I Sarco globine Iter! de loupe ADAMSON Sport en spel Ml cigarettes lM ^^ieuwó uit rovincie TERHORST NorthState BAA YENS UW OPTICIEN ARTSENDIENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland. N'oord- Beveland. TERHORST Tholen. Schouwen-Duiveland. „Nieuw Middelburg" maakt grote plannen. KERK Al te raak. AANBESTEDINGEN KORTE BERICHTEN Zaterdag 21 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De praktijk van de artsen wordt aanstaande Zondag als volgt waar genomen: Middelburg: J. C. B. Si mons. Vlissingsesingel 38, tel. 2191; Vlissingen: G. J. M. de Greet, Kou- dekerkseweg 13, telef. 2121; Goes: M. P. Bruijnzeel, Jac. Valckestr. 3, telef. 2375; Driewegen, 's Heerenhoek >n Nieuwdorp: J. J. Gelderblom, Haven weg H 21, Nieuwdorp, telef. K 1196— 327; 'sH. Arendskerke, Heinkens- zand en Wolphaartsdijk: P. Staver- man, Claras pa-I B 58, Heinkenszand, telef. K 1106234; Koudekerke, WuMkapelle en Zoutelande: H. Frima, Zuidstraat 306, Zoutelande, tel. K 1186 282; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: M. v. d. Sluijs, Markt 155a, Vee- re. tel. K 1181—271; Tholen, Oud-Vos- semeer, Nieuw-Vossemeer en St. Phi- lipsland: P. J. Duinker te Tholen, tel. 40 en H. Menger te St. Philipsland, tel. 20. Van 2128 April zullen onder staande apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: van Pienbroek. Vlissingen: Engering. Goes: Laport. Van Zaterdagmiddag tot Maandag morgen zal de praktijk van de die renartsen in West Zuid-Beveland worden waargenomen door M. Gaa- keer te Ovezande, telef. K 1195283 en Joh. Klaassen te Heinkenszand. telef. K 1106—288. Centrum voor Kraamzorg Z.- en N.-Beveland. Lezing van dr J. van Daal. Onder voorzitterschap van Dr P. Staverman te Heinkenszand werd in Hotel Centraal te Goes een bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het Cen trum voor Kraamzorg Z.- en N.-Beve- land met de Kraamverzorgsters gehou den. Nadat de huishoudelijke zaken wa rren afgedaan, sprak Dr J. M. van Daal, longarts te Goes over de tuber culose als infectie-ziekte. Eerst beschreef hij de strijd, die in ons lichaam gevoerd wordt tussen in dringende ziekte-verwekkende bacte riën en de middelen tot weerstand, waarover het lichaam beschikt. Vaak worden in het lichaam anti- jtoffen gevormd, die de ontsteking on derdrukken en latere ontstekingen on derdrukken, zoals bij mazelen en kink noest. Ook de tuberkelbacil, die b.v. een ontstekingshaard in het longweefsel of in de ingewanden veroorzaakt, maakt, dat het lichaam na de infectie, anders dan voorheen reageert. Dit blijkt by de huidreactie van Pirquet of Van Ba len Mantoux. Het komt voor, dat oudere haarden zich later, b.v. by verminderde weer stand, weer uitzaaien. Er is een vaccin ontdekt, dat het lichaam niet ziek, maar allergisch (an ders reagerend) maakt, met het ge volg, dat een relatieve onvatbaarheid Intreedt. Met dit vaccin, dat naar Calmette en Guerin het B.C.G. vaccin wordt ge noemd, zijn reeds velen ingeënt, zoals personen, die contact met t.b.c.-pa- tiënten hebben gehad of die veel met hen moeten omgaan, zoals verpleeg sters enz. Ook bij schoolkinderen Wordt deze entstof ingebracht, voor lopig by leerlingen van de hoogste klas, maar later wellicht ook op jon gere leeftijd. Het is volgens dr v. Daal gewenst ook de kraamverzorgsters hiermede te vaccineren. Nadelen zijn aan de B.C.G.-vaccinatie niet verbonden. Met een gerust hart kan zij op steeds bre der schaal worden toegepast. Zij is een waardevol middel in de strijd tegen de t.b.o. Na een korte bespreking bracht de voorzitter de spreker dank voor zyn belangrijke inleiding. BEVREDIGENDE KREEFTEN VANGST. De vangst van kreeften is tot heden voor de maand April bevredigend ge weest. De prijs is goed en de afzet ge regeld. Nu is over het algemeen de maand April de beste maand voor de vangst, die in Mei en Juni door diver se omstandigheden minder wordt. Tentoonstelling Vrouwelijke Handwerken te Middelburg een succes. De Woensdag- en Donderdagmiddag in de Statenzaal te Middelburg georga niseerde tentoonstelling van Vrouwe lijke Handwerken en andere voor werpen is een groot succes geworden. Het aantal personen, dat de expositie heeft bezocht, was buitengewoon groot. De overgebleven loten waren in zeer korte tyd uitverkocht. Het financiële resultaat zal de verwachtin gen overtreffen en naar men aan neemt ook uit komen boven de netto opbrengst van 1940. Middelburgers zonden wagon goederen naar Duitsland. De inzameling voor de vluchtelingen kampen, die vorige maand in Middel- ourg werd gehouden, is, naar het co mité heeft medegedeeld, een groot suc ces geworden. De ingezamelde goederen, 4750 kg in totaal, konden precies in een goederen wagen van de N.S. worden verstouwd. Aan geld werd 400 gulden opgehaald, waarvan, na aftrek van de vrachtkos ten, een mooi bedrag overbleef en voor welk bedrag men lakens, thee- en hand doeken heeft gekocht. In het Leger des Heilsgebouw heeft men, onder leiding van Kapt. Vons de goederen verpakt en zodoende kreeg men een aardig overzicht van hetgeen naar de kampen kon worden verzonden. En het was heel wat, n.l.: 197 stuks linnengoed, 422 stuks jongens-, 874 stuks heren-, 206 stuks meisjes- en 1471 stuks dameskleding. Verder 3194 stuks baby- goed, 1256 paar schoenen, w.o. talrijke paren nieuwe schoenen, 25 paar klom pen, 605 paar sokken, meer dan 100 de kens en matrassen, 10 stoelen, 2 kisten serviesgoed en tenslotte 42 colli speel goed en diversen. Dinsdagavond verga derde het comité voor de laatste maal en werd ontbonden. Zodra de goederen ïun bestemming hebben bereikt, zullen •herover mededelingen worden gedaan. MIDDELBURG. Chr. Bedrijfsgroepen Centrale jubileert. Vrijdag a.s. zal het 25-jarig bestaan van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, afdeling Middelburg, de vroegere Fa- brieks- en Transportarbeidersorganisa tie, met een feestelijke bijeenkomst in zaal ..Mercurius" worden gevierd. De voorzitter der afdeling zal een overzicht geven van de afgelopen 25 jaar, terwijl een hoofdbestuurder van de Bond een feestrede zal uitspreken. Voorts wordt het toneelstuk „Gebroeders Kalkoen" opgevoerd. Winkelsluiting. B. en W. hebben ontheffing verleend van de verplichting tot het openstellen van de winkels op 5 en 15 Mei a.s. Dit betekent dus, dat zij, die hun zaak op Bevrijdingsdag of 3e Pinksterdag willen sluiten, dit zonder nadere aanvraag kunnen doen. Zendingsavond. Een vrij talrijk publiek heeft Don derdagavond in het Schuttershof de door de Gemeentelijke Zendingsra den van Middelburg en 't Zand geor ganiseerde Zendingsavond bijge woond. De bijeenkomst werd geopend door ds P. J. F. van Voorst Vader, waarna de film „Indonesië werkt" werd vertond. Na de pauze sprak ds Ten Haaft, Herv. predikant te Hoek en tot voor kort zendeling op Nieuw Guinea. De predikant nam de titel van de film over en zei: „Indonesië werkt weer, doch velen zullen daarbij nebben gedacht maarDs ten Haaft wees erop, dat elen in Indonesië over bodig werden geacht en daardoor ge dwongen werden naar ons land te gaan. „Gaat het nu met het zendings werk ook zo goed?" aldus de predi kant. Hij zei, dat het zendingswerk, voor zover het inderdaad het werk des Heren was en geen mensenwerk, de oorlog goed is doorgekomen. De predikant lichtte dit toe aan de hand van enkele voorbeelden uit Nieuw Guinea. De Zending, zo zei ds tea Haaft, probeert onder zware omstan digheden het werk zo goed mogelijk voort te zetten en hij voegde daar aan toe, dat er op Nieuw Guinea nog grote kansen zijn voor de uitbreiding van het Evangelie. Tenslotte zei de predikant, dat een kerk, die niet aan Zending doet, een dode kerk is. Laten we, zo besloot hij, het Evangelie niet opbergen, tot be tere tijden zijn aangebroken. Na deze toespraak werd de geluidsfilm „Gaat dan uit in de wereld" vertoond. Ds M. Enker sprak een slotwoord. Don derdagmiddag werd een kindervoor stelling gehouden. VLISSINGEN. Olga Lowlna jodelde. In een vol Concertgebouw kon de presidente van de Chr. Mandoline Ver eniging „Con Amore" de aanwezigen een welkom toeroepen, w.o. burgemeester Kolff. Nadat de vereniging voor de pauze het programma afwerkte met mars, tango en wals, alsmede een pot pourri met zang door de jeugdafdeling en een kwartet „De Kalief van Bagdad" ten gehore had gebracht, trad na de pauze Olga Lowina op. Haar heldere stem galmde door de zaal en zij wist de aanwezigen tot enthousiasme te bren gen met haar jodelliedjes. Nadat nog maals de jeugdafdeling enkele nummer tjes had gebracht en een hawaiian en semble voor het voetlicht was geweest, besloot Olga Lowina de avond. „Con Amore" kan op een zeer ge slaagde avond terugzien. AAGTEKERKE. VVethoud' r neehit ontslag. De heer S. Wisse Pzn. heeft zijn ontslag ingediend als raadslid en wethouder der gemeente n.a.v. de on langs ingediende motie van. wan trouwen. Hij nam zitting voor de S.G.P. en zijn opvolger op de lijst is de heer S. de Visser Gzn. (Ingez. mededeling, advert.) VOOR REGENKLEDING BERGEN OP ZOOM Meer samenwerking tussen de Goese Damclubs. T.g.v. het 15-jarig bestaan van de Goese damclub D.I.D. werden Woens dagavond in het C.J.M.V.-gebouw in samenwerking met de andere plaatselijke vereniging G.D.C. zeer geslaagde snelheids- en gongwedstrij- den gehouden. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer Slabbekoorn, deelde in zyn openingswoord mede, dat de zustervereniging G.D.C. on langs verzocht de lagere tientallen van beide clubs het komende seizoen gecombineerd in de clubcompetitie uit te doen komen. Dit denkbeeld had de volle instemming. Nog meer zou het worden toegejuicht, indien ook de eerste tientallen gemeenschappelijk naar buiten zouden optreden. Hierdoor zou het hoofdklassekampioenschap weer binnen het bereik van de Goese dammers komen te liggen. Het ligt niet in de bedoeling een directe fusie tussen beide clubs te bewerkstelligen, doch wel de vor ming van een zodanige gemeenschap, dat hiermede de belangen van beide het beste worden gediend. ZUID-BEVELANDS DAMESKOOR ZINGT VOOR A.V.R.O. Het Zuid-Bevelands Dameskoor uit Goes, dirigent Jac. H. Tamminga, zingt a.s. Zondag 4 uur voor A.V.R.O. Hilver sum II. Pianist-begeleider W. L. Hart- hoorn. RILLAND. Vergadering Groene Kruis. Woensdagavond werd de algemene ledenvergadering gehouden van de afd. Rilland-Bath van „Het Groene Kruis" o.l.v. dr Nanninga. Medegedeeld werd, dat grond is aan gekocht voor de bouw van een nieuw wijkgebouw. Helaas is nog geen toe stemming ontvangen om daartoe over te gaan. Gehoopt wordt, dat dit nog dit jaar kan gebeuren. Op 1 Januari 1951 bedroeg het aan tal leden 560. Er was een batig saldo van f 1779,31. De heer J. J. Goeree bracht verslag uit van de algemene vergadering der Prov. Zeeuwse Vereniging. Uit het verslag der commissie voor de wijkverpleging bleek, dat de zuster 2427 malen hulp had verleend en 534 bezoeken had afgelegd, w.o. 126 aan T.B.C.-patiënten. Twee kinderen werden naar een gezondheidskolonie uitgezon den. De aftredende bestuursleden, de heren T. Huisman, J. P. v. Winden, L. J. Bruinzeel en T. Walraven werden herkozen. WEMELDIN GE. Kindles Tuinbouwcursus. Donderdagavond werd de eindles ge geven van de 2-jarige tuinbouwcursus. De eindles werd gegeven door de heren W. Dumans, hoofd van de cursus en C. de Schipper, tuinbouwvakonderwyzer. Onder de aanwezigen waren o.a. de Rijkstuinbouwccnsulent, Ir W. v. Soest, B. en W. en de gemeente-secretaris, de Commissie van Toezicht en de heer De Lange van de Z.L.M, Aan alle 19 leerlingen kon het diplo ma uitgereikt worden. De uitreiking ge schiedde door de heer Ir van Soest. De namen van de geslaagden zijn C. Meijaard, M. J. de Leeuw, L. Bal, Jac. van Stel, A. van Stel Johz., D. van Brummelen, M. v. d. Schraaf (Kapelle- Biezelinge), A. Joosse (Schore), H. Wa verijn (Kapelle), F. Wisse (Kattendijke) A. Hoogstrate (Hansweert), A. Oostdijk (Vlake), A. Houtekamer, P. A. Linden- berg M.C.zn., J. Dominicus Fz„ M. Weststrate, C. Weststrate, L. Ruissen en P. Jobse. Achter wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te We- meldinge. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester C. N. F. van Sas, waarna de heer P. J. J. Dekker het woord voer de namens de Commissie van Toezicht. Namens de leerlingen werd bij monde van de heer J. Dominicus Fz., de leraren dank gebracht voor hun lessen en de goede leiding en als blijk van waarde ring werden enkele boekenbonnen aan geboden. YERSEJIE. Zijhelling op scheepswerf. Op de werf van de Fa Van Os en Zn is tot uitbreiding van werkgelegenheid overgegaan door aanbouw van een nieu we zijhelling, waardoor zwaardere sche pen dan voorheen kunnen worden gehol pen. Ook is deze helling geschikt voor kielschepen. Voor Yerseke en omstre ken is dit een belangrijke vooruitgang en een grote aanwinst. Het is de enige zijhelling, die in Zeeland is. Schepen tot 30 meter lengte zijn te behandelen. (Ingez. mededeling, adv.) MEISJESJURKEN in bedrukt katoen, leeftijd 6 jaar vanaf 6.25 met kleine stijging per maat MEISJESMANTELS in zuiver wol, leeftijd 6 jaar, vanaf 29.95 MEISJES REGENMANTELS gummi vanaf 9.95 Egyptisch katoen vanaf 32.75 MEISJESBLAZERS zuiver wol en gevoerd vanaf 24.25 COMMUNIEJURKJES kort vanaf 19.50 lang vanaf 27.5Q Katoenen OPKNOOPPAKJES leeftijd plm. 3 jaar regatta 9.25 khaki 9.45 Stoffen OPKNOOPPAKJES leeftijd 5 jaar 15.75 JONGENS PLUSFOUR COSTUUM in bijzonder mooie Tweed, leeftijd 8 jaar 35.10 Zuiver wollen VESTPAKJ6 zeer geschikt voor communie, leeftijd 7 jaar 29.90 JONGENS-WINDBREAKERS in diverse kleuren, leeftijd 6 jaar, vanaf 15.50 LANGE NOORDSTR.10-12 MIDDELBURG Onderwijzer uit Kamperland stelde Schoolradioprogramma samen. De bekende schrijver van Zending?- verhalen voor de jeugd, de onderwij zer M. C. Capelle te Kamperland, heeft voor het School radioprogramma van de N.C.R.V. ('s Maandagsmiddag 22.35 u.) een uitzending samenge steld. Maandag a.s. zal worden uitge zonden: „Zendeling Kruyt, pionier in Possoland". De heer Capelle heef- van het leven en werken van zen deling Kruyt nauwkeurige studie ge maakt. terwijl tevens over het lev n van deze zendeling artikelen door hem zijn geschreven. (Ingez. mededeling, advert.) Zwarte Georgette en Velour Mantels ook in extra grote maten vanaf f 78,50 Zuiver Kamgaren Mantelcostumes vanaf f 75,50 Jonge Dames Mantels met fluwelen garnering vanaf f 49,50 BERGEN OP ZOOM Weer slaagden vele Thoolse dames op de landbouwhuishondschool. In de landbouwhuishoudschool te Tholen is de eindles gehouden van de 1-jarige landbouwhuishoud- en kook cursus. Na een welkomstwoord van de di rectrice mej. Koopman volgde een ge zellig diner. De keurig gedekte tafels bewezen wel, dat de jeugdige actieve directrice eer inlegde met haar kook- en huishoudonderwijs. Ook het naai werk getuigde van de grote kundig heid van mej. Hoek van Dijke. Daar mevr. Klompe niet aanwezig kon zijn, werden de diploma's met een toepasselijk woord uitgereikt door mevr. Knook-Ampt. Voor de 1-j. landbouwhuishoudcur- sus slaagden de dames: C. Swagema- kers, St. Maartensdijk; J. Lindhout, L. de Weyze, J. Steyns, L. Havermans, A. v. d. Zande en C. Hommel, allen te Oud-Vossemeer; J. Moeliker, C. Schot, D.Bout, M. Bierens en J. v. Zanten. Tholen. 1 afgewezen Voor de 1-j. kookcursus: T. Swage- makers, St. Maartensdijk; A. Burgers, en G. Geluk, Tholen; L. de Wit, Oud- Vossemeer. Mej. Boogerd de wnd. consulente wenste de leraressen geluk met het be haalde succes. Namens de leerlingen dankte mej. Steyns de leraressen voor hun onder wijs en bood zij enige fraaie cadeaux aan. Nadat de directrice nog een ge lukwens had uitgesproken, werd tot slot een actuele film op het gebied van het landbouwhuishoudonderwijs afg. draaid. ST PHILIPSLAND. Jaarvergadering Stichting 19401945. Woensdagavond kwam de afdeling St Philipsland van de Stichting 1940 1945 in jaarvergadering bijeen in de raadszaal o.l.v. de heer W. van Nieu- wenhuyzen. Hij deelde mede, dat verle den jaar voor de Stichting ruim f 700 is opgehaald. Nadat de verschillende routes weer over de collectanten waren verdeeld, werd besloten de inzamelings actie te houden in de week van 1926 Mei a.s. Zaterdagvliegers op Schouwen- Duiveland haken in. De drie afdelingen van de Bond van Zaterdagvliegers „De Reisduif" Noord- gouwe, „Zierick" Zierikzee en „De Bruse Trekker" Bruinisse hebben be sloten dit seizoen, los van de grotere provinciale en regionale vluchten, on derling ook vluchten te organiseren, waaraan alleen duiven van het eiland Sehouwen-Duiveland zullen deelne men. Tot rekenaar werd benoemd de heer van der Welle uit Zierikzee. Besloten werd om de „Haak in" actie te steunen door het organiseren van een vlucht, waaraan voor de deelne mers „niet duivenhouders", die door hun deelname dan de kankerbestrij ding steunen, toch kans bestaat, een fraaie prijs te winnen. Deze vlucht zal plaats hebben op 5 Mei vanuit Quivrain. (Ingez. mededeling, advert.) en Zenuwzwakte Geslaagd voor electrisch lassen in Vlissingen aan de Smidslasschool de heren Joh. Everse Krzn en C. van Ós, beiden te Yerseke. Tijdens het lossen van een partij aardappelen is de arbeider P. Boogert uit St Annaland in de haven gevallen doordat een plank wegschoot. Hij werd aan het hoofd en de linkerhand gewond. Doordat zij uitgleed heeft de 88- jarige weduwe L. Wagemaker te St Philipsland tijdens een wandeling haar heupbeen gebroken. Zij is naar het zie kenhuis vervoerd. De heer M. Meindersma te Goes is geslaagd voor het examen zangonder wijs Gehrels. Mej. N. L. Korteknie is tijdelijk aan gesteld als plaatsvervangster van het hoofd der openbare kleuterschool te Kats. De sportvereniging O.K.K. te Kort- gene heeft een afdeling voor oudere dames opgericht, die onder leiding staat van de trainer van O.K.K. en mej. C. Kallewaard. Hoofdzaak is het beoefenen van gymnastiek. De afdeling zal over enkele weken starten. Omdat er tot op heden nog heel wei nig interesse bestaat voor de Nationale Reserve, is besloten de daarvoor in aan merking komende personen op Noord- Beveland aan huis te bezoeken en hen op te wekken alsnog deel te nemen aan de Nationale Reserve. In Kortgene en Kats zijn in totaal 14 leden, in Colijns- plaat echter geen. Het huisbezoek heeft o m. betrekking op de B.D.'ers van de lichtingen 19-10 tot heden. - In de afgelopen maand werden in Kortgene 40 slachtvergunningen afge geven. SPEELTERREIN' EN CLUBHUIS. Do buurtvereniging „Nieuw Middel burg" heeft een aantal plannen in petto, die, zowel voor de jeugd als voor de ouders, verheugend genoemd kunnen worden. Actief als het lfestuur van de buurtvereniging is men heeft reeds een voetbalclub, een korfbalclub en een wandelsportvereniging nil men de kinderen een speelplaats verschaffen en ook een clubhuis bouwen. Als speelplaats, waar men enkele een voudige speehverktuigen voor de kin deren wil installeren, heeft men het van Epenpark het meest geschikt genoemd. In overleg met de D.U.W. wil men van het terrein aan het Choeoladepad een speelweide maken en er is reeds op dracht gegeven voor het maken van go- alpalen. Met het gemeentebestuur wordt nog onderhandeld over de uit voering der werkzaamheden. Verheu gend is het, dat B. en W. f 1500 be schikbaar hebben gesteld. In totaal is nu reeds f 8000 bijeengebracht. Zelf bouwen. Het clubhuis wil men liefst van steen gebouwd zien en men wil het ook graag zélf bouwen! Het bestuur van „Nieuw Middelburg" heeft een bespreking gehad met het bestuur van het Groene Kruis om over de mogelijkheid om in het club huis, evenals, in dat van de buurtver eniging ,,'t Zand", een consultatiebureau voor zuigelingen te openen. In de komende zomer zal weer een kinderfeest georganiseerd worden en kort na Pinksteren wil men de jeugd vergasten op een poppenkastvoorstel ling, die in de gymnastiekzaal van Kin- derzorg gehouden zal worden. Voorts zal in het Van Epenpark een openlucht filmvoorstelling worden gegeven. EXTRA KERKDIENST. Arnemuiden: Geref. Gemeente; He denavond 7 uur ds Bel te Krabbendijke. Onder RELIGIE. Het nationaal-socialisme was daar om zo gevaarlijk, omdat het een reli gie, een godsdienst, was. Een valse religie natuurlijk, een afgodsdienst, maar die toch evenals de ware gods- dienst de mens in het hart greep en hem in aanbidding deed neerzinken voor een hogere macht blóten hem. En omdat die hogere macht een af god was, bleef er voor de ware God in dat hart geen plaats meer. IVij zijn licht geneigd over het hoofd te zien, dat ook het communis me zo'n valse godsdienst is. Wij hou den het vaak enkel maar voor een leer, die alleen oog heeft voor de stoffelijke belangen en die daarom verfoeilijk is. Maar dan hebben wij hel grootste gevaar van het commu nisme, dat wij hier te doen hebben met een valse, en dus oer-vijandige, godsdienst nog niet gezien. Een treffende beschrijving van dit godsdienstig karakter van het com munisme vonden wij dezer dagen in het „Friesch Dagblad". Wij laten haar hier volgen: „Het communisme is positief reli gieus. Het geeft aan zijn aanhangers een opvoeding, die rol is ran valse religie. Het ontvangt zijn diepste impulsen van de religieuze verering voor zijn grote leiders. De achter grond. dat is de Grote, de Man, die Ene, die geheimzinnige, de leider, die over het lot van de millioenen be schikt. Zoals de tochten naar het graf van Lenin het karakter dragen van pelgrimstochten, zo is de ver ering voor Stalin ook in wezen reli gie; het is de godsdienst van den mens. Hier zit de mens als een god in zijn tempel." „Ook de R.K. Mariaverering vitidt een tegenhanger in het communisme. De Pravda schreef, en de Nederland se communistische pers heeft het ook in ons land verder gedragen: „Er is nog iets anders, dat wij niet vergeten mogen. Wij zullen onze hoofden zwijgend buigen voor de ge heiligde as van een Jcleine en besehei den Georgische vrouw, de Moeder, die zeventig jaar geleden aan de we reld een zoon heeft geschonken, die de grootste man van de mensheid is geworden, onze leider en vader." Zo is het communisme een pseudo- religie. De pseudo-religie van onzen tijd." (Ingez mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 .\ed. Herv. Kerk. Bedankt voor Haaften, B. Haverkamp te Veen. Geref. Kerken. Tweetal te RotterdamDelfshaven (vac. S. R. Smilde), W. Meyster te RotterdamOverschle en K. J. Schaafs- ma te Ommen. Geref. Kerken onderh. art. 81 K.O. Bedankt voor Haarlemmermeer Oostzijde, G. Ph. Pieffers te Bussum. Promotie dr G. E. Meuleman. Gistermiddag promoveerde aan de V.U. tot doctor in de theologie de heer G. E. Meuleman, theol. candi daat te Steenwijk, op een proefschrift getiteld: „De ontwikkeling van het dogma in de Rooms Katholieke theo logie". Als promotor trad op prof. dr G. C. Berkouwer. Aanbesteding C'alamïteuze Polder Borssele. Aanbesteed werd het herstel, vernieu wing en onderhoud tot 30 April 1952 van aarde-, kram- en rijswerk en steen glooiing van de Calamiiteuze polder Borssele. Ingeschreven werd als volgt: A. Bour- graaf, Wilhelminadorp f 17.200; Fa Vis ser en Co, Werkendam f 18.790; Lucas- se en Sponselee, Walsoorden f 18.100; D. v. d. Heuvel, Werkendam f 18.400; A. Sponselee en Lucasse, Walsoorden f 18.080; A. C. van Hee, Kamperland f 18.187; C. v. Poperinge, Bruinisse f 18.175; J. Hoogesteger, Wemeldinge f 18.220; Gebr. Kieviet, Colijnsplaat f 18.825; P. v. d. Klippe, Vlissingen f 17.940; L. van Boven, Ellewoutsdijk f 17.180; M. v. d. Velde, Bruinisse f 17.734; Fa J. Vossen en Moerland, St Annaland f 18.490; W. v. d. Berge, Bruinisse f 18.747; Joh. Warrens, Hon- tenisse f 17.960. Bouw semi-permanente kleuterschool to Vlissingen. Gisteren is in het gemeentehuis te Vlissingen aanbesteed de bouw van twee semi-permanente kleuterscholen n.l. een in de Josef Israëlslaan en een aan de Min. Lelystraat. Voor het werk werd als volgt in massa inge schreven: 1. W. F. Christiaansen f 114.940; 2. J. N. W. Beyl en Zn. f 119.562; 3. Fa. de Munck en de Kam f 119.700; 4. J. F. Betting f 119.844; 5. L. W. Goedbloed f121.200; 6. J. Huijs- man f 121.280 7. J. A. Letzer f 121.160; 8. G. M. de Nooyer f 122.936; 9. J. M. Goedemondt f 124.600; 10. C. v. d. Klippe f 125.400; 11. Aann.bedrijf van Loon f 125.800; allen te Vlissingen; 12 fa. J. v. Almkerk, Middelburg, f 130.000. De begroting was geraamd op f 121.000. De gunning is aangehouden. Zaterdagvoetbal. ELFTALLEN SELECTIEWEDSTRIJD GEWIJZIGD. In <le samenstelling van de beide elf tallen die hedenmiddag de strijd in Ter- neuzen zulien aanbinden is een wijzi ging gebracht. Bij Rood is rechtshalf Tramper ver vangen door P. Schuitvlot (Spui). Bij Blauw wordt de midvoorplaats bezet door J. Ganseman van Kapelle. La Grand is n.l. verhinderd. R. van Dalen (Kloetinge) is aanvoer der en zijn clubgenoot J. Langeraar Is aan de reserves toegevoegd. (Ingez. mededeling, advert.) Een landbouwer in Lopik werd dezer dagen gewekt door zijn hond en be merkte dat een tweetal lieden bezig waren het zinken dak van zyn woning te slopen. De heren gingen op de loop maar de landbouwer kreeg er één te pakken en welin de sloot waar hij tijdens het gevecht met zijn achtervol ger intuimelde De pension- en kamerverhuurders hebben een protest-telegram aan de mi nisters v. d. Brink, In 't Veld en Lief- tinck gericht met het verzoek ook met hun belangen rekening te houden. Dit i.v.m. de nieuwe wet op de personele belasting. Heerst een byzonder soort influenza in Amersfoort? Vele honderden kinde ren lijden eraan. Zij hebben koorts, zijn onpasselijk, stijf in de gewrichten en hebben ontstoken ogen. Een onderzoek wees uit, dat deze ziekte echter onschul dig is. Minister Mansholt vertoeft op het ogenblik met ziekteverlof in St Paul de Vence te Frankrijk in de,, Alpes Mari- times. De oefening Umbrella waaraan een heden van de Belgische, Nederlandse, Engelse en Amerikaanse luchtmacht deelnemen begint eind Mei en zal on der commando staan van luitenant-ge neraal Norstad, bevelhebber van de ge allieerde luchtmacht in West-Europa. Tussen Japan en Korea herleeft de smokkelhandel op grote schaal. Het zijn voorwerpen als sigarettenaanstekers, vulpennen en ook narcotica die gretig aftrek vinden op de Koreaanse markt. West-Duitsland zou de exportprijs van kolen willen verhogen, zo vernam A.F.P. in Dusseldorp.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2