'Tlieuwa rovincie Walcheren. Noord-Beveland. Schouw en-Duiveland. Zuid-Beveland. Tholen. Zeeuwsch-Vlaanderen. ^Sport en spel ©rl KERK Officiële Publicatiën WATERSTANDEN AANBESTEDING BURGERLIJKE STAND VEILINGBERICHTEN DE ^ADIO brengt u Dinsdag 1 Mel 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Middelburgse autoveiling afgelast. Zaterdagmiddag zou de makelaar C. Willemse in Middelburg de eerste auto- en motorrijwielenveiling houden. Er wa ren vooraf al enige moeilijkheden gere zen met de politie betreffende het par keerterrein, waar de auto's en motoren konden worden opgesteld voor bezichti ging. Er werd echter toestemming ver leend om de auto's in Klein Vlaanderen op te stellen. Zaterdag kreeg de heer Willemse op het laatste nippertje, naar hij ons meedeelde, van de politie be richt, dat wanneer de veiling zou door gaan er proces-verbaal zou worden op- g&iïiciskt Ondanks het feit, dat de verkoop zou gebeuren ten overstaan van de deur waarders, de heren Willeboordse en Van Maaren, werd de heer Willemse volgens zijn zeggen, beschouwd, als veiling meester. Aangezien een proces-verbaal dreigde trokken de deurwaarders zich terug, waardoor de veiling niet kon doorgaan. Er bleek vooral van de zijde van de autobezitters grote belangstel ling te bestaan voor deze eerste auto veiling. jubileumwandelmars van „Medioburgum" te Middelburg. De Middelburgse Gymnastiekvereni ging „Medioburgum" die Zaterdag ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan wandelmarsen organiseerde over 10, 15 en 25 km had over de deelname niet te klagen. Om half drie vertrokken onge veer 120 deelnemers van de Markt. Niettegenstaande regen en hagelbuien werd er flink gemarcheerd en om 7 uur waren alle deelnemers aan de 25 km mars, die via Gapinge, Oranjezon en Oostkapelle ging, weer op de Noord- weg te St Laurens aangekomen, waar de padvindersband zich aan het hoofd van de stoet ppstclde, om daarna de stad weer binnen te trekken. Ook de kleineren hebben ondanks het slechte weer met plezier gewandeld. Voor de 10 km waren 125 jongens en meisjes aan de start verschenen, voor de 15 km kwamen 73 deelnemers opdagen. Alle marsen hadden een vlot verloop. De meeste tippelaars kwamen van Walche ren, doch onder de 16 deelnemende groepen kwamen er ook enkele uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Tholen. Ver der namen wandelclubs van Buurtver enigingen en Personeelsverenigingen deel, terwijl speciale vermelding ver dient een groep Ambonezen uit het kamp aan de Seisweg, die een kranige indruk maakten. Van de 215 personen, die de 25 km tocht aflegden vielen er slechts enkelen uit. MIDDELBURG. Instelling van een ouderraad. Het bestuur van Volksonderwijs heeft zich tot het Gemeentebestuur gewend met het verzoek toestemming te verlenen tot het instellen van een ouderraad, die de belangen der open bare scholen bij het gemeentebestuur moet bepleiten. B. en W. stellen de raad voor deze ouderraad in te stel len. ivauore regeling bebouwing. Er bestaat al een verordening, dat men in de bebouwde kom geen gara ges mag bouwen of inrichten zonder voorafgaande toestemming van B. en W. B. en W. willen deze verordening nu verder uitbreiden door aan de be palingen toe te voegen, dat ook het overnemen van een garage, werk plaats, pakhuis of magazijn, waar oude metalen of lompen worden op geslagen, aan hun goedkeuring is ge bonden. Bijeenkomst in de Nieuwe Kerk op 5 Mei. Van de zijde der organisatoren werd ons verzocht er nogmaals op te wijzen (aangezien er onder het publiek mis verstand schijnt te zijn gerezen), dat de bijeenkomst die Zaterdagavond in de Nieuwe Kerk door de N.R.U. in het kader van het Nationaal Programma wordt georganiseerd, voor iedereen toe gankelijk is. Toegangsprijs is niet ver schuldigd. Ieder, die de bijeenkomst wil bijwonen, uitgezonderd een klein aantal genodigden, wordt verzocht zich op te stellen voor de ingang bij de Lange Jan. Aanrijding. Zondag had op de Langevieleweg een - aanrijding plaats. Een jongetje, dat op de straat met een bal aan het spelen was, werd door een auto aangereden. Het ventje werd niet ernstig gewond, doch moest toch in het ziekenhuis wor den opgenomen. Retributies en Precariorechten. Het is gebruikelijk, dat B. en W. ver gunningen verlenen voor het hebben van stoeptreden op openbare grond en een benzinepomp e.d. Naar de mening van B. en W. behoort het daarvoor te be talen recht in de verordening te worden opgenomen. Van deze gelegenheid nu maken B. en W. gebruik aan de raad Voor te stellen uitbreiding te geven aan iet aantal te belasten objecten. Zo zul- en nu ook lichtbakken, uithangborden, Jalkons, automatische verkooptoestel- en en uitstalkastjes worden belast. Toezicht op hulsvesting. B. en W. stellen de raad voor een verordening vast te stellen, waarin het toezicht wordt geregeld, dat dient te Worden uitgeoefend op de huisvesting ,vergoeding van minderjarigen, hulpbehoevenden en bejaarde personen. Een verbod om zonder voorafgaande vergunning een inrichting op te richten of in stand te houden, achten B en W niet nodig. Schoolbanken. Aangezien de Herv. School aan de Zuidsingel behoefte heeft aan nieuwe Schoolbanken stellen B. en W. aan de raad voor een crediet van f3500 te verlenen voor de aanschaf van 44 nieuwe schoolbanken. Vergadering C.J.B.T.O. Vrijdagavond vergaderde de C.J.B.T.O. afd. Middelburg, o.I.v. de heer J. Kwek- «eboom. De heer L. Ton behandelde het on derwerp „Mechanisatie in de grove tóng'volg'd'e.waarop een Soede bespre- VLISSINGEN. Aanrijdingen. In de Badhuisstraat kwamen gister morgen een wielrijder en een Solex rijder in botsing. De wielrijder liep lichte verwondingen op aan de knie Even daarvoor deed zich in de Wal raat tussen een personenauto en een wielrijder een botsing voor. De wielrij der wilde van richting veranderen, doch verzuimde dit aan te geven. Hq reed tegen de auto op en werd pijnlijk ge wond. DOMBURG. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield haar jaarvergadering o.I.v. de voorzitter, de neer W. Brand. De voorzitter deelde bij de opening mee dat het voor de bank alleszins een goed jaar is geweest. Het ledental is opgevoerd tot 506. Het aantal rekening houders steeg tot 235 en de omzet tot f 9 millioen. Aan spaargeld ontving de bank f 2.018.830.67. Terugbetaald werd f 1.279.878.17, zodat er een gunstig ver schil is van f 729.012.50. Aan rente werd een bedrag van f54000.00 uitgekeerd. Het aantal spaarders bedraagt 1945. Nadat een bedrag van f 5137.40 gere serveerd was voor afschrijvingen, bleef er nog een winst over van f 3525.29, die aan de reserve werd toegevoegd. De totale reserve steeg hierdoor tot ruim f 740.000. In het afgelopen jaar werd een bij kantoor te Westkapelle geopend, waar veel gebruik van wordt gemaakt. Vanaf 1 Augustus 1950 kreeg de bank toestemming vreemde valuta te ver strekken en in te wisselen. De omzet hierin bedroeg f 45.000. In 1950 werd een begin gemaakt met schoolsparen. 90 kinderen doen er thans aan mee. Tot 31 December 1950 spaar den ze in totaal f 1322.04. Het aftredende bestuurslid, de heer J. W. Schuurman, werd herkozen, even als het aftredende lid van de Raad van Toezicht, de heer J. P. Almekinders. De voorzitter en de kassier bespraken hierna de credietbeperkende maatrege len door de regering genomen ten aan zien van de particuliere banken en de promesse disconto-verhoging van de Nederlandse Bank, welke maatregel wel tot gevolg zal hebben dat minder credieten kunnen worden verleend of het rentetype zal moeten worden ver hoogd. OOSTKAPELLE. Knobelrlt, Zaterdag j.l. werd te Oostkapelle een knobelrit voor motoren en fietsen met hulpmotoren georganiseerd. 19 motoren en 13 fietsen met hulpmotoren versche nen aan de start. 30 deelnemers vol brachten de rit. Des avonds werden in café Wattel de prijzen uitgereikt door burgemeester F. G. Sprenger. De uitslag luidde: motoren: 1. S. Bommeljé; 2. P. J. Hillebrandt. Hulpmotoren: 1. mevr. M. Wisse- Maljaars; 2. Cor Francke Stzn. De winkeliers stelden vele prijzen be schikbaar voor deze knobelrit. De heer A. J. de Broekert dankte de burgemeester, alle leden en de gevers der prijzen. Vermeld dient nog te worden, dat de heer L. Jobse, 82 jaar oud, zijn tocht per fiets met hulpmotor uitstekend vol bracht. Een soortgelijke tocht hoopt men nogmaals deze zomer uit te voeren. SEKOOSKERKE (W.). Afloop verkoping. Notaris mr P. W. Meylink te Middel burg heeft Zaterdagmiddag in café „Huijsse" publiek verkocht het woon huis met erf te Serooskerke, Noordweg 2, groot 1 A. 40 c.A. aan de heer P. den Hollander aldaar, voor f 3016. VEERE. Jaarvergadering Groene Kruis. Vrijdagavond kwam de afdeling Veere Gapinge van het Groene Kruis in jaarvergadering bijeen in het „Lamme tje". Na afdoening van de huishoudelijke zaken (jaarverslagen en de herbenoe ming van de voorzitter, de heer C. Cal- jouw) sprak zuster Jonker uit Middel burg een inleidend woord op de film, 'die vertoond werd. Na deze inleiding vertoonde de heer Butler de film „Wit wint". de wethouder Schipper het woord en namens de plaatselijke afdeling van de Z.L.M. de heer Lindenbergh, ter wijl de heer A. J. de Jager sprak na mens de C.B.T.B. te Nieuwdorp. Het hoofdbestuurslid de heer Vin gerling wees op de zegen die de Chr. organisatie de landarbeider bracht en wekte op tot activiteit. Na de pauze werd op verdienste lijke wijze het toneelstuk „De zoon van Berkenhof" opgevoerd, terwijl ds Talma een slotwoord sprak. WEMELDINGE. Junioren kampioen. Zaterdag werd te Wemeldinge de laatste competitiewedstrijd door de junioren te Wemeldinge en „Robur Junioren" uit Goes gespeeld. Deze wedstrijd, die niet beslissend was voor de kampioenstitel, werd door de gast heren verloren met 30. Na afloop van de wedstrijd werden de spelers in het kleedlokaal toege sproken door de voorzitter der v.v. „Wemeldinge", de heer A. Jeremiasse, die bloemen aanbood. Daarna sprak de burgemeester. „O. K. K." speelde tenslotte een pittige mars. YERSEKE. Eênmanstorpedo opgehaald. Het vissersvaartuig YE 88, eigenaar M. Riedijk, heeft een eenmanstorpedo opgehaald uit de Schelde onder Wisse- kerke. Het ding weegt zeker een paar duizend kg. en zal voor oud-ijzer worden verkocht. De motor is nog geheel compleet ei> voorzien van een goede reductie- koppeling. Het geheel is te zien bij de werf van de firma J. van Os alleen met laag water. KORTGENE. Gerehabiliteerd. De Procureur Fiscaal bij het Bij zonder Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch besliste d.d. 27 Juni 1946 tot onvoorwaardelijke buiten vervolging stelling van Jan van Maldegem, scha penhouder te Kortgene, op grond, dat niet gebleken, dat de schuld van be trokkene van zodanige aard was, dat oplegging van een straf of maatregel ingevolge het besluit Buitengewoon Strafrecht of het Tribunaalbesluit ge rechtvaardigd was te achten. Tegen deze beslissing is J. van Maldegem in verzet gekomen. De Kantonrechter te Middelburg, aangewezen voor de be handeling van Tribunaalzaken heeft voornoemde beslissing thans gewij zigd in dier voege, dat de buitenver- volgingstelling is geschied op grond dat de gerezen verdenkingen onge grond zijn gebleken. BRUINISSE. Bloeiende aquariumvereniging. De aquariumvereniging Willem Deutz te Bruinisse hield een leden vergadering in Hotel Storm te Brui nisse. De voorzitter, de heer J. L. Edelschaap, kon in zijn openings woord constateren, dat de belangstel ling voor de vereniging nog steeds toeneemt. GOES. Uitvoering „Apollo". Voor een volle zaal in het „Slot Ostende" gaf Zaterdagavond da mondaccordeonvereniging „Apollo" een uitvoering. Er werd een zeer ge varieerd programma afgewerkt. De hoofdmoot van de avond was natuur lijk muziek in verschillende vorm; de volledige band trad op met allerlei populaire nummers, terwijl verder o.a. nog „straatmuzikanten", de „Comboy- Band", het „Hawaiian Ensemble", de „Zeelui", enkele „Volendammers" en een accordeor.nist het publiek ver maakten. Ter afwisseling werden nog verschillende schetsen opgevoerd. Instuif officieel gesloten. Sinds vorige herfst werd elke Za terdagavond vanwege de Ned. Herv. Jeugdraad in het C.J.M.V.-gebouw een instuif georganiseerd onder lei ding van wika Veenhoven. Over het algemeen mocht deze instuif zich in een grote toeloop verheugen van de zijde der Hervormde jeugd en werd er een druk gebruik gemaakt van het aanwezige spelmateriaal. Zaterdag avond werd het winterseizoen van deze instuif met een bonte avond ge sloten. Muziek en schetsen, afgewis seld door geestige conference wis selden elkaar af en brachten er da gezellige stemming in, die alle In- stuifavonden kenmerkte. Het ligt in de bedoeling deze zomer sport te organiseren op Zaterdag in plaats van de instuif. Aanrijding. Zaterdagavond zijn twee personen auto's resp. bestuurd door dr Janse uit Kortgene en v. B. uit Goes, op de hoek WesterstraatZaagmolenstraat met el kaar in botsing gekomen. De echtgenote van dr Janse liep een hielbeenbreuk op en is naar het ziekenhuis Oostwal over gebracht. Beide voertuigen kregen aan zienlijke schade. De politie stelt een onderzoek in. 's-HEER ARENDSKERKE. Jubileumvergadering N.C.L.B. Onder grote belangstelling vierde de plaatselijke afdeling van de Chris telijke Landarbeidersbond zijn 20-ja- rig bestaan. De voorzitter, de heer J. van Sab- ben, sprak naar aanleiding van Psalm 90 een openingswoord, waarna de secretaris, de heer C. Molhoek een overzicht gaf van het ontstaan en de geschiedenis der vereniging. Laatst genoemde, die altijd het secretariaat heeft waargenomen, werd tevens ge huldigd en hem werd als blijk van waardering een vulpen aangeboden. Namens het gemeentebestuur voer Teneinde echter geheel Bruinisse nader met deze liefhebberij kennis ta doen maken zal de heer W. Deutz, de voorzitter van de Bond van Aquarium houders en de grote voortrekker op dit gebied, op 9 Mei hier een lezing met lichtbeelden houden over de in richting van een aquarium en de ver zorging van planten en vissen. Besloten werd een jeugdafdeling op te richten. THOLEN. „Concordia" vergaderde. Het Harmoniegezelschap „Concor dia" kwam Vrijdagavond in hotel Zeeland bijeen onder leiding van dt heer G. Amsing. Uit het jaarverslag van de heer Goedemondt bleek, dat 19501951 voor Concordia een druk maar een goed jaar was. Financieel was het niet zo mooi, deelde de penningmees ter, de heer J. Quist, mede. Hij had een nadelig slot. De kas van het in strumentenfonds was totaal uitgeput. De heren A. F. Goedemondt en I. van der Stel werden herkozen als bestuurslid. Men besloot deel te ne men aan de muziekavond te St.- Maartensdijk op 2 Juni, te Oud-Vos- semeer op 14 of 28 Juli en aan het festival te St. Annaland in het begin van September. Ten bate van het Instrumenten fonds zal op de verjaardagen van de leden een collecte worden gehouden evenals bij concerten. Het voorstel van het bestuur tot actie voor wer ving van donateurs werd aangenomen. De minimum donatie zal f 2,50 per jaar zijn. Dit jaar zal nog niet aan een concours worden deelgenomen. In de plaats van de heer D. v. d. Linde, die als bode heeft bedankt, werd benoemd de heer L. Aal- brechtse, Bij de rondvraag werd gevraagd of er al een regeling was getroffen voor de zomeravondconcerten. Dit zal even tueel geschieden met uitwisseling van muziekcorpsen uit de naaste omge ving. Het bestuur werd gemachtigd hierover nadere stappen te doen. Tot slot werd besloten op Zaterdig 5 Mei, des avonds 8 uur, een muzi kale wandeling door de stad te maken. AXEL. Hulp aan Ambonezen. Te Axel is een comité opgericht, teneinde hulp te verlenen aan de Am bonezen, die in een kamp te Aarden burg zullen worden ondergebracht. Vooral geld, kleren, speelgoed en me dicijnen zijn welkom. Toewijzing 19 woningen. De minister van Binnenlandse Za ken heeft aan zijn ambtgenoot van Wederopbouw en Volkshuisvesting verzocht aan de gemeente Axel een extra aantal van 19 woningen toe te wijzen voor de huisvesting van gere- patrieerden. Van de hoofdingenieur directeur van wederopbouw en volks huisvesting in Zeeland is bericht van toewijzing ontvangen. Anderson blijft Zeeuws damkampioen Opnieuw heeft de heer L. Anderson uit Goes de titel van Zeeuws damkam pioen behaald en wel voor de vierde achtereenvolgende maal. Hij wist n.l. door in de Zaterdag j.l. te 's-Gravenpolder gespeelde laatste ronde van Strooband Sr te winnen, zijn puntenaantal op 16 te brengen, zodat hij met 1 punt voorsprong op M. F. de Jonge uit Middelburg en R. Rijkse uit Yerseke, die hun laatste partijen van resp. Van de Kreeke en Boogaard won nen, over de eindstreep ging. Strooband Jr, wiens partij met Blom in remise eindigde, bezet de 4e plaats me 14 punten. Het verloop van deze laatste ronde was zeer spannend, vooral omdat het er lange tijd niet naar uitzag, dat An derson van de correct spelende Stroo band Sr zou gaan winnen, terwijl zijn naaste concurrenten de volle buit reeds binnen hadden. In het eindspel verslap te Strooband echter en de kampioen liet de geboden kans niet glippen. De burgemeester van 's-Gravenpolder complimenteerde de heer Anderson met zijn prachtige prestatie en bood elke deelnemer een fraai aandenken aan, na mens de Dam- en Schaakvereniging 's-Gravenpolder. Ook de wedstrijdleider, de heer L. Goedbloed uit Vlissingen, en de voor zitter van de Zeeuwse Dambond, de heer H. M. Slabbekoorn uit Goes, spra ken de kampioen en de andere spelers toe, waarna laatstgenoemde de prijsuit reiking aan de No's 1 tot en met 4 ver richtte en dit mooie tournooi voor ge sloten verklaarde. De uitslagen van de laatste ronde zijn: L. AndersonJ. Strooband Sr 2 0; D. v. d. KreekeM, F. de Jonge 02; W. Boogaard—R. Rijkse 02; J. BlomJ. L. Strooband Jr 11; W. HeijdraJ. Bisschop 20. Op Hemelvaartsdag. Internationale schaakwedstrijden te Middelburg. De Zeeuwse Schaakbond heeft een honderdtal enthousiaste schaakspelers gemobiliseerd om op a.s. Donderdag te Middelburg in het Schuttershof strijd te leveren tegen een honderdtal Bel gische dienaren van Caïssa, afkomstig uit West-Viaanderen. Het betreft hier de revanche-ontmoe ting van de vorig jaar September te Oostende t.g.v. het 25-jarig bestaan der plaatselijke schaakkring gespeelde mas sakamp aan 100 borden. De Belgische gastheren toonden zich toen met een Ó7H42(4 overwinning de meerderen. Daarmee kwamen zij in het bezit van de wisselbeker, welke de Belgische Schaakliga ter beschikking stelde. Opnieuw is dus deze wisselbeker de inzet van de komende kamp. De laatste jaren is het spelpeil van de Belgen be langrijk gestegen. Met vertrouwen echter ziet het be stuur van de Z.S.B. deze wedstrijd te gemoet. Een groot aantal vooraan staande Zeeuwse spelers, o.w. de kam pioen M. J. Quakkelaar, de ex-kam pioenen J. J. v. d. Ende, drs M. C. Ver burg en K. Maartense zullen acte de présence geven. Daarbij komt, dat uit alle delen van Zeeland aan de oproep om de Zeeuwse kleuren te verdedigen uitermate enthousiast is gevolg gegeven. Nimmer in zijn 18-jarig bestaan bracht de Zeeuwse Schaakbond een dergelijke strijdmacht op de been. Niettemin wacht onze mensen een felle kamp. De eerste zet aan het eerste bord zal door de waarn.-burgemeestr, de heer J. Kögeler, worden verricht. TAFELTENNIS. NEDERLAND—BELGIE. De Nederlandse tafeltennisploeg, welke op Hemelvaartsdag in het Con certgebouw te Vlissingen uitkomt tegen de Belgische ploeg, bestaat uit Cor du Buy, Cor Pelser en Will van Zoelen. Non playing captain is de heer N. Ho- gendoorn. De Belgische ploeg bestaat uit Pierre Dekemper, Jean Buy ens en Geroges Roland en zal onder leiding staan van de heer Peeters. De laatste ontmoeting, enkele weken geleden in België gespeeld, eindigde in een 72 zege voor de Belgen. De wed strijd begint des middags om 2 uur. MOTORSPORT. Oriënteringsrit „De Zeeuwen". Zaterdag j.l. werd de 2e door de mo torclub „De Zeeuwen" georganiseerde oriënteringsrit verreden. Niettegen staande het slechte weer verschenen 12 deelnemers aan de start. De route, die over meer dan 80 km liep, was uitgezet over diverse secun daire wegen, als gevolg waarvan het goed volbrengen van deze rit voor de deelnemers een moeilijke opgave was. Toch waren er geen uitvallers. De uitslag was als volgt: 1. T. Wal- hout, 3 strafpunten; 2. A. Kodde, 28 strafpunten; 3. W. Janse, 40 strafpun ten; 4. P. Kodde, 60 strafpunten; 5. R. Joosse, 67 strafpunten; 6. M. Hille- brand, 88 strafpunten; 7. J. Moens, 101 strafpunten; 8. W. Roelse, 111 strafpun ten; 9. J. de Ligny 125 strafpunten; 10. G. Melse, 129 strafpunten; 11. A. La- vën, 153 strafpunten; 12. G. Klap, 165 strafpunten. KORFBAL. S.S.S.—Swift 1—6 In deze wedstrijd zorgden de harde wind, het spekgladde veld en de regen, dat er van behoorlijk goed korfbal geen sprake kon zijn. Eigenlijk had voor de gezondheid beter niet gespeeld kunnen worden, doch de dure reis deed anders besluiten. De eerste aanvallen waren voor Swift doch deze hepen vast in de slik onder de paai. S.S.S. bleek niet ongevaarlijk, doch de afwerking het te wensen over. Swift speelde tegen de wind in en wist voor de rust nog een 20 voorsprong te bereiken door Eiff. Na de rust wis ten Ella Goedbloed en Bruggeman de stand op 40 te brengen, waarna S.S.S. de eer kon redden. In de regen werd verder gespeeld en tegen het eind wis ten Eiff en A. Goedbloed de stand op 16 voor Swift te brengen. „Swift" heelt 8 twaalftallen. De bekende Middelburgse korfbalclub „Swift" heeft momenteel meer leden, dan ooit te voren. Er is aan de Zeeuwse Korfbalbond verzocht alsnog met een vijfde twaalftal aan de competitie te mogen deelnemen. Eenzelfde verzoek is gedaan t.o.v. het 3e adspiranten-twaalf- tal. Swift zal dus, wanneer deze ver zoeken worden toegestaan, met niet minder dan 8 twaalftallen aan de com petitie deelnemen. Voorts zal worden deelgenomen aan de stedenontmoeting AmersfoortMid delburg op 6, 7 en 8 Juli a.s., waarbij $les Zaterdagmiddags wedstrijden moeten worden gespeeld. Ook gaat een twaalf tal mee naar Folkestone voor de daar te houden stedenontmoeting. Er zal In Poortvliet heeft de heer P. Strijd in de Langestraat een fraaie bakkers- en kruidenierszaak geopend. De heer A. Karman te Coljjnsplaat, die werkzaam is als ambtenaar ter se cretarie te 's-Heer Arendskerke is ge slaagd voor het schriftelijk gedeelte van het examen G.A. I. Het gemeente-personeel van Kortgene heeft f 80,52 bijeengebracht voor de „Haak-In"-actie. Bravo! Het echtpaar J. L. Goedegebuure- Stois te St Annaland hoopt Vrijdag 4 Mei zijn 40-jarige echtvereniging te her denken. De collecte voor het Leger des Heils bracht in Veere op f 31.26 en de Emma- bloemcollecte f 39.94. De Emmabloemcollecte te Zoutelande bracht op f37.21, <- Aan de School met de Bijbel te Sint Annaland is benoemd de heer C. J. Hartog, onderwijzer aan de Chr. school te Zoetermeer. Niet ds J. van Dijk uit Gameren sprak tijdens het gouden jubileum in de Dom kerk te Utrecht, doch ds D. J. van Dijk, Ned. Herv. pred. te St. Annaland. «- Zaterdag a.s. organiseert de Oranje- ver. te Borssele een gezellige middag. De burgemeester zal een herdenkings rede houden. Daarna worden volksspe len gehouden. Er zijn verder concerten van kinderkoor, zang- en muziekver enigingen. Des avonds draait de Oranje vereniging een film. Bij de Geref. Kerk te Borssele is ge kozen tot diaken de heer C. Dieleman i.p.v. de heer Joh. Sandee, die bedankte, De te St Laurens gehouden Emma bloemcollecte heeft f 39,55 opgebracht. en ending vKerk. Beroepen te Hedel, A. J. Wijnma len te Oldebroek. Bedankt voor Poortvliet, G. H. van Kooten te Brandwijk; voor Berk hout, D. Bender te Marssum; voor Hilversum, W. de Bruijn te IJssel- muiden. Geref. Kerken. Beroepen te Wissekerke, W. Fok- kens, cand. te Hollandseveld. Bedankt voor Scherpenzeel (Geld.) Y. J. Tiemersma te Baarland; voor Amsterdam-W. (4e pred.pl.), H. W Wierda te Loosduinen. Beroepbaarstelling. In de Ned. Herv. Kerk stellen zich beroepbaar: H. J. de Bie te Utrecht; ds J. W. Coenraad, vlootpred. te Am sterdam; F. A. Westhoff te Benr.e- kom. Tot de Evangeliebediening zijn toe gelaten de heren J. G. Huetink te Utrecht, R. Boom te Amsterdam, H. C. van Itterzon te Den Haag, J. J. Franck te Bilthoven en B. Kristensen te Leiden. Theol. Hogeschooldag te Kampen. Op de 24 Mei a.s. te Kampen te houden Theol. Hogeschooldag van de Geref. Kerken zullen dit jaar als sprekers optreden prof. dr H. N. Rid derbos, rector der school, ds J. W. de Jager van Utrecht, onderwerp: „Rich ting en beweging"; ds G. van Duinen van Wassenaar, onderwerp: „Waar achtig discipelschap" en ds G. Schro- venwever te Scheemda, die een op wekkend slotwoord spreken zal. In de bidstond van de vooravond zal voorgaan ds J. Overduin van Amster dam (voorheen te Kampen). De lei ding van de Schooldag is dit jaar in handen van prof. dr J. H. Bavincik van Baarn. Bekendmaking. B. en W. van Middelburg, brengen ter alge mene kennis, dat ze voor 5 en 15 Mei 1951 al- gemene ontheffing hebben verleend van de ver plichting voor de openstelling van winkels. Nationale herdenking. B. en W. van Middelburg brengen ter alge mene kennis dat, met het oog op de nationale herdenking op Vrijdag 4 Mei 1951 na 18 uur alle bioscopen, café- en verkooplokaliteiten gesloten moeten zijn en dat na dat uur geen openbare vermakelijkheden zullen worden toegestaan. Wijziging Bouwverordening. B. en W. van Middelburg doen te weten, dat door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 12 Maart 1951 is vastgesteld de volgende verordening tot wijziging van de Bouwverordening der gemeente Middelburg luidende: a. in artikel 16 sub 7 wordt tussen de woorden „verleend" en „voor" met vervallen van de komma, toegevoegd; „Voor de maximumhoogte en". b. in artikel 24 sub 6 wordt instede van „2.10" en „0.10" respectievelijk gelezen: „2.—" en „0.35". c. in artikel 31 sub 1 wordt instede van „2.70" gelezen: „2.60". d. in artikel 33 sub 2a wordt instede van „0.20" gelezen: „0.18". e. in artikel 33 sub 2c wordt instede van ,,0.18" gelezen: „0.20". f. in artikel 49 sub ld wordt instede van „li* gelezen: „12". g. in de eerste kolom van de staat van artikel 56 sub 1 wordt geschrapt: „t/m 11". Zijnde deze verordening overeenkomstig het be paalde in de Woningwet door de Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 10 April 1951 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschiedt, waar het behoort de 19 April 1951. Bekendmaking. De burgemeester van Vlissingen is Woensdag a.s. verhinderd spreekuur te houden. B ekendmaklng De Burgemeester der gemeente Goes deelt in verband met de Nationale herdenkingsavond op Vrijdag 4 Mei a.s. mede: dat van 19 uur 15 min. tot 19 uur 45 min. een korte rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Hervormde en Rooms Katholieke Kerk; dat na afloop van deze diensten en aansluitend daaraan een stille gang naar het Monument voor de slachtoffers van het verzet op de Markt al hier zal worden gedaan tot deelneming waaraan een ieder zich kan opstellen op de Singelstraat; dat van 19 uur 45 min. tot 30 seconden voor 20 uur de herinneringsklok zal worden geluid; dat na de nog nader te noemen twee minuten stilte de vereniging „Arti et Amicitiae" en het Zuidbevelands Dameskoor enige liedgren ten ge hore zullen brengen. In verband hiermede verzoekt hij: van alle particuliere gebouwen vanaf 18 uur de vlag halfstok te hangen direct aansluitend aan het luiden van de klok. dus zodra de klok niet meer luidt, dat is 30 seconden voor 20 uur, twee minuten van volko men' stilte van het openbare leven in acht te nemen. Tevens gelast hij: dat van 18 uur af geen openbare vermakelijkheden mogen plaats vinden, bioscopen gesloten moeten zijn en verlofs- en vergunningslocaliteiten gesloten moeten zijn voorzover betreft het verstrekken van alcohol houdende dranken. Verder deelt hij mede: dat tijdens de rouwdienst in de Ned. Her vormde Kerk op 4 Mei a.s. een collecte zal wor den gehouden voor de stichting 1940—1945; dat tijdens de rouwdienst in de Rooms-Katho lieke Kerk op 4 Mei a.s. ook gecollecteerd zal worden voor de slachtoffers van de bevrijding; dat tussen 30 April en 12 Mei een lijsten- collecte gehouden zal word voor de Stichting 1940—1945. Mannheim 347 (plus 0.11); Trier 243 0.07)f Keulen 261 (plus 0.18); Rulirort 464 (plus 0.12); Lobith 1072 (plus 0.06); Nijmegen 844 (plus 0.01») Arnhem 840 (plus 0.01); Eefde 389 (plus 0.17) Deventer 289 (plus 0.17)Namen 182 0.05); Borgharen 4113 0.01); Belfeld 1204 (—0.16); Grave 509 (plus 0.04). Waar zijn onze schepen4^ Herstel waterkering Calamiteuze Onrast-J. A. Frisopoider te Wissekerke. Te Wissekerke werd Vrijdag aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de waterke- rende en andere werken aan de wa terkering van het calamiteuze water schap Onrust-Jacoba Anna Frisó te Wissekerke. Raming f 54.646. Ingeschreven werd als volgt: W. J. Bleijlevens, Breda, f72000; L. van Popering, Bruinisse, f56.780; C. W. Dekker, Veere, f55.320; P. Broeken, Breda, f55.300; A. F. Warrens, Osse- nisse, f54.975; A. de Bourgraaff, Wil- helminadorp, f 54.800; K. Lucasse, Walsoorden, f 54.690; Gebrs. Kieviet, Kolijnsplaat, f54.768; A. Sponselee, Walsoorden, f54.600; J. Hoogesteger, Wemeldinge, f54.330; A. van dei- Werf, St. Maartensdijk, f 54.200; A. C. van Hee, Kamperland, f53.900; C. van der Klippe, Vlissingen, f53.778; W. van den Berg en P. van Donge, Brui nisse, f 53,725; L. van der Klippe en J. ia Gasse, Vlissingen, f 53,700; M. van de Velde, Bruinisse, f52.800. MIDDELBURG. Geboren: Anthonie zn v. A. Roskam en A. J. v. d. Hoek; Abe F. C. zn v. C. de Vries en A. G. v. d. Heyden; Henricus Ch. Th. zn v. Th. P. van Laerschot en L. M. Stoks; Catharina d. v. J. Wisse en C. C. Blaas te Domburg; Peter J. zn v. J. J. Schip per en H. Pawiek; Janna L. d. v. A. Kluyfhout en S. P. v. d. Werke; Fran cis cus D. zn v. P. H. Kasander en J. W. Davidse; Adrianus P. zn v. A. Ver meulen en A .Kombrink; Cornelis M. zn v. I. van den Hoek en E. C. Huys- man; Christiaan zn v. P. Tange en H. Suurmond; Johanna d. v. J. A. van Ha- veren en J. Boons te Serooskerke; Cor nelis H. zn v. H. G. Net en A. W. Schrier; Jan zn v. J. Midavaine en D. de Groot. Ondertrouwd: A. Goud, 24 jr te 's-H. Arendskerke en P. A. Joziasse, 22 jr. Getrouwd: J. H. Sikking, 30 jr en M. C. Besems, 21 jr; H. Verstraate, 28 jr en M. E. Kranendonk, 22 jr; Ph. J. J. Baart, 24 jr en J. A. Galen, 22 jr. Overleden: J. A. van Doorninek, 71 jr geh. met G. K. Bartling; J. de Rijke, 76 jr, geh. met D. Frangois; G. T. De nevers, 71 jr, geh. met H. C. Nattelé; I. Ja. Dubois, 14 jr. waarschijnlijk een wedstrijd gespeeld moeten worden tegen een Londense korfbalclub, terwijl in die week in de omgeving demonstratiewedstrijden zul len moeten worden gespeeld, waarop van Engelse zijde veel prijs wordt ge steld. PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. WILLEM RUYS pass. 29 Gibraltar naar Rot terdam. ORANJE 30 rede Belawan naar Dja karta. TOSARI pass. 29 Ouessant naar Rotter dam. WELTEVREDEN 29 te Belawan naar Djakarta. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 29 April: ACHE- RES van Antwerpen. VICTORIA CLANDIA van Antwerpen. JACOB KJILDE van Trapanlt, VECHT van. Swansio. REFUGE I van Ter* neuzen. Van Vlissingen vertrokken 29 April: ALFA naar Plymouth. ARRAN naar Antwerpen. AR* SERUS naar Gardinia. SUBLAT naar Wies* beck. REVUSE I naar Calais. 30 April: VECHT naar Antwerpen. JACOB TJILDE naar Halma- stad. Gepasseerd naar Antwerpen 29 April: HAL- LEM van Kingsly. DORIDA van Portina. VTC- TORI van Galennurg naar Gent. GRUNO van zee naar Gent. METEOOR van Zweden naar Brussel. ELJO van Shorhem. ADMIRAAL DE RUIJTER van Garston. RIDDERKERK van Hamburg. TAMA van Rotterdam. AMIJO van Swansea. Gepasseerd van Antwerpen 29 AprilKIEL- DRECHT naar Rotterdam. VALBELLA naar Kopenhagen. DIMU naar Telje. ABAL TASMAN naar Korsor. QUO VADIS naar Osver. BROU WERSGRACHT naar Londen. 30 April: AM- STELDIJK naar Rotterdam. ELMINA naar Am sterdam. MARA AT V naar Ipswich. POELAU- LAUT naar zee. MAASKERK naar zee. GOES. Veiling van 30 April. Groen ten: Kropsla 1012; Bloemkool 2850. beiden per 100 stuks; Radijs 16 per 100 bos; Witlof I 27—30; idem stek 8,50; Spinazie 4854; Prei 912; Rabarber 1215; Wijnpeen 4, alles per 100 kg. Woensdag 2 Mei 1951. HILVERSUM I (402 m.). NCRV! 7.00 Nieuws. 7.15 Gew. muziek. 7.45 Eon woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Qev. muziek. 12.30 Land- en tulnbouw- mededelingen. 12.33 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 „De geestelijke verzorging van de protestantse marineman". 13.20 Banjo orkest. 13.50 Gram. 14.15 Metropole orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Strijkkwartet. 15.30 Vocaal ensemble en soliste. 16.00 Planoduo. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Claveclmbel en viool. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Reportage. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 20.05 „Stichting 1940-1945". 20.10 Geestelijke liederen. 20.40 Mannenkoor en Marinierskapel. 21.45 Amusementsmuziek. 22.10 Kamer orkest en solist. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.20 Twents bont programma. 12.00 Orgel en plano. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor hét platteland. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerl. 13.20 Lichte muziek. 14.05 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 „Onze Amerikaanse Bu ren". 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Gev. muziek. 17.45 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.30 Orkest. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Gram. 19.45 Voordracht. 20.00 Nieuws. 20.05 Stichting 1940-'45. 20.10 Actualiteiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 De Antwoordman. 21.30 Gram. 22.00 Causerie. 22.15 Bariton en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3