North State AM0K0 VALCO- Bekwame Timmerman Woningruil. '^Tlieuwó uit de^i^rovincie Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Tholen. Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. ea*Ü f«agnil< cigarettes IP sSport en spel DE BEURS NOTEERDE GISTEREN 90'A mi sM DUIVENSPORT Heden ontvangen: een prachtsortering balpointpennen M. MELISSE Jr., Papierhandel Waalsteen te koop fa*.blomisfleurWr- Het RADIOS, dat wast het vuil Immers heter uit! wMerefuoéb w fleurt* Donderdag 17 Mel 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S (Vervolg van pagina 2). GOES. Ook het Lyceum haakt ln. Zaterdagavond, voordat de „sport gebeurtenis van de week", de voetbal wedstrijd tussen de gemeenteraad en de doktoren zal plaats hebben, zal op het sportterrein een handbalwedstrijd wor den gespeeld tussen het elftal van het Goese Lyceum en een elftal van oud- lyoelsten. Deze wedstrijd begint om 10 voor 6 en de opbrengst ervan komt •veneens ten goede aan „Haak-ln". YERSEKE. Oesterschelpen uit Oenemarken. De Duitse coaster „Nordhorn" heeft •en lading oesterschelpen gelest, af komstig uit Denemarken, welke daar in massa's een paar meter onder de grond liggen. In oudere prae-histori- sche tijden zijn. daar anerme natuur lijke oesterbanken geweest, die bij af sterving de schelpen achterlieten, wel ke nu aan de maalderijen goede grondstof vooi grit leveren. Motorbakken mee naar te Waddenzee. De Yersekse Waddenvissers hebben om te kunnen vissen op de hoge Wad- denbanXen diverse motorbakken mee genomen. die daar met geringe diepte goede diensten bewijzen. Zo wordt weer een boterham verdiend door ver schillende pannenleggers. Comin„i«Jaut Leger des Heils op bezoek. Bij hun bezoek aan Zeeland brach ten de Commandants van het Leger des Heils in Nederland, de heer er. mevrouw E. Thykjaer ook een bezoek aan het korps Yerseke. O.a. werd hier het wuord gevoerd door burgemees ter A. Willemsen, die de Commandan ten in hun moedertaal, het Deens, toesprak. De Commandant zei deze geste van de burgemeester zeer op prijs te stellen. Hij verklaarde even verbaasd te zijn door het feit, dat iemand hem in zijn moedertaal toe sprak. De samenkomst stond o.l.v. de divisie-officier majoor Deurloo. Ds Timmerman sloot met een dankwoord. Provinciale kampioenschappen rijverenigingen en fokdag te Kortgene. In de te Colijnsplaat gehouden ver gadering van de landelijke rijvereniging „Noord-Beveland" onder voorzitterschap van de heer G. M. Bom, is vooral ge sproken over de provinciale kampioen schappen, die dit jaar t.g.v. het 10-jarig bestaan van de vereniging gehouden zullen worden op Zaterdag 7 Juli a.s. te Kortgene. Er werden reeds verschillende voor bereidingen getroffen. In samenwerking met de Bond van Paardenfokkers op Noord-Beveland zal op hetzelfde terrein een fokdag worden georganiseerd, zodat op 7 Juli zowel het koudbloed ais het warmbloed ver tegenwoordigd zal zijn. Des morgens zullen de diverse voor keuringen van het koudbloed worden gehouden, alsmede de dressuurproeven voor de landelijke ruiters. Des middags na de officiële opening zal het programma afgewisseld worden door een nummer van het koudbloed en het warmbloed, terwijl tevens de prijzen zullen worden bekend gemaakt van de des morgens gehouden voor- keuringen. KAMPERLAND. Geslaagde uitvoering „Musica". Dinsdagavond werd in de geheel ge vulde Geref. school door de chr. mu- ziekclub „Musica" de eerste openbare uitvoering gegeven. De dirigente, mej. A. Buyze, bewees met deze uitvoering, dat ze de musicerende dames en heren, in de twee jaar, dat dit ensemble be staat, op een uitstekend muzikaal peil heeft weten te brengen. Al was er hier en daar wel eens een misgreep, over het geheel genomen werden de liederen en populaire wijsjes keurig gespeeld en gezongen. Het was opgewekte, wel luidende en beschaafde muziek, die in goed samenspel ten gehore werd ge bracht. In 't bijzonder mag wel genoemd worden het kwartet, in Zwitserse kle derdracht, dat „Hoog in de Alpen" ten gehore bracht. Maar er was meer; een groepje speelden en zongen cowboyliedjes, een accordeon-trio Let zich horen en er werden enkele leuke toneelstukjes op de planken gebracht, die zeer veel bij val oogstten. Met langdurig applaus van de vele aanwezigen bewees, dat de pres taties van deze jonge vereniging zeer in de smaak vielen. De voorzitter, de heer H. Buyze, opende de uitvoering en ds Radder sloot met dankgebed. ANNA JACOBAPOLDER. Installatie Nationale Reserve. Dezer dagen had in de Chr. school aan de Lageweg de installatie plaats van de leden van de Nat. Reserve. De samenkomst werd geleid door burge meester L. J. de Jonge, die speciaal verwelkomde Overste de Feijter, de heer P. de Kam en de wethouders. Overste de Feijter sprak er zijn grote tevredenheid over uit, dat 17 perso nen zich aanmeldden. Hij sprak de hoop uit, dat er spoedig twee afdelin gen zouden zijn met elk een eigen in- st-uoteur, waardoor St. Philipsland de c. -e plaats in Zeeland zou innemen.* Na de installatie werd de film „De Moeder des lands" vertoond. Na de pauze sprak de heer de Kam. Tenslotte werd vertoond de film: „De slag om de Mariannen", alsmede een militair maandoverzicht. THOLEN. Vandalisme. In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben enige overmoedige jonge lui getracht de boel op stelten te zet ten. Bij verschillende inwoners heb ben zij de zonneblinden of luiken van voor de ramen gelicht en deze op de rijweg gedeponeerd. De politie stelt een onderzoek in. Vingerafdrukken enz. zijn reeds gemaakt. Rcnesse is gereed badgasten te ontvangen. De vele vreemdelingen, die Renesse met de Pinksterdagen bezochten, heb ben ongetwijfeld een zeer gunstige in druk van de plaats gekregen. Het dorpsplein zelf ligt er keurig verzorgd bij, de ontsierende opslagplaats voor de restauratie der kerk is opge ruimd. De hoofdweg naar het strand, „De Laone", is, wat betreft het laatste ge deelte, van een nieuw wegdek voorzien en daardoor aanzienlijk breder gewor den, mede door het snoeien van hout gewas op de walletjes. De weg naar de Oude Hoeve heeft ook een nieuw wegdek gekregen. In de raadsvergadering van 10 Mei j.l. besloot men om ook andere wegen van een nieuw wegdek te voorzien of te verbeteren. Ook op ander gebied staat de badgasten en inwoners nog iets te wachten. T.g.v. het 40-jarig bestaan der V.V.V. zal n.l. een zomerfeest ge houden worden. Aan de voorbereidingen wordt reeds druk gewerkt. Merriekeuring te Zierikzee. Op de merriekeuring werden voor opname ln het «tamboek goedgekeurd: Madam, eig. D. van Driel te Nieuwer- kerk; Grada van Steen, eigenaar A. N. Steendijk te Nieuwerkerk; Vera van Steenzwaan, eigenaar dezelfde; Frida van Tempora Mitanser, eigenaar B. A. Steendijk te Nieuwerkerk; Gerda van Tempora Mitanser, eig. dezelfde; Ada van den Tol, eig. L. J. van Gastel te Noordgouwe (Schuddebeurs)Her mine van Capellepolder, eig. M. D. v. d. Bijl te Zonnemaire; Bertha, eig. L. M. Moermond te Dreischor. BRUINISSE. Jaarvergadering Olie inkoopvereniging. De Olie inkoopvereniging „Onderling Belang" hield haar jaarvergadering in „Het Veerhuis", O.I.V. de heer A. de Koning. Uit het jaarverslag van de depóthou der, de heer J. Otte, bleek, dat de moei lijke tijden, die de mosselcultuur door maakt zich ook weerspiegelen in de om zet der vereniging, die belangrijk daal den. De omzet in gasolie was 379.820 liter (vorig jaar 513.355 liter). De leden van de adviescommissie A. M. Jumelet en Stoffel de Waal werden herkozen. In de plaats van de heer Joh. de Waal-Krijger werd zijn zoon Levien de Waal gekozen. Ook de bestuursle den, de heren Jan de Ronde, L. Jumelet en H. Jumelet werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat met de Gulf-Mij was overeengekomen, dat, wanneer tijdens het verblijf op de Wad denzee olie van deze maatschappij wordt ingeladen, de helft van de reductie zou worden ontvangen, die anders wordt verleend, wanneer aan de tankboot in de haven wordt geladen. Oudermiddag Landbouwhuishoud- school Schoondijke. Donderdag j.l. werd in de Landbouw- huishoudschool te Schoondijke de jaar lijkse oudermiddag gehouden. De direc trice, mej. Verhage, opende de bijeen komst met een welkomstwoord tot de ouders van de leerlingen, de dames van de Commissie van Toezicht en Bijstand, de voorzitter van het schoolbestuur, burgemeester F. A. van Rosevelt en de schoolarts van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, dr K. Pels, die gekomen was om voor de ouders te spreken over „Moei lijkheden bij de meisjes in de puber teitsjaren", een onderwerp, dat aller belangstelling had. In de pauze was er gelegenheid voor de aanwezigen om de school te bezich tigen en met de verschillende leerkrach ten te spreken. Daarna werden nog verschillende punten betreffende het onderwijs bi sproken. Tot slot deed mevr. Ramondt, de pre sidente van de Commissie van Toezicht, het voorstel om te komen tot de op richting van een ouderfonds. De aan wezige ouders konden zich geheel met dit voorstel verenigen en zegden spon taan toe hieraan te willen bijdragen. De bedoeling is, dat het fonds zal worden aangeboden bij de officiële opening van het nieuwe schoolgebouw, die zoals ver wacht wordt, binnenkort zal kunnen plaats vinden. AXEL. Concoars-bippique. Op Pinkstermaandag werd op het terrein der Ver. van Zeeuwse Fokkers te Axel de traditionele concours-hip- pique gehouden onder toezicht van het Beheer van Paardenloopwedstrijden in België. Ongeveer 30 paarden namen aan de wedstrijden deel. Het zeer on gunstige weer was oorzaak, dat de deelnemende paarden laat arriveerden en slechts een paar duizend toeschou wers aanwezig waren, toen wethouder P. J. van Bendegem de initiatiefne mers dankte en hoopte op een succes volle dag. ;«i '«I Et De heer S. J. P. Jumelet te Brulnisse heeft Zaterdag zijn geheel nieuw inge richt winkelpand aan de Nieuwstraat No. 7 geopend. Deze opening geschiedde in bijzijn van het gemeentebestuur en verschillende andere genodigden, door burgemeester W. van den Berg. De actie voor „Haak-in" op de Chr. Fröbelschool te Zierikzee, door de kin deren gevoerd, bracht de som op van f 206.60. De actie op de Burgerkleuterschool leverde f 89.48 op. De gemeenteraad van Souburg zal Vrijdagmiddag om 2 uur vergaderen. De collecte voor de Stichting 1940 1945 heeft te Rilland-Bath opgebracht f160,58, te Kortgene f 104,30. De te Renesse gespeelde korfbalwed strijd tussen Strandvogels I en Burgh I eindigde in gelijk spel: 33. Het teken en de gespen voor Orde en Vrede zijn uitgereikt aan: J. Snoep, A. de Haan, C. Goedegebuure, C. v. d. Klooster, J. Verhoole, J. v. d. Boogaard, J. de Wilde en W. Scherpenisse, allen te St. Annaland. Te Kruiningen zal vanwege de Kon. Ned. Zwembond een film worden ver toond en wel op Vrijdag a.s. des mid dags vóór de scholen en des avonds voor de zwemvereniging. Aan het Instituut Cuppens Geurs te Eindhoven behaalden de volgende dames het diploma van de begincursus knippen en naaien: F. Reminsen, A. v. Drongelen, N. Scheele, A. Scheele, I. Brandes en I. Vlaander, allen te Axel. Het rusthuis voor ouden van dagen 220. Dat was een tegenvaller voor de prins. Met ge bogen hoofd verliet hij de zaal en Fllo Fop ging met hem mee. De grootvizier bracht hen nu naar een kamer, waar een heerlijke maaltijd klaar stond. Je begrijpt, dat de prins geen trek ln eten had, hij at met lange tanden en moest er maar steeds aan denken, dat prinses Divanah hem had afgewezen. Fllo had medelijden met de arme prins en hij probeerde hem wat vrolijker te stemmen. „Ach beste prins!" zei hij. „Wees er niet al te droevig om; probeer het eens in een ander land waar ook een aardige prinses woont. Eet nu maar, dat is nodig na die lange reisHet leek er veel op, dat prins Poehah zich wat beter ging voelen en toen Fllo zijn muts pakte en er een twee hoepla een springduveltje uit goochelde, moest hg warempel lachen! Maar de grootvizier keek zijn ogen uit. „Een kunste naar-" mompelde hij.Goochelt poppetjes te voor schijn! Dat is aardig, dat isleukdat is geweldig dat is (Ingez. mededeling, advert, i „Ter Hooge' te Koudekerke werd met de Pinksterdagen verrast door bezoek van het Middelburgse Leger des Heils. De tijdens de Pinksterdagen te Sint Maartensdijk gehouden bazar ten bate van Stichting Gemeenschap Sint Maar tensdijk, heeft naar schn 00. a f2300.opgebracht. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad van Wolphaartsdjjk. Men besloot aan de voormalige lijkdienaar. de heer M. Kloosterman, een gratificatie toe te kennen van f 25.—. Het Chr. Muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" te Colyusplaat behaalde op het op Tweede Pinksterdag te Zwijndrecht gehouden concours een 2de prijs in de 2de afdeling Fanfare met 266 punten. Zaterdagavond werd door het mu ziekgezelschap „Riliandia" te Rilland, een concert gegeven op de tent. Aan gelokt door het mooie weer, was hier voor grote belangstelling. Hoewel reeds gecollecteerd was voor de „Haak-ln", heeft het hoofd der Herv. kleuterschool te Rilland de leerlingen nog eens bij de burgerij aan laten klop pen om een gave. De peuters hebben nog f50.45 bijeen gebracht. Voor het diploma Sociale Verzekering slaagden mej. J. S. Hamelink en de heren M. Sanderse, W. Joziasse, J. Len selink, allen werkzaam bij de Raad van Arbeid te Middelburg. Toen Dinsdagmiddag de 8-jarige Koosje de Visser uit Zoutelande met haar ouders op het rijwielpad Zoute landeVlissingen reed, maakte zij een ongelukkige val. Bij het afstappen kwam zij te vallen, waarbij ze haar pols brak. Ze moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar de pols werd gezet, waarna ze naar de ouderlijke woning kon terugkeren. Groot Pinkster-voetbal-tournooi op Stichting „Vrederust". De 2e Pinksterdag stond op de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom in het teken van de voetbalsport. In de morgenuren werd een vriend schappelijke wedstrijd tussen het vete ranen-elftal van „Vrederust" en het elftal, samengesteld uit patiënten, ge speeld, dat door de veteranen werd ge wonnen. Daarna begon het grote tour- nooi. Allereerst kwamen de spelers van het eerste elftal van „Vrederust" uit tegen het gecombineerde elftal van M. O. C. uit B. o. Zoem. M. O. C. behaalde een 31 overwinning. Daarna speelde Middelburg III tegen „Unitas" uit Kloetinge en won met 5—1. Als tussenwedstrijd werd gespeeld die tussen „Vrederust H" en M. O. C. 5. Deze wedstrijd eindigde in gelijk spel (22). Na strafschoppen werd „Vrede rust" winnaar. Vervolgens werd de verliezersronde gespeeld tussen „Vrederust 1" en „Uni tas", waarbij weer gelijk werd gespeeld (33). De wedstrijd werd met 2 maal 754 minuut verlengd, maar de stand bleef 3—3. Daarna volgden strafschoppen, die tot 2 maal genomen moesten worden. Daarbij werd „Kloetinge" de gelukkige en werd de 3e plaats toegewezen. De strijd om de beker ging daarna tussen M.O.C. Combinatie en Middel burg. M.O.C. won met 20. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de heer A. v. d. Kreeke als oud-lid van de vereniging „Vrederust". Verhelst won in Koewacht. Op 2e Pinksterdag werd in Koewacht een vvielercourse voor nieuwelingen verreden. Het parcours was uiterst zwaar en slechts vijftien renners haal den de finish. Verhelst uit Axel toonde hier nog maals te behoren tot de besten in zijn categorie. Reeds na 25 km nam hij de benen en de anderen zagen hem niet meer terug. De prestaties van de ove rige Zeeuwen waren eveneens bevredi gend. De uitslag luidt: 1. M. Verhelst (Axel) 65 km in 2 uur 4 min. 35 sec.; 2. A. Borremans (Huibergen); 3. J. C. Raaymakers (Blerick); 4. P, van Heek "ndhoven)5. A. Ingehels (Koewacht) 6. A van Acker (Hontenisse); 7. J. Coone (Eindhoven); 8. W. Gunst (Goes) 9. J. Hofland (Beverwijk)10. H. Dab- bout (Aardenburg). Judo en Jiu Jitsu wedstrijden. ln de grote zaal van het sportinstituut Felix Janssens te Bergen op Zoom werd op 2e Pinksterdag een groot Judo-tour- nooi gehouden, mjn.v. Judoka's uit Goes, Bergen op Zoom, Steenbergen, Roosendaal, Halsteren en Etten. Aan dit tournooi waren de school- kampioenschappen verbonden. De titel werd behaald door Jac. Peetêrs uit Bergen op Zoom met 21 punten; J. Vermeulen te Goes werd no. 5 met 13 punten. Korfbalcompetitie S.D.K.B. lste klasse. Hier werd slechts één wedstrijd ge speeld, waarin de kampioenen 1950 ge noegen moesten nemen met een gelijk spel (33) tegen Strandvogels. Geen overtuigend begin na de magere over winning op Die Gouwe. 2de klasse. Het gedegradeerde Zwaluwen schijnt grote plannen te hebben om zo spoedig mogelijk in de lste klasse terug te ke ren. Brouwershaven werd op eigen ter rein met 42 geklopt. Burgh IX her stelde zich van de nederlaag tegen Zwaluwen en behaalde een 3—0 zege op Stormvogels, dat in drie wedstrijden nog geen enkele goal heeft weten te maken. Res. 2de klasse A. Het succes was hier voor de gasten. Zwaluwen H keerde met een 32 over winning op Strandvogels II naar Scha- rendijke terug, terwijl de Zeemeeuwen reserves aan die van Velocitas een 31 nederlaag toebrachten. Programma voor Zaterdag. Reserve 2de klasse A. 16 Mei: Burgh IIIStrandvogels II; Zwaluwen II— Velocitas IL Reserve 2de klasse B. 17 Mei: D.S.S. II—O.W.K. H; 19 Mei: D.S.S. IH— Burgh IV. lste klasse. 19 Mei: Die Gouwe I Strandvogels I; O.W.K. IBurgh I; Zeemeeuwen IVelocitas I. 2de klasse. 19 Mei: Burgh HZwa luwen I; D.E.S. I—D.S.S. I; D.O.S.K.O. XBrouwershaven I. Alle wedstrijden beginnen om 7 uur met uitzondering van Die Gouwe I Strandvogels I, die om 6.45 aanvangt. WIELRENNEN. De moed van Suykerbuyk werd in Axel beloond. De traditionele course in Axel, welke Dinsdag verreden werd voor amateurs leverde een fraaie zege op voor Suyker buyk uit Breda. Deze renner waagde in het begin een uitlooppoging, die hem steeds meer voorop bracht. Het peleton nam dit blijkbaar niet serieus en moet hebben gedacht, dat Suykerbuyk's waaghalzerij uiteindelijk tot een catas trofe zou moeten leiden. Niets bleek minder waar te zijn. Suykerbuyk ging in glanzende vorm alleen door en een achtervolging, die van Nijnatten nog inzette, had niets om het lijf. De win naar dubbelde tegen het einde het ge hele veld. Zijn tijd over de 100 km of 60 ronden was 2 uur 44 min; 2e werd P. Roks (St. Willebrord); 3e A. Geluk (Rotterdam); 4e A. Braspenninx (Zun- dert); 5e Ingels (Sas van Gent) le Zeeuw; 6e Maas (Breda); 7e J. Konings (idem)8e van Nijnatten (idem)9e Verwijmeren (Terheijden) en 10e P. Braspenninx (Zundert). Wolfs won In IJzendqke. In IJzendgke werd Dinsdag een course voor nieuwelingen verreden, waarin Wolfs uit Vlijmen een eerste viool speelde. Reeds na enkele ronden waagde deze renner een geslaagde ontsnapping, dank zij onvolledige samenwerking in de groep. Wolf kon steeds meer terrein winnen en hoewel de Zeeuwse favoriet Verhelst zich nog verzette en trachtte het verloren terrein te herwinnen, het bleek te laat te zijn. De uitslag luidt: 1 Wolfs (Vlijmen); 2 Verhelst (Axel); 3 Hermes (Oud- Gastel), beiden op 2 min. Bond tegen het vloeken. Vele duizenden Nederlanders, die de Wet van God erkennen, werken mee aan de arbeid van de „Bond tegen het vloeken". Zij geven daarvoor Jaarlijks een bijdrage en zij zien door de bekende aanplakbiljetten van de Bond, dat deze bijdrage goed wordt besteed. Nu zal de Bond op Donderdag 24 Mei te Utrecht zijn jaarvergadering houden. De Bond hoopt, dat ditmaal velen de jaarvergadering bezoeken. Zij zal plaats vinden in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Kromme Nieuwe Gracht 39 en begint om 2 uur. De agenda vermeldt naast de gebruikelijke punten een rede van ds G. Laarman, pred. te Utrecht, over: „De Naam van God". SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. Nederland 1947. 89# 89# Kon. Olie 297# 298# R'damsche Bk 164# Dollarlening 1947 9S# 99# Dito onderaand. 298 297# Twentsche Bk Invest. Certif. 90# Moeara Enim 477 475# Overzeese Gas 55# 118# 55# Ned. 1962-64 cum 91 90# A'dam Rubber 116# U5# Borneo Sumatra 116# Grootboek 1946 Bandar Rubber 114 112 Internatio 170 170 3#% Kon. Olie '50 107 107# Deli Bat. Rubber 100 98 Am. Smelting 85 84# Cult. H. Ind. Bk 53# 50# Kendeng Lemboe 86 87 Anaconda Copper 46# 4SU Nat. Handelsbank 88 87 O.-Java Rubber Betlil. Steel 58# Ned. Handel Mij 152 151 De Oostkust 91 Chrysler 56$? 55 A.K.U. 169# 169# Serbadjadi 42# Intern. Nickel 38 3751 Berghs en Jurg. Berkels Patent Holl. Am. lijn 174 174 Kennecott 82 8154 115 115 Java-China-ap. lijn Rep. Steel 46# 46 Calvé Delft 128 126 Kon. Boot 135# 131# Stand. Brands 6# 6J4 4754 Centrale Suiker 169# 169# Kon. Paketvrt 126 125 U.S. Steel 48 Fokker 130 131 Ned. Sch. Unie 153# 152# Cities Service 116# Gelder Zonen 155 155# v. Ommeren's Sv 197# 198# North Am. 19# 1554 Kon. Hoogovens 150# 150 Rott. Lloyd. 149# 147 Cont. Oil L. Bros en Unil. 225# 224# Stv. Mij Nederl. 164 164# Midcont. Oil 67# 6554 Ned. Ford 328 333 H.V.A. 125 123 Philips Oil 92# 91 Ned. Kabclfabr. 215 Java Cult. N.LS.U. Shell Union 61 5954 Philips Gloeil. Dtio 6% cura 250 248# Tide Water 40 40 Vorstenlanden 25# 25# Baltimore 22# 2254 pref wd.167 166 Deli Bat. Mij 112# 112 Miss K. Texas Wilton 156# 156# Deli Mij 99# 99# New York Centr. 21# 23# Biliton le rubr. Senembach Pennsylvania Dito 2e rubr. 200 200# Muller en Co 173 170# 158# Canadian Pac. 28# Dordtsche Petr. 265# 266# A'damsche Bank 159# Hudson Motor 20# ex .L .o pref. 282# 282 Escompto Bk 54# 55# (Ingez. mededeling, adv.) ZUIVER ZETMEEL Het ideale bindmiddel Wedvlucht „De Rode Doffer", te Goes. De uitslag van de wedvlucht vanuit Neufvilles (afst. 107 km), door de P.V. „Rode Doffer" te Goes luidt: in con cours 193 duiven, snelheid le duif 984 m. per minuut, eerste 10 prijswinnaars 1. A. Priester, 2 en 3 Joh. de Witte, 4 en 5 D. Kloosterman, 6 A. de Pree Z Zn., 7. A. Heijnsdijk, 8, 9 en 10 E. L. Soeters. Wedvlucht „De Sportvogel" te 's-Heer Arendskerke. De uitslag van de door de P.V. „De Sportvogel" te 's-Heer Arendskerke ge houden wedvlucht vanuit Neufviile (110 km) luidt: 1 J. Meulbroek; 2 M. Priester; 3 W. Meulbroek; 4 Iz. Pauwe; 5 J. Meulbroek; 6 Iz. Pauwe en 7 Iz. Pauwe. Wedvlucht „De Noordster" te Yerseke. Concours vanuit Neuvilles. In con cours 294 duiven. Los 12.00 uur, le duif 13.56, laatste 14.13 uur. Uitslag: 1. A. C. Boone, 2 en 9 W. M. van Haver; 3 C. de Koeijer; 4 E. Zoeteweij; 5 E. Vermast; 6 Gebr. Ridderhof; 7 M. Min- naard; 8 E. Everse. „De Trouwe Duif'" te Tliolen. De P.V. „De Trouwe Duif" te Tholen hield een wedvlucht van Neuvilles, 110 km. De duiven werden gelost te 12.10 uur, waarna de eerste duif binnen kwam te 2.5.43 uur en de laatste te 2.43.38 uur. De uitslagen zijn: A. Wagemaker 1, 3 en 4; C. Soomers 2 en 7; L. Laban 5j M. Nijs 6; V. Laban 8. VAN MARKT en veiling MIDDELBURG. Veiling van 16 Mei 1951. Groenten: Sla 512, Stoof- sla 1029, Spinazie 833, Kom kommer C 40, Bloemkool A 4291, idem B 2657, idem C 1239, idem D 9—22, Peulen 1.47, Radijs 6—lï, Rabarber 2226, Bospeen 4857, Postelein 3947, Prei 814, Witlof 30—44. Fruit; Golden Delicious 7174, Bramiy Seedling 3538, Aardbeien per 100 stuks 1.805.10, Nw. aard appelen 571.13. De eerste komkommers werden aan gevoerd door de heer C. v. d. Putte te Middelburg. GOES. Veiling van 16 Mei. Groenteni Bloemkool A 65; idem B 3040, per 100 stuks; Spinazie 2021; Rabarber 13 14; Uien 3; Prei 99.50, per 100 kgt Radijs 1011; Lelietjes der Dalen 15 16, per 100 bos. ZIERIKZEE. Marktbericht van 15 Mei. Prei 1314; Spinazie 1826j Asperges 109142; Andijvie 3238j Stoofsla 10; Rabarber 1012, alles paf 100 kg.; Bloemkool 1066; Kropsla 7 14; Radijs 810 per 100 stuks, krop of bos. HUWELIJK. Nette man, Ned. Herv., eigen zaak, zoekt kennisma king met nette gezellige, vriendelijke alleenstaande vrouw. Leeftijd tot 60 jaar uit de arbeidersstand. Herv. of Geref. Zuid-Bevelandse of Walcherse klederdracht. Brieven met foto welke op erewoord worden terugge zonden onder No. A 3234, bureau van dit blad te Goes. Aangeboden: keurige wo ning met voor- en achter tuin aan d« Noordweg (Brigdamme). Gevraagd: middenstandswo ning (geen bovenhuis) in of dichtbij het Centrum van Middelburg. Brieven onder No. 2242 bu reau v. d. blad, Middelburg. in prijzen vara! f 1.45-13.50 Ook Damesmodellen. Worden onder volledige garantie geleverd. ALLEEN VERKOOP voor Anna-Jacobapoider i bij de Weegbrug Loskade MIDDELBURG. gevraagd. C. v. DAMME Lange Noord straat 31, Middelburg. ...hoe krijg je dat £r is helemaal geen reden jaloers te zijn op het fleuriger wasgoed van een ander. Br is wèl reden om... óók Radion te gaan gebruiken. Uw eigen ogen zullen verbaasd consta teren, dat Radion beter uitwast. Elk stuk, dat U na de was in de handen houdt, is zo schoon als toen U het pas kocht. De kleuren stralen in onverwachte pracht. En met de beste wil van de wereld kunt U geen schraalwaterspikkeltje ontwaren'. Dat alles bereikt U alleen en alleen met Radion. Omdat in Radion twee extra's zijn verwerkt: de modernste vindingen, de nieuwste ingrediënten. Ze maken Uw was zo helder, of de zon erin schittert. Gebruik Radion voor ill Uw wasgoed. Vraag om het reuzenpak, dat spaart U geld. VERTROUW OOK DE FIJNE fPAS AAN RADION TOE Zelfs wol is veilig in het weldadige Radion-sop. Het wasresultaat is even fantastisch goed als bij wit en gekleurd goed. NEEM T REUZENPAK, DAT IS GOEDKOPER

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3