en veiling Gemeenteraden» AANBESTEDING KERK EN ONDERWIJS Het „Zeeuws Tijdschrift". iSport en spel DUIVENSPORT LEESTAFEL VERZEKERT U Deze Jas in prima Egypt, linnen nu nog f 59.50 Officiële Publicatiën WATERSTANDEN DE S2ADIO brengt u BURGERLIJKE STAND DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Dinsdag 8 Mei 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 WERKPLAATS VOOR MINDER VALIDE ARBEIDERS TE STAVENISSE GEOPEND. Gisteren is te Stavenisse de werk plaats voor minder valide arbeidskrach ten geopend welke is opgericht door de Stichting Centrale A.V.O.-werkplaatsen voor het eiland Tholen. In deze werkplaats, die is ingericht ln een lokaliteit van het gemeentehuis, zijn thans drie minder validen aan het werk getrokken. Zij leren, onder leiding van werkmeester W. Kurvink, sokken breien op machines, waarvan er 5 staan opgesteld. Later zullen er nog vijf ko men. Het aantal werknemers zal n.l. uitgebreid worden tot 17 personen mins tens, die daar op eenvoudige wijze hun brood kunnen verdienen. Burgemeester Verburg van Stavenis se, voorzitter van het dagelijks bestuur, opende de bijeenkomst, die o.m. werd bijgewoond door de heer Borst uit Vlis- singen namens de A.V.O., alsmede de heer J. A. Gelderblom uit Tholen, die directeur is van de stichtingswerkplaats. Voorts waren de andere leden van het dagelijks bestuur aanwezig, o.w. burge meester mr J. Versluys van Oud Vosse- meer, alsmede de instructeur, de heer van 't Net van de A.V.O.-werkplaats in het Gooi. Binnenkort zal, naar wij vernemen, Jhr. mr A. F. C. de Casembroot, de Commissaris der Koningin in Zeeland, deze werkplaats officieel open stellen. Inenting tegen pokken te Middelburg. Het Gemeentebestuur van Middelburg heeft in navolging van andere plaatsen een beroep op de bevolking gedaan om zich tegen pokken te laten inenten. Er bestaat deze week gelegenheid om zich tegen ponken te laten inenten voor kin deren beneden de 2 jaar voorzover ze nog niet zyn ingeënt en voor ouderen, die langer dan 5 jaar geleden zijn in geënt. Voor hen, wier achternaam be gint met de letters A tot en met E is er Donderdagmiddag a.s. van 25 uur gelegenheid zich te laten inenten, voor de letters F tot en met L Vrijdagmor gen van 8.30 tot 12 uur en voor de let ters M tot en met Z Vrijdagmiddag van 2 tot 3 uur. Voor hen, die wegens werk zaamheden verhinderd zijn op bovenge noemde uren te verschijnen, is er gele genheid om het Donderdag- en Vrijdag avond tussen 7 en 9 uur te laten in enten. Men moet z'n trouwboekje mee brengen. De inenting heeft plaats In de school aan de Nieuwe Haven. Verkeersexamen te Middelburg. Tal van leerlingen van scholen in Miduelburg en omliggende plaatsen zul len Woensdagmorgen tussen half 9 en half één weer hun jaarlijkse verkeers- examen afleggen. Als punt van vertrek is het Molenwater gekozen. Herdenking twee verenigingsjubilea te Breskens. Zondagmiddag is in de noodkerk te Breskens ter gelegenheid van het 65- jarig bestaan van de plaatselijke C.J. M.V. en het 5„-jarig bestaan van de C.M.V. een herdenkingsdienst gehouden. In deze dienst ging voor dr G. P. van Lterzon, voorzitter van het C.J.M.V. in Nederland. Hij preekte n.a.v. de woor den uit Openbaringen 3: „Zie ik sta aan de deur en ik klop". N.a.v. de brief aan de Laodicenzen wekte dr van Itterzon de leden der jubilerende jeugdverenigin gen op, Christus binnen de verenigings kring toe te laten. De voorwaarde tot een waarlyk vruchtdragend jeugdwerk, zo zei de predikant, zal ook in de toe komst zijn met Christus als Heer. Na afloop van de dienst, die zeer druk bezocht was, werd in het jeugdgebouw naast de kerk een gezellige maaltijd ge houden. In de contactavond, die hierop volgdt sprak mevr. Zunneberg, be stuurslid van de Prov, Commissie van de C.J.V.F. in Zeeland. Planter in Indonesië ontvoerd. De 22-jarige J. van der Linden, voor malig oorlogsvrijwilliger, thans employé van de onderneming „Bajabang" bij Bandoeng keerde, na Zaterdagochtend een tocht door de tuinen der onderne ming te hebben gemaakt, niet terug. Alleen zijn hond keerde terug. Politie en militaire van de A.P.R.I., die een onder zoek instelden, vonden nabij de rivier Tjitarum bloedsporen, benevens een aan van der Linden toebehorende theefles. Het onderzoek wordt voortgezet doch wordt bemoeilijkt, doordat de bevolking in deze streek onder de invloed van be dreigingen door de daar opererende ben den, weinig mededeelzaam is. VAN MARKT GOES. Veiling van 7 Mei: Bloem kool A 53—72, id. B 38—51, id. C 27— 29, Kropsla 1415, alles per 100 stuks; Radijs 1314 per 100 bos; Spinazie 13 —22, Witlof 21—31, Rabarber 4—11, Prei 89,50, ailes per 100 kg. MIDDELBURG. Veiling van Maandag 7 Mei 1951. Sla stuks 519; Stoofsia 1142; An dijvie 5675; Bloemkool A 4789; Bloemkool B 2659; Bloemkool C 8 40; Bloemkool D 824; Spinazie 834; Bospeen 56; Rabarber 1624; Radijs 9—16; Postelein 12—70; Prei 8—11; Witlof 20—38; Peen kg. 9—12; Uien 4 10; Gelekool 2223; vroege aardap pelen 621.09; Aardbeien stuks 28. Aariiappelbeurs Rotterdam. ROTTERDAM, 7 Mei. Klei 35 mm. opwaarts. Alpha's f 12,50—f 13, Furore f15f 15,50, Bevelanders f 14fl 4.50, Bintjes f 14, Meerladers f 14. Zand 35 mm. opwaarts. Noordeling f 10. Eigenheimers f 8,50, IJsselster f 10, Record f 7.50, Voran f 7.50. Voeraardappelen f5,35. Alles per 100 kg. O.aanbeurs Rotterdam. ROTTERDAM, 7 Mei. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Stemming flauw. Tarwe naar kwaliteit f24,50 f 24.75 met iets meer attentie voor ia- tere levering. Zomergerst f 40—f 40,50. Haver f37—f40. Rogge f35—f37. Peulvruchten; Groene Erwten f35— f43, Schokkers f40—f52, Bruine Bo nen f40f51. VISMIJN VEERE 7 Mei 1951. 1823 kg. export garnalen 1.471.72; 1043 kg. schar 16—14; 573 kg. bot 24 42; 907 kg. rog 2531; 34 kg. tong 1.00—1 17. Zuiniger opzet van Indonesische Hoge Commissariaat? „Aangezien het een groot deel van het huidige Indonesische Hoge Commissari aat in Nederland werd overgenomen van het commissariaat voor Indonesi sche zaken van het voormalige minis terie van Overzeese Gebiedsdelen, wijkt het karakter van dit Commissariaat af van de andere diplomatieke vertegen woordigingen van Indonesië in het bui tenland", aldus heeft de adviseur-gene raal van het Indonesischë ministerie van Buitenlandse Zaken, mr Icksan, verklaard. Ter plaatse zal kunnen wor den beoordeeld, of het Hoge Commissa riaat in zijn huidige omvang moet wor den gehandhaafd dan wel, of een zui niger opzet mogelijk zal zijn. Nog geen nieuwe president in Oostenrijk. Het totaal aantal uitgebrachte stem men voor de Oostenrijkse presidentver kiezingen was 4.370.755. Er waren 72.179 ongeldige stemmen. Totaal aantal gel dige stemmen 4.298.576. Gleissner be haalde 1.725.695, Körner 1.682.768, Ubreitner 662.559, Fiala 220.012, Ude 5.411 en Hainlsch 2.131 stemmen. Daar geen candidaat de absolute meerderheid heeft behaald, is een twee de stemming noodzakelijk, en wel tus sen Gleissner en Körner. Men verwacht, dat deze stemming 27 Mei zal worden gehouden. RITTHEM. Honden mogen weer in het veld lopen. De gemeenteraad vergaderde dezer dagen. Bij de ingekomen stukken bevond zich het K.B., waarbij de burgemeester voor 6 jaren was herbenoemd. Besloten werd met de Bank van Ned. Gemeenten een rekening-courant over eenkomst aan te gaan tot f 50.000. Het voorstel aan de gemeenten Dom burg en Koudekerke een garantie te verlenen voor de rusthuizen op Walche ren werd aangenomen. Besloten werd deel te nemen in de garantie voor het stichten van een b.l.o.- school te Middelburg. De exploitatiever goeding van de bijz. lagere school over 1950 werd vastgesteld op f 1314. Doordat een straatlantaarn en gelei dingen in de kabel van de P.Z.E.M. zijn vernield, zou de gemeente voor het her stel ca. f 600.moeten betalen. Het is echter de vraag, of de gemeente deze oorlogsschade dient te dragen. Besloten werd voorshands het bedrag niet te voteren. Bij de rondvraag stelde de heer Joh. Cevaal voor de verordening, waarbij het verboden is, dat honden zich in het veld bevinden, in te trekken, aangezien reeds veie hondenhouders zijn geverbaliseerd, mede omdat hun honden achter hazen liepen. Zulks werd besloten met 5 stem men voor, 1 tegen (W. Boogaard) en 1 blanco (Jac. Osté). De heer Boogaard vroeg inlichtingen over de aanleg van de Ritthemse straat in O.-Souburg. De voorzitter zei, dat er een party van 37.000 klinkerkeien is aangekomen. Tenslotte sprak de voorzitter de heer Tavenier toe i.v.m. zijn vertrek naar de N.O.P. De heer Tavenier dankte voor deze woorden. WOLPHAARTSDIJK. Presentiegeld wordt f 5. Vrijdag kwam de raad van Wol- phaartsdijk bijeen o.l.v. burgemeester v. Oeveren. Naar aanleiding van een adres van de heer A. J. Schuit werd met algemene stemmen besloten aan Ged. St. te ver zoeken de intrekking van de huurauto vergunning van de heer Schuit onge daan te maken. Het presentiegeld van de raadsleden werd bepaald op f 5.per vergadering. Besloten werd de nieuwe straat op het Villaterrein tot openbare weg te be stemmen en daaraan de naam te geven van „Villa-Novastraat". Het bedrag, waarvoor de gemeente gelden zijn verzekerd, werd verhoogd van f 9000 tot f 15.000. Bouw woonhuis te Tholen. Voor rekening van de heer M. Ver- duit, werd te Tholen door de bouwkun dige, de heer J. Kramer, aanbesteed, het bouwen van een woonhuis op de hoeve van de heer Verduit aan het Oudeland. Inschrijvers waren; Fr. Burgers en Zonen, St. Annaland f 23.800; D. Bur gers, Tholen f 24.047Gebr. de Korte, Tholen f 19.912; Jan v. Gorsel, Tholen f 24.348; A. MullerFranke, St. Maar tensdijk f 23.540; Versweyveren, Halste ren f 23.800; J. Burgers—d. Engelsman, St. Annaland f23.295; Jac. Vos, Tholen f 23.296; Begroting was f 23.256. Gegund aan de laagste inschrijvers. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hummelo, F. J. Dun, vlootpred. te Amsterdam; te Loon op Zand, C. C. T.'Postma te Den Bommel; te Elim, F. E. v. d. Zee, cand. te Delft; te Enschedé, I. Reedijk te Dokkum; te Klazienaveen, W. J. Gunning te Wy- chen-Leur; te Giessendam-Nederhar- dinxveld, L. Blok te Kampen. Bedankt voor Ernst, J. H. Cirkel te Ede. Geref. Kerken. Aangenomen naar Reitsum, W. M. de Bakker, cand. te Den Haag, die be dankte voor Hijken, Giessen-Rijswijk, Krabbendjjke, Leimuiden. Makkum, Westmaas en voor Wou- brugge. Bedankt voor Blija, J. A. van Nes sen te Wommels; voor Epe, J. H. Post te Wieringerwerf; voor Wierum, W. Fokkens, cand. te Gouda; voor Oude Pekela, G. van 't Riet te Vollenhove- St. Jansklooster. Geref, Kerken (Art. 81 K.O.). Aangenomen naar Heemse, H, C. Overeem te Sliedrecht. Geref. Gemeente. Beroepen te Ederveen, H. Ligten- berg te Amsterdam-W. Ds J. Ossewaarde f* In de ouderdom van 77 jaar is te Voorburg overleden ds J. Ossewaarde, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd in 1874 geboren en werd in 1901 cand. in Zeeland. 22 Dec. 1901 aanvaardde ds Ossewaarde zijn ambt te Doeveren. In 1905 vertrok hij naar Vlijmen, waar hij 32 jaar gediend heeft. 1 Nov. 1937 werd ds Ossewaarde emeritaat verleend. Vierde nummer verschenen. Het vierde nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" is verschenen. Het bevat een zevental bijdragen op verschillend gebied, geschreven door op hun terrein deskundigen. Het nummer opent met een artikel van dr K. Kooiman ter nagedachtenis van de woordkunstenaars dr P. H. van Moerkerken en Carel Scharten, die bei den een deel van hun jeugd in Zeeland doorbrachten. Prof. dr ir J. T. P. Bykouwer schrijft over oude landschapsbeelden in Zee land, waarin hij tot de conclusie komt, dat in het oude Zeeuwse type, allerlei landschapsbeelden zijn waar te nemen. Een volgend, zeer uitvoerig artikel, is geschreven door ir J. D. Dorst en han delt over de landbouworganisatie in on ze provincie. Dit objectief geschreven artikel geeft zowel talrijke historische bijzonderheden als een beschrijving van de huidige situatie in de georganiseerde Zeeuwse landbouw. Van de heer Alb. Hoolhorst is een bij drage over het Zwin opgenomen. Het getuigd van zeer veel kennis, niet in het minst van de flora van dit bijzondere natuurreservaat. De bekende bibliothecaris van de pro vincie, de heer H. Pieters, neemt de Zeeuwse historie voor zijn rekening en komt met een doorwrocht artikel over het verblijf van Philips de Schone en Margaretha van Oostenrijk op Walche ren. Een bijzonder instructief artikel is in dit nummer dat van de heer L. W. de Bree onder de titel „Facetten van de Zeeuwse samenleving, 18301848", Hierin behandelt de schrijver het ont staan van de afgescheiden gemeenten, later de Gereformeerde Kerken in di verse plaatsen van Zeeland. Het was in die tijd ook in onze provincie dezelfde situatie als in andere landsdelen: ver guizing en vervolging van hen, die zich alleen maar wilden laten leiden door het Woord. Een ander facet, zeer interes sant, is het opkomend liberalisme in Zeeland in de periode rond 1840. Ir P. J. 't Hooft levert tenslotte een bijdrage onder het opschrift „Rienk- steke". WIELRENNEN. Van Oers wint in Koewacht. De bevrydingscourse voor amateurs, die Zaterdag in Koewacht voor de vier de maal verreden werd trok een minder sterk veld renners aan de start dan voorgaande jaren. Dertig renners w.o. zes Belgen gaven acte de présence voor 50 ronden op een behoorlijk snel par cours. De Zeeuwen Inghels en Oosthoek leverden een opmerkelijk goede pres tatie door als derde en vierde te ein digen. De uitslag was: 1 A. van Oers, Lange- weg, 100 km. in 2 uur 35 min.; 2 E. v. d. Elshout (Made); 3 K. Inghels (Sas van Gent); 4 C. Oosthoek Cs-Heerenhoek); 5 P. Roks (St. Wiilebord); 6 W. Helle- mons (Bosschehoofd)7 L. Cantineau (Breda); 8 C. Anraad (Oud Gastel); 9 J. Cools (St. Kruis Winkel België)10 G. v. d. Wiele (Uitbergen). Knobelrit „Scheldegouwen". De traditionele hemelvaartsdag-kno- belrit van de M.A.C. „Scheldegouwen" is ook nu weer een groot succes geworden. Er waren niet minder dan 73 deelne mer». De eerste prijs werd gewonnen door de heer F. J. Weststrate te Krab- bendijke. Er was voor iedere deelnemer een prijs. Eerste wedvlucht „De Telegraaf". De postduivenvereniging „De Tele graaf" te Middelburg hield Zaterdag haar eerste wedvlucht met oude duiven van Quievrain (België) uit; afstand plm. 122 km. De duiven werden gelost te 12.30 u. met Z.O. wind. De eerste duif werd ge constateerd te 13.46.50 uur, snelheid 1578.97 m. per minuut. De eerste tien prijwinnaars waren: 1. J. de Ridder; 2. A. J. Koeyers; 3. W. Daane; 4. F. Klaay- sen; 5. Adr. de Beie te Gapinge; 6. Xz. Scheybelaar; 7. W. M. Walraven, beide te Middelburg; 8. C. Pouwer te Veere; 9. H. A. Polvliet te Middelburg en 10. Adr. v. d. Hooft te Veere. Wedvlucht Goes „De Rode Doffer". Uitslag van de Wedvlucht op Quievrain door de P.V. Rode Doffer te Goes. Af stand 126 km. in concours 215 duiven. Snelheid le duif 1497.27 m per minuut. Laatste prijswinnende duif 1199.68 m. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. Joh. de Witte, 2, 5, 8 D. Kloosterman; 3 M. Mieras; 4, 7 J. Bakker; 6 G. Slab- bekoorn; 9 E. L. Soeters; 10 W. Louisse. Wedvlucht „de Scheldevliegers", De P. D. V. „De Scheldevliegers" te Waarde hield een wedvlucht vanaf Pit- them (B.). Uitslag: 1. A. P. de Leeuw; 2, 4 en 11 C. de Leeuw; 3. W. Krijnsen; 5, 6 en 7 J, Kopmets; 7. K. Kamp; 8. P. Sonke; 9. A. Waterman; 10. Gebr. Kopmels. Uitslag vanaf Moesereen (B.): 1 en 8. C. de Leeuw; 2. A. P. de Leeuw; 3 en 4. C. Schrier; 5. M. Blauwkamer; 6. W. Krijnsen; 7. Gebr. Kopmels. V olley bal uitslagen. De uitslagen van de laatste voor de Walcherse volleybalcompetitie ge speelde wedstrijden waren: Heren afd. A: COAK—EWW 3—1; Zeevaartschool—COAK 31; EVVC 2—COAK 3—0; COAK—MVC 0—3; Wilno—EWC 3—1; Wilno—MVC 3- 1; WalcherenEVVC 2 03 (w.n.o.); MVCZeevaartschool 30. Heren afd. B: EMM—Marathon 2 13; EMMZeevaartschool 2 03; EWC 3EMM 30 (w.n.o,); Poli tie VlissingenZeevaartschool 2 30 (w.n.o.); Zeevaartschool 2EMM 0 0 (w.n.o.); EMMRijkspolitie 03 (w.n.o.); Politie VlissingenRijkspo litie 0—3; MVC 2—Wilno 2 3—1; MVC 2Zeevaartschool 2 13; EWC 3COAK 2 22; Marathon 2EWC 3 30; RijkspolitieMara thon 2 03 (w.n.o.). Dames: WalcherenEWW 31; WalcherenMarathon 13. EXTRA KERKDIENSTEN. Nieuwdorp: Geref. Gemeente; Heden avond half acht ds Aangeenbrug (niet Donderdag, zoals werd gemeld). Waarde: Geref. Gemeente: Woensdag avond half acht ds v. d. Ketterij. Wemeldinge: Geref. Gemeente: Woensdagavond half acht ds Mallan. ^•1© cn liel ©ifle§|e!«fll© 8ea|»i)f« 214. Je begrijpt, dat die wildemannen een geweldig ontzag hadden voor Filo. Die was nog sterker en slim mer dan hun hoofden, want die had hij zomaar wegge blazen, met een tapijt, verweg, de lucht ia. Zij dorsten niets meer tegen Filo en de prins te doen. Onze vrienden zouden dus niet meer gekookt en opgegeten worden en zo stonden zij nu, ongeboeid midden ln een kring van zwarte mannen, die eerbiedig hun hoofd tot op de grond bogen! Prins Poehah's knieën knikten nog van alle angst en narigheid en het is de vraag oi ie al <.u ..j „..enisseu wel goed begreep. Hy zag, dat zijn tapijt verdenen was en dat gaf hem zorgen. Toen sprak Filo het andere tover woord: „Toere Toerjah!" en het duurde nog geen halve minuut of zzztttdaar kwam het tapijt aanvliegen en landde sierlijk ln de kring. Gelukkig zat de hoofdman er nog op, maar hij was helemaal overstuur, dat snap je! Als hij geen nikker was geweest, zou hij bleek gezien hebben! Dr A. de Bondt. „Troost en vrede". Uitg.: J. H. Kok N.V., Kampen. Eerlijk gezegd zagen wij op tegen het lezen van „alweer" een troost boek. Toen wij begonnen waren, heb ben wij het in één ruk uitgelezen. Het is een kostelijk werk, concreet en puntig, kortom een stichtelijk boek in de rijke zin des woords. Dr de Bondt moet zelf door veel lijden zijn gegaan om dit te kunnen schrijven. Hij kent de wanhoop en de vertwij feling van de chronische zieken en hij biedt hun hier troost uit het Grote Troostboek, niet sentimenteel, maar reëel. Alle meditaties zijn ge schreven in aansluiting aan een woord van de Heidelbergse Catechismus. Onnodig te zeggen, dat niet alleen zieken uit dit boek troost en bemoe diging kunnen putten. Ds G. R. Visser. „Contact met de Kerk". Inleiding tot het Ge reformeerd kerkelijk leven. Uitg.: J. H. Kok N.V., Kam pen. De bedoeling van dit boek is dege nen, die met de kerk in contact zijn gekomen, de helpende hand te bie den, opdat zij zo spoedig mogelijk thuis raken op kerkelijk erf. Dat staat op de omslag van het boek. O.l. is de schrijver in zijn opzet vol komen geslaagd. Op zeer bevattelijke, maar allerminst oppervlakkige wijze en op vlotte toon geeft ds Visser op tal van vragen, die opkomen bij hen, die voor het eerst met de Gerefor meerde Kerken in aanraking komen, een antwoord. Ook velen, die altijd lid van de Gereformeerde Kerk ge weest zijn, kunnen uit dit verzorgde boek nog zeer veel leren. Wij wijzen nog speciaal op de beknopte wegwij zer op het kerkelijke erf, waarin al fabetisch tal van namen en begrip pen in de Geref. Kerken van een om schrijving worden voorzien. De schrij ver kondigt in zijn openingswoord aan, dat hij voornemens is in twee nog volgende delen de neerslag te ge ven van wat hij op cursusavonden met hen, die zich aangetrokken ge voelden tot de Geref. Kerken, be sprak over de Apostolische Geloofs belijdenis. Helga Vosvan de Vlasakker. „Tonny wordt bijgewerkt". XJitg.: J. H. Kok N.V., Kampen. Dit is het eerste boek van een jonge schrijfster. Het is een boeiende, vlet geschreven meisjesroman voor de leeftijd van 14 tot 18 jaar. De lezer maakt de lotgevallen mee van Tonny, een door ziekte achterop geraakte Ulo-leerlinge, die nu door haar zwa ger, welke in een ander deel van het land woont, wordt bijgewerkt en waardoor Tonny dus het ouderlijke huis moet verlaten. De schrijfster heeft ongetwijfeld talent en de vaak wat gechargeerde gesprekken, die zij haar boekfiguren Iaat voeren, zijn haar (omdat deze roman haar eerste is) gaarne vergeven. Kok is wel laat met dit boek. Voorjaar '43 was het n.l. al geschreven. Dr ir V. J. P. de Blocq van Kuffeler. „De ontwikkelings gang bij de Zuiderzeewerken." D. A. Daamens Uitgeversmij. N.V., 's Gravenhage. Dit boekje is het eerste nummer van de Berichten der Nederlandse Vereniging voor Landaanwinning. Het is een zeer geslaagd begin. De oud-directeur-generaal der Zuider zeewerken schrijft in dit werkje de geschiedenis van een episode uit ons volksleven, die het best gekenschetst kan worden met de woorden op het monument van de Afsluitdijk: ,Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toe komst". Het is populair geschreven en ieder, die wat meer wil weten van al hetgeen zich rond de inpoldering van de Zuiderzee afspeelde, kan hier terecht. Ds H. van Koningsveld. „Ge denkboek der Friese Zending". Uitg.: N.V. Drukkerij „De Mo tor", Sneek. In dit gedenkboek vindt men een tot in de kleinste détails verzorgd overzicht van het zendingswerk op het Friese terrein gedurende de jaren 19001950. Het is in wezen een brok kerkgeschiedenis en getuigt van de grote zegen, die God schonk in In donesië. Een zegen, die God gaf, maar waarbij Hij mensen gebruikte, die voor soms onoverkomelijk schijnende moeilijkheden stonden, maar die in het geloof vasthielden aan hun roe ping en opdracht. Voorts ontvingen wij de eerste les van een eenvoudige Bijbelcursus, een uitgave van het Geref. Tractaatge- nootschap „Filippus". Deze cursus, waarvan in de loop van twee jaren 40 lessen zullen verschijnen, is spe ciaal bedoeld voor buitenkerkelijke catechisanten, voor hen, die uit bui tenkerkelijke kring reeds belijdenis des geloofs aflegden en voor hen, die door het evangelisatiewerk van de kerk reeds tot Bijbellezen gekomen zijn. Op eenvoudige wijze wil deze cursus de grondwaarheden van de Bijbel onderstrepen en naar voren brengen. (Ingez. mededeling, advert.) bij voorbaat voor PRETTIGE PINKSTERDAGEN en schaft U zich vóór dien tijd nog een degelijke en sportieve aan uit de enorme collectie van (ook lengtematen) alléén bij GOES - Lange Kerkstr. 35 Telefoon K 1100-2538 Prins Bernliard zal Woensdag 16 Mei a.s. ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de N.V. Philips, een bezoek brengen aan Eindhoven. Sluiting kantoren c.a. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de gemeentelijke bureaux c.a. zullen gesloten zijn op Dinsdag 15 Mei 1951. Het bureau van de burgerlijke stand zal die dag echter geopend zijn van 10 tot 11 uur, alleen tot het doen van aangiften van geboorten en overlijden. Het huisvuil, dat anders op Maandag zou zijn opgehaald, wordt nu op Donderdag opgehaald en dat van Dinsdag op Woensdag. Mannheim 330 (plus 0.05), Trier 178 0.05), Keulen 236 0.07), Ruhrort 449 (—0.11), Lobith 1074 (—0.08), Nijmegen 849 (—0.06), Arnhem 846 0.0j), Eefde 391 (—0.03), Deventer 291 plus 0.01), Namen 157 0.05), Borgharen 4054 0.09), Belfeld 1150 (-0.02), Grave 485 (-0.02). Woensdag 9 Mei 1951. HILVERSUM I (402 M.). NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gew. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte muziek. 10.10 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Hoorspel. 12.00 Piano. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.37 Dienst van de Stichting Alle Dag Kerk. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Bondsdag van de Veren, van Geref. Vrouwen. 14.45 Clavecimbel en viool. 15.00 Voor de meisjes. 15.15 Jongenskoor. 15.30 Bij belvertelling. 15.45 Jongenskoor. 15.55 Voetbalwedstrijd Engeland-Argentinië. 16.40 Gram. 17.00 Hoorspel. 17.30 Pianoduo. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Kerkkoor. 18.30 Gram. 18.35 Instru mentaal septet. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor jonge mensen. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Zen dingsgetuigenis. 21.15 Radio Philh. ork. en solisten. 22.15 Reportage. 22.25 Amusementsmuziek. 22.45 Avondover- denking. 3.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgel. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram. VPRO. 10 00 Schoolradio. VARA. 10.20 Kook- praatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.3312.38 Voor het platteland. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voot de jeugd. 15.50 Piano en fluit. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Orgel. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Cau serie. 18.30 Actualiteiten. 18.38 Gev. muziek. 19.00 Causerie.19.15 Instru mentaal trio. VPRO. 19.30 Voor da jeugd. VARA. 20.00 Nieuws. 20.05 Po litiek commentaar. 20.15 Promenade orkest en solist. 21.05 Hoorspel. 22.00 Concertgebouw-orkest. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gev. pro gramma. MIDDELBURG. Geboren: Robert, z.v. J, Wondergem en J. Florusse; Cornells, z.v. J. G. Tempel en A. Crucq; Evelina, M., z.v. P. Geldof en S. Snijtsheuvel te Serooskerke; Jannetje, d.v. B. Meul- meester en L. Joosse; Johanna M., d.v. C. A. Peene en J. Buys; Pieternella J., d.v. P. J. Hillebrand en C. Koole; Hen drik P., z.v. P. Boone en M. Cijsouw te Westkapelle; Johanna M. A., d.v. A. L. Daniëlse en A. M. Bouma; Jacoba P. H., d.v. P. Otto en M. C. Netten; Gerardus B. M., z.v. H. B Janssen en G. Meurkes; Marinus, z.v. C. van Sloo- ten en C. Joosse; Adriana, d.v. J. P. de Ridder en J. de Bree. Ondertrouwd: C. Jongepier en C. Rfikkpi* Gehuwd: M. Hibels, 30 j. en J. Flohil, 21 j.; K. de Koeyer, 33 j. en P. E. de Rijke, 29 j.; W. F. Burghardt, 23 j. en A. P. Will, 18 j.; A. Kooman, 26 j. en C. van de Pas, 27 j.; N. de Munck, 20 j. en C. J. Dourlein, 19 j. Overleden: J. F. Neve, 80 j., wedn. van C. Bosschaart; M. Zegers, 83 j., wed. van M. J. van de Woestijne; W. C. Burggraaf, 87 j., wedn. van A. van der Meijden; J. Flipse, 67 j., wedn. van J. P. Bosdijk; C. J. Langebeeke, 73 j., geh. met W. Willema. O- EN W.-SOUBURG. Geboren: Wil- helmina E., d. v. A. P. van Luijk en J. Roodbeen; Jozina, d.v. A. de Landmeter en S. Davidse; Cornelis, z.v. C. de Land meter en C. P. Brouwer; Willem B., z.v. J. den Engelsman en E. A. Bosschaart; Wilhelm, z.v. W. de Vos en H. M. Spong, Gehuwd: P. Looise, 28 j. en R. Wys- veld, 27 j.; S. Boomstra, 29 j. en S. de Smidt, 25 j.; C. Aupperieé 27 j. en Daal huizen, C. M. A., 22 j. Overleden: C. Krijger, 79 j., echtg. v. P. Sturm; P. E. Verplanke, 67 j., wed. van S. de Klerk. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. Slotkoersen op 7 Mei 1951 Nederland 1947 90J4 89)6 Dollarlening 1947 99)4 99)6 Invest. Certif. 9054 90}6 Ned. 1962-64 cum. 90)6 9054 Grootboek 1946 88)4 88 3'A K. Olie '50 10854 108J4 C. H. Lid. Bk. 5454 5454 m 154*4 mi 310 131 54J4 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centr. Suiker Fokker Gelder Zon en Kon. Hoogovens Lev. Bros Unil. 231J4 Ned. Ford 347 Ned. Kabelfabr. 229 Philips Gloeil. 25654 Do 6 cum. pref. wd. 166 Wilton 158)4 Biliton Ie rubr. 300 Bilitc/n He rubr, 210 Dordtscht Petr. 266)4 155 16954 31054 116 134 133 155 14854 15654 15 OH 227)6 345 25454 173 161 213 265J4 Dito Pref. Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enim Bandar Rubber Amsterd. Rubber 120 Deli Bat. Rubber 10454 Kendeng Lemboe Oost Java Rubber 39 De Oostkust Serbadjadi HolL Am. Lijn Java China Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scli. Unie 298J4 298 11554 176 140)6 12354 154 v. Ommeren's Sch. 197 Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. II. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mg. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. 152J4 16754 12754 5654 9554 25J4 11954 101 9754 171 164 296J6 296J4 475 115 119 104 92 3854 90 4254 17154 133 137 12354 15054 194 148 167 12554 56)4 95 25)4 11954 100 95 170K 163)4 Sscompto Bk. 55*4 55 Rotterd. Bk. 170 16851 Twentsche Bk. 16654 'i Overzeese Gas 5854 Borneo Sumatra 11654 116 Internatio 170 172 Am. Smelting 89 Anacondwa Copper 4656 45?i Beth. Steel 62)4 6154 Chrysler 91)4 8854 57 Gen. Motors 5854 Intern. Nickel 3854 38 Kennecott 82)4 8254 Rep. Steel 4754 4754 Stand. Brands 654 U. S. Steel 4854 48M Cities Service 10754 North Am. 1954 2054 Cont. Oil HOW 110-/4 Midcont. Oil 6654 6754 89Ü Phillips Oil 90 Shell Union 60 59 Tide Water 39J4 39 H Baltimore 23'i 2254 Miss K. Texas UK II5I New York Centr. 23 2254 Pennsylvania 24tf 2344 Canadian Pac. 2954 29H

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3