Vi iva Li Ylieuwó uitde^fi rcvincie o °0 O Walcheren. Zuid-Beveland. Schouwen-Duiveland: Tholen. Zeeuw sch- Vlaanderen. GEMEENTERADEN (apiff KERK ^ending Ook Domburg heeft bezwaren tegen Streekplan* Vrije stroken bij huisjes op badstrand. VAN MARKT Officiële Publicatiën DE BEURS NOTEERDE GISTEREN m m WATERSTANDEN SCHEEPSTIJDINGEN DE ^ADIO brengt u Vrijdag 11 Mei 1951 ZEEUWSCH* DAGBLAD Pagina 5 Nieuwbouw op Vrederust. In verband met de bouw van het zus terhuis en de uitbreiding der bedrijven op de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, is in de Woensdag te Goes ge houden buitengewone alg. vergadering van deze Vereniging voor Christelijke verzorging van zenuw, en geesteszieken, besloten een geldlening aan te gaan van f 300.000.De vergadering werd geleid door ds J. de Vries, die nog mededeelde, dat waarschijnlijk deze zomer weer een correspondentendag op de Stichting zal worden gehouden. Vergunning voor mosselvisserij op Oude Tongse Bank ingetrokken. Behalve de door de Staat verpachte visserijpercelen in de Zeeuwse Stromen bevinden zich onder de wal van Over- Flakkee nog percelen, die samen de z.g. Oude Tongse Bank vormen. Deze is par ticulier eigendom en gepacht door de heer Lindenbergh uit Wemeldinge. De heer Lindenbergh en voor hem verschillende andere pachters gaven ieder jaar aan z.g. onderpachters van deze bank het recht mosselen te zaaien en te vissen. In verband met de toestand in het mosselkwekersbedrijf is deze vergunning nu ingetrokken en zijn de onderhuurders van percelen op de Oude Tongse Bank aangezegd de daar nog op hun percelen aanwezige mosselen op te vissen voor 7 Juni 1951. Deze datum is voor de meeste kwe kers zeer ongeschikt, niet alleen, omdat de mosselen zich nu nog moeilijk laten vangen, maar vooral ook, omdat de meeste kwekers dezer dagen naar de Waddenzee vertrekken om mosselen te vissen voor de daar in cultuur gegeven visserijpercelen. Het is te hopen, dat de ontruimingstermijn wordt verlengd. 1 Tngez. mededeling, adv.) O 0xO ALKALIVRIJE VLOKKEN MIDDELBURG. Vergadering C.H. Jongerengroep. Voor de eerste maal na haar oprich ting kwam de Chr.-Hist. Jongeren groep Woensdagavond in het gebouw van „Kinderzorg" bijeen. Na de ope ning werd liet bestuur definitief geko zen. De heer A. B. J. de Koning hield een inleiding over het beginselprogram der C.H.U., waarbij speciaal aandacht werd geschonken aan de eerste acht artikelen. Er volgde een interessante gedachtenwisseling. Na de pauze werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken. SOUBURG. 55-jarig huwelijksfeest. Op 2e Pinksterdag herdenkt het echt paar A. de VisserJoosse de dag, waar op het 55 jaar geleden in het huwelijk trad. Jarenlang, behoudens in de tijd van de inundatie, toen zij in Middelburg övacueerd waren, hebben zij reeds in ue boerderij op de Grote Abele gewoond. GOES. Doktoren daagden de raad uit. De Goese doktoren hebben de ge meenteraad thans officieel uitgedaagd. Zij hebben dit gedaan in een request, waarin zij te kennen geven, dat zij „met eigen ogen de hegemonie willen aan schouwen, die het raadselftal op be vrijdingsdag de overwinning bracht". De raad heeft de uitdaging aanvaard en burgemeester W. C. ten Kate zal thans deze wedstrijd, vermoedelijk als rechtshalf, meespelen. Het elftal van de doktoren is nog niet opgesteld en waar schijnlijk zullen ook doktoren uit de om liggende gemeenten meespelen. Wanneer de wedstrijd, waarvan de opbrengst weer aan „Haak-in" ten goede zal komen, zal v/orden gespeeld Is nog niet bekend. Het moet In leder geval vóór 24 Mei gebeu ren, omdat dan de ,,Haak-ln"-actie ge sloten wordt. Ouderavond school B. Honderden ouders en belangstellenden hebben in de „Prins van Oranje" ge noten van de kinderoperette „Prinses Rosalijn". Dit zangspel werd gebracht door de leerlingen van de openbare school B op een familieavond, die Woensdag is ge houden. De avond werd bijgewoond door burgemeester W. C. ten Kate en zijn echtgenote, de voorzitter van de afdeling Volksonderwijs, notaris H, Jonkers, als mede leerkrachten van andere openbare lagere scholen en ULO-school. Zij wer den allen welkom geheten door het hoofd van school B, de heer H. v. d. Veen, die erop wees, dat de school dit jaar een halve eeuw bestaat. Na de opvoering sprak de heer G. Bom namens de ouder commissie een dankwoord. Hti hood de leerkrachten een geschenk aan en be pleitte bij het gemeentebestuur een ver betering van de geenszins fraaie school- lngang en het doen verdwijnen van het badhuis bij de school. Chr. Kantoor- en Handelsbedienden vergaderden. Woensdagavond vergaderde de afd. Goes van de Ned. Ver. van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden. Behandeld werd de agenda voor de 52e jaarlijkse samenkomst te houden op 25 en 26 Mei in de Ernst Sillem- hoeve te Den Dolder. Tot afgevaardigden werden aange wezen de heren Jb. Kloosterman en W. Zachariasse. Besloten werd deze zomer een Za- terdagmiddagreis naar Breda te maken. ,'s-HEER ABTSKERKE. Voorlopig geen restauratie van <le gemeentetoren, het ministerie van Onderwijs, K „ien en Wetenschappen is bericht ontvangen, dat het beperkte bedrag der voor restauratie van monumenten ter beschikking staande geldmiddelen niet toelaat, dat in de eerstvolgende jaren voor de restauratie van de ge meentetoren een Rijkssubsidie wordt verleend. Voorlopig zal dus van deze zo hoog nodige restauratie mets ko men. 'S HEER ARENDSKERKE. Uitslag verkoping. Op 9 Mei j.l. werd t.o. van Notaris D. C. van Werkum te Heinkenszand, ten verzoeke van Erven Wed. W. van den BergeWisse, ln het café van de heer A. Heijstek, publiek verkocht een woon huis met erf, Kerkrlng E 87 te 's-Heer Arendskerke, groot 1 A. 7 cA. Kopers Gebr. J. D. en B. Weststrate, aldaar, voor f 850. OVEZANDE. Schuttersconcours. De uitslag van het schuttersconcours van Willem Teil luidt: Hoofdvogel: L. de Haas, Batavieren, Goes; le zjjvogel: idem; 2e zijvogel: C. Lous, Edele Hand boog, Oudelande; le bovenkal: F. Menheere, Zeelandia, Ovezande; 2e bovenkal: Jac. de Baar, Willem Teil, Ovezande; Ie onderkal: H. de Jonge, Zeelandia, Ovezande; 2e onderkal: A. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; le klep: H. Driedjjk, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk; 2a klep: M. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; 3e klep: C. Steenbakker, Vooruitgang, Kwaden- damme. B.l.o.-school te Zierikzee opent waarschijnlijk op 1 September. Nu bijna alle gemeenten op Schouwen en Duiveland de gemeenschappelijke re geling voor het oprichten en in stand houden van een school voor buitenge woon lager onderwijs te Zierikzee heb ben aanvaard, is de opening van deze school per 1 September a.s. vrijwel ze ker. Het aantal leerlingen, dat voor het bezoeken van deze school in aanmerking komt, is ca. 90. Het minimum aantal, wil de school in stand blijven, is 35. In artikel 13 van de ontworpen ge meenschappelijke regeling wordt het ge ven van godsdienstonderwijs op de school verplicht gesteld. De commissie, die dit regelt, de z.g. commissie van ad vies, is samengesteld uit twee vertegen woordigers van de Chr. Scholenbond, twee vertegenwoordigers van Volkson derwijs, de voorzitter en de secretaris van de commissie van beheer en de schoolarts, totaal dus 7 personen. De commissie van beheer bestaat eveneens uit 7 personen, te benoemen uit de alge mene vergadering. Deze wordt gevormd door de afgevaardigden der deelnemen de gemeenten (burgemeester en raads leden)', maximum 2 per gemeente (één hunner heeft stemrecht). Elke gemeente heeft één stem per 500 inwoners. Door de gehouden bazar en de ver koop van het thans nog in gebruik zijnde schoolgebouw werden voldoen de gelden verkregen voor meubile ring van de nieuwe school, waar men hopelijk half Juni met de lessen kan beginnen. Naar aanleiding van een schrijven van de schoolopziener over de toe stand in het lokaal aan de Dekker straat werd besloten deze afdeling op te heffen m.i.v. de datum, waarop het nieuwe gebouw in gebruik genomen wordt. Dan zal voor de kinderen bui ten de kom een ophaaldienst worden ingesteld. Er waren vorig jaar gemid deld 180 leerlingen, terwijl nog vele kinderen op de wachtlijst staan. AXEL. Begroetings- en afscheidsavond Band N ederlandIndonesië. In een bijeenkomst heeft de afd. Axel van de Band NederlandIndonesië (om vattende de gemeenten Axel, Zaamslag en Kloosterzande) haar werkzaamheden voor de jongens overzee beëindigd. Daartoe was „Het Centrum" Dinsdag avond tot de laatste plaats bezet met gerepatrieerden, ouders, verloofden, vrouwen, leden en donateurs van de Band, alsmede vele genodigden. De voorzitter, de heer B. J. Knieriem, bracht hulde aan het gemeentebestuur van Axel en de huisvestingscommissie voor de grote steun, steeds aan de gere patrieerden bewezen. Hij dankte vooral de heer DekkerVermeulen voor zijn werk. Ter nagedachtenis van de gesneuvel den in Indonesië, werd een ogenblik stil te betracht, waarna het „Wilhelmus" werd gezongen. Burgemeester P. L. D. J. van Oeveren richtte een welkomstwoord tot de pas gerepatrieerde militairen en reikte een herinneringstegel uit aan: H. J. War nier; P. Dieleman; J. Vlaander; A. P. Hoogstrate; F. G. van Tatenhove; W. J. de Ruiter; A. Breepoel; R. de Kraker; C. A. Hoogstrate; J. Riekwel; R. L. Sor- ber; P. Jansen; A. Verplanke; J. van Harn; R. Scheele; L. Kayser en J. Booy. „Concordia" o.l.v. de heer A. J. Schie man bracht daarna een mars-concert ten gehore, waarna een groep meisjes uit de Chr. Gymnastiekver. „Voor waarts" enkele nummers presenteerde. De wnd. R.A.O.-officier, de heer J. Lith te Doorn, gaf een populair over zicht van de verzorging van zieke en ge wonde militairen in het kamp „Aarden burg" te Doorn. De accordeon-virtuoos Bennie Sorber oogstte daarna een enorm succes met een welgekozen repertoir. Nadat .Concordia" weer een mars programma had afgewerkt bracht de accordeonniste mej. B. Linthoudt een eigengemaakt lied voor de militairen. „Voorwaarts" gaf daarna enkele num mers, waarna de heer Knieriem een dankwoord sprak tot de Banddames. De fam. de Pooter van Zoutespui gaf een toepasselijk lied, waarna de heer S. van Harn, hoofdonderwijzer te Zou tespui een boeiend slotwoord sprak. Aan de uitgang werd gecollecteerd voor het kamp „Aardenburg". 216. „Land-" .riep Filo uit. „Warempel, prins, je hebt je ogen goed de kost gegeven, we naderen land! Einde lijk!" Misschien is 't Tulbanië wel!" zei prins Poehah. „Dat is 't land van prinses Divanah!" Kijk, dat zit zo. Ik ben Prins Poehah Harrewar van Harrababia, dat is 'n land daar in de buurt. Die prinses Divanah is erg mooi en daarom wilde lk graag met haar trouwen. Verleden maand ben lk naar haar vader ge gaan, Kallef Daddlz Altebar, en die heb lk toen om de hand van zijn dochter gevraagd. „Je mag mijn dochter wel trouwen," zet die maar dan moet je eerst op rando" de beide oudjes een serenade. Het echtpaar P. Gunst-Heijboer te St. Annaland herdacht gisteren, dat het voor 50 jaren ln de echt verbonden werd. De heer L. Capellë, werkzaam bij de fa P. J. Padmos te Bruinlsse (timmer bedrijf A. Valk) had het ongeluk met zijn duim in aanraking te komen met de electrische zaagmachine, waardoor dit lichaamsdeel gedeeltelijk werd afge zaagd. Nadat dr Quaak eerste hulp had verleend, werd ln het ziekenhuis te Noordgouwe verdere heelkundige behan deling toegepast. mm Een ei van 110 gram raapte de heer P. Schraver te Brulnisse van één zijner kippen. Momenteel Is dit het Bruse re cord. BQ gunstig weer zal in de muziektent te Koudekerke de harmonie Voorwaarts Zaterdagavond van 810 concerteren. Op 3e Pinksterdag zal te Souburg op het terrein achter de Jullanaschool de traditionele ringrijderij worden gehou den. Er zal door 23 ruiters worden deelgenomen. ST. PHILIPSLAND. Ongeluk. Toen de landbouwerszoon G. Noord- hoek dezer dagen een zware ploeg wilde verplaatsen, kantelde deze tegen een andere ploeg. N. raakte met zijn hand onder de ploegschaar bekneld. Twee vingers werden bijna afgekneld en de handpalm werd zwaar verwond. Opname ln het ziekenhuis was nood zakelijk. TERNEUZEN. „De Harmonie". Dinsdag hield de muziekver. „De Harmonie" haar jaarlijkse ledenver gadering. Uit het verslag bleek, dat er 47 werkende leden zijn en 545 dona teurs. Met spijt werd geconstateerd, dat op het laatste muziekconcours te Hulst slechts een 3e prijs in de wacht gesleept kon worden. Hoewel de heer Schirris, die jarenlang directeur van het corps is geweest niet aanwezig was, werd medegedeeld, dat deze zich na het zomerseizoen zal terugtrekken. Chr. kleuterschool liad een goed jaar. In de jaarvergadering van de Chr. Bewaarschoolvereniging kon met vreugde geconstateerd worden, dat het afgelopen jaar zeer goed was. Te Ovezande gaf overste De Feflter ln een door S.W.G. belegde samenkomst een uiteenzetting van doel en werkwijze der Nat. Reserve. De film „Moeder des Lands" werd vertoond en kapelaan Brans uit Goes wekte dringend op tot aansluiting bfl de N.R. De ambtenaar op het bureau van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk te Middelburg, de heer L. Meijers te O.- en W.-Souburg, ls m.l.v. 1 Juni a.s. benoemd tot ambtenaar bij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken te Baarn. Bij de graafwerkzaamheden voor de fundering van een nieuw pand in de Brouwerijstraat te Oostburg kapte men met een plos op een granaat. Zonder on gelukken kon de Hulpverleningsdienst 't projectiel verwijderen, -. „Excelsior" zal Zaterdagavond ln sa menwerking met „Euterpe" van Hein kenszand ln de tent op het Marktveld te Kloetinge concerteren. T.g.v. het diamanten huwelijksfeest van het echtpaar J. K. Westdorp-de Rijke te St. Annaland bracht „Accele- OVEZANDE. Liever geen Zaterdagmarkt te Goes De raad heeft dezer dagen besloten voor leerlingen, die de kleuterschool te Driewegen bezoeken, f 10 per leerling per jaar bij te dragen. Driewegen had verzocht het exploitatietekort te vergoe den. Aangezien dit ruim f 40 per leerling bedraagt, besloot de raad een zelfde subsidie per leerling te geven als aan de R.K. Bewaarschool te Ovezande. Aan de R.K. school werd f 9945.93 toegekend voor vergoeding oorlogsscha de en verbeteringen. Uit de hogere opbrengst van de on dernemingsbelasting (f 12738.zullen ln 1950 o.m. de oude tekorten worden afgeschreven. Over 1951 wordt een zelfde bedrag ontvangen, waardoor het mogelijk wordt 5 leningen vervroegd af te lossen. Voor de officiële ontvangst van de Belgische schutters, die aan het Inter nationale schuttersconcours op 21 Juli a.s. zullen deelnemen, wordt de post re presentatiekosten verhoogd. De vergoeding voor de R.K. school over 1950 werd vastgesteld op f 3158.33 en voor de Chr. school op f 883.33. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan de Groenedijk twee lantaarns te plaatsen en aan de 's-Heerenhoekse- dijk bij C. de Jonge één lantaarn. Het verzoek van enige bewoners van deze dijk om b(j Stokx een lichtpunt te plaat sen werd afgewezen. Besloten werd het uitbreidingsplan 1943 te herzien. Tegen de Zaterdagmiddagmarkt te Goes werden bezwaren geopperd. De heer Remijn wees erop, dat de platte landsmiddenstand een zware dobber heeft en de Zaterdagmarkt In Goes de plattelandsbewoners trekt, waardoor de plattelandsmiddenstand benadeeld wordt. De voorzitter achtte de bezwaren niet zo ernstig en was met enige andere leden van oordeel, dat het publiek door de markt niet meer wordt aangetrok ken om in Goes inkopen te doen. Beslo ten werd Ged. Staten ln kennis te stel len van de meningen van de raad, met ae conclusie, dat men liever deze markt in Goes niet wenst. De raad besloot Ged. Staten te ver zoeken het presentiegeld vast te stellen op f 4 per lid per vergadering. Op een vraag van de heer van Steen bergen deelde de voorzitter mede, dat deze zomer de badgelegenheid ln het wijkgebouw van het Wit Gele Kruis zal worden opengesteld. SEROOSKERKE (W.) Geen koffie op Zondag. Dinsdagavond vergaderde de raad. De vergoeding over 1950 voor de school der Ver. voor Geref. l.o. werd vastgesteld op f 2146.67; voor de school der Ver. voor C.V.O. op f 1693.33. Aan de heer A. van Dis werd i.v.m. diens benoeming tot commies ter secre tarie van Maasland per 1 Juni eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand en als waarn. secre taris. In zijn plaats werd benoemd de heer G. A. A. Adelaar te Middelburg. Aan de heer W. Huijssoon Czn werd een stukje grond in het uitbreidingsplan in gebruik gegeven tegen f 1.per jaar. De heer W. Huijsse, eigenaar van „Café Westdorp" had een verzoek ingediend zijn café des Zondags te mogen open stellen. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een levendige discussie. De A.R.- fractie stelde voor hierop afwijzend te beschikken, welk voorstel met 4-3 stem men werd aangenomen. Tegen het ontwerp-Streekplan Wal cheren bestaan ook in deze gemeente ernstige bezwaren. Besloten werd deze ter kennis van Ged. Staten te brengen. Een wijziging der politieverordening waarbij het verboden zal zijn op de openbare straat en voor het publiek toe gankelijke plaatsen een toespraak te houden, werd z.h.s. aangenomen. Het presentiegeld der raadsleden werd vastgesteld op f 5. Bij de rondvraag werd gewezen op de zeer gevearlijke bocht van de Dorps straat naar de Oostkapelseweg. Het contact, dat door B. en W. opgenomen is met de Herverkavelingscommissie heeft niet tot een bevredigend resultaat geleid. Deze bocht zal niet worden ver breed, maar er zullen aan de Wilgen- hoekweg, ter hoogte van de Vlasstraat, waarschuwingsborden worden geplaatst, In verband met de sanering van de Wil- genhoekweg zal ook een wegwijzer moe ten worden herzien. De groenstrook ln de Burg. Dregmansstraat zal met gras worden ingezaaid en worden afgezet met paaltjes. mijn wondertapijt een reis om de wereld maken; ben je binnen een maand terug, dan krijg je mijn toestemming, anders niet- „Hij leerde mvj 'n paar toverwoorden om te kunnen landen, als lk moest eten en verder wees het tapijt zelf de wegMaar wat zie lk?! Ik heb gelijk, we vliegen boven Tulbanië! En zie je die stad?" Filo zag een stad met veel koepels en torentjes! „Dat is Smukka!" riep de prins, „Kijk, daar heb je het paleis van de kallef en de prinses. Nu zal het tapijt vanzelf wel landen-" En ja hoor! Het tapijt daalde met een sierlijke bocht op een van de fraaie terrassen van het paleis. 90 pet. der mosselkwekers vroeg crediet aan. Hoewel de bezwaren der mosselkwe kers tegen de credietregeling, zoals die is voorgesteld, en waarbij men met zijn Zeeuwse mosseleti garant is voor het experiment op de Waddenzee, nog groot zijn, voornamelijk tegen de bepaling, dat men ook voor zijn compagnons garant moet zijn, heeft toch ongeveer 90 der kwekers besloten de proef te wagen en een crediet aangevraagd. Slechts enke len, die zich voor een perceel op de Waddenzee opgaven, hebben zich terug getrokken. Ned. I-ierv. Kerk. Beroepen te Rijssen, J. T. Doornen bal te Oene en J. Hovius te Hooge- veen (2 vac.). Aangenomen naar Hummelo, F. J. Dun, vlootpred. te Amsterdam. Geref. Kerken Beroepen te Deventer, H. Heule te Beekbergen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Nieuwerkerk, M. Heer schap te Wageningen en H. Ligten- berg te Rotterdam-W. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk stelt zich beroepbaar A. Everts, pred. Prot. Kerk in Indonesië, thans woonachtig te Rot terdam. en veiling ZIERIKZEE. Veiling van 9 Mei. Rabarber 712, Spinazie 3537, Wit lof 1034, Aardappelen (driel.) 11.20, Stoofsla 813, Andijvie 4041, alles per 100 kg.; Bloemkool 2486, Krop sla 313, Radijs 910, alles per 100 stuks. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 9 Mei. Witlof A 27—37, id. B 22—27, Spinazie 89, Sla A 713, id. B 58, Bloemkool AA 92—1,05, ld. A 65—79, id. B 3164, id. C 43, Radijs 35, Ra barber 48, Prei 8, Bospeen 4361, Aardbeien p. ons 55, per stuk 516. Aanvoer asperges 1175 kg.: IA 3,15, IB 3,12, IIA 2,65, IIB 1.60, IIIB 1,60, IV 0,98, afw. IV 0,65, V 1,05, afw. V 0,70, stek 0,50. Eiernoteringen. De A.V.M. eieveom- missie heeft de consumptieprijs voor eieren vanaf Vrijdag 11 Mei a.s. als volgt genoteerd: Prijsklasse I 15%. id. II 14%, id. Ill 13%, id. IV 12% ct. VISMIJN VEERE 10 Mei 1951. 925 kg. export garnalen 791.268 kg. schar 1745; 289 kg. bot 2544; 384 kg. rog 1618; 47 kg. tong 71 1.32; 6 kg. grieten 8692. De raad, die dezer dagen vergaderde, verstrekte o.m. een crediet van f 390 aan de bijz. school voor herstel van een plafond. De raad besloot deel te nemen in de garantie van de bouwlening voor de chr. b.l.o.-sehool te Middelburg. De woning B 21 werd onbewoonbaar verklaard. Een adres tegen de reinigingsrechten van de gezusters de Visser werd afge wezen, nadat de voorzitter had toege zegd, dat op korte termijn deze op ver schillende punten zal worden herzien. Een verzoek van de heer J. Haneman om in de tuin bij zijn woning een kam peerwagen te mogen plaatsen, werd af gewezen als zijnde in strijd met de bouw- en kampeerverordenlng. Tegen het Streekplan Walcheren had den B. en W. ernstige bezwaren. Veie waren van algemene aard, o.a. dat men zich te veel bemoeit met zaken, die door de gemeenten dienen behandeld te wor den, vooral binnen de gemeentekommen. Of er Industrie gevestigd zal worden moet door de betreffende gemeente uit gemaakt worden. Er worden verder te veel normen aangegeven, terwijl de toe standen voor verschillende gemeenten anders liggen. Voor Domburg ls ook de begrenzing van de kom veel te eng. De heer L. Dourleijn had er ook bezwaar tegen, dat op heuvelachtig terrein de vloerhoogte maar 30 cm boven het ge middelde maaiveld mag liggen. Ook de heren W. Bos en J. Warnaars waren van mening, dat de bemoeienissen veel te ver gaan. Alle bezwaren zullen aan Ged. Staten kenbaar worden gemaakt. Het voorstel om de politieverordening zodanig te wijzigen, dat de gebruikers van strandhuisjes de beschikking krij gen over een strook strand voor en ach ter hun huisje van 2 3 M, ontmoette b(j de heren W. Bos en J. Warnaars bezwaren. De voorzitter en weth. P. Brand von den dit onbillijk, daar de gebruikers ho ge kosten moeten maken en daarvan niet de voordelen zouden mogen genie ten. Bovendien geldt het alleen voor de stranden, welke bij de Stichting Bad- plaatsbelangen ln exploitatie zijn. Er ls dus nog ruimschoots gelegenheid voor de andere strandbezoekers om van het strandleven te kunnen genieten. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de heren Bos en War naars tegen. Een verzoek van de heer C. L. H. Dert uit Vllssingen om zijn filiaal ge durende de zomermaanden enkele uren na de ochtendkerkdienst op zon- en feestdagen te mogen openen, werd met 43 stemmen ingewilligd. De heren J. de Visser Lz., J. Warnaars en Joh. de Visser stemden om principiële redenen tegen en verklaarden het zeer jammer te vinden, dat de Zondagsrust nog meer gestoord zal worden. De heer J. Warnaars verzocht tijdens de rondvraag maatregelen bij de ge vaarlijke hoek StationstraatSingel. De heer L. Dourleijn vroeg de steunpalen bij jonge bomen te laten nazien en de afvoer van het kleedlokaal op het sport veld aan te doen brengen. Op een vraag van de heer Joh. de Visser, of. er al een oplossing is voor de stortplaats van vuil, antwoordde de voorzitter, dat nog be sprekingen worden gevoerd. De heer W. Bos wenste een omheining aan het v. Voorthuyzenplantsoen langs de straatzijde en maatregelen tegen stuk rijden van de Duinstraat. Hij vroeg voorts, wat er waar is van de geruchten dat er in de gemeente een kippenhok moet afgebroken worden, terwijl ln een ander geval, o.a. bij wethouder P. Brand, een bouwsel zonder vergunning Is aan gebracht en blijven staan. De voorzitter zei, dat hier gebouwd is zonder ver gunning en in strijd met de bouwver ordening. Ook ls het gevaar van brand niet gering. Wethouder P. Brand ver klaarde, dat de besehuldiging van de heer Bos gezien moet worden als een politieke rel. Het bouwsel tegen zijn woning is 5 jaar geleden aangebracht en niet ln strijd met de bouwverordening. De heer Joh. de Jager verzocht zo spoedig mogelijk de parkeerterreinen by de stranden en de Vroonweg op te knap pen en stelde de vraag, of de boerderij en langs de Westkapelse weg van elec trische stroom kunnen worden voorzien. De voorzitter zei, dat er enkele jaren geleden een plan was, maar dat werd door de bewoners te duur gevonden. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. Amsterd. Bk. Escompto Bk. 'U-. Twentse Bk, ..IS Boi.ieo Sumatra Internatio Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Phillips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Slotkoersen op IC Mei 1951 Ned. 1947 88*4 89*4 Dollarlening 1947 98*1 98*4 Invest. Certif. 89*4 90*4 Grootboek 1946 87*4 88)4 Ned. 1962-64 cum 90*4 90*4 3*4 K. Olie '50 106*4 107 C. H. Iud. Bk. 54*4 54*4 Nat. Handelsbank 90)4 89)4 Ned. Handel Mij. 152*4 155 A. K. U. 169*4 169*4 Berghs Jurg. 301 302 Berkels Patent 113*4122 Calvé Delft 132 130 Centr. Suiker 165 Fokker 127 127 Gelder Zonen 154 155 Kon. Hoogcrveni 151 151 Lev. Bros Unil. 229)4 227*4 Ned. Ford 338 334 Ned. Kabelfabr. 224 Philips Gloeil. 256*4 254*4 Do. 6 cum, pref. wd. 169*4 169*4 Wilton 163 160 Biliton Ie rubr. Dito He rubr. 208 203 Dordtsche Petr. 267*4 265*4 Dito Pref. 283*4 282*4 Kon. Olie 299 298*4 Dito onderaand. 298*4 298 Moeara Enim 475 475)'i A'dam Rubber 119*4 119 Bandar Rubber 115 115*4 Deli Bat. Rubb. 102*1 103 Kendeng Lemboe 90 Oost Java Rubb. 39 De Oostkust 91*4 91*4 Serbadjadi 42*4 HoU. Am. Lijn 176)4 177 Java China Jap.lijn 131 133*4 Kon. Boot 137*4 137 Kon. Paketvaart 124)4 125 Ned. 1951 95*4 Ned. Sch. Unie 151*4 153*4 v. Ommeren's Sch. 195*4 196*4 Rott. Lloyd 147*4 147*4 Stv. Mij. Ned. 165 165*4 H. V. A. 125*4 126 Java Cult. 56*4 56*4 N. I. S. U. 94)4 95*4 Vorstenlanden 25*4 25*4 117*4 Deli Bat. Mij. 116 Deli Mij. 100 100*4 Senembah 93*4 92*4 Muller Co. 168*4 169*4 162 162*4 54 54)4 167'/ 167 - 184 Sb'A jj'A 115)4 115 46*4 60H S m 37*4 467A 6*4 48*4 116 47)4 60)4 w/2 57*4 38)4 83*4 47*4 6)4 48)4 119)4 19*4 19)4 103*4 - 68 68*4 Ministerie voor Uniezaken en Overzeese RÜksdelen. De benoemde gouverneur van de Nederlandse Antillen, Z.E. Mr A. A. M. Struycken, zal aan hen, die daartoe de wens te kennen geven, op het ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, audiëntie verlenen op 22 en 24 Mei a.s. Audiëntieaanvragen dienen vóór 16 Mei a.s. te worden gericht aan bovengenoemde ministerie, Plein 1 te 's-Gravenhage. Sluiting bureaux der gemeente Viissingen op de 3e Pinksterdag. B. en W. van ^'lissingen brengen ter openbare kennis dat ingevolge het Ambtenarenreglement op de 3e Pinksterdag 15 Mei a.s.) de bmeaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzonde ring van het bureau van de Burgerlijke Stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. Mannheim 337 (plus 0.05), Trier 182 0.03), Keulen 233 onveranderd, Ruhrort 443 onveranderd, Lobith 1057 (—0.02), Nijmegen 832 (—0.04), Am- hem 830 (-0.06), Eefde 360 (-0.04), Deventer 261 0.05), Namen 167 0.15), Borgharen 4204 0.32), Belfeld 1320 (plus 0.16), Grave 580 (plus 0.69). 91 59*4 39 23*4 11*4 22*4 24*4 90*4 60)4 40 23)4 ll*4 22*4 24*£ex PASSAGIERS- EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. ASTURIAS: 9 90 mijl Z.W. Westpunt Kreta naar Amsterdam. CHESHIRE: 9 540 mijl O.Z.Ö. Sucotra naar Amsterdam; SKAUBRYN: 10 te Rotterdam verwacht; KOT A INTEN: 10 te Penang naar Djakarta. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Viissingen aangekomen 9 Mei: SILVRET- TA van Rouen. RAMSDAL van Antwerpen. Van Viissingen vertrokken 9 Mei: TIMOR naar Antwerpen. FORTEN naar Messina. 10 Mei: RAMSDAL aar Embden. AURORA I naar Aarhuus. FRIDA JONAS naar Gothenburg. Gepasseerd naar Antwerpen 9 MeiAALS MEER van Londen naar Brussel. HESTIA van Le Havre. LIEVEVROUWEKERK van Calcut ta. ALPHA van Rotterdam. HELEN van Parijs. TROMPENBURG van Boston. BRITURA van Colmar. 10 Mei: REFUGE I van Faverham. VIVO van Londen. NIMROD van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 9 Mei: PRINS WILLEM VAN ORANJE naar Hamburg. ARÜ- SA naar Liverpool. CARCO naar Belfast. MEEUW naar Plymouth van Gent. RIJN naar Hull van Sas van Gent. GLOBE naar Ayr. VENUS naar Londen. 10 Mei: B LIT AR naar Rotterdam. ALHENA naar Rotterdam. AM- steldijk naar New Orleans. /.aterdag 12 Mei 1951. HILVERSUM I. (402 M.). KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gew. muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 11.00 Voor de zieken. 11 45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen. 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amu sementsorkest. 14.00 Hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Zang en orgel. 15.05 Harmonie-orkest. 15.25 Kroniek. 16.00 Klein Vrouwenkoor. 16.20 Luchtvaart- causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmprogramma. 18.15 Sport. 18.25 Piano. 19.00 Nieuws. 19.15 Cau serie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Steek eens op, Heren!" 21.00 Gev. programma. 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Populair concert. 22.30 „Wij lui den de Zondag in!" 23.00 Nieuws 23.2224.00 Kamerorkest. HILVERSUM II (298 M.). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7 30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgel. 8.45 Gram. VPRO. 10.00 Medische causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA. 10.20 Voor de ar beiders. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen. 12.33 Banjo-ensemble. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole Orkest. 13 50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 In strumentaal kwintet. 14.50 Fries pro gramma. 15.15 Gev. muziek. 15.45 Cau serie. 16.00 Gram. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Kamerorkest en solisten. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Hawaiian muziek. 18.40 Regeringsuitz. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO. 19.30 Voor bereiding jubileumviering. VARA. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 Socialistisch commentaar. 21.30 Harmonie-orkesten en mannenkoor. 22.00 Weense muziek. 22.30 Willem van Iependaal 60 jaar. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel. 23.35—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 5