l de loupe ADAAtSON Y[ieuwó uitd&^rovincie North State terhorst ARTSENDIENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland BAAYENS UW OPTICIEN GEMEENTERADEN Bj cigarettes [I Onder ging spelevaren. DAMESMANTELS Tholen. Zeeuw sch-Vlaanderen. Zaterdag 5 Mel 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Aanstaande Zondag is de artser.- dienst als volgt geregeld: Middelburg: W. L. Pel, Rouaanse- kade 11, telef. 2585; Vlissingen: J. Va der, Badhuisstraat, telef. 2472; Goes. H. Snoek en T. F. v. d. Werf, Wijn gaardstraat 51, telef. 2121; Driewegen, 's Heerenhoek en Nieuwdorp: W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, Werril 16, 's Hee renhoek, telef. K 1105—282; 's H. Arendskerke, Heinkenszand en Wol- fan rtsdijk: A. I. Vos. Dorpsstraat A 2, Wolfaartsdijk, telef. K 1198231;Oost- kapelle, Serooskerke en Veere: J. ReyndersSchilt, Dorpsstraat 46, Se rooskerke, telef. K 1189212; Koude- kerke, Westkapelle en Zouteiande: L. Sloos, Middelburgsestraat A 61, Kou- dekerke, telef. K 1185—231; Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Philipsland: L. D. A. Looysen te Tholen, telef. 49 en J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, telef. 10. In de week van 512 Mei zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: Ockenburg, Walstraat. Goes: La Porte. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 9 uur zal de praktijk van de dierenartsen in West Zuid-Be veland worden waargenomen door A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100 2233 en M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195—283. Waterwingebied van Middelburg krijgt groter capaciteit. Eind 1949 is door de Middelburgse gemeenteraad een voorstel aangeno men, waarin een crediet van f 110.000 wer verstrekt voor de noodzakelijke doortrekking van het draineerkanaal van de duinwaterleiding te Oranjezon. Er werd destijds besloten het kanaal in westelijke richting te verlengen, terwijl o.m. een gedeeltelijke verleg ging van het tegenwoordige kanaal noodzakelijk werd geacht. Aanvanke lijk meende men zich tot de verlen ging van het kanaal te moeten be perken. Het Bestuur van de Polder Walcheren heeft echter tegen dit plan grote bezwaren. Na langdurige onder handelingen werd uiteindelijk een concept- vergunning verkregen. Het aanvaarden van deze vergunning houdt echter in, dat het verleggen van een deel van het westelijk draineerkanaal eveneens direct moeten worden uit gevoerd, terwijl tevens het westelijk deel van het bestaande kanaal tege lijk met de verlegging van het nieuwe westelijke kanaal over ongeveer 650 M. dient te worden gedempt tot 4 M. boven N.A.P. Dit dient te geschieden ter versterking van de zeewaterke ring, die aan het betreffende kust- gedeelte aan sterke aanvallen van de zee is blootgesteld. Door de uitvoering van deze werken zal de capaciteit van de prise d'eau met 70.000 kub. m. per jaar worden vergroot, waardoor de totaalcapaciteit tot 1 millioen kub. m. wordt opgevoerd. Deze hoeveelheid wordt als een maximum beschouwd. De totaalkosten van deze werken wor den geraamd op f210.000, zodat B. en W. aan de raad voorstellen het des tijds verleende crediet met f 100.900 te verhogen. Motorrijder reed te Aagtekerke op wielrijders in. In Aagtekerke reed op Hemelvaarts dag de motorrijder P. uit Heinkenszand op een tweetal wielrijders in. De wiel rijders kwamen er betrekkelijk goed af, de rijwielen echter werden zwaar be schadigd. De motorrijder moest in be wusteloze toestand naar het ziekenhuis worden gebracht. Vermoedelijk ligt de schuldvraag bij de motorrijder. De po litie heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG. Feestavond voor militairen en Ambonezen. Woensdagavond is in het Schutters hof te Middelburg door het comité lot behoud van het garnizoen een feest avond aangeboden aan het kader en de leerlingen van de C.O.A.K. alsmede aan de Ambonese militairen, die in het kamp aan de Seisweg zijn gele gerd. In zijn openingswoord kon de voor zitter van het comité o.m. welkom he ten de garnizoenscommandant maj. J. Potteboom met de officieren en onder officieren der C.O.A.K., de comman dant Maritieme Middelen uit Vlissin gen overste W. H. de Graaff, de dis trictscommandant van de Rijkspolitie in Zeeland Overste G. H. van Helden en de leider van het kamp der Am bonezen Overste Brentgen. Het pro gramma werd verzorgd door het P.Z.E.M. gezelschap „De Mallelan- ders", die op hun bekende vlotte wijze een gezellig programma, met zang, muziek en een aantal schetsen brachten. Een ware ovatie werd ge bracht aan een zevental Ambonezen, die bij het begin van het Mallelan- dersprogramma en direct na de pauze muziek en zang uit hun eigen land brachten. Als dank ontvingen zij aan het eind van de avond een fraaie taart. De dames van „De Mallelati- ders" ontvingen bloemen. Tydelyke brandweergarage De nieuwe brandweerauto, die deze week in Middelburg arriveerde, heeft het gemeentebestuur wat betreft <i<» huisvesting van het branöweerma-.e- riaal voor nieuwe problemen gesteld. Thans is een garage aan de St. Jan straat in gebruik alsmede de voorma lige Centrale Keuken op het Molen water. Aangezien G.S. de bouw van de garage voor de Reinigingsdienst en de brandweer aan de Rotterdamse Kaai nog niet hebben goedgekeurd, moest men naar een nieuwe noodop lossing uitzien. Men vond de garage houder de heer P. Kievit bereid de garage op de hoek St. Janstraat Zusterstraat aan de gemeente te vci- huren, waardoor - tot het gereed ko men van het nieuwe garagecomplex een redelijke oplossing is verkregen. Gemeente bouwt 20 woningen. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een crediet te verstrek ken van f 61.200 voor de bouw van 5 bescheiden middenstandswoningen en een crediet van f 167.000 voor de bouw van 15 arbeiderswoningen. Ei is vorig jaar al bouwvolume ver strekt voor 50 woningen, die het ge meentebestuur als middenstandswo ningen aan 't Zand wilde realiseren. Om een afgerond complex te krijgen zou men 55 woningen moeten bou wen en nu voor 1951 20 industriewo ningen zijn toegewezen, stellen B. en W. voor daarvan 5 als middenstands woning aan de 50 toe te voegen en de overige 15 te bestemmen tot arbei derswoningen. Deze laatste woningen zullen rond de bussengarage aan 'tZand worden gebouwd, omdat B. en W. de garage zoveel mogelijk aan het oog willen onttrekken. De ver moedelijke huur zal f 6,25 per week bedragen. Geen ondergrondse, maar bovengrondse toiletten. In de raadsvergadering van 29 Ja nuari j.l. heeft de Middelburgse raad het voorstel van B. en W. voor de bouw van ondergrondse toiletten op de Markt verworpen. B. en W. komen nu met een plan om bovengrondse toi letten te bouwen op het parkeerter rein tussen de Markt en de Zuster straat. De inrichting zal 3 urinoirs be vatten alsmede een W.C. in de heren afdeling, terwijl de damesafdeling 2 W.C.'s krijgt. Voort.; is gedacht aan een kleine verblijfsruimte voor de par keerwachter, die zich bereid heeft verklaard het toezicht op de toilet ten uit te oefenen en de inrichting te verzorgen. De parkeerwachter wil echter de te innen ontvangsten voor zich behouden, waarmee B. en W. ac- coord willen gaan. Wel wordt het ge wenst geacht een instructie op te stel len, waarin o.m. de sluitingstijden zul len moeten worden opgenomen. De bouwkostgn worden geraamd op f 6000, de jaarlijkste onderhoudskosten op f 940,95. De oogst van de straat. Een hele serie gevonden voorwerpen ligt op het bureau van politie op de rechtmatige eigenaar te wachten. Ge vonden zijn o.m. verschillende huis- en andere sleutels, zonnebril, schaar br. wollen handschoenen, br. dames portem., bi. ceintuur, zw. zadeldekje, zw. handschoen, r. gl. herenhand schoen, gr. kindermuts, bl. kinder- want, kinderfluitje, hondenpenning 201, knipbeurs, stoffendas, bl. kinder wantje, br. m. bl. kinderwantje, br. kinderportem. m. inh., p. gl. dames handschoenen, 3 sleutels aan een touwtje, linker gl. herenhandschoen, p. bl. kinderwantjes, linker dames handschoen. Voorts zijn nog een hele reeks voorwerpen in het bezit van particulieren, waar ze kunnen worden teruggehaald. De lijst met voorwer pen en adressen waar deze terug te bekomen zijn hangt in de étalage van ons kantoor K. Noordstr. 35 ter in zage. Chr. Hist. Vrouwengroep. De Chr.-Hist. Vrouwengroep ver gaderde o.l.v. haar presidente, mevr. Strubbe. Deze sprak na de opening over: „Wat deden de vrouwen met hun kiesrecht en wat doen ze er nu mee?" Er volgde een gedachtenwis- seKng. Viering van de Bevrijdingsdag. Ter gelegenheid van de Bevrij dingsdag zal het Tamboers- en Pij perscorps „Juliana' hedenmiddag om half 3 een muzikale wandeling ma ken. De route is als volgt: Singelstraat, Schuitvlotstraat, Oostkerkplein, Nw. Oostersestr., Molenwater N.zijde, Noordpoortplein, Klein Vlaanderen, Seisstr., Seisdam, Achter de Hout tuinen, Domb. Schuitvlot, Lange- vielesingel, Zandstr., Langeviele, Markt, Lange Delft, St. Janstraat, Turfkaai, Houtkaai, Segeerstr., Lange Delft Korte Delft, Dam, Molstr., Sin- gelstr. Om half 5 geeft het Chr. Mu ziekgezelschap „Onda" een concert op de Markt. Om 3 uur wordt op het Na dorstterrein de voetbalwedstrijd Mid delburg—C.O.A.K. gespeeld, gevolgd door de wedstrijd AjaxFeyenoord, die om 5 uur wordt gespeeld. Van 8.05 tot 9.05 u. wordt vanuit de Nieuwe 'Ingez mededeling, advert.) Dat lukt toch alleen maar met SNEL, hoor Je van steeds meer huis vrouwen. De één heeft het over haar afwas, die nu in de helft van de tijd blinkend en schoon aan kant is. De ander praat over de gang of de keuken, die zij juist een goede beurt heeft gegeven. Weer een ander is verrukt over de trui waar mede Jantje pikzwart is thuis gekomen en die nu schoon en fleurig klaar ligt voor nieuwe bokkesprongen. Is het U ook al opgevallen, hoe gemakkelijk je met SNEL werkt 3 of 4 druppels in een teil met lauw water en het wonder kan beginnen. SNEL is veilig voor elk weefsel en voor de handen. Met de hoge zeepprjjzen is SNEL zuiniger dan ooit. De prijs Is slechts 36 ct. per /les. Kerk het Nationaal Programma uit gezonden, terwijl de dag wordt beslo ten met een taptoe, uit te voeren dooi het Tamboers en Pijperscorps „Juliana". De taptoe begint om ongeveer half 10 en vindt plaats op de Markt. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt bekend, dat aan zijn bureau in het tjjdvak van 26 April tot en met 1 Mei 1951 de navolgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: Sleutel van fietsslot, motorbril, wollen hand schoen, portemonnaie, huissleutel, duimstok, een paar wanten, diverse lips of imitatie Üpssleutels, parapluie, zonnebril, damesrijwiel, boek en zak papier. En dat eveneens aan zijn bu reau de adressen van de vinders van de navolgende voorwerpen zijn te be vragen: Grijze shawl, loopriem, ball- pointpennen, kindersokjes, een paar turnschoentjes, 2 rol kastpapier, enige huissleutels, 2 muntbiljetten van f 1, tennisbal, autoped, postduif, kinder vestje, herenhandschoen, enige porte- monnaie's met inhoud, bankbiljet van f 10, foxhond, autostep, vulpotlood, pakje met inhoud, schoenlepel en rubber borsteltje, parapluie, broche. Gymnastiekuitvoering „Oranje-Nassau". Woensdagavond hield de Chr. Gym nastiekvereniging „Oranje-Nassau" in een vol Concertgebouw haar jaarlijkse gymnastiekuitvoering. Na de opening door twee kleine tamboers en enkele hoornblazers werden de vaandels op gesteld en door alle aanwezigen het Wilhelmus gezongen. Mevr. Kemeling-van Noorden sprak een welkomstwoord in het bijzonder tot de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe en de vertegenwoordigers der zusterverenigingen. Bij de voorstelling der leden kwam duidelijk tot uiting het grote aantal jeugdleden der vereniging. Een goed verzorgd programma werd daarna in vlot tempo afgewerkt, waar van in het bijzonder kon worden ver meld de humoristische oefeningen door de meisjes B„ In het Kabouterland door de kleuters, vrije oefening dames, Tiro- ierdans en de hoge evenwichtsbalk. In de pauze vond nog een verloting plaats ten bate van de uitbreiding der signaalafdeling. E.H.B.O.-wedstrijd te Goes. Woensdagavond hielden de E.H.B.O.- afdelingen Wolfaartsdijk, Krabben- dijke en Goes een onderlinge wedstrijd in Goes. De vice-voorzitter van de afd. Goes, de neer van de Guchte, heette in 't bij' zonder welkom de doktoren van Blommensteijn, Griep, Vos, Noome en zr. v. d. Kleij en de afgevaardigden van het Rode Kruis, De opgaaf luidde als volgt: Drie E.H.B.O.ers, voorzien van een eenvoudig verbanddoosje, fietsen op een broeierige zomeravond over een hoofdweg. Twee oude mannen komen f Ungez. mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 J THOLEN. Besloten tot aankoop van 20.000 m2 industrieterrein. De raad vergaderde Dinsdag j.l. Van het bestuur der Chr. school Doelweg was bericht ontvangen, dat het verzoek om vergoeding aanstelling handwerk- onderwijzeres was ingetrokken. Een schrijven van mej. Wed. Deurloo inzake het verbieden van voetbal op het speelterrein achtte de raad niet urgent. Volgens de politie gebeurt er niets bal dadigs en is alles schromelijk overdre ven voorgesteld. Eventuele kosten voor afrastering komen voor de gemeente veel te hoog, aldus de voorzitter. Geldleningen werden verstrekt voor woningbouw in zgn. huurkoop van f 35.129,20 Besloten werd geen gelden meer toe te kennen voor woningsplitsing. De gasprijs werd met 1 cent per ku bieke meter verhoogd. De heer Jansen bepleitte meer propaganda voor het gas. Nadat de voorzitter en de heer Wa- gemaker hun mening kenbaar hadden gemaakt werd besloten prijsopgaaf voor reclame te vragen. De verkoop van een stukje grond aan de Eendrachtweg (waarop het oude wachtlokaal van de tram is gebouwd) aan de heer Amsing voor f 50 werd goedgekeurd. Een voorstel van de voorzitter (de weihouders verklaarden zich tegen) tot aankoop van ca. 20.000 vierkante me ter grond in de Dalempolder van de dames Wagtho voor f 26.000 ontlokte veel discussie. De heren Jansen, Kot en de beide wethouders hadden hiertegen zeer ern stige bezwaren, gezien de hoge kosten voor de gemeente en het risico, dat er nooit industrie zal komen. De voorzitter toonde aan, dat, indien men nu niet tot de aankoop besloot, men nooit meer de kans zou krijgen. Reeds verschillende personen zijn bij hem geweest om over industrie-vesti ging te praten. Met zekerheid kan nie mand zeggen, of die rendabel zal zijn, maar men mag deze kans niet voorbij laten gaan. De prijs van de grond is wel hoog, doch men moet een risico durven nemen. Nadat de heer De Rond als voorstan der zijn mening naar voren had ge bracht en de heren Quist, Verduit, Ber- revoets, beide wethouders, Wagemaker en nogmaals de heren Jansen en Kot hun standpunt hadden uiteengezet, werd met de stemmen van beide wethouders en de heer Kot tegen het voorstel tot aankoop aanvaard. STAVENISSE. Geen ontvanger samen met Sf.-Annaland? De gemeenteraad vergaderde voltallig. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het gemeentebestuur van St Maartensdijk met een, op verzoek van het Prov. Bestuur, gewijzigde rege ling voor het gemeenschappelijke brand weerwezen. Tot onderwijzer aan de O.L. school werd benoemd de heer W. A. van der Linde, thans in tijdelijke dienst. Met 43 stemmen werd aangenomen het voorstel tot dempen van de sloot en het leggen van een riolering met buizen van 1,50 meter diameter voor de school. Tegen stemden de heren Hage, Taze- iaar en De Vos. Over de vervulling der vacature van gemeente-ontvanger en n.a.v. het schrij ven van Ged. Staten over de benoeming van een gemeenschappelijke ontvanger voor Stavenisse en St Annaland, ont spon zich een brede discussie. Alleen de beide wethouders gaven hun steun aan de laatste suggestie. De vijf raadsleden wensten sollicitanten op te roepen en niet rechtstreeks over te gaan tot benoeming van de heer M. van Dijke, gemeente-ontvanger van St Annaland, thans wnd.-ontvanger van Stavenisse. uit het land. Eén draagt een grote bijl over rechter schouder en de an der hoedt een paard bij de halster. Als ze nog 100 m. van elkaar verwijderd zijn, zien zij een bliksemflits, onmid dellijk gevolgd door een knetterende donderslag. Paarden en mannen slaan neer. Op de plaats des onheils aan gekomen blijkt het paard door de bliksem getroffen te zijn. De beide mannen liggen voorover. Dr van Blommensteijn gaf na het uitwerken van de opdracht een korte uiteenzetting over de juiste behan deling en wenste de ploeg van Krab- bendijke geluk met het behalen van de eerste prijs. De heer Allewijnse, plv. districts voorzitter, besloot de avond met dank te brengen aan de leden, jury en alle medewerkenden. Verder wekte hij alle belangstellenden op zich aan te mel den voor een E.H.B.O.-cursus. Zal men het nu nooit afleren? Arbeider vijlde aan projectiel en werd b() ontploffing ernstig gewond. Woensdagmiddag beging de arbeider J. D. uit Borssele, werkzaam in de Wilhelminapolder, de onvoorzichtigheid aan een gevonden kop van een projec tiel te vijlen. Dit ontplofte, waardoor zijn rechterbeen werd verwond en zijn rechteroog werd getroffen. De man werd direct naar het ziekenhuis ver voerd, waar geconstateerd werd, dat zijn oog waarschijnlijk verloren is. Zal men het nu nooit afleren? GOES. Voorstelling Salzburger Marionnetten- theater. Het was voor een nog niet half ge vulde zaal van het „Schuttershof", dat Woensdagavond het wereldberoemde Salzburger Marionettentheater, dat zo wel In Salzburg zelf als in tournee's door geheel Europa tot dusverre meer dan 314 millioen toeschouwers getrok ken heeft, een voorstelling gaf van Mo- zarts opera buffa: La Finta Giardiniera, van een pantomime bij zijn overbekende serenade Eine kleine Nachtmusik en van een genrestuk uit Mozarts jeugd door Hans Seebach: Wolfgang und der Selchermeister. Geen ogenblik hebben de toeschouwers van dit charmante pop penspel kunnen denken, dat wat hen hier geboden werd eigenlijk maar een aftreksel was van een „echte" opera of toneelspel met levende figuren. Integen deel: hier was een geheel eigen, r.irook- jesachtige, romantische sfeer geschapen, die op het werkelijke toneel nimmer zó gecreëerd zou kunnen worden. Er wa ren prachtige lichteffecten, de hante ring van de poppen was onbegrijpelijk geperfectioneerd. Juist van dat onvol- komene, een beetje houterige, dat de bewegingen van marionetten nu een maal altijd bij blijft, werd gebruik ge maakt om kostelijke effecten te berei ken, zoals het koddige optreden van de Podesta en de Selchermeister en het parmantige stappen van de kleine Mo zart. Tezamen met de luchtige muziek vormde dit alles een gracieus en Iieftal- t Ingez. mededeling, advert.) (Ingez. mededeling, advert.) Een schat van voorjaars-aanbiedingen op alle afdelingen ZOMERJAPONNEN In grote verscheidenheid van nieuwe modellen, In bedrukte katoenen poplln, vanaf 14.50 ZOMERMANTELS van zuiver wollen stof vanaf 59.75 Egyptisch katoenen REGENMANTELS geheel dubbel, vanaf 49.93 Voor de meisjes t ZOMERJURKEN In zijde-linnen, leeftijd 6 jaar, vanaf 8.« Zuiver wollen MEISJESMANTELS leeftijd 6 jaar, vanaf 30.95 MEISJES MOPPERS zuiver wol, in een keur van frisse tinten, leeftijd 6 jaar, vanaf 24.25 Corduroy CANADIAN JACKETS met capuchon en ritssluiting. Grote keuze uit de alleraardigste kleur-combinaties. leeftijd 6 jaar, vanaf 35.25 LANGE NOORDSTR.10-12 MIDDELBURG lig echt Oostenrijks geheel, waarvan de toeschouwers genoten hebben. Des middags was reeds een jeugd voorstelling gegeven van het sprookje „Assepoester", waarbij uitleg gegeven werd in de Nederlandse taal. Kon. Nederl. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Woensdagavond vergaderde de afde ling Goes der Kon. Nederl. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde onder voor zitterschap van de heer K. Goudzwaard. Voor de bloemententoonstelling, die, zoals bekend, in samenwerking niet de langere scholen van Goes gehouden zal worden zijn reeds ruim 600 aanvragen binnen. Van enkele scholen moeten nog opgaven komen, zodat er ongeveer 1000 schoolplantjes zullen worden uitgereikt. Ook de leden der afdeling zijn reeds actief, verschillende zijn een flinke col lectie Dahlia's aan het kweken. Er zal weer een Dahlia-prijsvraag worden uit geschreven. In de pauze vond een wedstrijd plaats in het ditermineren van afgesneden bloemen en heestertakken waarvoor prijzen werden uitgeloofd. De eerste prijs viel ten deel aan de heer J. Ever- sen, 2e D. Wilieboer, 3. T. Mulder, allen te Goes. Omstreeks half Mei zal er een excur sie plaats vinden op een Zaterdagmid dag naar de stadspiantsoenen en om geving. Na een zeer prettige bespreking over het ingezonden plantmateriaal sloot de voorzitter de vergadering. 80 jaar in dienst. Woensdag 2 Mei, herdacht de heer J. Gunst uit de Heernisseweg het feit, dat hij 30 jaar in dienst was, als smids knecht bij J. G. Hollestelle, Noordeinde. Vandaag zal dit heugelijke feit onder liet personeel gevierd worden. Hengelconcours. Op Hemelvaartsdag hield de Eerste Goese Hengelsportver. een concours in het kanaal door Zuid-Beveland bij da spoorbrug. 98 personen namen deel. M. Bazen werd koning. Hij ving da meeste vissen, n.l. 6, met een gewicht van 496 gram. Hij ontving de wissel beker. De 2e prijs was voor P. Feij- tel (272 gram) en de 3e voor L. C. Ribbens (261 gram). De grootste bot werd gevangen door M. Bazen en de grootste paling door A. van Hese. Het gezamenlijk gewicht bedroeg pl.m. 20 pond vis. De vis is, na schoongemaakt te zijn, bezorgd aan de twee ziekenhuizen t.b.v. de t.b.c.-patiënten. KAPELLE. Wielerclub vergaderde. Dinsdagavond vergaderde de wie lerclub o.l.v. de heer A. C. de Klerk. Deze deelde mede, dat de jaarlijkse Ronde van Kapelle (115 km.) op Za terdag 12 Mei a.s. verreden zal worden voor amateurs. Een groot aantel ren ners is reeds ingeschreven. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental stygt. De aftredende bestuursleden A. C. de Klerk en Joh. Eversdijk werden herkozen. In de vacature-M. C. Wisse werd gekozen G. D. v. d. Kuyl. YEBSEKE. Wachten voor het „Noorden" benoemd. O.l.v. de heer L. van der Have kwa men Woensdagavond in Hotel Oester- beurs 46 panneboeren bijeen. Het hoofdpunt was het benoemen van een wacht voor de bewaking van de zeel ten met oesters op het z.g. „Noor den", een plaats, waar de oesters voor de groei worden uitgezet en waar ze de gehele zomer tot diep in het na jaar moeten blijven staan. M.a.s. werd besloten een wacht te benoemen. De grote meerderheid was voor een dag en een nachtwacht, voorzien van een motorsloep. Benoemd werden de he ren H. Koeman en L. Steketee. Deze bewaking is geheel door par ticulieren georganiseerd en een ge volg van de niet voldoende bescher ming der Visserij politie, die door ge brek aan schepen en personeel daar toe niet in staat is. DE OUDE DEMON. Hoe bitter weinig de wapens toch eigenlijk kunnen beslissen uiordt ons weer eens duidelijk uit de laatste be richten uit Duitsland, die melden, hoe de nationaal-socialistische beweging weer opleeft. Zes jaar oorlog en een verpletterende nederlaag hebben het Duitse volk niet van zijn tvaandenk- beelden genezendat is uiel duidelijk. Het is trouwens niet verwonderlijk: ook deze denkbeelden, hoe verweroe- lijk ook, waren altijd al een inner- lijke overtuiging, een hartszaak voor hun ware aanhangers. Met uiterlijk geweld roeit men die niet uit: het hart zou moeten veranderen. Het is de grote zwakte der Wes terse bezettingsmogendheden, dat zij de harten der Duitsers niet met een betere overtuiging hebben weten te vullen. Zij hebben gemeend met de uiterlijke middelen van oorlogsver woesting eerst, van een zeer slap uit gevoerde zuivering, waarbij het recht als spoedig verwaterde daarna, en met het opleggen van een democratische staatsvorm als hoogste politieke wijs- heid tenslotte het Duitse volk tot in keer te kunnen brengen. Alsof niet de inhoud van een wezenlijk Christelijke overtuiging ver uitging boven de be tekenis van de staatsvorm, die werd aangeprezen. Nog wordt onder het Duitse volle zelf gestreden tegen zijn oude demon van de machtswaan, die het nationaal- socialisme ten troon verhief. De grote democratische partijen zijn echter zelf lang niet vrij van deze bezetenheid. Men kan de ontwikkelingen over onze Oostergrenzen dan ook slechts met grote zorg gadeslaan. (Ingez. mededeling, advert.) 'n Geheel nieuwe collectie in zeer mooie kwaliteiten BERGEN OP ZOOM TERNEÜZEN. THOLEN. Begin van brand. Dinsdagmiddag is bij de fam. C. v. d. Velde in de schoorsteen een brand ontstaan, vermoedelijk door het vlam vatten van een pan met vet. Door het snel Ingrijpen van de heer J, C. Aalbrechtse was men de brand spoedig meester. Enige materiële schade ontstond. SINT ANNALAND. Jaarvergadering „Prinses Juliana". De Schietver. „Prinses Juliana" hield haar jaarvergadering in zaal Rijnberg, o.l.v. de heer W. Goedegebuure. De penningmeester, de heer Th. Over- beeke, bracht het financieel verslag uit. Er was een batig saldo van f 302.20. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. van Vossen. De heer W. A. Goede gebuure, die bedankte als voorzitter, werd toegesproken door de vice-voor zitter, de heer A. Goedegebuure. Besloten werd in de zomer een huis houdelijke wedstrijd te houden. Als baancommandant werd benoemd de heer Th. Overbeeke. De heer A. J. Deijzer kreeg voor het verlopen jaar de wisselmédaille. „Schaar van Walsoorden" wordt uitgebaggerd. Dezer dagen is aanbesteed het uit baggeren van de „Schaar van Walsoor den", in de Westerschelde, waardoor in dit water een betere vaargeul zal wor den verkregen dan de tot nu toe ge bruikte, die door het Zuidergat voert. Op verzoek van België, dat aan een (Ingez. mededeling, adv.) Sproeten? SPRUTOL vaargeul door de „Schaar van Wals oorden" de voorkeur geeft boven de bestaande kronkelige vaargeul, is niet overgegaan tot verbetering van het Zuidergat, aldus „Trouw", De kosten van het baggerwerk komen voor rekening van Nederland. Het on derhoud zal door België bekostigd wor den. TERNEÜZEN. Jaarvergadering. Dinsdagavond hield de Ver. voor Chr. Onderwijs haar jaarvergadering o.l.v. de heer H. Ribbens. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat op de lagere school gemid deld 133 leerlingen waren ingeschreven en op de U.L.O.-school 125. Alle U.L.O.- candidaten, die in 1950 opgingen voor de examens A en/of B, behaalden het diploma. Ook het financieel verslag van de penningmeester had een verblijdend aanzien. Werd bij de U.L.O.-school een nadelig saldo van f 2175.14 verkregen, de lagere school kon een voordelig sal do van f 6835.95 boeken, waardoor de balans een zeer gezond geheel vormde. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl de heer A. J. van de Ree zitting nam als nieuw bestuurslid. 50-jarig ambtsjubileum. Onder grote belangstelling vierde Dinsdag j.l. de heer A. A. Dieleman, stationschef le klasse A, zijn 50-jarig ambtsjubileum. Vanaf zijn 12e jaar was de heer Dieleman reeds in dienst bjj de Spoorwegmaatschappij „Mecne- lenTerneuzen". Hij is voor zeer vele Zeeuwsch-Vlamingen een goede be kende, aangezien hij in de loop dezer jaren op diverse stations in Zeeuwsch- Vlaanderen dienst deed. De feestvreugde begon eigenlijk reeds Zaterdag j.l., toen hem door mr S. van Houten, hoofdinspecteur Ver voer der N.S. in de inspectie Breda, da eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd uitgereikt. Van de gelegenheid tot feliciteren werd zo druk gebruik gemaakt, dat de ontvangstzaal te klein bleek te zijn. Het is een goede dag voor de ju bilaris geworden; niet het minst cox gedurende de avonduren, waarop het gehele personeel was bijeengekomen in de wachtkamer van het Stations gebouw, alwaar de chef een feest avond werd aangeboden, welke klonk als de klok. Te Leiden slaagde voor apothekers assistente mej. H. Engels te Vlissingen. In de maand April zijn in St. Anna land nog 15 vergunningen voor huis slachting uitgereikt, De soldaten H. Lievense en K. Heyt keerden te Westkapelle terug uit In donesië. Zij waren de laatsten van het dorp.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2