrechtse correspondent) Vrijdag en Zaterdag heeft de Christe lijke Metaalbewerkersbond te Arnhem zyn algemene vergadering gehouden. Dit geschiedde in dezelfde zaal waar de Bond daags tevoren zyn triomfen vierde in verband met het gouden jubileum. Het overschakelen van een feestver- gadering naar een werkvergadering bleek de leden van de C.M.B. maar wei nig moeite te kosten. Met volle aan dacht luisterden zij naar de openings rede van voorzitter H. Peters, om zich daarna actief te betonen by de afhan deling der agendapunten. De heer Peters, die zyn rede begon met te verklaren dat de ontwikkeling op sociaal terrein in de afgelopen jaren niet aan de verwachtingen had voldaan, gaf een gedetailleerd overzicht van de situatie der metaalbewerkers. Daarin gaf hy duidelijk te kennen, dat het lid maatschap twee kanten heeft. Men mag werken voor rechtszekerheid, voor goe de sociale verhoudingen.. Maar men dient ook aan de eigen ontwikkeling te denken. Wy moeten kunnen meespre ken in het bedrijf. Doch meespreken is iets anders dan meekletsen. De leden dienen derhalve alle kansen tot verdere scholing aan te grijpen. Het verslag over de jaren 19491950 (een fraai werkstuk van secretaris J. van der Burg, dat tot een boek van 266 bladzijden was uitgegroeid), vroeg als gewoonlijk veel tyd voor bespreking. NAAR NIEUWE VORMEN. Van de 27 voorstellen, welke vervol gens in behandeling kwamen, overtrof het eerste alle andere in belangrijkheid. In dit voorstel door het hoofdbe stuur naar voren gebracht werd van de algemene vergadering machtiging ge vraagd zo nodig met andere organisaties zitting te nemen in een commissie tot voorbereiding van statuten en regle menten voor een „metaalbedryfsbond". De heer Roolvink, die op dit voorstel een toelichting gaf, zette uiteen dat de verticale opbouw van de werknemers vakbeweging in het geding is. Men wil de gedachte van de bedryfsgemeenschap ook verwerkelijkt zien in de vakbewe ging. Wie bedrijfsorganisatorisch denkt, kan er niet mee accoord gaan, dat in het overleg van werknemerszijde wordt deelgenomen door beambten, hogere be ambten en arbeiders. De bedryfstakge- wyze opbouw der werknemersbonden, maakt het noodzakelijk, dat zowel hoofd- als handarbeiders uit één be drijfstak ook in één huis gaan wonen. Er zyn hierover al besprekingen ge weest met de beambtenorganisaties (kantoorbedienden, werkmeesters, tech nici), evenwel zonder resultaat. Deze organisaties begeren geen samenwonen. Toch zullen wy er met al de ons ten dienste staande middelen naar moeten streven, zei de heer Roolvink. Dit betekent ln feite het verdwijnen van de organisatie. Er zullen nieuwe statuten moeten komen, want de tegen woordige statuten zyn afgestemd op een handarbeidersorganisatie. Tal van sprekers gaven over deze materie hun mening. Zy steunden allen het voorstel van het hoofdbestuur, welk voorstel dan ook werd geaccepteerd. Volledig aanvaardend en erkennend de duidelyk geformuleerde beslissing van de regering ten aanzien van de televisie en met waardering daarvan kennis genomen hebbende, ziet Phi lips de ontwikkeling van de televisie tegen de achtergrond van de inter nationale radio- en televisiesituatie, die ook voor ons land van groot be lang moet worden geacht. Het Is uit de aard der zaak duidelyk en vanzelf sprekend, dat het beslist niet in de bedoeling heeft gelegen, noch ligt, dat Philips zelve programma's zal gaan verzorgen, respectievelijk zal gaan uit zenden (behalve de experimentele uitzendingen uit Eindhoven), aldus wordt verklaard in een verklaring, uitgegeven door Philips over de tele visie. Een andere kwestie is, dat ge zien het reeds boven aangeduide be lang van Nederland en van de Neder landse industrie by de televisie mede in verband met de internationale ont wikkeling daarvan, de Nederlandse radio-industrie naar haar beste ver mogen ertoe zal meewerken om ex perimentele televisie-uitzendingen mo gelijk te maken teneinde te bereiken, dat de daarvoor aangewezen geïnteres seerde en verantwoordelijke instanties experimentele programma's zullen kun nen uitzenden. In dit licht moet dan ook, nu volgens het besluit van de re gering de P.T.T. de technische verzor ging van de zenderdienst te Lopik zal uitvoeren, de bereidverklaring van Philips worden gezien om harerzijds voorlopig naast de terbeschikkingstel ling van de zender, die in Lopik is opgesteld, ook haar experimentele studio in Bussum in gebruik aan te bieden, alsmede het harerzijds gedane aanbod om, eveneens voorlopig, des noods de programma's in die studio voor haar rekening te doen plaats vin den, ook zonder bijdrage van de over heid of van de omroepverenigingen, met dien verstande, dat de keuze en samenstelling van deze programma's zal worden overgelaten aan het reeds door de regering aangewezen orgaan, waarmede tevens gewaarborgd wordt, dat de voor ons land zo zeer nood zakelijke soberheid wordt betracht. 223. Ja, het was een prachtige avond; iedereen had plezier ln Filo's goocheltoeren, Prinses Divanah meende, dat zij nog nooit zo iets aardigs gezien had en volgens da kalief was Fllo Fop het slimste en handigste ventje dat hy kende. „Blijf hier nog maar 'n dag of wat, Filo", zei hy, „wy willen je nog eens zien goochelen Fllo sliep die nacht in 'n erg mooi bed in een palels- kamer en de volgende ochtend werd hy gewekt door de Porder van Zijn Grootmachtigheid zelf. „Sallam, heer Fop", zei deze met een diepe buiging, „ik meld U dat de zon reeds schijnt en kom U het ontbijt brengen". Er tra den dienaren het vertrek binnen met een heeriyk ontbyt en toen zy het vertrek weer verlaten hadden, stond Fllo op en deed er zich te goed aan. Plotseling werd er aan de deur geklopt en wie trad er binnen? Prins Poehah Harrewar! „Dag Filo!" groette hy, „eet smakelijk!" „Goede morgen, prins!" zei Filo, „wat ben je weer vrolijk; vertel eens, hoe komt dat?" (Ingez. mededeling, adv.) met Mascotte gaai-ie goed! 1-Z7MR Spannende match te Leiden. ZUIDERBUREN KREGEN 2 PUNTEN CADEAU Op het sportveld in de Leidse Hout te Leiden is het onze Zaterdagvoetballers gelukt de eerste overwinning op de Belgen te behalen. De Zuiderburen werden me een 32 nederlaag naar huis gestuurd. Toch leek het er voor de rust op dat zy met een overwinning huiswaarts zouden keren. Want zjj hadden toen een 12 voorsprong. Zy waren echter goedkoop aan deze doelpunten gekomen. Het eerste werd door onze midhalf Schaap zelf ingekopt en het tweede ont stond doordat vlak voor doel rechtsback Wilhelm glad over de bal lieentrapte en de niets vermoedende keeper Woudsma het leder, tot zyn schrik, in zyn doel rollen. Twee cadeautjes dus, die beslist voorkomen hadden kunnen worden. Het Ned. Zaterdag-elftal zag er als volgt uit: Doel: Woudsma (D.E.S.). Achter: Wilhelm (S.N.L.) en Van Maanen (Excelsior P.). Midden: Leonardt (Kennemerland), Schaap (Wuick Boys) en Van Veelen (Excelsior P.). Voor: Lagendijk (Ornas), Heinen (Spakenburg), v. d. Oever (Wuick Boys), Loosman (Zuidvogels) en Sie benlist (S.N.L.) In de aanvang namen de Belgen het initiatief. Daar zy het samenspel echter te ver doorvoerden kon onze achter hoede steeds weer tijdig ingrijpen. Het Nederlandse spel was overigens maar heel pover. Het eerste doelpunt was voor de Bel gen. Een voorzet van rechts wilde Schaap wegkoppen, keeper Woudsma riep en Schaap weifelde even doch wil de toen op zyn keeper terugspelen, maar doordat Woudsma was uitgelopen kopte Schaap over hem heen (01). De strijd ging daarna een tijdlang ge lijk op. Nadat Loosman nog een pracht kans had gemist, viel na 41 minuten spelen het tweede Belgische doelpunt. De bal .verd naar midvoor Ferln ge speeld en doordat Schaap kwam te val len kon Ferln naar de vrijstaande Hey- man spelen die op doel schoot. Iedereen dacht, de keeper Incluis, dat Wilhelm zo- wegtrappen. Hy miste echter jam- merlijk en Woudsma was voor de twee de maal gepasseerd. De Nederlanders gaven echter de moed niet op. Men had zich reeds ver zoend met een 02 voorsprong voor de Belgen met rust, toen een verre trap nog net door v. d. Oever naar Heinen kon worden gekopt. Deze omspeelde 2 Belgen en met een hard schot wist hy nog juist voor rust de achterstand tot 12 te reduceren. NA DE RUST. Na de hervatting zaten de Neder landers direct voor het Belgische doel Door open spel werd het Belgische back- De aeikeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Middelburg heeft in de Vrijdagavond gehouden vergadering in de vacature ds A de Vries toezegging van beroep gedaan aan dr F. de Graaff te Well en Ammerzoden (Bommeler- waard). Ds G. Denee. Naar wy vernemen is in militaire dienst getreden als reserve-legerpredi- kant ds G. Denee, Ned. Herv. predikant te Kropswolde. Ds Denee krijgt de vlieg basis Twente als standplaats waar hy ds H. J. Diekerhof, die naar Korea is vertrokken, opvolgen eal. Promotie R. Boon. Vrijdagmiddag is aan de Ryksuniver- siteit te Utrecht gepromoveerd tot doc tor in de theologie, de heer R. Boon te Amsterdam, op een proefschrift geti teld: „Het probleem der Christelijke gemeenschap" (Oorsprong en ontwikke ling der Congregationaiistiseh georden de kerken in Massachusetts). De heer Boon studeerde behalve aan de stede lijke universiteit te Amsterdam en de Rijksuniversiteit te Utrecht ook aan de universiteiten van Edinburgh en Oxfort, waar hy materiaal verzamelde. Daar voor heeft de heer Boon in 1948 en '49 gestudeerd aan het Union Theol. Semi nary te New York, waar hy de graat Master of Sacre Theology behaalde. Hy maakte een half jaar een rondreis door de Ver. Staten en werkte enige tyd by de Congregational Churches. Als promotor fungeerde Prof. dr M. van Rhijn. De heer Boon had zyn proef schrift te verdedigen tegen de oppositie van zyn promotor en Prof. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. EXTRA KERKDIENST. Nieuwdorp: Geref. Gemeente: Woens dagavond 7.30 uur ds de Wit uit Mid delburg. stel uit zyn evenwicht gebracht en hier door kon 6 minuten na rust, doordat rechtsbinnen Heinen naar rechts zwenk te en toen voorzette, linksbinnen Loos man, die ineens inschoot, gelijk maken. Prompt zwermden de onzen weer voor het Belgische doel en geen anderhalve minuuut later maakte midvoor v. d. Oever onhoudbaar het derde doelpunt, dat beslissend zou blijken. (32). Door deze tegenslag waren de Belgen geheel de kluts kwyt en konden zy hun spel van voor de rust niet meer terug vinden. Een kwartier voor tyd kwamen de Belgen nog even opzetten. Maar de on zen gaven de voorsprong niet meer uit handen. En zo kwam het einde van deze spannende wedstrijd. KLOETINGE II KAMPIOEN IN 2e KLASSE B. In een strijd tegen Mevo heeft Kloe tinge II met 91 de kampioenstitel in de wacht gesleept. Goed gestart lieten de reserves van Kloetinge ongeveer in de helft van de competitie enkele steek jes vallen maar herstelden zich daarna prachtig. Met een eindstand van niet minder dan, 103 doelpunten vóór en slechts 24 tegen hebben zy getoond tot wat zy in staat zyn en de bloemen voor de aanvoerder en de taart voor het ge hele elftal, na de wedstrijd tegen Mevo aangeboden, waren dan ook ten volle verdiend. Ie klasse: Arnemuiden IWemel- dinge I 4S. Beide ploegen speelden hun laatste wedstrijd in deze competitie. De uitslag werd geen verrassing zodat Arnemui den op de 2e plaats eindigde na de kam pioen Nieuwdorp. 2e klasse B: Bevelanders IIKrab bendijke II 35, De reserves van Krabbendijke gingen naar Kamperland en hielden de eer aan zichzelf door de volle buit mee naar huis te nemen. 2e klasse C: Serooskerko IIR.C.S I 2—4; V.C.K. II—Nieuwland 13—2. Serooskerke slaagde er inderdaad niet in om de beide punten thuis te houden, in tegenstelling tot V.C.K., dat er te gen de dragers van de rode lantaarn, ware korfbalcijfers van gemaakt heeft. 2e klasse E: Kloetinge IIIZaam- slag III 50. Het derde elftal van Kloetinge zorgde voor een verrassing door voor de eer ste maal met overtuigende cijfers te winnen. De onderste plaats blijven zy echter bezetten. Nederlaag-wedstryden: Cortgeno H Coiynsplaatse Boys 05; Bevelanders I Wolphaartsdyk 23. De boys van Colynsplaat hebben in Kortgene getoond dat men hen daar beslist niet moet onderschatten; zy heb ben er dan ook, voor nederlaag-wedstry den zeer belangrijk, grote cijfers van gemaakt. Wolphaartsdyk kwam in Kamperland met de hakken over de sloot en moest daar tevens erkennen beter in de 2e klasse mee te kunnen doen dan tot dusver in de le klasse het geval is. Junioren: Kloetinge DPatrijzen 40. WIELRENNEN. Wagtmans won te Terneuzen. Te Terneuzen werd Zaterdag een in ternationale wedstrijd gehouden voor profs en onafhankelyken over een af stand van 136 km (80 ronden van 1700 meter), welke door Wagtmans werd ge wonnen in 3 uur 38 minuten en 15 se conden. De uitslag luidt; I. Wagtmans (Bre da) 3.38.15 u.; 2. Bakker (Wormerveer) z. t.; 3. Raimond (België) z.t.; 4. Van As (Roosendaal) z. t. SCHAKEN. Goes—Dortse schaakver. 3^— Te Goes werd Zaterdagmiddag voor de promotiecompetitie naar de hoofd klasse van de K.N.S.B. de wedstrijd GoesDortse schaakvereniging ge speeld. De Dordtenaren wonnen met 6143)4. De organisatoren van de Zaterdag avond te Goes gespeelde voetbalmatch tussen de Goese artsen en doctoren en de gemeenteraad kunnen tevreden zyn. Ruim f 1670 is in het „Haak-In"-Iaadje gevloeid; om precies te zyn f 1150 uit de entreegelden en f 520 uit de door de politie gehanteerde collectebussen. Dat bedrag van f 1150 wil overigens niet zeggen, dat er 4600 bezoekers zyn ge weest want er waren er heel wat die meer dan een kwartje gaven. Men schat het aantal op ruim 3600. Er werden n.L 3100 kaartjes verkocht en toen die op waren volgden nog vele honderden kyk- lustigen. Voor dat kwartje hebben die duizenden een plezierig uurtje beleefd. Niet omdat de raad met 42 werd ver slagen of omdat dié dokter het zo goed deed en die er niets van snapte, nee, de plezierige stemming rond het grastapijt werd bepaald door de gedachte: een een goede avond om in te haken. Ple zierig was het ook, dat de zieken in de barakken aan de Oostwal evenmin ver geten werden. Want voordat de elftallen naar het sportterrein vertrokken maak ten ze voorafgegaan door het pijper- corps „Excelsior" hun opwachting voor het ziekenhuis. De wedstryd is door de raad verloren, maar eervol. In de eerste helft misten we het samenspel van de voorhoede, wellicht omdat wethouder J. Roose thans in de achterhoede was opgesteld? Na vyf minuten was het dr G. J. Scherphuis die voor de artsen de eerste goal scoorde. Hy deed dit, nadat keeper Bakker (K.V.P.) een scherp schot van een keurig beheerst spelende rechtsbui ten arts T. J. v. d, Werff eruit had ge houden. (10). De raad zette hierna een goede aan val op waarbij spil J. J. Knibbe (A.R.) handig spel liet zien, doch spil dr A. Ossewaarde brak de aanval en hy deed dit veie malen. Verscheidene aan vallen van de doktoren volgden. Na 20 minuten viel de 2e score van de artsen van rechtsbuiten v. d. Werif. Het was een verrassend hoog schot dat onhoud- uaar in de rechterbovenhoek belandde (20). Een fraaie doorbraak van dt raad, met uitstekend samenspel van Vroome (K.V.P.), Haverlioek (P.v.d.A.) en De Munck (P.v.d.A.) volgde, maar het gevaarlyke schot van Vroome (K. V.P.) werd door keeper M. P. Bruyn- zeer fraai uitgestompt. Vlak voor de rust was het dr Scherphuis die het der de doelpunt scoorde met een schot dat het net welhaast deed scheuren (3—0). Na de rust verving de heer Jansen rechtsbuiten P. de Munck en Ph. Wes- sel linkshalf J. J. van Melle. Dat deze opstelling voor de artsen gevaarlijk werd, bleek wel uit de twee tegenpunten die hierna vielen. Zodoende kreeg bur gemeester W. C. ten Kate een betere kans om zyn „tegenspeler" dr H. Doe- leman te bewaken. De laatste was ech ter soms „ver te zoeken" (n.l. in buiten spelpos j tie waarin hy eenmaal juichend een doelpunt maakte dat echter niet gold). 5 minuten na de rust was het dr P. K .de Haas die met een keihard schot de stand op 40 bracht. Een felle aanval van de raad volgde. Uit een korner wist Knibbe (A.R.) het eerste tegenpunt te scoren (41). Hierdoor bezield zette de raad alles op ailes; waarby back mr Sepers (C.H. U.) vele malen redde. Tot Knibbe (A.R.) weer doorbrak, de bal met een lange pass naar Vroome overspeelde, die niet aarzelde en scoorde (42). Teen klonk het eindsignaal. „Haak-ln" krijgt een flinke doktersrekening gepresenteerd. Oriënteringsrit Bouwplan III Goes gewonnen door A. Gooyen. De heer A. Gooyen uit Goes heeft de oriënteringsrti voor motoren en auto's gewonnen, di Zaterdagmiddag was uit geschreven door de Buurtvereniging Bouwplan Hl. Precies op tyd heeft hij liet parcours van 68 km, <'at rond Goes was gelegd, gereden. De start was op het Beatrixplein. Het eerste traject liep door de Goese polder, waarby op de zgn. oude dijk de meeste strafpunten vielen,' het tweede traject liep over de Monnikendijk, het derde via de Groe over Dijkwel en het vierde t -ijeet over 's-Heer Abtskerke door de Poel. Het eindpunt, hotel „Terminus", werd door alle deelnemers, in totaal 4 motoren en 11 auto's, bereikt. Na de rit volgde een verkeers-examen waarby ook punten werden gegeven die meetelden by het eind-klassement. Zo doende vielen de prijzen als volgt: le prijs A Gooyen, motor, 11 straf punten, n.l. 0 voor de rit en 11 voor het examen; 2e prys A. Birkhoff, auto, 17 strafpunten (10 en 7); 3e prys L. H. Wiegersma, 25 strafpunten (12 en 13); 4e prys M. Allewijn, 32 slrafpunten (6 en 26); 5e prys L. Duvekot, 32 straf punten (20 en 12). Hij was de eerst- aankomende deelnemer uit het Bouw plan en kreeg de wisselbeker. In hotel „Terminus" heeft men de prijsjes uitgereikt, waarbij opgewekt werd tot deelname aan de a.s. rit voor ouden van dagen, welke vermoedelijk op 23 Juni zal plaats vinden. De delnemers waren vol lof over de organisatie van deze fraaie rit. Zeventig jeugdleiders en -leidsters uit vrijvvel alle kringen in Nederland, heb ben in een telegram aan Trygve Lie, hun beste wensen gezonden voor het welslagen van het grootste werk der Verenigde Naties.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3