^Vlieuwó uit d&<:Provincie Va 5 e n o I Haat Held AfflOKO r bert Walcheren. iL Zuid-Beveland. HOOFDPIJN? Schouwen-Duiveland. flNKSTEREN Stichting 1940-1945 doet een beroep op de Zeeuwen. Jl onj-" de loupe NOTEERT U EVEN?. ADAMSON eet spaghetti. AANBESTEDING Woensdag 2 Mei 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Op Hemelvaartsdag zal Dagblad" niet verschijnen. Directie „Zeeuwsch Dagblad". Oesterexport naar Engeland laat te wensen over. De oesterexport naar Engeland is per 1 Mei stopgezet. Reden tot tevredenheid is er niet wat de gang van zaken ge durende het laatste seizoen aangaat. Als de export in April op 45.000 wordt geschat (dit getal is aan de hoge kant), dan zijn er het gehele seizoen ongeveer 450.000 oesters naar Engeland gegaan. Verleden jaar was dit aantal bijna 1% millioen. Er is geen enkele reden ter verontschuldiging voor Engeland om (lit geringe aantal te rechtvaardigen. Engeland is in het-algemeen een lastige afnemer. In 19381939 nam Engeland nog 3)4 millioen oesters af, in 19331934 6 mil- iloen; in 19281929 16 millioen; in 1929 —1930 18 millioen. In April importeerde Engeland uit Frankrijk 30 a 35 millioen zaaioesters! De kreeftenvangst. De vangst van kreeften in Zeeland ls de laatste week tamelijk goed ge weest, n.l. ongeveer 500 kg. De prijs is voor kreeften van minder dan 1 kg f 8,50 plus weeldebelasting, en die voor kreeften of kreeften met een poot f 6,50. AANVULLING. De heer J. A. van Bennekom, die benoemd is tot directeur der Chr. Kweekschool te Middelburg, is voor zitter van de Ver. van Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen, gewoonlijk genaamd „De Groote", zo wordt ons ter aanvulling van ons bericht gemeld. Zeeuwschderlokaal waren 240 kinderen bijeen. leerlingen niet alleen van de Chr. school ter plaatse en de Chr. kleuterschool, maar ook, die in Middelburg schoolgaan. De voorzitter, de heer J. Riemens, had de leiding. Er werden enige films vertoond, o.a. die van het koninklijk be zoek aan Zeeland. Voorts werden de kinderen getracteerd. Behalve het on derwijzend personeel waren de burge meester en wethouder Boon aanwezig, alsmede bestuursleden van de Oranje vereniging. NIEUW- EN ST JOOSLAND. Bunrtenbond „Oranje Bovenal". Dezer dagen vergaderde het bestuur van de Buurtenbond „Oranje Bovenal". Vrijdagavond a.s. zal er een stille om gang worden gehouden. Om 7.45 uur zal men zich bij het gemeentehuis op stellen en naar de nieuwe begraafplaats wandelen, alwaar een krans bij het mo nument gelegd zal worden. Om twee minuten voor acht wordt twee minuten stilte in acht genomen. Verder werd nog besproken de vlie gerwedstrijd en zeepkistenrace, die waarschijnlijk in Juli en Augustus ge houden zullen worden. MIDDELBURG. Ernstig ongeval. Door nog onopgehelderde oorzaak is gistermiddag omstreeks 12 uur de tim merman de L. uit Koudekerke, die op een hoogte van omstreeks 6 a 7 meter aan het werk was in het in aanbouw zijnde Nederlands Koffiehuis aan de Markt, naar beneden gevallen. Met in wendige kneuzingen is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Hinderlijke nieuwsgierigheid. Het is een verheugend teken, dat de in het kamp aan de Seisweg verblij vende Ambonezen snel in de gemeen schap worden opgenomen. Op allerlei feestavonden worden ze uitgenodigd en in het kamp worden van tijd tot tijd gezellige avonden georganiseerd. Er is echter ook een onaangenaam ding, dat onder de aandacht dient ge bracht te worden. Velen schijnen het noodzakelijk te vinden, dagelijks rond en bij de ingang van het kamp te zwer ven. Deze hinderlijke nieuwsgierigheid wordt allerminst op prijs gesteld. Boven dien worden daarbij nog heggen e.d. vertrapt. Dat men de Ambonezen har telijk gezind is, wordt uitermate op prijs gesteld, doch hinderlijke nieuws gierigheid kan men beter achterwege laten. Taptoe. Het ligt in de bedoeling, dat Zater dagavond om half tien op de Markt door het Chr. Tamboers- en Pijpers corps „Juliana" een taptoe zal worden geblazen. Deze taptoe bestaat uit 15 onderdelen en wordt besloten met het „Wilhelmus". Tamboers, hoornblazers en pijpers nemen aan deze taptoe deel. VLISSINGEN. Mjj tot Nut van 't Algemeen. De ledenvergadering van het depar tement Vlissingen van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen stelde de be groting van het departement en die van de leesbibliotheek vast. Als leden van het bestuur van het departement werden herkozen de heren R. Sorgedrager en P. Kas, als commis saris van de spaarbank de heer A. J. Ockenburg, als lid van de commissie voor de leesbibliotheek mevr. G. Laer- noes, als lid van de commissie voor de kleuterschool mevr. H. Verhagen en als leden van de kascommissie de heren C. Kamermans en P. L. Abrahamse. Als commissaris van de spaarbank werd benoemd de heer ir G. A. Kemper. Voor de in Vlissingen aanwezige Ambo nezen werd een bedraguitgetrokken voor recreatie. ST LAURENS. Kinderfeest. De Oranjevereniging heeft op Konin ginnedag de schoolkinderen een pret tige voormiddag bereid. In het Verga- SOUBURG. Feestmiddag voor ouden van dagen. Zaterdag werden de ouden van dagen van Souburg en Ritthem door de afde ling Souburg van de Bond van Ouden van Dagen een feestmiddag aangeboden. De wnd.-voorzitter, de heer J. v. d. Peyl, sprak een openingswoord. De leden van de toneelgroep der personeelsvereniging van de Kon. Mij „De Schelde" voerden een toneelstuk op getiteld: „Kink in de kabel". Enkele leden van de Souburgse muziekvereniging verzorgden het mu zikale gedeelte. Stille omgang. De Oranjevereniging heeft voor Vrij dag a.s. een stille omgang uitgeschre ven, waartoe alle Souburgse verenigin gen en inwoners worden uitgenodigd. Men zal bij de Ned. Herv. Kerk (Oranje- (Ingez. 'cdclin? advert.) U blijft opgewekt en onvermoeibaar i met de heerlijk verfrissende de'ec*"* plein) bijeenkomen en om 7.45 uur naar de begraafplaats wandelen. Daar zal om 8 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Ieder wordt verzocht bloemen mede te nemen ook wordt ver zocht de 6 uur de vlag halfstok uit te hangen. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Vrijdagavond hield „Het Groene Kruis", afdeling Souburg en Ritthem zijn jaarvergadering in „De Zwaan" o.l. v. de heer J. de Priester. De secretaris, de heer F. Leenhouts, bracht het jaarverslag uit. Aan 529 le den werden 832 artikelen uitgereikt. Het kraambureau werkt zeer bevredi gend. Uit het financieel verslag bleek, dat er een klein batig saldo was. De T.B.C.- kas had een nadelig saldo van f 427. De heer J. de Vos deelde mede, dat het materiaal in goede staat verkeert en veel vernieuwd is. Vanwege het vele werk, dat de heren K. Mauer en C. Koppejan, resp. maga zijnbeheerder te Souburg en Ritthem verrichten, werd hun salarisverhoging gegeven. Kinderfeest en concert. De Souburgse Oranje-vereniging zal Zaterdagmiddag een kinderfeest orga niseren in „De Zwaan" voor alle school gaande kinderen wier ouders aange sloten zijn bij een buurtvereniging. Er zullen enkele aardige kinderfilms worden vertoond. Des avonds zal de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" om 8 uur een concert geven in de tent op het Oranje plein. De heer de Priester besprak het voor stel om f 0,25 per lid per jaar af te staan voor het pensioen voor de wijk zuster. Dit is door de overheid voor geschreven. Daar de Chr. Wijkverple ging en „Het Groene Kruis" de wijk verpleegster gezamenlijk in dienst heb ben en wel twee-derde wijkverpleging en een-derde „Het Groene Kruis", zal eerstgenoemde hier ook dan moeten bij dragen. Het voorstel werd aanvaard. VROUWENPOLDER. Jaarvergadering Chr. Oranje-vereniging. Maandagavond hield de Christelijke Oranje-vereniging haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer M. v. d. Broeke, die de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de burgemeester. Uit het jaarverslag bleek, dat er mo menteel 269 leden zijn en er een goed Slot van f 127.73 was. Hierna werden de films Het Koninklijk bezoek aan Zeeland" en „Het eiland van vertrou wen" vertoond. Enige kluchtige films zorgden verder voor een goede stem ming. In de plaats van de heren A. N. de Wolf en W. Vos werden tot bestuurs leden gekozen de heren J. Geertse, G. Melse en C. Verhoeff gekozen. Tot voor zitter werd herkozen de heer M. van de Broeke, terwijl herkozen werd de heer P. Schoe. Burgemeester van Liere sprak nog enige ernstige woorden in verband met de donkere en drieigende toestand, waarin we leven. De heer A. N. de Wolf sloot deze avond met dankgebed. Des middags was er voor de kinderen een filmvoorstelling. (Ingez. mededeling, advert.) Dealer voor geheel Zeeland: VLISSINGEN: Garage CENTRUM, Fa Rouw en Van Veen, Coosje Buskenstraat 54, Tel. 2866. Weekend der Vrij Evangelische jeugd te Yerseke. Op Zaterdag 28 en Zondag 29 April werd door de jeugdvereniging der Vrije Evang. Gemeente te Yerseke een jeugd weekend gehouden, dat druk bezocht was door de jeugdverenigingen uit an dere gemeenten, o.a. uit Goes, Wemel- dinge en Breskens. De openingsbijëenkomst werd gehou den in de bovenzaal van hotel Oester- beurs. De opening geschiedde door de pre sidente, mej. Hoogesteger uit Wemel- dinge. Verder werden enkele stukjes voorgedragen door de afdelingen Goes en Wemeldinge. De afdeling Goes voer de een prachtig stuk op, n.l. „Het proces Harry Lange", dat met grote aandacht werd gevolgd. Ds Timmerman sprak hierna enige waarderende woorden, terwijl de heer Van Beugen uit Goes de avond met dankgebed sloot. De Zondagmorgen werd met een mor gendienst in de Vrije Evang. Kerk be gonnen, welke druk was bezocht. Des middags werd de dienst speciaal gewijd aan de jeugd. Ds Timmerman sprak over: „Weet dat de Here God is" (Psalm 100). Spreker wees de jeugd op haar taak in verband met de tegen woordige moeilijkheden. Die zijn te trotseren door ons in dienst te stellen van de Heer. Met deze jeugddienst werd dit weekend gesloten. GOES. Familieavond A.R. Kiesvereniging. Onder voorzitterschap van drs J. J, Knibbe organiseerde de A.R. kiesver eniging Maandag een familieavond in de „Prins van Oranje". Als spreker voor de pauze trad op de heer R. Zuidema, die enkele onder werpen uit de gemeentepolitiek belicht te, terwijl na de pauze mevrouw H. van Donkvan der Velden een en ander vertelde over de A.R. vrouwenactie, die beoogt de vrouwen beter in te leiden in de A.R. beginselen en haar daartoe ook lid van de kiesvereniging wil ma ken, wat thans ook mogelijk is tegen een verminderde contributie. Dank zij de activiteit van de dames kon mevr. Van Donk aan het bestuur een lijst met 28 namen -an nieuwe vrouwelijke leden overhandigen. Het streven om de A.R. vrouwen ook in de practijk het passief kiesrecht te doen genieten heeft, naar spreekster meedeelde, tot dusverre niet veel voortgang geboekt. Alle dames werden daarom opgewekt zich tegen 5 Mei a.s. met een persoonlijk schrijven over dit onderwerp te richten tot de voorzitter van het Centraal Comité. De avond erd verder opgeluisterd door zang van Tini van Donk en viool spel van Nel Verstrenge, beiden bege leid door Rienk Jiskoot aan de piano, door declamatie bij de gitaar door Bram Laport en Kees Jiskoot en door een wedstrijd in eensgezindheid voor ver loofde paren onder leiding van de heer D. Rouw, terwijl alle aanwezigen met enthousiasme deelnamen aan het ge- (Ingez. mededeling, advert.) VOOR DE-TEERSTE Ki N D E R H U:i D FEUILLETON door G. P. BAKKER. 5) De zwerver wandelde het bos in langs het brede met dennenaalden bezaaide pad waarop de zon lichte plekken wierp en zag spoedig in de verte tussen de bomen de strooien da ken van enige verspreide huizen. „Een wonder dat ze zijn blijven staan, maar ergens moeten toch rei zigers langs de weg een onderdak vinden peinsde hij. Aan de bocht stond een vrij groot gebouw van rode baksteen met zwart-houten gebinten. Onder het strodak was een lage verdieping met een houten balkon langs de gehele breedte. Voor de herberg stonden on der drie oude linden enige banken bij vaste houten tafels op afgekapte boomstammen. Hier zaten en lagen allerlei soort gasten, een meer schilderachtig dan vertrouwenwek kend gezelschap. Hfj trad de lage brede deur binnen. Daarboven hing een half verroest ijzeren uithangbord, waarop een zwarte adelaar geschilderd was. Achter de tapkast zat de waard, een grove kerel en zo scheel dat de vreemdeling hem even vol verwon dering aanstaarde. De uitdrukking van zijn gezicht zou grappig geweest zijn als ze niet zo gemeen was. Naast hem stonden twee knechten. Een aan de bierkraan. De ander by stapels met vet besmeerd brood, spek en andere eetwaren. De ruwe houten tafels waren nage noeg alle in beslag genomen. Tegen de witgekalkte muren stonden ban ken, planken op lege biervaatjes. De zwerver stapte op de waard toe. „Een beetje muziek maken?" vroeg hij, de luit ter hand nemende. „Ben je gek, er is lawaai genoeg. Als je spelen wilt, kan je 't buiten doen, maar je moet niet menen, dat je van iemand een duit krijgt", klonk het vriendelijke antwoord van de schele. De muzikant keek rond, zag een lage stoel, ging er heen en riep een der knechten, forse kerels met opge stroopte mouwen die in de zaal be dienden: „Breng mij bier en wat te eten, drinken voor mijn hond en een kluif of iets beters, als je het hebt." Hij ging op de stoel zitten, de hond strekte zich uit aan zijn voeten. De knecht monsterde de zwerver „Heeft u Edele geld?" vroeg hij spot tend. „Hier wordt vooruit betaald, dat is de vaste gewoonte van hei huis. 'tls hier geen klooster." „Dat merk ik", klonk het scham pere antwoord. De landloper wierp een zilverstuk op de tafel. „Een daalder", zei de ander, „daar voor kan je een paar kroezen bier en een maal krijgen. Gortepap met brood, een plak gerookt spek, een stuk worst. Alles is razend duur te genwoordig." „En een maaltijd voor mijn hond", vulde de gast aan. De knecht wilde het zilverstuk op pakken, maar de speelman greep de gretige hand zo stevig, dat hij het weer op tafel liet vallen. „Laat het daar liggen. Eerst bedienen", zei hij rustig. De man keek hem verbaasd aan. „Voor een oude kerel heb je sterke poten aan je lijf." „Dat komt van 't spelen op de luit", antwoordde de muzikant. „Ik zal je goed bedienen", sprak de knecht met een beetje meer ontzag. „En ik zal je goed betalen", klonk het bescheid. De bediende verdween. De zwerver begon tersluiks de gas ten op te nemen. Dicht bij hem zat een bedelmonnik, een dikke forse knaap. De kap liet weinig anders zien dan een paar scherpe grijze ogen, een grote neus en een krachtige mond. Lachend keek de monnik naar de zwerver. „Niet slecht", fluisterde hij. „Niet slecht." „Vreemdeling", vervolgde hij. „Mag ik bij je komen zitten?" „Niet nodig", lachte de ander. „Ik weet er zelf best raad mee." „Zo meen ik het niet. Ik heb gege ten, heb geen honger meer." Hij nam zijn tinnen beker, zette hem op de tafel en schoof zijn zware houten kruk bij. „Niet slecht, zei ik", fluisterde hij weer, maar zijn stem was zo zwaar dat men het in de gehele zaal kon horen. „Lange tocht achter de rug? Zeker een uur of tien gelopen, zou ik zo zeggen, flink voor een oude man." „Gewoonte", zei de ander en zweeg verder. (Wordt vervolgd. zamenlijk zingen van vaderlandse lie deren onder leiding van de heer Wol tering. Een gevariëerd programma dus, waarmee het bestuur zeker eer heeft ingelegd. (Ingez. mededeling, adv.) Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 45 CC. HEINKENSZAND. Koninginnedag. De verjaardag van H. M. is niet on- opgemerkt voorbijgegaan, 's Middags werd voor de schoolkinderen een pop- pekastvoorstelling gegeven en werden zij getracteerd. Des avonds bracht het muziekgezelschap „Euterpe" een sere nade op de hofstede van de heer J. de Jonge, aan de heer C. Janse en mej. Maria Raas, die j.l. Zaterdag gedecoreerd zijn wegens 50-jarige trouwe dienst. Zij werden gefelici teerd door de burgemeester en de voorzitter van de muziekver. Van daar ging het naar het echtpaar v. d. MadeKnuit, dat zijn 50-jarig hu welijksfeest vierde. Tenslotte was de beurt aan mr dr A. J. J. M. Mes, lid van G. S., die ook een decoratie kreeg. Na de serenade werden ge lukwensen overgebracht door bur gemeester B. Funk en dr P. Staver- man, waarna oud-burgemeester Mes zijn dank uitsprak voor het mede leven van de Heinkenszandse burge rij. Hierna werd het Wilhelmus ge speeld en deze avond besloten met een pittige mars. KLOETINGE. Serenade. De muziekvereniging „Excelsior" heeft Maandagavond het echtpaar Goudzwaard-Kaaysteker een serenade gebracht voor diens 55-jarig huwelijks feest. WAARDE. Kerkelyke verkiezing. In verband met de nieuwe kerkorde der Ned. Herv. Kerk is het aantal ambtsdragers uitgebreid en is gekozen tot ouderling de heer W. Kootstra. Tot diakenen zijn gekozen de heren J. J. Straub, C. Kole en Joh. Schrier. KleuterschoolVerenigingsgebouw. Het bestuur van de Stichting „Ons Dorpshuis" heeft thans een aanvang ge maakt met de verbouwing van de voor malige melksalon in de Schoolstraat tot verenigingslokaal. Aan de achterzijde zal een nieuw stuk worden aangebouwd, dat ingericht wordt als kleuterschool met een leslokaal en speellokaal. (Ingez. mededeling, advert.) ZUIVER ZETMEEL Het ideale bindmiddel RENESSE. Herdenkingsdienst in Ned. Herv. Kerk. Evenals vorig jaar zal de herdenking van de slachtoffers van 10 December 1944 plaats vinden op 4 Mei a.s. De herdenking vangt aan met een samen komst in de Nederlands Hervormde Kerk om 14.30 uur. (Ingez. mededeling, advert.) 1(1 'N TRACTATIE VOOR IN LUXE DOZEN VAN SO STUKS De Stichting 19401945 zal ook dit jaar weer een beroep doen op het Nederlandse volk. Aan bijna 4800 gezinnen zal een bedrag van meer dan 10 millioen gulden uitge keerd moeten worden. Het Rijk neemt daarvan vermoedelijk 8 mil lioen voor zijn rekening, zodat on geveer 2 millioen door vrijwillige bijdragen bijeengebracht zal moeten worden. In 1950 bracht ons volk ruim 2 millioen bijeen aan vrijwil lige bijdragen. Het moest eigenlijk overbodig zijn voor de inzameling, die tot en met 12 Mei a.s. wordt gehouden, nog een extra aanbeveling te schrijven, om dat het vanzelf moest spreken, dat ons volk zich het lot van de dui zenden nabestaanden der in de be zetting gevallenen had aangetrok ken. Dit is niet gebeurd, althans niet in voldoende mate. „Het Rijk moet het doen", zeggen velen. Maar zij zeggen dit om te ontkomen aan de persoonlijke klem van de oproep om te zorgen voor hen, die achterble ven. Wanneer ons volk, van hoog lot laag, zou hebben beseft en nog zou beseffen, waarom het ging in de strijd tegen de overweldiger, wan. neer ieder begreep, dat een leven zonder vrijheid niet waard is geleefd te worden, maar dat voor die vrij heid juist de besten van ons volk het offer van hun leven hebben ge bracht, ja, dan zouden geen Mei. inzamelingen meer nodig zijn. De idealen van het verzet. Wij zullen die, ook in de strijd om het zuiver houden van het nationale leven in deze jaren, weer moeten leren zien. En wij zullen hen, die hun leven voor het hoog houden dezer idealen gaven, blijven geden ken. Dat kan o.m. in het zorgen voor hun nabestaanden. De provincie Zeeland heeft 3362 contribuanten op een inwonertal van 244.677, d.i. 14 contribuanten per 1000 inwoners. Daarmede staat Zeeland op de achtste plaats in de rij der provincies. Gunstig is dat dus allesbehalve. En het aantal kan veel hoger worden. Wij doen daarom een dringend beroep op de Zeeuwen contribuant te worden van de Stichting 1940 1945 en de komende inzameling tot een groot succes te maken. ilngez. mededeling, adv.) De Emmabloemcollecte heeft te Waarde opgebracht f 29. De nog steeds bestaande midden standsvereniging te Renesse is weer nieuw leven ingeblazen. Uit de kern van het voormalige bestuur is een nieuw bestuur gekozen. Ais voorzitter treedt op de heer N. A. Krijnse-Loeker. Bij een inwoner van 's-Gravenpolder heeft een merelpaar het nest gebouwd onder de uitstekende voorgevel van een schuurtje vlak bij de woning. Niettegen staande schoonmaakdrukte en spelende kinderen worden de jonge mereltjes in het nest geregeld van voedsel voorzien. Zondagavond keerde na zijn diensttijd in Indonesië te hebben volbracht, sol daat J. de Wijze in de ouderlijke woning aan de Paspoortstraat te Souburg terug. Zaterdag hield de C.H. Kiesvereniging een druk bezochte feestavond in .Reho- both" te Souburg o.l.v. de heer J. Deij. Enkele dames en heren voerden een to neelstukje op, getiteld: „De sukkel". Door het college van notabelen te Biezelinge is gekozen tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk, de heer Jac. de Jonge Mzn. De Koninginnedag te Wemeldinge is gevierd met een concert op de tent door het mondaccordeongezelschap „Concor dia". Het muziekgezelschap „O.K.K." bracht na een muzikale wandeling door de gemeente, een serenade ten huize van de heer J. W. Minnaar, die met de zilveren Ere-medaille werd begiftigd. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin hield de Oranje vereniging te Kamperland een open- luchtfilmvoorsteUing, waarbij werd ver toond het koninklijk bezoek aan Parijs en de film „Een Koninkrijk voor een huis". Zaterdag werden te St Annaland twee voetbalwedstrijden gespeeld. Oud-Vosse- meer I won van W.H.S. II met 42, terwijl W.H.S. I met 60 won van Vre derust I. Mevr, Van Dijk is presidente gewor den van de zendingskrans „Indonesië" te St Annaland. Zij is opvolgster van mevr. Weijler-v. d. Jagt. CONTANT. Minister Lieftinck heeft dezer da gen een ingrijpende xoijziging aange bracht in zijn beleid. Hij heeft af- stand gedaan van de zogenaamde goedkoop-geld politiek, die hij se dert de bevrijding had gevoerd. Reeds lang was er o.a. door de Protestants. Christelijke partijen om deze wijzi ging gevraagd. Het op al te gemak kelijke voorwaarden beschikbaar stellen van crediet werkte volgens hen een schijnwelvaart in de hand en schiep het gevaar voor inflatie. Er is dus reden voor voldoening, dat de minister thans eindelijk het ogen blik gekomen heeft geacht om maatregelen hiertegen te nemen. Dit neemt echter niet weg, dat deze maatregelen het zaken doen ern stig belemmeren. Nu het voor de handelshuizen en grossiers zoveel moeilijker is geworden om zich op eenvoudige wijze tegen lage rente bij de banken van geldmiddelen te voor zien spreekt het wel vanzelf, dat zj hun afnemers onder druk gaan zet ten om hun nota's voor geleverde goederen zo spoedig mogelijk te vol. doen. Het is vooral de middenstand, die hierdoor in de knel komt. De middenstand, die door de straffe en versnelde belastingheffing toch al zo krap in zijn geldmiddelen is komen te zitten. Deze moeilijkheden van de mid denstand worden in verschillende branches nog extra geaccentueerd, doordat de klanten de gewoonte heb ben hun rekeningen te laten staan. En de middenstander in deze bran. ches, die zelf steeds meer contant moet gaan betalen voor de door hem ingekochte artikelen, kan op con tante betaling door zijn klanten vaak moeilijk aandringen, daar maar al te velen onder hen dan geneigd zijn hem hun klandizie te gaan onthouden. Op deze wijze dreigt het econo misch leven vast te lopen. Men dient in te zien, dat het behoorlijk is om zijn aanschaffingen terstond te beta- len. Men verge van de middenstander thans geen soepelheid meer in het betalen, die hij vroeger zijn klanten als een service kon aanbieden, maar die allerminst vanzelf sprak en die hem nu onmogelijk is. Men dient dan tevens zijn eigen belang, want het spreekt wel vanzelf, dat de midden stander wiens geld te lang „onder de mensen zit", op de duur genoodzaakt zal zijn zijn prijzen te verhogen. WOENSDAG 2 MEI. GOES8 uur Schuttershof. Optreden Salzburger Marionettentheater. VLISSINGEN8 uur Concertgebouw Uitvoering Chr. Gymnastiekver. „Oranje-Nassau". ZIERIKZEE: 2.30 uur Huis van Nas sau. Vergadering Plattelandsvrou wen. THOLEN7.30 uur hotel Engelvaart. Vergadering Plattelandsvrouwen. DONEDERDAG S MEI. WEMELDIN GEMuziekconcours van O.K.K. OOSTKAPELLEZangconcours. MIDDELBURG: Schaakkamp in het Schuttershof. Garage, winkel, werkplaats en woning te Souburg. De heer W. Messer, architect te Vlis singen, heeft namens de heer J. de MeiJ te Ritthem aanbesteed een garage met winkel, werkplaats en bovenwoning aan de Vlissingsestraat te Souburg. Ingeschreven werd als volgt: A. Poel man, Ritthem A f 35.355, B f 33.900; J. Francke, Souburg A f 34.800, B f 33.600; Stegink, Vlissingen A f 36.385, B f 35.385; Heijkamp, Vlissingen A f 35.500, B f 34.300; Walraven, Mid delburg A f 35.880, B f 34.900; W. Korff, Souburg A f 36.466, B f 35.125; P. de Wolf, Souburg A f 35.185, B f34.312; Versluis, Middelburg A f36.025 B f 35.000; C. Vaes, Souburg A f 35.000, B f 33.700; A. Haeck, Souburg A f 38.575, B f 34.625; P. Verheijl, Sou burg A f 35.400, B f 34.200; J. Cevaal, Ritthem A f 34.712, B f 33.452, A: inschrijvingen volgens bestek; B inschrijvingen met wijzigingen in het bestek. Het muziekgezelschap „Apollo" ta Wissenkerke gaf Maandagavond het eerste concert op de tent in dit seizoen.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2